>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Rugby- Puchar 6 Narodów 2015

pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Już w ten piątek o godzinie 21:00 na antenie nc+ zespoły Walii i Anglii zainaugurują tegoroczne zmagania w Pucharze 6 Narodów. Jest to najstarszy rugbowy turniej na świecie, sięgający roku 1871.
Na przełomie września i października odbędzie się Puchar Świata 2015 na boiskach Wielkiej Brytanii, więc tegoroczna edycja RBS6 będzie przygrywką do tego, co będzie się działo jesienią. Będzie to jednocześnie jeden z ostatnich momentów na dopracowanie rozwiązań taktycznych oraz wykrystalizowanie personaliów na Mistrzostwa Świata.
Rozgrywki zapowiadają się niezwykle fascynująco, ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Anglia, Irlandia, to moi najwięksi faworyci. Zrobili na mnie spore wrażenie podczas jesiennych test- meczy. Tuż za nimi są drużyny Walii oraz Francji, obie te ekipy będą się chciały pokazać z jak najlepszej strony. Teoretycznie outsiderzy grupy, czyli Szkoci i Włosi nie są bez szans na pojedyńcze zwycięstwa. Szczególnie Ci pierwsi zrobili wg mnie ogromny postęp w jakości gry, taktyce, co było widoczne na jesień. Niezwykle wyrównany bój z All Blacksami pokazuje, że powoli pukają do bram ścisłej czołówki.
Włosi z roku na rok podnoszą swój poziom, ale bazują nadal na zawodnikach niezwykle doświadczonych i czekamy na powiew świeżości.
Pierwsza kolejka:

Walia- Anglia
Włochy- Irlandia
Francja-Szkocja

Przejdę do typów. Jak tylko będą się pojawiały składy na mecze, będę aktualizował ten post.
Walia(-4)- Anglia 1 1.9⛔ Tragiczna 2 połowa.
Miałem grać początkowo dodatnie handi na Anglików, ale po zobaczeniu składów zmieniłem zdanie. Anglicy w eksperymentalnym składzie. Kurs spadł z 1,8 do 1,55 i wcale mnie to nie dziwi. Handi wg mnie opłacalne. Co do skladów: http://www.rbs6nations.com/en/matchcentre/27402.php
Walijczycy optymalny skład, powinni dominować w obu formacjach. Nawet w formacji młyna, w której Anglicy są mocni. Anglia eksperyment personalny a formacji ataku. Łącznik młyna Danny Care nie gra(mega go cenię), za niego Youngs. Za Farrela gra Ford na pozycji 10. Oboje młodzi, Farell mega cwaniak(uwielbiam jego styl gry i jego kozaczenie), Ford dobrze się pokazał w jesiennych test meczach i wskakuje do składu. Pozycje 12/13: eksperyment. Wraca Burell na 12. Jeżeli na PŚ wróci Manu Tuilagi, będą mega groźni na tych pozycjach. Johnny May mega udana jesień, super mecz przeciwko Nowej Zelandii, podstawowy skrzydłowy. Po drugiej stronie nowy zawodnik. Na obronie mega dobry zawodnik, Mike Brown.
Walia podstawowa formacja ataku, mocne tyły(11,14,15). Środek też optymalny. To może być ostra walka w formacji młyna, szczególnie 3 linia mocna z obu stron.
6,7,8: Warburton, Faletau, Lydiate vs Robshaw, Haskell, Vunipola.
✅Walii: Przewaga zgrania, doświadczenia w formacji ataku, podstawowy skład, mocny młyn, który będzie równorzędny dla Anglików. Dobra ławka rezerwowych
⛔Anglii: Słaba, mało doświadczona ławka, brak zgrania.
✅Anglii: Mocny młyn

Będzie to na pewno mega widowisko, trybuny wypełnione po brzegi, miliony przed telewizorami.
Zachęcam wszystkich do oglądania, spokojnie załapiecie o co chodzi, wszystko jest tłumaczone. Spodoba się na bank.
Przydatne linki :
- oficjalna http://www.rbs6nations.com/en/home.php
- trochę historii http://www.rugbypolska.pl/tiding,5336,contests.html, ciekawie napisane.
- ZASADY https://www.youtube.com/watch?v=UtPLOA7wUBg
Jeszcze raz gorąco polecam śledzenie tych rozgrywek. Super się ogląda ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Osobny post, aby było przejrzyście.
Zacznę może od pierwszego sobotniego meczu: Włochy- Irlandia.
Spotyka się zespół, który potrafi stawić czoła najlepszym, czyli Włosi(zdobywcy Drewnianej Łyżki dla najgorszej drużyny RBS6 2014), kontra obrońcy tytułu Irlandia.
Gospodarze grają na Stadio Olimpico w Rzymie i to jest ich sporym atutem, co pokazują mecze z poprzednich lat: 2014- przegrana u siebie 20-21 ze Szkocją po emocjonującym meczu, 2013- wygrana z Francją 23-18, co było ogromną sensacją, ale Francuzi grali w 2013 piach, a Włosi w każdym meczu braki w umiejętnościach starają się niwelować ogromną ambicją i wolą walki. Ten sam rok: 22-15 z Irlandią, też duża sensacja.
Włosi, tak jak pisałem wyżej to drużyna złożona z mega doświadczonych graczy.
Irlandia wychodzi w mocno zmienionym składzie, ale są to zawodnicy, którzy grali w jesiennych test-meczach, np z Gruzją, gdzie cały skład był zmieniony. W porównaniu do Anglii, gdzie grali prawie tą samą 15.
✅Włochy: 1. Publika i stadion, bo na wyjeździe przeważnie nie istnieją, co jest typowe dla tego sportu. 2. Formacja młyna, niezwykle doświadczona: Ghiraldini, Castrogiovani, Zanni i największa gwiazda Parisse. Brakuje mi De Marchiego na 1 linii
⛔Słaba formacja ataku, będą grali wbitą i raczej nie odważą się otwierać gry przeciwko Irlandii.
W Irlandii brakuje kapitana i zawodnika 3 linii Heaslipa, nr 10 Sextona, może na środku D&#39;Arcyego oraz na 1 linii jednego gościa(wypadło mi nazwisko). Ale Ci co wybiegną niczym nie ustępują wyżej wymienionym.
Typ: Ostatnie punkty Irlandia 1.61 Bet365✅
Drużyna z największą liczbą pkt w jednej połowie- Irlandia 1.33✅
Over 3,5 przyłożeń 1.66 Óni⛔za dużo szachów w 1 połowie.
Główny typ opieram na przygotowaniu kondycyjnym. Włosi do przerwy wyglądają często równorzędnie, a po przerwie uchodzi z nich powietrze. W HP na pewno na live coś będzie można wyciągnąć, szczególnie na 2 połówkę.

Francja- Szkocja(+10) 2 2.0✅ 15-8
Francja wystawiła mega zmieniony skład. Cały młyn, oprócz kapitana Dusatouira i 2 linii: Pape, Maestri zmieniony. Formacja ataku: Podstawowi tylko środkowi: Wesley Fofana i Basteraud(prawdziwy czołg:https://www.youtube.com/watch?v=etvskg4aNvg).
Szkoci natomiast zrobili mega postęp, który widziałem w meczach na jesień. Przecierałem oczy ze zdumienia widząc, jak ten zespół zmienił taktykę. Grają bardziej widowiskowo i efektywnie. Skład praktycznie optymalny: Brakuje tylko jednego gościa na 3 linii i na pozycji nr 10. Reszta optymalny.
Na dodatek na ławce Francuzów bez szału. Nie zdziwi mnie wyrównany mecz, a tak wysokie handi spokojnie do pobrania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Pierwsza seria gier za nami. Czas na kolejny weekend z rugby w najlepszym europejskim wydaniu. Poniżej skróty pierwszych gier oraz jakieś analizy i przewidywania.
Skróciki:
Walia 16-23 Anglia
https://www.youtube.com/watch?v=OZADDLe7xG8
Włochy 3-26 Irlandia
https://www.youtube.com/watch?v=LtUaN7ueHTc
Francja 15-8 Szkocja
https://www.youtube.com/watch?v=9RFEdgt4PYY

Analiza będzie poniżej, składy już są, ale jeszcze nie są wklejone na oficjalną. Jak się tylko pojawią to będą analizy.
Składy podane do 2/3 meczów, więc zaczynamy:
Irlandia- Francja 18:11✅
Irlandia @1.4 Betsafe✅super widowisko, szkoda że pogoda pokrzyżowała szyki i było mało przyłożeń przez to. Sexton MOtM :cool:
Irlandia -3,5 @1.53 Bet365✅
Irlandia -6,5 @1.85 Betsafe✅
Dziwią mnie tak wysokie kursy na Irlandię. Wahają się od 1,25 do właśnie okolic 1,4. Moim zdaniem Francja nie ma prawa tego meczu wygrać. W meczu ze Szkotami pokazali to, czego się spodziewałem, czyli przede wszystkim brak gry zespołowej, indywidualne zrywy. To aż naddto raziło w oczy. To jest zdecydowanie sport zespołowy i gdyby Szkoci wznieśli się na wyżyny sprawiliby sensację, no może niespodziankę. Francja od kilku sezonów w P6N gra kupę i nie jest to mocne słowo. Nie ukrywam, że ich nie lubię, ale patrzę obiektywnie i nie mają po stronie żadnych argumentów. Sam fakt, że nie zdołali ani razu przyłożyć Szkotom o czymś świadczy. Szkoci natomiast fragmenty naprawdę fajnej gry, ale za dużo błędów w obronie stąd duża liczba karnych. Jeżeli Francja u siebie nie była w stanie sforsować obrony Szkotów, to z czym oni chcą wyjść do Irlandczyków na wyjeździe. Szanujmy się.
Dodatkowo: Wraca do podstawowego składu Johnatan Sexton, jak dla mnie nr1 wśród łączników ataku w Europie, światowa czołówka, mimo młodego wieku. Wraca po wstrząśnieniu mózgu i nie grał z Włochami, bo nie było takiej konieczności. Wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Gra naprawdę dobra, choć na tle Włochów ciężko coś wyrokować. Spodziewałem się po makaronach większego oporu. Irlandia z pomysłem na grę, dobrą zespołową obroną, dobrą formacją autową, dobry młyn. No poprostu nawet na siłę nie widzę ani jednego argumentu po stronie Francuzów. Jest w pierwszej piętnastce Sean O&#39;Brien, który złapał kontuzję na rozgrzewce przed pierwszym meczem. Kolejne wzmocnienie wg mnie.
Ale trzecim najważniejszym zawodnikiem, który wskakuje do składu jest Jamie Heaslip. Klasowy Number8, wielki charakter i kapitan zespołu. Po odejściu Briana O&#39;Driscolla, to on jest czołową postacią swojego zespołu.
Na ławkę wskakuje Cian Healy, niby podstawowa pierwsza linia, ale na bank wejdzie koło 50-60 minuty. Jest Ian Madigan, który niespodziewanie siedział na ławie w meczu z Włochami, bo grał Keatley.
U siebie Irlandia wręcz niepokonana. Na jesień wielkie zwycięstwa z Australią 26-23 i pogrom nad RPA 29-15. Oba mecze oglądałem i naprawdę super się prezentowali w listopadzie. Widać było wielką kulturę gry. Francja słabo w test meczach. Porażka z Argentyną u siebie mówi wiele. (Argentyna dobry team). W 2013 Irlandia u siebie przegrała z NZ 22-24 tracąc punkty grając do martwej piłki. Pamiętny mecz.
Wiele by pisać, ale jeżeli nie stanie się coś nadzwyczajnego, jakiś zbieg nieszczęśliwych zdarzeń to Irlandia ich rozjedzie +10 minimum.
Anglia- Włochy
Prawie te same składy. Anglia ich rozjedzie, pytanie tylko jak wysoko. Handi -30 wysoko ustawione. Nie ma co dotykać. Liczba przyłożeń 5,5? Niby over, ale z Włochami jest tak, że jak się będą trzymać to nie będzie tak łatwo. Ale jeżeli raz pękną, to worek się rozwiąże. Stawiam na tą drugą opcję.
Czyli 6 przyłożeń z podwyższeniami=42 pkt , więc Anglia over 39,5 1.83 looks good.✅ 47
Ale to tylko przy drugim scenariuszu. Wiele zależy od pogody, bo jeżeli będzie np padało to nie będzie raczej tyle pkt.
Może 3 przyłożenia pod rząd- Tak 1.25 ?✅(7 przyłożeń Anglii) Kurs marny, ale wygląda spoko.

Szkocja- Walia

Szkocja @2.5
Bet365⛔
Szkocja +4 @2.0
✅23-26
Tak na sucho, bez składów. Jak się pojawią to coś napiszę i o tym meczu.
Są składy. Znikła moja analiza, więc będzie krócej.
Brakuje tylko dwumetrowca na skrzydle Walii- G. Northa, który prawdopodobnie doznał wstrząśnienia mózgu w meczu z Anglią, a zdrowie to priorytet w tym sporcie, więc zastąpi go Liam Williams.
Szkoci po niezłym meczu ulegli Francuzom, bo popełniają za dużo błędów i zostają karani karnymi, które są zamieniane na kopy na słupy i tak ulegli Trójkolorowym.
Oprócz tego w ataku nieźle, przekładają to co pokazali w test- meczach, że grają nowoczesne rugby. Chyba zrozumieli, że muszą zmienić styl gry, aby coś osiągnąć. Idą w dobrym kierunku, a RWC 2015 za pasem.
Walia super 40 minut z Anglią i ciężko mi powiedzieć czego im zabrakło. Chyba głównie zawiodła głowa, bo nie potrafię inaczej tego wytłymaczyć co się stało w drugiej połowie. Nie da się wytłumaczyć fatalne błędy w obronie, głównie próby łapania za górę, a w konsekwencji puszczania swoich przeciwników. Chyba za bardzo uwierzyli, że Anglia się nie podniesie w takim zestawieniu. Jednak stało się inaczej i trzeba żyć dalej.
Będą chcieli udowodnić swoim kibicom, a przede wszystkim sobie że to był wypadek przy pracy. Nie będzie to łatwe zadanie, bo mecz powinien być wyrównany, a kibicie na Murrayfield w Edynburgu powinni ponieść Szkotów do wygranej.
Mecz wyrównany, tak stawiam i jeżeli Szkoci zachowają zimną krew w kluczowych momentach to powinni wygrać. Nie będzie to dla mnie żadna niespodzianka, tylko muszą się przełamać i uwierzyć w siebie, że potrafią wygrywać takie mecze.
Atmosfera na tym meczu będzie kapitalna ???? Hymn Szkotów przed meczem- ciary na plecach gwarantowane.
https://www.youtube.com/watch?v=5ly0xxEO7rk
Tak było rok temu.
Niestety nie dam rady oglądać meczu, ale zapraszam każdego przed tv, przed laptopa itp ???? Jeden z ciekawszych meczów na boisku i na trybunach. Będzie mega walka ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
W ten weekend kolejne rugbowe emocje. Mecz kolejki- zdecydowanie Irlandia- Anglia.

Szkocja- Włochy 1 @1.15 Óni⛔Brawo sędzia.
[*]Szkocja.
Słaby mecz w ich wykonaniu
Szkocja -11 2.0 Bet365
⛔
Kilka zmian w obu ekipach. To i tak nie zmieni mojego poglądu na ten mecz. Spotykają się dwa zespoły walczące o uniknięcie ostatniego miejsca i zdobycie niechlubnego trofeum- Drewnianej łyżki. Włosi na wyjeździe tracą 50% swojej wartości. Zabraknie charyzmatycznego Castrogiovianiego, co dodatkowo obniża szanse Włochów. Z tego co mnie pamięć nie myli, nie wygrali żadnego meczu na wyjeździe w P6N od samego początku.
Nie mają prawa wygrać tego meczu. Anglicy pokazali im, ile znaczą na wyjeździe. Pewny win Szkotów.
Francja- Walia 2 2,54 Marathon✅13-20
Walia +3 2.0 Bet365✅
Nie rozumiem tych kursów wystawionych na to spotkanie. Ok, Walia gra narazie poniżej oczekiwań, ale Francuzi grają również słabo. Dodatkowo w ich szeregach jest prawdziwa rewolucja w składzie. Walia w najmocniejszym zestawieniu jest w stanie wygrać to spotkanie, jeżeli zagrają ambitnie przez 80 minut. Pierwsza i druga linia Francuzów całkowicie przemeblowana. Wg mnie Walia w obu formacjach jest silniejsza i nie powinny być tu stawiani w roli dogów. Będzie pewnie wyrównany mecz i zadecyduje dyspozycja dnia.

Irlandia- Anglia 1 1.8✅19-9
Irlandia -1 2.0✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Do góry Bottom