>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Przewidywania - sezon 2017/18

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Do rozpoczęcia sezonu zostaje 2 tygodnie.

Jakie macie przewidywania odnośnie nowego sezonu. Mistrz, pucharowicze, a kto spadnie?

Kto w tym sezonie może namieszać?

Zachęcam do wymiany poglądów w tym temacie ????
 
S 762

srakaptaka

Użytkownik
Bic o spadek mysle ze beda sie:
Arka- bo puchary ich wymecza
Korona- jakas dziwna atmosfera sie tam robi
Termalika- na Rumaku do 1 ligi
Sandencja-bo beniaminek
Mysle, ze top 4 bedzie podobne co teraz tylko pozycje moga sie roznic.Namieszac chyba najwiecej jak na ten moment moze Slask, spora rewolucja tam, moga byc problemy na poczatku z zgraniem ale gorzej to chyba byc nie moze top 8 raczej na bank.
 
R 110

radek9513

Użytkownik
Wg mnie
Spadek:
Korona Kielce - zbyt duża rewolucja kadrowa i niezbyt dobra atmosfera.
Piast Gliwice/BrukBet Termalica Nieciecza/Sandecja Nowy Sącz - transfery Piasta mnie nie przekonują a i mam dziwne przeczucie co do tej drużyny. Termalica za bardzo idzie w południowy zaciąg, przede wszystkim transfery to niewiadoma (w szczególności Jana Muchy) oraz ciekawe co zrobi Pan Rumak, bo w Lechu jako tako było ale w Śląsku czy Zawiszy już kolorowo nie było (chociaż za wiosnę w Bydgoszczy szacunek). Sandecję daję ze względu że jest beniaminkiem i nowicjuszem na tym poziomie. Przeskok między I Ligą a Ekstraklasą jest spory więc jestem ciekaw jak odpalą, może to być druga Termalica albo mogą być Zagłębie że w pierwszym sezonie już puchary.
Puchary:
Lechia Gdańsk - cholera, jak nie teraz to nigdy, chociaż w tamtym sezonie też tak było, teraz no nie ma bata że nie będzie, czuję podium ale Pucharem Polski też myślę że nie pogardzą, teraz myślę że będzie trochę większe ciśnienie na niego. Mistrzem narazie nie, muszą póki co podnieść się jako klub o conajmniej jeden poziom.
Lech Poznań - ilość transferów robi wrażenie, ten cały Situm może być solidnym grajkiem, pudło myślę minimum ugrają ale będą o mistrza walczyć.
Górnik Zabrze/Zagłębie Lubin/Cracovia - te 3 drużyny moim zdaniem mogą sporo napsuć krwi. Raz że Górnik beniaminek który robi fajne transfery, jak ściągnie trener Brosz kilku kumatych doświadczonych to będzie miło. Dwa to Zagłębie które też fajnie się wzmacnia, ciekawi mnie ten Matuszczyk, pewnie jak złapie formę to będzie gwiazdą ligi. Trzy to Cracovia i trener Probierz, dobrze wiemy że ten trener potrafi z niczego zrobić coś fajnego, ale trochę rewolucja tam się robi więc będzie ciężko.
Mistrz:
Legia Warszawa - nie ma żadnej niespodzianki, pokazują od wielu lat że można z powodzeniem grać na dwóch frontach, jeżeli wzmocnią się solidnie i dołożą minimum 2 zawodników pokroju Vadisa to można liczyć na wyniki w LM i sukces w ektraklasie.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Spadek:

- Korona Kielce - dziwne rzeczy tam się dzieją, szybko zatęsknią za poprzednim trenerem
- Piast Gliwice - wiem że mecze towarzyskie to inna bajka, ale oglądałem ich trochę i dla mnie nie grają nic
- Termalica - te ruchy na ławce to pomyłka z tego nie będzie chleba
- Arka - brak wzmocnień, puchary
Mistrzostwo:
Dla mnie pomiędzy Lechem a Legią to się po prostu rozegra. Lechia to jeszcze nie teraz.
Co do innych ekip:
Moim zdaniem mogą namieszać mocno:
- Wisła Kraków o ile poprawi wyjazdy,
- Pogoń Szczecin Skorża to poukłada,
Wielka niewiadoma:
- Jagiellonia nowy trener, brak Vassiljeva, puchary
- Cracovia to samo nowy trener Probierz i rewolucja kadrowa.
Beniaminkowie:
- Sandecja pewnie walka o utrzymanie, ale to co będę w ich starciach często grał to overy.
Górnik Zabrze - ????
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Mistrzostwo
Tutaj jak co roku - Lech, Legia - zobaczymy czy odejdzie Vadis, coś mi się wydaje, że w tym roku mistrz może pojechać do Poznania, ale to zobaczymy jak się ekipy wzmocnią.
Puchary
Tutaj Lechia - wiadomo, dobra ekipa, niestety ich głównym problemem w mojej ocenie jest Nowak, zbyt słaby trener na tą ekipę, przegrał taktycznie poprzedni sezon.
Zagłębie Lubin - moim zdaniem mogą być czarnym koniem rozgrywek, wzmocnili się całkiem fajnie, muszą zastąpić jeszcze Cotrę, ale jeszcze będą transfery, moim zdaniem szansa na puchary.

Kto jeszcze w TOP8


Moim zdaniem tutaj Wisła Kraków, chociaż odejdzie Mączyński, to mają skład niezmieniony bardzo z poprzednim sezonem, będzie ciekawy zespół i overowy raczej.
Śląsk Wrocław - tutaj mam największy znak zapytania, bo dużo zmian wszystko się musi zazębić, że tak powiem. Kosecki, Pich, Piech, to będzie dobrze wyglądało. Jednak brakuje dobrej &#39;10&#39; no i bramkarza, Słowik i Wrąbel nie dają spokoju, upadł temat Miśkiewicza, będzie bieda.
Ostatnie dwa miejsca w TOP8 -&gt; Pogoń, Cracovia lub Jagiellonia(2 z 3), która to będzie musiała walczyć bez Probierza, bez Konstantina oraz a pucharami ;).
Spadek
Tutaj faworytem jest Sandecja, póki co nie wzmocnili się wcale bo tego Kolewa nie liczę za wzmocnienie, dla mnie słaby gracz, dobry na 1 ligę, ale nic więcej. Dojdzie może Cetnarski, ale po chorobie jego forma to niewiadoma.
Co do drugiej ekipy ciężko wytypować, ale Korona po tych wszystkich dziwacznych decyzjach trenera i innych decyzyjnych może mieć problemy w tym sezonie, a szkoda bo w poprzednim zrobili dużo więcej niż wszyscy zakładali. Jeszcze Kiełb zrywa więzadła.
 
M 340

macvas

Użytkownik
Poczekałbym na skarb kibica z ostatecznymi osądami, ale na podstawie tego co prześledziłem w mediach też można dać jakieś prognozy. Ameryki nie odkryję, ale co tam:
Grupa Mistrzowska:
O &quot;majstra&quot; znowu powalczą ekipy z &quot;L&quot; w nazwie. Nie sądzę aby był to wyścig tak pasjonujący jak w ubiegłym sezonie, ale na nudę też nie będziemy narzekać. Tradycyjnie te ekipy urwą się reszcie stawki. Nie przewiduję &quot;czwartego do brydża&quot;. Jaga pod nową miotłą będzie długo odpalać i wątpliwe, aby w tym sezonie dotrzymała tempa. Zagłębie i Wisła mogą rwać punkty tym z czuba, ale te zespoły również nie będą regularne przez cały wyścig. O górną ósemkę powalczą jeszcze Cracovia, Zabrze i Pogoń.
Puchar Polski w tym roku, czysto statystycznie powędruje do Warszawy.
Grupa Spadkowa:
Tutaj kandydatów jest kilku. Oczywiście Sandecja będzie skazana na pożarcie - terminarz mają mocno niekorzystny. Piast, Korona i Arka te ekipy powinny balansować na krawędzi strefy spadkowej, ale możliwe że w to miejsce wskoczy &quot;przebojem&quot; Bruk-Bet, w którym podobnie jak w Kielcach nie mają cierpliwości do trenerów. Postawa Śląska czy Wisły Płock pozostają niewiadomą. Mogą odpalić w obydwu kierunkach, chociaż raczej wróżę im środek tabeli.
 
maer 210,7K

maer

Typer A-League
Jeśli chodzi o moje przewidywanie:
Mistrz: Lech Poznań
Moim zdaniem Lech w końcu odzyska swojego mistrza, z tego co widzę ciekawe transfery przeprowadzają jak np: Situm ( w meczu z Pelister CUDO).
Do tego na tego mistrza jest ogromne nastawienie bo 3 rok z rzędu to już by było nieporozumienie oddać mistrzostwo a fanatyczni kibice również nie będą czekać w nieskończoność.
Puchary: Legia, Lechia, Jaga, Cracovia, Zagłebie
Według mnie Legia i Lechia pewne że wejdą do pucharów raczej ale kto jeszcze?
Według mnie szansę jeszcze ma ktoś z pozostałej wymienionej trójki gdyż Jaga niby bez Probierza ale zbyt dużo sie nie zmieniła tylko Vasilieva brak ale może dla nich to dobrze bo byli od niego za bardzo uzależnieni.
Cracovia, nowy trener i nowe porządki, odesłali gościa z Miedzi bo miał nadwagę czyli tak jak powinno być i myślę że Probierz dokona takich transferów i tak ustawi ekipę żeby to grało i huczało.
Zagłębie jak co roku nieobliczalne powinno być.
Niewiadoma:
Śląsk który pokupował zawodników do tego nowy właściciel oskarżany o wałki.
Arka która zdobyła puchar i Superpuchar Polski ale liga to nie tylko po 1 spotkaniu.
Wisła, Pogoń,Górnik,Wisła Płock albo górna połówka albo dolna
Spadek:
Termalica czy tam Bruk-Bet bo nie wiadomo czy znowu nie pozamieniają przed sezonem, taka drużyna z wioski juz chyba jej wystarczy Ekstraklasy.
Sandecja, chciałbym żeby się jednak utrzymała bo zasłuzyła na gre w Ekstraklasie.
Piast Gliwice - jakoś mnie ta drużyna nie przekonuje.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Niewiadoma:
Śląsk który pokupował zawodników do tego nowy właściciel oskarżany o wałki.

???? Sprawa już poszła do sądu, czytajcie więcej takich dziennikarzy jak Pan Latkowski.

Ciekawa sprawa jest jeszcze Śląska, chodzą słuchy o ciekawym rozwiązaniu otóż:

54% udziałów (lub 56, nie pamiętam) ma pan Śląk, tzn. będzie miał.
Pozostałe należą do konsorcjum, które chce je sprzedać i tutaj uwaga, udziały te prawdopodobnie kupi pan Dean Johnson, który ma wkładać do klubu 5 mln. zł.
Dodatkowo kasa od Śląka - 15 mln, do tego dochodzą różnego rodzaju sponsorzy itd.
Może być ciekawie.

Każdy pisze, o braku zgrania w Śląsku, na pewno w ofensywie będzie kłopot, tzn. muszą się dotrzeć jak to fachowo się mówi, to defensywa, jest niezmienna od poprzedniego sezonu czyli Dankowski, Celeban, Pawelec i będzie grał na lewej Cotra, który bardzo dobrze wkomponował się do drużyny. Mówię to po sparingach, obrońcy wielkiego zgrania nie trzeba, także nie przesadzałbym.

A i jeszcze druga sprawa, bo to zdanie maer jest dziwne, bo na jakiej podstawie piszesz, że:

Termalica czy tam Bruk-Bet bo nie wiadomo czy znowu nie pozamieniają przed sezonem, taka drużyna z wioski juz chyba jej wystarczy Ekstraklasy.
Ta drużyna z wioski jak to piszesz(swoją drogą nie wiem jak odczytywać to stwierdzenie jako zazdrość czy jako pogardę, bo co kibice na wsi jacyś gorsi? wiele miast, miasteczek chciałoby być na ich miejscu np. Łódź czy też, żeby nie być złośliwym klub z Twojego avatara), pokazała w poprzednim sezonie 100 razy więcej charakteru od ekip z większych miast i weszła do TOP8.

I żeby nie było, tak czepiam się, bo spadną, bo są z wioski to żaden argument.
 
maer 210,7K

maer

Typer A-League
???? Sprawa już poszła do sądu, czytajcie więcej takich dziennikarzy jak Pan Latkowski.
Ciekawa sprawa jest jeszcze Śląska, chodzą słuchy o ciekawym rozwiązaniu otóż:
54% udziałów (lub 56, nie pamiętam) ma pan Śląk, tzn. będzie miał.
Pozostałe należą do konsorcjum, które chce je sprzedać i tutaj uwaga, udziały te prawdopodobnie kupi pan Dean Johnson, który ma wkładać do klubu 5 mln. zł.
Dodatkowo kasa od Śląka - 15 mln, do tego dochodzą różnego rodzaju sponsorzy itd.
Może być ciekawie.
Każdy pisze, o braku zgrania w Śląsku, na pewno w ofensywie będzie kłopot, tzn. muszą się dotrzeć jak to fachowo się mówi, to defensywa, jest niezmienna od poprzedniego sezonu czyli Dankowski, Celeban, Pawelec i będzie grał na lewej Cotra, który bardzo dobrze wkomponował się do drużyny. Mówię to po sparingach, obrońcy wielkiego zgrania nie trzeba, także nie przesadzałbym.
A i jeszcze druga sprawa, bo to zdanie maer jest dziwne, bo na jakiej podstawie piszesz, że:

Ta drużyna z wioski jak to piszesz(swoją drogą nie wiem jak odczytywać to stwierdzenie jako zazdrość czy jako pogardę, bo co kibice na wsi jacyś gorsi? wiele miast, miasteczek chciałoby być na ich miejscu np. Łódź czy też, żeby nie być złośliwym klub z Twojego avatara), pokazała w poprzednim sezonie 100 razy więcej charakteru od ekip z większych miast i weszła do TOP8.
I żeby nie było, tak czepiam się, bo spadną, bo są z wioski to żaden argument.
Z tego co pamiętam kolejne sezony po awansie do Ekstraklasy tak jak do innych lig na świecie są dużo cięższe dla zespołów bo znika element zaskoczenia i pytanie kiedy sponsorowi znudzi się tak małe miasteczko do sponsorowania i niech przykładem będzie Amica Wronki i Dyscobolia Pana Drzymały. Bez obrazy wolałbym w Ekstraklasie taką Sandecje, GKS Katowice,ŁKS i tak dalej.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Mistrzostwo: Lech Poznań i Legia Warszawa - Pomiędzy tymi drużynami powinna być walka o mistrza. Lech Poznań póki co transfer za transferem ale pytanie czy te transfery będą na plus. Oczywiście nie można nie wspomnieć o ubytkach - 2-óch podstawowych obrońców (Kędziora i Bednarek) jest to mega osłabienie, Kownacki również jest bardzo mocnym osłabieniem. Co do Legii - odejście Vadisa nie ma co pisać, bo to najlepszy piłkarz ligi. Wczoraj przyszedł do Legii Hilberto (może grać w obornie jak i w pomocy). Do tego powroty takich piłkarzy jak: Moneta, Niezgoda, Szumski... transfer napastnika Sanogo.
Tylko i wyłącznie między obiema drużynami rozstrzygnie się walka o Mistrza. Moim zdaniem będzie to... jednak Legia Warszawa
Podium - czyli Puchary:
Legia Warszawa, Lech Poznań i Lechia Gdańsk
- w końcu to 3 miejsce zdobędą. Walka o coś więcej? Jeszcze nie teraz. Za mało transferów jeśli marzą o Mistrzostwie, tylko 3 miejsce.
Spadek:
Korona Kielce, Termalica
- Moim zdaniem te drużyny spadną z ligi. Korona jak co roku jest &quot;faworytem&quot; do spadku ale tam się nic nie poprawia w tym klubie i wydaje mi się, że ten rok będzie ostatnim w Ekstraklasie. Termalica już w poprzedniej rundzie nie pokazywała nic.
Myślę, że Sandecja się utrzyma.

Pierwsza Ósemka:
-Legia Warszawa
-Lech Poznań
-Lechia Gdańsk
-Jagiellonia Białystok
-Zagłębie Lubin
-Wisła Kraków
-Śląsk Wrocław
-Cracovia
bądź Pogoń Szczecin
 
A 47

amico47

Użytkownik
Do rozpoczęcia sezonu zostaje 2 tygodnie.
Jakie macie przewidywania odnośnie nowego sezonu. Mistrz, pucharowicze, a kto spadnie?
Kto w tym sezonie może namieszać?
Zachęcam do wymiany poglądów w tym temacie ????
Mistrzostwo - Korona. Grają zespołowo niesłychanie skutecznie jak kiedyś leicester nigdy nie zajeli miejsca wyżej niz 5 kiedyś jednak musi być ten pierwszy raz tym bardziej, że na początku sezonu wszyscy ich przekreślali jak leicester
Spadek Cracovia jakis czas temu spadli potem ledwo uszli .teraz graja piachprzegrali derby od chyba kilkudziesieciu lat nie zawojowali nic w ekstraklasie ten zespol nie ma nikogo wybitnego w skladzie ani umiejetnosci ale ma przegrane w genach...
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Chyba za wcześnie jeszcze mówić o mistrzostwie dla Korony. Napewno widzę ruchy w kierunku pucharów. Drużyna jest promowana. Mecze w Kielcach oglądam regularnie. Kielce to nie tylko piłkarze. Trochę ludzie się zrazili do nogi w Kielcach po aferze i spadku. Niektórzy kibice całkowicie odwrócili się od drużyny, ale teraz widzę coraz więcej &quot;powrotów&quot; fajna atmosfera. Na mecze zapraszani są piłkarze ze starej Korony. Dziś był na meczu &quot;Kiełbasa&quot; (Piechna). Wszystko idzie w dobrym kierunku. Podobno za Burdenskim idzie gruba kasa jak na polską piłkę. Obstawiam podium i Puchar Polski dla Korony. Prawdziwy egzamin wkrótce przed drużyną. Mecze z Legią i Lechem zweryfikują oczekiwania kibiców w Kielcach. Takie mecze jak w Gdańsku czy ze Śląskiem pokazały siłę Korony lub słabość polskiej ligi. Do końca roku mecze zweryfikują jak to jest. Drużyna jest w gazie. Rymaniak profesor, Jukić i Kiełb klasa w sobie, Żubrowski chyba sam jest zaskoczony tym co osiągnął przez kilka miesięcy w Kielcach po przejściu z Mielca. Ponoć mega piłkarzem jest Gardawski i Kaczawa. Pierwszy z nich leczy uraz a Kaczarawa dziś pokazał. Biegał jak dzik i do tego ma technikę. Wielkim plusem jest to, iż Koronę ogląda się przyjemnie. Niemiec płaci, nie ma opieprzania ???? . Podobnie było za Klickiego, wysokość premii uzależniona była od pozycji w tabeli. Podstawa wynagrodzenia nie najwyższa była wtedy, ale premie extra skoro dawało się z tego kupować mecze w III lidze. Piłkarze oddawali premie na sędziów bo nie mogli awansować. Weszła wtedy Cracovia i Łęczna z III ligi rok po roku chociaż Korona była lepsza kadrowo.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Mistrzostwo - Korona. Grają zespołowo niesłychanie skutecznie
Jednak Amico47 zgadzam się z Tobą warto zaryzykować coś na Koronę. Pomimo dobrej gry, po sobotnim meczu widzę, że trochę im brakuje do Legii. Myślę jednak, iż Korona w przerwie się wzmocni. Zawsze w zespole prowadzono dobrą politykę transferową, ściągając dobrych grajków ratujących utrzymanie. Teraz liczę, iż na wiosnę Kaczarawa zacznie naprawdę grać i strzelać bramki. Brakuje nam napastnika klasy Piechny, Niedzielana którzy grali w przeszłości w zespole z Kielc. Polecam jednak grę na mistrzostwo dla Korony póki kurs jest wysoki na Forunie 18 ???? . Warte ryzyka. Korona Lecha i Górnika będzie miała u siebie. Ciężkie też będą mecze w Białymstoku i jednak z Wisłą w Krakowie, którą krytykuję, ale z nimi gra nam się ciężko. Oczywiście mecze kończące sezon zasadniczy ze Śląskiem i Lechią oraz Wisłą Płock też będą ciężkie. Zespoły te będą walczyły o ósemkę. Jednak myśląc poważnie o mistrzostwie trzeba grać i walczyć z każdym, a to chłopaki mają wpojone nawet nie przez Lettieriego ale już wcześniej przez Ojrzyńskiego i Bartoszka.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Polecam jednak grę na mistrzostwo dla Korony póki kurs jest wysoki na Forunie 18 ????
Jeśli już próbować i grać wysoki kurs, to lepiej w STSie z dwóch powodów:
1. Lepszy kurs, bo tam na mistrzostwo Korony jest kurs 20.
2. Tam jest w przypadku takiego typu opcja cashout, w Fortunie jak zagrasz takiego singla, to o cashout&#39;cie możesz zapomnieć, w STSie regulaminowo jest ok, bo nawet single obejmuje cashout, choć wiadomo, że nie zawsze oferują. Dobrze jednak mieć możliwość i opcję, bo jeśli zakładacie mistrzostwo Korony, to liczycie się z tym, że Korona będzie regularnie punktować, co równoznaczne jest ze spadkiem kursów na ich mistrzostwo z każdą kolejką. I wtedy, jakby kurs był np. 5-6 można by się zastanowić, czy warto to trzymać, czy może jednak lepiej wypłacić z fajnym zyskiem.
Jeśli chodzi o takie sezonowe zakłady, to wg mnie fajny typ w STSie, mianowicie:
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław (kto wyżej)
Typ: Śląsk Wrocław
Kurs: 2,05

Zagłębie w ostatnich meczach słabiutko, cierpliwość do Stokowca się skończyła, zatrudnili Lewandowskiego, ale moim zdaniem to słaby wybór, nauka na żywym organizmie rzadko dobrze się kończy. Śląsk chimeryczny co prawda, ale jednak pewien poziom u siebie prezentują, z wyjazdami słabo, ale też nie będzie tak, że będą ciągle przegrywać wyjazdy. Moim zdaniem tu kursy powinny być co najwyżej wyrównane, a taka dysproporcja skłania mnie do spróbowania tego zakładu ;)
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Jeśli chodzi o takie sezonowe zakłady, to wg mnie fajny typ w STSie, mianowicie:
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław (kto wyżej)
Typ: Śląsk Wrocław
Kurs: 2,05
Tu bym się jednak zastanowił. Oba zespoły obserwowałem w spotkaniach z Koroną na żywo i zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiło na mnie Zagłębie. Choć ich ostatni mecz czyli wczorajszy był najsłabszy. Mieli okazje do zdobycia bramki przez zlekceważenie obrońców Korony (paszwile) i taka drużyna powinna to wykorzystać. Byłby fajniejszy mecz a tak to wiało nudą jak na VIVE w polskiej lidze. jeśli chodzi o sts, dzięki za podpowiedź. Owszem Korona nie jest tu faworytem, ale pamiętajcie Leicester, Kaiserslautern (będąc beniaminkiem bundesligi) czy u nas Ruch Chorzów który zdobył tytuł jako beniaminek w sezonie 1998/99.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Tu bym się jednak zastanowił. Oba zespoły obserwowałem w spotkaniach z Koroną na żywo i zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiło na mnie Zagłębie. Choć ich ostatni mecz czyli wczorajszy był najsłabszy. Mieli okazje do zdobycia bramki przez zlekceważenie obrońców Korony (paszwile) i taka drużyna powinna to wykorzystać. Byłby fajniejszy mecz a tak to wiało nudą jak na VIVE w polskiej lidze. jeśli chodzi o sts, dzięki za podpowiedź.
Odnosisz się ciągle do obserwacji jednych i drugich na żywo, ale ja ponownie zwrócę uwagę na jeden szczegół - z Zagłębiem grała Korona w pierwszej kolejce! Ze Śląskiem w 15. to jest jednak spora różnica. Tym bardziej, kiedy mówimy o Zagłębiu, które pierwsze kolejki od kilku sezonów notuje fantastyczne, robi się z nich faworytów, a już na pewno mocnych kandydatów do Mistrzostwa i tak słabną w kolejnych kolejkach.

Widać więc, że Korona spotkała się z tym mocnym Zagłębiem początku sezonu ;) Patrząc na tabelę uwzględniającą tylko mecze po nowym roku w zeszłym sezonie Zagłębie wypada gorzej od Śląska, choć to różnica niewielka, dwa sezony wcześniej z kolei to Zagłębie było najlepsze spośród wszystkich między styczniem a czerwcem. To był jednak sezon, kiedy skończyli na pudle, a nie ukrywajmy, teraz się tak nie zapowiada ;) Poza tym w typie, że Śląsk będzie wyżej od Zagłębia zakładam również, że Lewandowski tam nic nie zdziała i jak będzie jakaś zmiana, to tylko na gorsze, a Śląsk w mojej opinii nie obniży lotów, a może nawet je podniesie i coś zacznie punktować na wyjazdach.

Sezon 2015/2016 Zagłębie walczyło w grupie mistrzowskiej, a Śląsk w spadkowej, w zeszłym sezonie obie drużyny skończyły w dolnej części tabeli po podziale.
Owszem Korona nie jest tu faworytem, ale pamiętajcie Leicester, Kaiserslautern (będąc beniaminkiem bundesligi) czy u nas Ruch Chorzów który zdobył tytuł jako beniaminek w sezonie 1998/99.
Podajesz tu 3 przykłady niespodziewanych Mistrzów kraju, z czego dwa to beniaminki, więc może jednak Górnik Zabrze? ????
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Odnosisz się ciągle do obserwacji jednych i drugich na żywo, ale ja ponownie zwrócę uwagę na jeden szczegół -
Przyznam szczerze, że gra Górnika podoba mi się najbardziej ???? . Chociaż Korona zagrała bardzo dobrze w drugiej połowie doprowadzając ze stanu 3:0 na 3:3. No ale pozostaje też jeszcze Leicester ???? . Sezon ogólnie jest bardzo ciekawy. Poziomu nie będę oceniał. Statystyk z poprzednich sezonów nie biorę pod uwagę. Owszem część typerów typuje mecze uwzględniając statystyki i oni ponoć wychodzą na tym najlepiej ???? . Ja jednak oceniam drużyny na podstawie gry chociaż ciężko u nas w lidze o drużyny które grają równo przez większą część sezonu. Dotyczy to zarówno drużyn dobrych jak i kiepskich. To dodaje jednak kolorytu naszej lidze. Poprzednich sezonów zazwyczaj nie biorę pod uwagę gdyż obecnie grają drużyny częściowo zmienionymi składami. Owszem Zagłębie sezon temu grało bardzo fajnie. W tym jest klapa, ale i tak są mocni jeszcze to pokażą. Lewandowskiego jako trenera nie oceniam. Może będzie lepszym trenerem niż Hajto, gorszym będzie ciężko. Chociaż na podstawie moich obserwacji środowego wydaje mi się, iż w drużynie jest konflikt. Świerczok cały mecz biegał sfrustrowany bo nie grali na niego. Trochę to dziwne, ale naprawdę kiepsko to wyglądało. Na początku myślałem, iż Świerczok jest frustratem, ale tak chyba nie było. Coś jest w drużynie nie tak. To nie była wina Stokowca, te kiepskie wyniki. Podobnie jak w Legii potrzebne jest tam trzęsienie ziemi.
 
luca69 0

luca69

Użytkownik
Patrząc z dzisiejszego punktu chciałbym żeby to Górnik zdobył mistrza grają na prawdę fajny Football, tylko czy ta drużyna potrafiła by nas reprezentować na europejskich boiskach? Już to zweryfikowała Jagielonia, Zawisza i inne Polskie drużyny które zdobywały premiowane miejsca a niestety nie potrafiły nic ugrać, więc patrząc na Europę najlepiej gdyby to ktoś z pary Legia, Lech nas reprezentował, patrząc na Polskę zdecydowanie Górnik.
 
psychol32 421,9K

psychol32

Użytkownik
Patrząc z dzisiejszego punktu chciałbym żeby to Górnik zdobył mistrza grają na prawdę fajny Football, tylko czy ta drużyna potrafiła by nas reprezentować na europejskich boiskach? Już to zweryfikowała Jagielonia, Zawisza i inne Polskie drużyny które zdobywały premiowane miejsca a niestety nie potrafiły nic ugrać, więc patrząc na Europę najlepiej gdyby to ktoś z pary Legia, Lech nas reprezentował, patrząc na Polskę zdecydowanie Górnik.
Górnik już spuchł. Gdybyśmy jeszcze teraz grali kilka kolejek to możliwe że wylecieliby z ósemki (przewaga tylko 6 punktów).
Legia i Lech potrafiliby nas reprezentować? Jak daleko zaszli w tym sezonie? My gramy o zwycięstwo w Ekstraklasie, a nie w LM i niech wygra najlepszy. Dla mnie nie stanowi różnicy to czy zespół któremu kibicuje odpadnie w pierwszej rundzie eliminacyjnej europejskich pucharów czy też dostanie się do fazy grupowej. Dla mnie najważniejsze to zdobyć Mistrzostwo Polski, a puchary to nagroda za to.
 
luca69 0

luca69

Użytkownik
Górnik już spuchł. Gdybyśmy jeszcze teraz grali kilka kolejek to możliwe że wylecieliby z ósemki (przewaga tylko 6 punktów).
Legia i Lech potrafiliby nas reprezentować? Jak daleko zaszli w tym sezonie? My gramy o zwycięstwo w Ekstraklasie, a nie w LM i niech wygra najlepszy. Dla mnie nie stanowi różnicy to czy zespół któremu kibicuje odpadnie w pierwszej rundzie eliminacyjnej europejskich pucharów czy też dostanie się do fazy grupowej. Dla mnie najważniejsze to zdobyć Mistrzostwo Polski, a puchary to nagroda za to.
Pewnie rozumiem Cie, masz w 90% racji, ale nie uważasz że granie w Polskiej lidze tylko o mistrzostwo to już nuda? Nie chciał byś nie ważne komu się kibicuje, aby któryś z naszych zespołów w końcu coś osiągnał na scenie międzynarodowej? A nie co chwila odpadał w eliminacjach z zespołami z Kazachstanu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom