>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Skoki Narciarskie

Status
Zamknięty.
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
No nie było wątpliwości, Amman wygrał, znów 2 serie najlepsze to o czym my tu gadamy.
W obu konkursach duża przewaga, był najlepszy, teraz mu życzę PŚ aby wygrał.
Gregor znów wskoczył na 3 miejsce, nie za bardzo się z tego cieszę ale za cały sezon zasłużył na te 2 medale.
Adaś Małysz, coś pięknego, średnia forma przez większą część sezonu a tu nagle przed IO i w trakcie kapitalne skoki, i dwa Srebra, wiadomo lepiej Złoto ale nie miał szans z Ammannem.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Szacunek panie Adamie! Odpocznij teraz dwa sezony i wróć na następne igrzyska ;)
nie ma co tu odpoczywać ???? tylko teraz pod okiem Lepistoe kosić dalej wszystko pokolei ????

Śmiejcie się teraz ze mnie ale ja wierze w medal druzynowy. Mamy Małysza , równych Stocha i Hule , wierze że Miętus się zmobilizuje i przynajmniej te dobre skoki odda. Jak to mówił Szaranowicz. Każda repra ma jakiś słaby punkt po za Austriakami. i wogóle ostatnie wielkie imprezy druzynowe pokazują że Polacy potrafią się zmobilizować na owe zawody. 6 miejsce na IO w Salt Lake 5 w Pragelato i na MŚ 5 w Sapporo i 4 w Libercu
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
No szczerze to nigdy nie wierzyłem w naszą reprezentację ale jakieś światełko w tuneli widać, warunek taki: Małysz skacze fenomenalnie, o to raczej nie możemy się bać, Stoch skacze w okolicach 130m oba skoki albo dalej, Hula 2x ponad 125m to takie minimum , no i Miętus trafia na warunki i 2x minimum 120m i wtedy wszystko zależy od rywali.
Austria poza zasięgiem wszystkich, Norwedzy w najlepszej formie mieliby szansę ale Jacobsen pewnie dużo lepiej się spisze w drużynówce, tylko że Bardal,Hilde i Evensen to za mało będzie, ale pewnie srebro zdobędą.
Finom reprezentacja kompletnie się rozsypała, nie wiadomo co z Ahonenem, Olli psuje skok za skokiem, Hautamaeki miał dziś fuksa że mu powiało, 2 seria pokazała w jakiej jest formie, Happonen coś może skoczyć więcej.
Niemcy też była forma i nie ma formy. Uhrmann, Schmitt słabo, Wank i Bodmer to samo, Neuymaer trzyma jakiś poziom. Ale Niemcy na drużynówki potrafią się zmobilizować i w nich widzę największego rywala do walki o podium.
Japonia ma Ito i Kasai ale to za mało. Podobnie Czechy Hajek i Janda.
Polska ma szansę ale warunek żaden ze skoków nie może być popsuty tzn. mniej niż 115m, a ja się obawiam że taki Miętus zawali skok, i pewnie jeszcze Hula lub Stoch. Szansa jest, być może taka jak nigdy ale teraz wszystko zależy od nich czy ją wykorzystają. Dla Małysza byłoby to już takie zajebiste ukoronowanie kariery w drużynówce mieć jeszcze medal.
PS. Albo Ammann robi operację plastyczną z twarzą Krzyśka Miętusa i walczymy o srebro ????
ZWRACAM HONOR ADASIOWI, NIE WIERZYŁEM W NIEGO PRZED IGRZYSKAMI OLIMPIJSKIMI, POKAZAŁ ŻE JEST WIELKI I CHWAŁA MU ZA TO.
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
No na pewno jakieś szanse są. Waźne żeby nie popsuć ale też dużo zależeć będzie o konkurentów i wiaterku ???? . Tak samo w sztafecie mogą powalczyć biatlonistki, jak nie będzie więcej niż 5-7 doładowań bez rund karnych, to kto wie.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Nie wiem czy zauważyliście ale oba podium jakie były po skokach można zinterpretować jako swego rodzaju podsumowanie ostatniej dekady w skokach, osoby które na nim się znalazły bardzo zasłużyły się dla skoków w ostatnich dziesięciu latach:

Amman to największa niespodzianka jaka przydarzyła się w ważniejszych konkursach, a były nią dwa złota w Salt Lake City

Małysz król skoków w ostatniej dekadzie

Schlierenzauer największy talent jaki się wyłonił w ostatnich 10 latach




Co do konkursu drużynowego też bardzo liczę na dobry występ Polaków, myślę że jak nigdy medal jest w zasięgu, zwłaszcza że nasi nie muszą się wspinać na wyżyny swoich możliwości, wystarczy niech oddadzą po dwa równe i dobre skoki i myślę że brąz jest nasz
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Pamiętajcie że Miętus skacze dobrze z długich rozbiegów, a w indywidualnych jest on ustawiany pod Ammana. Z wyższej belki jest w stanie oddać dwa równe skoki. Hula mnie zaskoczył, o Adasia się nie martwie. Paradoksalnie najwięcej będzie zależeć od Stocha - od jego formy będzie zależeć najwięcej. Skoczy dobrze, to przy odrobinie szczęścia mamy medal. Jak się (nie daj Boże) spali psychicznie walczymy o wejście do 8.
Ja jednak wierze!
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ja jeszcze na miesiąc przed igrzyskami pisałem że mamy spore szanse na brąz i to zdanie podtrzymuje.
Poza konkurencją jest Austria i Norwegia. To w ogóle inna liga. jeszcze 2 tygodnie temu powiedziałbym że AUS są jeszcze w innej lidze teraz szanse Norwegów są sporo większe niż szacunki bukmacherów ale obiektywnie patrząc chyba jednak AUS złoto.
A potem będzie baaardzo ciekawie. Finlandia bez Ahonena chyba jednak bez szans. Olli i Hautamekki bardzo nieregularni, Keituri bez szału. Jeśli nie będzie mocno wiało pod narty to lotnicy z Finlandii powinni skończyć poza pierwszą szóstką według mnie. Bo Japonia czy Czechy nie wyglądają wiele gorzej.
O brąz powalczymy z Niemcami i Słoweńcami. Niemcy niby bez formy ale na drużynówkę pewnie się zepną. Uhrmann (mimo słabszego występu na dużej skoczni) i Neumayer zrobią swoje, bo są w formie na około 10 msc. konkursu indywidualnego. Pytanie czy dwójka z trójki Wank/Schmitt/Bodmer są w stanie oddać cztery równe skoki ? Według mnie bardzo zbliżone możliwości co do naszej kadry (ogólnie potencjał większy ale liczy się aktualna forma)
Słoweńcy bardzo niepozorna ale jednak silna drużyna. Kranjec gdy tylko nie ma niekorzystnych warunków skacze wcale nie dużo gorzej od Adama a poza tym Prevc porównywalnie do Stocha a Meznar z Damjanem łącznie chyba jednak troszkę lepiej niż Hula z Miętusem. Będzie bardzo równo.
Czesi też mogą być rewelacją tych zawodów. Wyrównana drużyna. Koudelka, Hajek, Janda skaczą średnio mniej więcej na poziomie 15-20 msc. do tego Cikl który ociera się o trzydziestkę. Jak będą mieli dobry dzień to też mogą powalczyć.
Japonia to dla mnie wielka niewiadomo. Kasai i Ito skaczący różnie. Wahania pomiędzy skokami ponad 10 metrów. Raz 120 by za chwilę 135, 117 by 128.5 ale widać że jak warunki troszkę lepsze to też potrafią odskoczyć. Tochimoto i Takeuchi koło 40 msc. więc raczej jednak słabsi od nas.
Ogólnie to wydaje mi się że jeśli wszyscy nasi oddadzą 8 dobrych skoków, wcale nie rewelacyjnych ale byle nie poniżej swojej średniej długości wszystkich skoków na dużej skoczni to według mnie brąz dla nas ;-) Ale wystarczy jeden zawalony skok (K.Miętus ?) i będzie spore rozczarowanie ...
Fajne zawody się zapowiadają i może pierwszy medal drużynowy na zimowej Olimpiadzie ? Ja tam lekko chyba sobie pogram na 1-3 na naszych orłów.
 
dark-nightmare 242

dark-nightmare

Użytkownik
Łukasz Rutkowski wystąpi w polskiej ekipie w drużynowym konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Rutkowski w kadrze zastąpił Krzysztofa Miętusa. Myślę że Miętus poradził by sobie lepiej ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
KONKURS DRUŻYNOWY HS 140-WHISTLER OLYMPIC PARK

LISTA STARTOWA:

1. KANADA(Boyd-Clowes,Morrice,Mitchell,Read)
2.USA(Johnson,Frenette,Fletcher,Alexander)
3.FRANCJA(Descombes-Savoie,Lazzaroni,Mabboux,Chedal)
4.ROSJA(Karelin,Korniłow,Rosljakow,Ipatow)
5.CZECHY(Hajek,Koudelka,Hlava,Janda)
6.JAPONIA(Ito,Takeuchi,Tochimoto,Kasai)
7.SŁOWENIA(Pikl,Meznar,Prevc,Kranjec)
8.POLSKA(Hula,Rutkowski,Stoch,Małysz)
9.FINLANDIA(M.Hautamaeki, Happonen,Keituri,Olli)
10.NORWEGIA(Bardal,Hilde,Evensen/Romoeren,Jacobsen
11.NIEMCY(Neumayer,Wank,Schmitt,Uhrmann)
12.AUSTRIA(Loitzl,Kofler,Morgenstern,Schlirenzauer)

Moje typy:
1.Austria-pewne zwycięstwo
2-3. Norwegia,Niemcy-srebro raczej dla Norwegów,zwłaszcza jeśli będzie skakał Bjoern-Einar,który chce się zrehabilitować
4-7. Czechy,Polska,Finlandia,Słowenia-w takiej kolejności,bo Czesi świetnie trafili z formą,my mamy Adama,a Fini bez Ahonnena i z Ollim,Słowenia ma 2 słabe ogniwa dlatego 7 msc
8.Japonia-poza Kasai brak zawodników w formie
9.Francja-tylko Chedal
10.Rosja
11-12. Kanada,USA-dwa zespoły,które startują dla olimpijskiej idei,może Kanada zrewanżuje się z dzisiejszą przegraną w hokeja?;)

Kursy godne uwagi(Bwin):
Niemcy TOP3-kurs:1,80
H2H Niemcy-Finlandia typ:1 kurs:1,45
H2H Polska-Finlandia typ:1 kurs:2,02
H2H Czechy-Japonia typ:1 kurs:2,02
H2H Polska-Słowenia typ:1 kurs:1,65
Więcej pkt w 1.serii-Uhrmann/Olli?typ: 1 kurs:1,55
Więcej pkt w 1.serii-Neumayer/Loitzl? typ:1 kurs:2,40
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Faworyt oczywiście jeden - Austria, co do tego nie ma wątpliwości. Jednak kursy rzędu @1,15-@1,20 na ich triumf są zdecydowanie nieadekwatne do ryzyka. Wystarczy jeden głupi błąd i już może być lipa. Mimo wszystko mają oni najrówniejszą drużynę, i powinni spokojnie zwyciężyć.

Poland - Czech Republic 1 @1,60


Polska może być dziś &#39;czarnym koniem&#39;. Atmosfera w drużynie świetna, jest realna szansa na medal. Myślę, że decyzja o tym żeby wystąpił dziś Rutkowski zamiast Krzyśka Miętusa jest słuszna. Wczoraj na treningach lepiej prezentował się Łukasz. Przy tylnym wietrze, nawet lekkim Miętus sobie zupełnie nie radzi. Rutkowski z kolei ma mocne odbicie, i zawsze te parę cennych metrów jest w stanie zyskać. Kamil chyba się wreszcie przełamał. Udane zawody, wczoraj 3x powyżej 130m. Stefanek także stabilny, jest w stanie oddać 2 równe skoki. No i na koniec Adaś dołoży swoje. Trener Jiroutek zdecydował, że Lukas Hlava zajmie miejsce Cikla. Obaj skaczą podobnie, tyle że Martin słabo zaprezentował się w sobote. Hajek chyba obecnie najmocniejszy punkt, ale do Małysza mu spooooro brakuje. Janda podobnie jak Stoch. Koudelka na dużej skoczni słaby, skacze podobnie jak Hula. Wychodzi więc, że Adam jest w tej rywalizacji kluczowym punktem. Powinniśmy wyprzedzić naszych sąsiadów. Spodziewałem się nawet mniejszego kursu ???? Jazdaaaa :!:


Norway - Germany 1 @1,40


Norwegia kandydat do 2 miejsca, chyba jedyna ekipa która może powstrzymać Austriaków. Liczę dziś przede wszystkim na dalekie skoki Jacobsena. W konkursie sobie znowu nie poradził psychicznie, choć obiektywnie trzeba przyznać że trafiał na te gorsze warunki. W drużynie jednak prezentuje się on już stabilnie. Niemcy w 2 serii kompletnie zawalili swoje skoki, jedynie Neumayer skoczył swoje. Jakoś nie mam przekonania do Wanka i Schmitta. Czuję, że któryś(o ile nie obaj ;)) zepsuje dziś skok. Bardal , Hilde skaczą tutaj dobrze i przede wszystkim regularnie. Mischi Uhrmann także na dużej skoczni prezentuje się słabiej aniżeli na średniej. Czuję tutaj spokojnie, że ekipa Kojonkoskiego będzie lepsza od Germanów.


Slovenia - Japan 1 @1,70


Tutaj główny argument przemawiający za Słoweńcami to wiatr. Ja wstrzymam się z tym zakładem do ostatniej chwili, dużo zależeć będzie od warunków. Japończycy w kwalach skakali świetnie, a to dlatego że był wiaterek pod narty. Oni , lotnicy wykorzystują takie warunki. Jest jednak druga strona medalu - w konkursie sobotnim wiatr wiał kręcił i wtedy Takeuchi z Tochimoto(odpowiednio 110,5m i 105m) zupełnie sobie nie radzą. Ito także marniutko. A na dziś przewidziany jest lekki, ale zmienny wiatr. Popieram zdecydowanie decyzję Zupana o zmianie Pikl -&gt; Damjan. Jernej w słabej dyspozycji jest w stanie masakrycznie zepsuć skok. Primoz wczoraj w treningu potwierdził że jest mocny. Meznar jest stabilny, ma mocne odbicie i w gorszych warunkach skoczy te 120m. Kranjec pociągnie kolegów. Młodziutki Prevc także forma wysoka i powinien dziś być tym 2-gim po Robim. Kurs dobry i chyba warto pograć, ale jak wspomniałem bezpieczniej wstrzymać się do 18 i sprawdzić prognozę.


Po Finlandii niewiadomo czego się spodziewać. Dosłownie cała czwórka jest w stanie zawalić skok. Jak już coś grać, to tylko przeciwko.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Finowie bez formy, a na dodatek bez Ahonena. Hautamaeki, Happonen, Keituri i Olli. Każdy z nich na tych Igrzyskach oddawał już skoki bardzo dobre, ale jak i baardzo słabe. Choćby zmarnowana szansa Hautamaekiego na medal, czy chimeryczność Olli. Typuję, że będą słabsi od Polaków oraz Niemców. Niemcy spinają się na drużynówkę: Uhrmann i Neumayer powinni być gwarantem dobrego występu, a Schmitt i Wank skaczą lepiej od Finów na tych Igrzyskach. Polacy z fenomenalnym Małyszem, solidnym Stochem, nie spadającym poniżej pewnego poziomu Hulą i dobrze prezentującym się na treningach Rutkowskim. Kurs 2,15 na to, że będą lepsi od Finow śmiało pobieram.
Poza tym dorzucam Czechów w parze z Japończykami. Janda i Kasai starzy mistrzowie - tutaj prezentują się na podobnym poziomie. Ito jak nie powieje pod narty to skacze słabo, a Hajek prezentuje pewną regularność. Koudelka i Hlava vs. Takeuchi - Tochimoto. Tutaj powinna rozegrać się walka jeśli chodzi o powodzenie tego typu. Typuję jednak na Czechów. Japończycy rozczarowują i to mocno. Poza top 30 w konkursie indywidualnym, Takeuchi słabo skacze na treningach i chyba pewnej granicy nie przeskoczy. Kurs przyjemny, więc pobieram Czechów.

z Tobet
Finlandia - Polska | 2 - 2,15
Finlandia - Niemcy | 2 - 1,45
Japonia - Czechy | 2 - 2,05


Podsumowując, dzisiaj gramy przeciwko Finom !!! Oby nas nie zawiedli ;P
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Skoki Narciarskie - Igrzyska
Germany - Finland
Typ: Germany @ 1.55
betsafe

Skoki Narciarskie - Igrzyska
Japan - Czech Republic
Typ: Czech Republic @ 2.00
betsafe


Niemcy jak zwykle zmobilizuja sie na drużynówke. Podczas ostatnich takich zawodów w Willingen staneli na podium. Dzis wystapia w skladzie Neumayer, Wank, Schmitt, Uhrmann Jak wiadomo Finowie stracili swoja gwiazde Janne Ahonena. Zastanawiajace jest jak sobie poradza... Maja nierównego Olliego, Hautamaeki którzy skacza nierówno. Osobiscie mysle ze walka o srebro bedzie pomiedzy Niemcami a Norwegami.
Japonia - tutaj zdecydowalem sie postawic przeciwko nim a kurs bardzo ladny na to zdarzenie akurat. W tym momemcie Japończycy maja tylko dobrze skaczacego Kasai, Ito potrzebuje wiatru z przodu aby odleciec. Co innego Czesi: Janda, Hajek oraz Koudelka skacza na podobnym poziomie. Szanse wystapienia w druzynówce dostanie Hlava , który dobrze zaprezentowal sie w treningu.
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Skoki Narciarskie - Igrzyska
Japan - Czech Republic
Typ: Japan @ 1,70
bwin


ja zagralem przewrotnie na Japonczykow, Dlaczego? Japonia to zawsze Japonia, mysle, ze na olimpijski konkurs sie zepna na maksa i beda w piatce. Sa bardzo nieprzywidywalni, moga skoczyc swietnie jak i zenujaco, mysle, ze dzisiaj jednak beda mieli dobry dzien ;)
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
W bwin: czy Finlandia będzie w top 4 nie 2,10
Wydaje mi się że spore value.
1 miejsce zarezerwowane dla Austrii,
2-3 NORWEGIA,Niemcy
o 4 miejsce powalczą zespoły: Polski,Japonii,Czech,Słowenii,Finlandii.
Też właśnie nad tym myślałem. Nawet chyba lepiej zagrać, że Finowie nie będą w TOP4 niż, że przegrają z Polakami. Austria i Norwegia raczej 1-2. Co do Niemców to niebyłbym taki pewien, ale Czesi, a przy dobrych warunkach Japońce mogą wygrać z Finami (oczywiście nasi też).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom