>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

S&G 1,5$ jednostołowe 9 os. - kilka pytań

robertbyku 70

robertbyku

Użytkownik
Witajcie znów!

Pytania, które chcę zadać dotyczą przede wszystkim jednostołowych S&amp;G z wpisowym 1,5$ na P*. W ostatnim czasie gram praktycznie tylko ten tryb. Przeczytałem do tego jednego popularnego ebooka, dotczątego S&amp;G jednostołowych, czyli Zagrajmy w pokera Lee Nelsona.

Zdecydowałem się na to, gdyż od dłuższego czasu bardzo mnie denerwuje w grach cash, że do turna, czy rivera prowadzę i albo turn, albo river zmieniał całą sytuację i przegrywałem rozdania i pieniądze. Zanotowałem potężny downswing (z 53$, gdzie wpłaciłem tylko 10$, do około 31$, prawie połowę bankrolla). Grałem na stołach NL2 z wpisowym 0,8$.

Porady lothara na temat S&amp;G i moje pierwsze próby w tym trybie przekonały mnie do pozostania przy tej opcji. Różnica jest w grze znacząca. Imitacja stołu finałowego powoduje, że gracze grają zupełnie inaczej, niż na najniższych limitach w grach cashowych (mimo, że 1,5$ S&amp;G jest również grą z najmniejszym wpisowym). Jest mniejsze odchylenie od normy i większość graczy nie gra na aferę, wchodząc z kartami, które mogą szczęśliwie połamać moje monstery. Założyłem sobie, że posiadając bankroll 31$ będę grał maksymalnie 5% kapitału na jeden turniej, czyli 1,5$ wpisowego do tej gry mieści się w tym przedziale. Gram zazwyczaj 4 stoły jednocześnie.

No i... Jest różnie. Często padam na bubble&#39;u, lub (co się zdarzyło kilka razy) w rozdaniach, których grać nie powinienem. Do kasy dochodzę niezbyt często, natomiast to wystarcza, by wykres był szarpany. Mały zrzut ekranu pokazuję poniżej (w załączniku), punkt czerwony jest punktem, gdzie rozpocząłem grać S&amp;G.

Korzystam z rąk startowych, które proponuje Lee Nelson i będąc szczerym... Coś mi przy takim działaniu nie gra. Zdarza się, że dobra porada zamieszczona w ebooku mija się z sytuacją i wrażeniami po rozdaniu, które przeprowadzam. Chociażby rada nt heads-up. Radzi on tam, by bez względu na rękę startową grac allin z buttona. Będąc liderem stołu, mając 3 razy więcej żetonów niż przeciwnik w taki sposób przegrałem turniej w 5 rozdaniach (i to nie z monsterami). Próbowałem również grać tak jak mi intuicja podpowiadała i również było raz lepiej raz gorzej. Obecnie posiadam niewiele ponad 28$ i muszę przerwać grę w S&amp;G z powodu przekroczenia ustalonych 5%.

Na 40 turniejów tylko 15 razy byłem w kasie, gdzie turniej wygrałem tylko 5 razy. Często (nawet bardzo) się zdarza, że przy odpalonych 4 stołach jednocześnie, na dwóch odpadam mając AA czy KK (na pierwszych 3 poziomach ciemnych) i zostają mi 2 stoły, które gram do momentu bubble&#39;a albo kasy.

Chcę w końcu zacząć regularnie wygrywać, dlatego:

  1. Jak grać w pierwszych trzech poziomach ciemnych? Grać tylko z AA, KK? Czy odwrotnie, z powodów małych ciemnych rozgrywać bardzo szeroki wachlarz rąk?
  2. Jak prawidłowo rozgrywać fazę bubble? Ja zazwyczaj gram bardzo agresywnie, ale efektów w postaci profitów mi to nie przynosi. Za często sprawdzają, a czekanie na naprawdę mocną rękę tylko doprowadzi do zjedzenia ciemnych (co mi się nader często zdarzało w przeszłości).
  3. Jak w takim razie prawidłowo grać w heads-up&#39;ie skoro alliny na buttonie wcale nie pomagają?
  4. Czy jest konieczność posiadania Poker Trackera czy Hold&#39;em Managera w turniejach S&amp;G? Czy posiadanie takiego wsparcia może znacząco pomóc w wygrywaniu turniejów? Obecnie na takie oprogramowanie mnie nie stać. Więc co w zamian?
  5. Na co trzeba w tych turniejach zwracać szczególną uwagę?


Dziękuję z góry za wszelkie porady, mam nadzieję, że w końcu zacznę wygrywać, bo naprawdę mnie to już irytuje. Albo mam mega spadki, albo stoję w miejscu od dłuższego czasu.

Pozdrawiam serdecznie!
RobertByku
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Sorry ale mając 15BI na limit nie powinieneś tego nawet dotykać. Sam gram STT i mam ponad 200BI na limit bo zjazdy po 20-30BI to standard (przy czym gram po 12 stołów na raz) i to mimo ROI po kilku tysiącach tych turków w okolicach 10%.
W HU zależy wszystko nie tylko od struktury stacków ale również od 1)wysokości blindów- mając np. 6-7 BB to ze SB wsuwa się praktycznie wszystkie Jx+, 22+ , natomiast mając 30bb (mimo że dale to będzie np 3k vs9,5k) można spokojnie grać postflop 2)przeciwnika - z agromałpą gra się weższy zakres rąk
Co do HM2 czy PT4 to jak grasz 4 stoły to nie jest potrzebny, zwłaszcza na najniższych stawkach.
 
Do góry Bottom