>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Davisa 2013

Status
Zamknięty.
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Jednak Polska popełniła błąd wybierając cegłe. Michał i Łukasz mają siłke gry, dużo łatwiej byłoby im grać na szybszych kortach. Każdy mówi, że Michał wychowany na kortach ceglanych, jak każdy Polak, ale jak tylko może wybiera korty twarde i tam ma kilka wygranych challangerów i pokonał kilku naprawde dobryhc zawodników jak Gulbis itp.
Czy ja wiem czy zle ? Po prostu w tej chwili polscy tenisici nie maja argumentow do wygrywania, a zeby myslec o awansie to wiele czynnikow musi sie zgrac i przede wszystkim musi byc dobra dyspozycja. Przeciez Kubot w tej chwili to przegralby mecz z kazdym zawodnikiem, niezaleznie kogo bysmy tam nie wylosowali. Zreszta Kubot z reguly w Pucharze Davisa zawodzi. W tym roku gralismy z RPA na wlasnym podworku i Kubot przegral z Rikem de Voestem. 3 lata temu w Sopocie gralismy z Finlandia i wielu mowilo, ze awansujemy do decydujacej rundy o awansie i Kubot przegral kluczowy mecz z Nieminenen.
Nie zgodze sie natomiast z krytyka Michala Przysieznego. On w tym roku gra bardzo dobrze. Na French Open przeszedl cale kwalifikacje, dotarl do 2 rundy, a ze wylosowal dalej Richarda Gasqueta na to juz wplywu nie ma, a nawet w meczu z Francuzem przez pierwsze dwa sety gral bardzo dobrze i niejednego rywala z taka gra by tamtego dnia pokonal. Na Wimbledonie tez przeszedl kwalifkacje i tez dotarl do 2 rundy, gdzie przegral z Kevinem Andersonem. To sa naprawde dobre wyniki. Na US Open nie zdzialal nic, ale przeciez na jakies 4-5 dni przed US Open pewne bylo, ze Przysiezny w tym turnieju nie wystapi z powodu kontuzji. Z Polakow Michal Przysiezny zdecydowanie prezentuje sie najbardziej pozytywnie na przestrzeni kilku miesiecy.
To, że kangury nie potrafią grać na cegle to były jakieś kpiny.
A kto tak rzecze w ogole ? Taki Lleyton Hewitt byl dwukrotnie cwiercfinalista French Open, czy polfinalista turniejow ATP 1000 na cegle, a to sa duzo lepsze wyniki i rezultaty do osiagniecia niz wygrywanie jakis turniejow niskiej kategorii pokroju ATP250.
Na ta chwile przy tej dyspozycji polskich zawodnikow to my nie mamy czego szukac w starciach z zespolami, ktore maja juz cos do zaoferowania.
 
