>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix - Malilia

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

W sobotę o godz. 19:00 w Malilli rozpocznie się siódma runda IMŚ na żużlu - Grand Prix Skandynawii. W piątek rozlosowano numery startowe na te zawody. Z &quot;jedynką&quot; wystartuje Antonio Lindbaeck.

Lista startowa:
1. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
2. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
3. Fredrik Lindgren (Szwecja)
4. Rune Holta (Polska)
5. Chris Harris (Wielka Brytania)
6. Sebastian Ułamek (Polska)
7. Emil Sajfutdinov (Rosja)
8. Greg Hancock (USA)
9. Grzegorz Walasek (Polska)
10. Andreas Jonsson (Szwecja)
11. Nicki Pedersen (Dania)
12. Leigh Adams (Australia)
13. Jason Crump (Australia)
14. Hans Andersen (Dania)
15. Tomasz Gollob (Polska)
16. Kenneth Bjerre (Dania)
17. Simon Gustafsson (Szwecja)
18. Ludvig Lindgren (Szwecja)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Układ pól startowych:
1 A.Lindback, S.Nicholls, F.Lindgren, R.Holta
2 C.Harris, E.Sayfutdinov, S.Ulamek, G.Hancock
3 A.Jonsson, N.Pedersen, G.Walasek, L.Adams
4 T.Gollob, H.Andersen, K.Bjerre, J.Crump
5 J.Crump, A.Lindback, C.Harris, G.Walasek
6 H.Andersen, A.Jonsson, S.Nicholls, S.Ulamek
7 N.Pedersen, T.Gollob, E.Sayfutdinov, F.Lindgren
8 R.Holta, G.Hancock, L.Adams, K.Bjerre
9 S.Ulamek, K.Bjerre, A.Lindback, N.Pedersen
10 L.Adams, C.Harris, T.Gollob, S.Nicholls
11 G.Hancock, G.Walasek, F.Lindgren, H.Andersen
12 J.Crump, R.Holta, A.Jonsson, E.Sayfutdinov
13 E.Sayfutdinov, L.Adams, H.Andersen, A.Lindback
14 S.Nicholls, J.Crump, G.Hancock, N.Pedersen
15 K.Bjerre, F.Lindgren, A.Jonsson, C.Harris
16 G.Walasek, S.Ulamek, R.Holta, T.Gollob
17 A.Lindback, G.Hancock, T.Gollob, A.Jonsson
18 G.Walasek, S.Nicholls, E.Sayfutdinov, K.Bjerre
19 F.Lindgren, L.Adams, J.Crump, S.Ulamek
20 C.Harris, H.Andersen, N.Pedersen, R.Holta
 
argoneth 0

argoneth

Użytkownik
Wyniki ubiegłorocznego GP w Malilli:
1. Leigh Adams - Australia (3,3,1,3,2,3,6) 21 + 1 miejsce w finale
2. Hans Andersen - Dania (3,3,3,3,1,3,4) 20 + 2 miejsce w finale
3. Nicki Pedersen - Dania (2,2,d,3,3,2,2) 14 + 3 miejsce w finale
4. Jason Crump - Australia (2,1,2,3,2,2,0) 12 + 4 miejsce w finale
5. Greg Hancock - USA (3,2,3,2,2,0) 12
6. Niels Kristian Iversen - Dania (3,1,3,0,1,1) 9
7. Krzysztof Kasprzak - Polska (0,3,2,2,2,0) 9
8. Tomasz Gollob - Polska (1,d,2,1,3,1) 8
9. Fredrik Lindgren - Szwecja (1,2,2,2,u) 7
10. Andreas Jonsson - Szwecja (w,1,3,2,0) 6
11. Bjarne Pedersen - Dania (0,2,0,1,3) 6
12. Rune Holta - Polska (2,0,d,d,3) 5
13. Lukas Dryml - Czechy (0,3,1,1,0) 5
14. Scott Nicholls - Wielka Brytania (1,1,1,1,w) 4
15. Chris Harris - Wielka Brytania (1,0,1,w,1) 3
16. Peter Ljung - Szwecja (2,0,0,0,1) 3

W tym roku (drugie już) szwedzkie GP zapowiada się równie ciekawie jak te z zeszłego roku. Do grona zawodników po kontuzji wraca Nicki Pedersen, jakby trochę odmieniony, co pokazał już w ostatnim meczu ligowym z Falubazem. Do zawodów będzie mógł przestąpić bez zbędnej presji, głównie dzięki temu, że szanse na tytuł już praktycznie całkowicie stracił. Bez dodatkowego obciążenia psychicznego i przy swojej walecznośći może pokazać, że Pedersen będzie walczył do końca o jak najkorzystnejszą lokatę na koniec sezonu.

W czołówce jutrzejszego GP widze oprócz Nickiego oczywiście Rudego. Po nie najlepszym występie w Daugavpils, będzie chciał się na pewno odkuć i powalczyć o zwycięstwo, żeby zapewnić sobie niemal tytuł mistrza i w kolejnych rundach postawić kropkę nad i.

Jako, że to będzie szwedzkie GP nie można zapomnieć o szwedach, którzy we własnym kraju są zawsze groźni. Szczególną uwagę zwróciłbym na Lindgrena. Po zawieszeniu w klubie (w Dackarnie Malilla) i ostanich słabych występach zarówno w Szwecji jak i Polsce, będzie chciał coś udowodnić zarówno działaczom jak i kibicom i podbudować nadszarpnięte zaufanie, tym bardziej że już w niedzielę sezon w lidze polskiej wkracza w decydującą fazę i kibice Falubazu ( w tym i ja ???? ) bardzo liczą na dobrą postawę Fredrika. Wiadomo, że oprócz Lindgrena tanio skóry nie sprzedadzą Lindbaeck i Jonsson.

Wypada też wspomnieć o Polakach. Gollob jak zawsze będzie walczył o jak najwyższą pozycję, zresztą jak wszyscy zawodnicy. Jednak jak mu to wyjdzie zobaczymy. Myśle że do półfinału awansuje. Pozytywnie w tym sezonie zaskakuje Ułamek. Solidna jazda w poszczególnych cyklach pozwala sądzić, że w nadchodzących zawodach otrze się o półfinał, a jak wszystko pójdzie po jego myśli może i awansuje do czołowej ósemki. (czego mu życze). Jeszcze kilka słów o Walasku. Jego postawa jest dla mnie zagadką, strasznie chimeryczny zawodnik. Wygrywa z najlepszymi, żeby później przegrać z outsiderami. Miejmy nadzieje, że w Szwecji pokaże się z dobrej strony.

Na pewno sporo punktów zdobędą, będący ostanio w bardzo dobrej dyspozycji Hancock i Bjerre. Jednak finał wróżę tylko temu pierwszemu. Kennethowi brakuje jeszcze trochę powtarzalności.

Podsumowując tak widze jutrzejsze zawody:
O miejsca 1-4 powalczą: Crump, Nicki, Hancock i tu mój czarny koń Lindgren
W półfinałach powinien znaleźć się także Gollob i Jonsson

Co do reszty zawodników zdecyduje dyspozycja dnia ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Trochę statystyk przed zbliżającym się GP. Przedstawię tegoroczne osiągnięcia na torze w Malili, poszczególnych zawodników, z meczów Eliteserien.
1. Jason Crump (brak)
2. Greg Hancock (1, 0, 3, 1*, 3) = 8
3. Emil Sajfutdinow (brak)
4. Tomasz Gollob (2, 2, 2, 3, 2) = 12
5. Chris Harris (1*, 1*, 2, 0, 1) = 5+2
6. Antonio Lindbaeck (3, t, -, 1, 0, 0) = 4
(3, 2, 1, 0, 0) = 6
7. Nicki Pedersen (brak)
8. Sebastian Ułamek (1, 2*, 2, 3) = 8+1
9. Grzegorz Walasek (3, 1, 2*, 3, 3, 0) = 12+1
10. Rune Holta (1*, 3, 2, 3, 1, 2) = 12+1
11. Scott Nicholls (1, 2*, 1, 0, 2*) = 6+2
12. Andreas Jonsson (2, 3, 3, 3, w) = 11
(3, 3, 3, 2, 3) = 14
(2, 1, 1) = 4
(2*, 2, 3, 2, 1) = 10+1
(2, 3, 1, 2, 3, 3) = 14
(3, 3, 1, 3, 3) + 1 miejsce w finale
13. Kenneth Bjerre (3, 0, 2, 3, 3) = 11
14. Hans Andersen (1, 2*, 3, 3, 2*, 2) = 13+2
(3, 3, 2*, 1*, 1) = 10+2
(3, 3, 1*) = 7+1
(1*, 2, 2, 1*, 0) = 6+2
(3, 2, 0, 2*, 3) = 10+1
(1, 2, 2*, 2, 0) = 7+1

15. Fredrik Lindgren (2, 3, 3, 2, 3) = 13
(3, 3, 1, 1, 0) = 8
(2, 2, 3) = 7
(3, 3, 3, 3, 3) = 15
(3, 0, 2, 3, 1*, 1) = 10+1
(2*, 3, 1*, 0, 1) = 7+2
(3, d, 2, 3, 2) + 2 miejsce w finale
16. Leigh Adams (brak)
Wyniki ubiegłoroczne są poście powyżej, a szersza historia tutaj.
Miasto: Malilla
Nazwa GP: Grand Prix Skandynawii
Warunki: tor bardzo przyczepny
Data: 16-08-2008
Opis: Nic dziwnego, że w leśnych ostępach wokół Malilli panuje iście meksykańska atmosfera. Powiew szaleństwa przywędrował z XIX-wiecznego Meksyku ogarniętego pasjonującą grą w karty o nazwie … Malilla. To rozgrywka wymagająca mocnych nerwów, w której uczestnicy 4 graczy. 12 czerwca 1929 roku żużlowcy zastąpili karty i po raz pierwszy wyjechali na tor Malilla Motorklubb. Va banque lubią zagrać nie tylko Andreas Jonsson i rekordzista toru, Hans Andersen, ale również właściciele obiektu, którzy chcą zadaszyć kameralny obiekt, aby spełnić nowoczesne wymogi. Ach, gdyby tak zamienić 310 metrów toru na 310 stopni meksykańskiej piramidy i złożyć hołd tonącym w ekstazie żużlowcom...
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Dość statystyk, moje typy na dziś to wielki powrót Nickiego Pedersena, będzie on tak zdeterminowany wcześniejszymi porażkami, wpadkami i decyzjami sędzowskimi, że finał to chyba minimum w dniu dzisiejszym ????
Liczę również na dobrą postawę Kennetha Bjeere, który jest w optymalnej formie i 1/8 dla niego nie powinno stanowić mniejszego wysiłku i dlatego zagrałem na niego w parze z Emilem po dobrym kursie 2,0 w Fortunie, tym bardziej iż forma Rosjanina nie wydaje się rosnąca. Czarnym koniem wg mnie dziś będzie Antonio Lindbaeck, występujący przed własną publicznością już nie raz sprawił podziw publiczności i moim zdaniem dziś również tak będzie, zagrałem w parze z Holtą.
Gram również na Leigh Adamsa w parze z Hancockiem. Lee wypowiadał się, że znakomicie zna i odpowiada mu tor w Malilli (ostatnie 4 starty tam to 2 zwycięstwa i 2 finały) więc coś w tym jest, a Herbie Hancock różnie radzi sobie w Szwecji, a kurs również zadowalający i nie ma się co kierować ostatnim występem na Łotwie ;)
Do tego wydaję mi się, że Freedie Lindgren mimo, że jedzie na domowym torze jeest zupełnie bez formy i nie wydaję mi się, żeby cokolwiek zwojował stąd w parze z Jonssonem gram na Adrenaline ;)
 
S 0

skywalkergw

Użytkownik
Taka wiadomość ! Nie mogę powiedzieć że jest ona w 100 % prawdą ale w mojej rodzinie choć trochę dalszej jest Zenek Plech (jestem z Gorzowa).Rozmawiałem z nim wczoraj i powiedział mi że ponoć Tomek Gollob ma jakieś kosmicznie podkręcone furmanki specjalnie na jutrzejszy pojedynek Stali z Falubazem i dzisiaj będzie ich używał.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Lista startowa:
1. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
2. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
3. Fredrik Lindgren (Szwecja)
4. Rune Holta (Polska)
5. Chris Harris (Wielka Brytania)
6. Sebastian Ułamek (Polska)
7. Emil Sajfutdinov (Rosja)
8. Greg Hancock (USA)
9. Grzegorz Walasek (Polska)
10. Andreas Jonsson (Szwecja)
11. Nicki Pedersen (Dania)
12. Leigh Adams (Australia)
13. Jason Crump (Australia)
14. Hans Andersen (Dania)
15. Tomasz Gollob (Polska)
16. Kenneth Bjerre (Dania)
17. Simon Gustafsson (Szwecja)
18. Ludvig Lindgren (Szwecja)
Dzisiaj dzień wyjątkowy i bynajmniej nie ze względu na święto NMP, nie też ze względu na rocznicę (już 89) Cudu nad Wisłą. Dla Nas - fanatyków spalanego metanolu, dzień inny niż każdy .. dzisiaj nasze &quot;najukochańsze&quot; Grand Prix. Wszak nic nie zastąpi nam emocji związanych ze startami naszych ulubionych drużyn - to jednak, w tym jakże &quot;elitarnym&quot; cyklu Grand Prix - mamy okazję zobaczyć szesnastkę ... najlepszych z najlepszych.
Miejscem akcji dzisiejszego teatru jest szwedzka Malila. Kameralny 15-tysięczny stadion, porośnięty lasami wywołuje niezapomniane emocje. Malutkie (prawie 1.5 tys mieszkańców) miasteczko w dniu dzisiejszym staje się prawdziwym sercem światowego speedwaya. Historia zawodów o Wielką Nagrodę Skandynawii sięga roku 2002, jednak wtedy gospodarzem było inne szwedzkie miasto - Goeteborg, który podejmował najlepszych &quot;riderów&quot; na monumentalnym Ullevi. Od 2005 roku Grand Prix Skandynawii rozgrywane jest na obiekcie pięciokrotnego drużynowego mistrza Szwecji - Dackarny. Turniej w tym roku będzie zatem piątym w Malili. Jak dotąd na G&amp;B Stadium dwukrotnie triumfował - Leigh Adams, który startując tutaj zawsze kwalifikował się do finału, lata jednak płyną i Adams, to już nie ten sam żużlowiec, co kiedyś. W tym sezonie startując w GP Europy na torze w Lesznie, który Australijczyk zna jak własną kieszeń (startuje bowiem, w barwach Unii Leszno od przeszło dziesięciu lat) nie zdołał zakfaliwikoać się do choćby półfinału. 38-letni &quot;Kangur&quot; najlepsze lata ma za sobą i podejrzewam, że jego hegemonia na obiekcie G&amp;B zostanie dziś przełamana. Zajmujący obecnie 10 miejsce w klasyfikacji przejściowej Adams, nie ma zbyt dużych szans na wywalczenie w tym roku jakiegokolwiek medalu - do końca zostało już niewiele, a warto przypomnieć, że Leigh w przyszłym roku w Grand Prix nie wystatuje, więc czy będzie dzisiaj dwoił się i troił jak to miało w ubiegłych latach ? Nie sądzę. Triumfatorami turnieju o &quot;Wielką Nagrodę Skandynawii&quot; byli również Jason Crump oraz Andreas Jonsson. Pierwszy z nich popularny &quot;Ginger vel Rudzielec&quot; jest aktualnie liderem klasyfikacji Grand Prix i bezsprzecznie najlepszym żużlowcem tegorocznego sezonu. Nie mniej, jednak stawianie Crumpa jako głównego faworyta turnieju w mej opinii jest trochę na wynos, bo Crump z dnia na dzień wydaje się co raz słabszy i nie chodzi tutaj bynajmniej o regularne upadki dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Świata, bo cały czas &quot;Crumpy&quot; notuje dobre wyniki - chodzi mi o to, że moc, którą emanował na początku sezonu - jakby gasła. Jak wspomniałem są to wyniki dobre, ale już nikogo nie powalają. Jeżeli nie dwójka Australijczyków to kto, miałby dzisiaj zgarnąć całą pulę ? Może zawodnicy Dackary Malilla, którzy mają możliwość regularnego startowania na tymże owalu ? Może wszystkich wielkich pogodzi Greg Hancock - ostatni mohikanin amerykańskiego speedwaya ? A może, któryś z Naszych rodaków ? A może Emil Sajfutdinow ?
Wszystkie powyższe cztery pytania wydają się być trudne i możnaby je śmiało zostawić bez odpowiedzi. Możnaby ... ale cóż to byłaby za analiza ?! Ja postaram się przedstawić swój scenariusz na dzień dzisiejszy i odpowiem na te cztery jakże trudne pytania - negatywnie, powiem więcej dzisiaj wygra Nicki Pedersen ! Trzykrotny indywidualny mistrz świata (aktualny) wyleczył bardzo nieprzyjemny uraz. Poparzenie nogi, drugiego stopnia, przeszczep i rehabiliatacja - tak przebiegały ostatnie tygodnie Pedersena. Jednak od dwóch tygodni Duńczyk siedzi na motocyklu i chyba nie spocznie, nim nie wjedzie na żużlowy tron. O dziwo kontuzja wpłynęła znakomicie na formę Nicki&#39;ego. 2 sierpnia wyjechał po raz pierwszy na tor od 11 lipca (I półfinał DPŚ i feralna kraksa z Łagutą) - zdobywając z marszu 12 punktów. Później było jeszcze lepiej - 14 punktów w meczu ligi szwedzkiej przeciwko Vetlandzie (w pokonanym polu zostawił m.in. Crumpa) oraz zdobycie tytułu najlepszego duńskiego żużlowca z kompletem punktów. Pierwsza część zezonu nie była udana dla Pedersena, jednak mam nieodparte wrażenie, że ta kontuzja wyszła na dobre Nickiemu. Teraz wreszcie jeździ tak jak od niego wszyscy oczekują. Czuję, że dzisiaj największy żużlowy &quot;fighter&quot; (można go nie lubić, ale szacunek mu się należy za te trzy mistrzostwa) powróci na należne mu miejsce.
Kto stanie obok &quot;Powera&quot; na podium ? Tu już jest mi zdecydowanie ciężej. Wysoko powinien być wspomniany Crump, ale czy uda mu się wpełzać na podium ? Myślę, że namieszać mogą reprezentanci gospodarzy (chodzi mi tutaj o zawodników Dackarny). Jonsson, Andersen, Lindgren czy Bjerre mają ten przywilej, że startują na codzień na G&amp;B Stadium. Miejsce w pierwszej czwórce zająć może każdy z nich. Osobiście najwyżej upatrywałbym triumfatora turnieju o Wielką Nagrodę Skandynawi sprzed trzech lat, czyli Andreasa Jonssona. Zna ten tor znakomicie, będzie miał ze sobą doping 15-tysięcznej publiczności. Co może pokrzyżować plany ? Niedawno odniesiona kontuzja kręgosłupa ... po której jednak nie ma już śladu. Martwiłbym się jednak o coś innego, wczoraj synek AJ miał urodziny ... mam nadzieję, że wczoraj &quot;Adrenalina&quot; nie świętował zbytno pierwszych urodzin Vincenta ;) Jak ryba w wodzie na torze w Malilli czuje się Hans Andersen, ostatnie trzy lata to trzy miejsca w finałach popularnego &quot;Ugly Ducka&quot; - jeżeli &quot;Bajkopisarz&quot; wykorzysta znajomość wasnego toru powinien być równie wysoko.
W życiowej formie jest natomiast Keneth Bjerre, który spośród wyżej wymienionej czwórki miał najmniej okazji do startów na torze w Malilii, już dwa tygodnie temu odniósł największy sukces w karierze zajmując drugie miejsce w łotewskim Daugavpils. Ostatnio Duńczykowi wychodzi naprawdę wszystko, więc awans do finału na pewno nie zdziwi nikogo. W mojej opini najsłabszym z reprezentantów Dackarny będzie - Fredrik Lindgren, jasnowłosy szwed zupełnie się pogłubił ostatnio, został zawieszony przez ów szwedzki klub w związku z słabymi występami w Eliteserien. Stracił swój najlepszy sprzęt na Szwecję, czy udało mu się dojść do ładu składu z tym co ma ? Wydaje mi się, że dzisiejszy dzień nie będzie należał do Lindgrena. Na pewno nie wolno również zapominać o najstarszym uczestniku cyklu Grand Prix - Gregu Hancocku. Amerykanin wygrał ostatnią elimiację w Daugavpils, co dało mu awans na drugie miejsce w klasyfikacji przejściowej. &quot;Herbie&quot; jednak na tym torze nigdy nie radził sobie za dobrze o czym może świadczyć fakt, że nigdy nie awansował do Wielkiego Finału. Ten jakże przyczepny tor stanowi wielką zagadkę, co do formy &quot;rosyjskiej torpedy&quot; Emila Sajfutdinowa, który na przyczepnych nawierzchniach radził sobie średnio, bo po prostu nie miał przygotowanego sprzętu na taki rodzaj nawierzchni, ktoś powie, że w Lesznie na DPŚ &quot;fruwał&quot; ok, zgodzę się - ale jedna jaskółka wiosny, nie czyni - to w moich oczach dyskfalifikuje młodego Rosjanina w walce o czołowe lokaty, tym bardziej, że forma dwukrotnego mistrza świata juniorów wydaje się być bez rewelacji.
My urodzeni nad Wisłą najbardziej rozczulamy się nad występami naszego największego asa - Tomasza Golloba, który nie jest bez szans w starciu z tuzami światowego speedwaya, nie potrafię przytoczyć racjonalnych argumentów przemawiających za Gollobem, ale nie potrafię również powiedzieć czegoś, co dyskfalifikowałoby &quot;Chudego&quot;. Awans do półfinału jest celem dla &quot;Gallopa&quot;, jeżeli to się uda (a powinno), to życzę Gollobowi jak najlepiej, ale z całym szacunkiem dla Golloba, półfinał do dzisiaj wszystko. Inni nasi reprezentanci - Seba Ułamek, Grzesiek Walasek oraz Rune Holta szans na sukces nie mają zbyt dużych - dla każdego z nich awans do półfinału będzie powodem do radości, jednak bardziej pesymistyczny (realistyczny) scenariusz przewiduje, że to właśnie trójka Polaków, będzie dzisiaj wraz z dwójką Brytyjczyków na szarym końcu.

Zaraz dodam typy ;)
Nicki Pedersen (1-3) @ 1.80 ⛔
Nicki Pedersen to win @ 5.00 ⛔
Andreas Jonsson - Fredrik Lindgren 1 @ 1.65 ✅
Hans Andersen (1-8) @ 2.00 ✅
Andreas Jonsson (1-6) @ 1.60⛔
Hans Andersen - Rune Holta 1 @ 1.57 ✅
Tomasz Gollob (Best Polish Rider) @ 1.75 ✅
 
argoneth 0

argoneth

Użytkownik
Dwa typy na dzisiaj:

Grzegorz Walasek - Scott Nicholls 1 # 1,52 Tobet
Fatalny sezon Nichollsa, zawodzi na każdym froncie. W klasyfikacji generalnej GP ostatnie miejsce wśród stałych uczestników tegorocznego cyklu. 11 punktów straty do znajdującego się oczko wyżej Walaska. Greg w GP nie zachwyca ale w porównaniu do ceniującego Scotta na pewno duże lepiej wypada w tegorocznych występach. Warto dodać, że w tym roku Nicholls tylko raz przekroczył barierę 5 punktów, zdobywając 6 pkt na torze w rodzimej Wielkiej Brytanii. Walasek ciuła regularnie po te 5,6 punktów za wyjątkiem właśnie w/w Cardiff, w kótrym to wywalczył zaledwie 1 punkt. Na 6 tegorocznych rund tylko tam właśnie, Scott został wyżej sklasyfikowany od Grzesia i myśle, że dzisiaj także Nicholls nie poprawi tego dorobku.

Best Danish Rider:

Nicki Pedersen # 1,70 Tobet
Jak już wcześniej pisałem Nicki wraca po kontuzji. Ten sezon podobnie jak w przypadku Nichollsa należy do zdecydowanie najmniej udanych w ostatnim czasie. Pedersen na pewno podejdzie do tych zawodów ze spokojem i bez dodatkowych obciążeń psychicznych, a że potrafi walczyć to chyba wszyscy wiedzą. Zdecydowanie widzę tego ridera dzisiaj na pudle. Jak będzie w rzeczywistości tor zweryfikuje. Bjerre ma genialny sezon ale wydaje mi się, że o powtórzenie wyniku z poprzedniego GP będzie mu niezmiernie trudno. Wydaje mi się, że jego przygoda w Szwecji zakończy się dzisiaj na półfinale podobnie jak w przypadku Andersena, który mimo, że powoli odbudowuje formę i zna bardzo dobrze ten tor będzie miał trudności z pokonaniem czołówki tegorocznego GP.

Dodam jeszcze, że się niemal w pełni zgadzam z typami Vetriego po za jednym:
Andreas Jonsson - Fredrik Lindgren 1 @ 1.65
Tu bym postawił na dwójkę ;)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Andreas Jonsson w finale @ 2.70
Opis tutaj http://betventure.blogspot.com/

+
Antonio Lidbaeck bez półfinałów
@ 1.66 ladbrokes

Antonio jeździ beznadziejnie na tym torze. Słabiutkie występy w lidze w tym i w zeszłych sezonach ale również w poprzednich rundach GP gdzie zajmował miejsca tuż pod koniec klasyfikacji czy też mizerny występ w tegorocznym Mistrzostwach Szwecji rozgrywanych na torze w Malilli.
Hancock - Adams 2 @ 2.45 betgun
Hancock bardzo słaby na tym torze. W lidze w tym sezonie co prawda nie jechał ale w zeszłym sezonie 5, w 2007 10(6). W Grand Prix nigdy nie był w finale, zdarzało mi się nie wjechać nawet do półfinałów. Adams z kolei wygrał tutaj w 2007 i 2008 roku, był trzeci w 2006 i czwarty w 2005. Po prostu uwielbia ten tor.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Tomasz Gollob okazał się najlepszy w Grand Prix Skandynawii rozegranej na torze w szwedzkiej Malilli. Polak pozostawił w pokonanym polu Jasona Crumpa i Hansa Andersena. Pozostali Polacy spisali się słabo, Grzegorz Walasek był jedenasty, Sebastian Ułamek zajął miejsce tuż za nim, a przeziębiony Holta zamknął całą stawkę.

Same zawody nie były porywającym widowiskiem ze względu na opady deszczu, które nawiedziły Malille tuż przed ich początkiem. Dlatego też organizatorzy dla poprawy bezpieczeństwa zawodników przykryli mokrą nawierzchnię przysypując ją suchą. Konsekwencją tego była jazda gęsiego, a zawodnicy na pierwszych dziesięć wyścigów wygrali aż dziewięć z najbardziej wewnętrznego pola.
Sukces Tomasza Golloba nie rodził się w bólach jak to ma miejsce zazwyczaj poza Bydgoszczą. Dodatkowo Polak imponował szybkim motocyklem i sumiennie gromadził punkty przez całe zawody, w których nie przywiózł nawet jedynki! Oprócz Polaka świetnie radzili sobie zwłaszcza zawodnicy, którzy przywdziewają plastrony miejscowego klubu. Mowa przede wszystkim o Kennethcie Bjerre, Andreasie Jonssonie, Fredriku Lindgrenie i Hansie Andersenie. Polacy poza Gollobem nie pokazali nic specjalnego. Zdobywali punkty przede wszystkim z najlepszych tego dnia pierwszego i drugiego pola startowego. Kiedy przyszło jechać w kaskach białych i żółtych nie przywozili przeważnie punktów lub notowali defekty tuż po starcie. Zbyt wcześnie wyroków ferować nie należy ale już teraz można powiedzieć, że żadnego z trójki Walasek, Holta i Ułamek w GP 2010 raczej nie przyjdzie nam oglądać.
Najgorszy wynik w tym sezonie w cyklu Grand Prix zanotował Emil Sajfutdinov, któremu po sobotnim wieczorze oddaliła się perspektywa zdobycia jakiegokolwiek medalu. Niestety znów rozczarował Leigh Adams. Zwycięzca sprzed roku utwierdził nas w przekonaniu, że tegoroczne zmagania o Indywidualne Mistrzostwo Świata są dla niego zbyt wymagające i wyczerpujące. Słaby powrót po kontuzji do elity zaliczył Nicki Pedersen, u którego na pierwszy plan wysuwał się wolny sprzęt w połączeniu z trudnymi warunkami torowymi, co z pewnością nie służy jeździe zaraz po wyleczeniu urazu. No i na koniec Scott Nicholls. Nie był ostatni, a dodatkowo zdobył aż pięć punktów, co ostatnimi czasy było dla niego wynikiem wręcz nieosiągalnym.
W klasyfikacji generalnej na czele umocnił się Crump, a drugi jest Gollob, który wyprzedził w sobotę Hancocka i Sajfutdinova. Kolejna runda GP za dwa tygodnie w duńskim Vojens.
Klasyfikacja:
1. Tomasz Gollob (Polska) (3,2,2,3,3) 13+3+6
2. Jason Crump (Australia) (1,3,2,3,2) 11+3+4
3. Hans Andersen (Dania) (0,3,1,3,3) 10+2+2
4. Kenneth Bjerre (Dania) (2,3,d,3,0) 8+2+0
5. Andreas Jonsson (Szwecja) (3,2,3,2,0,0) 10
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) (3,1,1,2,2,1) 10
7. Fredrik Lindgren (Szwecja) (2,0,2,1,3,1) 9
8. Chris Harris (Wielka Brytania) (3,2,1,0,2) 8
9. Greg Hancock (USA) (1,1,3,2,1) 8
10. Nicki Pedersen (Dania) (1,3,2,0,1) 7
11. Grzegorz Walasek (Polska) (2,d,d,1,3) 6
12. Sebastian Ułamek (Polska) (0,0,3,2,0) 5
13. Leigh Adams (Australia) (0,0,3,1,1) 5
14. Scott Nicholls (Wielka Brytania) (1,1,0,1,2) 5
15. Emil Sajfutdinov (Rosja) (2,1,1,w,1) 5
16. Rune Holta (Polska) (d,2,0,0,0) 2
17. Simon Gustafsson (Szwecja) NS
18. Ludvig Lindgren (Szwecja) NS
Wyścig po wyścigu:
1. Lindback, Lindgren, Nicholls, Holta (d)
2. Harris, Sajfutdinov, Hancock, Ułamek
3. Jonsson, Walasek, Pedersen, Adams
4. Gollob, Bjerre, Crump, Andersen
5. Crump, Harris, Lindback, Walasek (d)
6. Andersen, Jonsson, Nicholls, Ułamek
7. Pedersen, Gollob, Sajfutdinov, Lindgren
8. Bjerre, Holta, Hancock, Adams
9. Ułamek, Pedersen, Lindback, Bjerre (d)
10. Adams, Gollob, Harris, Nicholls
11. Hancock, Lindgren, Andersen, Walasek (d)
12. Jonsson, Crump, Sajfutdinov, Holta
13. Andersen, Lindback, Adams, Sajfutdinov (w/u)
14. Crump, Hancock, Nicholls, Pedersen
15. Bjerre, Jonsson, Lindgren, Harris
16. Gollob, Ułamek, Walasek, Holta
17. Gollob, Lindback, Hancock, Jonsson
18. Walasek, Nicholls, Sajfutdinov, Bjerre
19. Lindgren, Crump, Adams, Ułamek
20. Andersen, Harris, Pedersen, Holta
I półfinał: Gollob, Bjerre, Lindgren, Jonsson
II półfinał: Crump, Andersen, Lindback, Harris
FINAŁ: Gollob (6), Crump (4), Andersen (2), Bjerre (0)
Przeceniłem Nickiego, a nie doceniłem Golloba, reszta prawie się pokryła z moimi przewidywaniami. Gollob awansował na drugie miejsce w generalce, kolejny medal ???? ?
 
S 0

skywalkergw

Użytkownik
Taka wiadomość ! Nie mogę powiedzieć że jest ona w 100 % prawdą ale w mojej rodzinie choć trochę dalszej jest Zenek Plech (jestem z Gorzowa).Rozmawiałem z nim wczoraj i powiedział mi że ponoć Tomek Gollob ma jakieś kosmicznie podkręcone furmanki specjalnie na jutrzejszy pojedynek Stali z Falubazem i dzisiaj będzie ich używał.
A jednak moja i wujka Plecha wiadomość się potwierdziła ! Tomek ma jakieś specjalnie zrobione silniki na ten weekend.Dzisiaj derby w których Stal kończy sezon zgrzeblarkom.Pozdro dla sympatyków Polonii B.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom