>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Progresja na stały zysk z podatkiem

M 12

marques_1993

Użytkownik
Od dawna mam plik progresja na stały zysk w excelu ale bez podatku 12% , spróbuję coś zrobić żeby wygrana był odjęty wg podatku ale bez skutku, może ktoś wie czy da się zrobić i jak?
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
C 34

chessmaster

Użytkownik
MarQueS_1993 nie wiem czy to Ci pomoże, ale spróbuj może w ten sposób:
1. wybierz sobie jakąś komórkę, w której chcesz wpisywać kurs; np. jeśli kurs jest w r1 to wybierasz komórkę obok - s1.
2. w obecnej komórce kursu, r1, wpisz formułę =s1*0,88
3. i tyle, wpisując w komórce s1 kurs, automatycznie w r1 będzie się pojawiać &quot;zmniejszony o podatek kurs&quot;, a co za tym idzie i wygrane będą odpowiednio zmniejszone.

Jeśli to nie rozwiązuje Twojego problemu to napisz dokładniej w czym rzecz, a może coś wymyślimy.
 
weles60 365

weles60

Użytkownik
Pozwoliłem sobie &quot;ubogacić&quot; arkusz o mnożnik wynikający z podatku.
Mam nadzieję, że autor nie będzie miał nic przeciwko temu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
venez77 114

venez77

Użytkownik
Hej.
weles60 , przyjrzałem się Twojemu &quot;ubogaconemu&quot; arkuszowi i wydaje mi się, że zapomniałeś o jednej rzeczy.
Arkusz liczy zakładany zysk, ale odnosi się nie do tego, co włożyliśmy, tylko do tego, co zostało po odjęciu podatku.
Wpisz sobie np kurs 2, zysk podstawowy 10 i wzrost zysku też 10.
Arkusz każe postawić 11,36 na pierwszym poziomie. Po odjęciu podatku zostanie 10. Jeśli trafimy, wygramy dokładnie 20 zł. Po odjęciu tego, co włożyliśmy (11,36) wygramy na czysto 8,64, a nie jak zakładaliśmy 10 ;)
Jeśli trafimy dopiero na 3-im poziomie, wygramy na czysto 20, a nie jak zakłada arkusz, 30. Na kolejnych poziomach to się rozjeżdża coraz bardziej.
Dlatego należy zrobić małą modyfikację. W formule w kolumnie STAWKA trzeba od kursu odjąć nie 1, a (1/0,88). Ma to wyglądać tak:
=SUMA(C2/((B2-(1/0,88))*R4))
Kolejne komórki przerabiamy tak samo. Stawka w ten sposób urośnie, ale w przypadku wygranej dostaniemy na czysto dokładnie to, co mamy w kolumnie &quot;Zakładany zysk&quot;.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem to w miarę dobrze ;)
 
Do góry Bottom