>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2015/2016 - Wisła (03.03 - 05.03.2016)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP


KADRA POLSKI:

- Kamil Stoch (23. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Stefan Hula (26. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Dawid Kubacki (30. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Maciej Kot (32. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Andrzej Stękała (33. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Piotr Żyła (36. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Klemens Murańka (47. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Jakub Wolny (68. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Krzysztof Biegun;
- Przemysław Kantyka;
- Bartłomiej Kłusek;
- Jan Ziobro;
- Aleksander Zniszczoł.

PLAN ZAWODÓW

Czwartek, 03.03.2016
11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Piątek, 04.03.2016
19:00 - Seria próbna
20:30 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 05.03.2016
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa​
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Nie będę dość oryginalny i po prostu pozwolę sobie skopiować moje &quot;wypociny z typu dnia&quot;.
Roman Koudelka - Stefan Kraft
Typ: Koudelka
Kurs: 2.20
Betsson

Dziś pod lupę idzie czesko-austriacka para, w której wyśmienicie spisujący się Koudelka zestawiony jest z rekordzistą tego obiektu - Kraftem. Kraft, potrafiący ostatnio zrobić dosłownie wszystko, nieobliczalny, wskazywany na faworyta w tej konfrontacji. Czy aby słusznie? Wisła jest skocznią specyficzną, gdzie trzeba umieć skakać. Lubić skocznie, próg, po prostu &quot;czuć&quot; ją. Roman skacze wyśmienicie - pobił Stocha, który w kwalifikacjach miał ponad 10pkt odjęte, czyli miał świetne warunki i odleciał. W to samo miejsce lądował Czech, ale już ze słabszymi warunkami. Widać, że wie o co chodzi w Wiśle. Natomiast Kraft przeciętnie... pokonał Czecha doprawdy w treningach, ale kwalifikacje (tak, nie musiał, ale skoczył) na korzyść ogromnej różnicy punktowej dla Czecha. Roman jest tutaj wskazywany przez wielu jako ten, który ma się włączyć do walki o medale. Widzę ogromne value w tej parze.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
ale posucha....
Osobiście przestałem bawić się w obstawianie skoków w tym sezonie. Warunki jakie panują coraz częściej na skoczni niestety są takie,że wypaczają wyniki zawodów. Do tego wszystkie te pkt. za wiatr belke itd można o kant tyłka rozbić bo i tak nigdy to nie będzie sprawiedliwe i tak.
Od momentu jak wprowadzili &#39;&#39;ulepszenia&#39;&#39; stopniowo skoki zabijają. Pisaliśmy o tym już kilka razy,że skoki za czasów Małysza były proste i przejrzyste. Kto najdalej skakał ten wygrywał. A teraz po skoku trzeba czekać na przeliczniki które i tak oszukują bo podają uśredniony pomiar.
Teraz nawet nie chce mi się skoków oglądać w tv.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Osobiście przestałem bawić się w obstawianie skoków w tym sezonie. Warunki jakie panują coraz częściej na skoczni niestety są takie,że wypaczają wyniki zawodów. Do tego wszystkie te pkt. za wiatr belke itd można o kant tyłka rozbić bo i tak nigdy to nie będzie sprawiedliwe i tak.
Od momentu jak wprowadzili &#39;&#39;ulepszenia&#39;&#39; stopniowo skoki zabijają. Pisaliśmy o tym już kilka razy,że skoki za czasów Małysza były proste i przejrzyste. Kto najdalej skakał ten wygrywał. A teraz po skoku trzeba czekać na przeliczniki które i tak oszukują bo podają uśredniony pomiar.
Teraz nawet nie chce mi się skoków oglądać w tv.
Szkoda, bo było parę fajnych osób z którymi można wymienić poglądy...
Co do przeliczników to w kontekście obstawiania one pomagają, ale nie w pełnym zakresie - największe jaja są z belką, bo czasem dochodzi do absurdów totalnych. Same +/- za wiatr nie są idealne i nie oddają w 100% rzeczywistości, ale jednak korygują noty i w jakimś stopniu eliminują przypadek.
Co do typów...skaczemy u siebie, warto byłoby coś jednak zagrać, ja dziś proponuję 4 pozycje, bez wgłębiania się w większą analizę:
Kot - Descombes S.V 1 1,8✅
Hula - Leyhe 1 1,7
✅
Hayboeck - Freund 1 1,4
D.Prevc 1-15 1,25

millenium
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Kento Sakuyama v Taku Takeuchi 2 @1,8 Toto ✅
Kolejny babol ze strony Totomixu. Nie wiem skąd to zestawienie, ale póki jest w ofercie trzeba grać. Różnica co najmniej klasy, może Taku nie skacze tu jak we wcześniejszych konkursach, ale to wciąż są bardzo solidne skoki. Zresztą wczoraj na 2 treningu zajął 5 miejsce, wygrywając z rodakiem o blisko 20 pkt. Nie od dziś wiadomo, że Kento to &#39;król&#39; treningów. Ile razy to już podczas próbnych skoków zapowiadało się, że może powalczyć o dobre lokaty, tymczasem zgromadził do tej pory w Pucharze Świata raptem 37 punktów.. Taku prawie 2 razy tyle zgarnął za ostatni weekend w Ałmatach. Nie ma co pisać, trzeba grać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hristo 585

hristo

Użytkownik
Kento Sakuyama v Taku Takeuchi 2 @1,8 Toto
Kolejny babol ze strony Totomixu. Nie wiem skąd to zestawienie, ale póki jest w ofercie trzeba grać. Różnica co najmniej klasy, może Taku nie skacze tu jak we wcześniejszych konkursach, ale to wciąż są bardzo solidne skoki. Zresztą wczoraj na 2 treningu zajął 2 miejsce, wygrywając z rodakiem o blisko 20 pkt. Nie od dziś wiadomo, że Kento to &#39;król&#39; treningów. Ile razy to już podczas próbnych skoków zapowiadało się, że może powalczyć o dobre lokaty, tymczasem zgromadził do tej pory w Pucharze Świata raptem 37 punktów.. Taku prawie 2 razy tyle zgarnął za ostatni weekend w Ałmatach. Nie ma co pisać, trzeba grać.
wow, ale para!!!!!
chyba pomylili Takeuchi z Tochimoto......grzech nie zagrać ;p
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
czuję,że dziś nasi znowu rozmyją obraz nieudanego sezonu i oprócz typów na Stefka i Maćka proponuję dubla:
Stoch 1-10 1,65 ✅
Żyła 1-15 2,1 ...18 miejsce
Obaj skocznie dobrze znają, niezależnie od dyspozycji powinni oddać dobre skoki i jeśli wyłączą głowę to spokojnie stać ich na miejsca dużo wyższe niż wykazuje obecna forma.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
czuję,że dziś nasi znowu rozmyją obraz nieudanego sezonu i oprócz typów na Stefka i Maćka proponuję dubla:
Stoch 1-10 1,65
Żyła 1-15 2,1
Widzę optymizm jak zwykle z Ciebie biję ;)
A jeszcze tydzień temu ogrywałeś Stocha hehe. Wiem o co Ci chodzi, przykład tego było widać w Zakopanem gdzie Kamil pokazał, że potrafi, w Wiśle też może dać radę, ale czy warto to ryzykować?
Mnie już w tym sezonie stawianie na naszych albo przeciwko wychodziło tyle razy bokiem, że mam dość takich typów hehe, ale sam wiesz, Żyła, a to Kubacki, a to kilka razy Stoch, ta trójka na mojej czarnej liście już jest.

Faktycznie w dziale ostatnio nieco mniej dyskusji, może niektórzy są zniesmaczeni jak @RADULA po prostu tymi pkt za wiatr, a mnie własnie irytuje najbardziej szastanie belkami, ten cyrk w Ałmatach przed tygodniem kiedy nagle z belki nr 13 przeszli na 19 to były jaja i istne wypaczenie wyników, oni w życiu nie zrozumieją, że te pkt za wiatr mają sens, ale przy tej samej belce?
I własnie takie cyrki nie wiem czemu, ale mi się z Wisłą kojarza baaardzo. Tutaj co roku były wietrzne warunki i belka latała raz dół raz góra a pkt za wiatr decydowały bo były pokaźne minusy albo plusy. (Pisżę z pamięci, ale to skojarzenie jest klarowne)
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
HAYBOECK Michael 1-3
1.90
#BET365

Krotko. Jest dobra forma pod koniec sezonu, dobrze mu sie skacze na tej skoczni, wczorajsze skoki byle rowniez dobre. Z informacji jakie mam pogoda w Wisle dobra, wiec problemow byc nie powinno. Kurs atrakcyjny, szkoda nie probowac. Osobiscie mysle ze austryjak powalczy dzis z Prevcem o zwyciestwo.⛔
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Mały surebet:
Koudelka - Freund 1 2.64 Betgun
Freund - Koudelka 1 1.85 Betsson/Betsafe
8.78% dupy nie urywa, ale zawsze coś jak ktoś chce skorzystać...
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Też powypłacałem już kasę z buków, gdzie obstawiałem skoki, mając dosyć tegorocznego sezonu, ale jeszcze z sts nie poszła kasa, także gram za resztki ;)

Gangnes - Freund 1 @1.70 ✅

Liczę na dalszy ciąg słabszych skoków Freunda w Wiśle. Wczoraj bardzo źle 116 m., 123 m., 114 m. - najsłabiej z czołówki. Teoretycznie powinien się zmobilizować, bo jak tak dalej pójdzie to nie utrzyma pozycji wicelidera w generalce, ale czy w praktyce bardziej mu zależy na tej pozycji niż Hayboeck czy nawet Gangnesowi? Freund już poczuł jak smakuje zwycięstwo w generalce, a dla zawodników będących za jego plecami tak wysokie miejsce jest nowością i zapewne mają większą mobilizację w końcówce sezonu. Nawet przy znacznej poprawie w dzisiejszym dniu ze strony Freunda, Gangnes nie stoi na przegranej pozycji. Dobrze skakał tu wczoraj, więc specyfika skoczni mu pasuje, także przy założeniu, że Freund jednak się przebudzi, to powinni mieć wyrównany wynik, a ja wtedy licze na lekką przewagę Gangnesa ???? Dodatkowo warto się zastanowić nad pograniem Koudelki w parze z Niemcem, fajny kurs @1.90 ✅(kolega wyżej podał @2.64!, ale nie mam możliwości u tego buka), a Koudi skacze tutaj bardzo dobrze, więc ma spore szanse, przy założeniu, że Niemiec zaliczy przeciętny występ - a ja z takiego założenia wychodzę.

Kraft - Tande 1 @1.70 ⛔

Faktem jest, że Tande ostatnio złapał fenomenalną formę i osiągał świetne wyniki. Jednak ostatnim czasie jego dobre wyniki były poprzedzane dobrymi skokami w treningach, a taka sytuacja nie ma miejsca w Wiśle. Wczoraj 125 m., 120 m., 121 m., także mocno przeciętnie. Kraft również bez błysku, ale jednak lepiej. Ponadto ufam mu dużo bardziej, niż Norwegowi, bowiem nadal pamiętam jego wcześniejsze występy przed konkursami skandynawskimi, dlatego też gram w jego kierunku.

Hula - Ammann 1 @1.70 ✅

Ten typ podoba mi się najbardziej i uważam, że kurs wart jest ryzyka. Już nie chce mi się powtarzać po raz enty o lądowaniu Ammanna, ale typując przeciwko niemu trzeba to podkreślać - kilka pkt na plus powinno być na samym lądowaniu. Do tego dochodzi odległość, a tutaj również widzę przewagę Polaka. Najrówniejszy z naszych reprezentantów w tym sezonie, wystąpi w roli gospodarza, zna tę skocznię, wczoraj skakało mu się dobrze, reasumując podejrzewam, że Stefek zaliczy solidny występ. Ammann, jak to Ammann, moze odpalić jeden świetny skok bez lądowania, ale nie pamiętam w tym sezonie dwóch równych skoków Szwajcara (chociaż pewnie ktoś z Was znajdzie taki występ), wczoraj również średnio się spisywał, także gram w tej parze na Polaka.

Dodatkowo w moim stałym buku (całoroczny) jest fajny typ z dobrym kursem:

Wellinger - Wank 2 @2.1✅

Kurs zbyt wysoki (dla porównania w sts 1.85 - 1.75) i moim zdaniem minimalnym faworytem w tej parze jest Wank. Ostatnio skacze lepiej, niż kolega z reprezentacji, osiaga lepsze wyniki. We wczorajszych treningach obydwaj oddawali skoki na zbliżone odległości, ale jednak z lekkim wskazaniem na Wanka, stąd też uważam, że kurs jest źle wystawiony i gram na Wanka. Jedynym argumentem za Wellingerem jest fakt, że wygrał tutaj dwa lata temu i mam wrażenie, że tym występem zasugerował się buk stawiając go w tej parze jako faworyta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
ale posucha....
Podziękowania w moim wypadku składałbym na dłonie administracji:
http://forum.bukmacherskie.com/f16/propozycje-i-pomysly-rozwoju-forum-68-123.html#post5941056
Ja przestałem pisać, bo znudziło mi się takie lekceważące traktowanie. Gdzie na moje zgłoszenie o rangę, czekałem wiele dni i nie dostałem nawet żadne błahej odpowiedzi. Poświęciłem wiele godzin na pisanie analiz przez cały sezon i pomaganie tym samym innym. Ale powiedziałem sobie dość. Czego finałem był konkurs na post miesiąca. Nie ważne, było miło. Dziękuje wszystkim za ten sezon i życzę wysokich wygranych na finisziu. ;)
Poszlo na Polakow
Stoch-Freitag 1.75
Hula-Leyhe 1.70
Stekala-Janda 1.45
Kot-Descombes 1.80
netto @ 6.82 milenium
Od kiedy podaje się tu typy bez analiz?
czuję,że dziś nasi znowu rozmyją obraz nieudanego sezonu i oprócz typów na Stefka i Maćka proponuję dubla:
Stoch 1-10 1,65
Żyła 1-15 2,1

Obaj skocznie dobrze znają, niezależnie od dyspozycji powinni oddać dobre skoki i jeśli wyłączą głowę to spokojnie stać ich na miejsca dużo wyższe niż wykazuje obecna forma.
Rozmyją albo i nie, jest to istna loteria. Na naszych ten sezon pokazał doskonale że trzeba zarabiać - grając przeciw nim. A im nie ufać nigdy. Dlatego podziwiam wiarę i życzę sukcesu oczywiście.
I przypominam z dobrego serca (!) Ci ponownie o rozliczaniu typów kolego. Tydzień temu znowu tego nie zrobiłeś.
Owszem, byłem zagranicą, analizę pisałem z telefonu i miałem bardzo ograniczony dostęp do forum, zdarzało się wcześniej w takich przypadkach, że prosiłem RobsonaUnited by w moim imieniu rozliczył kupon, ale bez sensu ciągle kogoś o to prosić....jak już wróciłem, to nie miałem możliwości edytowania postu i rozliczenia kuponu (temat zamknięty? nie wiem, nie znam się).
Swoją drogą nie wiem czy tak brak rozliczenia kuponu razi tylko Ciebie, ale innych sygnałów w tym temacie nie dostałem, do więzienia za takie &quot;przestępstwo&quot; raczej też mnie nie zamkną ;p
pozdrawiam wszystkich, którzy śledzą PŚ i tych, którzy jeszcze obstawiają w tym sezonie! powodzenia!!
Rozumiem, tak jak napisałem, to uwaga z dobrego serca a nie chamstwa. :)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Rozmyją albo i nie, jest to istna loteria
nie chodzi o wiarę w naszych, a o to że Polacy chyba jako jedyny naród z całej stawki ma w głowie zakodowane, że skaczą u siebie i będzie dobrze, przez co głowa pracuje i wykręcają najlepsze wyniki w Zakopcu i Wiśle....
I przypominam z dobrego serca (!) Ci ponownie o rozliczaniu typów kolego. Tydzień temu znowu tego nie zrobiłeś.
Owszem, byłem zagranicą, analizę pisałem z telefonu i miałem bardzo ograniczony dostęp do forum, zdarzało się wcześniej w takich przypadkach, że prosiłem RobsonaUnited by w moim imieniu rozliczył kupon, ale bez sensu ciągle kogoś o to prosić....jak już wróciłem, to nie miałem możliwości edytowania postu i rozliczenia kuponu (temat zamknięty? nie wiem, nie znam się).
Swoją drogą nie wiem czy tak brak rozliczenia kuponu razi tylko Ciebie, ale innych sygnałów w tym temacie nie dostałem, do więzienia za takie &quot;przestępstwo&quot; raczej też mnie nie zamkną ;p
pozdrawiam wszystkich, którzy śledzą PŚ i tych, którzy jeszcze obstawiają w tym sezonie! powodzenia!!
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Stoch - Fannemel 1 @1.57
Zagram na Kamila. Dobre skoki oddaje w Wiśle, bardzo równo skacze. Fannemel to dla mnie niewiadoma, wczoraj byłem przekonany, że będzie bardzo słabo, a było dobrze, jednak nic po czwartkowych skokach o tym nie świadczyło. Pomimo wczorajszego udanego konkursu uplasował się tuż za Kamilem, dzisiaj również nie spodziewam się dobrych skoków Norwega, jednak nawet w przypadku solidnych skoków z wiatrem pod narty, wczorajszy konkurs pokazuje, że Kamil nadal nie jest bez szans w tej parze. W skrócie mówiąc, wierzę w solidność Kamila w ojczyźnie oraz na co najmniej jeden zepsuty (za taki uważam skok w ok. 120 m.) skok Norwega, który wg mnie jest bardzo chimerycznym zawodnikiem.
Takeuchi - Kranjec 1 @1.7
Właściwie można by zamienić nazwiska i przepisać powyższe wypociny. Dokładnie taka sama sytuacja poza faktem, że Takeuchi nie jest Polakiem i wczoraj uplasował się minimalnie za Słoweńcem ;)
Stjernen - Wellinger 1 @1.25
Norweg bardzo dobrze się czuje na skocznie w Wiśle. Tutaj wszystkie jego tegoroczne skoki powyżej 125 m., zaś Wellinger nie doleciał tak daleko ani razu, co tylko pokazuje jaka różnica na tej skoczni, w obecnej formie, jest między dwoma zawodnikami. Kurs nie powala, ale wg mnie taka para w ogóle nie powinna być zestawiona ze sobą, dlatego polecam na podbicie kursu.
Dodatkowo pod zastanowienie podaje dwa typy, których sam narazie nie gram, ale dla ożywienia poddaje pod dyskusje i liczę że ktoś mnie przekona do nich, bądź stanowczo odradzi ;)
Kraft - D. Prevc 1 @1.3
Wydaje mi się dosyć pewny, alepo tym kursie chyba nie warto. Na Krafcie w tym sezonie prawdopodobnie najwięcej pieniędzy przegrałem, stąd też boję się dzisiaj grać w jego kierunku. Jednak D. Prevc w obecnej formie nie wydaje mi się godnym rywalem dla Austriaka, co Wy na to?
Kranjec - Wank 2 @2.35
Tutaj wyższy kursik. Po Niemcu wiadomo czego się spodziewać - dwa równe skoki, ostatnio dobre ;) Kranjec tak jak wyżej wspomniałem, człowiek zagadka, wczoraj wróżyłem mu jeden skok konkursowy, a on jednak odpalił. Z tym zawodnikiem trzymam się jednej zasady - na niego nie grać, przeciwko niemu warto próbować, gdy kurs zachęcający. Myślę, że tutaj jest właśnie taka sytuacja.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Wisła sobota 16:00
Severin Freund - Noriaki Kasai
Typ: Freund @ 1,75
Peter Prevc - Johan Andre Forfang
Typ: Prevc @ 1,50
AKO @ 2,63 betsafe


Wczoraj Noriaki kolejny rekord, 500 występ w PŚ, do tego podium, oj niesamowity jest. Ale jakoś mam wrażenie, że Noriaki dwa konkursy z rzędu tak wysoko ciężko zrobić. Z pamięci pisze i z własnych obserwacji, nie sprwadzam dokładnie,ale tak jest, było kilka podiów już w tym sezonie, ale na drugi dzień było nieco słabiej. Owszem Noriaki nie wypadnie pewnie poza 10, ale raczej tak okolice 7-10 msc może dziś zająć.
Freund? A no wrócił do dobrej dyspozycji, 2 i 3 w Ałmatach, wczoraj 6. Jest forma i dobra dyspozycja, a wczoraj przeciez do Noriakiego stracił tylko 5 pkt.
Wg mnie Freund ma możliwości i papiery na wygranie w tej parze.

Prevc już nic nie musi, ale jest przecież w formie, Kryształową Kulę już wywalczył, ale rekordy Schlierenzauera do pobicia. W Ałmatach dwa zwycięstwa, wczoraj dopiero 5 msc, 1,8 pkt za Forfangiem, ale Norweg nieraz potrafi się zagotować, poza tym gdy Prevc odpala petradę to nie ma na niego mocnych, a póki co petrady jeszcze nie odpalił więc to chyba kwestia czasu, kiedy odpali prawda? A dziś jest ku temu okazja ;)

Taki dubel, ciekaw jestem co Wy gracie?
@hristo pewnie już dawno pograł, trzeba tylko czekać aż się pochwali, dajesz śmiało panie! ;)
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Nie ma chyba sensu dzisiaj obstawiać, zgodnie z przewidywaniami wieje

&#39;Aktualnie wiatr na skoczni osiąga średnio 3-4 m/s, a w porywach nawet 12 m/s.
Dodatkowym utrudnieniem jest zmienny kierunek wiatru, przez który jury może mieć problemy z ustawieniem odpowiedniej długości najazdu.
Na ten moment nie ma zmian w programie zawodów. &#39;

Nadzieja była, bo wiatr miał wiać z jednego kierunku, ale jak widać kręci i wątpię czy coś rozegrają.
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
Kwalifikacje odwolane 20 minut przed startem. Skoro nie probowali tego ciagnac to znaczy ze rzeczywiscie musi byc ciezko z wiatrem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom