>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Niżny Tagił (30.11 - 02.12.2018)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kolejny przystanek w Pucharze Świata to Niżny Tagił w Rosji. Skocznia ta po raz 4. będzie gospodarzem. Z pewnością dobre wspomnienia z tej skoczni mają Niemcy bo w dotychczasowych konkursach zawodnicy z tego kraju wygrali aż 4 z 6 konkursów indywidualnych. Czy tym razem będzie podobnie?
Do tej pory na skoczni rządzi młodszy z braci Kobayashi. W ostatnim weekendzie nie miał sobie równych, a ostatnim niedzielnym skokiem pokazał swą moc. Polacy także mają się dobrze. Skocznia w Kuusamo została odczarowana i nasi zawodnicy ponownie stanęli na podium. Czy podobnie będzie w Rosji?
Program PŚ w Niżnym Tagile (HS134):
Piątek, 30.11.2018
12:15 - Odprawa techniczna
13:45 - Oficjalny trening
15:45 - Kwalifikacje
Sobota, 01.12.2018
14:45 - Seria próbna
15:45 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 02.12.2018
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa​
Podawajcie Wasze typy i komentarze. Pamiętajcie o podliczaniu typów i podawaniu buka. Oferta jest tak bogata, że te dane będą mocno ułatwiać sprawę znalezienia par które gracie.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Kobayashi w wywiadzie powiedzial ze chce poprawic wyczyn Stocha z zeszlego sezonu, troszeczke sie chlopczyk zapedzil, czekamy na kursy stoch vs kobayashi ;) wyczuwam value.
Kamil nigdy nie zaczynal tak dobrze sezonu, wyczuwam totalna dominacja w niedlugim czasie
 
merckx1989 595

merckx1989

Użytkownik
Kobayashi mi trochę przypomina wejście domena prevca w sezon 2 lata temu. Obstawiam ze do 4 skoczni bedzie b.mocny. Potem dojdzie presja, zainteresowanie mediów itp A tak skakać sie nie da non stop, nie wierze ze taka top forme rozumiania jako zdecydowane zwyciestwa utrzyma dłużej niz msc. Ale w Rosji trzeba go brać w ciemno i w parze z Kamilem też.
 
plusgresja 3K

plusgresja

Użytkownik
Na jutrzejsze kwalifikacje stworzyłem sobie dwa kupony.
Pierwszy
1. Koudelka - G. Schlier. 1 - 1.70 13-27
2. Kraft - Fannemel - 1 1.40 10-16

Drugi
1. Hlava - Polasek 1 - 1.60 55-40
2. Geiger - Freitag 1 - 1.47 47-22

Wiem, że to tylko kwalifikacje i tak naprawdę nie wiem jakie warunki się szykują, ale mam pierwszych swoich faworytów jak i zawodników którzy będą zawodzić. Jeżeli chodzi o wybranych do zakładów Czechów, to Koudelka naprawdę wygląda solidnie, a Gregor tak naprawdę miał jeden przebłysk kiedy wykorzystał znakomite warunki. Ogólnie Austriacy na początku wyglądają bardzo słabo i może to być kolejny słaby sezon tej reprezentacji. W drugiej parze stawiam przeciwko Polaskowi, który miał swój moment w nieco loteryjnym konkursie w Wiśle a następne konkursy to już równia pochyła. Hlava nie jest może rewelacyjny, ale wyraźnie też poszedł w górę i jest w stanie wyprzedzić jutro właśnie wspomnianego Polaska.
Kraft, Geiger, Leyhe też są po tej jasnej stronie mocy. Wspominałem o słabej formie Austriaków, ale Kraft wydaje się, że ustabilizuje w niedługim czasie formę która będzie pozwalała włączyć mu się do walki o czołowe pozycje.
Dodatkowo myślę, że dość opłacalne jest granie przeciwko Rosjaninowi. Wydaje się, że Ruka go zweryfikowała, aczkolwiek wiadomo, że nie jest to skocznia należąca do łatwych. Ja ostatecznie poczekam na treningi i kwalifikacje żeby ruszyć coś przeciwko niemu, bo jakby nie było jest to jego skocznia. Pytanie czy zje go presja zawodów u siebie. Jeszcze jest trochę wątpliwości.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Piotr Żyła - Stephan Leyhe 1,83 Kwalifikacje Totolotek ⛔ 1-9
Dziś piątek, kwalifikację do sobotniego konkursu więc ja tradycyjnie uderzam do Totolotka by złapać coś bez podatku. Tym razem jednak kurs poniżej 2.00 ale moim zdaniem z dużą szansą wygranej.
Niemiec od początku sezonu w dobrej formie. W indywidualnych konkursach plasuje się w okolicy podium lub na nim. Tylko w loteryjnym pierwszym konkursie w Kuusamo zajął 16 miejsce gdzie nie trafił na mocny podmuch pod narty. Stephan, jak każdy Niemiec, raczej kwalifikacji nie odpuszcza walcząc o wygraną. W poprzednich latach pokazywał na tej skoczni dobre próby właśnie w kwalifikacjach. W konkursie już tak dobrze nie bywało. Niemcy upodobali sobie tą skocznie o czym pisałem we wstępie tematu.
Piotrek także rozpoczął sezon bardzo mocno. Zgadza się to co o nim mówili. Poukładał sobie wszystko w głowie i wrócił mocniejszy co widać po ostatnich konkursach. W loteryjnym konkursie stanął na najmniejszym stopniu podium. Piotrek jednak w treningach i kwalifikacjach nie daje z siebie 100%. Dobrze wie, że w tych próbach trzeba poznać skocznie i się zakwalifikować. Rywalizacja dla niego rozpoczyna się dopiero podczas konkursu.
Zawodnicy z tej pary na tą chwilę prezentują podobną, mocną formę. Moim zdaniem to właśnie Leyhe będzie w kwalifikacjach bardziej zdeterminowany by osiągnąć dobry wynik. Piotrek spokojnie przebrnie kwalifikacje i całą swą siłę pozostawi na sobotni konkurs. Tak też bywało w tym sezonie do tej pory.

Dawid Kubacki TOP3 Kwalifikacje 6,50 Totolotek ⛔ 15

Spoglądam też na pogodę w dniu jutrzejszym w Niżnym Tagile i widzę, że będzie dość mocno zaciągać z tyłu skoczni. Od razu na myśl przychodzi mi Kubacki, który w kwalifikacjach jest niezwykle groźny. Poprzedni tydzień ewidentnie do poprawki. Już zdarzały mu się takie weekendy w poprzednim sezonie, gdzie miał problemy z klasyfikacją do drugiej serii, a po tygodniu walczył o podium. Sądzę, że podobnie może być i tym razem. W kwalifikacjach jego swobodna głowa tylko pomaga, ciężej mu to przenieść na konkurs choć myślę, że niebawem nadejdzie przełamanie ???? Kursik bardzo miły, który przyjmuje z mniejszą stawką.
 
D 12

denison

Użytkownik
Witam, na dziś 3 pary - oczywiście gram teraz bo po treningach kursy zmienia się aa i to kwalifikacje wiec ze stawka nie szaleje..
D prevc - klimov tutaj gram bardziej przeciwko Tuskowi niż za prevcem ale ruski po wygraniu w wisle w filnlandii zdobyl 5 pkt... 1,62 sts
Druga para to koudelka - Gregor sch tutaj też gram bardziej przeciwko gregorowi, Roman nawet nawet w Finlandii i wydaje mi się ze lapie formę 1,7 sts
Trzecia to Niemcy gaiger - Rysiek, gaiger jest w formie cały czas kreci się w 10 a Rysiu powoli powoli ale powinien przegrać 1,47 sts
 
D 12

denison

Użytkownik
Dziś na skoczni straszna loteria, jeden z ruskich dostaje wiatr pod narty i leci aż na 140 m a za jakiś czas kadzi dostaje 35 punktów rekompensaty, może ustabilizuja się ale jak narazie to lipa
 
plusgresja 3K

plusgresja

Użytkownik
Czyli nie pomyliłem się zbytnio co do Klimova. Gość póki co okazuje się Biegunem Pucharu Świata. Po kwalifikacjach dalej trzeba faworyzować młodego Japończyka, Preva, naszą doborową na dzień dzisiejszy dwójke Stoch - Żyła, Leyhe, Kraft, a w niższych parach na Koudelke. Jestem ciekaw jak będą zestawienia.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziwny ten początek PŚ w tym roku. Skoczek na jednej skoczni odpala, walczy o podium. Za chwile ledwo załapuje się do konkursu - mam tu na myśli Klimova czy dziś Wellingera. Inny znów na odwrót, po tygodniu dostaje takiego olśnienia i ląduje w TOP10, a jeszcze niedawno miał problemy z drugą serią jak chociażby Aalto, Domen czy nasz Kot. Mi osobiście ciężko jakoś znaleźć faworytów tak zwanych &quot;długodystansowych&quot;, którzy ów formę utrzymają do MŚ. Przez to też ciężko się typuje ten początek sezonu, trzeba myśleć niestandardowo przeglądając oferty.
Dziś także wiatr rozdawał karty. Patrząc od góry skoczni na pomiarach po prawej stronie zeskoku wiatr pod narty zawiewający zza siatki, po lewej wiatr w plecy. Przez kolejne dni wiatr nie zmieni kierunku więc raczej trzeba się nastawić na podobne warunki. Niedziela dopiero z lżejszymi podmuchami i tu wyjdzie prawda kto jest mocny gdy już nie będzie pomocy w postaci warunków.
Też moim zdaniem ludzie zarządzający belką popełniają błąd, bo co konkurs skoczkowie skaczą z bardzo niskich belek. Kto ma wiatr odleci, inni choć mają umiejętności to nie mają sposobu, bo jak przy prędkości 86-88 km/h odlecieć bez wiatru? Jak spojrzymy w dzisiejsze kwalifikacje to tylko Ryoyu i Kamil z mniejszym wiatrem, inni w TOP10 wiatr minimum 0,8m/s, a czasem grubo ponad metr.
 
P 0

pantrzybet

Użytkownik
Żyła - Johansson 2.29 betsson
Kurs powinien być w drugą stronę. Piotr wygrał dziś kwalifikacje i od początku sezonu w zawodach oddaje swietne skoki. Moim zdaniem jest faworytem w tym starciu więc gram dość grubo.
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
R.Kobayashi podium @1.4

Japonczyk w tym momencie wydaje sie byc najlepszym skoczkiem. Ile to potrwa oczywiascie nie wiadomo, ale poki jest forma to nie ma sie co ogladac w mojej opinii. Kazdy skok to praktycznie jest swietny. Nawet jesli ktos inny odpali skok to przy dwoch seriach i dwoch dalekich Kobayashi i tak najprawdopodbnieniej takiego agenta dojdzie. Jakies takie dziwne pary u bukmachera mi wie wydaje, wiec biore goscia, ktory jest na topie i ktory jest glownym faowrytem konkursu. Do zakladu kombinacyjnego sadze, ze jest to dobry kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 6,1K

smowky

Użytkownik
Typ: Evgeniy Klimov - Jakub Wolny 2 ⛔
Kurs: 1.9
Buk:Unibet
Klimov po wygranym inauguracyjnym konkursie notuje straszny regres w swoich skokach. Z każdym skokiem oddaje coraz słabsze próby. Sądziłem,że być może na krajowej skoczni odzyska blask z pierwszego konkursu jadnak były to płonne nadzieje.Wczorajsze trzy próby były na co tu dużo mówić, beznadziejnym poziomie. 40,59 oraz 38 miejsce nie napawa optymizmem przed dzisiejszym konkursem. Dlatego zdecydowałem się w tej parze postawić na Jakuba Wolnego. Co prawda wczorajsze próby nie były rewelacyjne (najlepszy skok w kwalifikacjach -26 msc) to jednak aktualnie widzę wiekszy potencjał w Polaku. W ostatni weekend zajął 11 i 13 miejsce co okazało się najlepszymi życiowymi rezultatami. Kuba od początku sezonu trzyma równą formę, o dziwo nie przydarzył mu się jak do tej pory fatalny skok (o dziwo,ze wzgledu na doświadczenie). Dzisiaj liczę,że również zakręci się w okolicach 15 miejsca co pozwoli pokonać Rosjanina. Dodam,że to tylko skoki i niestety zapowiadane są trudne warunki,wiatr ma dochodzić do 5ms. Powodzenia!
Edit: dramat...akurat dzisiaj musiał przyjść gorszy dzień
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
No i mamy kilka ciekawych typów na 1 konkurs. Na pewno próbuje zagrań w kierunku Stephana Leyhe. Leyhe jest od początku sezonu bardzo mocny. W Wiśle był drugi w konkursie indywidualnym, a i we wszystkich seriach treningowych i kwalifikacyjnych plasował się wysoko. Kuusamo poszło nieco słabiej, jednak tamta skocznia jest zupełnie inna (nie pasowała Niemcowi) od Wisły i Niżnego Tagiłu, które są niemal bliźniacze. Tutaj Leyhe powinien wrócić do dobrego skakania co potwierdził wczoraj będąc kolejno 5, 1 i 9, także bardzo równo jak na zmienne warunki. Kto może pokrzyżować plany? W zasadzie tylko R.Kobayashi jest w tej chwili w lepszej dyspozycji. Owszem Stoch również wypadał lepiej, jednak myślę, że ta skocznia to nie jego bajka. Nawet jeśli to zostaje jeszcze jedno miejsce na podium, o które Niemiec powinien powalczyć z młodym Prevcem, Johanssonem, Forfangiem, Żyłą i w zasadzie tyle. Reszta jest daleka od swojej formy, więc konkurencja mała. Moim zdaniem Leyhe skacze najrówniej i ma największy potencjał z wymienionej czwórki, a i Stocha może pokonać, także miejsce na podium jest wysoce prawdopodobne a kurs bardzo zachęca bo wynosi aż 5.00, co jest olbrzymim value. Oprócz tego gramy na Niemca w parach H2H również po bardzo ciekawych kursach.
Z pozostałych typów? Po raz kolejny próba gry przeciwko Stochowi, który otwarcie przyznaje, że jest daleki od optimum formy. Za tą skocznią nie przepada i nigdy nie był tu wysoko. Może tym razem się uda, gdyż kursy bardzo zachęcają (Kamil jest po raz kolejny za bardzo przez bukmacherów faworyzowany). Potwierdzenie gorszej dyspozycji Kamila było widać wczoraj w treningach gdzie zajmował odległe lokaty, ale także w kwalifikacjach, gdzie oddając bardzo dobry skok i tak nie załapał się na podium.
Gramy również przeciwko Forfangowi, który jest faworyzowany przez bukmacherów z racji dobrej lokaty w kwalifikacjach oraz bycia rekordzistą tej skoczni. Naszym zdaniem Norweg jest daleki od swojej optymalnej dyspozycji, co potwierdza jego lokata w PŚ, a wczorajsze dobre skoki były głównie efektem warunków. Kiedy Forfang trafi gorsze warunki powinien skoczyć jak w drugim treningu czyli na 24 lokacie.
Do tego kilka perełek H2H, jak wygrana Aalto z Kotem, gdzie Fin jest mocny od początku sezonu (z drobnymi problemami psychicznymi u siebie), a Maciek w każdej chwili może klepnąć bulę. Kolejny ciekawy typ to wygrana Johanssona, który walczy tu o podium z Wellingerem, który skacze tu słabiutko po kursie 1.75. Poniżej lista najciekawszych typów na dzisiejszy konkurs.

Jako pierwszy podany zawodnik na którego stawiam (tyczy się zakładów typu H2H). Przykładowo zapis: A - B, oznacza że zawodnik A okaże się lepszy od zawodnika B
(typ/kurs/stawka):
r.kobayashi
- stoch 1,55 950 ✅
aalto - kot 1,45 1070 ✅
tande - j.kobayashi 1,55 500 ⛔
fannemel - peier 1,95 550 ⛔
d.prevc - forfang 2,2 1250 ⛔
leyhe - johansson 2 150 ✅
zyla - stoch 2,5 50 ✅
johansson - forfang 1,75 250 ⛔
huber - kobayashi 1,55 125 ✅
Freitag - tande 1,84 200 ✅
leyhe - kraft 1,8 350 ✅
leyhe - stoch 2,95 200 ✅
d.prevc - stoch 2,95 150 ⛔
leyhe - forfang 1,85 250 ⛔
tande-kot 1,52 100 ⛔
wolny - kot 2,03 100 ⛔
hula - kot 2,62 40 ✅
leyhe - zyla 2,38 200 ⛔
johansson - wellinger 1,75 220 ✅
leyhe - wellinger 1,88 300 ✅

Leyhe top3 5 500 ⛔
Leyhe top6 2,25 600 ✅
D.Prevc top3 4,5 200 ⛔
D.Prevc top6 2,25 250 ⛔
Forfang poza top4 1,72 350 ⛔
Stoch poza podium 2 550 ✅
Leyhe najlepszy niemiec 2 100 ✅
Podsumowanie:
Zagrane: 9 555
Wygrane: 8 934,55
YIELD: -14,40%
 
Do góry Bottom