• Witamy na bukmacherskie.com
    1. Betrally

Reklama - wezwanie do Urzędu Celno-Skarbowego

Temat na forum 'Kącik Ogólnobukmacherski' rozpoczęty przez zksstal, Kwiecień 11, 2018.

Więcej tematów od zksstal
    1. zksstal Dobrze znany użytkownik

zksstal
      Polubienia:
      18
      Reputacje:
      2828
      Xavi90

Prowadzisz bloga czy stronę z typami? Fejs?
      Wezwanie w jakim charakterze?

Ostatnio modyfikowane przez Mark: Kwiecień 12, 2018
    2. przemm Użytkownik

przemm
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      0
      jak w 2013 to się pewnie przedawni dopiero na końcu 2018 roku...

Nie miałeś jakichś banerów reklamujących bukmacherów / lub obstawianie na tym forum?

3. Xavi90 Dobrze znany użytkownik

Xavi90
      Polubienia:
      13
      Reputacje:
      104
      wydaje mi się że nie, jedyne co to forBet reklamowalem troche jak wchodzili na rynek ale to legalnie zdaje się ...

Mark lubi to.
    4. reina17 Użytkownik

reina17
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      0
      Reklama zakładów bukmacherskich (nawet tych z polską licencją), jest legalna dopiero od ostatniej nowelizacji, tj. od 1 kwietnia 2017 r.

Ostatnia edycja: Kwiecień 11, 2018
    5. Xavi90 Dobrze znany użytkownik

Xavi90
      Polubienia:
      13
      Reputacje:
      104
      Ale tam miałem jakaś umowe itp- no wychodzi więc na to że o to chodzi. Czyli w tym wypadku należy się przyznać i dostane pewnie jakąś grzywnę ?

Mark lubi to.
    6. zksstal Dobrze znany użytkownik

OP
      OP
      zksstal
      Polubienia:
      18
      Reputacje:
      2828

To po pierwsze ;). Na pewno nie na tym pierwszym przesłuchaniu. Oni tylko na to liczą że pokornie się przyznasz i będziesz chciał mieć spokój. Nawet nie wiesz o co im chodzi i przypuszczam że sami też nie wiedzą.
      Tym bardziej że brata też się czepili, zatem z tego co piszesz nie wiadomo o co chodzi. Czyli dzwoni w którymś kościele ale nie wiadomo w którym ;)
      Fajnie by było gdybyś informował na bieżąco co się dzieje wokół sprawy, bo to może być pomocne w przyszłości dla innych.

Ostatnia edycja: Kwiecień 11, 2018
    7. Mark Moderator

Mark
      Polubienia:
      64
      Reputacje:
      2328
      Buki z licencja ME do pewnego czasu nie miały pojęcia jak ta reklama ma naprawdę wyglądać. Wiem absurd ale tak było. Dowiedziały się o czymś kilka miesięcy temu i od tego czasu trwają w tym teoretycznie caly czas zmiany, żeby to opisać to trzeba by kilka postów, ale to nadal nie jest temat o tym.

8. iCzasopisma Dobrze znany użytkownik

iCzasopisma
      Polubienia:
      13
      Reputacje:
      122
      Zgadza się. Czekanie na otworzenie furtki do reklamy w mediach i lobbowanie za najkorzystniejszą dla nich formą tej reklamy trwało długo, ale nie zmienia to faktu, że zanim się dowiedziały jak to będzie wyglądać, ta reklama była nadal nielegalna (jak zresztą gra w bukach z UE czy reklamowanie ich na terytorium RP - przykład: słynna historia z Zakopanego), więc nie wyobrażam sobie, żeby duże bądź co bądź firmy zlecały blogerom i portalom takie wystawianie się na strzał. Nie słyszałem o takich historiach, ani nie kojarzę takich reklam. Nie mówię oczywiście o takich stronach, jak (podejrzewam) m.in. ta, gdzie na zasadzie "akcja rodzi reakcję", rejestrowano firmy na Wyspach, tam przenoszono działalność gospodarczą, właśnie po to, żeby móc zarabiać na reklamach i programach partnerskich od europejskich i ruskich buków. Do dziś na dole małymi literkami widnieją adnotacje, że są one skierowane do Polaków mieszkających poza granicami RP. Pozostali - won :)

Mark lubi to.
    9. Mark Moderator

Mark
      Polubienia:
      64
      Reputacje:
      2328
      Generalnie nie chciałem kontynuować tego tematu bo uważam że wiem o nim praktycznie wszystko i nie widzę zbytnio mozliwosci by mnie ktoś czymś zaskoczył . Jeśli tak będzie bardzo chętnie się przyznam do tego. Tylko to nie jest temat o programach partnerskich czy też nazwijmy to affiliate. Od tego są odpowiednie fora czyli najbardziej wiarygodne GPWA i tam prowadzny takie dyskusję jeśli ktoś na ochotę.

Z resztą chyba nigdy bo nie pamiętam nie było tam tematu w polskim języku więc widocznie czas to zmienić :spoko:

Ostatnia edycja: Kwiecień 12, 2018
    10. iCzasopisma Dobrze znany użytkownik

iCzasopisma
      Polubienia:
      13
      Reputacje:
      122
      Pewnie, niech pisze, jak się rozwinęła sytuacja. Najważniejsze, że dotyczyła reklamowania, a nie grania. Czyli absolutnego promila z rzeszy graczy.

Mark lubi to.
    11. Mark Moderator

Mark
      Polubienia:
      64
      Reputacje:
      2328
      Tak jak najbardziej i po to rozdzieliem te dwa tematy

12. Mark Moderator

Mark
      Polubienia:
      64
      Reputacje:
      2328
      ten post był troche wczesniej w dyskusji ale nie wiem dlaczego sie nie przeniósł

13. shingper Dobrze znany użytkownik

shingper
      Polubienia:
      18
      Reputacje:
      544
    14. Xavi90 Dobrze znany użytkownik

Xavi90
      Polubienia:
      13
      Reputacje:
      104
      Moje wezwanie dotyczyło nielegalnej reklamy firmy forBet- dokładniej umieszczenia banner'u (na bardzo krótki okres- miałem może z 50 kliknięć !), jakoś w połowie 2016 roku. Przyznałem się ale podkreśliłem że nie wiedziałem o nielegalności reklamy (przeciez podlegałem pod program partnerski) i że nie przyniosło mi to żadnego zysku więc licze że mimo wszystko nie dostane grzywny bo nie czuję się winny w żaden sposób.

15. wujcio Aktywny użytkownik

wujcio
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      7
      A skasowałeś tą reklamę dawno czy dalej była aktualna?

Możliwe że forBet mogl miec problemy za to że dawali programy partnerskie przed kwietniem 2017 i po prostu Twoje dane przy okazji "wypłyneły" analogicznie jak było w przypadku baha gdzie mieli sprawę za reklamę w Zakopanem z tym że tam dzięki tej sprawie wypłyneły dane graczy a nie partnerów. Całkiem logiczne ze tak mogło być a firma siedzi cicho.

16. Xavi90 Dobrze znany użytkownik

Xavi90
      Polubienia:
      13
      Reputacje:
      104
      Nie- reklama była może 2-3 miesiące i miała dosłownie kilkadziesiąt wyświetleń, w ostatecznym rozrachunku nie zarobiłem nawet złotówki na współpracy z tą firmą.
      Najprawdopodobniej jest tak jak mówisz- zdaje się że żadna Polska firma nie ma programu partnerskiego oprócz nich (raczej tylko te opcje 'poleć przyjaciela' itp).

17. shingper Dobrze znany użytkownik

shingper
      Polubienia:
      18
      Reputacje:
      544
    18. wujcio Aktywny użytkownik

wujcio
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      7
      Nie, nie każda ma. Poza tym temat dotyczy okresu przed wiosna 2017, wtedy jedynie forBet miał.

19. shingper Dobrze znany użytkownik

shingper
      Polubienia:
      18
      Reputacje:
      544
      Fakt, etoto chyba jako jedyne nie ma :p

Poleć forum