>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Referendum ws. odwołania HGW - Hanna Gronkiewicz-Waltz

L 0

leeet

Użytkownik
W niedzielę w godzinach 7-21 warszawiacy zdecydują, czy odwołać ze stanowiska prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz. Głosować będą mogli w ponad tysiącu lokali na terenie miasta. Na kartach do głosowania znajdzie się jedno pytanie: &quot;Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz, prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji?&quot;.
Wówczas do urn poszło 649 tys. 49 osób. Oznacza to, teraz powinno w nim wziąć udział co najmniej 389 tys. 430 osób
Aby referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz było ważne, musi w nim wziąć w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy głosowali w wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r.
STS:
Czy referendum w sprawie H. Gronkiewicz-Waltz osiągnie wymaganą frekwencję?
Tak - 1.85
Nie - 1.75
Jaki będzie wynik referendum w sprawie H. Gronkiewicz-Waltz? (niezależnie od frekwencji)
Pozostanie - 4.90
Odwolanie - 1.10

Ja osobiście rzucam dubla
Osiągnie frekwencje + Odwołanie
ako: 2.04 (oczywiscie minus podatek)


Zapraszam do dyskusji!
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Ja osobiście rzucam dubla Osiągnie frekwencje + Odwołanie ako: 2.04 (oczywiscie minus podatek)
Można poznać Twoje argumenty dlaczego tak grasz?
W ostatnim czasie nie mam czasu śledzić mediów i to co się dzieje w polityce. Do tej pory miałem odczucie (m.in poprzez komentarze mieszkańców Warszawy), że Hanka pozostanie na stanowisku, a tu kurs 1.10 na odwołanie. Nie źle...
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Do tej pory miałem odczucie (m.in poprzez komentarze mieszkańców Warszawy), że Hanka pozostanie na stanowisku, a tu kurs 1.10 na odwołanie. Nie źle...
Marcin tam przy zakładzie masz dopisek: Jaki będzie wynik referendum w sprawie H. Gronkiewicz-Waltz? (niezależnie od frekwencji)
Na referendum idą głównie przeciwnicy - mobilizuje się głównie elektorat przeciwników -niezadowolonych.
Coś jak opinie o bukach na forum. Jeden pochwali ze stu zadowolonych ale negatywa da dziesięciu z dwudziestu niezadowolonych.
Zadowoleni z HGW w zdecydowanej większości nie pójdą do urny. A tutaj zakład jest bez względu na frekwencję - czy referendum będzie ważne czy nie.
Więc zakład, że będzie wymagana frekwencja i zostanie odwołana to w miarę logiczny związek przyczynowy.
 
L 0

leeet

Użytkownik
Co do kursów warto zauważyć, że to jest &quot;niezależnie od frekwencji&quot;, ogólnie jest bum pod tytułem &quot;nie chcesz odwołania HGW, nie idź na referendum&quot;. Przeciwnicy odwołania się nie wybiorą, zwolennicy pójdą, stąd taki kurs.
A co do mojego typu, społeczność mieszkająca w Warszawie - i wcale nie mówię tutaj tylko i wyłącznie o rdzennych warszawiakach, a również o ludności napływowej, która też ma możliwość głosowania w tym referendum - w większości mają krótko mówiąc dość rządów Bufetowej.
Dodam również taki malutki przykład, który wiele rozjaśni. W Warszawie na Wilanowie są prywatne osiedla, na których ludzie z całej Polski(ostatnio modne określenie &quot;Słoiki&quot;) kupili mieszkania na kredyt. Na tych właśnie osiedlach Platforma miała najwyższe poparcie - w granicach 85-95%.
W ciągu ostatnich miesięcy zostały przeprowadzone sondaże na tej samej grupie - pełnoletni mieszkańcy tych właśnie osiedli. Wyniki były zupełnie inne od tych przed wyborami, mianowicie, poparcie dla PO w sondażach wynosiło poniżej 50%. Myślę, że ten jeden przykład świetnie pokazuje skalę problemu, a także to, że ludność zamieszkująca Warszawę ma dość rządów PO oraz Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Podam tylko część powodów dla których społeczność raczej na pewno odwoła HGW:
  • nie spełnione plany inwestycyjne, a te które są zaczęte ciągną sie latami oraz mają wielkie opóźnienia - patrz budowa metra,
  • absurd polegający na podwyżkach cen biletów przy jednoczesnym kasowaniu wielu linni autobusowych i tramwajowych, dodatkowo komfort podróży zamiast się podnieść został obniżony,
  • straż miejska, która stała się jednym z głównych źródeł zasilania budżetu miasta,
  • pieniądze z budżetu są trwonione,
  • plaga urzędników na każdym kroku,
  • Gronkiewicz-Waltz kompletnie nie zna miasta, ani jego potrzeb. Nie posiada żadnego planu, rozwój miasta odbywa się chaotycznie.
  • celowe podwyższanie cen najmu dla małych przedsiębiorstw - patrz księgarnia, która od ponad 10lat znajdowała się w podziemiach Dw. Centralnego otrzymała podwyżkę czynszu o 100% do 7000 zł, oczywiście księgarnia się nie zgodziła, minął miesiąc i jej miejsce zajęła księgarnia-sieciówka, a koszty najmu dla sieciówki to około 5000zł.

Czy to wszystko jest normalne? Odpowiedzcie sobie sami..
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
To 1,1 to lokata.
Zdecydowanie tak, w Fortunie kurs był nawet @ 1.20 ;)
Co do frekwencji, sondaże pokazują regularnie powyżej 30%. Warszawa zła, Warszawa pokaże że nie chce takiej prezydent swojego miasta. Ostatnio słuchając radio, słuchałem wypowiedzi pewnego analityka, który mówił, że 7 lat temu kiedy pierwszy raz Gronkiewicz-Waltz wygrywała wybory obiecała wiele rzeczy, dzisiaj po 7 latach, zrealizowano z tego planu jedynie 20 procent, co jest w moich oczach skandalem. Osobiście zagrałem na frekwencje korzystną już kilka dni temu, po @ 2.30 :cool:
Warszawiacy, idźcie do urn! - Nie słuchajcie bzdur prosto z TVN, tylko idźcie głosować.
 
kojocik89 425

kojocik89

Użytkownik
Czy tylko mi Fortuna rozliczyła zakład: Jaki będzie wynik referendum w sprawie H. Gronkiewicz-Waltz? (niezależnie od frekwencji) - Typ: Odwołanie, jako przegrany? WTF ...
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Czy tylko mi Fortuna rozliczyła zakład: Jaki będzie wynik referendum w sprawie H. Gronkiewicz-Waltz? (niezależnie od frekwencji) - Typ: Odwołanie, jako przegrany? WTF ...
bo przecież jej nie odwołali ????

nie wiesz co zagrałeś ? potem post do kasacji
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Do góry Bottom