>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skrill - konto w Euro

dmo-domino 0

dmo-domino

Użytkownik
Witam,
posiadam konto Skrill prowadzone w Euro. W tym momencie mieszkam w Polsce i jeżeli będę płacił to właśnie używając złotówek.
W jaki sposób najtaniej wypłacić pieniądze w dwóch wersjach:
  1. Z zamianą na PLN
  2. Z pozostaniem w walucie EUR

Czy ktoś wie, czy Skrill łączy się np. z Transferwise?
Posiadam w banku konto walutowe, ale przy ostatniej wypłacie zadziwiła mnie wielkość prowizji pobieranej przez bank. Razem z Skrillem około 30zł.
Pozdrawiam
Edit: Widziałem też bankomaty w Polsce, w których można wypłacać Euro - ktoś korzystał? Z drugiej strony, gdybym zdecydował się na rozszerzenie Skrilla czy mogę w nim przelać pieniądze z rachunku Euro na PLN?
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Witam,
posiadam konto Skrill prowadzone w Euro. W tym momencie mieszkam w Polsce i jeżeli będę płacił to właśnie używając złotówek.
W jaki sposób najtaniej wypłacić pieniądze w dwóch wersjach:
  1. Z zamianą na PLN
  2. Z pozostaniem w walucie EUR

Czy ktoś wie, czy Skrill łączy się np. z Transferwise?
Posiadam w banku konto walutowe, ale przy ostatniej wypłacie zadziwiła mnie wielkość prowizji pobieranej przez bank. Razem z Skrillem około 30zł.
Pozdrawiam
Edit: Widziałem też bankomaty w Polsce, w których można wypłacać Euro - ktoś korzystał? Z drugiej strony, gdybym zdecydował się na rozszerzenie Skrilla czy mogę w nim przelać pieniądze z rachunku Euro na PLN?
Jeżeli korzystasz z karty w Polsce i nie zamierzasz korzystać z niej w krajach gdzie obowiązuje euro to po co wybrałeś walutę jako euro ?
Jezeli chodzi o najtańsze wypłacanie kasy z euro na PLN to najtańsza i najlepsza z możliwych opcji to własnie konto walutowe bezpośrednio ze skrilla wypłacasz na konto walutowe w euro i potem konwertujesz w banku na PLN i tutaj masz najbardziej korzystny kurs i nie płacisz dodatkowych opłat za konwersje waluty.
Posiadając konto w euro nie masz żadnych możliwości żeby nie strać w porównaniu do posiadania konta w złotych.
Najprostszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zmiana waluty na koncie skrill. Otwierasz nowe konto i prosisz o zamknięcie starego dlatego że chciałbyś zmienić walutę i tyle.
Tak samo jak by ktoś zakładał netellera a chciałby korzystać z karty.
Najpierw doczytajcie dokładnie jak to wygląda bo potem jest płacz że ktoś ma konto w złotych a za wymiane euro płaci ponad 5zł.
Neteller nie posiada karty w walucie PLN więc jak ktoś otwiera tam konto a chce korzystać z karty to najbardziej opłacalną opcją jest konto i karta w tej samej walucie.
Najbardziej popularna opcja to oczywiscie euro. Ale jak ktoś sobie przejrzy kursy poszczególnych walut to może się okazać że najmniej popularne waluty są najbardziej korzystną opcją.
 
dmo-domino 0

dmo-domino

Użytkownik
Sylwek, wybrałem konto w euro, gdyż najbardziej mi ta waluta odpowiada. Nie chwieje się jak złotówka, no i często i gęsto bonusy są typu 200zł lub 200euro (np. Bet365) - łatwo sobie przeliczyć co się bardziej opłaca (to tak odnośnie Twoich najmniej popularnych walut jako najlepsze rozwiązanie). Czasami tylko żałuję, że nie wybrałem funtów, no ale nie o moich preferencjach miała być ta dyskusja. Konto jest w euro i tyle.
Z pewnością konwertowanie w samym banku nie jest najlepszą opcją, wystarczy wziąć pod uwagę wspomniany przeze mnie TransferWise.
Nie rozumiem po co przytyki o płaczu, bo jak będzie trzeba to koszty poniosę. Skoro to forum to chcę się zapytać czy znacie inną, tańszą opcję - może ktoś stał przed podobnym dylematem.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Sylwek, wybrałem konto w euro, gdyż najbardziej mi ta waluta odpowiada. Nie chwieje się jak złotówka, no i często i gęsto bonusy są typu 200zł lub 200euro (np. Bet365)
Czasami tylko żałuję, że nie wybrałem funtów, no ale nie o moich preferencjach miała być ta dyskusja.
Konto jest w euro i tyle.
Z pewnością konwertowanie w samym banku nie jest najlepszą opcją, wystarczy wziąć pod uwagę wspomniany przeze mnie TransferWise.
Nie rozumiem po co przytyki o płaczu, bo jak będzie trzeba to koszty poniosę. Skoro to forum to chcę się zapytać czy znacie inną, tańszą opcję - może ktoś stał przed podobnym dylematem.
Co ma waluta u bukmachera do waluty na koncie skrill ?
Co to znaczy że euro się nie chwieje jak złotówka? Jak złotówka się chwieje bo nie rozumiem ? 1zł=1zł
Masz na myśli inflacje?
Myślisz dokładnie tak samo jak ludzie którzy biorą kredyty w obcych walutach. ???? Raczej im to na dobre nie wychodzi własnie ze względu na wachania kursów walut a różnice w poziomie zadłużenia na początku wzięcia kredytu nie są aż tak powalające.
To jest chyba jasne i oczywiste że będąc w danym kraju jeżeli masz mozliwosć to najbardziej jest opłacalne płacenie w walucie tego kraju.
Możesz sobie załozyć w każdym banku konto walutowe i zamówić do niego karte ale jaki byłby w tym interes gdybyś miał konto w polskim banku robił zakupy w polskim sklepie kupywał za złotówki a płacił w euro ? Ewidentnie bez sensu działanie które naraża Cie na nie potrzebne koszty.
I to działa w jedną stronę tzn nie można na tym zarobić tzn nie ma takiej możliwośći żebyś płacąc inną walutą zapłacił taniej niż gdybyś płacił w lokalnej walucie. Jeżeli np coś kosztuje 4zł to zapłacisz 4zł a kupując to samo o tej samej wartości(4zł) płacąc w euro zapłacisz więcej niż 4zł.
Do każdej płatnosci inną walutą musisz doliczyć przewalutowanie+prowizja za przewalutowanie.
Nie rozumiem po co przytyki o płaczu, bo jak będzie trzeba to koszty poniosę. Skoro to forum to chcę się zapytać czy znacie inną, tańszą opcję - może ktoś stał przed podobnym dylematem.
Chodziło mi tylko o to że nie potrzebnie nie którzy płacą podwójnie. Sam o to pytasz jakie są tańsze opcje więc Ci odpowiedziałem ale jak wolisz i myślisz że trzeba będzie płacić więcej to nikt Ci tego nie zabroni. Twój wybór.
Nie mówie tutaj o ludziach którzy mają kasę bo oni czy zapłacą 5 10 czy 20zł więcej to im to różnicy nie robi ale są ludzie którzy naprawdę liczą się z pieniędzmi i dla nich każde &quot;pare złotych&quot; jest na wagę złota.
 
dmo-domino 0

dmo-domino

Użytkownik
Sylwek, śpieszę z tłumaczeniem.
Waluta na koncie Skrill do bukmachera ma to, że skoro konto u bukmachera mam w euro to wypada mieć tą samą walutę na Skrill. I co do chwiania się: często używam Euro - więc dla mnie ta waluta jest najlepsza, a wartość złotówki spada w obecnej chwili. Mówiąc najprościej kiedyś miałbym 100 euro za 400zł, teraz mam 100euro za 450zł.
 
Do góry Bottom