>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2018/2019 - Raw Air 2019 (08.03 - 17.03.2019)

Status
Zamknięty.
dx2 221,2K

dx2

Użytkownik
Norwegia TOP 3 @1.7

Uwazam, ze Norwegia skonczy na podium. Norwegowie maja dobrych lotnikow, ktorzy przed swoja publicznoscia nie powinni zawiesc. Rozpocznie im Forfang, a ze ta grupa bedzie skakac najprawdopodobniej z wyzszej belki, wiec Forfang powinien nabic troche tych punktow, jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem. Pozniej jest Fannemel. Fannemel pewniakiem nie jest, ale tez ponizej dobrego poziomu nie zejdzie, a wczoraj Fannemel na jednym z treningow odpalil petarde i moze tutaj byc duzym zaskoczeniem in plus. Lindvik tez naprawde regularnie ponad 200 m, a z kazdym skokiem coraz fajnie tutaj skacze i kreci sie okolo &quot;dziesiatki&quot;. No i konczy Johansson, ktory moze obok Krafta, Kobayashiego i Zajca skacze tutaj najlepiej, wiec to powinien byc pewny punkt, a Johansson ma w sobie cos z szalenstwa i on moze naprawde odleciec.
Wedlug moich kalkulacji gospodarze powinni zmiescic sie na pudle.
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Pierwsza seria, kto lepszy:
Kobayashi - Johansson 2,94⛔

Dla mnie kurs z kosmosu!!! Przy tak wyrównanych lotnikach robić taką dysproporcję? Robert bije Ryoyu na głowę doświadczeniem w lotach. Jeśli tylko pojawi się jakiś solidny podmuch to odleci bardzo daleko. Zna tą skocznię jak własną kieszeń i 1,9 to byłby adekwatny kurs na niego. Ja widzę ogromne value w tym kursie.
Jeżeli chcecie się jeszcze pobawić w skoki w ten weekend to radzę stawiać dziś bo jutro nie ma mowy o tym żeby konkurs się odbył. Prognozy są tragiczne, wiatr w porywach do 70km/h i do tego śnieg.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Problem Norwegii jest taki , że Fannemel nie potrafi oddać dwóch dobrych skoków , jest w fatalnej formie. Jeśli jeszcze dojdzie do tego wiatr z tyłu skoczni to może zawalić drużynie podium , i nawet Johansson i Forfang mogą nie pomóc.... Nie zapominajmy też o Lindviku, który pewniakiem do dobrych skoków nie jest. Już bardziej widziałbym Polskę na podium
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Pierwsza seria, kto lepszy:
Kobayashi - Johansson 2,94

Dla mnie kurs z kosmosu!!! Przy tak wyrównanych lotnikach robić taką dysproporcję? Robert bije Ryoyu na głowę doświadczeniem w lotach. Jeśli tylko pojawi się jakiś solidny podmuch to odleci bardzo daleko. Zna tą skocznię jak własną kieszeń i 1,9 to byłby adekwatny kurs na niego. Ja widzę ogromne value w tym kursie.
Jeżeli chcecie się jeszcze pobawić w skoki w ten weekend to radzę stawiać dziś bo jutro nie ma mowy o tym żeby konkurs się odbył. Prognozy są tragiczne, wiatr w porywach do 70km/h i do tego śnieg.
Dokładnie. Dla mnie nawet kurs 1.6 byłby OK. 2.94 promocja.
Problem Norwegii jest taki , że Fannemel nie potrafi oddać dwóch dobrych skoków , jest w fatalnej formie. Jeśli jeszcze dojdzie do tego wiatr z tyłu skoczni to może zawalić drużynie podium , i nawet Johansson i Forfang mogą nie pomóc.... Nie zapominajmy też o Lindviku, który pewniakiem do dobrych skoków nie jest. Już bardziej widziałbym Polskę na podium
Pełna zgoda. Raczej Norwegów widzę poza podium.
1.SLO
2.POL
3.GER
4.NOR
5.AUT
6.JPN
Taki układ wydaje się najbardziej prawdopodobny, choć różnice pomiędzy poszczególnymi reprezentacjami minimalne. Może być arcyciekawy konkurs. Niech tylko dadzą tą belkę wyżej, a nie to co wczoraj. Zepsuł FIS tą skocznie.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Wolny-Kubacki1@2,11 fortuna
Widac, ze Kuba jest stworzony do lotów. Mega sie przyjemnie oglada jego skoki. Ładnie polozony na nartach i nic zlego sie z nim w locie nie dzieje. Kubacki i Stoch juz jadą na oparach. Vikersund to chyba skocznia z najgorszym profilem dla Kubackiego. Wczoraj widziellismy co sie działo i dzisiaj jesli wsrod Polakow bedzie inna kolejnosc niz Żyła,Wolny,Kubacki Stoch to bede zdziwiony. Ogolnie mega rozrzut. Totolotek daje tylko 1,65 na Wolnego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Ale różnice dzisiaj w ofertach. Mimo słabszych wczoraj występów nie mogę przejść obojętnie obok:
Johansson w Top6, kurs 2,5 STS, stawka 5/10
Robert lubi latać i potrafi, w piątek wygrał tutaj 1.trening. O zwycięstwo powinni walczyć Kraft i Ryoyu. Domen jak wytrzyma to też będzie w czubie. Będzie liczył się jeszcze Eisenbichler. Natomiast Żyła, Ammann czy Forfang mimo wszystko nie są w równej formie. Kurs zdecydowanie przeszacowany. Konkurencja płaci zdecydowanie mniej.
 
dx2 221,2K

dx2

Użytkownik
Kraft Top 3 @1.45

Kraft z Kobayashim skacza najlepeij i najrowniej. Jest tu jeszcze Domen Prevc, ale on moze nie wytrzymac resji, bo on wczoraj nie skakal w tej decydujacej ostatniej grupie, a doswiadczenie pokazuje, ze to troche inne skakanie.
Kraft wyglada w locie nienagannie, wydaje mi sie to bardziej ulozone i szaroane niz Kobayashi. Austriak oczywiscie walczy o calkowita wygrana w Raw Air, wiec ciezko m isobie wyobrazic by nie stanal na podium, a jest on moim zdaniem glownym kandydatem do wygranej tez w konkursie, a wydaje mi sie ze to niezly kurs, by polaczyc z innym typem.
Schmid-J.Kobayashi 1 @1.55

Bardzo dobrze tutaj Niemiec skacze, nie popsul tu ani jednak skoku. Starszy z braci juz tak regualrny nie jest, wiec sila rzeczy Schmid wydaje sie tu faworytem.
 
O 7

oleks94

Użytkownik
Schmid-Stoch 1 @2.00 totolotek

Trochę sam nie wierzę, że naprawdę stawiam w tej patrzę na młodego Niemca, ale takie mamy realia. Jak już wcześniej wspomniałem w mojej opinii Kamil jest zmęczony tym turniejem/sezonem. Constantin skacze tutaj wybornie. Chyba we wszystkich skokach był lepszy od Stocha, dlatego ja osobiście pobieram jego zwycięstwo w tej parze.
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dyscyplina: Skoki Narciarskie - PŚ Vikersund
Godzina: 17:00
Spotkanie: Kto lepszy? R.Kobayashi - S.Ammann
Typ: S.Ammann
Kurs: 4,75
Bukmacher: Millenium
Analiza:
Po wczorajszym trafieniu Słowenii po wysokim kursie, czas na kolejną próbę. Dzisiejsze zawody stoją pod znakiem zapytania ze względu na pogodę. Ma wiać 2-6m/s i sypać śnieg lub padać deszcz. Tak więc jeśli zawody się odbędą, niespodzianki są możliwe. Dlatego warto poszukać perełek po wysokim kursie.
Jedną z nich jest typ na Ammann w parze z Ryoyu Kobayashim. Upieram się, że Ryoyu nie jest typem lotnika. Bryluje tu dlatego, że jest w kosmicznej formie. A gdy się w takiej jest to skocznia nie przeszkadza, choć słabsze skoki mogą się zdarzyć. Przykład? Wellinger, który również lotnikiem nie jest, jednak będąc 2 sezony temu walczył tu u wygraną w Raw Air. Do ostatniego skoku szło wszystko po jego myśli. Jednak przy presji pojawił się słabszy skok i wyszedł brak doświadczenia i Wellinger kończył zawody na 18 miejscu. Przy dzisiejszych trudnych warunkach może być podobnie i Ammann, który ma bez porównania większe doświadczenie w lotach, może to wygrać z Japończykiem. Ammann skacze z numerem 17, Kobayashi 35, więc spora szansa, że Ammann będzie miał wiatr pod narty, a Kobayashi w plecy. Ponadto Ammann wcale nie wypada tutaj gorzej od Japończyka co widać poniżej. Miejsca w poszczególnych seria w Vikersund (Kobayashi vs Ammann):
1 trening: 16 vs 4
2 trening: 6 vs 4
Kwalifikacje: 1 vs 13
Wczorajsza seria próbna: 13 vs 5
Wczorajsza drużynówka: 3 vs 4
Także wcale Ammann wiele słabszy nie jest i przy odrobinie szczęścia może wygrać. A kurs z kosmosu.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie - PŚ Vikersund
Godzina: 17:00
Spotkanie: Kto lepszy? R.Kobayashi - S.Ammann
Typ: S.Ammann
Kurs: 4,75
Bukmacher: Millenium
Analiza:

Po wczorajszym trafieniu Słowenii po wysokim kursie, czas na kolejną próbę. Dzisiejsze zawody stoją pod znakiem zapytania ze względu na pogodę. Ma wiać 2-6m/s i sypać śnieg lub padać deszcz. Tak więc jeśli zawody się odbędą, niespodzianki są możliwe. Dlatego warto poszukać perełek po wysokim kursie.
Jedną z nich jest typ na Ammann w parze z Ryoyu Kobayashim. Upieram się, że Ryoyu nie jest typem lotnika. Bryluje tu dlatego, że jest w kosmicznej formie. A gdy się w takiej jest to skocznia nie przeszkadza, choć słabsze skoki mogą się zdarzyć. Przykład? Wellinger, który również lotnikiem nie jest, jednak będąc 2 sezony temu walczył tu u wygraną w Raw Air. Do ostatniego skoku szło wszystko po jego myśli. Jednak przy presji pojawił się słabszy skok i wyszedł brak doświadczenia i Wellinger kończył zawody na 18 miejscu. Przy dzisiejszych trudnych warunkach może być podobnie i Ammann, który ma bez porównania większe doświadczenie w lotach, może to wygrać z Japończykiem. Ammann skacze z numerem 17, Kobayashi 35, więc spora szansa, że Ammann będzie miał wiatr pod narty, a Kobayashi w plecy. Ponadto Ammann wcale nie wypada tutaj gorzej od Japończyka co widać poniżej. Miejsca w poszczególnych seria w Vikersund (Kobayashi vs Ammann):
1 trening: 16 vs 4
2 trening: 6 vs 4
Kwalifikacje: 1 vs 13
Wczorajsza seria próbna: 13 vs 5
Wczorajsza drużynówka: 3 vs 4
Także wcale Ammann wiele słabszy nie jest i przy odrobinie szczęścia może wygrać. A kurs z kosmosu.
Sorry ale o co tutaj chodzi? Typu nie neguję, również uważam, że kurs zbyt wysoki, ale co numer ma do wiatru? Jest gdzieś dostępna prognoza, że im później tym wiatr inny?
 
jacio 456

jacio

Użytkownik
Schmid-Stoch 1 @2.00 totolotek
Trochę sam nie wierzę, że naprawdę stawiam w tej patrzę na młodego Niemca, ale takie mamy realia. Jak już wcześniej wspomniałem w mojej opinii Kamil jest zmęczony tym turniejem/sezonem. Constantin skacze tutaj wybornie. Chyba we wszystkich skokach był lepszy od Stocha, dlatego ja osobiście pobieram jego zwycięstwo w tej parze.
Popieram typ na Schmida. Totolotek mocno go nie docenił. Porównałem wszystkie skoki Schmida ze Stochem i uwaga, ani razu Kamil nie był lepszy od Niemca! W porównaniu z Klimowem też Rosjanin wypada słabo, tylko jeden lepszy skok, a kurs 1,55? No coś tu jest nie tak. Wiadomo, że w skokach wszystko może się zdarzyć, ale uważam, że dziś warto spróbować w obu pojedynkach zagrać młodego Niemca.
Stoch Schmid Klimow
I trening 109,7 120,3 82,1
II trening 105,3 124,7 91,9
kwalifikacje 174,1 187,3 153
seria próbna 148 153,4 137,1
I seria konkurs 170,5 180,4 189
II seria konkurs 181,6 202,8 199,3
konkurs suma 352,1 383,2 388,3
suma all 889,2 968,9 852,4
Moje typy:
Stoch - Schmid 2 @ 2.00 ⛔
Klimow - Schmid 2 @ 2.20 ⛔
totolotek
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie - PŚ Vikersund ⛔⛔⛔
Godzina: 17:00
Spotkanie: Kto lepszy? S.Ammann - T.Zajc
Typ: T.Zajc
Kurs:
2.56
Bukmacher: Milenium
Analiza:

Słoweniec skacze równo i daleko, co prawda Szwajcar oddaje dalsze skoki, jednak uważam że Ammann zbyt często psuje swoje próby żeby na niego dziś stawiać. Zajc po wygranej drużynówce jeszcze bardziej może uwierzyć w swoje możliwości i oddać 2 bardzo dobre skoki. Nie od dziś wiemy że Ammann ma duże problemy z lądowaniem za co prawie zawsze traci kilka punktów. Jeśli powieje pod narty młodemu Słoweńcowi to może odlecieć bardzo daleko. Stawiam dziś na Zajca w pojedynku z dużo starszym Ammannem. Powodzenia
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Sorry ale o co tutaj chodzi? Typu nie neguję, również uważam, że kurs zbyt wysoki, ale co numer ma do wiatru? Jest gdzieś dostępna prognoza, że im później tym wiatr inny?
Zazwyczaj gdy zawodnicy skaczą obok siebie tym mają zbliżone do siebie warunki. Jak między nimi skacze 20 zawodników to może minąć nawet 30min. W 30min warunki mogą się zmienić z -20 pod narty na +20 w plecy. Oczywiście prawdopodobieństwo jest 50% bo równie dobrze może Ammann trafić mocno w plecy a Ryoyu mocno pod narty. Ale przy prawdopodobieństwie 50 na 50 kursy powinny być 1.8 na 1.8. Zakładając że Japończyk trochę lepszy to 1.5 vs 2.4. 4,75 to dla mnie olbrzymie value, a potencjalna loteria tylko zwiększa szanse Ammanna. Bo jak o ile w równych warunkach mógłby przegrać, o tyle trafiając lepsze już niekoniecznie. Dlatego istotne jest, że jadą daleko od siebie. Prawdopodobieństwo róznych warunków rośnie. Pytanie tylko kto trafi lepsze.
 
L 40

lukasz-ogl

Użytkownik
KLIMOV-VASSILIEV-2 2.08 CHANCE AS. Dima &quot;latac&quot;potrafi caly sezon bez formy ale tu pokazuje ze jeszcze stać go na dobre miejsce.Typowy lotnik...Mlodszy kolega może i w formie ale loty to nie jego &quot;konik&quot;..
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Zazwyczaj gdy zawodnicy skaczą obok siebie tym mają zbliżone do siebie warunki. Jak między nimi skacze 20 zawodników to może minąć nawet 30min. W 30min warunki mogą się zmienić z -20 pod narty na +20 w plecy. Oczywiście prawdopodobieństwo jest 50% bo równie dobrze może Ammann trafić mocno w plecy a Ryoyu mocno pod narty. Ale przy prawdopodobieństwie 50 na 50 kursy powinny być 1.8 na 1.8. Zakładając że Japończyk trochę lepszy to 1.5 vs 2.4. 4,75 to dla mnie olbrzymie value, a potencjalna loteria tylko zwiększa szanse Ammanna. Bo jak o ile w równych warunkach mógłby przegrać, o tyle trafiając lepsze już niekoniecznie. Dlatego istotne jest, że jadą daleko od siebie. Prawdopodobieństwo róznych warunków rośnie. Pytanie tylko kto trafi lepsze.
Najpierw napisałeś, że jest: spora szansa, że Ammann będzie miał wiatr pod narty, a Kobayashi w plecy.
a następnie, że prawdopodobieństwo jest 50% bo równie dobrze może Ammann trafić mocno w plecy a Ryoyu mocno pod narty.
Myślałem, że faktycznie analizowałeś prognozę pogody a nie rzucałeś monetą ;) Typ był dobry, część analizy niekoniecznie.
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Najpierw napisałeś, że jest: spora szansa, że Ammann będzie miał wiatr pod narty, a Kobayashi w plecy.
a następnie, że prawdopodobieństwo jest 50% bo równie dobrze może Ammann trafić mocno w plecy a Ryoyu mocno pod narty.
Myślałem, że faktycznie analizowałeś prognozę pogody a nie rzucałeś monetą ;) Typ był dobry, część analizy niekoniecznie.
Oblicz sobie statystycznie ile wysokich kursów wchodzi w konkursie loteryjnym a ile w konkursie sprawiedliwym to może zrozumiesz o co mi chodzi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom