>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Davisa 2013

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Puchar Davisa 2013​

Oficjalna strona: http://www.daviscup.com/en/home.aspx

W pierwszy weekend lutego (1-3. lutego 2013) zainaugurowane zostaną rozgrywki Pucharu Davisa 2013. Najważniejsza rywalizacja toczyć się będzie w Grupie Światowej.

Grupa Światowa​

Kanada - Hiszpania ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019456
Włochy - Chorwacja ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019457
Belgia - Serbia ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019458
USA - Brazylia ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019459
Francja - Izrael ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019460
Argentyna - Niemcy ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019461
Kazachstan - Austria ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019462
Szwajcaria - Czechy ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019463


Jeśli chodzi o naszą reprezentację, to Polacy rozpoczną rywalizację od meczu ze Słowenią w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej.
Polska – Słowenia ---&gt; http://www.daviscup.com/en/results/tie/details.aspx?tieId=100019510


Historia Pucharu Davisa: http://en.wikipedia.org/wiki/Davis_Cup


Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
clemenza 230

clemenza

Użytkownik
Od jutra zaczynamy zmagania w DC ;) Jeśli chodzi o grupę światową to kilka meczów ma zdecydowanych faworytów (Serbia, USA, Francja), w kilku naprawdę ciężko cokolwiek prognozować przed pierwszym dniem, natomiast jedyny, na którym można zarobić, typując zwycięzce przed pierwszymi rozstrzygnięciami to:

Argentyna - Niemcy
1 @ 1.578 Pinnacle (w B365 tylko 1.44! Okazja!)

Faworyt w tym meczu może być tylko jeden. Argentyna podejmie Niemców trafiła na nich drugi rok pod rząd w pierwszej rundzie, w 2012 skończyło się na 3:0, mimo że w sobotnim deblu para Niemiecka prowadziła już 2:0 z Nalbandianem i Schwankiem. Wtedy mecz odbywał się w Niemczech. Teraz przy dopingu żywiołowej, miejscowej publiczności w Buenos Aires powinni mieć jeszcze łatwiej. Mecz rozpoczną od spotkań Berlocq z Kohlschreiberem (mimo że Kolba był w Australii w dobrej formie, to nie koniecznie musi się to przełożyć na dobrą grę na cegle, na drugim końcu świata, z rywalem, który jest wybornym specjalistą od tej nawierzchni) i Monaco z Mayerem. Myślę, że już w piątek może być 2:0 dla Argentyńczyków, choć biorę także pod uwagę możliwość porażki Berlocq, bo o postawę Monaco, mimo słabego początku sezonu jestem spokojny. Następnego dnia debel, gdzie Kolba z Kasem zagrają z Nalbandianem i Zeballosem. Tutaj mecz bez zdecydowanego faworyta. Co do niedzielnych spotkań to jeśli do nich dojdzie to myślę, że układ jest lepszy dla faworytów. Zdecydowanie najlepszy z 4 singlistów Monaco zagra z Kolbą, natomiast Berlocq z Mayerem. Uważam, że faworyt jest jeden, mecze w DC to wielka motywacja, Argentyńczycy zagrają u siebie a to wielki atut, zresztą nawierzchnia zdecydowanie będzie promować miejscowych graczy. Jako ciekawostkę mogę dodać, że odkąd &quot;Albicelestes&quot; wrócili do grupy światowej w 2002 roku, ani razu nie przegrali w 1 rundzie.

Polacy zagrają ze Słowenią we Wrocławiu. Nie widzę nigdzie kursów, ale wydaje mi się, że powinniśmy być faworytami, choć skład rywali także wygląda bardzo mocno (szczególnie Zemlja i Kavcic). Niemniej jednak Łukasz Kubot i przede wszystkim Jerzy Janowicz powinni dać radę i dać nam prowadzenie po pierwszym dniu (chociaż obawiam się mocno o mecz Łukasza z Zemlją). Fyrstenberg i Matkowski będą zdecydowanymi faworytami w deblowym meczu z Kavcicem/Zemlją i to + dwa zwycięstwa Janowicza (kort jest bardzo szybki, bardzo się zawiodę na Jurku jeśli nie wygra 2x) powinny dać nam awans i mecz z RPA w kolejnej rundzie. Mecze z Wrocławia będą transmitowane na C+, będzie więc na co rzucić okiem ;)
 
S 269

sztywny

Użytkownik
Nie zgadzam się z powyższym typem . Po pierwsze Monaco jest po kontuzji , nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności. Nalbandian nie grał od sierpnia 2012 . Kohlchreiber jest w gazie , bardzo dobra dyspozycja podczas AO więc jest szansa że wygra nawet obydwa swoje spotkania. Jeśli chodzi o debel to zgadzam się z kolegą powyżej , sprawa jest otwarta . Mayer pokonał już Berlocq&#39;a na mączce 2 lata temu. Nie jest to może mistrz gry na tej nawierzchni ale ma szanse go pokonać , a nawet przeciwko nie w pełni sprawnemu Monaco nie jest na straconej pozycji . Atutem Argentyny na pewno jest publiczność no i podejście zawodników tej narodowości do DC . Mimo wszystko według mnie kurs na Niemców warty jest gry .
Stawiam na Niemcy 2,37 Bet365
Polecam również Kanadę po kursie 1,53 w Bet365

Hiszpania w 3 składzie , odpadł jeszcze Almagro więc Raonic i spółka mają szansę wygrać zwłaszcza , że grają u siebie na szybkiej nawierzchni .
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Argentyna - Niemcy
1 @ 1.578 Pinnacle (w B365 tylko 1.44! Okazja!)

Faworyt w tym meczu może być tylko jeden. Argentyna podejmie Niemców trafiła na nich drugi rok pod rząd w pierwszej rundzie, w 2012 skończyło się na 3:0, mimo że w sobotnim deblu para Niemiecka prowadziła już 2:0 z Nalbandianem i Schwankiem. Wtedy mecz odbywał się w Niemczech. Teraz przy dopingu żywiołowej, miejscowej publiczności w Buenos Aires powinni mieć jeszcze łatwiej. Mecz rozpoczną od spotkań Berlocq z Kohlschreiberem (mimo że Kolba był w Australii w dobrej formie, to nie koniecznie musi się to przełożyć na dobrą grę na cegle, na drugim końcu świata, z rywalem, który jest wybornym specjalistą od tej nawierzchni) i Monaco z Mayerem. Myślę, że już w piątek może być 2:0 dla Argentyńczyków, choć biorę także pod uwagę możliwość porażki Berlocq, bo o postawę Monaco, mimo słabego początku sezonu jestem spokojny. Następnego dnia debel, gdzie Kolba z Kasem zagrają z Nalbandianem i Zeballosem. Tutaj mecz bez zdecydowanego faworyta. Co do niedzielnych spotkań to jeśli do nich dojdzie to myślę, że układ jest lepszy dla faworytów. Zdecydowanie najlepszy z 4 singlistów Monaco zagra z Kolbą, natomiast Berlocq z Mayerem. Uważam, że faworyt jest jeden, mecze w DC to wielka motywacja, Argentyńczycy zagrają u siebie a to wielki atut, zresztą nawierzchnia zdecydowanie będzie promować miejscowych graczy. Jako ciekawostkę mogę dodać, że odkąd &quot;Albicelestes&quot; wrócili do grupy światowej w 2002 roku, ani razu nie przegrali w 1 rundzie.

Jeżeli wspominasz jakiś wynik z poprzednich lat pomiędzy jakimiś drużynami w Pucharze Davis&#39;a to zapomniałeś o jednej najważniejszej sprawie, a mianowicie o składach w jakich wspomniane drużyny grały. Napisałeś o wygranej Argentyńczyków z Niemcami w 2012 roku w Bambergu. Jednak Niemcy mimo tego, że byli gospodarzami to wystawili słaby skład (z tego co pamiętam Kohlschrebier miał wtedy kontuzję).

Skład kadry Niemiec w 2012 roku:
Florian MAYER
Philipp PETZSCHNER
Tommy HAAS
Cedrik-Marcel STEBE

Co jak co, ale dla mnie już przed meczem to Niemcy nie mieli szans, gdyż wtedy Nalblandian i Monaco byli w gazie. A Haas na ziemi to totalny słabiak, a Petzschner to największa pomyłka w historii tenisa.

Dziś wygląda to inaczej, z pewnością brak Del Potro w składzie ekipy z Ameryki Południowej to największe osłabienie. Wg mnie przy Argentyńczykach jest zbyt dużo znaków zapytania, żeby na nich grać:
Monaco - przegrana w 1r Australian Open
Berlocq - przegrana w 2r Australian Open
Nalblandian - żadnego meczu w tym sezonie
Zeballos - wygrany Challenger w Sao Paulo na hardzie.

Z pewnością zarówno i Kohlschreiber jak i Mayer są w stanie wygrać swoje mecze w pierwszym dniu. Typu nie neguje, jednak nie można stawiać w roli niekwestionowanych faworytów Argentyńczyków. Dla mnie 50/50 i wszystko może się rozstrzygnąć w piątym meczu. Ja osobiście będę w tych meczach stawiał przeciwko Nalbandianowi, który mnie do siebie nie przekonuje i z Kohlschreiberem powinien spokojnie przegrać, a i Mayer z nim w meczu nie jest bez szans.
 
clemenza 230

clemenza

Użytkownik
Typ podtrzymuje mimo tego co napisaliście. Monaco rok temu też odpadł w pierwszej rundzie w Australian Open, nie przeszkodziło mu to w wygraniu turnieju w Chile, który odbył się w kolejnym tygodniu, zresztą Berlocq też w Melbourne w 2012 się nie popisał a w tym samym turnieju dotarł do finału. Dodatkowo Monaco narzekał w Australii przed rokiem na uraz, po którym dwa tygodnie później nie było śladu. Znam charakter Monaco, pamiętam, że w DC potrafił dzielnie walczyć na cegle z Nadalem (przegrał 3:0, ale w każdym secie oddał podanie tylko raz i nie było łatwo Rafie o te breaki). Wiem też, że w Argentynie grało się będzie Niemcom trudno, inna strefa klimatyczna, nawet jeśli przyjadą wcześniej to nie będą się czuli zbyt pewnie. Kolba miał dobry start sezonu, ale kogo on ogrywał? Poza Querreyem (bagatela bez formy) nie pokonał nikogo z TOP50. Ja bym powiedział bardziej, że zrobił swoje, na pewno nie zaskoczył niczym nowym. A należy pamiętać, że lepiej czuje się na szybkim korcie. Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że Kolbi miał w 2012 na cegle bilans: 11:6, ale nie biorąc pod uwagę turniejów rozgrywanych w Niemczech (gdzie zawsze czuł się najlepiej) i Austrii (gdzie również mógł czuć się jak w domu, zresztą obsada na poziomie chall) to ten bilans to 2:4... Mayer? Słaby start sezonu, ogólnie forma przeciętna od pewnego czasu, na cegle przegrywał z takimi graczami jak Kukushkin, czy Malisse, zresztą przegrał też na cegle z totalnym słabiakiem Haasem ;)
Nalbi może nie grał długo, ale w singlu go nie będzie. W deblu kondycja nie będzie miała znaczenia, umiejętności volleyowe ma niepodważalne, serwis też na poziomie, czucie to samo. Tego na pewno nie zapomniał przez tych kilka tygodni pauzy...
Dla mnie BARDZO duże promo.
-------------------------------------------
Pojawiły się kursy na poszczególne mecze, z opisanej przeze mnie pary polecam oczywiście 2x Argentyńczyków.
Berlocq - Kohlschreiber 1 @ 3.18 Pinnacle (5/10)
Monaco - Mayer 1 @ 1.55 Pinnacle (10/10)
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Włochy - Chorwacja @1.55 ✅
Włosi są tutaj według mnie zdecydowanym faworytem. Po pierwsze spory atut w postaci gry u siebie, w Turynie, gdzie na pewno będą mogli liczyć na doping publiczności i dobrą atmosferę jak to zwykle bywa na meczach Pucharu Davisa. Do tego nawierzchnia ziemna, czyli dla Lorezniego i Fognigniego to duży plus. Pierwszy mecz Fognini - Cilic, to starcie raczej dla Chorwatów, jednak w następnym meczu Seppi - Dodig, tutaj zdecydowanie lepiej wypadają Włosi, biorąc pod uwagę grę Dodiga na kortach ziemnych. Debel też przemawia za gospodarzami tego meczu, Bollelli/Lorenzi - Mektic/Pavic, tutaj też nie powinno być niespodzianki, bo debel chorwacki to półka niżej. Kolejne starcie Seppi - Cilic, na pewno bardzo wyrównane, ale mimo wszystko z lekką przewagą Włochów, Andreas lubi mączkę, o czym świadczą jego wyniki m.in. 4R Roland Garossa, gdzie po drodze wygrał m.in. z Verdasco, do tego prowadził w meczu 4R z Djokiem już 2:0. Niezła gra także na turnieju w Rzymie, ćwierćfinał, czyli jak widać mączka będzie bardziej sprzyjała Seppiemu. Cilic to typowy serwisant, który najlepiej czuje się na hardzie i na ziemnych nie okazuje całej swojej siły. Ewentualne ostatnie spotkanie to mecz Fognini - Dodig, ale myślę, że do tego meczu już nie dojdzie, a gdyby tak się stało, że po 4 meczach stan rywalizacji był 2:2 to słabość Dodiga na clayu da o sobie znać i dosyć ograny na ziemnych Fognini powinien dać radę przechylić szalę na swoją stronę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Ja odpuszczam granie na awanse, polowałem na Szwajcarie i może Hiszpanie, Niemcy ale wole odpuścić i skupić sie na meczach singlowych...

Korolev - J. Melzer 1.35⛔ pinnacle

W Astanie gramy na kortach ziemnych, ale oczywiście w hali, wiec będa na pewno szybkie. Melzer na każdej nawierzchni sobie dobrze radzi, ale oboje na pewno lubi szybsze korty. Ale to bez wiekszego znaczenia, Kazach jest od kilku miesiecy w żałosnej formie, co poskutkowało spadkiem poza 2 setke. W kwalach do AO nie dał mu szans inny Austryjak Haider-Maurer, Jurgem jest od niego jeszcze klase lepszy. Podejżewam, ze pierwszy mecz singlowy, mogą wygrać gospodarze, wiec Melzer będzie musiał wygrać singla, ale to tylko takie przypuszczenia, na pewno Aystryjacy chcą już jutro zakończyć spotkanie i w niedziele pograć rezerwowym. Jurgen jutro pewnie zwyciestwo, widziałem go podczas meczu DC w tamtym roku i mocno się na nie nakreca nie ma mowy o odpuszczaniu itp, można spróbować handi -1,5, nie spodziewam się 5 setów...

Stanislas Wawrinka - Lukas Rosol -1,5 1.31 unibet

Rosol wykątkowo dostał szanse do gry o poważne punkty, zazwyczaj tylko dogrywał w 3 dzień jak juz mecz był rostrzygniety. Teraz musi zastąpić Stepanka, ale jak ma szukać punktów to w drugim spotkaniu. Tutaj faworyt może być tylko jednej, na Stasiu opiera się ta reprezentacją, która na pewno chce sprawić sensacje i odprawić zdobywce DC. Zadanie ciezkie, ale jest na to szansa. Po tym co Wawrinka pokazał z Djoko, mozna powiedzieć, że gra tenis życia, jeszcze tutaj przed własną publika, może pokazac to samo co na AO a wtedy spokojnie może Berdycha pokonać. Jutro raczej rozgrzewka, straci max jednego seta, chodz stawiam na pewno 3:0 dla Wawrink...

Edit: Po tym co pokazał Melzer po raz kolejny pokazuje jak specificzna dyscyplina jest tenis, mial setowa na 6:2 przegrał 6:7 i gra sie posypała, Ech Jurgen wstyd tak reprezentować swój kraj, żal.
 
ziarnoo 2,8K

ziarnoo

Użytkownik
Gasquet - Sela 2(+2.5sets) @ 1.87 Unibet⛔6-3,6-2,6-2
Tsonga - Weintraub 2(+2.5sets) @ 3.20 @ Unibet
✅6-3,6-3,4-6,7-5

Uważam, że na starciu Francji z Izraelem można trochę zarobić. Wiadomo Gasquet i Tsonga to ścisła czołówka rankingu ATP, zajmująca miejsca w pierwszej dziesiątce. Stać ich na wiele, ale tylko wtedy gdy na prawdę chcą i mogą na tym konkretnie zarobić. Obaj często kapryśni, a wtedy ich gra wygląda dość zaskakująco. Oddanie gema czy seta bez walki zdarza się stosunkowo nierzadko. Obawiam się i mam nadzieję, że Puchar Davisa mogą potraktować nie do końca na serio. Z drugiej strony Izraelczycy, którzy we Francji będą chcieć się pokazać z jak najlepszej strony i zagrają na maksa. O ile Weintrauba(173) pewnie mało kto kojarzy to Sele(106) powinni znać wszyscy. Sądzę, że nie poddadzą się bez walki i urwią rywalom choćby po jednym secie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
ArgentynaNiemcy 2 @ (2,56 MarathonBet) | 4/10j
Moim zdaniem spotkanie bez faworyta, dlatego decyduję się pograć w stronę Niemiec. Na pewno ogromnym autem Argentyńczyków jest granie przed własną publicznością. Do tego dochodzi kort ziemny, na którym zawodnicy z tego kraju czują się najlepiej. Jednak na dzień dzisiejszy ekipa z Niemiec ma zdecydowanie lepszych zawodników. Kohlschreiber jest faworytem obu spotkań, a Mayer powinien ograć przynajmniej Berlocqa.
Gdyby Monaco i Nalbandian byli w swojej optymalnej dyspozycji to Argentyna byłaby tutaj faworytem. W obecnej sytuacji wszystko może się zdarzyć, a nawet zaryzykuje stwierdzenie, że to Niemcy mają minimalnie większe szanse na zwycięstwo.
 
ziarnoo 2,8K

ziarnoo

Użytkownik
Olivier Rochus - Novak Djokovic 1(+2.5sets) @ 4.77 Pinnacle

Belgia gra z Serbią. Żal byłoby nie spróbować zagrać na Rochusa po takim kursie. Grają w Charleroi, czyli gospodarzem są Belgowie. To już spory plus, gdyż mają prawo wybrać rodzaj kortu. Zagrają na mączce, czyli nawierzchni najwolniejszej, gdzie liczy się cierpliwość, spryt i wytrzymałość. Przeczytałem, że Serbowie mieli jakieś uwagi co do przygotowania kortów. Filigranowy Belg może napsuć krwi Novakovi, gdyż ten dopiero co wrócił z Australii i może nie do końca zregenerował siły. Kapitan Belgów Herck wspominał, że Olivier miał dobre przejście od twardych kortów na glinę i jest gotowy na pojedynek z Novakiem. Niewiadomą jest aklimatyzacja na cegle Serba. Patrząc w historię to Rochus jest dość niewygodnym rywalem dla Serba, dlatego ugranie seta powinno być formalnością.
 
cashis 10

cashis

Użytkownik
Davis Cup

Rochus O. vs. Djokovic N.

Dziś szukam niespodzianki w spotkaniu które z góry powinno mieć jednego faworyta i dzisiaj również tak jest w ocenie buków, jednak to nie przeszkadza znaleźć dobry kurs w tym meczu. Na początku warto wspomnieć, że mecz odbędzie się w Belgii. Już to samo powinno dać lekki + Rochusowi gdyż gra u siebie, co więcej będą grali na mączce czyli dużo wolniejszej nawierzchni np. w AO. Djoko po wygraniu w Australii musiał się zregenerować bardzo szybko i dotrzeć do Europy na Davis Cup - jednak wszyscy znamy Serba i wiemy jak szybko się on regeneruje. Natomiast problemem dla niego może być zmiana nawierzchni na której jeszcze nie grał w tym sezonie. Panowie spotykali się kilka razy i zazwyczaj były to zacięte pojedynki np. 3-2 na Wimbledonie [tak wiem, trawa ale jednak]. Myślę, że Novak wygra każdego seta jednak po tylko jednym przełamaniu.

Rochus +10,5 gema @1,83 bet365
Over 25,5 gema @ 1,73 bet365
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Davis Cup

Rochus O. vs. Djokovic N.
Rochus @ 50 Unibet
Rochus +10,5 @ 1,92 Marathon
Proponuję za drobne poszukać sensacji. Argumentów jest aż 5.
Po pierwsze Australian Open. Owszem, Djokovic to terminator kondycyjny, natomiast nawet terminator czasem się męczy. Tym bardziej, że wygrana do końca nie była łatwa, w niektórych meczach musiał mocniej przycisnąć. Niezależnie od tego, jak się zmęczył, to będzie musiał przelecieć wiele stref czasowych do Belgii i jet lag na pewno będzie go męczył.
Po drugie motywacja. Djokovic osiągnął już niesamowicie dużo. Może motywacja tutaj będzie słabsza? W pucharze na początku sezonu na 100% w reprezentacji Serbii na pewno nie grał. Czy dla takiego tenisisty jak Novak to nie jest turniej w którym nie gra się na 100 %? Może tak oficjalnie nie myśleć, ale gdzieś tam w głowie jest, że Szlemy to Szlemy a reprezentacja, to reprezentacja.
Po trzecie nawierzchnia, która mu nie leży - jeszcze na takiej nie grał. Oddajmy mu głos: &quot;- To zdecydowanie najgorszy kort, na jakim grałem. Wszyscy ryzykujemy swoim zdrowiem - powiedział Djoković na czwartkowej konferencji prasowej. - Jak kort ziemny ma się nadawać do grania, jeśli położono go na parkiecie? Próbowaliśmy się poślizgnąć klika razy, ale nasze stopy zapadały się w ziemię - zgłaszał pretensje w imieniu serbskiej drużyny.&quot; Novak może bać się kontuzji i nie grać na 100%.
Po czwarte Rochus gra u siebie.
Po piąte Rochus umie grać z Novakiem. Spotkanie H2h niezłe jak na odległość jaka ich dzieli w rankingu.
Dysproporcja w wytrzymałości, głowie i umiejętnościach na pewno jest duża, ale na pewno nie 50 krotna. Grać za tyle, żeby nie żałować jak faworyt jednak ogarnie.
 
malinowy 22

malinowy

Użytkownik
Po tym co pokazał Melzer po raz kolejny pokazuje jak specificzna dyscyplina jest tenis, mial setowa na 6:2 przegrał 6:7 i gra sie posypała, Ech Jurgen wstyd tak reprezentować swój kraj, żal.
Bo nie gra się na tenisitów/tki pewnego pokroju (m.in Goerges, Lisicki, Bojanovski, Safarova, Cirstea, Monfils, Dolgopolov, F Mayer, Petschner, Bellucci, Fognini, Lacko, Seppi ..itd) po kursach 1.3 lub mniej którzy często mają problemy z psychiką i motywacją na korcie + jakieś swoje humory. To się po prostu nie opłaca w skali roku. Dziś wygrasz a za miesiąc, dwa, wtopisz podwójnie na nich grając takie kursy.
Edit by Widzu: No przyznam mądre słowa. Chyba wezme je pod uwage...
 
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
Łukasz Kubot - Grega Zemlja 2 @2.25 bwin ⛔
No tutaj Łukasz jest faworytem buków chyba tylko dlatego, że gramy u siebie i mogą nam ściany pomagać. Zemlja lepsza forma w tym sezonie, czego jednak nie widać po wynikach. Zagrał bardzo dobrze w Doha, pokonał Fogniniego i potem był bardzo blisko od wywalenia Gasqueta po bardzo dobrym meczu, jednak w pewnym momencie główka nie wytrzymała i coś pękło. Potem kreczował i w Auckland i w AO, także nic tutaj odkrywczego nie napiszę. Skoro jest wystawiony w dzisiejszym meczu, to wnioskuję, że już jest zdrowy bo gdyby nie był to by wystawili kogoś innego (może). Kubot natomiast po dobrym meczu (chociaż Lopez grał jak pałka) wyeliminował Lopeza także w Doha, a potem poległ w brzydkim stylu z Bolellim co chwały nie przynosi, a wręcz ujmę (Janowicz pokazał w AO dlaczego), a potem w już w AO przegrał w 5 setówce z Gimeno-Traverem który na hardzie jest słaby i przegrywa z takimi tuzami jak Nielsen. Kubot jak zawsze będzie latał przy każdej możliwej okazji do siatki, w wymianach dużo pewniejszy jest Zemlja. Jak dla mnie Grega ma lepszy serwis, chociaż Kubota też nie jest zły jednak robi dość dużo dfów jak akurat nie ma dnia konia. Do tego wydaje mi się, że może być tak: Janowicz wygra swój mecz, Zemlja będzie pod ciśnieniem żeby nie przegrać swojego bo będzie po ptokach, a Kubot będzie miał w głowie, że nawet jak przegra to jeszcze nie wszystko stracone. Dla mnie Zemlja tenisistą lepszym jest i jest w tym kursie duże value i żeby ściany nie pomagały Łukaszkowi to już on ten mecz wygra Zemlji ????

//zagrał Zemlja jak ostatni pajac, KTO przegrywa z Kubotem w takich rozmiarach? ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Davis Cup

Rochus O. vs. Djokovic N.
Rochus @ 50 Unibet
Rochus +10,5 @ 1,92 Marathon
Proponuję za drobne poszukać sensacji. Argumentów jest aż 5.
Po pierwsze Australian Open. Owszem, Djokovic to terminator kondycyjny, natomiast nawet terminator czasem się męczy. Tym bardziej, że wygrana do końca nie była łatwa, w niektórych meczach musiał mocniej przycisnąć. Niezależnie od tego, jak się zmęczył, to będzie musiał przelecieć wiele stref czasowych do Belgii i jet lag na pewno będzie go męczył.
Po drugie motywacja. Djokovic osiągnął już niesamowicie dużo. Może motywacja tutaj będzie słabsza? W pucharze na początku sezonu na 100% w reprezentacji Serbii na pewno nie grał. Czy dla takiego tenisisty jak Novak to nie jest turniej w którym nie gra się na 100 %? Może tak oficjalnie nie myśleć, ale gdzieś tam w głowie jest, że Szlemy to Szlemy a reprezentacja, to reprezentacja.
Po trzecie nawierzchnia, która mu nie leży - jeszcze na takiej nie grał. Oddajmy mu głos: &quot;- To zdecydowanie najgorszy kort, na jakim grałem. Wszyscy ryzykujemy swoim zdrowiem - powiedział Djoković na czwartkowej konferencji prasowej. - Jak kort ziemny ma się nadawać do grania, jeśli położono go na parkiecie? Próbowaliśmy się poślizgnąć klika razy, ale nasze stopy zapadały się w ziemię - zgłaszał pretensje w imieniu serbskiej drużyny.&quot; Novak może bać się kontuzji i nie grać na 100%.
Po czwarte Rochus gra u siebie.
Po piąte Rochus umie grać z Novakiem. Spotkanie H2h niezłe jak na odległość jaka ich dzieli w rankingu.
Dysproporcja w wytrzymałości, głowie i umiejętnościach na pewno jest duża, ale na pewno nie 50 krotna. Grać za tyle, żeby nie żałować jak faworyt jednak ogarnie.
H2H - ostatni mecz grali oni 3 lata temu i h2h można tutaj wsadzić między bajki.
Djoko będzie się bał kontuzji i nie będzie grał na 100%? Nie wiem o czym ty piszesz, ten człowiek to terminator, dla niego ślizganie się po ostrym hardzie to jak zabawa. To jest Davis Cup, tutaj nie ma żartów, tutaj oddaje się całego siebie na korcie.
Zmęczenie? nie żartujmy, nie w przypadku Djoka. Miał niecały tydzień na odpoczynek, dla niego to raczej wystarczająco.
Kolejna sprawa. Kto to jest Rochus? gość który ma ponad 32 lata, urósł mu brzuszek a najlepsze lata ma już dawno za sobą. On ma wytrzymać mecz na poziomie z Djokiem w Davisie? :grin: nie żartujmy.
Czy mączka jest argumentem za dodatnim handi na Belga? raczej nie. Oczywistym jest, że na tej nawierzchni serwis spada na dalszy plan, więc stawiając dodatnie handi na Rochusa musimy liczyć na to, że będzie On robił Novaka na wymianach i zmuszał go do błędów.... yyy że co? nie róbmy jaj.
Djoko -9.5 gema (1.60) Totomix ✅
 
clemenza 230

clemenza

Użytkownik
Djoko -9.5 gema (1.60) Totomix


Djokovic (-10.5) - Rochus
1 @ 2.00 B365

Ja gram jeszcze odważniejsze handi. Djokovic to Djokovic, może być zmęczony, ale skoro zdecydował się na występ (Ferrer, Federer i wielu innych w podobnej sytuacji zrezygnowało) na pewno fizycznie da radę. Tenisowo bije na głowę Oliego w każdym elemencie a brak serwisu, jeszcze na cegle spowoduje że Nole go skarci. Jeszcze dwa lata temu lubiłem patrzeć na jego tenis, oparty na sprycie i finezji. Teraz oglądanie Belga to jedna wielka męczarnia, widziałem dwa jego mecze w tym roku i mocno się rozczarowałem. Z Querrey&#39;em bez formy powinien powalczyć a nie potrafił nawet w jednym secie zbliżyć się, choćby do tie-breaka. Ferrer w Melbourne pyknął go w trzech setach, gdyby nie zawiechy Hiszpana to skończyło by się jeszcze efektowniej. Cegła więc będzie wolniej, nawet jeśli jest jakaś &quot;dziwna&quot; i to jeszcze bardziej promuje Djoka, który będzie chciał skończyć w trzech szybkich setach, tutaj Belg nie poszaleje, Djokovica nie zabiega, nawet próby szaleńczych ataków (co przynosiło dużo punktów z Ferrerem, na którego nie miał innego sposobu) nie przyniosą punktów, ciężko o winnersy na takim korcie, tym bardziej że &quot;bomby&quot; w ręce to Olek nie ma. A tragiczny kort będzie przeszkadzał jednemu i drugiemu, obaj już na nim trenowali i to nie powinno mieć wpływu na wynik tego meczu.
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Andreas Seppi - Ivan Dodig / Dodig wygra co najmniej jednego seta (1.90) / BWIN ! ✅
Wydaje mi się, że w tym meczu choć bukmacherzy faworyzują Włocha to i tak tu Chorwat pokrzyżuje plany, Seppiemu.. Pamiętając chociażby występ w AO gdzie Chorwat, ku niektórym zaskoczeniu doszedł na prawdę daleko.. Dziś rywal również mocny, ale nie z takimi sety urywał.. Włoch jest to spokój ducha, nie widać po nim presji na meczach, ale i w tym meczu myślę, że tak gładko tego nie wygra.. bo Chorwat, nie dość że posiada mocny serwis, to i przełamać też potrafi.. Stawiam na co najmniej jednego seta dla Chorwata, myślę, że to powinno śmiało wejść.. patrząc na jego formę.. a poza tym w takim turnieju raczej nikt się nie będzie oszczędzał, patrząc nawet na przeciwnika Tsongi dziś... ;)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Djokovic (-10.5) - Rochus
1 @ 2.00 B365
Wątpię by Djokovic się tak pastwił nad gospodarzem. Już na AO można zauważyć było, że Novak gra coraz bardziej ekonomicznie i nie niszczy rywali tak jak kiedyś do 0,1,2 gemów. W Australii pokazał, że wystarczy mu jedno przełamanie i set ma w garści. Zresztą mu się nie dziwię, bo taka gra na najwyższych obrotach przez cały mecz później skutkuje kontuzjami.
 
clemenza 230

clemenza

Użytkownik
Wątpię by Djokovic się tak pastwił nad gospodarzem. Już na AO można zauważyć było, że Novak gra coraz bardziej ekonomicznie i nie niszczy rywali tak jak kiedyś do 0,1,2 gemów. W Australii pokazał, że wystarczy mu jedno przełamanie i set ma w garści. Zresztą mu się nie dziwię, bo taka gra na najwyższych obrotach przez cały mecz później skutkuje kontuzjami.

Biadolisz.

Jak to rozkminiłeś, że Djoko nie będzie się pastwił nad gospodarzem? To co uważasz, że jak Rochus sam sobie nie ugra tych kilku gemów, będzie tylko przebijał to Serb mu po prostu odpuści i będzie grał poniżej swojego poziomu? Śmiech na sali. Niby kiedyś miał taki okres, że niszczył każdego rywala, ale to było w 2011, pamiętamy że wtedy wychodziło mu po prostu wszystko. Oglądałem w Melbourne wszystkie jego mecze i nie widziałem w żadnym jakiegoś odpuszczania, nawet po breaku biega do wszystkiego, chociaż zdarza mu się podjąć ryzyko, którego zapewne przy wyrównanym poziomie by nie podjął w danym momencie, tylko wyczekał swoją okazję. Rywali miał solidnych od początku, tam kort był szybszy i o utrzymanie podania było łatwiej, bo dużo pomagał serwis (każdy rywal z dobrym podaniem a jak już zabrakło to Ferrerowi i pamiętamy jak to się skończyło). Ferrer, Berdych i Harrison zostali rozstrzelani, Mathieu, Stepa, Murray i Wawrinka (grający mecz życia), kto oglądał ich mecze z Djoko pamięta jak serwowali, pyknięcie Ferrera w nieco ponad godzinę nie pokazuje, że rywal bez serwisu i atutów ofensywnych z Serbem na korcie nie ma czego szukać ? Ferrer zagrał słabo, ale nawet taki David jest nieporównywalnie trudniejszym rywalem niż Oli Rochus, w tym roku, w tym momencie. Kort jest wolny co dodatkowo neutralizuje atut w postaci podania, którego Rochus generalnie nie ma. Zresztą nie ma się co sprzeczać, ciężko o takie hc, ja stawiam minusowe hc bardzo rzadko, tym bardziej tak wysokie, ale proszę powiedz jakie atuty poza publicznością ma Oli? Dla mnie żadnych a z jego grą to Djoko go połknie, nie będzie litowania, to nie ten typ. Gdzie jak gdzie, ale tutaj oszczędzać sił nie musi, wręcz odwrotnie, kort jest beznadziejny, nie ma co się na nim męczyć i warto szybko skończyć rywala i opuścić tą piaskownicę.

Djokovic -10.5 (10/10) (dla mnie lokata)
 
kuerten 138

kuerten

Użytkownik
Djokovic -10.5 (10/10) (dla mnie lokata)
takie lokaty juz byly a pozniej gosc sie darl &quot;oddajcie moje pieniadze&quot; skad wiesz jak Djokovic podejdzie do tego meczu skoro...

&quot;To zdecydowanie najgorszy kort, na jakim grałem. Wszyscy ryzykujemy swoim zdrowiem - powiedział Djoković na czwartkowej konferencji prasowej. - Jak kort ziemny ma się nadawać do grania, jeśli położono go na parkiecie? Próbowaliśmy się poślizgnąć klika razy, ale nasze stopy zapadały się w ziemię - zgłaszał pretensje w imieniu serbskiej drużyny.&quot;
STOP takim lokatom ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom