>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2012/2013 - 26-27 styczeń 2013 - Vikersund

Status
Zamknięty.
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Hayboeck - Miętus @1.6 @ Unibet
Krzysiek Miętus na treningach przeciętnie. Pierwszy skok 151 metrów, kolejne dwa już lepsze - 193.5 i 192.5 metra. Miętus jak zawsze w konkursie się spala, jest słaby psychicznie a dziś tym bardziej, bo zawody na największej skoczni świata. Hayboeck tylko o 1 lokatę niżej w kwalifikacjach, ale jest to zawodnik solidniejszy, który wytrzymuję presję zawodów i wszystkie skoki oddaje równe, a najważniejsze by dziś powtórzył swoją próbę 2 razy i zakład będzie wygrany.
Bardal - Stoch @1.75 @ Unibet
Bardal bardzo dalekie loty, zdecydowanie lubi tego mamuta. Walczy o kryształową kulę, a forma jest wyborna. Dziś będzie walczył o zwycięstwo i dla mnie jest faworytem dzisiejszych zawodó. Stoch poprawił swoje skoki na największych skoczniach, ale do czołówki mu brakuje. Będzie mu ciężko wskoczyć na podium. W kwalifikacjach Bardal o 5 metrów dalej od Kamila Stocha.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
akselek 552

akselek

Użytkownik
Robert Kranjec - Rune Velta 1 @ 1.45 Unibet ✅
Norweg zaskakująco dobrze spisywał się podczas obu treningów notując odległości odpowiednio 213.5 i 215.5 metra, który nie pokazywał wcześniej iż jest dobrym lotnikiem w przeciwieństwie do reprezentanta Słowenii. Robert Kranjec od lat pokazuje jak dobrym jest lotnikiem i mimo dwóch gorszych prób w treningach od Velty wg mnie jest w dalszym ciągu faworytem tego pojedynku. Pokazał to wczoraj w kwalifikacjach skacząc 213.5 - osiem metrów dalej niż Norweg. Tak więc wynikami treningów nie ma co się zbytnio sugerować. Słoweniec lubi skakać na mamutach i do tego od pewnego czasu pokazuje, że jest w dobrej dyspozycji , dziś z pewnością to pokaże, skacząc dalej od Norwega.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Typy z Milenium
Schlierenz.G.-Matura J. 1 @ 1,28✅
Ammann S.-Jacobsen A. 1 @ 1,25✅
Bardal A.-Koch M. 1 @ 1,45✅
Freund S.-Fannemel A. 1 @ 1,35✅
Stoch K.-Hilde T. 1 @ 1,35✅
Neumayer M.-Loitzl W. 1 @ 1,30✅
Tepes J.-Prevc P. 1 @ 1,30✅
Zyla P.-Kot M. 1 @ 1,40
✅

Nic nie powinno mieć prawa zawalić. Ale to jest oczywiście sport, wszystko się może zdarzyć. Jednak różnice na treningach i kwalifikacjach pokazują, że każda z tych par ma zdecydowanego faworyta.

izzi:grin:, było parę momentów nerwowych, ale raczej wszystko pewnie weszło.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Hayboeck - Deschwandes 2 za 2,70 w Milenium. ⛔

Obok takiego kursu nie mogę przejść obojętnie. Gdyby wzorem NBA rozdawano nagrodę MIP w skokach, Szwajcar byłby faworytem. NIedawno jakieś 40 miejsca w PK , teraz zawodnik, który puka do 30 PŚ. Kilka niezłych startów, a dziś mamut. Sylwetka Szwajcara idealnie stworzona do lotów i sądzę, że dziś będzie wysoko. Wczoraj w kwalach 9 metrów na korzyść Szwajcara. Szwajcar ma dwa problemy - jeden to pozycja dojazdowa i słaba prędkość, która może mu odebrać kilka-kilkanaście metrów, a drugi to psycha. Dzisiaj jednak nie sądzę, by był w 5 po pierwszej serii jak to bywało w Japonii, stąd i presja w 2 skoku będzie mniejsza. Austriak - no cóż, solidny skoczek, ale bez błysku. Po takim kursie, żal nie próbować.

Stjernen - Żyła 1 za 1,62 w Milenium ✅

Norweg u siebie bardzo regularny i kręci się wokół 200 metrów. Nasz przesympatyczny Piotruś ostatnio jak huśtawka, świetny w Polsce, kiszka w Japonii, tu na treningach i kwalach skacze przyzwoicie. Będzie ciasno, ale według mnie to Polak prędzej coś sknoci niż Norweg, stąd idę w stronę Stejrnena.

Stoch - Koch 1 za 1,57 w Fortuna. ✅

Kamil w końcu najwyraźniej uporał się z Vikesrund. Skocznia, która w całym cyklu najbardziej mu nie leży, w tym roku dała się w końcu oswoić :). Po Austriaku nie spodziewałbym się nic specjalnego - facet totalnie bez formy, nie ma opcji by był wyżej niż Kamil, chyba że dostanie z 2 metry pod narty.
 
P 15

polskigracz

Użytkownik
Cibeles bez urazy ale musiałbym być chyba pijany żeby postawić na Stocha w parze z Kochem na mamucie.Martin może i niema rewelacynej formy ale jak odpali to Stoch będzie tylko kiwał głową z niedowierzaniem.Ja tego typu nie ruszam
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Cibeles bez urazy ale musiałbym być chyba pijany żeby postawić na Stocha w parze z Kochem na mamucie.Martin może i niema rewelacynej formy ale jak odpali to Stoch będzie tylko kiwał głową z niedowierzaniem.Ja tego typu nie ruszam
To prawda, również starałbym się omijać pary z Kochem.
Chociaż Kamil udowodnił że latać potrafi, jeśli tylko forma jest dobra.

Jedno jest pewne, przy wyrównanych warunkach to Koch poleci dalej.
Ma większą powierzchnie nośną i lepiej to wykorzystuję.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Nigdy nie stawiałbym na Stocha z Kochem, gdyby nie fakt, że ten drugi to już tylko cień skoczka.
Ale oczywiście życie zweryfikuje bet - będzie co ma być :).

203 - 196 w próbnej dla Polaka.

Księgujemy ;-)
 
P 15

polskigracz

Użytkownik
Kwalifikacje a konkurs to 2 różne sprawy.Rozumiem gdyby był kurs w granicach 2,5-3,0
ale za 1.57 to duże ryzyko bo Koch nieraz już formy niemiał a jak przyszło na mamucie skakać to forma się odnalazła.Pożyjemy zobaczymy.Sercem jestem za Kamilem oczywiscie ale doswiadczenie mowi mi ze Koch to Koch i nawet bez formy na mamucie skacze zawsze daleko
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Koch - Loitzl 1 @ 1.6 Unibet⛔
Widzę, że kurs spadł, ale i tak wydaje mi się ten typ wartym grania. Koch mimo słabej ogólnie formy, cały czas pokazuje, że jest lotnikiem. Nie widziałem pierwszej serii, ale w drugiej solidnie poleciał i widzę, że odległościami wyprzedził kolegę z repki. Pewnie decydowały punkty za wiatr. Przedzieliła ich 1/10 punktu. Oba skoki Kocha były dalsze, w treningach i kwalach też był lepszy. Loitzl jak na siebie drugi skok miał fantastyczny jednak wątpie by to powtórzył. Nie jest on przecież, nigdy nie był i nie będzie lotnikiem.
---------------------------------------------------------------------------------------
A teraz to, co chciałem podawać wcześniej, ale nie było zbyt czasu, czyli szukanie value i granie kursow &gt;2, wg mnie tak znacznie łatwiej być na plusie w trudnej do obstawiania dyscyplinie jaką niewątpliwie są skoki narciarskie. Polecam grać, płaską stawką. ????
Jacobsen - Neumayer 2 @ 2.05 Betsson✅

Tutaj kursy powinny być równe, a może nawet ze wskazaniem na Neumyera, który duzo lepiej prezentował się w treningach i gdyby nie słabszy, bo poniżej 200 metrowy skok w pierwszej serii Niemca to on spokojnie wygrałby tą parę. Oczywiście, moze ktoś powiedzieć, że lepiej mógł skoczyć też Norweg. Owszem tylko, że ten skok na 196.5 to był najgorszy skok Niemca ze wszystkich tu oddanych. Jacobsen w treningach i kwalach nie przekraczał 200m. Fakt mógł sie odblokować tym drugim skokiem w konkursie - 222.5, ale neuma i tak miał dalszy - 225.5. ???? Value jest.
Loitzl - Kot 2 @ 2.45 Betsson⛔
Obaj zakoczyli w konkursie, w treningach słabiutko już w kwalach Loitzl 204 (Kot 178.5) i w konkursie to juz niespodzianka szczególnie ze strony Kota. 204,5 oraz 207 metrów, bardzo przyzwoite odległości. Myślę, ze powinno go to podbudować, jest młody, cały czas się uczy, nabiera doświadczenia, potrzebne mu takie sukcesy. Loitzl był dziś lepszy, ale on nie jest lotnikiem i kto wie, czy jutro nie spadnie na około 170metrze. 2,2 punkta ich dzieliły, to nie jest dużo. Kolejne value.
Prevc - Miętus 2 @ 2.22 Betsson⛔
Boję się grać na Miętusa, ale że jest powyżej 2 to można ryzykować. Prevc tutaj to kompletne dno, nie wiem czy to już obnizka formy, czy nie leży mu skocznia, ale prezentuje się następująco:
180 (1 trening), 189,5(2 trening), 174,4 (kwale) 182,5 i 176 (konkurs).
Krzychu natomiast 151, 193,5 , 192,5 , 168,5 , 195,5.
Może i Prevc równiejszy, ale poziom przeciętny i jak widać nie moze go przeskoczyć, Krzychu jak odda dwa skoki po 190 czyli normalny dla niego poziom to ogarnie spokojnie. Dziś był przed Słoweńcem, a dalej jako dog.
I troszkę mniej pewny niż poprzedni, ale lubię grać przy słabszych skoczkach na doga.
Muotka - Kozisek 2 @ 2.22 Tobet⛔
Nie będę się zbyt duzo tu rozpisywał. Pozycje obok siebie we wczorajszym konkursie, w treningach raz jeden raz drugi lepszy, w kwalach o 8metrów lepszy Kozisek. Kursy powinny być równe, nie są, to trzeba grać na ten większy. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Panowie, co się stało dzisiaj z Velta? Tak cisnął w seriach treningowych i próbnych, a w konkursie słabe 17 miejsce. Nie mogłem dziś oglądać transmisji, ale po wynikach widzę że w 1 próbie ledwo co załapał się do &quot;30&quot;, natomiast w II już nieźle. Trafił na jakieś złe warunki czy coś?
Bo jeśli tak, to można to uznać za wypadek przy pracy i całkiem fajnie prezentują się zakłady h2h z Jacobsenem lub Bardalem ~ 1.65

Velta - Freund 1 @ 1.67 Betsson

Wygląda nieźle.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Panowie, co się stało dzisiaj z Velta? Tak cisnął w seriach treningowych i próbnych, a w konkursie słabe 17 miejsce. Nie mogłem dziś oglądać transmisji, ale po wynikach widzę że w 1 próbie ledwo co załapał się do &quot;30&quot;, natomiast w II już nieźle. Trafił na jakieś złe warunki czy coś?
Pierwszy skok Velty to była jakaś porażka. Napiął się chłopaczyna na super skok. Słabe wyjście z progu, do tego mocniejszy wiatr w plecy od innych zawodników i skończyło się klapą. Druga seria pokazała, że potrafi latać choć tu już skakał na luzie wiedząc, że konkursu nie zawojuje.

Wydaje mi się, że dziś Norweg powalczy o TOP6. Napewno go stać a wczorajszy konkurs, przede wszystkim I serie, można nazwać wypadkiem przy pracy.
 
anzelmo 140,7K

anzelmo

Użytkownik
Warunki były w miarę równe w 1 seri dość niska belka i po prostu zepsuł skok choć z tym pokazywaniem wiatru jest rożnie szczegolnie podczas lotów jest na pewno różnica w 2 serii większy najazd i dużo lepsze skoki.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Te wskaźniki wiatru nie oddaja w pełni tego jakie warunki panują na skoczni,a czasami są wręcz mylące.Gdy wiatr jest o stałym zwrocie i nie ma zbyt dużych podmuchów,wszystko jest ok,ale gdy zaczyna &quot;kręcić&quot; przeliczniki stają się nieadekwatne.
Tak było wczoraj z kilkoma grupami zawodników,min. Kubacki czy własnie Velta nie mieli zbyt dobrych warunków,w drugiej serii dobre warunki mieli zadownicy z początku drugiej dziesiątki Jacobssen,Żyła,a od skoku Kota kilku kolejnych skakało już wyraźnie bliżej mimo,że z &quot;rekompensaty wiatrowej&quot; nie wynikało,że mają gorszy wiatr.
Mi spośród wielu wyrównanych par z oferty STSu najbardziej podoba sie Tepes - Koch, wczoraj Koch przegrał w pierwszym skoku,wygrał za to w drugim,nie jest może w najwyżeszj formie,ale na mamutach zawsze jest groźny.
Dużo będzie zalezeć od ewentualnych podmuchów,ale kurs 2,7 na Kocha wart jest rozważenia.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Schlierenzauer - Kranjec 1 1.45 Unibet⛔
Wczoraj stawiałem na Austriaka z Ammannem,który był tuż za plecami Gregora.Dziś spróbuję w parze ze Słoweńcem po wyższym kursie.Wiadomo że Robert uwielbia loty nie tylko na Velikance,ale także w Vikersund co pokazał wczoraj lądując na 3 miejscu.Końcowe różnice były niewielkie,ale do tej pory Schlierenzauer za każdym razem osiągał lepsze odległości od Kranjca w Norwegii.

Freund
- Fannemel 1 1.50 Unibet✅
Tu też dojdzie do lekkiej modyfikacji w moim typowaniu.Fannemel poradził sobie wczoraj z Ryśkiem Piątkiem,ale z Sewerynem już nie.Niemiec w swoich dotychczasowych próbach w Vikersund czterokrotnie przekroczył odległość 200 metrów.Dla porównania Fannemel zrobił to tylko dwukrotnie.W bezpośredniej rywalizacji Freund jedynie w drugiej serii wczorajszego konkursu osiągnął gorszy rezultat od Norwega.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Wczoraj dośc ładnie poszło :).

Dla mnie dzisiaj:

Stjernen - Tepes 1 za 1,55 w milenium.

Bez dwóch zdań solidność Norwego tutaj powala. Słoweniec może odlecieć tylko w sytuacji jakiegoś huraganu pod narty - warunki są jednak stabilne, więc powinno luźno wejsć.

Hilde - Prevc 1 za 1,58 w milenium

Ciężko wytłumaczyć, co wczoraj zrobił Tom. Liczę dzisiaj na jego rehabilitację, gdyż potencjał ma niesamowity i złość sportowa powinna zrobić swoje. Słoweńcowi ewidentnie ta skocznia nie leży i nie sądzę by dziś coś tu wyskakał.
 
M 835

miesza7

Użytkownik
Ja natomiast dzisiaj tak jak wczoraj liczę na powtórkę z rozrywki. I tak:

Schlierenzauer zwycięstwo - 2.50 - STS ⛔
Kranjec 1-3 - 1.75 - STS ✅

W jednym jak i drugim przypadku wykonane skoki w pierwszej serii wczoraj nie napawały hura optymizmem jednak to co obaj zrobili w drugiej już zdecydowanie bardziej.
Liczę, że obydwaj zawodnicy dzisiaj oddadzą dwa równe skoki i to właśnie między nimi rozegra się walka o pierwsze miejsce.
Jak wiemy skoki żądzą się swoimi prawami i jeśli tylko pogoda nie będzie zbyt kapryśna powinno być wszysko w porządku.

edit / Dzisiaj jednak odwrotnie :-|
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom