>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sezon 2016 - newsy, prezentacje bolidów, testy...

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Sezon 2016



W tym temacie umieszczamy wszelkie informacje dotyczące sezonu 2016 Formuły 1, ciekawostki, pierwsze zdjęcia nowych bolidów oraz wyniki testów.

W roku 2016 mamy rekordową liczbę wyścigów bo aż 21. W Lipcu czekają nas 4 europejskie wyścigi.

Renault już przejęło Lotusa więc zobaczymy kolejny fabryczny zespół po powrocie.

Zapraszam do uczestnictwa w temacie !!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Pastor Maldonado żegna się z Formułą 1: potwierdził oficjalnie, że w sezonie 2016 nie będzie go w stawce.
Zwycięzca GP Hiszpanii 2012 miał umowę z ekipą z Enstone i to kolejny przykład na to, że w F1 nie ma kontraktu, którego nie dałoby się rozwiązać. Karierę Pastora od lat wspierał wenezuelski koncern naftowy PDVSA, a wobec spadku cen ropy i zawirowań politycznych oraz gospodarczych w Wenezueli, firma nie wywiązała się z przyrzeczonych zobowiązań finansowych. Płatność „z góry” za sezon 2016 miała podobno sięgać 45 milionów dolarów, ale wpłynęła tylko pierwsza rata.
Po przejęciu przez koncern Renault zespół z Enstone nie zamierza czekać na pieniądze z Wenezueli. Pojutrze, podczas prezentacji w Paryżu, w miejsce Maldonado zjawi się Kevin Magnussen. Duńczyk, skreślony kilka miesięcy temu przez McLarena, będzie partnerem debiutanta Jolyona Palmera. Obaj kierowcy wnoszą budżet do zespołu, ale na poziomie dużo mniejszym niż obiecane petrodolary z Wenezueli.
Co by nie mówić o Pastorze, dodawał kolorytu Formule 1... i jest przecież zwycięzcą Grand Prix.
SokolimOkiem (FanPage na fejsie)
Trochę szkoda z jednej strony, nie będzie tego kolorytu z Pastorem ;)
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Prezentacja Renault RS16
Jako pierwszy zespół, nowy bolid zaprezentował Renault. Francuzki koncern wraca po przerwie i przejęciu Lotusa. Jednak sezon 2016 będzie przejściowy dla zespołu. Tak na prawdę zaczynają od zera gdyż Lotus nie przygotowywał bolidu na nowy sezon. Na testy w Barcelonie model RS16 ma dostać nowe przednie skrzydło, nieznacznie może się również zmienić malowanie czarnego bolidu.


Prezentacja Williams FW38

Kolejny zaprezentowany bolid to Williams FW38, który nie dużo różni się od poprzednika. Zauważalne zmiany to zaokrąglone boczne, wloty powietrza. Główną bolączka poprzednika była jazda w wolnych zakrętach, czy kosmetyczne zmiany wlotów powietrza oraz oczywiście nowego nosa to poprawią? Szykuje się ciężkie utrzymanie 3 miejsca w klasyfikacji konstruktorów.

Prezentacja Ferrari SF16-H
Ferrari nowym bolidem zamierza przerwać dominację Mercedesa. Nowe malowanie z większą ilością koloru białego prezentuje się bardzo ciekawie. W kwestii technologicznej Ferrari wróciło do zastosowania zawieszenia typu push-rod (drążki pchające), krótszy nos oraz wyraźnie węższy tył.


Prezentacja Mercedesa W07
Mercedes zaprezentował swój nowy bolid za pośrednictwem internetu. Na pierwszy rzut oka bolid nie różni się od swojego poprzednika. Jedynie zauważalne zmiany szeroki i węższy, podzielony na 3 segmenty wlot powietrza nad kierowcą. Zmiany oczywiście pojawiły się w silniki, usprawniając go i szykuje się, że Mercedes, przynajmniej jeśli chodzi o silnik, dalej pozostanie bezkonkurencyjny.

Prezentacja Mclarena MP4-31
Czerń, czerń widzę, oby tak nie było na torze, a może to &quot;czarny koń&quot;?. Duże zmiany malowania oraz najwięcej widocznych zmian z dotychczas zaprezentowanych bolidów. Nowy Mclaren wydaje się dość &quot;kwadratowy&quot;. Masywne sekcje boczne oraz duże mocowanie nosa. Zmienione przednie skrzydło oraz zastosowanie w nim kanału S. Jednak miejmy nadzieję, że największe postępy poczyniła Honda ze swoim silnikiem.


Prezentacja Haas VF-16
Bolid przestawia się normalnie. Nie wyróżnia się niczym nowym, jedyny element na, który można zwrócić uwagę to niestandardowa podłoga w tylniej osi.
Prezentacja Redbull RB12
Redbull pozostał przy silniku Renault. W konstrukcji bolidu kosmetyczne zmiany. Największa zmiana to odejście sponsora Infiniti i co za tym idzie zmiana malowania na matowy oraz ciemny granat.

Prezentacja Force India VJM09
Nowy bolid Force Indii to rozwinięta wersja, wersji B z poprzedniego sezonu, która zadebiutowała w GP Wielkiej Brytanii.

Prezentacja Toro Rosso STR11
&quot;Junior Redbull&quot; przechodzi od tego sezonu na motor Ferrari. Ta nowość powinna znacznie poprawić osiągi nowego bolidu.
http://www.mototube.pl/film/20981/bolid-f1-zespolu-toro-rosso-na-sezon-2016/
Prezentacja Manor MRT05
Całkowicie nowy bolid zespołu Manor, jednostka napędowa Mercedesa, przekładni Williamsa. Przebudowany tył ze względu właśnie na zmianę dostawcy silnika oraz bardzo długi nos. Zmieniono oczywiście również malowanie.


Prezentacja Sauber C35

Ostatnim zespołem, który zaprezentował bolid był Sauber. Zespół liczy na utrzymanie się w środkowej części stawki.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ufffffff, całe szczęście, ze ta nowa forma kwalifikacji nie przeszła. Raz, że to by było strasznie nieczytelne i po prostu idiotyczne, jak z jakichś gier komputerowych, a dwa wtedy jakiekolwiek typowanie za większą kasę kwalifikacji stałoby się bardzo loteryjne. Dlatego cieszę się, że format kwalifikacji pozostał po staremu i niech więcej nic te &quot;tęgie głowy&quot; nie kombinują, bo mam wrażenie, że każda kolejna próba poprawienia F1 jest jeszcze bardziej głupia od poprzedniej...
PS. Nie mogę się już doczekać sezonu! ;)
 
komesbb 435

komesbb

Użytkownik
Panowie a oprócz eleven jakiś zagraniczny kanał będzie miał - może znajdę na swojej kablówce bo tego pierwszego kanału nie posiadam. Z góry dzięki
pozdrawiam
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Panowie a oprócz eleven jakiś zagraniczny kanał będzie miał - może znajdę na swojej kablówce bo tego pierwszego kanału nie posiadam. Z góry dzięki
pozdrawiam
Tutaj masz rozpiskę, jakie stacje będą transmitować F1 w 2016 roku --&gt; KLIK
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Ufffffff, całe szczęście, ze ta nowa forma kwalifikacji nie przeszła.
A jednak...
Zmiana w kwalifikacjach od tego sezonu!!
O szczegółach można przeczytać tutaj.
Takie zmiany 2 tyg przed startem sezonu są niepoważne i niestety nie w tą stronę powinno się iść ze zmianami w F1.
Nowe zasady wprowadzą większą losowość w wynikach kwalifikacji, szczególnie w deszczu.​
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Podsumowanie 8 dni testów
Tor: Catalunya, Barcelona
Najlepsze czasy:

Przejechany dystans:
Po testach widzimy, że Mercedes nadal utrzymał się na prowadzeniu, jednak Ferrari mocniej depcze mu po piętach. Dalej Williams.
Ładnie zaprezentował się Toro Rosso, której zmiana silnika na jednostkę Ferrari wyszła na dobre i wychodzi na to obecnie jest szybsze od Redbulla.​
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Zamiana kierowców: Max Verstappen w Red Bull, Danił Kwiat w Torro Rosso!

Już od nadchodzącego Grand Prix Hiszpanii Max Verstappen zasiądzie za kierownicą Red Bulla. Młody Holender zastąpi Daniiła Kwiata, który nie najlepiej rozpoczął tegoroczny sezon i został zdegradowany do Toro Rosso.

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze plotki o zamianie zawodników. Początkowo mówiło się o wymianie z końcem sezonu, jednak ostatnie incydenty Rosjanina przekonały ekipę z Milton Keynes do wcześniejszego wdrożenia planu awansu Verstappena.

W sprawie zabrał głos Christian Horner, szef Red Bulla: „Max udowodnił już swój niesamowity talent. Jego osiągi w Toro Rosso jak na razie były imponujące i jesteśmy zadowoleni, że mamy możliwość umieszczenia go w kokpicie bolidu Red Bull Racing. Mamy ten komfort, że wszystkich czterech kierowców posiada z nami długoterminowe kontrakty, więc jesteśmy elastyczni pomiędzy dwoma ekipami. Daniił będzie kontynuował swój rozwój w Toro Rosso, zna już ten zespół, co da mu szansę na odzyskanie formy i uwolnienie drzemiącego potencjału”.

Zrozumiałe jest, iż wymiana zawodników między Red Bullem a Toro Rosso została dokonana na stałe. Ponadto Verstappen posiada umowę z Red Bullem do 2017 roku, co oznacza, że pozostanie częścią głównej ekipy przynajmniej do końca przyszłego sezonu.

Źródło: http://www.f1wm.pl/php/news_id-37779.html
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Zamiana kierowców: Max Verstappen w Red Bull, Danił Kwiat w Torro Rosso!

Już od nadchodzącego Grand Prix Hiszpanii Max Verstappen zasiądzie za kierownicą Red Bulla. Młody Holender zastąpi Daniiła Kwiata, który nie najlepiej rozpoczął tegoroczny sezon i został zdegradowany do Toro Rosso.
Bardzo, bardzo dobrze. Niezmiernie mnie to cieszy. Za to co zrobiła ta ruska kaleka, bo inaczej nie da się go nazwać, to powinien dostać bana do GP Singapuru minimum, a potem być przesunięty nie do Toro Rosso, tylko do Manora. Świetne zachowanie Hornera i Tosta. Brawo panowie!
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Powinien miec zakaz jazdy Rosjanin. Ale pewnie&#39;money talks&#39; i jego sponsor wyklada odpowiednia sumke
Nie powinno byc zmiany kierowcow w trakcie sezonu, jak teraz liczyc punkty? Od zera?
Drgradacja oczywiscie do konca sezonu czy zalezy?
Ale takie zamiany kierowcow to smiech na sali z i tak juz kabaretowej formuly ze pozwala na takie zabawy. A niby walczy z &#39;team order&#39;&#39; albo szyfrowanymi informacjami
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Renault oficjalnie potwierdziło zatrudnienie Nico Hulkenberga
Niemiec związał się ze stajnią z Enstone wieloletnią umową.

Zespół Renault oficjalnie potwierdził zakontraktowanie Nico Hulkenberga na sezon 2017.

O możliwości dołączenia Niemca do stajni z Enstone coraz głośniej zaczęło mówić się od wyścigu w Malezji, natomiast kolejne tygodnie przynosiły spekulacje na temat zaawansowania rozmów między 29-latkiem a francuskim zespołem. Wcześniej jednak konieczne było rozwiązanie ważnego do końca 2017 roku kontraktu z Force India, co udało się sfinalizować dzisiaj, o czym poinformował Vijay Mallya.

Teraz Renault postanowiło przerwać wielomiesięczne milczenie na temat swojego składu kierowców i oficjalnie ogłosiło pozyskanie Hulkenberga, który związał się z ekipą wieloletnią umową. Na ten moment nie jest jednak jasne kto będzie jego partnerem w sezonie 2017, choć najwyższe notowania mają aktualny zawodnik Manora – Esteban Ocon, a także Valtteri Bottas reprezentujący od czterech lat Williamsa.

„Jestem bardzo szczęśliwy mogąc dołączyć do Renault Sport F1 Team w 2017 roku” – powiedział Nico Hulkenberg. „Renault zawsze było dużym graczem w motorsporcie i przywołuje to u mnie niesamowite wspomnienia, ponieważ podczas swojej krótkiej współpracy z tym producentem, Michael Schumacher nie tylko przyczynił się dla narodu niemieckiego w F1, ale również rozbudził mój entuzjazm do wyścigów. Jak część rodziny Renault zamierzam rozwijać bolid, a także stworzyć nową historię związaną z sukcesami”.

„Zawsze marzyłem o pracy dla fabrycznego zespołu. Nowe przepisy w Formule 1 powinny sporo zmienić i dać naszej ekipie świetną okazję. W najbliższych latach Renault odegra sporą rolę, co pasuje do mojego podejścia ścigania się na sto procent. Nie mogę się doczekać, by zostać częścią tej rodziny. W pozostałych wyścigach aktualnego sezonu chcę spisać się jak najlepiej dla Force India, by wywalczyć czwarte miejsce wśród konstruktorów. To byłoby świetne osiągnięcie dla całego zespołu, a także wspaniałe zwieńczenie mojego pobytu. Jestem wdzięczny Force India za umożliwienie mi skorzystania z tej nowej możliwości”.
http://f1wm.pl/php/news_id-39050.html

Toro Rosso przedłużyło umowę z Daniiłem Kwiatem na sezon 2017
W tej sytuacji stajnia z Faenzy zachowa swój aktualny skład kierowców

Zespół Toro Rosso przedłużył umowę z Daniiłem Kwiatem na sezon 2017.

Rosjanin dołączył do stajni z Faenzy przed Grand Prix Hiszpanii, kiedy to Red Bull podjął decyzję o awansowaniu do głównej ekipy Maksa Verstappena. Od tamtej pory 22-latek wywalczył zaledwie cztery punkty i jego przyszłość w obozie austriackiego koncernu była przedmiotem spekulacji. Mimo to w ostatnich dniach było bardzo głośno o rzekomym zainteresowaniu Kwiatem ze strony Force India, natomiast przedstawiciele Red Bulla nie wykluczali zatrzymania kierowcy.

Jak teraz poinformowało Toro Rosso, jego zawodnikami w przyszłorocznych zmaganiach będą Carlos Sainz oraz właśnie Daniił Kwiat. Dla Rosjanina oznacza to już czwarty sezon w Formule 1, natomiast szanse Pierrego Gasly na dołączenie do przyszłorocznej stawki drastycznie zmalały, gdyż to najczęściej nazwisko Francuza wymieniano w kontekście zastąpienia Kwiata.

„Chciałbym podziękować Red Bullowi, Helmutowi Marko oraz całemu zespołowi za udzielone mi wsparcie, a także za wiarę jaką pokazali we mnie od momentu powrotu” – powiedział Daniił Kwiat. „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zostać w zespole, w którym czuję się jak w domu. Nie mogę się doczekać kontynuowania tej ciężkiej pracy w 2017 roku, a ja celuję naprawdę wysoko. Zawsze byłem w pełni zaangażowany i dawałem z siebie dwieście procent. Jestem zachwycony!”
http://f1wm.pl/php/news_id-39114.html
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom