• Witamy na bukmacherskie.com
    1. 728x90 - 1000 PLN Bonus Powitalny

Sigmabet Calc - skoroszyt do zarządzania swoimi zakładami

Temat na forum 'Programy Bukmacherskie' rozpoczęty przez vernix, Grudzień 30, 2016.

Więcej tematów od vernix
    1. Jar4ek Nowy użytkownik

Jar4ek
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      0
      Jak widzę zaawansowanie tego kalkulatora, to myślę że Twój kalkulator będzie moim głównym kalkulatorem do prowadzenia statystyk. :) Dzięki Wielkie Master. :)
      Jeszcze jak byś mógł dodać w bukmacherach STS i Fortunę, było by ekstra. :)

2. vernix Dobrze znany użytkownik

OP
      OP
      vernix
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      261
      Listę bukmacherów możesz sobie zmieniać dowolnie w arkuszu Opcje.

Szykuję się właśnie do wprowadzenia obok listy bukmacherów stawki podatku, która jest pobierana u bukmacherów naziemnych, tak aby ew. wygrana była obliczana z uwzględnieniem podatku. Nie będzie jednej globalnej stawki podatku, bo jak vde słusznie zauważył iForBet ma niższą stawkę (przelicznik).

Aktualizacja pojawi się nie wcześniej niż w kwietniu.

3. Jar4ek Nowy użytkownik

Jar4ek
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      0
      No to w takim układzie pozostaje czekać na aktualizację. :) A powiedz mi, jak będzie aktualizacja, to jak będzie z wprowadzonymi danymi, czy trzeba będzie od nowa je wprowadzać.

4. vernix Dobrze znany użytkownik

OP
      OP
      vernix
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      261
      Komórki można kopiować pomiędzy nowymi wersjami skoroszytu.

5. vernix Dobrze znany użytkownik

OP
      OP
      vernix
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      261
      AKTUALIZACJA :!:

Nowa wersja skoroszytu (1.10) do pobrania ze strony Sigmabet.pl

Nowości:

1. Dodałem obsługę zakładów zawartych u bukmacherów naziemnych - wygrana z takiego zakładu uwzględnia podatek;
      2. Zoptymalizowałem formuły w arkuszu Statystyki, dzięki czemu jego edycja będzie nieco łatwiejsza;
      3. W arkuszu Statystyki w miejsce dotychczasowych wykresów powstał jeden pokazujący zysk/stratę z każdego tygodnia w roku;
      4. Odświeżyłem nieco wygląd skoroszytu (drobne poprawki wizualne + nowe logo).

Planuję:

1. Dodać oddzielny arkusz Wykresy, gdzie będzie zbiór dynamicznych wykresów przedstawiających nasze statystyki w formie wizualnej;
      2. Dodać pełną obsługę zakładów akumulowanych do 10 meczy na kupon - każdy mecz będzie wpisywany w jednym wierszu, a nie tak jak jest obecnie cały kupon w jednym wierszu;
      3. Zoptymalizować formuły w arkuszach Finanse, Statystyki i Zakłady;
      4. Dodać kalkulator obrotu bonusami.
      Kiedy? Wszystko zależy od tego ile będę miał wolnego czasu, na pewno dodam to do końca tego roku, ale konkretnej daty nie jestem w stanie podać.

Ostatnia edycja: Kwiecień 14, 2017
    6. 19Stalowiak79 Dobrze znany użytkownik

19Stalowiak79
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      12
      Witam Mała prośba -jesli będziesz dokonywał zmian w arkuszu to czy mozesz uwzględniac mozliwość pobrania ze starego arkusza zapisanych meczy do statystyk z nowego arkusza???

7. 19Stalowiak79 Dobrze znany użytkownik

19Stalowiak79
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      12
      Wg mnie przedstawienie graficzne było fajniejsze we wcześniejszej wersji i było wiecej opcji bo były stat kursów, zakładów i pieniędzy. Czy mozesz podpowiedzieć jak zrobić aby w tym nowym arkuszu było przedstawienie graficzne ale ze starego arkusza???

8. Przyczajony Nowy użytkownik

Przyczajony
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      6
      vernix, porównując Twój arkusz z autorskim (opracowanym i stosowanym na własne potrzeby), brakuje tu więcej szczegółów dotyczących poszczególnych zakładów. Rozbicie niektórych elementów na osobne kolumny, choć czasochłonne, daje dużo możliwości. Poza kolumną "Dyscyplina" polecam osobno utworzyć "Liga", "Linia", a "Wydarzenie sportowe" rozbić na "Drużyna A" i "Drużyna B" itp. itd.

Konsekwentne wprowadzanie danych już po kilkunastu miesiącach pozwala wyciągnąć cenne wnioski w błędach analitycznych, decyzyjnych i logicznych (przy pomocy m.in. indywidualnych formuł oraz tabel przestawnych). Umożliwia to generowanie statystyk w rozbiciu na dyscyplinę, na ligę, na rodzaj zakładu, nawet na drużynę, przy dodatkowym uwzględnieniu dom/wyjazd itp.

9. Przyczajony Nowy użytkownik

Przyczajony
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      6
      vernix, porównując Twój arkusz z autorskim (opracowanym i stosowanym na własne potrzeby), brakuje tu więcej szczegółów dotyczących poszczególnych zakładów. Rozbicie niektórych elementów na osobne kolumny, choć czasochłonne, daje dużo możliwości. Poza kolumną "Dyscyplina" polecam osobno utworzyć "Liga", "Linia", a "Wydarzenie sportowe" rozbić na "Drużyna A" i "Drużyna B" itp. itd.

Konsekwentne wprowadzanie danych już po kilkunastu miesiącach pozwala wyciągnąć cenne wnioski w błędach analitycznych, decyzyjnych i logicznych (przy pomocy m.in. indywidualnych formuł oraz tabel przestawnych). Umożliwia to generowanie statystyk w rozbiciu na dyscyplinę, na ligę, na rodzaj zakładu, nawet na drużynę, przy dodatkowym uwzględnieniu dom/wyjazd itp.

10. vernix Dobrze znany użytkownik

OP
      OP
      vernix
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      261
      @Przyczajony mógłbyś rozwinąć co masz na myśli pisząc "Linia"? Chodzi Ci o typy zakładów under/over 1.5, 2.5 itd.? Rodzaj zakładu jest interesującym pomysłem - każdy mógłby to dostosować pod siebie, podobnie jak teraz z bukmacherem/dyscypliną itd. Podobnie z rozbiciem na gospodarz/gość.

Co do "Ligi" to sygnalizowałem to już wcześniej i kolumnę "Typer" można użyć jako "Ligę".

11. Przyczajony Nowy użytkownik

Przyczajony
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      6
      Poprzez "Linia" miałem na myśli na przykład dla handicapów azjatyckich "-1.5 / +1.5", "-0.25 / +0.25" czy dla over/under "2.5", "3.5" itp.

Można pytać o sens takiego dodatkowego rozdrabniania statystyk. Mi na bazie długiej historii (w tym dużej ilości hokeja gdzie gra się często różne linie - w piłce jest to bardziej spłaszczone) taka statystyka pozwoliła zaobserwować parę ciekawych wniosków w analizie własnych działań.

12. younGGun Nowy użytkownik

younGGun
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      0
      Hej @vernix

Dostosowałem Twój autorski arkusz (ten wcześniejszy) do swoich potrzeb i chciałbym się dowiedzieć jak mogę dodać opcję podatku do arkuszu. Nie chciałbym wszystkiego robić od nowa więc możesz podać jakieś wskazówki?

Pozdrawiam

13. jackman Nowy użytkownik

jackman
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      11
      Hej, jest jakaś opcja zmiany waluty?

14. Kimi1908 Użytkownik

Kimi1908
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      6
      Prosiłbym o link do pobrania bo te poprzednie wygasły :p

15. tentyp007 Użytkownik

tentyp007
      Polubienia:
      5
      Reputacje:
      11
      Również poporszę o reup skoroszytu :p. Wszystkie linki od skoroszytu wygasły

16. wianek Nowy użytkownik

wianek
      Polubienia:
      0
      Reputacje:
      0
      Podbijam. Poproszę o aktualnego linka. Z góry dziękuję.

17. markol1973 Użytkownik

markol1973
      Polubienia:
      1
      Reputacje:
      1
      wianek lubi to.
    18. ninjos Użytkownik

ninjos
      Polubienia:
      0
      Reputacje: