>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

przerejestrowanie i ubezpieczenie

K 0

kielbas2009

Użytkownik
Witam mam pytanie kupiłem samochód w styczniu, ale po kupnie musiałem wyjechać szybko za granicę i zdążyłem tylko zapłacić te pieniądze do urzędu skarbowego. Teraz wróciłem i muszę przerejestrowac (jest na to 30 dni, ale chyba nie ma żadnych kar jak będzie więcej). Problem w tym że ubezpieczenie mam do 18 kwietnia, a zapisali mnie na najbliższy termin 22 kwietnia. Co teraz najlepiej zrobić, bo jak nie będę miał ważnego oc to mi nie zarejestrują. Z góry dzięki za odpowiedź
 
K 0

kielbas2009

Użytkownik
Czyli rozumiem że bez problemu mogę zrezygnować z obecnego ubezpieczenia i pójść do innejubezpieczalnimi ubezpieczyć samochód na siebie (obmyślałem że skoro samochód nie jest przerejestrowanyto nie mogę go ubezpieczyć na siebie). A skoro już jest temat, to czy mogę go ubezpieczyć wraz że współwłaścicielem (zniżki), bo na umowie kupna-sprzedazyjestem tylko ja
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Skoro kończy Ci się ubezpieczenie 18 kwietnia to dowiedz się czy jest teraz jakiś okres wypowiedzenia. Jeśli nie ma to pójdziesz 19 kwietnia i ubezpieczysz go.
Skoro nie masz na umowie współwłaściciela to on nie istnieje i ubezpieczenie ma być na właściciela auta
 
K 0

kielbas2009

Użytkownik
Z tego co się dowiedziałem, to mogę np. 17 wysłać pismo że rezygnuje z obecnego ubezpieczyciela i iść do innego. Czytałem też że mogę np. Przekazać 10 procent dla innej osoby i wtedy będę mógł wykupić ubezpieczenie na jego znizkach. (Bo nie widzi mi się płaci 1800zł)
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Czyli rozumiem że bez problemu mogę zrezygnować z obecnego ubezpieczenia i pójść do innejubezpieczalnimi ubezpieczyć samochód na siebie (obmyślałem że skoro samochód nie jest przerejestrowanyto nie mogę go ubezpieczyć na siebie). A skoro już jest temat, to czy mogę go ubezpieczyć wraz że współwłaścicielem (zniżki), bo na umowie kupna-sprzedazyjestem tylko ja
Jeżeli na umowie kupna sprzedaży nie ma danych peselów itp współwaściciela to przy rejestracji możesz to zrobić tylko na siebie, nawet jakbyś chciał tam dopisac te dane to i tak nie da rady, jedyne rozwiązanie to spisanie nowej umowy kupna sprzedaży z danymi drugiej osoby. Przy ubezpieczeniu jak nie bedziesz miał jeszcze przerejestrowanego to oni bazować bedą podobnie na danych z umowy..
Skoro kończy Ci się ubezpieczenie 18 kwietnia to dowiedz się czy jest teraz jakiś okres wypowiedzenia. Jeśli nie ma to pójdziesz 19 kwietnia i ubezpieczysz go.
Skoro nie masz na umowie współwłaściciela to on nie istnieje i ubezpieczenie ma być na właściciela auta
Jak pójdzie 19 to nic juz nie zdziała. W ogóle jak nie pójdziesz to nic sie nie stanie bo ubezpieczenie zostanie automatycznie przedłużone, potem już tylko bedziesz musiał za nie zapłacić, z tym że zostanie ono przedłużone w tej sanej firmie i chyba na tych samych warunkach co było.
Ogólnie żeby coś zmienić to musisz iść dzień albo dwa ale raczej dzień wcześniej i wtedy można wypowiedzieć starą umowe i zawiązać nową dla nas najkorzystniejszą.
O tych 10% jeszcze nie słyszałem ???? Chcesz możesz je dla mnie przekazać ????
Nie wiem co to znaczy że umówili Cie na 22 kwietnia?! najlepiej iść do jakiegoś towarzystwa ubezpieczeniowego gdzie mają kilka firm i tam do ręki policzą co sie najbardziej opłaca. Tabletów za darmo nie rozdają kolejek nie ma, a te złodzieje tylko czekają na klientów ????
 
B 0

bankierz

Użytkownik
Dzwonisz do agenta ubezpieczonego (polecam HDI) i dostajesz potwierdzenie zawarcia polisty na maila właściwie od ręki.
Z przerejestrownaiem to jest tak (A przynajmniej było), że dopóki właściciel nowy lub stary tego nie zrobi to teoretycznie można by w nieskończoność. Może teraz coś się zmieniło, ale kiedyś tak było.
 
K 0

kielbas2009

Użytkownik
a więc byłem ubezpieczyć samocohód i jedna pani podpowiedziała mi abym wypełnił taki druczek darowizny. wypełniłem i mam jestem współwłaścicielem razem z ojcem i oczywiście jego zniżki.
 
Do góry Bottom