>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2016/2017-Lillehammer (09-11.12.2016)

pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Kolejny weekend ze skokami narciarskimi odbędzie się w norweskim Lillehammer. Czy polscy skoczkowie zaprezentują się równie dobrze co w pierwszych dwóch startach? Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie zawody na dużym obiekcie storpedował wiatr wobec czego zawodnicy przenieśli się na mniejszy obiekt. Tym razem warunki mają być stabilne co powinno zaowocować kolejnymi, sprawiedliwymi startami.

Piątek, 09.12.2016
9:30 - Odprawa techniczna
13:00 - Oficjalny trening
15:30 - Kwalifikacje​
Sobota, 10.12.2016
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 11.12.2016
13:15 - Kwalifikacje
15:00 - Pierwsza seria konkursowa

Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Zabawy ciąg dalszy, zatem i ja spróbuję się pobawić w wytypowanie zawodnika, który może pozytywnie zaskoczyć ;) Moim zdaniem w ten weekend warto spróbować coś w kierunku Norwega Fannemela. Tak wiem, tydzień temu grałem przeciwko Norwegowi, ale szukając kogoś z wysokim kursem tylko on mi przychodzi do głowy (no może jeszcze Hayboeck, ale to nie jest typ zwycięzcy, zwłaszcza, że nie jest w optymalnej formie - ale jeśli pojawią się pary H2H, myślę że warto też coś poszukać w jego kierunku). Zatem do rzeczy, bo czuję się zobligowany do wytłumaczenia swojego toku myślenia.

Przeglądając dotychczasowe dokonania Norwega rzuciło mi się w oczy, że dużo ważnych momentów w jego karierze miało związek ze skocznią w Lillehammer. Jako nastolatek, w 2008 r., debiutował tutaj w międzynarodowej stawce w Letnim Pucharze Kontynentalnym, zajmując dwa razy 7 miejsce. Rok później zwyciężył tutaj w Letnim Pucharze Kontynentalnym, by następnie w tym samym roku zaliczyć debiut w zimowym Pucharze Świata, oczywiście również w Lillehammer, gdzie jak na debiutanta zaliczył świetny występ - 10 miejsce. Po tym momencie kariera Fannemela trochę przystopowała, ale nadeszły zawody w Lillehammer inaugurujące sezon 2012/2013. Norweg po raz pierwszy w karierze stanął na pudle zawodów Pucharu Świata zajmując 2 miejsce, w drugim konkursie był 6. W całym sezonie nie powtórzył już tak dobrych wyników. Kolejny sezon to wprawdzie gorszy występ Fannemela na norweskiej skoczni, ale cały sezon 2013/2014 był kiepski.
Sezon 2014/2015 był świetny dla Norwega, toteż nie mogło zabraknąć świetnych występów w Lillehammer - ponownie 2 i 6 miejsce. Natomiast poprzedniego sezonu nie ma co brać pod uwagę, bowiem konkursy odbywały się na małej skoczni, a chyba nie muszę przypominać, że Fannemel należy do lotnikow, a nie skoczków lubiących małe skocznie.
Reasumując, jest chemia między tą skocznią, a Fannemelem. Oczywiście podtrzymuję to co pisałem tydzień temu, a mianowicie, że Norweg jest chimeryczny, często psuje swoje skoki, ale nie na, zaryzykuje takie stwierdzenie, swojej ulubionej skoczni. Forma wprawdzie nie jest świetna, ale już w tym sezonie na treningach Fannemel miał przebłyski świetnych skoków (141 m., 135 m., 135 m. - w Kuusamo), ostatnio wcześniej wrócił z Klingenthal, aby w spokoju potrenować i przygotować się do konkursu, zatem mam nadzieję i przeczucie, że jak wróci na &#39;swoją&#39; skocznię to odpali, chociaż zdaję sobie sprawę, że może się skończyć również fatalnymi skokami. Mimo wszystko Anders do boju,oby po kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata ;)

win Fannemel @41 ⛔ - ónibet za piątaka ;)
 
bobule 72

bobule

Użytkownik
jak coś na fortunie są już zakłady h2h. dobra na betssonie też się już pojawiły.

moje typy, choć raczej bym się nimi nie sugerował:
1.85 Stoch - Kot 1.85 ⛔
2.15 Freitag - Hayböck 1.62 ⛔
2.30 Freund - Tande 1.55 (tak wiem, skaczą w Norwegii ???? ) ⛔
wszystko z Betsson
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Nie tylko Fannemel, ale cała kadra Norweska zazwyczaj dobrze radziła sobie na tej skoczni. Dlatego warto obserwować jakich przeciwników w parach będą proponować buki dla Norwegów. Liderem kadry jest Tande, który moim zdaniem stanie na podium (a może i wygra) w sobotę lub niedzielę. Dysponuje on wyśmienitą formą i stać go na zwycięstwo.
Nasza kadra w Lillehamer nigdy wybitna nie była i wielkich osiągnięć nie miała więc ostrożnie ze stawianiem na Polakówprzynajmniej do czasu treningów.
edit/ pojawiły się pary w Betsson. Co sądzicie o parze Freitag - Hayboeck na Niemca?
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Domen v Peter 2 @2,70 efortuna

Ten kurs to spore value. Ok, Domen wielki potencjał, świetny początek sezonu, jednak to młody chłopak, skacze bardzo ryzykownie i jest chimeryczny. Mimo znakomitej dyspozycji, przytrafił mu się słabiutki skok w drużynówce co potwierdza wahania formy obecnego lidera Pucharu Świata. Peter skacze bez błysku, jednak sam zawodnik jest spokojny, a przyczyną obniżki formy może być upadek podczas konkursu w Kuusamo. W każdej chwili Peter może odpalić i wątpię, aby nie poprawił rezultatów z weekendu w Klingenthal.

Nie tylko Fannemel, ale cała kadra Norweska zazwyczaj dobrze radziła sobie na tej skoczni. Dlatego warto obserwować jakich przeciwników w parach będą proponować buki dla Norwegów. Liderem kadry jest Tande, który moim zdaniem stanie na podium (a może i wygra) w sobotę lub niedzielę. Dysponuje on wyśmienitą formą i stać go na zwycięstwo.
Nasza kadra w Lillehamer nigdy wybitna nie była i wielkich osiągnięć nie miała więc ostrożnie ze stawianiem na Polakówprzynajmniej do czasu treningów.

edit/ pojawiły się pary w Betsson. Co sądzicie o parze Freitag - Hayboeck na Niemca?
Co do Hayboecka, Austriak od kilku tygodni odczuwa ból pleców, który dokucza mu szczególnie podczas pozycji dojazdowej. Zawodnik twierdzi, że okres przygotowawczy przepracował bez zarzutu, jednak słaba dyspozycja spowodowana jest wspomnianym urazem. Mimo to, Michael będzie kontynuował występy w Pucharze Świata.

Wobec tej informacji może warto typować przeciwko Hayboeckowi.
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Fajnie wyglądają skoki Polaków dzisiaj, Kamil wreszcie trafił idealnie na progu i odleciał ładnie. W końcu musi nadejsc konkurs gdzie wyląduje na podium i jutro widze na to szanse,bo zaczął w miare równo skakac, jedyne co moze martwic to ze po skoku zaczal utykac na noge i cos sie chyba stało. Jeszcze jakbym szukał jakis par co do jutra to Hula z kimś, widac ze Stefanowi lezy ta skocznia i mozna isc w jego strone,ale zobaczymy jakie pary zostaną wystawione. Jeszcze można szukac pary Fetnnera z kims,bo widac ze juz ta forma troche mu ucieka i za dobrze mu nie idzie.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Aj Panowie, niestety nie znalazłem nawet chwili na wrzucenie dzisiaj typów, ale mam nadzieję, że co bardziej ogarnieci pobrali jakieś typy na Fannemela i Hayboecka, tak jak polecalem w pierwszym poście (ja osobiście Fannemel - Forfang @2.00 ✅ i Hayboeck - Fettner @2.1 ✅).

A kto nic nie pograł to też może być zadowolony, bo szczerze mowiac, jeśli warunki będą podobne do dzisiejszych, to szykuje się nam mała loteria niestety. Dlatego trzeba się wstrzymać do jutra z typami i zobaczyć jakie warunki wietrzne się szykują, ewentualnie moze sprobowac jakies wysokie kursy na lotników i liczyć na to że dostaną wiatr pod narty, ale to już czysty hazard, jak się na coś zdecyduję na pewno napisze, bo z czasem powinno być lepiej w weekend.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Severin Freund
Typ: TOP 5 NIE
Kurs: 1.85 buk: bwin
✅

Severin nie prezentuje nic ciekawego widać nie wrócił jeszcze do pełnej dyspozycji po kontuzji. W treningach 8 i 10, w kwalifikacjach fatalny skok ale trzeba wspomnieć że miał bardzo trudne warunki. Jednak np. Tande przy takich samych warunkach skoczył 10 metrów dalej. Nie wierzę że Freund da rade powalczyć jutro o dobry wynik konkurencja jest naprawdę mocna i miejsce w pierwszej 10 zapewne będzie miał, lecz moim zdaniem w 5 nie będzie.

Anders Fannemel - Stefan Hula
Typ: Fannemel
Kurs: 1.60 buk: bwin
⛔ :;/:

Nie no bez przesady wystawiać taką parę. Norweg o klasę lepszy, jak wspominali koledzy wyżej Fannemel może bardzo dobrze zaprezentować się w Lillehammer i powalczyć o świetną pozycję. A Hula zakręci się max w środku stawki. Nie wierzę że Stefan może powalczyć przynajmniej o pierwszą 10, czego na pewno nie można powiedzieć o Norwegu który miejsce w pierwszej 10 ma moim zdaniem zapewnione.

Peter Prevc - Daniel Tande
Typ: Tande
Kurs: 1.60 buk:Forbet
✅
Pojedynek w którym faworytem według mnie ale jak widać po kursie również bukmacherów jest Norweg. Nie ma co się dziwić, Peter narazie zostaje w cieniu Domena, a Peter nie można powiedzieć że jest bez formy ale jego forma jest średnia. W treningach Peter 26 i 13, natomiast Daniel 2 i 34 ale te 34 miejsce to moim zdaniem wypadek przy pracy. Daniel powalczy jutro o podium natomiast Peter jeśli zbliży się do pierwszej 6 to będzie dla niego sukces.

Grałbym jeszcze na Kamila ale po tym co dziś się stało po jego skoku to nie wiem czy jest sens, nie zdziwię się jeśli jutrzejszy skok odpuści sobie Kamil. Granie na Kota i Eisenbichlera też wydaje się ciekawe ale nie z kimś typu Domen, Descombes czy Tande. Trzeba poczekać do jutra może któryś buk się przeliczy ;)

E/;

Markus Eisenbichler - Michael Hayboeck
Ty: Eisenbichler
Kurs: 1.65 buk: fortuna
✅

Jednak nikt poważny nie wyskoczył z parą Eisenbichler kontra ktoś typu Kofler czy coś.
Ale Fortuna dała typ który mieści się w mojej wizji.
Markus skacze świetnie widać że skoki od początku sezonu dają mu wiele radości, w treningach 2 i 5, natomiast Hayboeck 17 i 18. W kwalifikacjach Austriak 3 ale miał dość dobre warunki w porównaniu z innymi zawodnikami. Markus powalczy dziś o podium, Hayboeck zapewne o miejsce w pierwszej 10. Uważam że wyżej będzie zawodnik z Niemiec u którego widać radość ze skoków a to jak wiemy bardzo przekłada się na wyniki, świetnym przykładem jest Domen.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
P Prevc - D Prevc @ 2 @ 1,45 ✅
Freund - Tande @ 2 @ 1,55 ✅
AKO: 2,24 forBet

Peter w lekkim dołku aczkolwiek stać go spokojnie na TOP 8. Domen jednak jest w życiowej formie. Widać, że ta agresja na progu procentuje ponieważ szybkość rozwinięta na progu jest szybko przenoszona z rozbiegu do sylwetki V przez co młodszy z braci osiąga znacznie lepsze rezultaty. Wczoraj dwie wygrane serie treningowe, ale też gorszy występ w kwalifikacjach gdzie dostał tornado z tyłu skoczni. Mimo to i tak lepiej od brata, który lądował 1,5m bliżej przy wietrze - uwaga O BLISKO POŁOWĘ korzystniejszym (-1,38 Domen i -0,65 Peter).
Dla mnie Tande to kolejny czarny koń tych zawodów i powinien spokojnie włączyć się w walkę o medale. Niemiec podobnie do Petera jeszcze nie w pełni formy i tutaj raczej czeka go druga połowa pierwszej dziesiątki.
Johansson - Hauer @ 1 @ 1,70 Betsafe ✅ KO 134m - 106,5m
Tutaj typ czysto statystyczny. Johi w każdej próbie lepszy od swojego rodaka a suma sumarum skakali w warunkach zbliżonych do siebie. Poza tym poprzednie starcia pokazują, że Hauer jest w dramatycznej formie i najprawdopodobniej do Engelbergu z drużyną wikingów nie pojedzie. Poprzednie występy tragiczne ( DSQ i brak kwalifikacji do konkursu w Kuusamo).
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Eisenbichler-Descombes S. 1 @1.72
Eisenbichler bedzie w samej czolowce na moke oko. Dyspozycja jest niezla i on potrafi odpalic skok jak ci najlepsi. Descombes niezle w kwalifikacjach, ale tutaj prawdopodobienstwo oddania dwoch skoko w samym konkursie, gdzie presja jest juz wieksza to niekoniecznie mocna strona Francuza musi byc. W tej parze przewiduje wiec wygrana Niemca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
S.V. Descombes - M. Fettner 1,60 Fortuna ✅
Francuz złapał formę i widać, że cieszy się skokami. Od początku sezonu kręci się w okolicy 10. miejsca, co jak na niego jest życiowym rezultatem. W kwalifikacjach i skokach próbnych potwierdza, że znajduje się w szerokiej czołówce Pucharu Świata. Fettner po udanym lecie i dobrym występie w Kussamo chyba spuszcza z tonu. W Klingenthal już wyglądało to gorzej. Skoki próbne słabe ale akurat nie można się tym sugerować, bo trafiał na fatalne warunki. W kwalifikacjach, gdzie obaj mieli zapewniony start w konkursie, skoczyli podobnie - Francuz dalej ale Austriak miał trochę słabsze warunki.
K.Stoch
- M.Kot 1,70 Fortuna ✅
Stoch miał słaby początek sezonu na Ruce ale myślę, że po upadku był potłuczony i nie mógł pokazać swojego potencjału. W Niemczech już było o wiele lepiej. Jeśli Kamil będzie trafiał na progu to chyba tylko D.Prevc może mu zagrozić. Wczoraj poleciał za daleko i odezwał się ból w kolanie. Otoczenie kadry jednak zapewnia, że wszystko jest w porządku i to nie wpłynie na dzisiejszą dyspozycję. Kot nie skakał tu jakoś wybitnie ale to może być spowodowane kombinacjami ze strojem itp - tak jak to było w zeszłym tygodniu, gdzie próbne były słabe, a w konkursie pokazał formę. Maciek dalej utrzymuje wysoką dyspozycję, ale Stoch w formie jednak nie jest moim zdaniem dla niego do przeskoczenia. Po drugie Kot, przy dobrym skoku w pierwszej serii, czasem nie potrafi unieść presji i to się odbijało do tej pory na wynikach. Niby teraz się to zmieniło, ale w Klingenthal tego nie pokazał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
S 26,6K

sobolekk

Użytkownik
Z reguly gram w normalnych bukach jak wiecie ale dzisiaj rano szlismy z kolegą na zakupy i kolega puszczal kupon na skoki w stsie to i ja postanowilem sobie pograc 4fun tasiemki na puchar swiata i puchar kontynentalny. wg mnie typy calkiem spoko
COC
Ziobro vs Hilde 1 1,75
Kozisek vs Asikainen 1 1,50
Bjoereng vs Kraus 2 2,10
Colloredo vs Bresadola 1 1,70
Mietus vs Klusek 1 1,70
Wohlgennant vs Biela 2 2,35
AKO 37,74

Zniszczol vs Aigner 1 1,80
Boyd Clowes vs Bickner 2 1.90
Stoch vs Kot 1 1,52
Eisenbichler vs Decombes 1 1,57
Freund vs Prevc 1 1,60
Zyla vs Freitag 1 1,75
AKO 22,85
Co do grania na powaznie polecam dzis atakowanie wysokich kursow bo bedzie loteria
 
E 5

elitaa

Użytkownik
Sorry za rozmywanie.. ale o jakiej loterii Wy piszecie z prognoz wychodzi ze ma byc praktycznie bez wiatru jedynie moze pruszyc lekko snieg. Pozdrawiam.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Kamil Stoch TOP 5: TAK @1,75 bwin
✅
We wczorajszych kwalifikacjach Kamil pięknie odleciał, nie pozostawiając rywalom żadnych szans. Już od tamtego tygodnia widać, że Kamil powoli wraca do swojego skakania, kiedy to regularnie stawał na podium konkursów Pucharu Świata i zdobywał złota olimpijskie. Będzie dzisiaj jednym z faworytów do wygrania całych zawodów, ale ze względu na wczorajszą kontuzję po oddanym skoku kwalifikacyjnym, gram zachowawczo na miejsce Polaka w piątce. Na tę chwilę Kamil, młodszy Prevc i Tande, są moim zdaniem najlepiej skaczącymi zawodnikami (gdzieś zaraz za nimi jest Kot, Kraft, Peter Prevc, Freund i dalej cała reszta). Wiadomo, że są to skoki narciarskie i w każdej chwili ktoś inny może odpalić i sprawić niespodziankę, zwłaszcza, jeżeli warunki będą loteryjne, aczkolwiek wierzę w Stocha i trzymam za niego kciuki, żeby wskoczył na podium.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Hula - Żyła 1 @1.6

Myślę, że to pewniejszy bet na dzisiaj. Hula po bardzo dobrym sezonie, gdzie na początku tego nie punktował zaczął skakać swoje. Piotrek jak to Piotrek, raz lepiej raz gorzej, ale częściej słabiej. Hula w dwóch skokach treningowych + kwalifikacje wyraźnie lepszy od Żyły. Nie podejrzewam Żyły o to, że nagle niewiadomo jak wypali w zawodach, jeśli Hula skoczy swoje to będzie po prostu lepszy.

Stoch - Kraft 2 @2.09

Ja bym uważał w ładowanie w Stocha, a nawet szukałbym czegoś przeciwko niemu. Problem z kolanem, nawet jeśli nie jest tak uciążliwy, to zostaje w głowie. Jestem pewny, że jeśli skoczy będzie to asekuracyjne skakanie. Pamiętajmy jak było w Kuusamo. W parze z nim szukałem pewnego skoczka, który ma forme i będzie walczył o top3. Kraft oczywiście takim jest. W treningach może tego nie pokazywał, ale już w kwalifikacjach pokazał próbkę możliwości. A przypominam, że on zazwyczaj w konkursie znacznie lepiej wypada, niż w treningach. Nic tylko brać po takich kursach ????

Kursy wzięte z milenium
 
barto22 226

barto22

Użytkownik
Severin Freund - Maciej Kot 2 1.9 Betsson ✅ To było proste

Patrzę i nie wierzę, taki kurs na Maćka w parze z Severinem trzeba pobrać. Wydaje się,że betsson zbyt optymistycznie podchodzi do formy Niemca. Fakt wygrania konkursu w Kussamo zdaje się być jedynym pozytywnym akcentem w wykonaniu triumfatora PŚ z sezonu 14/15. Bukmacherzy wierzą w Niemca, ja jednak twierdzę,że jeszcze daleka droga do optymalnej formy w jego wykonaniu. Oddane dotychczas 3 skoki na skoczni w Lillehamer potwierdzają moją tezę, Severin będzie co najwyżej walczył o wejście do pierwszej 10ki. Co do Maćka, jak juz zostało wspomniane przez Sumada90 testował po raz kolejny nowinki techniczne na treningach i w kwalifikacjach. Efekt tego jest taki,że raz przegrał z Freundem w II serii trenigowej, ale można to wytłumaczyć również gorszymi warunkami w jakich oddał swój skok. Widać u Maćka wolę walki i spokój,który odzyskał w tym sezonie. Wybieram ofertę Betssona ponieważ u innych bukamcherów, w tym stacjonarnych kurs oscyluje w granicach 1,5-1,55. Polecam
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
D 39

domuji

Użytkownik
Miejsce na podium - Domen Prevc - TAK 1.61 BET365 ✅ b.lekko
Typ za dom ???? Tylko upadek bądź huragan w plecy może pokrzyżować plany Domena ale jako, że warunki mają być dobre odważnie wchodzę w ten typ. Początek sezonu należy do niego, regularne dobre skoki, zawsze w czubie konkursu (zwycięstwo tydzień temu) a tutaj w Lillehamer także czuje się jak ryba w wodzie. W obu treningach zwycięstwo, kwalifikacje słabszy skok jednak dostał ewidentnie podmuch, którego dzisiaj już nie powininen z uwagi na dobre warunki. Warto też dodać, że przeciwnicy Domena dość chimeryczni. Podium powinno wejść b.lekko. Dla odważnych WIN (✅). No nic, grać pany ????
PS. Zastanawiają mnie Wasze typy typu Stoch - Kot. Przecież chłopaki od początku sezonu przeskakują się nawzajem. Dla mnie całkowicie nielogiczne jest takie stawianie. Jasne, możecie trafić no ale chodzi chyba o to, aby prawdopodobieństwo było jak najwyższe a nie 50/50... No chyba, że wystawili by na jednego z nich kurs 3&lt; wtedy miałoby to zasadność. Pozdrawiam.
 
tigana 130

tigana

Użytkownik
Trochę odważny typ ale wierzę w naszych!!

Dyscyplina : Sporty Zimowe - Skoki Narciarskie
Godz: 17:00
Spotkanie : Lillehammer I Hs 138 - Konkurs Indywidualny
Typ: Kamil Stoch wygra
Kurs: 5.75
Buk : Bet-at-home
Analiza:
Witam. Dziś nietypowo bo stawiam na Skoki narciarskie. Dokładnie chodzi mi o naszego skoczka Kamila Stocha. Bardzo dobrze spisał się wczoraj wygrywając kwalifikacje do tego konkursu deklasując rywali. Doznał lekkiego urazy kolana ale sam napisał na swoim fanpagu na &quot;Facebook&quot;u, że stawy dawno nie lądowały telemarkiem w takiej odległości i dodał, że jutro walczy dalej. Dlatego stawiam na jego wygraną w tym konkursie. Świetna forma naszych skoczków na początku sezonu i myślę, że dziś Kamil powalczy o wygraną. Właśnie tu w Lillehammer dokładnie 5 lat temu zajął 3 lokatę.
Po wczorajszych kwalifikacjach możemy oczekiwać dobrych równych skoków Kamila i oczywiście jego wygranej.

Widać, że zmiana trenera wpłynęła pozytywnie na naszych skoczków co widać w każdym konkursie plus ostatnio wygrany konkurs drużynowy.
Mam nadzieję, że utrzymają taką formę przez cały sezon i będą się liczyć w walce o kryształową kulę.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Siła wiatru ma osiągać średnią prędkość 2 m/s, ale wczoraj przecież było podobnie, tylko co z tego,skoro wiatr kręcił niemiłosiernie. Dlatego ode mnie wyższe kursy, grane za małe stawki, bardziej dla większych emocji podczas konkursu, niż dla celów zarobkowych. Szczerze mówiąc, jedyne co mogę polecić na dzisiaj z pełną odpowiedzialnością to granie live na całorocznym, bardzo fajne kursy można ustrzelić, oczywiście grając na dogów. Być może wrzucę na początku drugiej serii jakieś propozycje live. A tymczasem leci tak:

Frietag - Koudelka 2 @2.30 ⛔ - ónibet

Para dla mnie bliżej 50/50, aczkolwiek Niemca należy mimo wszystko uznać za lekkiego faworyta w tej parze, jednak ja atakuje wyższy kurs. Zarówno Niemiec, jak i Czech w formie średniej. W treningach oddawali skoki w zupełnie innych warunkach, więc ciężko je porównywać, aczkolwiek po obydwu skoczkach spodziewam się zbliżonych odległości, stad też w kursie @2.30 widzę lekkie value. Bardzo delikatnie zagrane.

Kofler - Stjernen 2 @2.20 ✅ - ónibet

Tutaj trochę odważniej to gram, ale nadal stawka niska. Norweg u siebie, w dwóch seriach treningowych bardzo złe warunki, z którymi Stjernen jako tako sobie poradził. I seria 118 m. przy +23,6 pkt za wiatr, a w II 125 m. przy +10,0 pkt. Natomiast w kwalach już było nieźle 131,5 m. przy delikatnie niekorzystnym wietrze +3,7 pkt za wiatr. Co z tej wyliczanki wynika? A to, że Norweg nawet jeśli trafi w niekorzystne warunki to powalczy, może formą i nie grzeszył we wcześniejszych konkursach, ale wiadomo, że Norwegowie będą mocni w Lillehammer. Co do Koflera - mocno przeciętnie tutaj. Fakt, że skacze z niższych belek startowych, bowiem skacze z czołówką, dlatego jest to jeden z powodów krótkich odległości, ale bez przesady. I trening 125,5 m. przy punktach za wiatr +0,2, w II treningu 121,5 m. przy +12,6 pkt,natomiast w kwalach jedynie 120 m. przy +9,6 pkt. Z powyższego widać wyraźnie, że przy podobnej, niekorzystnej punktacji za wiatr Norweg skakał ok. 5 m. dalej.
A co jeśli będzie wiatr pod narty? W takim przypadku widzę wyraźną przewagę Stjernena. Dobrze zna skocznie, a przede wszystkim jest dobrym lotnikiem, co przy stosunkowo dużej skocznie pozwoli mu solidnie odlecieć ;)

Kot - Eisenbichler 2 @2.50 ⛔ - całoroczny

Przyznaje, że Maciek jest w świetnej formie, ale to samo należy powiedzieć o Niemcu. Już wiemy, że Maciek na chwilę obecną nie jest gotowy na wygrywanie - chyba lekki problem w psychice, ale według mnie to jedynie kwestia czasu. Spodziewam się tutaj zbliżonych wyników, dlatego gram ten kurs, który jest bardziej korzystny. Bardzo możliwe, że obaj skończą w pierwszej 10, a tam różnice nie powinny być duże, dlatego moim zdaniem warto spróbować zagrać Niemca po @2.50.

Do tego rano zagrałem w milenium taki dubel, ale nie jestem przekonany co zasadności grania takich kursów w dniu dzisiejszym, więc nie będę na siłę szukać argumentacji.

Descombes - Fettner 1 @1.57 ✅
Leyhe - Kubacki 1 @1.58 ⛔


ako @2.48 ⛔ (po odjęciu podatku @2.01? - nie wiem czy dobrze to liczę, ale wiem, że co poniektórzy się posrają jak nie podam bez podatku)

e: i popieram typ użytkownika @pestka7 na Johanssona z Hauerem ✅, sam mam to pograne, nawet trochę mocniej ze względu na fakt, iż w betsyfach trzeba grać singlami ????
 
Do góry Bottom