>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Davisa 2014

Status
Zamknięty.
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Debla to nie ma na razie ruszać, bo tu do ostatnich minut ekipy będą czekać z ogłoszeniem składów, więc jeśli już to koncentrować się na live. Co do składów to nie chce przewidywać, ale kompletnie nie rozumiem 4 Francuzów na ten mecz. Czemu nie postawili na sprawdzonego debla? Co prawda nie mają aż tylu par jak jeszcze kilka lat temu gdzie aż się roiło od Francuskich debli, ale mają dobrą parę Benneteau/Roger-Vasselin 5 debel sezonu, wygrali w tym roku Roland Garros na ziemi, więc czemu ich tu nie wystawić? Dla mnie to wielki błąd. Po co w tej drużynie jest Gasquet? Specjalnie do debla? Jeśli tak to kompletny bezsens, bo jak pisałem Francuzi mają dużo lepsza i bardziej sprawdzoną parę. Jeśli jest tu jako alternatywa singlowa w przypadku gdyby któryś z dwójki Tsonga, Monfils był w słabszej formie to też bezsens, bo powinie tu być Simon, który jest aktualnie lepszy i dużo pewniejszy. Także zobaczymy czy to moim zdaniem błędne wyselekcjonowanie składu przez Francuzów wpłynie na wynik i jaki ostatecznie debel wystawią. Co do Szwajcarów to też nie wiadomo na jaką dwójkę się zdecydują, czy będą Federera na singla oszczędzać, bo debel to nie jest tak jak conors wyżej pisze, że zawodnik wyjdzie bez ręki i nogi i spokojnie sobie w deblu poradzi. Tutaj trzeba każda piłkę z największą dokładnością zagrywać, nie ma tyle biegania, ale jest więcej sprintów. A do tego Federer nie jest wybitnym deblistą, szczególnie na ziemi. Para Federer/Wawrinka to nie jest żaden super debel, choć część będzie się spierać, bo przecież wygrali złoto Olimpijskie. To było 6 lat temu, to tak jakby przed każdym meczem Baghdatisa przypominać, że był w finale Australian Open i przez to jest najwybitniejszym graczem w historii. Bądźmy poważni. Praktycznie ze sobą nie grają, 1 dobry wynik nie robi z nich dobrego debla. W tym roku przegrali z DC z Kazachami Golubev/Nedovyeson. Wawrinka z parze z Chiudinellim przegrali też ze słabym deblem Włoskim Bolleli/Fognini. Także w sumie niezależnie od składów będę zdziwiony jeśli Francuzie tu przd swoją publicznością przegrają, choć i tak uważam, że zrobili błąd wybierając taką 4 na ten finał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ja tu nie widzę kompletnie sensu licytowania się który debel jest lepszy, bo dla mnie debel jest jeszcze bardziej nieprzewidywalny niż czasami WTA.
Przykład zwycięzców z Wimbledonu 2014 i 2013 mówi nam wszystko o tym rodzaju tenisa. Pary sklejone przed turniejem wygrywają cały turniej. Tak samo było też na Australian Open i historyczny wyczyn Kubota z Lindstetdem.
Takich przykładów w debla jest mnóstwo, wszystko zależy od dyspozycji dnia, zgrania, sam nie wiem jak to nazwać. Przykład Jacka Socka i Vaska Pospisila... Dopiero wchodzą do ATP, bez większego doświadczenia, wygrywają turniej wielkoszlemowy. Cały debel...
Godzina 14:10 Grunwald ???? .
 
magician 2,9K

magician

Użytkownik
Selon les informations du journal L&#39;Équipe, Arnaud Clément aurait choisi de remplacer Julien Benneteau par Jo-Wilfried Tsonga cet après-midi ! Le Manceau serait donc associé à Richard Gasquet pour tenter d&#39;apporter le deuxième point à la France.
http://www.welovetennis.fr/coupe-davis/93647-tsonga-et-gasquet-aligns
Tsonga/Gasquet, ciekawe czy prawdziwe info.
Według redaktora Tenisklubu u Szwajcarów Roger/Staś

e:
oficjalnie:
https://twitter.com/swiss_tennis/status/536149699364159488
Roger i Wawrinka w deblu, odważnie!
u Francuzów mieli grać Tsonga i Gasquet, ale zaszła właśnie zmiana i zagrają Benneteaut/Gasquet
 
conors 5,6K

conors

Użytkownik
Łatwiej? Czemu tak sądzisz?
W deblu tenisista wykonuje więcej szybkich ruchów, zrywów, wyciągania się. Nawet takie ciągłe kucanie nie byłoby dobre dla kogoś, kto coś tam ma nie tak z plecami. Łatwiej to jest w deblu jak ktoś jest całkowicie zdrowy, bo zdecydowanie mniej się biega i traci energii. A Roger nie wyglądał wczoraj żeby był zdrowy na 100% (nie wykańczał dobrze uderzeń), ale też nie było tragedii, po prostu Monfils zagrał genialnie. Tylko teraz pytanie, czy ryzykować tutaj wystawieniem Fedexa i i tak nie mieć pewnej wygranej w debla, czy może odpuścić, ale mieć pewność, że jutro zagra w singlu bez dodatkowych bólów. Według mnie wyjdzie Wawrinka (dobra forma) + Chiudinelli (lepszy od Lammera).

Po stronie Francji nie widzę innej możliwości, niż Benek + Gasquet. Wystawienie tu Kongi albo Gaela byłoby głupotą imo.
*
Federer twierdzi, że nic go nie boli, brak mu jedynie ogrania na mączce. To ogranie będzie miał. Feder i WAwrinka są lepszymi singlistami niż Francuzi, ich dzisiejsi przeciwnicy. Serwis Federera jest OK, siatka - super, wczoraj trochę na returnie był pasywny, ale dzis obaj Francuzi nie będą tak walić ja Monfise wczoraj.
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Federer twierdzi, że nic go nie boli, brak mu jedynie ogrania na mączce. To ogranie będzie miał. Feder i WAwrinka są lepszymi singlistami niż Francuzi, ich dzisiejsi przeciwnicy. Serwis Federera jest OK, siatka - super, wczoraj trochę na returnie był pasywny, ale dzis obaj Francuzi nie będą tak walić ja Monfise wczoraj.
5 dni temu nie był w stanie grać, dzisiaj nic go nie boli, sorry w którejś wypowiedzi musi kłamać.
Kurcze no popatrz a ja myślałem, ze dzisiaj gramy debla.
Serwis z niesprawnymi placami jest ok? Ciekawe.
Return Federera to od zawsze slajsowane baloniki.
Daj sobie spokój.
Dla mnie debel to inna dyscyplina niż singiel. Singlowe fajtłapy czasami potrafią się odnaleźć w deblowych realiach. Odwrotnie - nie ma mowy. No i ogólnie trzeba to powiedzieć wprost: grze w debla jest bliżej do dyscypliny pokazowej niż do prawdziwej gry w tenisa.
To, że debel to nie jest sport to wiadomo od dawna i nie ma osoby, która by na tym zarabiała w dłuższym okresie. Zero jakiejkolwiek logiki i brak możliwości jakiegokolwiek przewidzenia coś się stanie.
Oglądałeś? Gdybyś mnie posłuchał, byłbyś do przodu parę stówek. Wolałeś się jednak mądrzyć Twój wybór. Gasquet R. najsłabszy na korcie, Federer przy Wawrince podbudowany. Trzymał swojej połówki koru i zabjał przy siatce. Swietny serwis. Jutro z Tsongą na pewno zagra lepiej niż z Monfilsem.
Ty się musisz leczyć psychiatrycznie. Po pierwsze to nie wiem w jaki sposób miałbym zarobić kilka stówek pisząc posta na forum9jak możesz to daj info to chętnie skorzystam). Nigdzie się mądrzyłem tylko skorygowałem twoje idiotyzmy wypisywane przed meczem i opisałem swoje zdanie na tematu wyborów Francji na ten pojedynek. A twoje bzdurne wypowiedzi przed meczem są dalej tak samo bzdurne po meczu. Także serio polecam kontakt z psychologiem.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
5 dni temu nie był w stanie grać, dzisiaj nic go nie boli, sorry w którejś wypowiedzi musi kłamać.
Kurcze no popatrz a ja myślałem, ze dzisiaj gramy debla.
Serwis z niesprawnymi placami jest ok? Ciekawe.
Return Federera to od zawsze slajsowane baloniki.
Daj sobie spokój.
Federer bezprecedensowo oddający walkowerem finał ATP Masters teraz śmiga dzień po dniu mecze do 3 wygranych setów... Kort we Francji a głośno na trybunach robi się tylko po punktach Szwajcarów. Gdzie ta trójkolorowa atmosfera rodem z Rolanda Garrosa?
Cudaczny ten finał Davisa.
Ale przynajmniej trochę emocji jest: rok temu było nudno jak nigdy.

Ja tu nie widzę kompletnie sensu licytowania się który debel jest lepszy, bo dla mnie debel jest jeszcze bardziej nieprzewidywalny niż czasami WTA.
Przykład zwycięzców z Wimbledonu 2014 i 2013 mówi nam wszystko o tym rodzaju tenisa. Pary sklejone przed turniejem wygrywają cały turniej. Tak samo było też na Australian Open i historyczny wyczyn Kubota z Lindstetdem.
Takich przykładów w debla jest mnóstwo, wszystko zależy od dyspozycji dnia, zgrania, sam nie wiem jak to nazwać. Przykład Jacka Socka i Vaska Pospisila... Dopiero wchodzą do ATP, bez większego doświadczenia, wygrywają turniej wielkoszlemowy. Cały debel...
Dla mnie debel to inna dyscyplina niż singiel. Singlowe fajtłapy czasami potrafią się odnaleźć w deblowych realiach. Odwrotnie - nie ma mowy.
No i ogólnie trzeba to powiedzieć wprost: grze w debla jest bliżej do dyscypliny pokazowej niż do prawdziwej gry w tenisa.
 
conors 5,6K

conors

Użytkownik
5 dni temu nie był w stanie grać, dzisiaj nic go nie boli, sorry w którejś wypowiedzi musi kłamać.
Kurcze no popatrz a ja myślałem, ze dzisiaj gramy debla.
Serwis z niesprawnymi placami jest ok? Ciekawe.
Return Federera to od zawsze slajsowane baloniki.
Daj sobie spokój.
Oglądałeś? Gdybyś mnie posłuchał, byłbyś do przodu parę stówek. Wolałeś się jednak mądrzyć ???? Twój wybór.
Gasquet R. najsłabszy na korcie, Federer przy Wawrince podbudowany. Trzymał swojej połówki koru i zabjał przy siatce. Swietny serwis. Jutro z Tsongą na pewno zagra lepiej niż z Monfilsem.
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Kort we Francji a głośno na trybunach robi się tylko po punktach Szwajcarów. Gdzie ta trójkolorowa atmosfera rodem z Rolanda Garrosa?
Cudaczny ten finał Davisa.

.
Nie pamiętasz co się działo jak finał był w Serbii :p
 
neuziss 766

neuziss

Użytkownik
Gael Monfils - Stanislas Wawrinka 1 @ 2,10 Bet365
Analiza:
Ogólnie ciężko przewidzieć bieg wydarzeń tego meczu. Istotne będzie czy będą grali o zwycięstwo czy Federer rozstrzygnie to sam i wygra z Tsonga. Ale tak czy siak myślę, że mój ulubiony tenisista Monfils bez względu na tor wydarzeń znów będzie chciał pogwiazdorzyć, a przygotowany jest świetnie. Widać, że przygotowywał się do tego turnieju. Wawrinka też jest w doskonałej formie ale nie ma w nim tyle ekspresji i energii oraz kreatywności. W dodatku nie będzie miał przerwy 1 dniowej, którą miał Monfils. Mam nadzieje tylko, że Francuz wstrzeli w kort tak jak wczoraj i będzie walił asy jak opętany ;)
 
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
Stawiam, że jeśli Roger wygra z Tsongą to Wawrinka w ostatnim meczu nie wystąpi. Oglądałem pierwsze dwa sety Tsongi z Wawrinką i niestety Jo wyglądał słabiutko. Wypowie się ktoś kto oglądał na temat meczu Monfilsa z Federerem? Zwłaszcza chodzi mi o to jak prezentował się Roger? Jak myślicie? Da radę Tsonga z Federerem? Jeśli wygrałby Jo, to mielibyśmy piękny ostatni mecz Gaela ze Stanem o zwycięstwo DC ????
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Król Federer 1.57
bet at home
tv: supertenis hd
Za nim o Królu to słowa podziwu i uznania dla Grubaska. Chłopak gra pod koniec sezonu tenis życia. Podanie soczyste, forhend z kopyta, bekhend to poezja i do tego taka regularność - chylę czoła!!!
Król odpalił. Dzięki Staszkowi poczuł mięte. Dzisiaj poczuł mączkę i atmosferę. Jutro będzie ukoronowanie wielkiej kariery Króla.
Tsonga nie jest sobą. Wygląda na ciężko przestraszonego całą sytuacją. Podanie nieregularne, duża niepewność i ogromne problemy z utrzymaniem wymian. Aktualnie Król po za zasięgiem. Jo nie wiem czemu ale tak się boi swojego bekhendu, że częste zachodzi na forhend i w meczu ze Staszkiem momentami komicznie to wyglądało, brakowało mu miejsca i miał ciasno...
Rzeczywistość wydaje się, że tak wygląda, ale jak jutro będzie? Dobre pytanie. W ostatnich tygodniach to co się działo na kortach to niespotykane niespodzianki i szokujące zwroty akcji...
Do tej pory:
1. Stan pozamiatał rozdygotanego Jo,
2. Małpka rozjechała Króla, który był nieobecny, nie był sobą,
3. Stan z Królem od początku dominowali. Rysiek i debel to nieporozumienie. Jego podanie i sieć to drugie nie porozumienie. Benek nie miał wsparcia. Czemu nie zagrał Tsonga z Benkiem?
4. Po walce Król będzie płakał ze szczęścia. Tsonga problemy z łokciem,
5. Gdyby po piąte, to co wyprawia Stan, nie widzę małpki.
---;)
Gachassin : «Jo a une douleur au coude»Si l&#39;état de santé de Jo-Wilfried Tsonga reste mystérieux, le président de la Fédération Jean Gachassin a expliqué que le numéro 1 français, qui a renoncé au double, souffrait du coude.Au-delà de la victoire de l&#39;équipe suisse dans le double de la finale de la Coupe Davis, la question qui anime les coulisses du stade Pierre-Mauroy concerne Jo-Wilfried Tsonga : pourquoi le numéro 1 mondial a-t-il renoncé à disputer le double ? comment se sent-il avant la dernière journée des matches ? En conférence de presse, le sélectionneur Arnaud Clément a été mystérieux : «S&#39;il y avait quelque chose, je ne vous dirais rien. Il a été préservé pour certaines raisons. Tout ira bien pour demain.» Entraîneur de Tsonga, Thierry Ascione a tenu le même discours sur L&#39;Equipe 21 : «Physiquement, il n&#39;a aucun problème.» Le président de la Fédération Jean Gachassin a été plus direct au micro d&#39;iTélé : «Oui, Jo a une douleur au coude», a-t-il déclaré avant d&#39;ajouter : «J&#39;espère qu&#39;il pourra jouer demain».D&#39;après le programme initial, Jo-Wilfried Tsonga devait affronter Roger Federer, qui s&#39;est montré à son aise samedi moins d&#39;une semaine après son forfait en finale du Masters pour des douleurs au dos. En cas de blessure de son numéro un, Arnaud Clément aurait alors le choix entre aligner Richard Gasquet et Julien Benneteau. Federer a gagné 12 de ses 14 duels contre Gasquet (2-2 sur terre battue) et 6 de ses huit matches contre Benneteau (2-0 sur terre battue).

J. #Gachassin au micro d&#39;@itele : &quot;oui Jo a une douleur au coude mais j&#39;espère qu&#39;il pourra jouer demain&quot; #CoupeDavis
--------
Wszystko jasne: Tsonga ma ból łokcia. Dziwiłem się czemu płakał podczas humnu, teraz rozumiem.
To zdanie brzmi enigmatycznie...
Le président de la Fédération Jean Gachassin a été plus direct au micro d&#39;iTélé : «Oui, Jo a une douleur au coude», a-t-il déclaré avant d&#39;ajouter : «J&#39;espère qu&#39;il pourra jouer demain».

tłumaczę: Prezydent Federacji powiedział: Jo ma uraz łokcia, ale zadeklarował i dorzucił: Mam nadzieję, że będzie mógł jutro zagrać...

A więc do jutra:

Gdyby nie Jo, to zostaje Gasquet albo Simon, ale w tą drugą opcję nie wierzę. Simon to miękki defensywny płaczek. Jeżeli zagra Rysiek to Król będzie miał pod górkę. Wszystko jest tutaj możliwe w tej opcji.

@ Magician - dziki za link!
---

Fajny filmik. Murawa odjechała i pojawił się kort, szczenka mi opadła, polecam!!!

http://www.lequipe.fr/Tennis/Actualites/Le-grand-stade-avant-apres/516351


---
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
magician 2,9K

magician

Użytkownik
Ważne info:
http://www.lequipe.fr/Tennis/Actualites/-jo-a-une-douleur-au-coude/516958
czyli w skrócie nie chcą za wiele mówić, ale Tsonga narzeka na ból łokcia, dlatego też prawdopodobnie się dzisiaj wycofał z debla. Nie wiadomo, czy zagra jutro (no ale jeśli tak, to co będzie sobą prezentował?). Za niego może zagrać Benek (????) lub Gasquet (????).

e: Jeśli ktoś widział gdzieś zakład typu: kto wygra 4. mecz: Francja v Szwajcaria, bądź coś w stylu &quot;wynik po 4 meczach: 3:1 Szwajcaria&quot; to niech tu pisze. Jeśli ktoś ma zamiar stawiać na Fedexa z Tsongą, to takie coś by było dużo lepsze, bo przy ew. zmianie przeciwnika nie mamy zwrotu, a sam przeciwnik też by był gorszy.
e2:
Gdyby nie Jo, to zostaje Gasquet albo Simon
Niestety, ale Simona nie ma na liście zawodników Francji i nie może on jutro zagrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
raaul007 188

raaul007

Użytkownik
Gael Monfils - Stanislas Wawrinka 1 @ 2,10 Bet365
Analiza:
Ogólnie ciężko przewidzieć bieg wydarzeń tego meczu. Istotne będzie czy będą grali o zwycięstwo czy Federer rozstrzygnie to sam i wygra z Tsonga. Ale tak czy siak myślę, że mój ulubiony tenisista Monfils bez względu na tor wydarzeń znów będzie chciał pogwiazdorzyć, a przygotowany jest świetnie. Widać, że przygotowywał się do tego turnieju. Wawrinka też jest w doskonałej formie ale nie ma w nim tyle ekspresji i energii oraz kreatywności. W dodatku nie będzie miał przerwy 1 dniowej, którą miał Monfils. Mam nadzieje tylko, że Francuz wstrzeli w kort tak jak wczoraj i będzie walił asy jak opętany
Mój typ &quot;na sucho&quot; to również Monfils - Wawrinka 1 @ ok. 2,10

Dlaczego wirtualnie? Zagram go tylko wówczas, jeśli Francja rakietą Tsongi lub kogoś innego doprowadzi do stanu 2:2. Zarówno Stan, jak Gael nie są pozbawieni układu nerwowego, obaj pokazali nieprawdopodobny tennis w pierwszych singlach. I teoretycznie wydaje się, że nie ma faworyta w tym meczu.

Chcę jednak podnieść argument natury psychologicznej, może i quasi-tennisowy, ale wg mnie niezwykle istotny. Multi-funkcjonalny stadion w Lille i jeśli dobrze pamiętam, to ok. 40 tys kibiców, oczywiście głównie francuskich. To jak Gael się pozytywnie nakręca w takich sytuacjach ma wielkie znaczenie. Już mniej istotne jest to, że publiczność otacza estymą Monfilsa, ważniejsze że to Monfils to uwielbia i fakt ten ogromnie wpływa na jego dyspozycję i pewność siebie. Grając z Monfilsem, szczególnie w takich okolicznościach najlepiej się w ogóle na niego nie patrzyć, nie myśleć o nim, skupić się wyłącznie na sobie. Łatwo powiedzieć, ale...on tam stoi, biega, krzyczy.

Warto wspomnieć, że po drugiej stronie siatki będzie Stan, który do najspokojniejszych tennisistów nie należy.

Drugą sprawą jest sama formuła turnieju. Monfils lepiej się czuje grając dla drużyny i będąc jej częścią (bilans 10-2). Wszyscy wiemy, że nie ma od dawna trenera i kiedyś podkreślał w wywiadzie, że ma takie chwile, gdy ma ochotę wyrzucić z siebie wszystko, co mu leży na sercu. To też nie jest bez znaczenia.
btw.: przypomniała mi się książka Agassiego ????

W przypadku wyniku 3:1 dla Szwajcarii będzie to dla mnie no bet. Po pierwsze wątpię, by właśnie taki pojedynek się wówczas odbył, po drugie to będzie mecz o nic, więc wynik będzie tak pewny, jak w meczach nastolatek z ITF.

Myślę niestety (dla widowiska), że sprawdzi się scenariusz 2, ale...co napisałem to moje ;)

Powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
conors 5,6K

conors

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, Puchar Davisa
Godzina: 13:00
Spotkanie: R. Federer - J.W. Tsonga
Typ: 3:0
Kurs: 3,60

Bukmacher: Betsson
Analiza:

Federer ma to, co chciał. Może swoim drugim, singlowym meczem w finale PD zapewnić Szwajcarii wygraną.
Po falstarcie z Monfilsem, w deblu pokazał siłę ognia. Dla mnie Szwajcar to mocny faworyt niedzielnego meczu. Moim zdaniem zrobi to, co do niego należy. Może myć nawet 3:0.
Pierwszego dnia zawiódł, teraz zrobi wszystko, żeby to ON wygral ten finał, bez potrzeby oglądania się na Wawrinkę.
Czy rywal mu postawi opór? Tsonga jak to Tsonga. Pobolewa go łokieć, mentalnie za mocny nigdy nie był. Będzie mu trudno przeciwstawić się zdeterminowanemu Federerowi. Jeżeli Tsonga ostatecznie nie wyjdzie na kort, to jego zmiennik też będzie w sytuacji mega trudnej.
W tym meczu może być nawet tak, że Federer nie odda nawet seta. W deblu grał maksymalnie skupiony. Jutro może być podobnie. Stracony set to wyciągnięcie ręki do przeciwnika. W meczu o taką stawkę, wśród takiej publiczności, sytuacja niewskazana.
Typowanie dokładnego wyniku to zajęcie ryzykowne, ale interesujący kurs to ryzyko może wynagrodzić. Powodzenia!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom