• Witamy na bukmacherskie.com
  1. Cześć Gość,
   aby móc odpowiadać w tym dziale, według regulaminu musisz spełniać następujące warunki:
   • być zarejestrowany od dwóćh dni
   • mieć na koncie minimum 5 postów

   Więcej informacji w regulaminie forum / działu.
  2. Betrally

  Regulamin Regulamin konkursu Typy Dnia (Przeczytaj, zanim coś napiszesz!)

  Temat na forum 'Typy Dnia' rozpoczęty przez Marcin-Odra, Lipiec 15, 2015.

  Status Tematu:
  Zamknięty.
  Więcej tematów od Marcin-Odra
  1. Marcin-Odra Dobrze znany użytkownik

   Marcin-Odra
   Dołączył:
   Paź 2005
   Posty:
   10718
   Polubienia:
   22
   Reputacje:
   5255
   TYPY DNIA
   Konkurs jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat.

   [​IMG]


   W dziale Typy Dnia, podajemy najlepsze i najciekawsze typy na wskazany w temacie dzień. Dział Typy Dnia może być także dobrym miejscem dla Typerów, którzy mogą odkryć swój talent bukmacherski. Zamieszczając swoje typy w tym dziale należy przestrzegać zasad zamieszczonych poniżej. Na koniec każdego miesiąca 5 najlepszych typerów otrzymuje nagrody w wysokości:

   1. miejsce - 150 PLN
   2. miejsce - 100 PLN
   3. miejsce - 50 PLN
   4. miejsce - 50 PLN
   5. miejsce - 50 PLN

   Nagrody są wypłacane na:
   - Skrill

   Zwycięzcy w danym miesiącu wysyłają PW do @xsebax ze swoimi danymi koniecznymi do przelewu Skrill (wystarczy login, czyli e-mail, którym logujesz się do Skrill) plus zajęte miejsce i wysokość nagrody. Nagrody znajdą się na kontach maksymalnie do 14 dni od momentu ogłoszenia wyników.

   Każdy uczestnik konkursu przed przystąpieniem do niego, ma obowiązek zapoznania się z regulaminem konkursu:
   I. Kwestie Organizacyjne:

   :arrow: Każdy uczestnik z chwilą oddania typu w Typach Dnia automatycznie potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem i zgadza się na jego warunki.

   :arrow: Każdy może dostać tylko jedną wygraną, czyli z jednego IP adresu może korzystać tylko 1 user!

   :arrow: Kurs minimalny to 1,40, a maksymalny po jakim będą rozliczane typy to 5,00. Typy z kursami powyżej 5,00 będą zaniżane właśnie do poziomu kursu maksymalnego.

   :arrow: W ciągu jednego dnia można podać maksymalnie 1 typ na dany dzień :arrow: 1 dzień = 1 typ.

   :arrow: W ciągu miesiąca należy podać co najmniej 10 typów. Gracz, który nie spełni warunku minimum 10 typów w miesiącu, nie będzie uwzględniany w klasyfikacji końcowej konkursu.

   :idea: Kurs musi być wzięty z oferty następujących bukmacherów:

   - Expekt
   - Betclic
   - Bet-at-home
   - Unibet
   - Winmasters
   - EGB
   - 1xbet
   - Fortuna
   - forBet
   - Totolotek
   - lvbet
   - Milenium
   - Betrally
   - ETOTO

   :arrow: Adnotacja: Dla celów konkursowych przy podliczaniu typów z polskich buków (naziemnych i internetowych) bierzemy pod uwagę kurs nominalny, czyli taki jaki widnieje przy typie, bez uwzględniania podatku.

   :arrow: W tematach dziennych Typów Dnia obowiązuje całkowity zakaz komentowania! Uporczywe niestosowanie się do tego punktu regulaminu będzie skutkowało blokadą konta użytkownika.

   :arrow: Wszelkie pytania i niezgodności oraz zmiany dotyczące naszego typu np. "zapomniałem wpisać bukmachera" proszę pisać w temacie "Pytania, propozycje, niezgodności", a nie w tematach konkursowych. Takie posty jak i cytowanie lub komentowanie analiz innych uczestników konkursu będą karane żółtymi kartkami. Natomiast każde kolejne komentarze, zwłaszcza uporczywe, będą karane surowiej, czyli ostrzeżeniamu i okresowymi banami włącznie.

   :arrow: W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń zgłaszanych w temacie "Pytania, propozycje, niezgodności" należy podać LINK (osoby które nie posiadają 10 postów nie mogą wkleić hiperłącza więc Ci użytkownicy podają dokładny dzień oraz numer posta który jest o prawej stronie w górnym rogu posta) do swojego posta z typem, co do którego są jakieś wątpliwości. W przypadku braku linka, zastrzeżenia/wątpliwości nie będą rozpatrywane.

   :arrow: Zakaz dodawania zdjęć zawodników, drużyn itd, dopuszczalne jest wklejenie skrina ze statystykami, jednakże w takich rozmiarach aby nie "rozwalał" forum. Zdjęcia takie należy wrzucać na serwer który przechowuje stosunkowo długo takie zdjęcia, np imageshack.com

   Jeżeli nie widzisz nazw bukmacherów, to pamiętaj o wyłączeniu blokowania forum.bukmacherskie.com w Adblock'u.

   Prosimy o pisanie normalnych analiz (brak pogrubienia, kursyw, podkreśleń, kolorów, dziwnych czcionek oraz rozciągania). Takie posty będą karane żółtymi kartkami.
   Oczywiście możecie zaznaczyć tymi sposobami najważniejsze informacje, ale nie całą analizę.

   :arrow: Do typu należy podać komentarz, uzasadnienie ma być konkretne, dlaczego wybrałeś ten a nie inny typ. Nie tolerujemy olewających komentarzy typu: "proszę spojrzeć do statystyk itp". Jeżeli typ opierasz na statystykach, proszę w skrócie je skomentować. W przypadku braku analizy, typy bez analizy będą usuwane.

   :arrow: Aby wygrać konkurs należy się trochę napracować, więc posty z kiepskimi analizami są przenoszone do tematu "Wasze kiepskie analizy". Chcemy aby poziom merytoryczny konkursu stał na przynajmniej przyzwoitym poziomie, a zwycięzca nie był przypadkową osobą.
   - Moderator ma prawo przenieść analizę do działu "Wasze kiepskie analizy" tylko przed rozpoczęciem spotkania. Są jednak wyjątki tzw. ekstremalne sytuacje kiedy użytkownik pisze coś w stylu "XXX wygra bo jest lepsze i ja tak uważam". Wtedy moderator może analizę uznać za kiepską i przenieść do odpowiedniego działu już po zakończeniu spotkania.
   - W przypadku przeniesienia analizy do działu "Wasze Kiepskie Analizy" użytkownik nie ma prawa podać nowego typu na ten sam dzień.
   - Moderator konkursu nie ma obowiązku powiadamiania użytkownika o przeniesieniu jego analizy do działu "Wasze Kiepskie Analizy". Innymi słowy może, ale nie musi tego zrobić.


   :arrow: Do rywalizacji można przystąpić w każdej chwili pod warunkiem że do końca miesiąca zdołamy podać wymagane minimum 10 typów. Oczywiście user może podjąć walkę w kolejnym miesiącu.
   - Taka prośba od nas. Jeżeli nie macie już szans na podanie 10 typów, to zrezygnujcie z dalszej zabawy. Oszczędzi nam to czas przy podliczaniu.

   :arrow: Jeżeli do godziny 19:00 (mniej więcej..) danego dnia nie będzie utworzonego tematu na następny dzień, to może go założyć każdy uczestnik konkursu, oczywiście według przyjętego schematu. Wystarczy skopiować pierwszy post z poprzedniego dnia i założyć temat aktualizując tytuł i nagłówek do odpowiedniego dnia.
   - żółta kartka dla usera jeżeli założy temat przed czasem

   :arrow: Zakaz edytowania postów przez użytkowników. Przed podaniem typu zastanów się. Jeśli się już pomyliłeś zgłoś to któremuś z moderatorów prowadzących konkurs.

   :arrow: User z automatu zostaje wykluczony z konkursu, jeśli w trakcie jego trwania zostanie ukarany banem (czy to związanym za konkretne zachowanie, czy to automatycznym za kumulację czerwonych kartek).

   :arrow: Typy podajemy w/g czasu polskiego.


   II. Zasady podawania typów, sposób ich rozliczania oraz aktualizacja miesięcznej tabeli:


   :arrow: Typy podajemy z wykorzystaniem poniższego szablonu:
   Prosimy kopiować powyższy schemat podawania typów i bezwzględnie się do niego stosować. Obowiązkowe jest wyraźne zapisanie wszystkich elementów ze schematu, czyli: Dyscyplina, Godzina, Spotkanie, Typ, Kurs, Bukmacher i Analiza. Po pierwsze ułatwi to sprawę zarówno uczestnikom konkursu jak i prowadzącym, a po drugie, dzięki temu konkurs będzie bardziej przejrzysty. Każdy typ nie podany według tego wzoru nie będzie sprawdzany i rozliczany, a user otrzymuje automatycznie :minus:100

   :arrow: Typujemy głównie zdarzenia sportowe, ale również z innych dziedzin jeśli są w ofercie bukmachera (np. Rozrywka czy Polityka), a ich wynik będzie możliwy do ustalenia w obrębie kilku dni.

   :arrow: Użytkownik otrzymuje karne :minus:100 punktów za:
   - powtórzenie typu
   - nieregulaminowy bukmacher
   - zawyżenie kursu
   - brak godziny rozpoczęcia zdarzenia
   - podanie typu po czasie
   - zły zapis typu (brak któregokolwiek elementu ze schematu podawania typu)
   - trzecią i kolejną kiepską analizę w danym miesiącu

   :arrow: Rozliczanie typów:
   Nietrafiony typ
   "kosztuje" uczestnika :minus:100 punktów. W przypadku trafnego typu jego kurs zostaje przemnożony przez 100 np.: kurs 1.70 to wygrywamy :plus:70 punktów, czyli wszystko ponad 1.00 mnożymy przez 100 i wychodzi ewentualna punktowa wygrana, podobnie jak to ma miejsce u każdego bukmachera.

   Dodatkowe punkty za skuteczność do klasyfikacji generalnej są przyznawane w oparciu o poniższe zestawienie:

   49,99% i poniżej :arrow: :minus: 100 punktów
   50,00% - 64,99% :arrow: 0 punktów
   65,00% - 72,99% :arrow: :plus: 100 punktów
   73,00% - 79,99% :arrow: :plus: 150 punktów
   80,00% i powyżej :arrow: :plus: 200 punktów

   ZASADY OBLICZANIA SKUTECZNOŚCI:
   Zwroty nie są uwzględnione przy jej obliczaniu.

   Natomiast zwrot jest wliczany do sumy podanych typów (min. liczba typów w miesiącu=10).

   Przykład:

   User A podał 10 typów.
   Trafił 7 typów, nie trafił 2 typy, za 1 otrzymał zwrot.
   W takim przypadku obliczamy skuteczność w ten sposób:
   7/9=77,78%

   :arrow: Nie zamieszczamy typu, który został podany już przez innego gracza. Można wtedy jeszcze postawić na dane spotkanie ale na przeciwna drużynę/zawodnika lub remis itp. Przykład: Jeżeli gracz A podał już typ 1 na dane zdarzenie, to gracz B może jeszcze postawić X, 2 , under, over, pierwszą połowę itp.
   Ogólna zasada jest taka, że nie można podać typu mniej ryzykownego (lub tak samo) jak już wcześniej podany (oczywiście dotyczy to głównie handicapów i overów/underów, ale też dotyczy to typów na czysty "win" i "bez remisu").

   UWAGA! Poniżej przedstawione są przykładowe kombinacje podania typu na jedną drużynę/jednego zawodnika.

   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Legia - Wisła 1 @ 2,00 to User B może podać typ Legia -1 - Wisła 1 @ 3,00
   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Legia -1 - Wisła 1 @ 3,00 to User B nie może podać typu Legia - Wisła 1 @ 2,00

   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Kamil Stoch wygra zawody w Planicy @2,00 to User B nie może podać typu Kamil Stoch - Piotr Żyła 1 @ 1,80
   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Kamil Stoch - Piotr Żyła 1 @ 1,80 to user B może podać typ Kamil Stoch wygra zawody w Planicy @2,00

   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Over 3,5 @ 2,00 to User B nie może podać typu na Over 2,5 @ 1,75 (oraz niższego overa czyli 1,5 lub 0,5 lub dowolnego innego)
   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Over 2,5 @ 1,75 to User B może podać typ na Over 3,5 @ 2,00 (lub wyższy over czyli 4,5 lub 5,5 itp.)

   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Under 3,5 @ 1,75 to User B może podać typ na Under 2,5 @ 2,00 (oraz niższy under czyli 1,5 lub 0,5 lub dowolnie inny)
   - Jeżeli User A podał jako pierwszy typ Under 2,5 @ 2,00 to User B nie może podać typu na Under 3,5 @ 1,75 (lub wyższyunder czyli 4,5 lub 5,5 itp.)

   :arrow: Typ umieszczamy co najmniej 1 minutę przed rozpoczęciem spotkania (nie można zawierać zakładów live etc.)

   :arrow: Podając typ na mecz baseballa (bądź innej dyscypliny), gdy 'polskiego czasu' są dwa takie same mecze jednego dnia należy podać godzinę rozpoczęcia danego meczu.

   :arrow: W przypadku "niszowych" lig lub dyscyplin mile widziane będzie bliższych informacji np. nazwy dyscypliny, państwa (miejscowości) w jakim jest rozgrywana, czy klasy rozgrywkowej lub turnieju. Przyśpieszy to podliczanie.

   :arrow: Nie patrzymy na godzinę podaną u bukmachera (np. w tenisie czy NBA czasami) gdyż często bukmacherzy blokują kursy wcześniej niż rzeczywiście jest planowany mecz. Patrzymy najlepiej na oficjalny live, lub jakiś dobry livescore.

   :arrow: Na początku każdego miesiąca konta graczy są zerowane.

   :arrow: Podczas podawania typu z handicapem należy podać jaki on jest (Europejski czy Azjatycki). Pozwoli to w razie czego na rozwiązanie niejasności.

   :arrow: Obowiązkowe zaznaczenie w typach hokejowych czy obstawiamy wynik po 60 min (Regular time) czy Moneyline (z dogrywką i karnymi).

   :arrow: Podany typ musi być określony precyzyjnie i jednoznacznie, w sposób nie pozostawiający żadnego pola do domysłów czy interpretacji. (W polu "Typ:" zaleca się podawanie nazw zespołów, zawodników itp zamiast "1" czy "2". W ten sposób dużo trudniej o pomyłkę, a przy okazji wszystko wygląda dużo przejrzyściej).


   :arrow: Tabela konkursu:

   Tabela konkursu w każdym miesiącu będzie aktualizowana w dniach 10 - 15 - 20 - 25 i na koniec danego miesiąca (+/- 1-2 dni). Aktualizacja pojawi się w postaci screenshota z tabeli przygotowanej w Excelu, jednocześnie za każdym razem w temacie Tabela pojawi się post informujący, że dany okres miesiąca został zaktualizowany i wpisany do tabeli. Wcześniej w temacie "Podliczanie typów" zostaje dopisany post informujący, że dane dni zostały podliczone.

   Jednocześnie informujemy, że użytkownicy, którzy w danym miesiącu nie mają już szans spełnić warunku minimum 10 typów nie będą umieszczani w kolejnych aktualizacjach tabeli (w praktyce dotyczy to aktualizacji pod koniec miesiąca, czyli 20 - 25 i koniec miesiąca). Taka praktyka ma na celi usprawnienie i przyspieszenie procesu aktualizacji tabeli pod koniec miesiąca.

   W przypadku tej samej ilości punktów, o kolejności w tabeli decyduje skuteczność typów. Jeśli także skuteczność jest identyczna, wtedy decyduje ilość trafionych typów (kto trafi więcej typów wygrywa). Jeśli i ilość trafionych typów jest taka sama decyduje najwyższy trafiony kurs. Gdyby i ten kurs był taki sam (co jest naprawdę mało prawdopodobne, ale jednak) wtedy mamy dwóch zwycięzców i suma nagród jest dzielona na dwie/lub więcej userów.


   III. Postanowienia końcowe:

   :arrow: Za złamanie, któregoś z punktów regulaminu grozi ostrzeżenie. Za kilkakrotne złamanie regulaminu grozi wykluczenie z gry, a także ban.

   :arrow: Zakaz cytowania spamu - cytując spam sam go tworzysz, za takie praktyki również żółta kartka. W ekstremalnych przypadkach czerwona.

   :arrow: W kwestiach spornych lub nie uwzględnionych w Regulaminie decydujący głos mają Moderatorzy Konkursu.


   Nie będą tolerowane ściągnięte analizy od innych typujących lub z innych for. To jest zabawa i bawimy się fair play!!! Jeżeli ktoś ściągnie taką analizę zostanie usunięty z konkursu oraz otrzyma okresowego bana!!!
   Nowy regulamin obowiązuje od dnia 1 marca 2014r.

    
   Ostatnio modyfikowane przez psotnick: Styczeń 31, 2018
  2. Marcin-Odra Dobrze znany użytkownik

   OP
   OP
   Marcin-Odra
   Dołączył:
   Paź 2005
   Posty:
   10718
   Polubienia:
   22
   Reputacje:
   5255
   Ostatnio modyfikowane przez psotnick: Kwiecień 13, 2017
  3. psotnick ModTeam Członek Załogi

   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   7828
   Polubienia:
   954
   Reputacje:
   18915
   Z dniem 1 maja 2017 lista dozwolonych bukmacherów W Typach Dnia została powiększona o 2 bukmacherów:

   - 1xbet (1x.bet)
   - Lvbet (Lv.bet)

   :idea: Zaaktualizowana lista bukmacherów wygląda następująco:

   - Expekt
   - Betclic
   - Bet-at-home
   - Unibet
   - BetGun
   - Winmasters
   - Betway
   - EGB
   - 1xbet
   - Fortuna
   - forBet
   - Totolotek
   - Lvbet

   :arrow: Adnotacja: Dla celów konkursowych przy podliczaniu typów z polskich buków (naziemnych i internetowych) bierzemy pod uwagę kurs nominalny, czyli taki jaki widnieje przy typie, bez uwzględniania podatku.

   PS Jeśli nie widzisz nazw buków to wyłącz albo zmień ustawienia Adblocka, bo najpewniej on je blokuje.
    
   Ostatnia edycja: Maj 31, 2017
  4. xsebax Admin Członek Załogi

   xsebax
   Dołączył:
   Wrz 2006
   Posty:
   372
   Polubienia:
   261
   Reputacje:
   490
   Wprowadzamy istotną zmianę. Od dzisiaj w dziale może pisać użytkownik, który:
   • Jest zarejestrowany od dwóch dni
   • Ma minimum 5 postów na koncie
   W ten sposób staramy się zapewnić jeszcze większą atrakcyjność temu miejscu pozbywając się zbędnego, niechcianego spamu.
    
  5. psotnick ModTeam Członek Załogi

   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   7828
   Polubienia:
   954
   Reputacje:
   18915
   Z dniem 1 listopada 2017 roku nastąpią 2 istotne zmiany w Regulaminie Typów Dnia. Mianowicie:
   1. Zwiększona zostaje liczba nagrodzonych miejsc do pięciu najlepszych w końcowej tabeli za dany miesiąc. Struktura nagród będzie wyglądała następująco:
   2. Do dotychczasowej listy bukmacherów z których oferty można korzystać zostaną dodani 2 nowi bukmacherzy:
    Zaktualizowana lista, wraz z nowymi bukmacherami, jest już do wglądu w Regulaminie Typów Dnia.
   Mamy nadzieję, że planowane zmiany uatrakcyjnia zmagania konkursowe w Typach Dnia. Powodzenia wszystkim!
    
   Ostatnia edycja: Październik 30, 2017
   xsebax lubi to.
  6. greenvoice Forum VIP

   greenvoice
   Dołączył:
   Kwi 2016
   Posty:
   458
   Polubienia:
   200
   Reputacje:
   618
   Uwaga!
   W momencie osiągnięcia warunków dopuszczających nas do dodawnia postów w tym dziale, należy poczekać około 2-óch godzin (czyli jeśli napiszemy 5-ty post lub minie druga doba). Jest to spowodowane tym, że automat sprawzajacy uprawnienia do pisania w tym działą (oraz Kupony ze statystykami) działa co 2h.

   Jest to tak zrobione ze wzgledow wydajnościowych - nie możemy sprawdzać tego co każdy post / minutę bo było by to skrajnie nieoptymalne.

   Jeśli po 2h nadal nie możemy pisać, należy skontaktować się ze mną lub utworzyć wątek w dziale administracja.
    
   xsebax i Rafko007 lubią to.
  7. psotnick ModTeam Członek Załogi

   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   7828
   Polubienia:
   954
   Reputacje:
   18915
   Z dniem 1 Lutego 2018 roku do listy bukmacherów z których oferty można korzystać zostanie dodany dodany nowy bukmacher:
   Zaktualizowana lista będzie do wglądu od 1 lutego w Regulaminie Typów Dnia jak i w poszczególnych tematach dziennych.

   Mamy nadzieję, że ta zmiana rozszerzy możliwości typowania w konkursie Typy Dnia.
   Powodzenia wszystkim!
    
   xsebax lubi to.
  Status Tematu:
  Zamknięty.

  Poleć forum