>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Rozmówki o MLB

5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Co sie dzieje w tym sezonie z Chicago Cubs? Jaki może być powód tak słabej gry w ich wykonaniu?
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
A 6,2K

alex.bp

Użytkownik
Co sie dzieje w tym sezonie z Chicago Cubs? Jaki może być powód tak słabej gry w ich wykonaniu?
Głównie pitching leży. Wszyscy najlepsi miotacze mają bardzo wysokie ERA jak na siebie. Powoli zaczynają się ogarniać, chociaż Arrieta znów dał ciała, ale Lackey już gwałci przereklamowanych Rockies. Batting tez słabo, Rizzo jak na razie to dno jak na swoje możliwości, to samo Schwarber, Russell i Contreras. Zobrist to w ogóle porażka. Za dużo kolesi bez formy, a sam Bryant nie będzie wygrywał meczów. Pewnie jeszcze złapią formę, bo za dużo tam graczy z najwyższej półki, ale na razie źle to wygląda ze wszystkich stron.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
A 6,2K

alex.bp

Użytkownik
Takie pytanie do znawców w tym dziale. Co sądzicie o Bostonie w tym sezonie i jak oceniacie ich szanse na postseason? Dla mnie to jest stuprocentowy kandydat to wtopy roku w AL, bo zapewne przez wielu byli uważani za głównego faworyta do finału, tym bardziej, że przyszedł Sale, czyli potężne wzmocnienie pitchingu. I z tym się trzeba zgodzić, że miotaczy mają bardzo dobrych, świetna forma Rodrigueza, zaraz wraca Price, zawsze jest solidny Porcello i widać, że właśnie wygrywają pitchingiem, bo batting leży. Przed serią z Minnesotą mieli bodajże 4 najgorszą liczbę zdobytych runów w całej MLB, a później zdobyli 31 runów w 3 meczach, co trochę zatarło ich faktyczny poziom ofensywny w tym sezonie.
Dla mnie to taki papierowy gigant, Betts wymieniany jest w gronie faworytów do MVP a Bennitendi do Rookie of the Year Award. Na papierze to wygląda bardzo dobrze, ale jak na razie tylko na papierze. Ten drugi zapewne tą nagrodę zdobędzie, ale głównie dlatego, że jest mała konkurencja. Niby mają wysoką średnią wybić, ale nic poza tym. Nie przekłada się to na zdobywane obiegi. Przykładem może byc tu Bogaerts, który w tym sezonie ma już 38 hitów a tylko 9 RBI i żadnego HR. Rok temu byli ofensywną potęgą, teraz są przeciętniakiem. Teraz wystarczy bardziej ogarnięty miotacz i jest pozamiatane.
Jak dla mnie jakikolwiek ich sukces w tym sezonie będzie cudem i nie widzę ich nawet w postseason.
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Co sądzicie o Bostonie w tym sezonie i jak oceniacie ich szanse na postseason?
Boston osobiście mocno mnie zawodzi.
I nie chodzi mi nawet o batterów, chociaż Ci też nie imponują.
Głównie pitching.
Ci, którzy w poprzednim sezonie wiedli prym zawodzą, albo pogrążyli się w przeciętności. I nie chodzi mi nawet o Porcello, bo nigdy mi nie imponował narzutami - jego wyniki w poprzednim sezonie były wg mnie jedno-sezonowym wyskokiem, który się nie powtórzy.
Były inne chłopaki, które narzucały w imponującym stylu. Teraz wszystko leży. Jest jeden Sale i potem banda patałachów.
Co do batterów... Pamiętam jak Jerry Remy mówił w zeszłym sezonie o słabym starcie i o tym, że Boston się rozkręci przy lepszej pogodzie. I to nastąpiło. Liczę teraz na to samo.
Trzeba mieć na uwadze, że nie ma już Big Pappi&#39;ego. To niesamowita postać, która była mentalnym liderem i wzorem dla chłopaków. Mogą być teraz zagubienie bez niego. Potrzeba trochę czasu aż wykreuje się jakiś nowylider. Osobiście liczę na Mookiego Bettsa.
Liczę mocno na post season Red Sox.
Łatwo nie będzie. Niemniej....
1. Mają naprawdę spory potencjał i duże rezerwy zarówno ofensywnie jaki defensywnie
2. Teraz grając wg mnie słabo mają lekko dodatni bilans. jesli wróca na dobre tory mogą być groźni.
 
grzesio 41,3K

grzesio

Forum VIP
Przykładem może byc tu Bogaerts, który w tym sezonie ma już 38 hitów a tylko 9 RBI i żadnego HR.
Co mi mówi ilość Hits - nic.
Nie wiem ile ma Walks , linie batting/OBP/SLG
Polecam Fangraphs lub Baseball Reference - to analizy czemu gra tak &quot;słabo&quot; i zakładka Splits
Bogaerts czesto gra z 1st w batting order co powoduje ze nie czesto bedzie miał RBI , dwa porównaj linie - za ten sezon ma .339/.393/.427
Znacznie lepsze BA i OBP niż sezon temu , przez to że nie ma XBH leci mu SLG (.427)
OBP top 10 ligi American za ten sezon - a to już dobrze wróży
http://www.baseball-reference.com/players/b/bogaexa01.shtml
Porównanie SO i BB póki co wygląda że zaczął zbierać Walks i nie maha na wszytsko co leci do niego.
Wczęsniej potrafił mieć 100 SO do 30 BB czy 120 SO do 50 BB co lekko mówiąc jest słabe jak na szanującego sie pałkarza.
I nie chodzi mi nawet o Porcello, bo nigdy mi nie imponował narzutami - jego wyniki w poprzednim sezonie były wg mnie jedno-sezonowym wyskokiem
Obniżył ilośc oddanych HR , BB , zwiększył SO co ma związek z większa ilością IP i zrobił CY Young :grin:
Też się zgodze że jednosezonowy wyskok i Cy Young Award powinnien dostać ktoś inny , ale potencjal jakiś jest by mieć ERE w okolicy 3.50
Porcello miał świetną druga połowe i dobrze sobie radził na Fenway , a jak wiadomo na Fenway piłki potrafią latac i typ miotacza jakim był/jest Porcello (ground-ball pitcher) jest tutaj wskazana
 
scald_11 58

scald_11

Użytkownik
A co sądzicie o formie Bartolo Colona? Myślicie że to jego ostatni sezon?
Ostatnio rzuca okropnie, tłuką go na wszystkie możliwe sposoby - 7.22 ERA z tego sezonu - 44 lata.
 
grzesio 41,3K

grzesio

Forum VIP
Bartolo &quot;ulubieniec&quot; kibiców - szczególnie po tym HR w San Diego ????
Póki co większośc gier na wyjeżdzie i tam go rywale dojeżdzali.
Nie sledze NL aż tak i nie wiem czy faktycznie coś jest na rzeczy i gorzej gra czy faktycznie forma tragiczna.
IMHO może być jak z Moyerem że w trakcie sezonu ostatniego go utną i będzie wedrował po minors league ale koniec końców i tak juz zakończy kariere.
 
A 6,2K

alex.bp

Użytkownik
Do znawców tematu. Jak to jest z tymi buntami, że większość pałkarzy unika sacrifice buntów, kiedy mają gracza na 2 bazie przy 0 outach? Szczególnie mnie to dziwi w końcowych fragmentach meczów. Często jest tak, że np. prowadzą 1-2 runami, 2 zawodników wchodzi na bazy i zamiast zrobić sacrifice bunt i wysłać ich 2 i 3, to często kończy się to np. double playem. Rozumiem, że dla największych gwiazd coś takiego jest swojego rodzaju ujmą, bo oni są w stanie robić z tego runy bezpośrednio, ale czy bezpieczniejsza opcja nie jest lepsza? Czy po prostu taki bunt jest stosunkowo trudny i nie każdy to potrafi, ale skoro miotacze robią to cały czas, to chyba nie o to chodzi. Ostatnio mieliśmy taką sytuację w meczu Baltimore z Waszyngtonem. Murphy miał gracza na 2 bazie i chciał wybijać normalnie i dostał strikeouta, za nim był Rendon, który był już zmuszony robić to samo i też był SO. Nie zdobyli runa, closer zawalił, Baltimore wyrównało i wygrało w dodatkowych inningach. Ten jeden run bankowo wystarczyłby do zwycięstwa. Zapewne podobnych przypadków jest dużo. Tak więc, jaki jest główny powód unikania tego typu rozwiązań przez lepszych graczy?
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Polecam ciekawy wpis na temat buntów ogólnie

http://bleacherreport.com/articles/1639658-explaining-why-the-bunt-is-foolish-in-todays-mlb


Odpisałem na każde Twoje zdanie, ale sie usunelo wiec odpisze jeszcze raz ale tylko na ostatnie pytanie.

Dlaczego lepsi gracze unikają buntów? W mojej ocenie sprawa jest prosta - bo zawodnicy pokroju wspomnianego przez Ciebie Daniela, czy Harpera, czy inna gwiazda w swojej ekipie mogą wyrządzić dużo większą krzywde rywalowi odbijając normalnie niż dając łatwy out (mimo advance runnerów).

Taki Murphy np. ma 7 sac buntów w całej 9-letniej karierze w MLB.

Jak spojrzymy na liste bunterów w sezonu 2016, to nie licząc pitcherów mamy z pola w pierwszej 20 praktycznie samych zawodników albo szybkich albo takich, jakby to powiedziec, bez powera w łapie.


A całość sprowadza się do dezycji menedzera, który dobrze wie, który z jego pałkarzy nadaje się do buntu, a któremu lepiej dać wolną rękę do normalnego odbijania w danej sytuacji. Coach na pewno w opisanej przez Ciebie sytuacji nie pozwoli odbijać normalnie batterowi, który ma wysoki wspolczynnik ground balls, bo to oczywiste zaproszenie do double play. Ale jak w batters box staje zawodnik z dużą ilością extra base hits, to głupotą byłoby kazać mu robic sac bunt.



A no i napisałeś, że często się tak zdarza, że sie nie buntuje. I tak i nie. Na pewno w pierwszych 5-6 inningach buntuje się (nie licząc pitchera i bunt for hit) niewiele. Sytuacja zmienia się w koncowkach close games, gdzie (w mojej ocenie) w opisanej przez Ciebie sytuacji zdecydowanie częściej następuje bunt niż normalne odbijanie.
 
A 6,2K

alex.bp

Użytkownik
A no i napisałeś, że często się tak zdarza, że sie nie buntuje. I tak i nie. Na pewno w pierwszych 5-6 inningach buntuje się (nie licząc pitchera i bunt for hit) niewiele. Sytuacja zmienia się w koncowkach close games, gdzie (w mojej ocenie) w opisanej przez Ciebie sytuacji zdecydowanie częściej następuje bunt niż normalne odbijanie.
No właśnie chodziło mi bardziej o końcowe inningi. Wczoraj np. też Brewers mieli graczy na 1 i 2 bazie, 0 outów, wchodzi Perez i robi double play. Na szczęście mieli 6-3, więc było bezpiecznie. Perez pomimo dobrej formy, to nie jest żaden wielki batter.
Ja rozumiem, że taki Trout nie będzie robił buntów, bardziej chodziło mi właśnie o graczy pokroju Pereza.
 
grzesio 41,3K

grzesio

Forum VIP
Rozumiem, że dla największych gwiazd coś takiego jest swojego rodzaju ujmą, bo oni są w stanie robić z tego runy bezpośrednio, ale czy bezpieczniejsza opcja nie jest lepsza?
Tak- słabo to wygląda i nie zawsze jest lepsza.
Są elementy gry jak bunty które zanikają z gry z roku na rok, a np wspomniane SO ida w górę (z racji ery obecnej czy nawet z tego że miotacze sa bardziej wyprofilowani)
Bunt - jak defensywa i każdy w promieniu kilometra na trybunach się tego spodziewa jest niezbyt opłacalny - źle wyleci lub co gorsza może źle odbić i zostanie wyłapany w powietrzu. Bo za tym z buntu złapanego blisko defensora też da się DP zrobić.
Inaczej sytuacja wygląda jak np trzeciobazowy jest cofnięty w zapole nawet i wtedy pałkarz z zaskoczenia odbije bunt. (Tym że jak 3B jest cofniety to znaczyć może tyle że defensywa spodziewa się strzału w tamten kierunek zapola)
Dochodzi jeszcze kwestia shifts czyli ustawienia defensywy, sa zawodnicy co uderzają tylko w określonym kierunku i wystarczy zwiększyć tam defensywę i nie ma większych uszkodzeń na wyniku.
Tez znowu kwestia kto odbija i kto narzuca - czy starter/zawodnik z wyróżniającymi się split starts vs LHB czy RHB , specjalista leworęczny czy closer.
 
T 52

thedon

Użytkownik
Mam dzisiaj przeczucie do dwoch meczy ..

Chicago Cubs wygra spokojnie, sa po prostu lepsi.

Dwa Undery po 9 runow

Pittsburgh - Arizona
Kansas City - Detroit


tylko ktory jest pewniejszy ..
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Masakra jaka NL Central Division jest słaba. Cubs, Cardinals tragedia. Kto wie, czy nie wygra jej ktoś z dwójki Milwaukee, Cincinnati.
 
grzesio 41,3K

grzesio

Forum VIP
Polecam szukać startów Detroit gdzie ich Starterem jest Jordan Zimmermann. I grac przeciwko nim.
Oczywiście póki nie odwiedzi Disabled List w najbliższym czasie.
 
A 6,2K

alex.bp

Użytkownik
Masakra jaka NL Central Division jest słaba. Cubs, Cardinals tragedia. Kto wie, czy nie wygra jej ktoś z dwójki Milwaukee, Cincinnati.
Może i słaba, ale według mnie zdecydowanie najgorsza jest AL Central. Żeby coś takiego jak Minnesota było na 1 miejscu, to jest wstyd dla całej ligi. To jest głównie zasługa Indians, którzy strasznie cienują w tym sezonie, ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie wierzy, że Twins utrzymają się na 1 miejscu. Nie z takim materiałem ludzkim. Na ich szczęście w tym sezonie funkcjonuje pitching, ale jak długo jeszcze? Pałkarzy mają jednych z najgorszych w lidze. Oprócz Sano i Doziera to jest 2 albo 3 liga MLB. Wystarczy spojrzeć na ich bilans i porównać z innymi czołowymi ekipami. Na ich szczęście miotacze Cleveland solidarnie stracili formę i Indianie dużo przegrywają, jednak nie da się tak długo ciągnąć na oparach i zapewne po przerwie na All Star, będziemy mieli duże przetasowania w czołówce.
Chyba, że ktoś sądzi, że taka bieda jak Minnesota Twins zdoła ugrać coś więcej niż 2-3 miejsce w swojej dywizji, choć patrząc, jak wyrównana ona jest, nie zdziwię się, jak spadną na miejsca 4-5.
 
A 6,2K

alex.bp

Użytkownik
Epicki Cycle w wykonaniu Arenado. Walkoff Home Run i to jeszcze dla Melancona. Coors Field robi swoje, tylko tam takie końcówki są możliwe ;)
 
Do góry Bottom