>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2017/2018 - Wisła (17.11 - 19.11.2017)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Można śmiało powiedzieć: Zaczyna się!
Już w weekend rozkręcamy karuzele ze skoczkami w roli głównej. Tym razem, pierwszy raz w historii, zamiast podróży w chłodne tereny Finlandii sezon zacznie się w naszym kraju. Od tygodni dochodzą nas słuchy, że skocznia w Wiśle będzie na czas przygotowana choć za oknami jeszcze zimowej atmosfery nie ma.
Czy spodziewacie się mocnego uderzenia Polaków na własnym terenie? Jak spiszą się inni faworyci? Który kraj najlepiej rozpocznie sezon wygrywając pierwszy konkurs drużynowy.
Mam nadzieje, że w tym sezonie wspólnie zbudujemy fajną atmosferę i razem będziemy cieszyć się nie tylko sukcesami ale także pełnymi portfelami.
Serdecznie zachęcam do wypowiadania się, komentowania, analizowania.

Program PŚ w Wiśle:

Piątek, 17.11.2017

11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje
Sobota, 18.11.2017

15:00 - Seria próbna
16:00 Pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 19.11.2017

14:00 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego​
 
S 135

seba96

Użytkownik
Nareszcie inauguracja sezonu nie będzie kojarzyć się z czterogodzinnym konkursem i przerwaniu go po jednej serii ???? Kursów na konkurs jeszcze nie widziałem także czekamy.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Ciekawi to, jak zaprezentuje się Kubacki. Lato zdominowane, ale znając życie, zimą będą miejsca 15-25. Obym się jednak mylił i było znacznie lepiej!
 
contowsky 1,2K

contowsky

Użytkownik
Pierwsze konkursy zawsze najtrudniej ocenić, na samym GP Letnim nie można się opierać, no ale na czymś trzeba. Kurs z STS na zakład specjalny - Polacy wygrają z przewagą przynajmniej 10 pkt (uwaga : zakład ważny tylko w przypadku rozegrania pełnego konkursu (8 serii skoków)) NIE @1,75 wydaje mi się ciekawszy niż stawianie na czystą wygraną naszych orłów. Przede wszystkim nie wydaje mi się, żeby nasi aż tak zdominowali konkurs, być może wcale nie wygrają. A ten typ wchodzi i jak nie wygrają i jak wygrają niewielką ilością punktów, a warto dodać że są też zakłady na przewagę 20, 30 i 41,6pkt, oczywiście po niższych kursach.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Polska nie wygra konkursu drużynowego 2,45 Marathonbet ✅ Norwegia wszystkich pogodziła ????
Dziś jeszcze nic nie wiadomo kto w jakiej formie i na ile kogo stać. Chcę to wykorzystać i zagrać, że Polska nie wygra konkursu drużynowego. Kursy na wygraną gospodarzy w okolicach 1.50 trochę śmieszne moim zdaniem, bo na jakiej podstawie wystawiane? Letniego GP, gdzie już nie raz pisałem, że nasi skoczkowie przykładają się do letniego skakania bardziej niż inne reprezentacje. Z pewnością będziemy jednym z faworytów także dlatego, że skaczemy u siebie ale pamiętajmy, że na tej skoczni dobre wyniki osiągali Niemcy czy Norwedzy. Sądzę, że każda ekipa ma na tą chwile słabsze ogniwa. U sam może to być Kamil i Piotrek, którzy powoli wchodzą w sezon (też są takie spekulacje medialne).
Pamiętajmy, że to dopiero początek sezonu i nie wszystko będzie takie jak końcówka poprzedniego sezonu czy letniego GP.
Peter Prevc - Marcus Eisenbichler Kwalifikacje 2,45 Marathonbet ✅ 24-10
Drugi typ to bardziej przeciw Słoweńcom, a dokładnie jednemu. Ja nie dam się nabrać na nazwisko, które jeszcze dwa lata temu robiło furorę. Gdzieś doczytałem, że w reprezentacji dzieje się źle i żaden z zawodników formy nie ma. Peter Prevc dopiero 9. w mistrzostwach kraju. Podczas letniego GP też nie wyglądało to dobrze. Brata nawet nie zabiera trener do Wisły. Coś mi się wydaje, że Słoweńcy mogą mieć poważny falstart.
Eisenbichler poprzedni sezon zakończył na 8. miejscu. Gdyby nie zadyszka w połowie sezonu mogło być wiele lepiej. W lecie widzieliśmy go tylko na dwóch niemieckich skoczniach ze słabymi wynikami. Jednak tu bym się nie przejmował, bo w poprzednim sezonie zrobił podobnie, a na początku zimy kręcił dobre rezultaty.
Teraz kwalifikacje to już nie odpuszczanie więc obaj muszą skakać na pełnym gazie i sądzę, że Niemiec będzie miał nam więcej do zaoferowania na początku sezonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
K 181

karolw555

Użytkownik
Niemcy wygrają konkurs drużynowy 5.50 Milenium ⛔
Skokami narciarskimi interesuje się od wielu lat. Jak dotąd nie udzielałem się na forum w tym dziale, ale czas to zmienić. Już dzisiaj początek sezonu- treningi i kwalifikacje, a jutro pierwszy konkurs. Z reguły nie typuje pierwszych 2 konkursów sezonu, gdyż zawsze jest to niewiadoma w jakiej formie są poszczególni zawodnicy. Tym razem jednak dla lepszego oglądania, oraz z racji źle wystawionych kursów (według mnie ) pozwole sobie podać tutaj taki oto typ. Bukmacherzy uważają że Polska jest faworytem do zwycięstwa w tym konkursie. Ja nie potrafię się z tym zgodzić. Wyniki letniego GP rzadko przekładają się na wyniki zimowe. Letnie GP to jest piknik, zawodnicy często jeżdzą tam wraz z rodzinami i podchodzą na luzie do wyników tych konkursów. Ile już razy Polacy świetnie skakali latem i nie miało to żadnego przełożenia na początek zimy. Czemu uważam, że wygrają Niemcy ? Po prostu moim zdaniem mają w tym momencie najmocniejszą 4 i powinno się to przełożyć na wyniki. Wellinger, Eisenbichler, Freitag i Leyhe to dla mnie bardzo solidna ekipa. Zacznijmy od pierwszego z nich Wellingera, zachwycał w poprzednim sezonie, myślę, że teraz też będzie skakał bardzo dobrze. Zapewne będzie skakał jako ostatni, myślę, że przeskoczy kamila o 2-3 metry. Kolejny zawodnik to Marcus Eisenbichler. Niejednokrotnie pokazywał się z dobrej strony, zakończył poprzedni sezon na 8 miejscu PŚ, myślę że przez lato nie stracił dobrej dyspozycji. Kolejny z Niemców - Richard Freitag, zawodnik na pierwszą 10-15 PŚ, nie potrafi odpalić, a duży jest w nim potencjał. Richard jest solidnym skoczkiem, czasem nawet nie będąc w formie potrafił w drużynówce skoczyć dobrze. Ostatni zawodnik Stephan Leyhe, myślę, że powininen w tym sezonie odpalić. Potrafił kręcić się w okolicach 10-20 miejsca, czasem też wskoczyć do pierwszej 10tki i mam takie przeczucie że w tym sezonie zobaczymy u tego zawodnika spory progres.
Nie będę tutaj pisał o wynikach z letniego GP, bo dla mnie nie mają one większego znaczenia. Nie będę też porównywał poszczególnych zawodników z zawodnikami z innych ekip, gdyż początek sezonu to spora niewiadoma i ciężko określić kto w jakiej formie jest. Moim zdaniem Niemcy mają najsilniejszą 4, najrówniejszą, myślę, że nikt z nich nie popsuje żadnego skoku. Pokazywali, że potrafią skakać w Wiśle. Mając do wyboru stawiać Polaków po kursie mniejszym niż 2, a Niemców po kursie 5.50 to zdecydowanie wybieram to drugie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Zgadzam się że kurs wystawiony na Polskę jest nieadekwatny do ryzyka ale Ty chyba nie oglądałeś poprzedniego sezonu, a piszesz że skokami interesujesz się od kilku lat.
Kto wygrał Puchar Narodów w zeszłym sezonie?
Kto wygrywał drużynówkę w Oslo i Planicy?
Jedyny argument Twój to taki że wyniki LGP nie przekładają się na sezon zimowy
Piszesz że Wellinger przeskoczy Stocha o 2-3 metry to lepiej zobacz o ile metrów Kamil przeskakiwał Niemca w ubiegłym roku w Wiśle
Gdyby na Polaków był kurs 2 lub większy to Twoje zdanie na temat jutrzejszych zawodów byłoby inne?
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Niemcy wygrają konkurs drużynowy 5.50 Milenium
Skokami narciarskimi interesuje się od wielu lat. Jak dotąd nie udzielałem się na forum w tym dziale, ale czas to zmienić. Już dzisiaj początek sezonu- treningi i kwalifikacje, a jutro pierwszy konkurs. Z reguły nie typuje pierwszych 2 konkursów sezonu, gdyż zawsze jest to niewiadoma w jakiej formie są poszczególni zawodnicy. Tym razem jednak dla lepszego oglądania, oraz z racji źle wystawionych kursów (według mnie ) pozwole sobie podać tutaj taki oto typ. Bukmacherzy uważają że Polska jest faworytem do zwycięstwa w tym konkursie. Ja nie potrafię się z tym zgodzić. Wyniki letniego GP rzadko przekładają się na wyniki zimowe. Letnie GP to jest piknik, zawodnicy często jeżdzą tam wraz z rodzinami i podchodzą na luzie do wyników tych konkursów. Ile już razy Polacy świetnie skakali latem i nie miało to żadnego przełożenia na początek zimy. Czemu uważam, że wygrają Niemcy ? Po prostu moim zdaniem mają w tym momencie najmocniejszą 4 i powinno się to przełożyć na wyniki. Wellinger, Eisenbichler, Freitag i Leyhe to dla mnie bardzo solidna ekipa. Zacznijmy od pierwszego z nich Wellingera, zachwycał w poprzednim sezonie, myślę, że teraz też będzie skakał bardzo dobrze. Zapewne będzie skakał jako ostatni, myślę, że przeskoczy kamila o 2-3 metry. Kolejny zawodnik to Marcus Eisenbichler. Niejednokrotnie pokazywał się z dobrej strony, zakończył poprzedni sezon na 8 miejscu PŚ, myślę że przez lato nie stracił dobrej dyspozycji. Kolejny z Niemców - Richard Freitag, zawodnik na pierwszą 10-15 PŚ, nie potrafi odpalić, a duży jest w nim potencjał. Richard jest solidnym skoczkiem, czasem nawet nie będąc w formie potrafił w drużynówce skoczyć dobrze. Ostatni zawodnik Stephan Leyhe, myślę, że powininen w tym sezonie odpalić. Potrafił kręcić się w okolicach 10-20 miejsca, czasem też wskoczyć do pierwszej 10tki i mam takie przeczucie że w tym sezonie zobaczymy u tego zawodnika spory progres.
Nie będę tutaj pisał o wynikach z letniego GP, bo dla mnie nie mają one większego znaczenia. Nie będę też porównywał poszczególnych zawodników z zawodnikami z innych ekip, gdyż początek sezonu to spora niewiadoma i ciężko określić kto w jakiej formie jest. Moim zdaniem Niemcy mają najsilniejszą 4, najrówniejszą, myślę, że nikt z nich nie popsuje żadnego skoku. Pokazywali, że potrafią skakać w Wiśle. Mając do wyboru stawiać Polaków po kursie mniejszym niż 2, a Niemców po kursie 5.50 to zdecydowanie wybieram to drugie.
Piszesz że skokami interesujesz się od wielu lat a na moje oko nie masz o nich zielonego pojęcia. Biorąc pod uwagę wyniki z ostatniego sezonu, tak jak Ty to robisz to zjadamy Niemców na śniadanie. To my wygraliśmy Puchar Narodów. Kamil i Maciek przez cały sezon utrzymywali wysoką, stabilną formę a Dawid Kubacki czy Piotrek Żyła raz po raz wskakiwali do pierwszej dziesiątki, a w 20-stce byli praktycznie zawsze. Niemcy natomiast oprócz Wellingera byli bardzo niestabilni. Eisenbichler fatalny środek sezonu, gdzie 3 razy nie łapał się do drugiej serii a kilkukrotnie zajmował miejsca w 3 dziesiątce. Leyhe ta sama sytuacja. Połowa sezonu 2 dzisiątka i połowa 3 dzisiątka albo w ogóle nie było go w drugiej serii. Freitag wielki talent, ale nie potrafi go wykorzystać, bardzo niestabilny zawodnik.
Mówisz że Stoch długo wchodzi w sezon, a spójrz jak w zeszłym sezonie wchodził w sezon Andreas Wellinger. Pierwszy raz w pierwszej dziesiątce znalazł się w Wiśle 14 stycznia a więc prawie że w połowie sezonu, a tak to zajmował miejsca głównie w 3 dziesiątce.
Moim zdaniem kursy są wystawione odpowiednio. Jesteśmy zdecydowanym faworytem i nie tylko dlatego że mamy konkurs u siebie, ale głównie dlatego że ejsteśmy zdecydowanie najmocniejsi sportowo.
 
K 181

karolw555

Użytkownik
Piszesz że skokami interesujesz się od wielu lat a na moje oko nie masz o nich zielonego pojęcia. Biorąc pod uwagę wyniki z ostatniego sezonu, tak jak Ty to robisz to zjadamy Niemców na śniadanie. To my wygraliśmy Puchar Narodów. Kamil i Maciek przez cały sezon utrzymywali wysoką, stabilną formę a Dawid Kubacki czy Piotrek Żyła raz po raz wskakiwali do pierwszej dziesiątki, a w 20-stce byli praktycznie zawsze. Niemcy natomiast oprócz Wellingera byli bardzo niestabilni. Eisenbichler fatalny środek sezonu, gdzie 3 razy nie łapał się do drugiej serii a kilkukrotnie zajmował miejsca w 3 dziesiątce. Leyhe ta sama sytuacja. Połowa sezonu 2 dzisiątka i połowa 3 dzisiątka albo w ogóle nie było go w drugiej serii. Freitag wielki talent, ale nie potrafi go wykorzystać, bardzo niestabilny zawodnik.
Mówisz że Stoch długo wchodzi w sezon, a spójrz jak w zeszłym sezonie wchodził w sezon Andreas Wellinger. Pierwszy raz w pierwszej dziesiątce znalazł się w Wiśle 14 stycznia a więc prawie że w połowie sezonu, a tak to zajmował miejsca głównie w 3 dziesiątce.
Moim zdaniem kursy są wystawione odpowiednio. Jesteśmy zdecydowanym faworytem i nie tylko dlatego że mamy konkurs u siebie, ale głównie dlatego że ejsteśmy zdecydowanie najmocniejsi sportowo.
Poczekajmy na konkurs ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Żyła - Hula @ 1 @ 1,5 ✅
Kraft - Kubacki @ 1 @ 1,55 ✅
AKO: 2,33 fortuna ✅

Taki dubel na pierwszy konkurs indywidualny w tym sezonie. Kubacki jak to Kubacki. Świetny w LGP przeciętny zimą. Nie wierzę, że w tym sezonie będzie inaczej, chociaż chciałbym się mylić. Kraft jako obrońca trofeum skacze na końcu, a z tego co słychać w mediach - forma jest. Dziś kwale, jutro drużynówka więc radzę pośpieszyć się z tym typem.
Żyła jest lepszy od Huli i tyle. Jeżeli głowa się nie zagrzeje a na rozbiegu będzie wszystko ok to Pietrek powinien łyknąć Stefka.
 
urbaneq 1,6K

urbaneq

Użytkownik
Niemcy Win @ 3.48 1xbet ⛔
Pierwsze skoki za nami, a więc można skońćzyć gdybanie i przejści do konkretów. Patrząc w wyniki każdej sesji dziś i kwali nie da się odnieść wrażenia, że pojedynek o zwycięstwo jutro będzie stoczony między Polakami a Niemcami. Skład Polaków znamy na drużynówke. Bez niespodzianek: Stoch, Kot, Żyła, Kubacki. Przewertowałem pare niemieckich portali, ale próżno tam szukać składu na jutro(może zrobiłem to nieudolnie, albo podadzą jutro), a więc prawdopodobny skład Niemiec na 99% Freitag, Eisenbichler, Wellinger, Leyhe.
H2H z dzisiejszych treningów i kwali:
1 trening Polska 285,5 pkt - Niemcy 291.2 pkt
2 trening Polska 274.2 pkt - Niemcy 284.7 pkt
Kwali Polska 474.5 pkt - Niemcy 495.9pkt
każdka kolejna drużyna wyraźniej odstaje od wymienionej dwójki w pkt w pozostałych sesjach. Kurs u tego bukmachera na Polskę 1,52. Serio?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Czym oni się kierowali? Chyba że znany jest skład Niemiec a tam Siegel, Paschke, Alexander Herr i Christof Duffner dowołani na ostanią chwile.. ????
 
K 5

krzyhy

Użytkownik
Przewertowałem pare niemieckich portali, ale próżno tam szukać składu na jutro(może zrobiłem to nieudolnie, albo podadzą jutro), a więc prawdopodobny skład Niemiec na 99% Freitag, Eisenbichler, Wellinger, Leyhe.
Skład jest dokładnie taki jak mówisz, ale na przyszłość - nie musisz wertować niemieckich portali, oficjalna strona FIS-u zawsze służy listą startową - http://medias2.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3133/2018JP3133SLR1.pdf ????
A ze strony 1xbet rzeczywiście ogromny babol, chyba zaspali z wynikami wczorajszych treningów i kwalifikacji, bo takie kursy u buków widniały, ale przed pierwszymi skokami. Nie ma co ukrywać, Niemcy na samym początku sezonu wydają się być najmocniejszą nacją i po wczorajszym dniu są faworytami konkursu, więc jeżeli z rana pojawią się jakieś okazyjne kursy na ich zwycięstwo, to warto łapać.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Ja bym jednak tak łatwo nie skreślał Polaków, to tylko pierwsze skoki, myślę iż powalczymy w tych zawodach. Forma oczywiście zdecydowanie po stronie Niemców, ale to są zawody w Polsce i chyba nasi nie skakali na 100% takie odniosłem wrażenie. Możliwe, że szczyt formy budowany jest na Igrzyska i dlatego tak to wygląda,a niewątpliwie Niemcy będą bardzo groźni w tym sezonie. Drużyna budowana jest na sukces olimpijski.
 
M 75

marmas

Użytkownik
Typ: Niemcy win. ⛔
kurs: 1.90
Buk: Unibet
Nowy Sezon Nowe Nadzieje Nowe Plany. Sezon Wyjątkowy bo Olimpijski. Mistrzami Olimpijski z Soczi są Niemcy. Kto W Korei zdobędzie złoty medal? Tego nie wie nikt. O tym będziemy myśleć w Lutym. Na dzień dzisiejszy mamy zawody drużynowe w Wiśle. Napewno będzie to lepsze rozpoczęcie sezonu niż w Kusamo gdzie zawsze konkursy były nudne i trwały po 4 godziny. Na wstępie trzeba sobie powiedzieć jasno, do wygrania w dzisiejszym konkursie faworytów jest dwóch Niemcy oraz Polska. Oczywiście to jest pierwszy wekeend i pierwsze skoki ale po treningach i kwafikacjach które odbyły się w równej dla wszystkich aurze można już coś powiedzieć. Po 1 Kraft jest poza zasięgiem wszystkich ale to tylko Kraft, reszta austryjaków kuleje jego kolega i drugi filar tej drużyny Hayboeck, skacze himerycznie, raczej nie będzie zajmował czołowych lokat na początku sezonu. Moim zdaniem Austryjacy nie wygrają. Norwegia- no cóż to nie ta norwegia z 2015 roku teraz trochę szukają formy, próbują odrodzić zawodników, Fanemel Forfang skakli lepiej 3 sezony temu aktualnie to druga dziesiątka, Tande to czołówka Johanson z nim bywa różnie moim zdaniem bedą walczyć o 3 miejsce z Austrią i to miejsce wygrają. Co do Słowenii fajny zespół, zawsze mocny i zawsze poza podium nie mają 4 światowej klasy skoczków. Nie wiadomo jak wielka postać peter prevc wydaje się że może być groźny w tym sezonie, ale 24 miejsce w kwalfikacjach tego nie pokazuje. Najlepszy w kwafikacjach wśród Norwegii to Johanson 10 miejsce wśród słoweńców Zajc 17 miejsce. Także Walka o zwycięstwo potoczy się miedzy Niemcami a Polską. Rok temu tak się żłożyło że na Niemieckiej Ziemi drużynówki wygrywali Polacy a na Polskiej Niemcy. Tak uważam że będzie i teraz. Nie jesteśmy na początku mocniejsi od Niemców. Kurs w Unibet to 1.90 na wygrana Niemców i uważam to za przesadę. Stoch fajnie skoczył w kwalfikacjach ale na początku sezonu często ma wachania formy nie wydaję mi się, że Kamil w tym sezonie od początku będzie w dobrej dyspozycji, raczej musimy z tym poczekać jego skoki będa nie równe. Co do reszty? Kolejnym z naszych był Hula, który w drużynówce nie wystąpi, Kubacki mistrz Lata nie wierzę że bedzie tak skakał zimą Uważam że tak jak Kot rok temu po dominacji latem nie zdominował zimy tak będzie w przypadku Kubackiego.
Co do reszty, Żyła bardzo martwi mnie jego poziom skacze słabo, W kwali skoczył źle. Kot skacze przeciętnie póki co. Niemcy natomiast to jest świetna forma, aż 5 zawodników w pierwszej 10. W tym Weligner który ma rezerwy. Typuję ich że wygrają i to z miażdżącą przewagą.
 
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Wygrana Polski ⛔
Kurs: 2.45 forbet

Oglądając wczorajsze quali jestem zadowolony ze skoków naszych rodaków, mówię tutaj o kadrze A, bo niestety zaplecze jest fatalne, ale mniejsza o to w tym momencie. Kamil, wczoraj bardzo dobry skok w kwalifikacjach, na treningach się nie popisywał, jednak w odpowiednim momencie się odpalił i mimo złych warunków oddał bardzo dobry skok. Reszta chłopaków, skoki w granicy 120 metrów, pewne skoki po awans do konkursu. Dlaczego myślę, że nasi rodacy wygrają w Wiśle? Doping kibiców ich poniesie, zobaczycie. Ważne jest, by już od początku budować przewagę w Pucharze Narodów, trener naszej kadry niejednokrotnie powtarzał, że właśnie ta klasyfikacja jest najważniejsza, zdobywanie dużej ilości punktów w PN, przekłada się na indywidualne osiągnięcia. Polacy znają tę skocznię od podszewki, potrafią tutaj skakać i polscy kibice ich poniosą. Co ciekawe, Polacy będą skakać jako ostatni w swoich kolejkach, więc jest to jakaś przewaga psychologiczna. Rywale nie śpią, Austriacy oraz Niemcy są w bardzo dobrej dyspozycji, więc również będą walczyć o końcowy triumf. Życzę sobie przede wszystkim emocji, ale wygrana Polaków jest jak najbardziej wskazana
 
jf-sebastian 1,4K

jf-sebastian

Użytkownik
Dyscyplina: skoki narciarskie
Godzina: 16:00
Spotkanie: zawody drużynowe w Wiśle
Typ: Niemcy
wygrają
Kurs: 2.00
Bukmacher: https://www.milenium.pl/
Analiza:
Z moich obserwacji najlepszą ekipę mają Niemcy, zresztą potwierdzili to w dwóch treningach i kwalifikacjach do sobotniego konkursu w Wiśle. Polacy tacy jakby jeszcze nierówni to dopiero początek sezonu, a i w wywiadach nie ma napinki, aby na siłę wygrać zawody. Ktoś tu napisał, że Polacy z Niemcami będą toczyć bój o zwycięstwo, ale z 2 treningów i kwalifikacji też silną ekipę mają Austriacy, oprócz Stefana Krafta dobrze skacze Daniel Huber Clemens Aigner na zawody drużynowe powinien się zmobilizować Michael Hayböck.

Nie ponoszę odpowiedzialności za moje typy.⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔
Niemcy bulo klepy niech to szlag trafi.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Peter Prevc - Marcus Eisenbichler 1,84 Marathonbet ✅ 20-15
Na temat tej pary pisałem przed kwalifikacjami &gt;&gt;KLIK&lt;&lt;. Typ wtedy bez problemów wszedł. Idę dalej w to samo bo Marcus jest najnormalniej w lepszej formie. Para została wystawiona tylko ze względu na wczorajszy konkurs drużynowy gdzie lepiej zaprezentował się Prevc. Niemiec wczoraj nie miał szczęścia do warunków i przed to też nie mógł odlecieć. W treningach, kwalifikacjach czy serii próbnej do konkursu drużynowego bił Słoweńca. Wczoraj Niemcy w ogóle nie najlepiej i ich wynik to niemiła niespodzianka.
Moim zdaniem Eisenbichler bez wątpienia prezentuje się lepiej i dziś powinien to udowodnić. Jak pokazał w serii próbnej potrafi odpalić (128.5m). Prevc bez fajerwerków skacze równo lądując zaraz za punktem konstrukcyjnym.
Andreas Wellinger - Richard Freitag 2,70 Fortuna ✅ 9-4
Moim zdaniem typ warty rozważenia. Rysio bardzo ładnie skacze w Wiśle. W poprzednich sezonach potrafił osiągać tu dobre wyniki, a nawet stawać na podium. W treningach spisywał się lepiej, we wczorajszym konkursie był tylko o niecałe 5 punktów gorszy od kolegi z drużyny. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Rysio w obu skokach otrzymał większą rekompensatę za wiatr. Faktem jest, że Freitag skacze tu daleko i równo.
Wellinger uznawany za lidera kadry Niemiec dla mnie nie pokazał nic by można było o nim tak powiedzieć. Skacze podobnie jak Freitag, a przecież jeszcze dobrze prezentuje się Eisenbichler czy Leyhe.
Kursy na Wellingera mocno zaniżone w tej parze. Sądzę, że Freitag jest w stanie powalczyć nawet o podium.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
MICHAEL HAYBOECK WYŻEJ NIŻ PETER PREVC: TAK @(1.85)⛔
Austriacy wczoraj bardzo dobre skoki i w tym również zasługa Hayboecka, który oddał dwa równe skoki, na 124 metry i 126.
Argumentem, który przemawia za powyższym typem, jest brak formy Prevca, do której nas przyzwyczaił. Daleko mu do formy z sezonu 2015/16, gdzie skakał jak szalony i zostawił konkurencję daleko w tyle. Niestety a dla konkurencji może stety, do tamtej formy mu daleko i wyżej cenię Michaela, który utrzymuje pewien poziom. Na dzień dzisiejszy według mnie lepszy niż Prevc.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom