>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix (10) Skandynawii - Mallila, 8 września

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
FIM Scandinavian Speedway Grand Prix




Informacje, aktualności z GP
Lista startowa:
Będzie dodana po losowaniu
Wyniki:
2005
1.Jason Crump, 2.Andreas Jonsson, 3.Tony Rickardsson, 4. Leigh Adams
2006
1.Andreas Jonsson, 2.Hans Andersen, 3.Leigh Adams, 4.Jason Crump

2007
1.Leigh Adams, 2.Tomasz Gollob, 3.Jason Crump, 4.Hans Andersen

2008
1.Leigh Adams, 2.Hans Andersen, 3.Nicki Pedersen, 4.Jason Crump

2009
1.Tomasz Gollob, 2. Jason Crump, 3.Hans Andersen, 4.Kenneth Bjerre

2010
1.Rune Holta, 2.Jason Crump, 3.Tomasz Gollob, 4.Fredrik Lindgren

2011
1.Jarosław Hampel, 2. Andreas Jonsson, 3.Kenneth Bjerre, 4.Emil Sajfutdinow
Całe zawody na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=i4CCuI-6owM&amp;amp;feature=plcp
Klasyfikacja generalna:
1. Greg Hancock 118
2. Chris Holder 117
3. Nicki Pedersen 112
4. Jason Crump 103
5. Emil Sajfutdinow 96
6. Tomasz Gollob 93
7. Fredrik Lindgren 89
8. Andreas Jonsson 76
9. Antonio Lindbaeck 74
10. Hans Andersen 53
11. Chris Harris 52
12. Martin Vaculik 49
13. Jarosław Hampel 46
14. Peter Ljung 44
15. Bjarne Pedersen 43
16. Kenneth Bjerre 41
Zapraszam do dyskusji i podawania typów.​
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Antonio Lindback - Jarosław Hampel 1 2,10 Unibet ✅

W końcu powrót Jarka na tor. Niby jechał w tygodniu w Danii ale jednak oprócz Madsena nie było tam godnych rywali. Jarek zdobył wtedy 20 punktów, na pewno jutro będzie ostrożnie jechał, ale to zrozumiałe wraca po bardzo ciężkiej i bolesnej kontuzji. To, że mówi o pokazaniu się BSI osobiście mnie śmieszy, bo tak czy tak Jarek kartę na przyszły rok dostanie. To nie z jego winy jest w takiej a nie innej sytuacji, więc jako aktualny trzeci zawodnik świata dostanie na 99,9% dziką kartę na przyszły sezon. Antonio od około miesiąca jest w super formie, dwa finały Grand Prix i jutro uważam, że również będzie się liczył. Widać u Szweda dopasowanie sprzętowe na każdej nawierzchni. Czy to w Polsce czy w Szwecji jest wiodącą postacią swoich drużyn. Rok temu Jarek w Mallili wygrał, ale jutro o to będzie bardzo ciężko niestety w GP nie będzie go oszczędzał. Antonio mówi, że chce się utrzymać w cyklu a nie liczyć na &quot;dzikusa&quot; czy też wywalczyć awans w Chellengu. Więc czuje się mocny stąd stawiam po takim kursie na niego w tej parze.

Tomas H. Jonasson
- Peter Ljung 1 1,72 Unibet

Para bombowa jak dla mnie. Jonasson podobno po upadku w Bydgoszczy powinien leżeć i odpoczywać tym czasem facet jeżdzi i to jeżdzi bardzo skutecznie. Podpisał kontrakt w Anglii i tam zdobywa dużą ilość punktów. Nie mówiąc już o Gdańsku i Vetlandzie gdzie jest również bardzo skuteczny. Tomas jechał już w Goeteborgu gdzie zajął czwarte miejsce. Jutro będzie bardzo grożny, uważam, że spokojnie może powtórzyć wyczyn z &quot;Ullevi&quot;. Natomiast Peter dobrze spisuje się w Elitserien, ale liga i GP to zupełnie inna bajka i jutro będzie mu pewnie bardzo trudno znależć się półfinale. W Goeteborgu nie pojawił się w półfinale bo odpadł z sześcioma punktami na koncie więc w tej parze stawiam na Tomasa po atrakcyjnym kursie.
Hans Andersen - Bjarne Pedersen 1 1,70 Tobet
⛔
Ostatni typ na zawody w Mallili. Uważam, że jutro Bjarne będzie ostatni. Ten facet mnie nie przekonuje do tego bądż co bądż zwyżkująca forma Hansa pozwala sądzić, że jutro kilka punktów przywiezie a Bjarne? może &quot;Audi&quot; a może &quot;Olimpiada&quot;. Przed dwoma tygodniami w Caridff między jednym a drugim Panem była przepaść. Hans jechał bardzo dobrze ale coś się z nim stało w półfinale i w finale się nie znalazł natomiast Bjarne był daleko z tyłu. Taka sytuacja bywała w tym roku w większości turniejów, z tego co widziałem to na 9 turniejów chyba tylko trzy krotnie Bjarne był wyżej niż Hans. W Anglii w tygodniu niby jeden i drugi pojechali na poziomie. Jednak w GP Bjarne pewnie znowu nie będzie istniał. Mallila to drugi dom Hansa jeżdził tutaj bodajże przez 13 sezonów, czterokrotnie jechał w finale podczas Grand Prix w Mallili, jutro będzie pewnie ciężko zaliczyć piąty finał ale myślę, że będzie spokojnie wyżej niż Duńczyk.
Myślicie, że postawienie na Jonassona w duecie z Harrisem (na Tobecie) jest dobrym ruchem?
Myśle, że bet ma szanse powodzenia. Jedyne co by mnie martwiło to dobra dyspozycja w Szwecji &quot;Bombera&quot; ale tak jak powiedziałem liga to liga a GP to GP. Harrisowi nie idzie w GP i tyle, nawet u siebie w Cardiff pojechał słabo. Tylko to Gorican nadal jest dla niego szczęśliwe.
Dziękuje Tobie, Ty nieudaczniku za tą wspaniała sobotę! Gollob Rules! i możecie sobie teraz gadać.. ???? :cool: :grin: Zawalcz jeszcze o ten medal!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 243

_danonek_

Użytkownik
Witam. Dawno się już nie udzielałem. Warto zauważyć, że bukmacherzy podali bardzo ciekawe pary do obstawienia. Wydaję mi się, że kilka typów jest naprawdę interesujących. Oto one:
Jonasson-Ljung typ 1 kurs 1,72(Unibet) Zwrot. Jonasson już nie powinien odczuwać skutków kontuzji. Na pewno chciałby po raz drugi dobrze się zaprezentować podczas GP gdzie otrzymał dziką kartę. Jest to zawodnik ambitny i waleczny, który powinien te minimum 7. pkt przywieść . Ljung to natomiast jest jeden z najgorszych zawodników GP i nie sądzę, aby nagle nastąpił jakiś przebłysk z jego strony.
Vaculic-Andersen typ 1 kurs 1,72 Unibet ✅
Myślę, że też bardzo atrakcyjny kurs. Vaculic ma sezon konia, jest naprawdę w bardzo wysokiej dyspozycji i udowadnia to w kolejnych rundach GP. Tym razem po raz kolejny ma szansę się zaprezentować tym razem zastępując duńczyka Kennetha Bjerre. Andersen jest to dla mnie zawodnik bezbarbny , który najlepsze lata ma już dawno za sobą. Myślę, że granicy 5-6 punktów raczej nie przekroczy co dopiero być lepszym od Vaculica
Crump-Hampel typ 1 kurs kurs 1,8 Unibet ✅
Myślę, że kolejny bardzo atrakcyjny kurs. Hampel po tak długiej przerwie nie sądzę, aby był w stanie dobrze pojechać. Na pewno będzie mu brakowało pewności siebie i objeżdżenia. Są to jego drugie zawody od paru miesięcy, więc sądzę, że nie będzie jakoś specjalnie ryzykował. Crump natomiast jest to zawodnik, który zazwyczaj nie schodzi poniżej swojego wysokiego poziomu.
Vaculic-Harris typ 1 kurs 1,72 Unibet ✅
Harris to kolejny przeciętniak występujący w GP, który nie sądzę, żeby coś zwojował. Myślę, że Vaculic spokojnie powinien lepiej poradzić sobie od Brytyjczyka
Jonsson-Gollob typ 1 kurs 1,5 Unibet ⛔ (w niektórych zwrot)
Myślę, że kolejny mecz warty do zagrania. Jonsson doskonale znający tor w Mallilli, gdzie jest miejscowym zawodnikiem kontra beznadziejnie spisujący się na Szwedzkich torach Gollob. Uważam, że Jonsson będzie walczył o topowe miejsca, a dla Gollob dobrym wynikiem będzie już 8 pkt.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tomasz Gollob - Jarosław Hampel 1 1,72 Tobet [1-11msc]izzi✅

Tomek Gollob już ostatnio mówił że zaczął dogadywać się ze sprzętem. Ostatnie wyniki już są dość dobre. W tym sezonie na torze w Mallili zdobył 13pkt(z tym że to było na początku sezonu). Nie ma co patrzeć na to że Gollob często słabiej punktuje w Elitserien ponieważ znane jest Jego podejście:testuje nowe silniki,przygotowuje sobie silniki na GP itd.
Jarek Hampel powraca po przerwie spowodowanej kontuzją. Mimo tego że bardzo lubie Jarka dzisiaj niestety nie wróżę Mu dobrego wyniku.Po takiej przerwie ciężko będzie rywalizować na najwyższym poziomie a do tego nie będzie też się &quot;pchał&quot; między dwóch zawodników aby nie odnowiła Mu się kontuzja. Typ myślę że warty grania.

Andreas Jonsson - Fredrik Lindgren 2 2,20 Tobet szkoda że zwrot było widać że Fredka był wczoraj o wiele lepszy.

Obaj panowie jeżdżą w klubie Dackarna Mallila więc tor znają bardzo dobrze. AJ po bardzo dobrym początku sezon widać że teraz złapał zadyszkę i ciężko Mu przychodzi zdobywanie pkt. W zawodach GP widać że ma poważne problemy i po np. 1-2 dobrych startach w dalszej części zawodów przywozi same 0. Fredka znowu ma odwrotnie w lidze czy to polskiej czy też szwedzkiej notuje często słabsze wyniki a podczas GP jeździ bardzo dobrze.W klasyfikacji generalnej ma 13pkt przewagi.Przy aktualnej formie AJ uważam,że kurs na Fredkę jest warty grania.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Jonasson over 5 @2,0 bet365 ⛔
Linia jak i kurs zachęcają do gry. THJ dzisiaj pojedzie na G&amp;B Arena z dziką kartą i zapewne zrobi wszystko aby z jak najlepszej strony pokazać się sternikom cyklu. W sumie to widzieliśmy podobną mobilizację już w Goteborgu na Ullevi gdzie Thomas zawędrował do wielkiego finału. Ok, ostatnie perypetie z kontuzjami nie wyglądają najlepiej ale sam Jonasson się nie oszczędza czego dowodem angaż na Wyspach w Panterach. U siebie zrobi zapewne wszystko aby w półfinale się zameldować a aby tak się stało trzeba uzyskać min 8 oczek. Wg mojej oceny linia do pokrycia już po 3 startach a że kurs mamy wyśmienity to myślę że warto zagrać powyższy typ. Powodzenia
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Tomas H Jonasson over 5 punktów 2,00 Bet365 ⛔
Myślałem, że Bet365 niczym nie zaskoczy a tu proszę taka linia z takim kursem :eek: . W większości opisałem już Jonassona, szczerze taką linie facet jest w stanie przeskoczyć już po 3 seriach. Jeśli chodzi o punkty przyjrzyjmy się biegowym układom Tomasa. Z nich wynika, że Szwed ma dość ciężkie układy biegowe ale to walczak i uważam, że jak tor w Mallili się odsypie to będzie atakował i mijał rywali nawet pokroju Crumpa. Do tego ten sezon ma bardzo dobry pod względem sprzętu i ze startu idzie mu bardzo dobrze, więc ja po takim kursie spróbuję over punktowy na Tomasa.

unicaja, aj myślałem, że będę pierwszy ????

Na bet365 suma punktów motocyklisty dotyczy tylko rundy zasadniczej?
tak
 
S 202

szymontom

Użytkownik
Zuzel GP Malilla
Chris Holder-Tomasz Gollob
typ.1
kurs.1.45
Bukmacher.Betsson
Data.08.09.2012 g.19.00
Analiza.
Dzisiaj Grand Prix w Malilli i powoli wkraczamy w koncowke sezonu...Oprocz dzisiejszego turnieju,zostaly do odjechania jeszcze zawody w Dunskim Vojens i w Toruniu.Czolowka klasyfikacji wyglada nastepujaco...
1.Greg Hancock 118 pkt
2. Chris Holder 117 pkt
3. Nicki Pedersen 112pkt
4. Jason Crump 103 pkt
6. Tomasz Gollob 93 pkt
Tak wiec z ukladu tabeli widac kto o co jedzie.Holder walczy o upragniony pierwszy tytul mistrza swiata,natomiast Gollob juz tylko chyba o prestiz.Za Holderem przemawia obecna forma ktora jest ustabilizowana na wysokim poziomie,a Gollob swietne wystepy przeplata fatalnymi...Ostatnie wyniki w GP takze przemawiaja za Holderem.W Cardiff Holder byl pierwszy i uzbieral 23 pkt przegrywajac tylko w jednym biegu,natomiast Polak byl 8 i zdobyl 10 pkt.W jeszcze wczesniejszych zawodach w Terenzano takze lepszy Holder-6 miejsce i 10 pkt,natomiast Polak byl 12 z 6 pkt.Mysle,ze obecna forma i determinacja zdecydowanie po stronie Holdera.Polecam.
 
rafiii 142

rafiii

Użytkownik
Tomas H Jonasson over 5 punktów 2,00 Bet365
Myślałem, że Bet365 niczym nie zaskoczy a tu proszę taka linia z takim kursem :eek: . W większości opisałem już Jonassona, szczerze taką linie facet jest w stanie przeskoczyć już po 3 seriach. Jeśli chodzi o punkty przyjrzyjmy się biegowym układom Tomasa. Z nich wynika, że Szwed ma dość ciężkie układy biegowe ale to walczak i uważam, że jak tor w Mallili się odsypie to będzie atakował i mijał rywali nawet pokroju Crumpa. Do tego ten sezon ma bardzo dobry pod względem sprzętu i ze startu idzie mu bardzo dobrze, więc ja po takim kursie spróbuję over punktowy na Tomasa.

unicaja, aj myślałem, że będę pierwszy ????


tak
W pełni popieram ten typ. Tylko z tego co widze kurs wynosi 1.60. Czyli mocno spada i trzeba brać. THJ jeździł 2 razy w GP z czego w każdym występie awansował kolejno do półfinału (rok temu) i finału (w tym roku). Zatem nie muszę pisać że te linie 5 punktów pokrył na lajcie. Nie chcę podawać nic na siłe zatem polecam tylko ten typ.

//edit: Jak ktoś gra w naziemnym to bierzcie Jonasson-Ljung 1 @1.70
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Zarzuci ktoś statystyki pól startowych?lub stronkę na priv
Szukaj na tej stronie: http://speedwaygp.com/


Ja na dzisiaj chyba tylko 2 typy zarzucam z Tobet-u. Niby miałem coś na biegi grać ale jak patrzyłem z dwóch ostatnich lat statystyki pól startowych i tegoroczny DPŚ, to widzę, że nie ma jakiegoś tak super pola, które dawałoby kopa więc odpuszczę, bo mogą byc wtopy i zarzucam dwa typy:

Chris Harris-Thomas Jonasson(+0,5) 2 @ 1,72 Tobet*✅5:5

Nie spodziewałem się, że dostaniemy dodatnie handi na Szweda, bo to on jest w tej parze wyraźnym faworytem. Jednak jeśli tak mamy, to elegancko, bo przecież przy remisie typ siada. THJ dzisiaj myślę, że powinien powalczyć o półfinał i się w nim znaleźć, a czy coś więcej to ciężko powiedzieć. Jednak pamiętajmy, że jest u siebie w kraju więc powinien zrobić dobry wynik i raczej oto się nie martwię, gdyż THJ jest w miare równym zawodnikiem. Bomber to jeden z większych popaprańców w tym cyklu i co raz bardziej zaczyna mnie wpieniać jego obecność... Jak tak Brytole chcą mieć swojego, to niech on będzie dobry, a nie dają średniaka, który w nasze E-lidze sobie nie radzi i zadowoleni. Moim zdaniem dzisiaj Bomber może jakieś audi albo i olimpiadę przywieźć, chociaż Bjarne może mu w tym niestety przeszkodzić... Nie mniej jednak, to THJ powinien bez problemu się tu rozprawić z Brytolem.

Tomasz Gollob-Emil Sayfutdinov(+0,5) 2 @ 1,55 Tobet*⛔13-10 - nawet miła porażka:razz:

Tomek od kilku GP zauważyłem, że ma spore problemy z wejściem w zawody i często zaczyna od zer i jedynek, a dopiero potem rzutem na taśmę awansuję do 1/2 finału. Dzisiaj też zapewne będzie podobnie, bo z tego co widzę, to pierwsze dwa biegi nie zbyt łatwe i dopiero potem powinien zacząć gromadzić punkty. Emil w formie więc ruszy pewnie z kopyta i powinien zrobić tyle punktów, bo jako jeden z pierwszych wybierać przed 1/2 i na to też liczę. Życzę obu zawodnikom awansu do półfinału ale potem to już trzymam kciuki za Tomka, chociaż z Emilem dzisiaj raczej sobie nie poradzi przed 1/2.

* - oba typy dotyczą tylko biegów 1-20 czyli półfinały i finał się już nie liczą.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jonsson-Gollob: Gollob @2,40 Betsafe zwrot w Betsyfie,na szczęście zagrałem to w Unibet:jupisdfgdfg:

A ja sobie wezmę na tapetę tę doświadczoną parę.Z tym,że o Gollobie za dużo nie będę pisał,bo o nim na forum pisze się na bieżąco-głównie gdy notuje słabsze występy,a ostatnio jest ich naprawdę sporo.Skupię się na tym co prezentuje ostatnio AJ.

Ekstraliga:
12 sierpnia u siebie: 8+2 (w,1,2*,2*,3)
19 sierpnia w Tarnowie: 8 (2,2,d,2,2,d)
26 sierpnia u siebie: 8+1 (2*,3,3,t,d)
-------------
Elitserien:
14 sierpnia w Malilli: 6+1 (1,1,3,1*)
21 sierpnia wyjazd: 8 (3,3,w,2,0)
28 sierpnia w Malilli: 5+1 (2*,0,3,0)
4 września w Vastervik: 5+1 (3,1,1*,t)
------------
Ostatnie GP:
Cardiff: 6 (1,1,3,0,1)
------------
Ostatnie GP w Malilli:
2009: Jonsson 3,2,3,2,0+0= 5 msc--------&gt;Gollob 3,2,2,3,3+3+3= 1 msc
2010:Jonsson 2,1,1,1,2= 10 msc----------&gt;Gollob 3,3,3,3,0+3+1= 3 msc
2011:Jonsson 3,2,3,2,3+2+2= 2 msc---------&gt; Gollob 0,1,1,1,d= 14 msc
------------
Gollob w meczu ligowym w Malilli w 2012: 13 (1,3,3,3,3,d)
------------

Trochę dużo cyferek,mam nadzieję że rozczytacie to. Jak widać nie tylko Gollob ma problemy z wykręcaniem dwucyfrówek w ligach. AJ jest bez formy,a raczej nie ma jej jego sprzęt. Rok temu w GP był tu drugi,pamiętamy walkę z finale z Hampelem wszyscy. No ale wtedy Jonsson miał rakiety do swojej dyspozycji,teraz jest zdecydowanie gorzej. Gram na Tomasza bo dla mnie ten kurs to jest value. Jak Gollob się spasuje z torem i Jonsson spasuje się z torem-moim zdaniem na tym torze to Polak będzie mimo wszystko lepszy,widać w jego wynikach na tym owalu że geometria mu odpowiada. Jonsson niby u siebie,ale popatrzcie na te jego wyniki ostatnio w lidze szwedzkiej-nic specjalnego.

Mam nadzieję,że dziś zobaczymy fajne zawody i wiele wyprzedzeń na dystansie!
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Jonsson - Gollob 1@1,65 ZWROT (gdyby nie pech Szweda pewna wtopa)
B.Pedersen - Ljung 1@1,85 ✅
AKO:3,05 Tobet

Krótko, bo mam mało czasu.
Jonsson na co dzień startuje w lidze szwedzkiej w barwach Dackarny, więc dzisiejszy tor zna bardzo dobrze. W zeszłym roku był tutaj w finale, gdzie stoczył kapitalną walkę o zwycięstwo z Hampelem. Nawet z nieco słabszej dyspozycji nie powinien mieć problemów z Polakiem. O Gollobie zostało już dużo napisane. Dziś nie wierzę w żaden dobry występ naszego zawodnika. Obym się mylił, ale nie widzę Tomka nawet w półfinałach.

W drugiej parze stawiam na Duńczyka. Para trochę loteryjna, ale Ljung w dwóch z trzech ostatnich GP nie zdobył żadnego punktu.

Dzisiejsze typy trochę &quot;intuicyjne&quot;, ale z doświadczenia wiem, że takie często się sprawdzają ;)

pozdrawiam
 
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
No dobra jestem dzisiaj skazany na Sportingbet więc po analizie oferty gram:
Chris Harris-Thomas Jonasson kurs:1.7 Sportingbet ===&gt;tutaj chyba zwrot,już nie pamiętam jak to SB rozlicza.
Kapszti już napisał wystarczająco dużo na ten temat,nic dodać,warto zagrać.
Andreas Jonsson - Hans Andersen kurs:3.25 Sportingbet ✅✅✅
Może ktoś uzna to za szaleństwo,ze względu na to że AJ jeździ na co dzień na tym torze,ale Hans spędził tam bodajże 13 sezonów,to jego drugi dom.Zazwyczaj notował tam dobre występy,i dzisiaj zapowiada że celuje wysoko.AJ sam przyznaje że jest bez formy,co z resztą widać,wg mnie jeździ bezbarwnie.Moim zdaniem warto,i trzeba próbować Hansa po takim kursie.
Pobawię się jeszcze na live,tylko muszę zobaczyć które pola startowe bd dzisiaj atutem,na pierwszy rzut oka:
Holder win Heat 1 kurs:3.05 Sportingbet. ⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom