>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Reklama - wezwanie do Urzędu Celno-Skarbowego

zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Xavi90
[B napisał:
Xavi90
]Dostałem wezwanie do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie za przestępstwo art 110a par 1 KKS - czy może ktoś doradzić co w tej sytuacji zrobić, bo jak rozumiem to nie jest za gre ale za reklamowanie ? Tyle że ja niczego nie reklamowałem..
pozdrawiam
Xavi90] Kiedyś prowadziłem forum - w 2013 ale już dawno nieaktywne.
Wezwanie w charakterze świadka, co ciekawe dostał takie samo mój brat na 2h później który z obstawianiem
ma tyle wspólnego że czasami zagra kupon w STS za 10 zł.
Prowadzisz bloga czy stronę z typami? Fejs?
Wezwanie w jakim charakterze?
 
P 0

przemm

Użytkownik
jak w 2013 to się pewnie przedawni dopiero na końcu 2018 roku...
Nie miałeś jakichś banerów reklamujących bukmacherów / lub obstawianie na tym forum?
 
R 92

reina17

Użytkownik
wydaje mi się że nie, jedyne co to forbet reklamowalem troche jak wchodzili na rynek ale to legalnie zdaje się ...
Reklama zakładów bukmacherskich (nawet tych z polską licencją), jest legalna dopiero od ostatniej nowelizacji, tj. od 1 kwietnia 2017 r.
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Ale tam miałem jakaś umowe itp- no wychodzi więc na to że o to chodzi. Czyli w tym wypadku należy się przyznać i dostane pewnie jakąś grzywnę ?
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik


To po pierwsze ;). Na pewno nie na tym pierwszym przesłuchaniu. Oni tylko na to liczą że pokornie się przyznasz i będziesz chciał mieć spokój. Nawet nie wiesz o co im chodzi i przypuszczam że sami też nie wiedzą.
Tym bardziej że brata też się czepili, zatem z tego co piszesz nie wiadomo o co chodzi. Czyli dzwoni w którymś kościele ale nie wiadomo w którym ;)
Fajnie by było gdybyś informował na bieżąco co się dzieje wokół sprawy, bo to może być pomocne w przyszłości dla innych.
 
mark 2,3K

mark

Forum VIP
Buki z licencją MF nie zlecałyby nielegalnych reklam w Polsce, bo to groziłoby im zbyt poważnymi konsekwencjami. Co innego jeśli zapodziałeś gdzieś między nimi jakiś banerek np. od ruskich buków, które mocno szukały reklamy na przełomie 2017/2018. To już nie do obrony.
Buki z licencja ME do pewnego czasu nie miały pojęcia jak ta reklama ma naprawdę wyglądać. Wiem absurd ale tak było. Dowiedziały się o czymś kilka miesięcy temu i od tego czasu trwają w tym teoretycznie caly czas zmiany, żeby to opisać to trzeba by kilka postów, ale to nadal nie jest temat o tym.
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Buki z licencja ME do pewnego czasu nie miały pojęcia jak ta reklama ma naprawdę wyglądać. Wiem absurd ale tak było. Dowiedziały się o czymś kilka miesięcy temu i od tego czasu trwają w tym teoretycznie caly czas zmiany, żeby to opisać to trzeba by kilka postów, ale to nadal nie jest temat o tym.
Zgadza się. Czekanie na otworzenie furtki do reklamy w mediach i lobbowanie za najkorzystniejszą dla nich formą tej reklamy trwało długo, ale nie zmienia to faktu, że zanim się dowiedziały jak to będzie wyglądać, ta reklama była nadal nielegalna (jak zresztą gra w bukach z UE czy reklamowanie ich na terytorium RP - przykład: słynna historia z Zakopanego), więc nie wyobrażam sobie, żeby duże bądź co bądź firmy zlecały blogerom i portalom takie wystawianie się na strzał. Nie słyszałem o takich historiach, ani nie kojarzę takich reklam. Nie mówię oczywiście o takich stronach, jak (podejrzewam) m.in. ta, gdzie na zasadzie &quot;akcja rodzi reakcję&quot;, rejestrowano firmy na Wyspach, tam przenoszono działalność gospodarczą, właśnie po to, żeby móc zarabiać na reklamach i programach partnerskich od europejskich i ruskich buków. Do dziś na dole małymi literkami widnieją adnotacje, że są one skierowane do Polaków mieszkających poza granicami RP. Pozostali - won ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
mark 2,3K

mark

Forum VIP
Generalnie nie chciałem kontynuować tego tematu bo uważam że wiem o nim praktycznie wszystko i nie widzę zbytnio mozliwosci by mnie ktoś czymś zaskoczył . Jeśli tak będzie bardzo chętnie się przyznam do tego. Tylko to nie jest temat o programach partnerskich czy też nazwijmy to affiliate. Od tego są odpowiednie fora czyli najbardziej wiarygodne GPWA i tam prowadzny takie dyskusję jeśli ktoś na ochotę.
Z resztą chyba nigdy bo nie pamiętam nie było tam tematu w polskim języku więc widocznie czas to zmienić ????
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Pewnie, niech pisze, jak się rozwinęła sytuacja. Najważniejsze, że dotyczyła reklamowania, a nie grania. Czyli absolutnego promila z rzeszy graczy.
 
mark 2,3K

mark

Forum VIP
[B napisał:
iCzasopisma][/B]
Buki z licencją MF nie zlecałyby nielegalnych reklam w Polsce, bo to groziłoby im zbyt poważnymi konsekwencjami. Co innego jeśli zapodziałeś gdzieś między nimi jakiś banerek np. od ruskich buków, które mocno szukały reklamy na przełomie 2017/2018. To już nie do obrony.
ten post był troche wczesniej w dyskusji ale nie wiem dlaczego sie nie przeniósł
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Moje wezwanie dotyczyło nielegalnej reklamy firmy Forbet- dokładniej umieszczenia banner&#39;u (na bardzo krótki okres- miałem może z 50 kliknięć !), jakoś w połowie 2016 roku. Przyznałem się ale podkreśliłem że nie wiedziałem o nielegalności reklamy (przeciez podlegałem pod program partnerski) i że nie przyniosło mi to żadnego zysku więc licze że mimo wszystko nie dostane grzywny bo nie czuję się winny w żaden sposób.
 
W 7

wujcio

Użytkownik
A skasowałeś tą reklamę dawno czy dalej była aktualna?
Możliwe że forbet mogl miec problemy za to że dawali programy partnerskie przed kwietniem 2017 i po prostu Twoje dane przy okazji &quot;wypłyneły&quot; analogicznie jak było w przypadku baha gdzie mieli sprawę za reklamę w Zakopanem z tym że tam dzięki tej sprawie wypłyneły dane graczy a nie partnerów. Całkiem logiczne ze tak mogło być a firma siedzi cicho.
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Nie- reklama była może 2-3 miesiące i miała dosłownie kilkadziesiąt wyświetleń, w ostatecznym rozrachunku nie zarobiłem nawet złotówki na współpracy z tą firmą.
Najprawdopodobniej jest tak jak mówisz- zdaje się że żadna Polska firma nie ma programu partnerskiego oprócz nich (raczej tylko te opcje &#39;poleć przyjaciela&#39; itp).
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Moje wezwanie dotyczyło nielegalnej reklamy firmy forBet- dokładniej umieszczenia banner&#39;u (na bardzo krótki okres- miałem może z 50 kliknięć !), jakoś w połowie 2016 roku.
Dla mnie jedna rzecz jest dziwna, a mianowicie skąd UC miał Twoje dane. Bo z tego co pamiętam, to była (może jeszcze jest) cała masa stron i blogów o obstawianiu i prawie na każdym reklamowani byli bukmacherzy. Tyle tylko, że zagraniczni. Mało kto wtedy reklamował polskie firmy, bo była to nędza i mało kto tam grał, poza dziadkami w ziemniakach.
A jakoś nikt nie skarży się, że dostał wezwanie z UC, bo reklamował zachodni firmy. Z tego co wiem, to ci, którzy chciali czerpać korzyści z pp zachodnich firm bukmacherskich (np. właściciele forum i znanych stron) rejestrowali firmę za granicą i UC oraz US mógł im naskoczyć.
Zagraniczni bukmacherzy raczej też nie udzielali informacji, kto je reklamuje.
Polscy bukmacherzy raczej tego nie przestrzegali, a przepisy licencyjne mogły ich obligować do ujawniania reklamodawców i grających. I tu jest pewnie diabeł pogrzebany. I jest to kolejna szrama na dzialalności legalnych bukmacherów w Polsce, jak się obawiam.
 
Do góry Bottom