>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2016/2017 - Wisła (13.01 - 15.01.2017)

briko 11,9K

briko

Użytkownik
Bukmacher bettson który wystawił fajne kursy porównując czy do fortuny czy do toto to tam kurs wyjdzie 1,6 a tu mamy 2,6 wiec to są tylko dwie pary a różnica jest ????
A więc do rzeczy:
Stoch - Tande 1 kurs 1,4 ✅
Stoch osiągnął formę na 95% ta z olimpiady jest mocny psychicznie i interesują go tylko i aż żeby oddać dwa dobre skoki i nie ogląda się na innych wiec o tą parę jestem spokojny bo Norweg nie ma tak ustabilizowanej formy.
Kot- Żyła 1 kurs 1,85⛔
Co do Kota to jest głodny jakiegoś podium i to się czuje w kościach ze będzie dążył żeby tam wskoczyć i na skoczni w Wiśle skacze dobrze a Piotr wydaje się że delikatnie spuścił z tonu i chyba emocje schodzą po turnieju czemu się nie dziwię bo sukces osiągnął nieprawdopodobny.
Myślę że Maciej o parę pkt w ostatecznym rozrachunku będzie lepszy . W naziemnych bukach na kota po 1,4 heh
Z wiatrem organizatorzy powinni sobie poradzić wiatr do 2m/s wiec nie jest źle
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Glowny tripel na dzis z fortuny:
Kot 1-6 1,45
Hula- Kasai 1 1,55

Zniszczol - Sakuyama 1 1,45

ako po podatku 2,87
Kota pograłem nawet na zwycięstwo przed kwalami....wszyscy skupiają się na Piotrku i Kamilu, a gdzie dwóch się bije... Maciek ma coś do udowodnienia po TCS, też chce cos wygrać, skacze równo,skacze w Polsce - dla mnie walczy dziś o podium, opcja 1-6 to zabezpieczenie, ponieważ: 1)nie wiemy do końca co z pogodą, 2) pograłem większą stawką ;-)
Stefek treningowo słabo, ale on często tak ma, 80% konkursów widzimy go w drugiej serii, jak mu wyjdzie skok to w drugiej &quot;10&quot;, ale przeważnie 20-25 lokata to jego standardowe miejsce. Nori, który jest moim ulubionym skoczkiem na razie nie gwarantuje TOP20, ba on nawet nie gwarantuje 2 serii, więc tu zakład moze rozstrzygnąć się już przed &quot;drugą połową&quot; skoków ;-)
Na koniec mogłoby się wydawać ryzykowny typ, ale Olek powoli się odbudowywuje, talent ma, trochę nam przygasł, poprzedni sezon słaby, teraz też nie błyszczy, jednak w Polsce powinien powalczyć o drugą serię i gdzieś zakręci się na pograniczu awansu. Sakuyama skacze w kadrze tylko dlatego, że......nie ma kto skakać. Kompletny brak formy i walka o awans do konkursowej 50tki, powieje trochę wiatru i podda się bez walki klepiąc bulę...45-50 to na dziś jego przewidywane miejce.
Dodatkowo
Kot wygra 12,0[/B] ( milenium wczoraj pograne)....kursy spadły, ale każdy gra u innych buków i może znaleźć lepszy kurs
 
barto22 226

barto22

Użytkownik
Na pierwszy konkurs w Wiśle bukmacherzy wystawili niezbyt sprzyjającą ofertę przynajmniej w moim odczuciu. Tak jak poprzednio, betsson popełniał gafy, tym razem trochę bardziej się &quot;postarali&quot; w wystawianiu par na konkurs. Jednak nie ma aż takiej tragedii i znalazłem dwóch zawodników przeciwko którym zamierzam zagrać w dzisiejszym konkursie.

Manuel Fettner - Markus Eisenbichler 2 2.02 Milenium ⛔

Austriak kompletnie mnie tu nie przekonuje, oddał jeden przyzwoity skok w II serii treningowej w której zajął 10 miejsce. Już pierwsze symptomy obniżki formy zauważyłem w Bischofshofen gdzie w konkursie oddał dwa nierówne skoki w konkursie. Tutaj moja teza również się potwierdza, w I serii treningowej oddał fatalny skok zajmując 63 miejsce a w drugiej jak już wspomniałem przyzwoity skok na 121 metr zajmując 10 lokatę. Skok kwalifikacyjny bardzo mierny, przy silnym wietrze pod narty na 116,5 m z niskiej 5 belki. Eisenbichler to też nie jest ten sam zawodnik z Oberstdorfu czy Ga-Pa ale ja widzę obecnie w nim większy potencjał niż u Fettnera. Niemiec nie miał szczęścia do warunków w treningach a zwłaszcza w kwalifikacjach. W obu seriach trenigowych miał wiatr uśredniony w okolicy -1,5 pkt co umożliwiło mu oddać skoki w okolicach 20 miejsca. O skoku kwalifikacyjnym nie ma co wiele powiedzieć ponieważ Eisenbichler miał wyraźnie najgorsze warunki z całej 10 najlepszych zawodników PŚ i lądował na 102 m. Jak już wspomniano dzisiaj zapowiadane są bardziej sprawiedliwe warunki i ja jestem przekonany,że w takich to Niemiec odda dwa równe skoki. Eisenbichlera cały czas stać na to,żeby plasować się w najlepszej 8 konkursowej. Fettner powoli zjeżdża z formą i nie zdziwię się jak uplasuje się w okolicach drugiej a może nawet trzeciej dziesiątki.

Michael Hayboeck - Piotr Żyła 2 2.05 Milenium ✅

Kolejny z Austriaków przeciwko któremu gram w dzisiejszym konkursie. Wczoraj Hayboeck oddał tylko jeden skok na skoczni im. Adama Małysza i był to skok przeciętny jak na warunki 122m (-9.9),5 belka. Nie mam informacji jakie były powody absencji w seriach trenigowych ale możliwe jest,że Michael nadal odczuwa skutki grypy żołądkowej ,która wyeliminowała go z konkursu W Insbrucku. Wiem,że nie należy oceniać jego formy po tym jednym skoku, zwłaszcza,że uplasował się w ostatnim konkursie na 2 miejscu jednak tym razem zagram przeciwko niemu i postawię na Piotrka Żyłę. Wiewiór oddawał średnie skoki w treningach, jednak trzeba zaznaczyć,że był to próby przy mało sprzyjających warunkach. Z resztą sam Piotrek potwierdza,że forma nigdzie nie uleciała i były to skoki &quot;normalne&quot;. Porównując skoki kwalifikacyjne zestawionej pary to skok Żyły był lepszy,oddany co prawda 1,5 m bliżej ale w gorszych warunkach(-4,0).
Tak jak przy poprzedniej parze, jestem przekonany,że to Piotrka stać na oddanie dwóch równych i lepszych skoków konkursowych na skoczni którą bardzo dobrze zna.

Oba typy gram w dublu w Milenium przy kursie ogólnym 3,64 (już po odjęciu podatku). Para Fettner - Eisenbichler jest do pogrania po odrobinie wyższym kursie np w betssonie,bet365 lub bet-at-home.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Ta skocznia jest tak położona, że wytwarzają się tam różne &quot;ciągi&quot; wiatrowe i powodują to, że często tam możemy oglądać loterie, bo jednemu podwieje a drugiemu nie. Kwalifikacje wogóle odpuściłem, jeśli chodzi o typy, natomiast konkurs spróbuję. Natomiast nie ma co przesadzać ze stawkami, tak jak mówiłem może być różnie.

Andreas Wellinger - Johan Andre Forfang 1 @1.6
Manuel Fettner - Markus Eisenbichler 2 @1.8
Stefan Hula - Jan Ziobro 2 @1.27
Piotr Zyla - Andreas Wellinger 2 @1.8
iforbet
Teraz krótko się odniosę. Wielkie graty dla pestki za złapanie takiego kursy na Janka. Ja nawet po takim się nie boje grać, Janek wali na łeb na szyje Stefana w Wiśle i może być, jeśli chodzi o ten weekend, trzecią siłą naszej kadry po Kamilu Stochu i Maćku Kocie.
Po drugie co do Wellingera. W treningach bardzo dobrze wyglądał i chyba lubi tą skocznie, bo tutaj już wygrywał. Mimo iż to król treningów, a zazwyczaj słabiej mu idzie w konkursie to w parze z powracającym Norwegiem i dość słabo się tu spisującym Piotrkiem powinien wygrać.
I co do ostatniej pary. Fettner z konkursu na konkurs coraz mniej widać tą jego formę z początku sezonu. Regres na przestrzeni ostatnich konkursów dla mnie zauważalny i myślę, że Eisenbichler spokojnie sobie z nim poradzi, według forbeta to para 50/50, ja bym dał 65/35 w stronę Niemca.
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Piotr Zyla - Andreas Wellinger 2 @1.8
Ja się dziwie ludziom, którzy stawiają na młodego Niemca w parze z zawodnikiem z pierwszej 10-tki PŚ, który zajął 2 miejsce w TCS, który skacze przed własną publicznością, który jest w swojej życiowej formie. Jedyny argument przemawiający za Wellingerem to, że lubi tutaj skakać i zwyciężył chyba dwa lata temu, nic więcej. On potrafi skakać znakomicie w treningach i kwalifikacjach, ale konkursy to już inna bajka, co pokazały ostatnie zawody w Bischoschofen, gdzie nawet nie załapał się do 30stki.
Dość słabo spisującym się Piotrkiem? Ciekawe, czy wiesz, że Polak w treningach skacze na luzie, zazwyczaj poniżej swoich oczekiwań, a ostatnie konkursy to czołowa 6stka i powtarzalność skoków, co na pewno cieszy, bo były z tym problemy. Niemiec może odpalić w pierwszym skoku, ale jeśli będzie zajmował bardzo wysokie miejsce po 1 serii, to drugi skok może kompletnie zawalić, bo spali się psychicznie, i nawet jego ulubiona skocznia mu nie pomoże. Piotrek to półka wyżej, powalczy o top6, Wellinger może mieć nawet problemy z pierwszą 10tką.
Ale jak zobaczyłem kurs na Wiewióra w pojedynku z Forfangiem, to nadal nie mogę ze śmiechu. Norweg powraca do pierwszej kadry Norwegii, bo uwaga był w tak beznadziejnej formie, że nie łapał się do zespołu i skakał w PK. Tutaj skacze bardzo solidnie, ale na Boga, to nie jest forma, żeby łapać się do czołowej 10-tki i wygrywać z Polakiem. To jeszcze nie ten czas.
Żyła - Wellinger: Żyła 1.80 iforBet
Żyła - Forfang: Żyła 1.65 iforBet
Domen Prevc top 3 5.50 Betsson ???
Taki zakład wisi na Betssonie, postawiłem, ciekawe, czy mi anulują zakład, bo na pewno jest to pomyłka, bo Domen obok Stocha najlepiej podczas treningu i tutaj już presji TCS nie powinno być u młodego Słoweńca. Jutro warunki powinny być raczej stabilne, więc niespodzianek za dużo nie będzie. Stoch i Prevc powalczą o zwycięstwo.
Kurs złapany wczoraj, istna perełka ;)
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Ja się dziwie ludziom, którzy stawiają na młodego Niemca w parze z zawodnikiem z pierwszej 10-tki PŚ, który zajął 2 miejsce w TCS, który skacze przed własną publicznością, który jest w swojej życiowej formie. Jedyny argument przemawiający za Wellingerem to, że lubi tutaj skakać i zwyciężył chyba dwa lata temu, nic więcej. On potrafi skakać znakomicie w treningach i kwalifikacjach, ale konkursy to już inna bajka, co pokazały ostatnie zawody w Bischoschofen, gdzie nawet nie załapał się do 30stki.
Dość słabo spisującym się Piotrkiem? Ciekawe, czy wiesz, że Polak w treningach skacze na luzie, zazwyczaj poniżej swoich oczekiwań, a ostatnie konkursy to czołowa 6stka i powtarzalność skoków, co na pewno cieszy, bo były z tym problemy. Niemiec może odpalić w pierwszym skoku, ale jeśli będzie zajmował bardzo wysokie miejsce po 1 serii, to drugi skok może kompletnie zawalić, bo spali się psychicznie, i nawet jego ulubiona skocznia mu nie pomoże. Piotrek to półka wyżej, powalczy o top6, Wellinger może mieć nawet problemy z pierwszą 10tką.
Ale jak zobaczyłem kurs na Wiewióra w pojedynku z Forfangiem, to nadal nie mogę ze śmiechu. Norweg powraca do pierwszej kadry Norwegii, bo uwaga był w tak beznadziejnej formie, że nie łapał się do zespołu i skakał w PK. Tutaj skacze bardzo solidnie, ale na Boga, to nie jest forma, żeby łapać się do czołowej 10-tki i wygrywać z Polakiem. To jeszcze nie ten czas.
Żyła - Wellinger: Żyła 1.80 iforBet
Żyła - Forfang: Żyła 1.65 iforBet
Na konkurs przewidywany jest wiatr do 2 m/s pod narty. W takich warunkach jestem pewny, że Wellinger objedzie Piotrka. Co to w ogóle za argument, że skacze sobie na luzie?
Wisła to dziwna skocznia, która promuje zawodników z wysoką parabolą lotu. Gdy tam złapiesz wiatr - odlecisz. Wellinger tak skacze, a co do Bischo - po prostu nie poradził sobie w ciężkich warunkach w których bardziej doświadczony Piotrek dał świetnie radę.
Ogólnie co do Wellingera jestem pewny, a co do Forfanga to sam nie wiem. Skacze tu naprawdę dobrze i może się pokusić o top 10/15.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Stefan Hula - Jan Ziobro 2 @1.27
Odradzałbym grania tej pary nawet gdyby na Janka było 1,6-1,8.
Janek dobrze w Wiścle skacze, ale na razie mamy tylko treningi.
Stefan nigdy w treningowych skokach się nie spina, bo jest na tyle ustabilizowany, ze w konkursie i tak skoczy swoje. Ziobro od jakiegoś czasu ma problemy z głową, za bardzo chce, a potem wiadomo jak wychodzi (to samo miał kot w ubiegłym sezonie).
Dla mnie para 60/40 na korzyść Huli i jeśli na Ziobrę jest 1,27 to na Hulę musi być niezły kurs i duże value ???? ????
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Odradzałbym grania tej pary nawet gdyby na Janka było 1,6-1,8.
Janek dobrze w Wiścle skacze, ale na razie mamy tylko treningi.
Stefan nigdy w treningowych skokach się nie spina, bo jest na tyle ustabilizowany, ze w konkursie i tak skoczy swoje. Ziobro od jakiegoś czasu ma problemy z głową, za bardzo chce, a potem wiadomo jak wychodzi (to samo miał kot w ubiegłym sezonie).
Dla mnie para 60/40 na korzyść Huli i jeśli na Ziobrę jest 1,27 to na Hulę musi być niezły kurs i duże value ???? ????
Stefanowi w kwalach też za specjalnie nie poszło, wszedł do konkursu jako 43 zawodnik. Janek na przeciwnym biegunie.

Kurs jednak na Ziobrę za niski, to skoki i wiatr potrafi swoje zdziałać
 
Q 232

qznia

Użytkownik
Kursy Milenium
Schlierenzauer - Boyd-Clowes 1 @1.45
No sorry, ale nie uwierzę, że Gregor zejdzie na tak niski poziom, że nie przeskoczy Kanadyjczyka. W kwalach wyraźnie lepszy, treningi też, nie ma co się łudzić, że Kanadyjczyk nagle odpali. Gregor lubi skakać przed polską publicznością, liczę na minimum miejsce w drugiej dziesiątce w jego wykonaniu.
Klimov - Geiger 1 @1.60
Ciekawa para, bo oboje skaczą w Wiśle bardzo podobnie. Jak Rosjanin skacze w tym sezonie każdy widzi, bardzo poprawne występy i chyba to głównie mnie przekonuje w jego stronę. Poza tym Klimov według mnie podobnie jak Hula, na konkursach zawsze oddaje najlepszy skok. Niemiec bardzo przeciętnie się spisuje i nie liczę na jakiś błysk z jego strony.
Leyhe - Forfang 2 @1.91
Najbardziej ryzykowna, ale myślę że warto. Oboje bardzo dobrze skaczą w Wiśle, ale osobiście Norweg mnie bardziej przekonuje. W trzech skokach za każdym razem lepszy od Niemca, a warunków nadzwyczajnych nie miał. Stephan może i jest w bardziej ustabilizowanej formie, ale ja liczę dzisiaj na błysk młodego Norwega, jego skoki tutaj mnie bardziej przekonują.
AKO: 3.90 [bez podatku ;)]
Pozdrawiam i powodzenia!
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Stefanowi w kwalach też za specjalnie nie poszło, wszedł do konkursu jako 43 zawodnik. Janek na przeciwnym biegunie.
Kurs jednak na Ziobrę za niski, to skoki i wiatr potrafi swoje zdziałać
Okej może kurs jest trochę niski, ale ja próbuję. Ziobro to nie jest już aż tak młody zawodnik, żeby spalić się aż tak w konkursie. Jeśli warunki będą w miarę równe - będzie lepszy.
Co do reszty, nie wiem czemu na siłę szukacie jakichś dziwnych teorii. Nagle niby wszyscy Polacy w treningach i kwali &quot;chowają&quot; swoją rzekomą świetną formę, specjalnie psują skoki. Okej jest kilku zawodników, którzy w treningach i kwali słabiej skaczą a potem odpalają, ale to epizodyczne sprawy. Prędzej działa to w drugą stronę, że ktoś rzeczywiście pod presją może gorzej skakać.
Przypominam, że w TCS jak dobre miejsca zajmowali Żyła i Hula to w kwalach czy treningach też dobrze wyglądali. Jak ktoś dobrze skacze to tak skacze i nie ważne czy to trening czy kwale czy konkurs.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Okej może kurs jest trochę niski, ale ja próbuję. Ziobro to nie jest już aż tak młody zawodnik, żeby spalić się aż tak w konkursie. Jeśli warunki będą w miarę równe - będzie lepszy.
nie o wiek tu chodzi....Mateja jak był po 30-tce też się niesamowicie palił psychicznie ;-);-)
Ziobrę bardzo lubię jako skoczka i życze mu jak najlepiej, ale obecnie jego poziom to CoC i tam powinien walczyć. Fajnie będzie jak w Wiśle zrobi dobry wynik, ale koniec drugiej dziesiątki to absolutny maks dodatkowo przy szczęsciu z warunkami. Nie zdziwie się jak nie wejdzie do drugiej serii, a Stefan jednak bardziej przewidywalny jest ;-)
 
mat95tw 129

mat95tw

Użytkownik
Co do skoków mam 2 typy na dziś oba z STS

Kofler - Geiger @ 1.4✅✅
Kofi zdecydowanie lepszy w kwalifikacjach , skoczył 13 m dalej niż niemiec , i dodatkowo z niższej belki lubi latać przy przednich wiatrach a dziś podobno ma taki być.

Johansson - Kornilov @ 1.37✅✅
Tutaj też jest pewna różnica między zawodnikami , norweg oddaje dobre skoki w Wiśle potwierdził to w kwalifikacjach zajmując 11 miejsce ( 125.5 m ) , Kornilov 13 skoczył 0.5 m dalej ale suma sumarum nota niższa od norwega , myślę że raczej w konkursie przewaga Johanssona powinna być widoczna , poniewaz Denis nie ma ustabilizowanej formy w tym sezonie i wątpie że odda równe skoki które pozwolą mu być przed norwegiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
heros123 1K

heros123

Użytkownik
konkurs - sobota
Kot M.-Hayboeck M. @ 1.60 0.6 punktu...
Ziobro J.-Hula S. @ 1.35
Wellinger A. - top 15 @ 1.08
Stoch K.-Zyla P. @ 1.13
AKO: 2.64⛔ milenium

Kot wczoraj niezłe skoki, skoki na swoim poziomie. Dzisiaj powinno być podobnie, bo dobrze zna tę skocznie, a latem nawet wygrywał na niej. Austriak wczoraj tylko jeden skok, w kwalifikacjach, ale szału nie było. Wydaje mi się, że Maciek spokojnie może wygrać ten pojedynek, bo Hayboeck nie prezentuje nic specjalnego, wczorajszy skok to potwierdził.
Jeśli chodzi o drugą parę, to już sporo zostało powiedziane. W pełni się z tym zgadzam. Janek wczoraj naprawdę solidne skoki oddawał i jeśli dzisiaj to powtórzy, to wygra na luzie ze Stefanem.
Wellinger to raczej formalność, świetne skoki wczoraj, za każdym razem w top 5. Co tu dużo pisać, jest w formie i te jego skoki powinny spokojnie wystarczyć na pierwszą piętnastkę.
Jak skacze Kamil każdy widzi. Forma kosmiczna z dużymi szansami na zwycięstwo dzisiaj. Piotrek trochę osłabł po fantastycznym TCS, wczoraj kiepskie skoki, ledwo przekraczał punkt K. A Kamil? W pierwszym treningu trzeci, drugi trening wygrał. Więcej dodawać nie trzeba. Ja tu nie widzę innego rozwiązania.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Okej może kurs jest trochę niski, ale ja próbuję. Ziobro to nie jest już aż tak młody zawodnik, żeby spalić się aż tak w konkursie. Jeśli warunki będą w miarę równe - będzie lepszy.


No właśnie tak czytam ale hristo mnie uprzedził. Tak tak pamiętam Mateja zapierdzielil w zakopcu drugi skok jeden z najgorszych i uplasował się na 15 miejscu :razz:

Ziobro po takim kursie absolutnie bym odpuścił ale każdy ma tam swoją taktykę. I absolutna zgoda juz nie takie tuzy doświadczone psuly skoki... a o Ziobrze to będziemy mogli coś powiedzieć po Wilingen jak regularnie będzie łapał się do pierwszej 20np. To wtedy będzie miał ustabilizowaną formę ;)
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Typ na niedzielny konkurs:
Czy Stefan Kraft ukończy zawody w TOP 3? TAK @2.00 bwin ⛔⛔⛔ 4 miejsce

Kamil wydaje się na chwilę obecną poza zasięgiem innych skoczków. We wczorajszym konkursie, jedynym zawodnikiem, który nawiązał z nim walkę w 1. serii był Kraft, ale w drugiej Kamil poskładał wszystkich. Kraft wydaje się być w tym momencie lepiej dysponowany niż Tande, Prevc i inni, którzy mogliby rywalizować o podium. Austriak w tym sezonie 6-krotnie stawał już na podium, tyle samo razy co Kamil, o jeden więcej niż Prevc i Tande. Ponadto, Stefan lubi tutaj skakać, do niego należy rekord skoczni - 139 m ustanowiony w 2013 roku. Uważam, że dziś ponownie o zwycięstwo będą walczyć Kamil i Stefan. Stawiam zwycięstwo Polaka, a Austriaka na drugim, w najgorszym wypadku na trzecim miejscu. Pozdrawiam.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Piotr Żyła - Manuel Fettner 1,75 bwin ✅
Konkurs w Wiśle to zawsze dla Polaka dodatkowy bodziec. Piotrek po TCS nadal zachowuje dobrą formę, wczoraj znalazł się w czołówce mimo, że w drugim skoku nie miał możliwości skoczyć dalej. Prognozy pogody na dziś zapowiadają się bardziej wyrównane niż wczoraj. Kierunek wiatru ma być podobny jednak jego siła zmalała.
Fettner mimo słabych treningów w piątek wczorajszy konkurs zakończył na wysokiej 6. pozycji. Przede wszystkim pierwszym skokiem, gdzie miał spory wiatr pod narty, usytuował się wysoko. Myślę, że jego forma nie jest na tyle dobra by w równych warunkach walczyć z Żyłą.
Wczoraj Żyła przegrał tylko o 0,1 pkt.
Stefan Kraft TOP4 1,72 bwin ✅ Idealnie wytypowana czołówka
Zgadzam się z typem Prezesa27. Kraft po chorobie wraca na właściwe tory. Skocznie w Wiśle sobie upodobał będąc tu często w czołówce. O wygraną powalczy ze Stochem, Tande i Prevcem. Po takim kursie moim zdaniem warto.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
barto22 226

barto22

Użytkownik
Mocno zaskoczyła mnie wczoraj dyspozycja Fettnera, zwłaszcza drugi skok, gdzie jednak liczyłem,że wyląduje kilka metrów i przegra z Einsenbichlerem. Dzisiaj nowy dzień,nowe rozdanie i widzę kilka przyzwoitych typów na konkurs.

Andreas Stjernen - Johann Andre Forfang 1 2.1 Betsson ⛔

Jestem mocno zaskoczony,że w tej parze to Forfang jest faworytem.Wczorajszy konkurs pokazał,że jeszcze daaaleko do optymalnej formy. Treningi to jedna strona, w której rzeczywiście Johann oddawał dobre skoki a konkurs w którym ewidentnie się spalił. W nie najgorszych warunkach oddał skok na 119 m co nawet nie pozwoliło mu awansować do 2 serii zawodów. Dzisiaj nawet jeśli mu ta sztuka się uda to wątpie żeby były to skoki na tyle dobre,żeby pokonać Stjernena. Andreas w 1 serii zawodów oddał bardzo dobry skok, dzięki któremu okupował 7 lokatę. W drugiej niestety dla niego trafił na prawie najgorsze warunki w jakich oddawano skoki (tylko Wellinger miał gorszy wiatr). W rezultacie zajął 23 miejsce, które nie odzwierciedla jego aktualnej dyspozycji. Dzisiaj przewiduję,że Stjernen spokojnie zajmie miejsce na przełomie 1-2 dziesiątki. Po takim kursie warto postawić na pierwszego z Norwegów.

Kamil Stoch wygra konkurs 1.72 Betsson ✅

Co tu dużo można napisać. Druga seria pokazała różnice w aktualnej dyspozycji Kamila a resztą stawki. Kamil nawet w tak słabych warunkach w II serii otrzymał 2 najlepszą notę (Domen Prevc miał o 0.4 wyższą a skakał przy wietrze pod narty). Nawet przy ewentualnej loterii wietrznej a mam nadzieję,że takiej nie będzie to Kamil jest w stanie oddać bardzo dobry skok. Wiem,że może kurs nie powala ale nie wyobrażam sobie innego scenariusza na dzisiejsze zawody.

Edit: Ze strony skijumping.pl
&quot;W przeciwieństwie do poprzednich dwóch dni, tym razem – zdaniem meteorologów – aura nie powinna utrudniać przeprowadzenia zawodów. Przewidywana siła południowo-zachodniego wiatru ma wynosić 2 m/s. W porze zawodów nie są spodziewane opady śniegu. Temperatura powietrza ma oscylować w okolicach -4°C.&quot;
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
A czy w ogole beda skoki? Wczoraj juz sie cos z wiatrem kroiło... A dzis?
Prognozy byly wczesniej gorsze, teraz lepiej sie zapowiada ????
Beda podmuchy, jak wczoraj, ale wiatr ma byc nie taki mocny jak wczesniej straszyli ????
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Domen Prevc top4 1.80 Bwin
Ja konsekwentnie zagrał w kierunku Słoweńca. Wczoraj niestety miał pecha i cxhyba jako jedyny w 1 serii konkursowej miał wiatr w plecy i zajmował 12 miejsce, w 2 serii się poprawił, ale do podium zabrakło na prawdę niewiele. Dzisiaj tak jak już forumowicze wspominali wiatr ma być stabilniejszy i tak nie kręcić, przez co zawodnicy powinni skakać w podobnych warunkach. Domen jest mocny, pokazywał to na treningach, jeśli podwiewa pod narty to nawet dorównywał Naszemu Kamilowi. Dzisiaj stać go na pewno na podium.
Schlierenzauer - Forfang: 1 2.70 Unibet
Obydwaj wracają do skakania w PŚ, Gregor po dużej przerwie spowodowanej kontuzją, Norweg z powodu koszmarnej formy nie łapał się do 1 kadry i skakał głównie w PK. Wczoraj obydwaj zawalili swoje skoki i zajęli odpowiednio 31 i 32 miejsce, zabrakło na prawdę nie wiele do awansu do 2 serii. Skąd takie kursy, tego nie wiem, w treningach skakali porównywalnie, w kwalifikacjach również, dlatego nie skreślałbym tutaj Szliriego, bo stać go dzisiaj na zdobycie swoich pierwszych pkt w PŚ i wygranie z Norwegiem, na pewno po takim kursie można spróbować.
Wtf?! W treningach i kwalifikacjach skakali porównywalnie? Przytoczę Ci tylko miejsca, bo nie chce mi się grzebać w metrach, w których przewaga Norwega była również duża.
I trening
Forfang 7 miejsce
Schlieri 47 miejsce
II trening
Forfang 4 miejsce
Schlieri 19 miejsce
Kwalifikacje
Forfang 8 miejsce
Schlieri 20 miejsce
Wczorajsza seria treningowa
Forfang 15 miejsce
Schlieri 8 miejsce
Błagam Cię, gdzie Ty tu widzisz porównywalne skoki obydwu zawodników? Nie mam nic do samego typu, bo kursy może rzeczywiście minimalnie zawyżone na Austriaka, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc jakieś kompletnie niesprawdzone rzeczy.
Pozdrawiam.
Sorry, rzeczywiście nie sprawdziłem, ale już w ostatnim treningu i w konkursie lepszy Szliri, mimo wszystko typ warty ryzyka!
Stjernen - Forfang: 1 2.10 Betsson
Popieram ten typ, wszystko opisane przez innego użytkownika powyżej. Stjernen to zawodnik, który walczy o top10 PŚ, Forfang walczy o miejsce w kadrze, skąd takie kursy, tego nie wiem. Trzeba pobierać.
Vincent Descombes Sevoie - Freitag: 1 1.97 Betsson
No i kolejny zawyżony kurs przez buka. Francuz wyżej w klasyfikacji generalnej, wyżej o 2 pozycje wczoraj w konkursie, kręci się w okolicach pierwszej 10 PŚ, przede wszystkim jego skoki są bardzo stabilne, czego nie możemy powiedzieć o Niemcu, który potrafi odpalić, ale również i zawalić swój skok. Wygrał kwale do wczorajszego konkursu, stąd pewnie widzimy takie kursu, ale w konkursie już lepszy był Francuz i podobnie powinno być dzisiaj.
 
Do góry Bottom