>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Progresja w NHL - statystyki, komenatrze i typy

al_capone 29K

al_capone

Gangster
Założyłem temat, aby rozpocząć dyskusję na temat progresji w hokeju. Głownie, zależy mi na stworzeniu tematu, w którym podyskutujemy o wspomnianym systemie.

Zacznijmy od tego, co to jest progresja.
Progresja to system bukmacherski, który polega na stopniowym wzroście stawki, aż do osiągnięcia wygranej. Stosuję się go głównie przy stawianiu na remisy w piłce nożnej i hokeju.

W hokeju najpopularniejszą progresją jest progresja na OT, czyli na remis.
Progresja na OT to stopniowe zwiększanie stawki, do momentu gdy dana drużyna zremisuje swoje spotkanie.

Jeszcze sprawa OT. W większości bukmacherów OT to wynik po 60 minutach gry, czyli po 3 tercjach. Nie wliczamy do tego dogrywki i karnych. Wyjątkiem jest Gamebookers, gdzie remis wliczany jest w zwycięstwo gospodarzy lub gości (tj 1x i x2)

Kursy na remis w NHL wahają się w granicach 3,80-4,50. Moim zdaniem, są to atrakcyjne kursy, które umożliwiają nam manipulacją stawek.
Jeżeli już wspomniałem o stawkach. Każdy dobiera stawki indywidualnie, gdyż nie każdy ma wysoki kapitał gry. Czym niższa stawka tym progresja jest bezpieczniejsza, ale zyski są mniejsze. Wówczas stać nas na większą ilość poziomów. Natomiast czym większa stawka tym progresja jest mniej bezpieczna, stać nas na mniej poziomów, jednak zyski są większe.
Wspomniałem o manipulacji kursów. W progresjo na OT NHL nie musimy podwajać stawki tj. 10zł, 20zł, 40zł, 80zł. itd. Możemy podwyższać stawkę o 50% czy też 75% np. 10zł, 15zł, 22,5zł. Jest to alternatywa dla osób, które mają mniejsze zaplecze finansowe i stać nas na większą ilość poziomów.

Najważniejszą rzeczą w progresji to odpowiedni dobór drużyny. Co bierzemy pod uwagę:
- aktualną serię danej drużyny bez remisu
- najdłuższą serię bez remisu z poprzednich sezonów
- przyszłe mecze, chodź tutaj akurat w progresji na OT mniej ważne

Wiadomo, że nie ma systemu 100% pewnego. Nie piszę, że tym sposobem możemy dorobić się kokosów, jednak przy odpowiednim doborze drużyn można mieć zyski.

---------------------------

Sezon 2006/2007 NHL

Sezon hokejowy już na dobre się rozpoczął. Warto po analizować parę spotkań.

Najdłuższa serię spotkań bez remisu w sezonie zasadniczym z tego co wiem to 26 spotkań. W obecnym sezonie drużyna San Jose od 19 spotkań nie zremisowała.
Kolejną drużyną z wysoką serią jest Colorado - 17 spotkań bez OT

W tym sezonie najdłuższą serię bez remisu zanotowała ekipa z Phoenix, bodajże 16. W/w zespoły już ją pobili. Teraz ciekawością jest jak długo ta seria będzie trwała.

Można również wziąć pod uwagę dwa inne zespoły, które mają już w miarę wysoką passę bez OT. To Detroit i Dallas po 13 spotkań.
Detroit dziś zakończyli bardzo dobrą serię 9 zwycięstw z rzędu, ulegając z Calgary. Myślę, że w najbliższym czasie zremisują.

Wykaz drużyn bez OT:
San Jose - 19 bez OT
Colorado bez OT
Detroit 13 bez OT
Dallas 13 bez OT

----------

Również dużo osób gra progresję na porażkę danej drużyny lub zwycięstwo.
Na zwycięstwo, wówczas wybieramy drużynę słabszą, która rzadko wygrywa, ale za to są wyższe kursy. Tutaj bierzemy pod uwagę serię spotkań bez zwycięstwa oraz poprzednie mecze. Jeżeli dany zespół nie wygrywa od dłuższego czas możemy rozpocząć progresję. Warto jeszcze sprawdzić terminarz tej drużyny, bo gdy grają najbliższe mecze z silnymi zespołami na dodatek na wyjazdach wtedy warto się zastanowić.
Obecnie mam jedną drużynę na oku - St. Louis. Od 3 spotkań bez zwycięstwa. W tym sezonie najdłuższą ich serią 4 spotkania.
Progresja na porażkę. Doskonałym przykładem jest zespół Detoit czy Anaheim.
Detroit w tym sezonie miał serię aż 9 spotkań zwycięskich. Passą dziś została przerwana. Natomiast zespół z Anaheim od początku sezonu nie przegrywał, aż do aż do 15 swojego spotkania.
W tej progresji bierzemy pod uwagę serię zwycięstw danej drużyny, tak jak to miało miejsce w progresji na remis oraz terminarz spotkań.
Obecną drużyną, która ma dobrą serię zwycięstw jest ekipa Calgary, która od 6 spotkań ciągle wygrywa.


Myślę, że na forum jest dużo osób, które grają progresję i temat będzie często odwiedzany
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Tak, masz rację, kolejna udana nocka dla progresowiczów. Colarado po 16 spotkaniach w końcu remis, oraz Detroit - remis po 13 spotkaniach.

Dalej łowimy remis drużyny San Jose. Już 20 spotkań bez OT ???? Kolejne ich mecz to pojedynek z Anaheim. Tutaj bym upatrywał remis.

Kolejną drużyną z dobrą passą bez OT jest Dallas - 14 spotkań. W poprzednim sezonie ich największą serią bez remisu była liczba 13 spotkań.

Zespół Atlanty wkroczył w magiczną serię - 10 spotkań bez OT. Z moich statystyk wynika, że ten zespół w ostatnich latach miał największą passę bez OT na przełomie sezonu 2004/2005. Wówczas 17 spotkań bez remisu (play-off + sezon zasadniczy). Natomiast w ubiegłym sezonie ta passa wynosiła 13 spotkań. Myślę, że można się zastanawiać nad tą drużyną.
 
petersen9 0

petersen9

Użytkownik
ciekawe, która szybciej się skończy SJS czy Dallas :roll:

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłby remis 4 grudnia, kiedy to Dallas podejmie SJS. Wówczas można by upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, tylko ciekawe jaka będzie reakcja bukmacherów na ten mecz jeżeli oba zespoły będą nadal miały długie serie bez remisu ;)
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
No to Dallas zakończyło, SJS było blisko, bardzo blisko ale to jeszcze nie teraz. Słuchając rady jednego z moich mentorów hokejowych przeniosłem część kasy na Dallas co okazało się dobrym posunięciem. Teraz trzeba spokojnie czekać na X SJS. A tak dla ciekawostki dodam, że następny mecz SJS będzie grało z Dallas. Czyżby 2 z rzędu remis Dallas :roll: O tym się przekonamy już 4 grudnia

pozdro
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Dobre posunięcie Rangiz. Ja jednak dalej ciągnę progresje na SJ. Dobrze, że Dallas mi dzisaj siadło i jeszcze nie jest tak źle, chodź niepokoi mnie San Jose.
Następny mecz z Dallas, kto wie, czy nie będzie tak jak mówisz.

Pozdrawiam
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Zwróciliscie uwagę na jeden wazny szczegół?Skrzydła wycofały w 19 54 minucie 3 tercji bramkarza,po co?Był remis 2-2 i w tej właśnie sekundzie ,tuż po wycofaniu bramkarza Rekiny strzeliły bramkę na 3-2!To normalnie parodia...Nikt tak nie robi przy wyniku remisowym!!!
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
SJS chce mnie chyba pozbyć wszytskich pieniędzy z Expektu :;/: Kolejny mecz i tym razem minimalna porażka. Chyba czas zacząć myśleć, o przeniesienu częsci pieniędzy na inne zespoły, bo chyba na rekord idą chłopaki ????
 
B 0

bart0sz

Użytkownik
Czy ktoś jeszcze dziś obstawia remis sjs? Dzisiejszy mecz wygląda mi na idealny na remis. Co myślicie? Miałem skończyć z ostatnim spotkaniem ale dzisiejsze jeszcze mnie kusi. Nie wiem czy warto ryzykować, na kolejny mecz już mnie nie stać.

edit: a przy okazji może macie jakieś propozycje na co ewentualnie przenieść budżet?
 
kwiat 0

kwiat

Użytkownik
Witam!

Zainteresował mnie temat progresji. Fakt, narazie chciałbym grać małymi stawkami. Jaki zespół obecnie jest najlepszy do progresji z NHL? Nie znam się na hokeju a z piłki nożnej boję się jakoś grać progresję, bo różne są tam kursy na remis.
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
Witam!

Zainteresował mnie temat progresji. Fakt, narazie chciałbym grać małymi stawkami. Jaki zespół obecnie jest najlepszy do progresji z NHL? Nie znam się na hokeju a z piłki nożnej boję się jakoś grać progresję, bo różne są tam kursy na remis.
San Jose Sharks na X :mrgreen:
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
San Jose Sharks na X
Ehhh, fakt mają obecnie najdłuższą serię bez OT i jeżeli lubisz ryzyko to możesz na nich grać. Ja osobiście twierdzę, że oni grają na rekord i jeszcze przez parę spotkań może nie paść wynik nie rostrzygniony.
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
Ehhh, fakt mają obecnie najdłuższą serię bez OT i jeżeli lubisz ryzyko to możesz na nich grać. Ja osobiście twierdzę, że oni grają na rekord i jeszcze przez parę spotkań może nie paść wynik nie rostrzygniony.
Ja ich na razie odpuściłem i narazie myślę, czy do nich czasami nie wrócić. Teraz ich każdy mecz może zakończyć się dogrywką, ale mogą również sprawić psikusa i ciągnać serię jeszcze długo. Chociaż osobiście w najbliższych meczach z ich udziałem dogrywki bym się nie spodziewał, ale jak ktoś mądrze napisał tutaj remis może paść w najmiej oczekiwanym momencie
 
Do góry Bottom