>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sapporo [16-17.01.2010]

Status
Zamknięty.
lalo 36

lalo

Forum VIP
Sapporo
Zapraszam to wypowiadania się na temat zawodów PŚ w Sapporo :wink:

pełna nazwa: Okurayama
miasto: Sapporo
punkt hs: 134 m
punkt konstrukcyjny: 120 punkt
sędziowski: 134 m
rekord zimowy: KANEKO Yusuke - 145m
ilość skoczni w miescie: 4
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu: 3.3 m
długość rozbiegu: 94 m
nachylenie zeskoku: 37 st.
średnia prędkość: 95 km/h rok
konstrukcji: 1922
pojemność stadionu: 44000

Słynna Okurayama została zbudowana w 1922 roku, trzy lata przed Igrzyskami Olimpijskimi Sapporo 1972, została odnowiona. Wtedy punkt konstrukcyjny znajdował się jeszcze na 90 metrze, jednak wedle obowiązującej wówczas nomenklatury była oczywiście uważana za skocznię dużą i to właśnie na niej odbył się jeden z dwóch konkursów olimpijskich. To co miało wtedy miejsce zawsze wpisało się w historię polskiego narciarstwa. Ku wielkiemu zaskoczeniu całego świata i rozpaczy Japończyków kibicujących faworytowi, Yuko Kasayi (który ostatecznie nie stanął nawet na podium), złoty medal zdobył niemal nieznany Polak, 19 - letni Wojciech Fortuna.
Wiosną 2000 odnowiono skocznię (zmiana nachylenia, instalacja windy) i jednocześnie otwarto Muzeum Sportów Zimowych - największe w Japonii . Okurayama to jedna z największych skoczni w Japonii. Stoi praktycznie w mieście, z platformy obserwatoryjnej na jej szczycie można podziwiać panoramę miasta.
Problemem doskwierającym skoczkom jest dość silny, często zmieniający kierunek wiatr. Na skoczni odbywają się konkursy Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego, Letniego Grand Prix oraz Pucharu FIS. Jej zalety to sztuczne oświetlenie, igelit i gondola.
Obecny rekord skoczni wynosi 145 metrów i należy do Japończyka Yusuke Kaneko, a ustanowiony został w marcu 2005 roku podczas lokalnych zawodów &quot;Ito Cup&quot;. Tabliczka z rekordem skoczni jest ustawiona po lewej stronie zeskoku

Program zawodów
15.01.2010 - piątek
07:00 - Oficjalny trening (2 serie)
09:00 - Kwalifikacje
16.01.2010 - sobota
08:00 - Seria próbna
09:00 - Pierwsza seria konkursowa
17.01.2010 - niedziela
02:00 - Kwalifikacje
03:00 - Pierwsza seria konkursowa

Piątek, 15.01, godz. 09:00 - Puchar Świata w Sapporo - kwalifikacje

Sobota, 16.01, godz. 08:50 - Puchar Świata w Sapporo

Sobota, 16.01, godz. 09:00 - Puchar Świata w Sapporo

Niedziela, 17.01, godz. 02:50 - Puchar Świata w Sapporo


Sezon: 2008/2009, 2009-01-31 - Wyniki zawodów Pucharu Świata »​
 
dawio 0

dawio

Użytkownik
Simon Ammann - Noriaki Kasai @ 1.65 Tobet ✅ [5-6]
&quot;Świetną dyspozycję pokazali w kwalifikacjach Antonin Hajek (137,5m) oraz Thomas Morgenstern i Noriaki Kasai (po 134m) i to oni mogą powalczyć o czołowe lokaty w jutrzejszych zawodach. Zawiódł nieco Simon Ammann, któremu 122,5m dało odległą lokatę&quot;.
Myślę, że to była mała wpadka Simona, a w konkursie pokaże na co go naprawdę stać. Tym bardziej, że podobno Gregor jutro nie startuje, więc Amman będzie chciał trochę nadrobić i myślę, że w pudło będzie celował. Podobno dla Noriakiego coś wiatr powiał, ale nie jestem tego pewien na 100%, bo kwalifikacji nie oglądałem.
[po południu kurs był jeszcze 1.75.]
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Szczerze powiedziawszy nigdy nie lubiłem konkursów w Sapporo, zawsze były dla mnie nudne bo jak wiemy żadko kiedy jechali tam zawodnicy zarówno polscy jak i z czołówki PŚ, podobnie jest w tym roku, a do tego dochodziły konkursy bardzo wcześnie i rzadko oglądałem, dlatego w tym roku praktycznie chyba odpuszczam typowanie PŚ w Sapporo bo te konkursy są nieobliczalne , z tego co pamiętam zawsze jakich Japończyk tam zajmuje dobrą lokatę, w sumie skaczą u siebie a inni skoczkowie ciężko mają tam z aklimatyzacja. Dlatego ja raczej radzę odpuszczać typowanie zawodów w Japonii, ale jak już ktoś chce to znalazłem ciekawą parę u ziemniaka, nie wiem czy jest na necie ale w STSie na pewno ;)
Rutkowski-Hula @ Hula 2.35 ⛔
Hula już od dłuższego czasu trzyma w miarę dobrą formę, prawie zawsze wchodzi do tej finałowej 30stki, Rutkowski do kadry dołączył dopiero tydzień temu na loty w Kulm i o dziwo poszło mu to całkiem, teraz w Japonii skacze też nieźle ale czy znów przełoży się to na konkurs ? Z pewnościa będą gdzieś obok siebie w końcowej klasyfikacji konkursu i myślę że warto tutaj zaryzykować Stefka po niezłym kursie ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Co do tego Stefka to ja mam inne zdanie. Nie mówię akurat o tym że w parze będzie wyżej od Rutkowskiego, ale to że kwalifikuje się systematycznie do 30 to lekka przesada Lalo ;) Wszyscy chcielibyśmy aby tak było, ale niesttey tak nie jest. Ta para to loteria, ale skoro wyższy kurs na Stefka to czemu nie, może akurat się uda.

Co do konkursów w Sapporo to jak zauważyłeś są one specyficzne i z tym się zgodze. Mam wrażenie że Japończycy szykują czasem forme właśnie docelowo na te zawody. Co roku plasują się w czołówce. Warto odnotowac że dzisaij na skoczni pojawil się Kazuyoshi Funaki i jutro także wystąpi w konkursie! Szkoda że nie ma tylko Harady jescze do kompletu :p Dobrze przypomniec sobie czasy kiedy Kasai, Harada i Funaki skakali daleko na chwałe Japończyków. Teraz oni mogą tylko pomarzyc o takim teamie. Co prawda kwale wygrał Tochimoto.

Co do typowania to nie odpuszczam tego konkursu i wynalazłem takie coś na jutrzejsze zawody :

Noriaki Kasai - Michael Neumayer Typ : 1 @ 1,35 Betsafe ✅6-13
Kurs niziutki, ale Noriaki u siebie to po pierwsze. Po drugie świetne skoki dzisiaj. Na treningach najdalsze odległosci. Potem w kwalach również czolowka i 134m. Zresztą wszystkie dzisiejsze skoki Kasai to minimum 134m. Do tego dojdą wysokie noty za styl co przy kiepskich notach Neumayera i jego nierównej formie powoduje że typ z gatunku pewnych się robi. Neumayer tylko dla utwierdzenia typu dodam że lądował na 129,5m i 127m na treningach, a w kwalach 132,5m. Za każdym razem za Japończykiem.

Andreas Stjernen - Anders Bardal Typ : 1 @ 1,60 Betsafe ✅
To nie ten sam Bardal co w poprzednich sezonach. Teraz ociera się ledwo o kadre. I Gdy nie ma najlepszych to dostaje okazje do pokazania się. Jego rodak Stjernen to również póki co drugi garnitur, ale na Okurayamie prezentuje się zdecydowanie lepiej co potwierdza w niemal kazdym swoim skoku. Licze na to samo jutro.

Akseli Kokkonen - Akira Higashi Typ : 1 @ 1,75 Betsafe ⛔
Japoński samuraj ma już 38 lat i skacze dalej, jednak skacze to słowo nieco na wyrost moim zdaniem. O ile bodaj dwa sezony temu notowal dobre rezultaty o tyle teraz już go nie ma w PŚ. DO jutrzejszych zawodów zdołał się zakwalifikowac, ale swoimi skokami nie zachwycił w tym dniu. Na treningach 95m i 99,5m! W kwalach nieco lepiej bo 109m. Rywalem ktory powinien go pokonac jest Fiński Norweg Kokkonne. Dostaje szanse od Kojonkovskiego który swoich zawodników przygotowuje do MŚ i tutaj widzimy drugi garnitór jego &quot;gangu Kojonkovskiego&quot;. Akseli w treningach równiez niby bez rewelki bo 100m i 115m ale rywala pzreskakiwał o wiele pozycji. W kwalach skoczył porównywalnie bo 109,5m Jednak ja stawiam na Kokkonena.

Reszta par to wróżenie z fusów moim zdaniem Te trzy które wybrałem wydają mi się bardzo ciekawe. A jak będzie zobaczymy. Może uda się obudzic na zawody z rana :p
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Lukasz Rutkowski - Marcin Bachleda 1 @ 1,75 Betsafe ✅ 13-27
Jakoś jestem dziwnie spokojny o to, że Bachleda po dobrych skokach na treningach i podczas kwalifikacji jutro zepsuje swoją próbę i nie zakwalifikuje się do 30 albo będzie w jej końcówce. Odnośnie Rutkowskiego to widać, że po przerwie skacze bardzo przyzwoicie i myślę, że spokojnie powinien być w 20.

Antonin Hajek - Jakub Janda 1 @ 1,60 Betsafe ✅11-34
Trochę ryzykowny typ, bo Hajek na treningach głównie przegrywał z Jandą. Ale jak już złapał wiatr to odleciał na 137,5 w kwalifikacjach. Na nieoficjalnym treningu w czwartek skakał jeszcze dalej. Jeśli Antonin będzie miał korzystne warunki to z pewnością będzie liczył się w walce o podium, czego nie można spodziewać się po Jandzie.

Noriaki Kasai - Michael Neumayer 1 @ 1,35 Betsafe ✅ 6-18
Dzisiejsza dyspozycja Japończyka była powalająca. Wygrał oba treningi, świetnie skoczył także w kwalifikacjach. Co prawda Niemiec również prezentuje dobrą formę, ale regularnie brakuje mu do Kasaiego od 3 metrów w górę. Jeśli Kasai jutro pokaże dyspozycję treningową to można być spokojnym o ten typ.
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: Skoki Narciarskie: Sapporo, 16.01.2010 Zwycięzca
Typ: Simon Ammann
Kurs: 3,05
Buk: bwin
Analiza:
Już jutro wczesnym rankiem odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie ma się co oszukiwać, że zawody na skoczni Okurayama są bardzo słabo obstawione. Zdecydowana większość czołowych zawodników nie jedzie na zawodyw Japonii, aby w spokoju przygotować się do IO. Do Japonii nie jadą tacy zawodnicy jak: Schlierenzauer, Kofler, Loitzl czy Ahonen. Wystarczy powiedzieć, że z czołowej dwódziestki Pucharu Świata w Japonii wystartuje tylko pięciu z czego dwaj to Japończycy! Zdecydowanym faworytem do wygrania tych zawodów jest Simon Ammann, który w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie drugie miejsce tracąc tylko 2 punkty do Schlieriego. Z zawodników, którzy będą skakać jutro groźny może być Morgenstern, który traci do Ammanna ponad 300 punktów. W walkę o zwycięstwo mogą włączyć się też: Koch, Hajek, Ito czy Kasai. Ja jednak jestem właściwie pewien, że te zawody wygra Szwajcar, który chce wypracować sobie jak największą przewagę w generalce nad Schlierenzauerem. Kursa na Ammanna jest bardzo zawyżony pewnie dlatego, że jak zwykle odpuścił kwalifikacje. Z ostatnich dziesięciu konkursów Ammann 3 wygrał, 3 razy był drugi, 2 razy trzeci i 2 razy piąty. Jednak na każdym z poprzednich konkursów PŚ była cała światowa czołówka. Nie sądzę, aby jutro ktokolwiek był wstanie zagrozić Ammanowi i jestem zdania, że to właśnie Szwajcar wygra jutrzejsze zawody.
 
karoluhu 10

karoluhu

Użytkownik
Ciekawi mnie, co pokarze Łukasz Rutkowski, dziś ewidentnie się spalił, oglądając skoki , wiele razy widzę skupienie na twarzy , skoczków siedzących na belce, a nasz Łukasz , Stefanek, Diabełek, i Kubacki, wyglądają tak jakby chcieli skoczyć tak szybko i krótko by nikt na nich nie patrzył, może się mylę , ale Kruczek popełni błąd jeśli nie powoła Łukasza, jest on stosunkowo młody, zdolny tylko dziś został rzucony na głęboką wodę, potrafił wykorzystać dobre warunki atmosferyczne , a w drugiej serii to już klops.
Dzisiejszy i jutrzejszy konkurs pokarzą nam jak spisują się Polacy pod nieobecność , ważnych osobowości.. ;).
Apoloniusz T. zawsze powtarza, ze nasi skoczkowie są wielcy, ale w kwalifikacjach, co pokarzą nasi jutro??


Moje typy to :


Hula-Bachleda typ: Hula⛔ a jednak Diabełek ma ustabilizowaną &quot;formę&quot; a Hula , nasz Chuligan , prowadzi tułaczkę pod koniec 30 .. ;)

Stefanek nie potrafi ustabilizować formy( jego forma to 20/15 miejsce w PŚ ;)) skacze tak jakby bał się odlecieć. Ale uważam że Bachledę to pokona dość zdecydowanie.


Rutkowski typ: będzie w top 10. ⛔ 13 miejsce, 8 po pierwszej serii i oczywiście , druga odsłona to już skok, w stylu Roberta Matei ;)

Dość ryzykownie , ale może pokarze nam że potrafi odlatywać, na tej skoczni warunki się zmieniają i możemy zobaczyć go w top 40 , bądz top 10.
Miejmy nadzieję że nas nie zawiedzie. ;)
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Marne te pary od betsafe na nocny konkurs, ale coś trzeba wybrać:
Michael Neumayer - Antonin Hajek 2 @ 1,60 Betsafe ✅ 7-4
Konsekwentnie na Hajka. Czech nie psuje swoich skoków na tej skoczni, co zdarza się wielu zawodnikom. W pierwszym konkursie był 11, Neumayer dopiero 18. Niemiec ma jednak tendencje do psucia skoków, zwyczajnie jest w gorszej formie od Czecha. Hajek powinien bezproblemowo być w okolicach 10, co będzie trudnym zadaniem dla jego rywala.
Taku Takeuchi - Fumihisa Yumoto 2 @ 1,55 Betsafe ⛔ 10-15
Yumoto niemal w każdej próbie w Sapporo był lepszy od rywala. Skacze tu dość charakterystycznie. Wychodzi bardzo agresywnie z progu i bardzo do przodu. Przy niekorzystnych warunkach wietrznych wydawałoby się, że powinien błyskawicznie spaść, ale ten sposób lotu widocznie pozwala przelecieć bulę, a jak to się zrobi w Sapporo to skok już można uznać za całkiem udany. Yumoto i Takeuchi powinni być w 30, ale to te pierwszy moim zdaniem będzie wyżej.

Shohei Tochimoto - David Zauner 1 @ 1,60 Betsafe
⛔ 17-9
Za Tochimoto przemawia większe doświadczenie, własna skocznia i dobre skoki w Sapporo w ten weekend. Zauner skakał tu dość nieźle, zdarzało się wygrać trening, ale to są jego pierwsze starty w PŚ i nie stać go raczej na nic więcej niż końcówka pierwszej 10. Tochimoto jest zawodnikiem z czołówki PŚ i powinien uplasować się razem z dwójką swoich rodaków (Ito, Kasai) w pierwszej 8.
Lukas Hlava - Georg Späth 1 @ 1,72 Betsafe ⛔ 23-16
Hlava niemal każda próba na tej skoczni lepsza od Niemca. Spaeth jest w beznadziejnej formie i przy pełnej obsadzie mógłby mieć problemy z kwalifikacją do 50, Co prawda wszedł do 10 w konkursie sobotnim, ale traktowałbym to raczej w kategoriach przypadku i warunków losowych. Hlava zaskakuje bardzo pozytywnie od TCS i regularnie zdobywa punkty. Jeśli nie zepsuje jednej z prób tak jak w 1 konkursie, to spokojnie będzie przed Niemcem.
Simon Ammann - Martin Koch 1 @ 1,40 Betsafe ✅ 1-3
Króciutko. Koch ma tendencje do psucia skoków, co w Sapporo jest bardzo łatwe do zrobienia. Jeśli Austriak nie wypali z jakimś fenomenalnym skokiem to Ammann będzie o kilka pozycji wyżej.
To właśnie Sapporo. We wszystkich parach za wyjątkiem japońskiej po 1 serii lepsi byli zawodnicy przeze mnie typowani, ale spartolili próby w drugiej serii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom