>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Oberstdorf (31.01 - 03.02.2019)

tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Przy normalnych warunkach bój o wygraną toczyli by Kraft i Stoch, nie wykluczam któregoś z Norwegów, dziwi słaba postawa Johanssona, ale myślę, że jutro wróci do czołowej szóstki. Żyła też na plus, ale on zawsze kochał loty i przy obecnej dyspozycji spokojnie może wskoczyć na podium. Dziś kompletna kaszana w betach, ale jutro może być tylko lepiej.
Stoch - Kobayashi R. 1 @1.45
Nie wiem ciągle, czemu Japończyk nadal jest w 10tce faworytów do wygrania jutrzejszego konkursu. Dziś zajął 14 miejsce, forma zniżkowa, błędy przy wybiciu i jego sylwetka w locie nie gwarantowały dalekich lotów. Kamil dziś wyprzedził rywala o blisko 35 pkt, gdyby nie fatalne warunki pod koniec konkursu, myślę, że byłoby blisko 50 pkt. Jutro Kamil będzie bił się o wygraną, Japończyk będzie walczył o wejście do czołowej 10 konkursu.
Prevc D - Vancura 1 @1.42
Na Boga, tej pary ogólnie nie powinno być w zestawieniu. Nie porównujmy umiejętności Słoweńca, a Czecha na skoczni. Może i Vancura potrafi daleko odlecieć na treningu czy w kwalach, ale w konkursie raczej nie odda dwóch bardzo dobrych skoków, które mogłyby zagrozić Domenowi. Dziś wyjątkowo po pierwszej serii wyżej był Czech, ale Domen skakał w gorszych warunkach, w drugiej serii wszystko wróciło do normy. Domen powalczy jutro o top 15, Vancura o awans do drugiej serii.
Mocne AKO 2.06
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Tande-Stjernen 1 @1.55

Wydaje mi sie dobry typ. Tande wrocil na loty i jest naprawde dobrze. Co wiecej, uwaazam, ze moze byc teraz gorki, bo Tande przez zawodami nie mial zbyt wielu punkcikowi startowal praktycznie na samym poczatku stawki.
Teraz sytaucja teoretycznie bedzie lepsza bo dzis juz solidnie zapunktowal i oswoil sie z rywalizacja. Pierwszy skok Norwega jeszcze sredni, ale w drugiej juz pokazal potencjal. Stjernen dobrze, na poziomie, ale w konkursie nie wyszedl poza 210 metr. Sadze, ze u Tandego to skakanie pojdzie jeszcze do przodu tu w Oberstdorfie i proponuje taki typ, mimo ze jeszcze kwalifkacjacje po drodze do jutrzejszego konkursu. Tytul mistrza swiata w lotach jednak zobowiazuje, jest szansa na bardzo dalekie skakanie, bo Tande wygral w koncu jeden z treningow i dzis w drugim skoku tez pokazal klase.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Stoch - Kobayashi R. 1 @1.45
Popieram w pełni parę Stoch - R. Kobayashi w stronę Stocha kurs 1,42 ⛔, do tego dorzucam 2 kolejne od siebie.
Huber - Geiger 1 1,28 ⛔
Leyhe - J. Kobayashi 1 1,35 ⛔
AKO 2,45, gram za 500 zł
Huber jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji na mamucie. Niemiec nie przekonuje. W obu seriach gorszy od Austriaka we wczorajszych zawodach. Przy w miarę dobrych warunkach wietrznych oddał dwa równe skoki ale bez rewelacji. Leyhe wczoraj skakał na swoim poziomie, wbrew temu co tu na forum o nim i o Kubackim się rozpisywano. Leyhe pierwszy skok słabszy ze względu na niekorzystny wiatr. W drugim miał lepsze warunki i skoczył na swoim poziomie. Japończyk podobnie jak Geiger przy w miarę fajnych warunkach wietrznych dwa równe skoki ale bez szału. O Kamilu i Ryoyu nie będę się rozpisywał. Opinię mam podobną jak kolega WTAKing.
Ja gram to za 500 zł ale odradzam granie za większe stawki. Skoki nie są dyscyplina na której można zarobić. Zbyt duże znaczenie mają tu warunki wietrzne, a one nawet przy tzw. stabilnych mają bardzo duży wpływ na długość skoku. Większość zawodników potrafi dobry wiatr wykorzystać i dlatego ciężko jest ustrzelić aż 3 pary w jednych zawodach. Polecam raczej dla zabawy grać.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ryoyu Kobayashi - Daniel Andre Tande 2,11 Fortuna ⛔ 1-14
Dalej idę w tą samą stronę i stawiam przeciw Japończykowi. Na temat jego skoków pisałem już sporo w ten weekend więc skupie się na Norwegu. Sezon stracony, ostatnio nawet się nie pokazywał na skoczniach Pucharu Świata. Jest aktualnym Mistrzem Świata w lotach właśnie ze skoczni w Oberstdorfie i widać wczoraj było bardzo dobre skoki w jego wykonaniu. Wszystkie wczorajsze próby za punkt K, a znaczna większość ponad 210m. Tande należy do grona najlepszych lotników w stawce co pokazuje od pierwszego dnia. Co więcej, sądzę, że można stawiać go na równi z Johannsonem czy Forfangiem, którzy w Niemczech także latają daleko.
 
pinio1111 81,5K

pinio1111

Użytkownik
Cóż, jednak Ryoyu zmartwychwstał, tylko nie tego dnia co myślałem;) Widać że zaznajomił się ze skocznią i wyciągnął wnioski po pierwszym konkursie. Dla mnie jest on nadal głównym kandydatem do złota na MŚ. Piękne loty dzisiaj mieliśmy w drugiej serii i naprawdę było na co popatrzeć. Warunki były bardzo stabilne i dzięki temu było dość sprawiedliwie.
Kto wygra jutro? Sądzę, że ten któremu mocniej podwieje bo warunki maja być trudne. Opady śniegu i mocne porywy wiatru. Dlatego jutro delikatnie i typowo &quot;for fun&quot;
 
S 26,6K

sobolekk

Użytkownik
Cóż, jednak Ryoyu zmartwychwstał, tylko nie tego dnia co myślałem;) Widać że zaznajomił się ze skocznią i wyciągnął wnioski po pierwszym konkursie. Dla mnie jest on nadal głównym kandydatem do złota na MŚ. Piękne loty dzisiaj mieliśmy w drugiej serii i naprawdę było na co popatrzeć. Warunki były bardzo stabilne i dzięki temu było dość sprawiedliwie.
Kto wygra jutro? Sądzę, że ten któremu mocniej podwieje bo warunki maja być trudne. Opady śniegu i mocne porywy wiatru. Dlatego jutro delikatnie i typowo &quot;for fun&quot;
Głównymi faworytami do złota to są Stoch i Kraft i żadne kilka winow kobayashiego tego nie zmieni
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Żyła-Kubacki 1 @1.45

Zyla skacze jednak lepiej. Kubacki dzis byl juz slabszy i chyba brakowalo swiezosci u niego. Zyla jednak czai sie bezposredio za czolowka. Z reguly jeden skok u niegojest swietny, a drugi wciaz na bardzo dobrym poziomie i to realnie pozwal myslec moze nie o wygranej, ale okolicach podium. Wydaje mi sie, ze jutro ta tendencja sie w miare utrzyma i u Zyly mozna liczyc na wieksza stabilnosc, a moze nawet zaskoczy jeszcze bardziej. W kazdym razie faworytem w tej parze wydaje mi sie wlasnie Zyla.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
J. A. Forfang - P. Żyła 2,03 forBet ✅ 8 - 4
Udało się 2 razy, to czemu miałoby się nie udać po raz trzeci. Obaj zawodnicy należą do czołówki Pucharu Świata. Obaj też świetnie czują się na skoczniach do lotów narciarskich. W ten weekend mieliśmy już 2 konkursy i w obydwu Piotrek był lepszy od Norwega. Żyła zajął dwukrotnie 4 pozycję, podczas gdy Forfang był 7 i 8. Niby blisko siebie, ale jednak różnice na takich skoczniach są większe niż na skoczniach K-125. Żyła przyzwyczaił do tego, że potrafi się zmobilizować na zawody i nawet skacząc nieco słabiej w treningach/kwalifikacjach, w konkursie oddaje zazwyczaj swoje najlepsze próby. Tak jest właśnie w Oberstdorfie. W zawodach dwukrotnie 4, a w pozostałych skokach miejsca 13, 8, 15, 9. U Norwega jest wręcz odwrotnie. Zajął co prawda wysokie miejsce w tych 2 konkursach, ale w treningach był dwukrotnie 4, a kwalifikacje do pierwszego konkursu wygrał. Liczę, że dziś Piotr znów będzie w ścisłej czołówce i uda mu się wdrapać na podium, bo ostatnie 3 konkursy PŚ to miejsca 4.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
typerskoki 409K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dziś po raz kolejny celujemy w poprawę Forfanga. Bukmacherzy go nie biorą pod uwagę, a ten pokazał wczorajszym drugim skokiem czy piątkowymi próbami, że spokojnie stać go na podium. Kursy na podium i na wygraną Norwega mocno zawyżone. Podobnie na Zajca. Chłopak wygrał w piątek i nie ma powodu żeby go skreślać, tym bardziej że w pierwszej serii oddał słabszy skok, a w drugiej niepotrzebnie się wystraszył co go kosztowało 10metrów i noty za styl. Gdyby dodać mu stracone punkty byłby wczoraj na podium. Zakładając, że dzisiaj nie powtórzy błędów spore szanse na pudło albo nawet wygraną, a kursy są na to mocno zawyżone.Gramy przeciwko Eisenbichlerowi i Kobayashiemu, którzy ostatnio są chimeryczni i to, że wczoraj byli najlepsi nie znaczy, że dzisiaj będą, a kursy na nich bardzo niskie, więc bardzo wysokie przeciwko nim. Nie przekonują nas na tym mamucie &quot;typowi lotnicy&quot; wychodzący płasko i lecący nisko, jak np. Johansson, Stjernen czy D.Prevc. W Vikersund taka technika pozwala walczyć o podium, tutaj trzeba mieć nieco mocy na progu by odlecieć, dlatego również kilka zakładów przeciwko Stjernenowi czy Johanssonowi w parach z zawodnikami, którzy mają większy power w nogach.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Semenic A. - Stjernen A. (kwalifikacje) - 1, kurs 1,77✅
Semenic ze skoku na skok prezentuje się coraz lepiej. W piątek przegrywał rywalizacje ze Stjernenem ale już wczoraj zdecydowanie wygrywał będą w konkursie 12 z przewagą ponad 30 punktów, natomiast w kwalifikacjach z przewagą 9 punktów. Stjernen w przeciwieństwie do Słoweńca prezentuje tendencje zniżkową i ze skoku na skok jest przeważnie gorzej albo podobnie. Według mnie fajny kurs a widać, że Semenic czuje się coraz i raczej nie powinno być gorzej a przewaga z wczoraj była dość znacząca
EDIT:
Hayboeck M. - Huber D.(konkurs) - 1, kurs 1,75✅
Obaj niestabilni, przeplatają skoki dobre ze słabymi. Hayboeck zawalił piątek a Huber sobotę. Wydaje mi się jednak, że stabilniejszy, pewniejszy i trochę lepszy jest tutaj Hayboeck i na niego tutaj stawiam po przyzwoitym kursie
 
pinio1111 81,5K

pinio1111

Użytkownik
Dzisiaj warunki kiepskie i będzie trochę loteria. Jednak w trudnych warunkach większe szanse daję zawodnikom bardziej doświadczonym w lotach. Dlatego spróbuję pograć na Piotrka w parze z Ryoyu. Wczoraj było dość stabilnie i Kobayashi potrafił dużo lepiej odnaleźć się na skoczni niż dzień wcześniej, kiedy podmuchy były znacznie mocniejsze. Piotrek zarówno wczoraj, jak i w piątek skakał równo i dobrze. Jakoś nie wierzę w drugą wygraną z rzędu japońca na mamucie i myślę że w trudnych warunkach Żyła poradzi sobie lepiej. Kurs jest bardzo zachęcający, więc to gram.
R.Kobayashi - P.Żyła 2,73✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
Do góry Bottom