>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Rumunia 2009/2010

Status
Zamknięty.
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Spotkanie: Gloria Bistrita - Steaua Bukareszt
Typ: Steaua Bukareszt✅✅✅
Kurs: 2,28
Bukmacher: PinnacleSports
Analiza: 16 punktów w 8 meczach to świetne otwarcie wiosny w wykonaniu gospodarzy. Po 17 miejscu na koniec jesieni teraz zespół jest 10 w tabeli i jest zapewne spokojniejszy o swój byt. Ostatnio w tej maszynce do zdobywania punktów wiosną się coś zacięło i dziś uważam, że wykorzysta to Steaua, która nie może sobie pozwolić na straty punktów. Gospodarze rozpoczęli wiosnę od 5 zwycięstw i 1 remisu w pierwszych 6 meczach, ogrywając na wyjeździe Vaslui. W ostatnich spotkaniach zaczęli grać słabiej, po porażce na wyjeździe ze słabym Arges pokonali minimalnie przedostatni Ceahlaul oraz przegrali w Cluj. Nie wygląda to już więc aż tak dobrze, jak jeszcze miesiąc temu. Steaua wygrała w ostatnim spotkaniu z Brasov, wcześniej tylko remis z Pandurii i 2-0 z Gaz Metan. Tym samym Gaz Metan, które dziś urwało punkt w Urziceni. Sytuacja w tabeli jest arcyciekawa, Cluj ma 49 punktów, Vaslui 47, Steaua i Unirea (która zagrała mecz więcej) 46, zaś Dynamo i Timisoara po 45. Moim zdaniem Cluj, Steaua i Unirea są najlepszymi zespołami, może dołączyć do nich Timisoara i to te zespoły najlepiej wytrzymają końcówkę sezonu. Steaua to wielokrotny mistrz kraju i bardzo doświadczony zespół, szóste miejsce w tamtym sezonie zmusiło ją do mobilizacji i w tym roku bardzo chcą wygrać ligę. Ostatnio ich rywal spuścił lekko z tonu, zaś zespół ze stolicy musi wygrywać, jeśli chce osiągnąć swój cel. Stawka jest tak wyrównana, że po prostu z takimi zespołami jak Gloria, która od paru lat walczy w lidze wyłącznie o utrzymanie, zespół Steauy musi pewnie wygrywać.
 
stach_14 19

stach_14

Użytkownik
Spotkanie: Gloria Bistrita - Steaua Bucharest
dokładny wynik połowy czasu
Typ:0-0
Kurs:2.20
Buk:Expekt
Analiza:

Dziś o godzinie 19:30 dojdzie do spotkania pomiędzy drużynami Gloria Bistrita, a Steaua Bucharest. Gloria Bistrita klasuje się obecnie na 10 miejscu 1 ligii rumuńskiej, a ich dzisiejsi przeciwnicy na 4. Wyniki spotkań pomiędzy tymi druzynami nie są starasznie rozbieżne. Nie ma w historii zdecydowanej przewagi (jeżeli chodzi o wygrane) jednej nad drugą drużyną. Zazwyczaj są to wygrane przewagą jednej bramki (1:0 lub 2:1). Co wskazuje na to, iż mecze tych drużyn są wyrównane. Zespół ACF Gloria 1922 Bistrita statystycznie strzela 0.92 bramki na mecz, traci 1.2, kolejna ważna dana pochodząca ze statystyk to czas pierwszej bramki- jeżeli chodzi o gospodarzy to średnio strzelają oni 1 gola w 37 min. Zespół Steaua Bucharest, nie zaskakuje w tym sezonie, średnia bramek strzelonych na mecz to 1.32, straconych goli 0.88, a(średni) czas pierwszej bramki to 36 min. Licze tutaj na bezbramkowy remis do przerwy.
 
typer303 0

typer303

Użytkownik
Spotkanie:Rapid Bukareszt-Ceahlaul Piatra Neam
Typ:Suma Strzelonych Bramek Pierwsza Połowa- powyżej 1.5
Kurs: 2,85
Buk:expekt
Dzisiaj o 13:30 w ramach rozgrywek o mistrzostwo Rumunii zmierzą się dwa jakże różne zespoły. Utytułowany Rapid z beniaminkiem Ceahlaul.
Zdecydowanym faworytem jest zespół gospodarzy na którego kurs oscyluje w granicach 1.3. Ja jednak wybrałem ofertę i myślę że spokojnie powinno tak być czyli liczba strzelonych goli w pierwszej połowie wyniesie powyżej 1,5.
Rapid zajmuje obecnie 7 miejsce w lidze ale wczorajsze remisy wyprzedzających go drużyn sprawiają że jeśli dzisiaj zwycięży to będzie miał już tylko 2 pkt. straty do miejsca gwarantującego start w lidze europejskiej i 5pkt straty do drugiego miejsca gwarantującego start w kw.ligi mistrzów.
Taka sytuacja sprawia że gospodarze ruszą do ataku od pierwszych minut spotkania aby już w pierwszej połowie rozstrzygnąć wynik meczu.
Rywal zespół Ceahlaul zajmuje obecnie przedostatnie 17 miejsce w tabeli.Ma co prawda jeszcze szansę na utrzymanie bowiem traci tylko 4pkt do bezpiecznej pozycji,ale w tym meczu raczej nie ma co liczyć na punkty.
Dodatkową rzeczą przemawiającą za tym typem jest to że Rapid obok zespołu FC Timisoara jest najbardziej bramkostrzelną ekipą w tym sezonie spośród całej stawki.W 25 meczach zdobyli 42 bramki.
Natomiast goście dzisiejszego pojedynku obok najsłabszego zespołu FC Unirea Alba Iulia w lidze tracą najwięcej bramek. Do tej pory stracili ich aż 40.
Nie widzę tutaj innej możliwości jak zdecydowanego zwycięstwa gospodarzy i już w pierwszych 45 minutach rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Po słabym poprzednim sezonie Rapidu,dopiero 8 miejsce w tym na pewno muszą się poprawić a mecz u siebie z beniaminkiem i przedostatnią drużyną ligi po prostu trzeba pewnie wygrywać.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Zdecydowanie popieram ten typ! JA zagram troszeczkę ostrożniej i zagram over 0,5 w pierwszej połówce i mam nadzieję że oboje będzie się cieszyć z rozstrzygnięcia!
 
S 133

safa02

Użytkownik
Spotkanie: Politehnica Iasi v CFR Cluj
Typ: Over 2,5
Kurs: 2,84
Bukmacher: Betfair
Analiza: 26 kolejka w ramach Rumunskiej ekstraklasy I liga Politehnica Iasi podejmuje na wlasnym boisku CFR Cluj. Gospodarze tego spotkanie z 26 punktami zajmuja 16 tuz nad strefa spadkowa. Goscie swietnie sie spisuja w tym sezonie i sa liderami tabelii z 49 punktami. Politehnica Iasi jest druzyna swojego boiska gdzie w 12 spotkan zdobyla 21 z 26 punktow zdobtych. CFR Cluj srednio sie spisuje poza wlasnym boisku gdzie w 12 spotkan zdbyla 18 punktow. Gospodarze myslac o utrzymaniu sie w skstrklasy musza dzis osignac dobry wynik i wykorzestac atut wlasnego boiska. Goscie jesli chca osignac wielki sukces w tym sezonie musza po prostu to spotkanie wygrac. Zadanie to nie bedzie latwo poniewaz pilkarze Politehnica Iasi beda zmobilizowani i wspierani przez wlasna publicznosc. CFR Cluj skromnie wygral 3 ostanich spotkan 1-0, dzis jedna bramka moze sie okazac za malo tak jak to mialo miejsce podczas piewrwe spotkanie przeciwko Politehnica Iasi ktore zakonczylo sie wynikiem 1-1. Moim zdaniem w chwili kiedy ktoras z tych druzyn zdobedzie piewrszego gola rywale muszac odrobic strate rusza na ostrych atakow co spowoduje ze gra bedzie bardziej odwazna rezykowna oraz otwarta. Ta sytuacja napewno da wiecej mozliwosci przed napastnikami oba zespolow zeby zdobywac kolejne gole. Mysle ze dzis zeby wygrac to spotkanie jeden gol bedzie za malo poniewaz bedzie ciezko bronic sie tak aby uniknac utrate conajniej jednego gola biorac pod uwage stawka spotkanie dla oba zespolow. Dlatego na dzis stawiam z w spotkanie Politehnica Iasi i CFR Cluj padnie wynik powyzej 2,5 gole.
 
turlak 29

turlak

Użytkownik
Liga 1 Rumunia
⚽Pandurii v Dinamo Bukareszt⚽
Typ: Dinamo Bukareszt



Do końca sezonu 1 Ligi Rumuńskiej pozostało 9 kolejek. Dinamo traci tylko 4pkt do prowadzacych w tabeli CFR Cluj, dlatego mobilizacji nie powinno im zabraknąć. Ekipie Pandurii również są bardzo potrzebne punkty, które pozwolą im utrzymać się w lidze. Ale uważam, że Dinamo to drużyna zdecydowanie lepsza. W ostatnich sezonach zawsze plasuje się w czubie tabeli, a ich dzisiejsi przeciwnicy w jej dolnej części. Dodatkowo do tego typu przekonuje mnie forma obu zespołów:

Dinamo Bukareszt ostatnie 4 spotkań na wyjeździe:

28/03-10 1. liga U.Urziceni vs. Dinamo B. 4:4
21/03-10 1. liga Otelul Galati vs. Dinamo B. 2:3
13/03-10 1. liga CFR Cluj vs. Dinamo B. 2:2
27/02-10 1. liga Cur.Arges vs. Dinamo B. 1:3


Pandurii ostatnie 4 spotkań u siebie:

26/03-10 1. liga Pandurii vs. Steaua B. 0:0
17/03-10 1. liga Pandurii vs. Piatra Neamt 0:0
08/03-10 1. liga Pandurii vs. Univ.Craiova 0:0
21/02-10 1. liga Pandurii vs. Ploiesti 0:2

Dinamo w 4 ostatnich spotkaniach dwukrotnie zremisowało i tyle samo razy wygrało. Jednakże te remisy były osiągnięte z dwoma najlepszymi drużynami z tabeli. Pandurii 3 ostatnie mecze u siebie zakończyło wynikiem 0:0. Myślę, że tym razem nie utrzymaja takiego wynika ze znacznie lepsym zespołem. Dinamo nie będzie miało najłatwiej, ale skromnie wygra to spotkanie.​
 
kempes1410 33

kempes1410

Użytkownik
Spotkanie: Pandurii - Dinamo Bukurešť
Typ: Handicap (1:0)X
Kurs: 3.50
Buk: Bwin
Analiza:
Są dwie opcje rezultatu tego spotkania. Albo padnie remis, albo goście wygraja przewagą jednej bramki. Dlaczego? Obie druzyny grają o coś. Gospodarze o wyjście z niebezpiecznej strefy spadkowej a goście o wejście do strefy pucharowej. I choć determinacja tych pierwszych wydaje sie większa to szanse na tle składu i klasy druzyny jakim jest Dinamo wydają się mierne. Po za tym podchodząc do sprawy czysto statystycznie to najwyższy czas na przerwanie passy remisów Pandurii. 4 remis w domu to byłaby już przesada. Z drugiej jednak strony Pandurii powinno przerwać kolejną złą passę jaką jest 4 spotkania na własnym boisku nawet bez gola! A strzelając gola, spotkanie może zakończyć się remisem bo defensywa gospodarzy jest bardzo dobra i Bukareszt bedzie miał problem ze strzeleniem 2-óch bramek. Jest jeden fakt który przechyla szalę na stronę gości. A mianowicie forma. 10 ostatnich spotkań Dinamo to 20 zdobytych punktów, Pandurii zaledwie 8 i tylko 4 strzelone bramki przy 20-stu Dinamo. Jak dla mnie typ jak najbardziej warty uwagi.
 
J 0

jeffers

Użytkownik
Spotkanie: Politehnica Iasi - Cluj
Typ: under 1.5
Kurs: 2.55
Bukmacher: Sportingbet
Analiza:

W dniu dzisiejszym mam do zaproponowania mecz pomiędzy drużynami z pierwszej ligi rumuńskiej pomiędzy zespołami Politehnica Iasi a Cluj. Gospodarze tego spotkania są ekipą broniącą się przed spadkiem do niższej klasy rozrgywek. Obecnie zajmują ostatnie miejsce, które pozwala na utrzymanie w pierwszej lidze, ale dalej odczuwają na plecach oddech rywali chcących grać dalej w najwyższej klasie rozgrywek w Rumunii. Zespół z Iasi bardzo dobrze gra u siebie, ma bilans 6-3-3, a więc nie jest drużyną, z którą łatwo wygrać na ich terenie. Ekipa gości dzisiejszego meczu jest obecnie liderem rozgrywek, jednak ścisk w czołówce pierwszej dywizji jest tak duży, że w momencie porażki w dzisiejszym spotkaniu Cluj może spaść nawet na piąte miejsce. Bilans tej ekipy na wyjazdach to 5-3-4, czyli dobry bilans, ale nie oszukujmy się - bez rewelacji. Przedstawiając sytuację obu ekip w lidze nasunął mi się następujący wniosek:
Iasi broni się przed spadkiem, a więc z takim zespołem jak Cluj będzie grać albo na remis bezbramkowy albo ewentualnie strzeli gola i zamuruje dostęp do własnej bramki. Z kolei Cluj ma świadomość tego, że musi wygrać dzisiejsze spotkanie, bo w innym przypadku obsunie się znacznie w ligowej tabeli. I według mnie to będzie przyczyną bardzo uważnej gry w obronie lidera, a także spokojnych, niekoniecznie szturmowych ataków na bramkę Politehnici. Cluj doskonale wie, że mecz ten nie będzie spacerkiem, wie o tym, że zawodnicy z Iasi świetnie
grają w spotkaniach na własnym stadionie.
Kolejnym bardzo ważnym faktem, który może przekonać do postawienia na mój typ są &quot;popisy strzeleckie&quot; obu ekip. Otóż Politehnica rozegrała u siebie dwanaście spotkań i strzeliła w nich dwanaście goli. Taki sam bilans, tyle, że w meczach wyjazdowych ma zespół Cluj. Tak więc wynika z tego, że obie drużyny starają się ograniczać do minimum jeśli chodzi zarówno o strzelanie jak i stratę goli w swoich meczach.
Teraz kolejny fakt wskazujący na mój typ, a mianowicie bezpośrednie spotkania rozegrane w chwili gdy Politehnica była gospodarzem, a Cluj gościem:

07/04-09 Divizia A Politehnica Iasi vs. Cluj 0:1
22/03-08 Divizia A Politehnica Iasi vs. Cluj 1:0
19/05-07 Divizia A Politehnica Iasi vs. Cluj 0:1
30/04-06 Divizia A Politehnica Iasi vs. Cluj 1:0

Bilans tych spotkań &quot;rozwalił&quot; mnie:smile: Każde z nich kończyło się jednobramkowym zwycięstwem, jednej lub drugiej ekipy. Szok! Według &quot;przeplatanych&quot; w ten sposób wyników wynika, że dziś wygra Politehnica 1:zero:smile: Jednak jest to zbyt ryzykowny typ.
Warto także wspomnieć, że drużyna Cluj zgromadziła najwięcej wyników under 2.5 bo aż 21 spośród 25 spotkań zakończyło się właśnie takimi wynikami. Ponadto 8 z 12 spotkań rozegranych przez obecnego lidera rozgrywek ekstraklasy rumuńskiej na wyjeździe zakończyło się wynikami under 1.5!
Według mnie typ ten jest bardzo prawdopodobny, przede wszystkim ze względu na argumenty, które przedstawiłem powyżej. Skuteczność typu oceniam na 85%. Typem alternatywnym under 2.5 , zwycięstwo Cluj, remis w handicapie +1 dla Politehnici.
 
jahb 74

jahb

Użytkownik
Spotkanie: CS Pandurii TG Jiu - Dinamo Bucuresti
Typ: X
Kurs: 3.25
Bukmacher: Bet-at-home
Analiza:
Dziś o 19.30 odbędzie się spotkanie rumuńskiej Division A. Zdecydowanym argumentem do obstawienia na remis jest to, że Pandurii w ostatnich dziesięciu spotkaniach u siebie notowało aż 8 razy remis. Dinamo natomiast w ostatnich dziesięciu na wyjezdzie 3 remisy. Bilans ostatnich pięciu meczów prezentuje się tak: Pandurii- 4 remisy i porażka, Dinamo- 2 remisy i 3 zwycięstwa. Pandurii jest w &quot;ogonie&quot; tabeli ale widać, że potrafi walczyć z klasowymi rywalami. Świadczy o tym remis ze Steaua Bukareszt. Dinamo też nie prezentuje się jakoś rewelacyjnie. Dlatego odważę się tak typować.
 
typer303 0

typer303

Użytkownik
Co za kolejka??!!Ja pierdziele.Można powiedzieć pogrom faworytów. Bo żeby drużyny bijące się o mistrzostwo kraju tylko remisowały ze słabeuszami z dołu tabeli. Trochę jest to podejrzane bo wszystkie solidarnie to zrobiły:
Rapid z przedostanią drużyną
Unirea Urziceni z 12 w tabeli Gaz Metan który dodatkowo dostał czerwoną kartkę i grał w 10
FC Vaslui z 11 drużyną Astra Polietsi
Fc Timisoara z 15 drużyną Curtea Arges
Cluj obecnie jest 60minuta i też tylko remis 0:0 z 14 drużyną w tabeli Poli Iasi.
Coś mi to wszystko jakimś fryzjerem śmierdzi ta rumuńska liga.
 
snadek 809

snadek

Użytkownik
CFR Cluj - Rapid Bucharest
Spotkanie: CFR Cluj - Rapid Bucharest
Typ: CFR Cluj
Kurs: 1.70
Buk: Bwin
Analiza: Lider Ligi Rumuńskiej CFR Cluj na własnym stadionie podejmuje dziś o godzinie 20.30 Rapid Bucharest, który obecnie zajmuje 7 miejsce. Gospodarze są murowanym faworytem do zwycięstwa, przemawiają za tym statystyki. CFR Cluj u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrała na 13 spotkań 9 wygrała 4 zremisowała.. natomiast Rapid na wyjazdach spisuje się dość przeciętnie na 13 spotkań 4 wygrał, 4 zremisował oraz 5 przegrał.. Pozdrawiam
 
K 23

kajzer

Użytkownik
Steaua Bucharest - Poli Iasi
Typ:1
Kurs:1.25

W meczu kończącym 27 kolejkę ligi rumuńskiej spotkają się Steaua Bucharest z Poli Iasi. Oczywiście zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie ekipa gospodarzy, która aktualnie jest na 3 miejscu z taką samą liczbą punktów co druga ekipa ale mają jeden mecz mniej co oznacz, że wygrana w tym meczu daję im drugą pozycję. Goście natomiast jest to drużyna mająca z goła inne plany niż dzisiejszy rywal, ich celem jest utrzymanie w lidze, niestety na dzień dzisiejszy spadają z ligi ponieważ zajmują 16 pozycję i wątpię, żeby ten mecz poprawił ich rozpaczliwą sytuację. Jeżeli chodzi o bilans spotkań to oczywiście zdecydowanie lepszy ma ekipa gospodarzy, która w 4 ostatnich meczach zdobyła 10 punktów, goście natomiast wywalczyli 2 oczka. Mimo iż kurs jest bardzo niski, myślę, że warto postawić na ten mecz bo jak to mówi przysłowie grosz do grosza a będzie kokosza.
 
S 133

safa02

Użytkownik
Spotkanie: FC Timisoara - CFR Cluj
Typ: powyzej 3,5
Kurs: 5,5
Bukmacher: Sportingbet
Analiza: Ostatni spotkanie w ramach 28 kolejki Rumunskiej Ekstrklasy FC Timisoara podejmuje na wlasnym boisku CFR Cluj. Gospodarze tego spotkanie z 49 punktami zajmuja 5 pozycja i walcza o miejsce zeby brac udzial za rok w Europejskich pucharach. Goscie sa aktuelnymi liderami tabelii z przewaga 3 punktow nad druga druzyna. Spotkanie jest bardzo wazny dla oba zespolow, FC Timisoara ma szanse na udzial w eliminacji lidze mistrzow oraz w przepadku wygrana bedzie miala strate tylko 3 punktow do lidera. CFR Cluj po porazce Steaua wczoraj ma szanse zeby zwiekszyc przewage i zblizyc sie do celu czyli mistrza kraju. Mozemy sie spodziewac ostra walka i wielka determinacja o komplet punktow badz conajmniej jeden wazny punkt. Gospodarze nie wygrali od dwoch spotkan u siebie dzis beda chcieli przelamac ta passa. Goscie ktore w ostanich spotkan spisuja sie swietnie latwo sie nie poddaza szczegolnie ze poprwili znacznie swoja statystyka poza wlasnym boisku. W 5 ostanich spotkan na tym boisku gospodarze wygrali az 4 i raz zremisowali, dzis bedac w lepszej formie goscie beda chcieli przelamac ta zla passa. W 2 ostatnich spotkan z 5 na tym boisku padlo wynik powzyje 3,5 gole, licze ze dzis stawka spotkanie zmobilizuje oba zespolow do lepsza skutecznosc i bedziemy swiadkami kilku goli. Dlatego an dzis stawiam ze w spotkanie FC Timisoara i CFR Cluj padnie wynik powyzej 3,5 goli.
 
F 2

fromanfield

Użytkownik
Spotkanie: Unirea Alba Iulia v Dinamo B.
Typ: (Połowa czasu lub Pełen czas) 1
Kurs: 3.44
Bukmacher: Gamebookers
Analiza:
Mimo, że gospodarze żegnają się z I Ligą Rumunii, to należy im oddać hołd za ostatnio dobrą formę. 6 ostatnich meczy to 3 wygrane i 3 porażki. Na wyjazdach przegrywają już od dłuższego czasu, ale cieszy postawa domowa. I nikt nie odbierze im tego, że w kontrowersyjnych okolicznościach wygrali ostatnio u siebie ze Steuą. Po ciężkich bojach z drużynami różnego pokroju gospodarze przełamali się i wygrali 4 mecze z rzędu u siebie.
01/05/2010 Divizia A FC Unirea Alba Iulia vs. Steaua Bucuresti Z - 2:1
16/04/2010 Divizia A FC Unirea Alba Iulia vs. Ceahlaul Z - 3:2
07/04/2010 Divizia A FC Unirea Alba Iulia vs. U. Craiova Z - 2:0
27/03/2010 Divizia A FC Unirea Alba Iulia vs. FC Astra Ploiesti Z - 2:1
to na osłodę i podzięke kibicom.
Patrząc na kurs główny 1 = 4.50 i 2 = 1.62 (gamebookers) jestem trochę zdziwiony.
Dinamo ostatnio gra poniżej krytyki. Nie zachwycają u siebie a co dopiero na wyjazdach. Ostatnie 6 meczy to 4 remisy i 2 porażki. Ostatnie wyjazdy:
02/05/2010 Divizia A Rapid Bucuresti vs. Dinamo Bucurest R - 2:2
17/04/2010 Divizia A Gloria Bistrita vs. Dinamo Bucurest P - 3:2
14/04/2010 Puchar Cluj vs. Dinamo Bucurest P - 2:1
08/04/2010 Divizia A Pandurii vs. Dinamo Bucurest R - 0:0
28/03/2010 Divizia A Unirea Urziceni vs. Dinamo Bucurest R - 4:4
21/03/2010 Divizia A Otelul Galati vs. Dinamo Bucurest Z - 2:3
Co prawda rywale byli rożni, napewno mocnym był Cluj, więc na wyjeździe nie mieli się czego spodziewać, nie wykazując aspiracji. I wydaje się, że nawet jedna z lepszych ofensyw ligi nie pomoże. W takiej dyspozycji nie mają na co liczyć. Ostatni wygrany mecz odnotowali 2 kwietnia.
Zarówno gospodarze jak i goście o nic nie grają. Gospodarze do spadku, a goście z taką formą nie mają co liczyć na kwalifikacje do LE. W tym meczu liczę na Unireę. Pokazują charakter w końcówce, by godnie pożegnać się z Divizia A. Dinamo mnie w ogóle nie przekonuje. Wybrałem 1 do przerwy lub do końca, bo ostrożności nigdy za wiele, gospodarzy stać na triumf.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom