>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Kuusamo (23.11 - 25.11.2018)

waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Kwalifikacje
Stoch - Johansson 2. 2,26 Sts
Ja zaczynam od kwali. Ogólne dyskusje zostawiam sobie do jutra. Przed zawodami w wiśle wszystkie plotki mówiły o super formie norwega. W wiśle pokazał że gaz jest i tylko kwestia czasu jak on mega odpali. Moim zdaniem on zgarnie kule w tym roku ale to też temat inna bajka. Kamil jakoś mocno nie napala się na kwale i do tego pierwszy weekend udany. Norweg jednak nie spełniony i chyba bardziej bedzie chcial od poczatku pokazac moc. Wiadomo mega wazne beda warunki. Jak powieje pod narty to czuje nokaut w tej parze. Jak bedzie z tylu to sie wyrowna wszystko.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Problem jest jednak inny i stanowi go wiatr. Meteorolodzy nie pozostawiają złudzeń. Przez cały weekend w fińskiej miejscowości będzie mocno wiało. Już w piątek, w porze oficjalnych treningów i kwalifikacji, podmuchy mają osiągać nawet 6 m/s.


Jeśli do tego będą one z kierunku przeciwnego do siatek przeciwwietrznych, to organizatorzy będą mieli duży problem ze sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji. Co gorsza należy przygotować się na częstą dla Kuusamo loterię i to już w kwalifikacjach. Przypomnijmy, że w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, eliminacje są obowiązkowe dla wszystkich skoczków. Nie można zatem wykluczyć, że w przypadku zmiennych warunków, do sobotniego konkursu nie awansuje któryś z zawodników z czołowej dziesiątki Pucharu Świata.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Treningi kombinacji norweskiej przesuniete z powodu wiatru
Todays Training Rounds and Qualification are cancelled due to strong wind conditions - Accepted
Mam nadzieję , że dwa dni pisania o warunkach i całkiem merytoryczna dyskusja na temat tego dlaczego akurat te zawody powinno sie grać na ostatnia chwile coś pomogły &quot;zapaleńcom&quot; i &quot;gorącym głowom &quot;
I w bonusie wywiad z Klimowem i jego Trenerem
https://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/17137,Klimow_Wiedzialem_ze_dobrze_przygotowalem_sie_do sezonu
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś wiatr dał się mocno we znaki. Dobrze, że nie odstawiano szopki tylko od razu męska decyzja. Chyba właśnie ten wiatr jest powodem, że inauguracja odbywa się od paru lat w centralno-wschodniej części Europy niż na jej skraju.
https://www.skijumping.pl/wiadomosci/25382/PS-w-Ruce-Wiatr-nie-daje-szans-skoczkom-trening-i-kwalifikacje-przelozone-na-sobote-lista-startowa/
Jutro skoki od samego rana. Pogoda ma się nieco poprawić ale nadal będzie wiać w okolicach 4m/s, a porywy do 10m/s. Oby udało się chociaż konkurs przeprowadzić w miarę równych warunkach. Ze stawkowaniem byłbym oszczędny lub dobrym rozwiązaniem będzie gra live o której już tu wspominano.
Niedziela na tą chwilę zapowiada się najlepiej z tych trzech dni.
 
S 0

snoflaxe

Użytkownik
Tande vs Eisenbichler (2) 2,00 Fortuna - kwalifikacje
Moim zdaniem świetna okazja, w Wiśle Tande w żadnym skoku nie był lepszy od Eisenbichlera. Jeszcze wczoraj był kurs 1,94, dziwię się, że wzrósł.
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Przed treningami konkretnymi typami nie ma co rzucać, gdyż spodziewana jest zmiana układu sił względem Wisły i sporej loterii. Na tej skoczni sporo do powiedzenie mogą mieć R.Kobayashi i R.Johansson, na których kursy są całkiem interesujące. Oczywiście mocny powinien być dalej Klimov, jednak tutaj kurs nie jest już tak powalający. Spodziewamy się, że z podium spadnie Leyhe oraz słabszego występu Kamila Stocha, który jest faworytem bukmacherów. To właśnie przeciwko niemu zawieramy na razie najwięcej zakładów po bardzo interesujących kursach. Z Polaków na lidera typujemy Piotrka Żyłę.
Pogoda nie dopisuje. Warunki wietrzne można śledzić pod tym linkiem: http://213.255.162.116/display.html
Jest jednak nieco lepiej niż wczoraj i możliwe, że uda się coś skoczyć.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
18 skoczyło i juz po warunkach ???? Nigdy nie rozumiałem tego konkursu - rozumiem tradycję rukka triple , to że tu bardziej chodzi o inauguracje w biegach (Hanna Falk dziś powinna być bardzo wysoko - ale niestety buki tez o tym wiedzą - jest typowana jako 3-cia do wygranej) . Oczywiście wiatr total pod narty (odejmują od 11 pkt -16 non stop). Wiadomo, że skoro pod narty to Tande już 134 - reszta na razie dno .
Snoflaxe mam pytanie : Eisenbichler dobrze skacze z wiatrem pod narty , czy tylko z ?
 
S 0

snoflaxe

Użytkownik
Snoflaxe mam pytanie : Eisenbichler dobrze skacze z wiatrem pod narty , czy tylko z ?
Generalnie niespecjalnie wierzę w tego typu zależności, że ktoś jakoś wybitnie lepiej skacze z wiatrem w plecy lub pod narty. Niemniej patrząc na jego miejsca na podium, to we wszystkich wiało w plecy ;)
 
X 357

xxxl

Użytkownik
masz za to dobry wynik Marcusa z mniejszym wiatrem niz w przypadku Tande , wiec jesli nie bedzie super loterii w kwalach - powinno być ok .
A teraz już zupełnie poważne pytanie : Czy jest jeszcze jakiś bukmacher , który ma wyniki treningów w dupie i na czas treningów nie zawija kursów ? kumacie może taka firmę ? Czy juz wszystkie buki zawijąja te kursy i nie idzie tego wykorzystać w żaden sposób ?
http://live.fis-ski.com/jp-3089/results-pda.htm
jeszcze chwilę się utrzymają te wyniki każdy może zobaczyć wiatr itd - można nie wierzyć w te cuda pod wiatr - ale jak beznadziejni u nas norwegowie nagle 3 w 6-ce bo wieje , to możesz mi wierzyć ma to znaczenie ????
Ito jak jest wiatr przeciwny zawsze dramat - nie umie wtedy skakać nawet jak jest w kosmicznej formie , dla Norwegów jest to plus ostatnio - efekt mamutów (oni super układają się w lotach - a nieco gorzej technicznie) - dlatego na małej skoczni zawsze mają gorsze wyniki bez względu na formę - wystarczy to sprawdzić ????
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Typy na kwalifikacje
Stoch - Johansson 2 2.20 totolotek
Tande - Eisenbichler 2 1.95 totolotek
Na szybko , totolotek nie zredukował kursów po treningu i typy statystycznie pod ten trening . Po krótce johansson zajął 2 miejsce a stoch 17 . Z drugiej pary eisenbichler wygrał trening a tande był 6 z bardzo mocnym wiatrem pod narty
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Antti Aalto - Timi Zajc 1,75 Totolotek ▶ ZWROT
Kwalifikacje przełożone na 15.15 więc dokładam jeszcze jeden typ o którym myślałem już wczoraj. Aalto przed tygodniem pokazał się z bardzo dobrej strony w niedzielnym konkursie. Zajął 7. miejsce - najwyższe w karierze. Ten wynik był jednak okraszony dobrymi skokami w treningach (miejsca 13. i 9.) oraz w kwalifikacjach gdzie był 7. Młody Fin jest iskierką nadziei dla skoków we własnym kraju, bo ostatnie lata to poziom bardzo słaby. W dzisiejszej jedynej serii treningowej zajął wysokie 4. miejsce oddając najdłuższy skok. Jak widać oddane próby to nie przypadek choć dla ludzi którzy nie interesują się zapleczem czołówki z pewnością jest to nowe nazwisko.
Słoweńskie skoki od ostatniego sezonu nie mają się najlepiej. Do kadry wrzucane są nowe twarze, jedną z nich w poprzednim sezonie był właśnie Timi. Podczas poprzedniego tygodnia przeplatał skokami bardzo dobrymi jak w konkursie niedzielnym (5. miejsce) i słabszymi jak kwalifikacje (30 miejsce) i treningi (27. i 5. miejsce) w piątek przed tygodnie. Dziś w Kuusamo zanotował wynik o 8 metrów bliższy od młodego Fina. Zawodnikowi temu brakuje ustabilizowanej formy dlatego dziś mój typ na Aalto który skacze dobrze w okolicach najlepszej 15.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Piotr Żyła - Kamil Stoch 2,65 Totolotek ▶ zwrot (kwalifikacje odwołane)
Wieje mocno i wieje pod narty, a Piotrek lubi skakać w takich warunkach. Typ na kwalifikacje, gdzie mamy tylko 1 skok, więc szansa, że Żyła będzie przed Stochem jest większa, niż w samym konkursie. Piotrek dobrze wszedł w sezon. W zeszłym tygodniu był najrówniej skaczącym Polskim zawodnikiem, w żadnym ze skoków nie wypadł z pierwszej 15. Na dzisiejszym treningu zajął 10 miejsce, co było najlepszym wynikiem wśród Biało-Czerwonych. Chyba ogarnął się po nieudanym zeszłym sezonie i w tym chce pokazać, że w dalszym ciągu może być silnym punktem drużyny. U Kamila wszystko wydaje się być pod kontrolą. Sezon rozpoczął od 4 miejsca w Wiśle. Już teraz skacze dobrze, ale wiemy, że stać go na znacznie więcej i że to nie jest szczyt jego formy. Dzisiaj oddał dość spokojny skok treningowy i wydaje mi się, że tak samo będzie chciał skoczyć w kwalifikacjach. Warunki są trudne, więc celem na dzisiaj jest zakwalifikowanie się do konkursu, wynik wydaje się być sprawą drugorzędną.
Typ ryzykowny, ale biorąc pod uwagę warunki panujące na skoczni uważam, że warto spróbować. Liczę na Piotra, że potwierdzi swoją dobrą dyspozycję i uplasuje się gdzieś w czołówce kwalifikacji, a przede wszystkim przed Kamilem, dla którego powinien to być kolejny skok treningowy zbliżający go do formy, którą prezentował w poprzednim sezonie.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Dobre skoki w tym sezonie Aalto to oczywiście nie przypadek,bardziej mnie zastanawia dlaczego zawodnik powiedzmy ze światowej 6 tej dziesiątki,zaczyna wskakiwać do pierwszej dziesiątki akurat wtedy gdy zmienił kombinezon na &quot;norweskie wunderwaffe&quot;.
Casusy Aalto,Klimova (oczywiście pierwszy raz w karierze dobrze przepracował lato ,jasne:cwl ???? oraz Johanssona(tak,wg mnie on też jest tu gdzie jest ze względu na sprzęt) sprawiają,że ten sport (podobnie zresztą jak F1),zatraca sportowe meritum i staje się &quot; wyścigiem zbrojeń&quot;.
W miarę stały wiatr pod narty (jak było w serii treningowej) i nie ma bata ,że wymieniona trójka nie wejdzie do pierwszej 10.
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Na dziś niestety oferta niestety nie powala. Widać, że bukmacherzy średnio wiedzą co wystawić i po ile, z racji tylko jednej przeprowadzonej serii treningowej, w dodatku w loteryjnych warunkach. Liczę, że wpadnie coś fajnego na live, a póki co lista najciekawszych typów:
Typ/kurs/stawka:
R.Kobayashi wygra 10 150
Johansson wygra 8 80
aalto wygra 41 20
R.Kobayashi podium 3,2 400
Johansson podium 2,5 150
Aalto podium 17 100
Fannemel podium 9 20
stjernen - hula 1,61 600
johansson - stoch 2,62 250
klimov - leyhe 1,65 150
r.kobayashi - aalto 1,75 250
Antti Aalto - Timi Zajc 1,75 150
Piotr Żyła - Kamil Stoch 2,65 50
Argumentacja? Już przed pierwszymi treningami spodziewałem się dobrej dyspozycji tutaj (lepszej niż w Wiśle) R.Kobayashiego, Johanssona, Aalto oraz Norwegów. Trening to potwierdził (R.Kobayashi nie skakał - ale to też pokaz siły). Do tego kilka ciekawych par przeciwko Huli, Stochowi, którzy powinni wypaść sporo słabiej jak w Wiśle. Oprócz tego Klimov powinien okazać się lepszy od Leyhe, a liderem naszej kadry powinien zostać Żyła.
Dużo tego nie ma, ale może i dobrze, gdyż z racji loterii wypada grać ostrożnie. Liczę na jakieś perełki na live.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Witam.
W dniu dzisiejszym wszystkie typy na konkurs są obarczone ryzykiem, ale totomix wystawił najlepsze kursy na Eisenbichlera i Johanssona w pierwszej szóstce⛔. Gdzie np. Sts na Niemca ma kurs 1,65!!! A tu mamy 4 ⛔kosmos...
Jeżeli ktoś ma na oku granie na zawodnika reprezentacji Niemiec po kursie 4 w szóstce minus podatek to i tak kurs wychodzi 3,52, gdzie np. unibet proponuje kurs w trójce 3,25.
Wiadomo, że Eisenbichler to nie jest skoczek, gdzie jest mocny psychicznie nawet w najlepszej formie ( fajne te jego miny na belce jak poprawia kombinezon i kask:cwl ???? i tak jak wspominałem do tego dochodzą niestabilne warunki atmosferyczne (wiatr) to kurs tak jest warty pobrania, gdzie można oczywiście się zasugerować 1 miejscem podczas treningu.
Powodzenia w dzisiejszej loteriadzie ????
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Uważam że nie ma co opierać się na jednym skoku oddanym w treningu. Zobaczymy czy dzisiaj ktoś jeszcze skoczy, bo wiać ma mocno i bezwzględnie będzie loteriada. Sam dwa dni temu postawiłem na Aalto w parze z Zajcem i patrząc na dzisiejszy trening to rzeczywiście się potwierdza. Tylko ze Fin trafił na jedne z najlepszych warunków, miał odjęte ponad 15pkt i myślę że to w dużej mierze zadecydowało o tak wysokiej pozycji w treningu. To co postawiłem dwa dni temu to zostawiam i dziś nic nie dokładam. Przestrzegam tylko na granie przeciw Kamilowi w konkursie. O ile w kwalach niekoniecznie musi się spinać bo miejsce w konkursie ma zagwarantowane, o tyle w konkursie nie wierzę w to, że znów będzie w drugiej lub trzeciej dziesiątce. Jeżeli wiatr pozwoli rozegrać dziś konkurs, to dla mnie faworytami będą: Johansson, R. Kobayashi i Klimov. Jak będzie, zobaczymy już za chwilę ????
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Widzę że sporo z Was idzie przeciwko Norwegom. Moim zdaniem moga dzisiaj wrócić do dobrego skakania. Norwegowie zmienili narty na nowy model, bardziej giętki i 4 cm krótszy (mogli skrócić narty w związku z nowym przepisem dotyczącym wagi zawodników, a waga zawodników wiąże się bezpośrednio z długością nart). Te narty mają im dać sporo ponoć, jeśli chodzi o moc odbicia i prędkość na rozbieg, kosztem komfortu utrzymania odpowiedniej pozycji w locie, ale to podobno ma nie być zbyt wielki problem. Te narty szykowanie były na Turniej Czterech Skoczni, ale ze względu na słabsze wyniki na starym modelu sztab zdecydował że już teraz je wprowadzą.
Ja dzisiaj widze to tak: Wszystko Unibet
Klimov - R. Kobayashi 1 @ 1,55
Kubacki - Wellinger 1 @ 1,75
Fannemel - Geiger 1 @ 1,65
Żyła - Kraft 1 @ 1,85
Tande - D. Prevc 1 1,55
1. Klimov doskonale popracował w lecie. Zawsze było widać że to jest spory talent, ale jakoś wcześniej nie potrafił tego przełożyć na odległości. Dodatkowo Klimov (podobnie jak Aalto) zakupił Norweski kombinezon z zeszłego sezonu co daje piorunujące efekty. Japończykom zawsze bardzo dobrze skakało się w Wiśle, nie wydaje mi się żeby w Ruce ponownie włączył się do walki o podium a Klimov niewątpliwie tak.
2. Kubacki potwierdza że jest zawodnikiem mogacym walczyć o najwyższe cele, potrafi włączyć się do walki o podium. W ten sezon wszedł bardzo dobrze, moim zdaniem utrzyma dobrą dyspozycje. Wellinger natomiast nastawia się na Mistrzostwa Świata i zapewne do TCS nie będzie w najwyższej formie, co z resztą widzieliśmy w Wiśle.
3. Bardzo dobra forma Andersa przed sezonem, w lecie i nieźle spisywał się w Wiśle, choć i tak poniżej oczekiwań jak wszyscy Norwegowie. Już tutaj w Kusamo pokazał dobrą formę, wskakując na jedynym rozegranym treningu na 3 miejsce (choć w mocno loteryjnych warunkach). Geiger solidnie, ale to nie jest ta skala talentu, on nigdy nie będzie jakimś wielkim zawodnikiem, dochodzi do pewnego poziomu i to wszystko.
4. Kraft zaskakująco w mocno średniej formie. Andreas Felder zapowiadał że bardzo dobrze przepracowali lato i od początku będa mocni, a Kraft jak na razie bez rewelacji a to on jest liderem tej kadry. Żyła bardzo lubi skakać w Kusamo i jestem przekonany że dzisiaj jeśli oczywiście odbędzie się konkurs wskoczy do pierwszej dziesiątki. Stac go na pewno na to. Na treningu 10 pozycja, w bardzo trudnych warunkach, przy silnym wietrze.
5. Domen Prevc w dalszym ciagu nie może odnaleźć formy sprzed dwóch sezonów, kiedy wygrywał konkursy PŚ. Trener trochę miesza ze składem, bo pod nieobecność Petera Prevca, Roberta Kranjca i gorszej formie Jerneja Damjana, został grupa bardzo młodych chłopaków, którzy nie najlepiej jeszcze radzą sobie z presją w PŚ. Powołanie dla Domena nie jest efektem jego dobrej formy a raczej próby trenera sporej liczby zawodników w poszukiwaniu składu na kolejne konkursy przy gorszej formie zawodników którzy skakali w kadrze A w poprzednim sezonie.
 
Do góry Bottom