B 2K

borek149

Użytkownik
A ja po takim kursie nie tykałbym Tomica po mimo tego, że Kubot jest ewidentnie pod formą i został zmiażdżony przez Hewitta to na cegle grać potrafi sprawić niespodziankę, bo jak sobie przypomnimy Roland Gaross i pokonanie będącego w świetnej formie Almagro ... wiadomo wtedy Łukasz był w lepszej dyspozycji ale pokazał, że ma możliwości ... natomiast Tomić na cegle mówiąc kolokwialnie nie błyszczy, bardzo ujemny bilans ...
Liczę na niespodziankę ze strony Łukasza, a spotkanie bardziej do oglądania nie stawiania.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Nie krytykuje Michała przecież, ale to nie poziom ATP, to nie poziom Grupy Światowej, w takich meczach jak z Hewittem jest np bez szans, zreszta zobacz jego bilans w DC, z takim graczem nie wejdziemy do elity, proste. Znakomity ma sezon, wreszcie po kontuzjach wraca w okolice top100 super grał we WS, trochę sie oderwał od challangerów i wreszcie pogra na poziomie ATP, zobaczymy jak długo ???? Ale jestem jego fanem i na pewno go nie krytykuje tylko oceniam ????
Moim zdaniem zle dobralismy nawierzchnie. Ona miała być naszą przewagą a zobacz piatkowe mecze kto sie lepiej poruszał, kto wykorzystywał lepiej te korty? Kto? Goście. Debel też zdecydowanie optował za cegła a wczoraj mogliś się skopromitowac. Nie mówie, że na hali byśmy wygrali, ale Kubot by na pewno powalczył, Michał też, jestem tego pewny.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Michal Przysiezny jak najbardziej jest poziom ATP (rozumiem ze przez to stwierdzenie chodzi o poziom glownego touru), poniewaz challengery w koncu to tez jest poziom ATP i rozgrywki pod ta egida. Zreszta jezeli mozna wygrac challengera, to mozna tez wygrywac mecze (nie mylic z turniejami) na poziomie ATP World Tour. Dalej juz nie prowadze tej dyskusji, bo nawet posty z sensem zaczynaja kasowac.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
A ja po takim kursie nie tykałbym Tomica po mimo tego, że Kubot jest ewidentnie pod formą i został zmiażdżony przez Hewitta to na cegle grać potrafi sprawić niespodziankę, bo jak sobie przypomnimy Roland Gaross i pokonanie będącego w świetnej formie Almagro ... wiadomo wtedy Łukasz był w lepszej dyspozycji ale pokazał, że ma możliwości ... natomiast Tomić na cegle mówiąc kolokwialnie nie błyszczy, bardzo ujemny bilans ...
Liczę na niespodziankę ze strony Łukasza, a spotkanie bardziej do oglądania nie stawiania.
Kolejny shakal, który będzie przywoływał przypadki z przeszłości? Zejdźmy na ziemię i spójrzmy na bilans Tomica w DC na cegle - 4 zwycięstwa, jedna porażka. Jedna. Tu w ogóle moim zdaniem nie ma o czym dyskutować, Tomic dziś pieczętuje zwycięstwo Australii na jakieś 90% i to 1,40 na Tomica można brać z pocałowaniem ręki.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Ostatni post w tej fajnej dyskusji która sie wywołała. Poziom ATP to mam na myśli, granie cły rok w turniejach tej rangi, czyli ranking około 50, powiedzmy coś takiego jak ostatnie 2,3 lata Kubot. Zero challangerów, tylko ATP i Wielkie Szlemy 3,4 r. Michał to poziom challangerów, wiadomo solidny wiec i przechodzi kwle WS ale pozniej zjazd. Mówiąc ATP mam na myslu, psychike. Michał 5:6 40:0 i zostaje przełamany, przy setowej ma wykładke przy siatce i wywala... To nie poziom ATP, może pojedyncze mecze wygrywac, w DC może wygrywać z Rumunią, RPA itp, ale nie Australią, Niemcami itp ????
dziekuje za dyskuje. Kubot przełamany w pierwszym gemie, oby tak dalej.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Poziom ATP to mam na myśli, granie cły rok w turniejach tej rangi, czyli ranking około 50, powiedzmy coś takiego jak ostatnie 2,3 lata Kubot. Zero challangerów, tylko ATP i Wielkie Szlemy 3,4 r.
To co Ty opisales to sa tenisisci okolic gdzies top 20- maksymalnie top 30, pokroju Mikhail Youznhy, Kevin Anderson czy Feliciano Lopez, a nie Lukasz Kubot.
Ranking okolo 50 ... Ok byl krotki czas gdy Kubot sie krecil wokol tego miejsca, ale nie chodzi o o zeby byc tam przez chwile. Tenisista Top 50 to ma pewny start w turniejach ATP1000 (typu Indian Wells, Miami, Rzym, Monte Carlo, Cincinatti) przy drabince na 64 miejsca (wiadomo trzeba doliczyc dzikie karty i miejsca dla kwalifikantow), wiec to na pewno nie jest Lukasz Kubot przez 2-3 ostatnie lata.
Zero challengerow to graja tenisisci wlasnie gdzies okolic top30 i zaskoczylaby Cie liczba w ilu challengerach wystapil Kubot przez te 2-3 ostatnie lata.
3-4 runda WS ??? Alez my takich tenisistow nie mamy. To nawet ciezko powiedziec, ze Jerzy Janowicz jest takim tenisista, ktory regularnie w szlemach osiaga okolice 4 rundy, mimo ze w tym roku udalo sie osiagnac polfinal szlema. To ze Kubot raz w roku dotrze w jednym z czterech szlemow do 3 czy 4 rundy, nie czyni go tenisista osiagajacym regularnie ten wynik w szlemach. To sa tenisisci pokroju Youzhnego czy Lopeza jak wspomnialem, a na pewno nie Lukasza Kubota i roznica miedzy nimi w rankingu jest bardzo duza.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Ech wszystko trzeba tłumaczyć. Michał to poziom challków, tak dobrze ktos tam napisał jak wygrywa w challkach może wygrywac pojedyncze mecze w turniejach ATP. Ale ja piszac zawodnik ATP mam na mysli minimum Łukasza z ostatnich 3 lat. Czyli W kazdym WS 3 r w tym czasie itp. Teraz Łukasz zjaznd w dół.... Ale Michał takim grajkiem nie jest i z nim w składzie do elity w DC nie wejdziemy. Proste. A ja sie musze tłumaczyć z kazdego zdania ???? Nie wyrywac z kontekstu bo przekaz jest prosty. Tak Michał super sezon, ale i tak poza top100, tak może wygrywać pojedyncze mecze ATP, ale nic wiecej ???? z takim składem elity DC nie osiagniemyp, proste.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
To znaczy napisze tylko tyle. Wyniki wiecej powiedza niz wywody.
Lukasz Kubot 3 ostatnie lata, czyli jak to wyglada rocznie na przestrzeni 4 szlemow w danym roku.
2010 rok : tylko w Australian Open w 4 rundzie, pozostale 3 szlemy dno
2011 rok : French Open w 3 rundzie, Wimbledon 4 runda, pozostale 2 szlemy nic
2012 rok: tylko w French Open w 3 rundzie, pozostale slabo
2013 rok : tylko cwiercfinal Wimbledon, reszta nic
W sumie tyle. Nie mozna go absolutnie nazwac tenisista, ktory REGULARNIE osiaga w roku 3-4 runde, biorac pod uwage fakt, ze w ciagu roku grane sa 4 szlemy. Chyba ze jak wspomnialem chodzi o to, ze w ciagu roku tylko w jednym z czterech szlemow osiagnie sie etap 3-4 rundy.
Absolutnie nie uwazam, zeby w ciagu 3 ostatnich lat, czyli od roku 2010, osiagniecia takie przy 16 (!) startach szlemowych byly dobre.
Powtorze raz jeszcze Lukasza Kubota charakteryzuje wlasnie to, ze stac go na osiagniecie raz w roku okolic 3-4 rundy w JEDNYM z czterech szlemow. Taki wynik na pewno nie daje stalego rankingu okolic top 50.
Kubot zaistnial jakos w zaledwie 5 szlemach z na 16 rozegranych. Generalnie wychodzi jakis 1 dobry turniej na rok i nic wiecej. Starty singlowe w turniejach ATP 1000 w tym okresie lepiej pominac milczeniem, bo tu juz naprawde nie ma czego szukac.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Dokładnie tak, sie zgadzam ???? 3,4 lata to wystarczy gra na poziomie ATP, solidnie, zero challangerów. Zero talentu, ale ciezka praca. Brawa dla Kubota, za to ???? Jurek przed 20 go zdeklasował ???? ale ktos ma talent albo go nie ma. Łukasz to ciezka mordercza praca, brawa za sukcesy.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Australia była nie do przejścia dla Polaków grających bez lidera.
Janowicz w dobrej dyspozycji i debel w normie miałby spore szanse dać nam awans, wtedy nawet 2 przegrane Kubota nic by nie popsuły. Trudno sobie bowiem wyobrazić Tomicia (który tak szczerze nic specjalnego nie pokazał na Torwarze, może tylko był bardziej regularny niż się wielu spodziewało) ogrywającego naszego JJ.
Rafter też dołożył swoje, słabe strony naszych Orłów zostały perfekcyjnie rozpoznane.
Kubot trochę w swoim stylu popsuł mecz z Bernardem. Prowadzić 5:1 w secie i przegrać u siebie w Davisie? Ech... ????
Szkoda kibiców, bo zasłużyli na więcej emocji, a nie tylko tuzin pobożnych życzeń.
Jestem rozczarowany poziomem komentarza telewizyjnego i otoczki kreowanej w mediach masowych. Tenisiści wydawali się często tylko narzędziem do realizacji narodowych ambicji, postrzegania w tym samego piękna tenisa nie było zbyt wiele. Nie tędy droga by uparcie zaklinać rzeczywistość i co chwila liczyć na obniżkę formy rywala (przecież nie przyjechał do nas hiszpański walec z Nadalem i Verdasco, żebyśmy musieli trzymać kciuki za słabości rywala...).
Ale nie można potrzegać tegorocznej szansy Polaków jako &quot;historycznej niepowtarzalnej okazji&quot;. Janowicz + perspektywiczny singlista do pary + solidny debel to niegłupia recepta na awans do Grupy Światowej w najbliższych latach.

Arcyciekawie za to jest w Serbii, gdzie Djoković właśnie gra o utrzymanie szans gospodarzy po dwóch wygranych Kanady z rzędu.
Podoba mi się:
Tipsarević - Pospisil ponad 38,5 gemów @ 2,01 (Pinnacle) ⛔ 34 (76 62 76)
oczekując dość zaciętego meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Nie chcę wyjść na jakiegoś złego, tego co tu napiszę ale pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze. Najwyżej Roksi skasuje post, ale myślę że nie.. ????
Nie rozumiem za bardzo mentalności Polaków i tego jak oni zagrali w tym turnieju.
Kubot z Tomiciem dziś w TB, ma jeden mini break, dlaczego nie kontroluje swojego podania by chociaż urwać seta.. a mógł to zrobić ale chyba poczuł się za bardzo pewnie i to go zgubiło, natomiast w innych meczach oddaję z siebie więcej niż w takim Pucharze Davisa. Rozumiem, że w wielkich szlemach też jest wielka mizeria, patrząc na Jurka, którego darzę ogromnym szacunkiem ale jak on nie może wygrać z takim Gonzalezem, który nie powiem który jest w rankingu bo to jest śmieszne.. Natomiast, tu nie grał z powodów, do końca mi nie znanych no ale trudno, bez niego czy z nim też łatwo by nie było.
Przysiezny ten gracz, który według mnie dopiero co wchodzi w poważny krok swojej kariery i jeszcze wiele przed nim, ale nie wróże jakoś specjalnie wielkich zachodów po jego stronie..
Wracając do naszych rywali..
Hewitt - mimo, że wyniki na cegle miał nie za bardzo dobre, to w nim siła drzemie, w tym wszystkim że to ile ma w sobie doświadczenia łapie przeciwników na łeb. Waleczny wielki zawodnik, z niesamowitym returnem, który właśnie Kubota w pierwszym meczu testował jak najlepiej potrafił.
Tomic - za tym zawodnikiem osobiście nie przepadam, ale dzisiaj jednak zachował zimną twarz, kiedy Łukasz Kubot miał mini breaka, w TB a ten spokojnie na &#39;olewce&#39; zagrał i wygrał seta. Ogólnie bardzo zagadkowy gracz, potrafi przegrywać wielkiego szlema wysoko ale potrafi po chwili odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.
O innych zawodnikach nie będę sie rozpisywać, ale prawda jest taka.. że Polacy, muszą dużo pracować, aby osiągać wysokie cele. Liczę, że w Wielkich Szlemach, jak i na Kubota, Janowicza, Przysieznego nie będzie to out, po 1 rundzie.. Od Jurka możemy wymagać więcej, bo wiadomo poprawił się i jest 14 w rankingu więc można spodziewać się po nim więcej, ale nie oczekujmy cudu.. Szkoda tylko, że w ważnych meczach, Polska kadra wychodzi bardzo słabo.
No nic trzeba wierzyć mimo wszystko, że w kolejnych turniejach będzie lepiej..
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
ale jak on nie może wygrać z takim Gonzalezem, który nie powiem który jest w rankingu bo to jest śmieszne.. Natomiast, tu nie grał z powodów, do końca mi nie znanych no ale trudno, bez niego czy z nim też łatwo by nie było.
Powód porażki w I r. USO i absencji teraz jest ten sam: bolesna kontuzja pleców. Tenisowy serwis z nożem wbitym między łopatkami przysparza pewnych trudności ;) Bez serwisu to Jerzy mógłby sobie pograć w zawodach WTA, a nie z atletami cyklu ATP.

Przysiezny ten gracz, który według mnie dopiero co wchodzi w poważny krok swojej kariery i jeszcze wiele przed nim, ale nie wróże jakoś specjalnie wielkich zachodów po jego stronie..
Hola, Michał ma 29 lat, więc nadzieją tenisową to on już dawno nie jest ????

Tomic - za tym zawodnikiem osobiście nie przepadam, ale dzisiaj jednak zachował zimną twarz, kiedy Łukasz Kubot miał mini breaka
Zimną twarz zachował, bo pewnie się pryskał wodą podawaną przez przeurocze hostessy w krótkich czerwonych spódniczkach (z jedną z nich podobno zaczął poważne romanse). Zimną krew zachował, bo miał spore wsparcie psychiczne Raftera i mocarnego Hewitta jako partnera do batalii w singlu.
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
No nic, do Jerzyka nic nie mam, lubię go i to co robi dla Polskiego tenisa i to jak się chłopak rozwija, kontuzja nie wybiera niestety.. To jest piękne, jak jeszcze 2 lata temu (strzelam) nie było o nim głośno.. a teraz, sam SERWIS, potrafi &#39;zabić&#39; jak to kiedyś Tsonga powiedział Andiemu &#39;&#39; Uważaj bo może on Ci tak zaserwować, że piłki nie zobaczysz &#39;&#39; Coś w tym jest.. ????
Przysiezny, mimo swoich lat, jeszcze coś tam pokażę w tym ATP i myślę że będzie starał się grać lepiej od Kubota.. bo Kubot, nie do końca mnie on przekonuje.
Czasem potrafi zagrać fenomenalnie i te jego wypady pod siatką, dość solidnie ale singiel, to nie zawsze gra pod siatką.. liczę, że się poprawi i będą z tego owoce.
Jeszcze bym wrócił do naszego debla.. Fryty i Matkowskiego.
Też do końca nie potrafię zrozumieć, że mimo wygranego meczu w tym turnieju zagrali tak słabo.. co za tym idzie, jakie są ku temu powody, co było przyczyną nie wiem.
W Cincinnati grali bardzo dobrze na twardej nawierzchni, wygrywali mecze za meczem nie oddając nawet SETA, a tu no proszę.. też jednak nie było po ich myśli, mimo że buki wystawili na nich kurs 1.30 bodajże.
 
drif 14K

drif

Użytkownik
Final Pucharu Davisa pomiedzy Serbia a Czechami.
Zaskoczeniem bylo wycofanie sie z turnieju Tipsarevica z powodu kontuzji i zastapienie go mlodym 23 latkiem Lajovicem 117 w rankingu ATP. W skladzie czech bez zmian i wydaje sie ze tym razem wygraja to trofeum. Zapewne w duzej mierze wynik debla bedzie mial ogromne znaczenie bo nie wydaje mi sie by mlodzik dal rade Stepankowi. A chyba rzecz jasna ze Djoko oba mecze wygra.
Wiecej na oficjalnej stronie
http://www.daviscup.com/en/draws-results/tie/details.aspx?tieId=100019470
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Serbowie nadal mogą czuć się faworytami, kluczowy jednak będzie mecz deblowy. Duet Rosol/Hajek może się okazać zbyt słaby na starego wygę Zijmonicia. Wówczas Novak może dołożyć dwa punkty i będzie pozamiatane, a Lajović będzie mógł sobie zagrać w piątym meczu o pietruchę.
 
damianres 170

damianres

Użytkownik
Serbowie nadal mogą czuć się faworytami, kluczowy jednak będzie mecz deblowy. Duet Rosol/Hajek może się okazać zbyt słaby na starego wygę Zijmonicia. Wówczas Novak może dołożyć dwa punkty i będzie pozamiatane, a Lajović będzie mógł sobie zagrać w piątym meczu o pietruchę.
Rosol/Hajek nie zagraja zagra Berdych z Stepankiem tak jak zawsze.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
No bet lub pare groszy w kierunku Czechow bo Nole 2 punkty, Czesi pozostale single i decyduje debel, a tu sam Nenad kontra Berdych/Stepanek to jest value na Czechow. Teraz 2,14 to tak sobie niedawno na Serbow bylo 1,3 wiec wtedy gra Czechow byla baaardzo oplacalna.
 
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Czesi pozostale single i decyduje debel, a tu sam Nenad kontra Berdych/Stepanek to jest value na Czechow.
Roxanne uważasz że Djokovic nie umie grać w debla? Jeśli będzie 1:1 po 2 meczach, to zagra też debla moim zdaniem i sam zdobędzie ten Puchar dla Serbów.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Roxanne uważasz że Djokovic nie umie grać w debla? Jeśli będzie 1:1 po 2 meczach, to zagra też debla moim zdaniem i sam zdobędzie ten Puchar dla Serbów.
Djokovic/Zimonjic - Berdych/Stepanek po ponad 2 na srednio szybkim hardzie w hali... hmm... no i forma Nenada dosc dramatyczne, to nie value?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom