>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Spekulacje Transferowe Ekstraklasa

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Król strzelców II Ligi (30 bramek) Łukasz Sekulski przeszedł ze Stali Stalowa Wola do Jagiellonii Białystok za 30 tys zł. Podpisał 3 letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

źródło: Przegląd Sportowy
Przepadnie w Ekstraklasie. Mam wątpliwości, czy poziom 1-ligowy jest dla niego odpowiedni. Na moje oko ma zbyt wąski wachlarz zagrań, na boisku nie robi różnicy, a czy jest lisem pola karnego? Przy lepszych obrońcach umiejących się zastawić jest niczym.

Przeskok między II, a I ligą jest ogromny. Przeskok między II ligą, a Ekstraklasą to kosmos. II liga dla napastników to raj. Dzida do przodu i yolo. Obrońcy na tym poziomie są beznadziejni. Niech przykładem będzie Brzesko, sprzed czasów złączeniu II ligi na szczebel centralny.

II ligę dominowali, awansowali wyżej, a później spadali z hukiem. Życzę Łukaszowi jak najlepiej, to sympatyczny, poukładany chłopak, ale Ekstraklasa to zbyt wysokie progi. Liczby robią wrażenie, ale rzeczywistość boleśnie to zweryfikuje.

PS.

Sekulski zdobył 30 bramek w sezonie i bodaj w ostatnim meczu, gdzie wygrana dawała udział w barażach - zmarnował karnego.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
ale Ekstraklasa to zbyt wysokie progi
Coś wąchałeś z rańca? Jeśli myślimy o tych samych rozgrywkach, a ja mam na myśli najwyższą klasę rozgrywkową w RP, to poziom jest tak denny, że szkoda klawiatury. Wystarczy odrobina talentu i chęci, a można zdziałać wszystko, bo tam grają leszcze. Pierwszy lepszy przykład to Grzegorz Piechna vel. Kiełbasa. W RP asior nad Asiory, a gdzie indziej ginął z kretesem.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Przepadnie w Ekstraklasie. Mam wątpliwości, czy poziom 1-ligowy jest dla niego odpowiedni.
Ale tak naprawdę Jagiellonia niczym nie ryzykuje - 30tys. złotych to dla klubu ekstraklasowego nie jest duży wydatek, a jakby czasem odpalił, to można będzie mieć z chłopaka pociechę. Wolę już takie szukanie transferów, niż sprowadzanie no name&#39;ów z innych krajów, gdzie rzadko który transfer odpala (oczywiście mówię tutaj o tanich rozwiązaniach).
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Coś wąchałeś z rańca? Jeśli myślimy o tych samych rozgrywkach, a ja mam na myśli najwyższą klasę rozgrywkową w RP, to poziom jest tak denny, że szkoda klawiatury. Wystarczy odrobina talentu i chęci, a można zdziałać wszystko, bo tam grają leszcze. Pierwszy lepszy przykład to Grzegorz Piechna vel. Kiełbasa. W RP asior nad Asiory, a gdzie indziej ginął z kretesem.
mówię o zestawieniu Ekstraklasy i II ligi. Wiadomo, że jak porównasz do do europejskiego topu, albo zapytasz jaki jest poziom, każdy powie że gówniany.
Wymień mi 5 udanych transferów z II ligi do Ekstraklasy na przestrzeni ostatnich 5 lat.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
ciekawe jak sie odnajdzie grajac w ataku pozycyjnym
To jest zawodnik uniwersalny pasujący do koncepcji Skorży, moim zdaniem to będzie strzał w dziesiątkę, jeśli Sadajeva nie uda się ściągnąć i mam taką nadzieję to niech sprowadzą jeszcze Wilczka.
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Przepadnie w Ekstraklasie. Mam wątpliwości, czy poziom 1-ligowy jest dla niego odpowiedni. Na moje oko ma zbyt wąski wachlarz zagrań, na boisku nie robi różnicy, a czy jest lisem pola karnego? Przy lepszych obrońcach umiejących się zastawić jest niczym.
Przeskok między II, a I ligą jest ogromny. Przeskok między II ligą, a Ekstraklasą to kosmos. II liga dla napastników to raj. Dzida do przodu i yolo. Obrońcy na tym poziomie są beznadziejni. Niech przykładem będzie Brzesko, sprzed czasów złączeniu II ligi na szczebel centralny.
II ligę dominowali, awansowali wyżej, a później spadali z hukiem. Życzę Łukaszowi jak najlepiej, to sympatyczny, poukładany chłopak, ale Ekstraklasa to zbyt wysokie progi. Liczby robią wrażenie, ale rzeczywistość boleśnie to zweryfikuje.
PS.
Sekulski zdobył 30 bramek w sezonie i bodaj w ostatnim meczu, gdzie wygrana dawała udział w barażach - zmarnował karnego.
A mi się wydaje że między Ekstraklasą a II Liga tak wielkiej różnicy nie ma, zobacz na Puchar Polski gdzie doszli Błękitni, w jednej ósmej 4 zespoły z niższych lig , Błęktitni, Stalowka Znicz i Ostrovia, Stalowka też mogła wyelimniować Śląsk(gola Śląsk strzelił dopiero w 87 min) i by byly w 1/4 3 zespoły z niższych lig, tak wielkiej różnicy nie ma, jest moze 4-5 zespolow w esktraklasie ktore prezentuja wysoki poziom jak na Ekstrakalsae Polską mowa tu o Legii, Lechu, Jadze, czy Lechii, ale jak popatrzeć na poziom zespołów z drugiej ósemki to tego nie widać, popatrz Lewy trafił do Lecha też z niższej ligi potem stał sie gwiazdą, i dziś gra w Bayernie, takie jest moje zdanie...
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
A troche z innej beczki. Zastanawiałem się nad tym ostatnio.
Myślicie, ze Klich byłby do wyciągnięcia dla klubu z ekstraklasy? Szkoda chłopaka, kolejny rok gnije na ławie. Pytanie za ile w ogóle byłby do kupienia, bo potencjał i umiejętności przy regularnej grze na pewno miałby wystarczające jak na naszą ligę. Wydaje mi się, ze obserwowalibyśmy powrót może w takiej mierze jak Stilića.
 
pyrus122 1,8K

pyrus122

Użytkownik
Wymień mi 5 udanych transferów z II ligi do Ekstraklasy na przestrzeni ostatnich 5 lat.
Maciej Gajos
Raków Częstochowa --&gt; Jagiellonia Białystok
Taras Romańczuk
Legionovia Legionowo --&gt; Jagiellonia Białystok
Adam Frączczak
Kotwica Kołobrzeg --&gt; Pogoń Szczecin
Kamil Sylwestrzak
Chojniczanka Chojnice --&gt; Korona Kielce
Grzegorz Kuświk
KS Polkowice --&gt; Ruch Chorzów
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Wymień mi 5 udanych transferów z II ligi do Ekstraklasy na przestrzeni ostatnich 5 lat.
Szczerze? Nie wiem, bo &quot;ekstraklasowym&quot; futbolem nie zaprzątam sobie głowy, a i szukać mi się nie chce. Ale myślę, że takich chłopaków jest cala masa. Kiedyś Lewy czy Kuba, a dziś choćby Patryk Tuszyński.
Nie wiem, gdzie on tam biegał przed pięciu laty, ale dziś to jeden z najlepszych napadziorów, który dostał właśnie powołanie od Nawałki i w najbliższym meczu towarzyskim dostanie szanse gry. Bo mecz w Gdańsku. Szkoda tylko, że tamtejsi działacze to kompletni leszcze, że pozbyli się takiego zawodnika.
Takich albo większych przeskoków jest mnóstwo w całej Europie, a w naszej ekstraklasie powinno być ich pełno. Tylko , że cala ta swołocz menadżerska woli wcisnąć klubom jakichś zagranicznych leszczy albo starych pryków, którzy krążą od klubu do klubu za kasą i g....o potrafią. Takie są polskie realia, dlatego nie interesuję się tym syfem, bo szkoda czasu i nerwów.
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Ja postaram się odnieść do dwóch transferów związanych z Lechem Poznań. Strasznie cieszy mnie fakt, że udało się podpisać klasowego napastnika jakim jest Marcin Robak. Ostatnio kontuzjowany jednakże wcześniej strasznie bramkostrzelny zawodnik grający w Szczecinie. Jak dla mnie jest to wzmocnienie... ale nie na Ligę Mistrzów. Ja nie rozumiem czy polskie kluby, które zdobywają mistrzostwo od razu szykuję się na LE czy o co chodzi. Fajnie, że Robak przyszedł ale mam nadzieję, że nie jest to jedyne wzmocnienie na tą pozycję, bo nie umniejszając umiejętnością tego zawodnika to niestety nie da on takiej jakości z przodu aby Lech mógł spokojnie walczyć z APOELem w 3 rundzie Ligi Mistrzów. Co do tego klubu z Cypru to niestety ale Ci podpisali Semira Stilicia. Niestety jest to straszna strata właśnie dla aktualnego mistrza Polski, były gracz Lecha miał wrócić do &quot;domu&quot; gdzie wszyscy kibice go oczekiwali. Stało się jednak inaczej i być może będzie od walczył przeciwko Lechitom w 3 rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów jednak pierw oba zespoły muszą przejść 2 rundę. Byłemu zawodnikowi Kolejorza i Białej Gwiazdy życzę powodzenia na Cyprze i niech gra mu się tam jak najlepiej! Jestem ciekaw kogo Lech jeszcze ściągnie.
 
D 453

dresu

Użytkownik
Najważniejsze to jest to żeby Lech nie pozbył się kluczowych zawodników, a wzmocnienia muszą być bo w lidze mistrzów będzie ciężko. Według mnie to by się przydało ściągnięcie jakiegoś dobrego bramkarza bo tam mi też wydaje się być problem. Sadajewa Lech jak by tylko chciał to może za niego wyłożyć kilka milionów. Sadajew to nie klasowa 9 tylko może grać cofniętego napastnika za Robakiem i będzie dobrze to wyglądać. 10 lipca spotkanie Lech-Legia o Superpuchar jak myślicie kto wygra? Kto ma większe szanse? Kto jest w lepszej sytuacji kadrowo i psychicznie?
 
duda 380

duda

Użytkownik
Czas na analizę meczu o superpuchar jeszcze przyjdzie. W tym temacie dyskutujemy o innych sprawach.
Ja chciałem poruszyć temat Korony, bo jak donosi Przegląd Sportowy szykuje się tam mała rewolucja (w negatywnym znaczeniu).
W kieleckiej radzie miasta znowu rozpętała się burza o pieniądze dla klubu. Korona nie dostanie 2,8 mln. zł. na bieżącą działalność. – Ta decyzja mocno destabilizuje pracę klubu – mówi oficjalny komunikat zarządu Korony.
Odchodzą z Korony:
Vytautas Cerniauskas 36/0*
Sebastian Kosiorowski
Radek Dejmek 25/3
Paweł Golański 31/1
Lukas Klemenz 10/0
Boliguibia Ouattara 10/0
Leandro 24/1
Jacek Kiełb 34/9
Luis Carlos
Marcin Trojanowski
Przemysław Trytko 32/5
Rafaell Porcellis 15/3
W zasadzie drużyna zostanie całkowicie przebudowana, a szans na konkretne transfery nie ma. Już w tym sezonie Korona broniła się przed spadkiem, w kolejnym będzie podobnie i jeżeli sytuacja w klubie się nie poprawi to moim zdaniem będą głównym faworytem do spadku.
Co do Lecha, prawdopodobnie do kadry dołączy także Dariusz Dudka. Doświadczony zawodnik, ale podobnie jak koledzy wyżej, uważam że jednak na walkę o Ligę Mistrzów, Robak i Dudka to trochę za mało. Ciekawe czy uda im się zatrzymać Linettego, młody przyszłościowy zawodnik, mógłby jeszcze pograć w Poznaniu.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Hubert Wołąkiewicz podpisał dwuletni kontrakt z Cracovią - poinformował na Twitterze menedżer Tomasz Magdziarz.
Prawda jest taka nie zawojował w Rumunii wraca z podkulonym ogonem i tyle, kolejny piłkarz który nie zrobił furory i rozmieni się na drobne.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Info od 2x45: Jacek Kiełb zagra w Śląsku Wrocław
2015-06-16 16:00:25
Śląsk Wrocław dokona pierwszego wzmocnienia przed nowym sezonem i to na pozycji, która bardzo tego wymagała.
Jak się dowiedzieliśmy, jeżeli nie wydarzy się coś niezrozumiałego, Jacek Kiełb zostanie piłkarzem WKS. Jeszcze w tym tygodniu powinien podpisać dwuletni kontrakt, choć co do tego typu szczegółów trwają jeszcze ostatnie rozmowy.
Piłkarza łączono również z Termaliką i Pogonią Szczecin, ale perspektywa gry w europejskich pucharach i walki o wyższe cele sprawiła, że inni chętni nie mieli większych szans.
Kiełb powinien się bardzo przydać w Śląsku. Ma za sobą najlepszą rundę w karierze, a trener Tadeusz Pawłowski na skrzydłach nie może narzekać na kłopot bogactwa. Dla Roberta Picha i Flavio Paixao praktycznie nie było w ostatnim czasie alternatywy.
Kiełb dobry transfer cześć dalsza rozbiórki Korony.
Edit: Korona oficjalnie potwierdza odejście Kielba i Golanskiego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom