>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Sport w moich oczach

ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
39# 18:00 Lechia - Jagiellonia
Lechia @ 2.18
buk: bah

-10j
W ostatniej kolejce Lechia pokazała charakter pokonując na wyjeździe Piast 2:1. Dodam, że przez ponad 50 minut Lechia grała w tamtym spotkaniu w dziesiątkę i taka wygrana z pewnością może dobrze wpłynąć na morale zespołu. W ekipie gospodarzy jest jeszcze wiele do poprawy, ale jak wspomniałem wyżej ta wygrana może oznaczać lepsze czasy dla drużyny Piotra Nowaka. Lechia ma dobry bilans u siebie z rywalem z Białegostoku, który w dodatku ostatnio nie gra najlepiej. Jagiellonia po odejściu Probierza i kilku podstawowych graczy nie przypomina już tego samego zespołu co w zeszłym sezonie. Jagiellonia Białystok nie wygrała żadnego z ostatnich trzech meczów i dziś również nie zanosi się na ich zwycięstwo. Lechia na dzień dzisiejszy wygląda lepiej i mam nadzieję, że trzy punkty zostaną w Gdańsku.
Na koniec odnośnie absencji:
Po stronie gospodarzy nie zagrają skrzydłowi: Lukas Haraslin oraz Sławomir Peszko (urazy). Goście bez Łukasza Burligi (pauza za żółte kartki). Pod znakiem zapytania stoją występy Mariana Kelemena oraz Ivana Runje.

40# 21:00 Espanyol - Celta Vigo
Celta z remisem @ 1.54
buk: bah
-10j


Obie drużyny nie tak wyobrażały sobie start nowego sezonu. Espanyol po trzech kolejkach ma zaledwie jeden punkt, natomiast goście mają ich tylko trzy, dzięki ostatniej wygranej z Alaves. Espanyol jest kompletnie po za formą co pokazały trzy ostatnie spotkania. Wiem, że wygrana w końcu muszą nadejść, ale to jeszcze nie dziś. W Celcie pokładane są duże nadzieje i ja również liczę, że ten zespół odbije się od dna. Pierwsze dwie porażki można nazwać dużym pechem bowiem Celta miała w nich wszystko pod kontrolą do 70 minuty, później zespół jest myślami gdzie indziej i wszystko się burzy. Unzue jak na razie robi niezłą robote bowiem zespół jest ustawiony dość ofensywnie i w ataku wygląda bardzo dobrze. Znakomicie do ligi wprowadził się Urugwajczyk Maximiliano Gomez, który ma na swoim koncie już trzy gole. Nie zapominajmy o świetnym Aspasie czy też Sisto. Z meczu na mecz coraz lepiej wygląda Lobotka. Celta może dziś nie wygra, ale na pewno jest w stanie wywieźć remis z tak ciężkiego terenu jak Espanyol.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
41# Tryplet
20:00 Valencia - FC Malaga 1 @ 1.56
22:00 FC Sevilla - Union Deportiva Las Palmas 1 @ 1.46
20:00 FC Villarreal - RCD Espanyol Barcelona 1 @ 1.76
AKO: 3.96
buk: bah
-30j

&#39;&#39;Papierowi faworyci&#39;&#39;

Jestem zdania, że ten kupon może wejść, a nawet musi. Pierwszym argumentem ale dość słabym jest to, że obie ekipy, które na papierze są faworytem grają u siebie. Stadion trzech gospodarzy zawsze były ciężkimi terenami i punkty tu gubiły nawet najlepsze ekipy. Valencia, Sevilla jak i Villarreal to kluby, które zaraz obok Athletic, Eibaru i Celty będą się bić o miejsca 4-7. Dlatego jestem zdania, że nie ma tutaj czasu na potknięcia, tym bardziej, że cała trójka potwierdza swoją dobrą dyspozycję. Malaga jak i Espanyol to obecnie najsłabsze zespoły La Liga, które bardzo słabo weszły w ten sezon. Espanyol wczoraj może i wygrał, ale w spotkaniu z Żółtą Łodzią Podwodną będzie miał niezwykle ciężko. Las Palmas niespodziewanie w ostatniej kolejce wypunktował Athletic. Jednak gdy spojrzymy na Las Palmas co wyprawiało w ostatnim sezonie na wyjazdach to na stadionie Sevilli raczej nie mają czego szukać. Gram na faworytów i mam nadzieje, że żaden nie zawiedzie.
42# Dublet
22:00 Barcelona - Eibar Messi strzeli @ 1.33
20:45 Real Madryt - Betis Ronaldo strzeli @ 1.30
AKO: 1.73
buk: unibet
-10j

&#39;&#39;Rywalizacja o Pichichi niech się zacznie na dobre&#39;&#39;

Leo Messi znakomicie rozpoczął sezon. Argentyńczyk w siedmiu spotkaniach zdobył osiem goli, z czego pięć w Primera División, dwa w Lidze Mistrzów i jednego w Superpucharze Hiszpanii. Dziś myślę, że zobaczymy przynajmniej jedno trafienie Argentyńczyka, który jest w gazie. Ronaldo natomiast powraca po zawieszeniu i myślę, że będzie mocno zmotywowany aby po raz kolejny udowodnić światu, że to on jest najlepszy. Portugalczykowi nigdy nie brakuje ambicji i chęci do gry. Jutro zapewne będzie podobnie, a jego trafienie powinno być kwestią minut.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
43# 21:00 Celta - Getafe
Celta @ 1.75
buk: bah
-10j

&#39;&#39;Wejść na ścieżkę zwycięstw&#39;&#39;

Zespół z Madrytu niespodziewanie prowadził po pierwszej połowie spotkania z Barceloną, ale ostatecznie przegrał 1:2. Getafe podobnie jak Celta spisują się słabo od początku tego sezonu i oba kluby są w takiej samej formie. Goście na pewno będą chcieli sprawić duże problemy Celcie i zagrają raczej otwarty futbol, niż mieli by postawić autobus. Getafe w takich spotkaniach jak to dzisiejsze musi szukać punktów i to nie jeden tylko trzy. Trener Juan Carlos Unzue nie zmienił ani jednego zawodnika względem jedenastki, która rozegrała wygrany 1:0 mecz z Alaves i dziś myślę, że będzie podobnie. Unzue cały czas szuka formy u kluczowych graczy, którzy mają dawać Celcie trzy punkty. W poprzednim sezonie takim graczem był Aspas, lecz teraz gość jest po za formą z poprzedniego sezonu. Jestem zdania, że Celta w końcu odpali i zacznie punktować. Dziś jest do tego dobra okazja, bowiem rywal na papierze nie jest wymagający.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zła passa trwa dalej i jak tak dalej pójdzie to nie będzie za co grać. Jednak nie poddajemy się i idziemy dalej...

44# 18:00 Piast - Arka
Piast DNB @ 1.51
buk: bah
-10j

&#39;&#39;Czas Fornalika&#39;&#39;

Zacznijmy od tego, że w środku tygodnia doszło do kluczowej zmiany. Bowiem ze stanowiska trenera piłkarzy Piasta został zwolniony Dariusz Wdowczyk, a w jego miejsce wskoczył Fornalik. Czy do tego czasu Piast grał źle?. Wydaje mi się, że nie. Brakowało raczej skuteczności, bo Piast w każdym spotkaniu stwarzał sobie sytuacje do strzelenia gola. Myślę, że o zmianie trenera zdecydowała o ostatni dwóch wynikach Piasta, gdzie w przewadze nie potrafił wygrać z Lechią oraz w ostatniej kolejce w końcówce meczu uległ Wiśle 2:0. Piast jednak ma dobrą i zgraną paczkę, którą tylko trzeba dobrze poukładać. Z pewnością Fornalik musi poszukać dawnej formy u Vassiljeva, bo ten na razie zawodzi. Do tego kontuzje kluczowych dwóch graczy (Bukata i Badia) nie pozwoliły na zbyt duże manewry ekipie w Piasta trenerowi Wdowczykowi, który ratował się min. Valencią na prawej stronie. Choć w kilka dni w drużynie z pewnością nie można zmienić wiele to Piast w debiucie nowego trenera powinien przynajmniej pokazać zaangażowanie, które powinno wystarczyć do strzelenia przynajmniej jednego gola. Arka jest na dzień dzisiejszy w trochę lepszej sytuacji i formie, lecz ich gra na wyjazdach dalej nie powala. Myślę, że Piast jest tu zdecydowanym faworytem i gdyby Fornalik miał tylko więcej czasu to zagrał bym zdecydowanie na zwycięstwo gospodarzy, a tak spróbuję trochę się zaasekurować.

20:30 Śląska - Lech
45# Śląsk @ 3.12

46# powyżej 2.5 gola @ 1.90
47# Robak gol @ 3.15
buk: bah / Unibet
+32.7

&#39;&#39;Zatrzymać lidera&#39;&#39;

Jest to kolejne spotkanie gdzie spodziewam się sporo bramek i zwycięstwa gospodarzy. Śląsk z meczu na mecz wygląda coraz to lepiej. Ekipa, która na początku sezonu nie potrafiła się zrozumieć teraz zaczyna w końcu funkcjonować. Pokazał to nawet mecz z Górnikiem, gdzie Śląsk dwukrotnie musiał odrabiać straty. Wiele do życzenia dalej pozostawia gra w obronie, bo tu jeszcze trochę trzeba naprawić. W świetnej dyspozycji jest Robak, który ma na swoim koncie już sześć trafień. Obok niego błyszczą na pewno wracający po kontuzji Riera oraz Chrapek z Pichem. W ostatniej kolejce z bardzo dobrej strony pokazał się w końcu Cotra, który siał popłoch w ekipie Górnika. Śląsk dobrze wygląda z grą na dwóch napastników. Robak jak i Piech uzupełniają się w ataku, a co najważniejsze niema wśród nich rywalizacji tylko widać fajną współpracę. Śląsk nie przegrał spotkania od siedmiu kolejek, a w każdym spotkaniu strzelał minimum jedną bramkę oraz jedną przynajmniej tracił. Lech nie jest w optymalnej formie, szczególnie nie imponuje w ofensywie, ale przeciwko mającym problemy w obronie gospodarzom powinni strzelić przynajmniej jednego gola. Chyba mało kto się spodziewał, że liderem zespołu zostanie tam Makuszewski. Jego forma nie jest przypadkiem, bo już w poprzednim sezonie bardzo dobrze sobie radził na prawej stronie. Kolejną dobrą informacją jest fakt, że po kontuzji wraca Darko Jevtic. który dostał kilka minut w poprzednim spotkaniu. Dla Kolejorza będzie to trudne spotkanie, bowiem Śląsk z meczu na mecz się rozkręca i jak widać ten zespół potrzebował trochę czasu aby zaczął funkcjonować tak jak trzeba. Jeśli spojrzymy na absencje, to siła ataku Śląska w końcu wygląda przyzwoicie i bez kontuzji. Na pewno nie wystąpią Michał Mak, Adam Kokoszka (urazy), Boban Jović oraz Kamil Dankowski (rehabilitacja). Goście zagrają bez Macieja Gajosa (dyskwalifikacja za czerwoną kartkę) i Wołodymyra Kostewycza (kontuzja). Reszta jest do dyspozycji trenera Nenada Bjelicy.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
48# 13:00 Atletico - Sevilla 2:0
under 2.5 gola @ 1.84
buk: bah
+8.4j

&#39;&#39;Jak wygrać to minimalistycznie&#39;&#39;

Atletico już w poprzednim sezonie przyzwyczaiło nas, że w ich spotkaniach nie pada zbyt wiele goli. Dziś jestem zdania, że będzie podobnie. Pierwsze to godzina rozgrywania tego spotkania, która nie jest wygodna dla wszystkich. Mowa tu o kibicach czy też graczach. W spotkaniach ligowych Atletico w tym sezonie strzeliło dziesięć bramek tracąc tylko cztery. Podobny bilans ma Sevilla, która strzeliła trzy bramki mniej i straciła tylko jednego gola. Można powiedzieć, że te staystyki pokazują, że obie drużyny dobrze spisują się w obronie. W grze Atletico nie powinno nas to dziwić, bo świetna defensywa zawsze była ich mocną stroną. Sevilla po stracie trenera nie upadła, a Berizzo pokazuje, że ma pomysł na tą drużynę. Obie drużyny są w dość niezłej formie, to i tak dziś spodziewam się mało bramek i dużo walki w środku boiska. Jak Atletico jak ma wygrać to spotkanie, to zrobi to skromnie i odniesie zwycięstwo wygrywając 1:0/2:0. Ja jednak spodziewam się co najwyżej remisu 1:1, gdyż obie drużyny jeszcze w tym sezonie nie doznały goryczy porażki. Na koniec chcę dodać, że gospodarzy w przyszłym tygodniu czeka trudny mecz z Chelsea, dlatego nie spodziewam się szalonego tempa w ich wykonaniu. To samo tyczy się Sevilli, która we wtorek podejmować będzie Maribor.


49# 18:30 Malaga - Athletic 3:3 dramat!!!
Athletic @ 2.52
buk: bah
-10j

&#39;&#39;Dobić upadającego&#39;&#39;

Malaga to obecnie najsłabszy zespół w La Liga, a ostatnia wysoka porażka z Valencią tylko to potwierdziła. Gospodarze przegrali już piąte spotkanie z rzędu co raczej zakończy się zwolnieniem trenera Michela. Te wyniki są zaskakujące bowiem Malaga w poprzednim sezonie spisywała się dość nieźle. Powodem takich wyników może być brak wzmocnień, a z klubu latem odeszli kluczowi gracze min. Fornals, Sandro i Ignacio Camacho. Goście dzisiaj przyjeżdżają po zwycięstwo i każdy inny wynik niż ich wygrana będzie niespodzianką. Athletic może już nie jest tą samą drużyną co pod wodzą Valverde, ale to dalej zespół klasowy, który będzie się bił o wysokie miejsca. Najważniejsze, że latem nikt ważny z tego klubu nie odszedł, a dzisiejsza wygrana po ostatniej porażce z Atletico jest dla nich priorytetem. W meczu z Atletico nie wyglądali źle, gdyby Aduriz wykorzystał rzut karny to mecz mógłby się potoczyć całkiem inaczej. Jednak niema co gdybać tylko dziś trzeba zagrać o trzy punkty. Od pierwszych minut powinniśmy zobaczyć Inakiego Williamsa, który w meczu z Atletico wszedł dopiero w drugiej połowie. Gość jest niesamowity na prawej stronie, a w tym sezonie w pięciu meczach zanotował już trzy asysty. Dziś rywal jest mniej wymagający i jeśli goście nie zlekceważą przeciwnika i zagrają z pełnym zaangażowaniem to o ich wygraną jestem spokojny.
50# 18:00 Pogoń - Górnik 1:2
Górnik z remisem @ 1.68
buk: bah
+6.8

&#39;&#39;Podtrzymać dobrą passę&#39;&#39;

Zacznijmy od tego, że kursy na Górnik są wzięte z kosmosu. Rozumiem, że Pogoń jeszcze w tym sezonie nie wygrała u siebie, ale to goście są na fali i dziś zapewne będą chcieli to potwierdzić. Zarówno jedni, jak i drudzy w ostatnich dniach mieli okazję rozegrać po 120 minut w Pucharze Polski, jednak tylko zabrzanie mogą zaliczyć je do udanych. Presja dzisiejszego spotkania ciąży na trenerze Skorży, który zaraz po Rumaku czy Wdowczyku może być kolejnym do zwolnienia. Na konferencji prasowej zapowiadała, że dziś jest to dobra okazja do przełamania złej pasy, bowiem Górnik nie jest zespołem perfekcyjnym. Zgadzam się, że nie jest perfekcyjny i zdarzają im się głupie błędy przede wszystkim w obronie przez które tracą zwycięstwa i punkty. Lecz nie zapominajmy, że to Górnik jest w świetnej dyspozycji i to dzięki świetnej formie co poniektórych graczy jest tak wysoko w tabeli i strzela dużo bramek. Wszyscy już słyszeli o Angulo (ma podpisać nowy kontrakt), o Kurzawie i jego lewej zabójczej nodze. Do tej dwójki można dodać Wieteske, Kędziorę czy braci Wolsztyńskich. Martwić w ekipie gości może to, że Brosz stosuje mało rotacji, a zmiennicy znowu nie dają tyle co gracze pierwszego zespołu. Pogoń ma się dzisiaj kogo obawiać. Jestem zdania, że gości stać na wywiezienie cennego punktu,a nawet kolejnego zwycięstwa. Na koniec chcę dodać, że gospodarze dzisiaj bez Adama Frączczaka oraz Rafała Murawskiego dwóch ważnych ogniw, które pełnią pierwsze skrzypce u gospodarzy. Górnik natomiast bez Rafała Wolsztyńskiego, Konrada Nowaka czy Dariusza Pawłowskiego.
20:30 Korona - Wisła 2:1
51# Korona @ 2.42
52# over 2.5 gola @ 1.71
buk: bah
+21,3

&#39;&#39;Wygrać po raz drugi&#39;&#39;

W tygodniu obie drużyny mierzyły się w Kielcach w Pucharze, a już w sobotę spotkają się tam ponownie. Wiślacy przyjadą z ogromną wolą rewanżu i chęcią wygrania. Nie będzie to bowiem takie proste gdyż Koroniarze przyzwyczaili nas, że u siebie prezentują fajny i ofensywny futbol. Po zgrzytach przed sezonem fajni się ogląda spotkania Gino Lettierego. Można też mówić o dużym pechu, że nie udało im się przywieźć punktów w ostatnim spotkaniu z Lechem. Korona jednak u siebie jest mocna i pokazuje to z każdym spotkaniem. Zaangażowania dziś im na pewno nie zabraknie bowiem w środku tygodnia na jednym z treningów pojawili się kibice, którzy zagrzewali i mobilizowali piłkarzy do dzisiejszej wygranej. Gospodarze na pewno musza uważać na Carlitosa oraz Małeckiego. Obaj panowie są w bardzo dobrej dyspozycji, a ten pierwszy ma na swoim koncie już siedem trafień. W walce o punkty Wiśle nie pomogą kontuzjowani Zdenek Ondrasek, Jakub Bartkowski, Julian Cuesta oraz Fran Velez To powinien być ciekawy w którym mam nadzieje, że zobaczymy dużo bramek i zwycięstwo Korony. Na koniec chcę dodać, że Korona nie przegrała ostatnich pięciu spotkań przeciwko Wiśle Kraków i aż cztery z nich wygrała.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
53# 15:30 Zagłębie - Sandecja 1:0
Zagłębie @ 1.64
buk: bah
+6.4j

&#39;&#39;Twierdza Lubin&#39;&#39;

Przed podopiecznymi Radosława Mroczkowskiego bardzo trudne zadanie, ponieważ muszą stanąć do walki z dobrze prezentującym się w tym sezonie Zagłębiem. Obie drużyny w tygodniu rozegrały spotkania w ramach PP. Zagłębie pewnie wygrało na wyjeździe z Cracovią 3:0, a goście grali w Zabrzu, gdzie po 120 minutach gry ostatecznie przegrali 3:2. Sandecja ma w tym sezonie swoje przebłyski, ale raczej z drużynami, które są bez formy. Sporym osłabieniem gości będzie brak kapitana Dawida Szufryna, który jak dotąd silną ręką trzymał linię defensywy, teraz musi pauzować z powodu kontuzji odniesionej w ubiegłotygodniowym starciu przeciwko Bruk-Betowi. Zagłębie u siebie dotąd straciło tylko dwa punkty w meczu z Wisłą Płock, z którą Miedziowi prowadzili już 2:0, pozostałe spotkania Zagłębie wygrało. Gospodarze podobnie jak Śląsk Wrocław z meczu na mecz wygląda co raz to lepiej. Swoje pierwsze trafienie zaliczył nie dawno sprowadzony Patryk Tuszyński, a do pierwszego składu przebijają się Pawłowski wraz z Matuszczykiem. Jeśli do tego dołożymy bardzo dobrą formę Świerczoka to Zagłębie nie bez przypadku walczy o lidera w tabeli. Dziś spodziewam się po nich konsekwentnej gry i pełnego zaangażowania. Mam nadzieję, że potwierdzą swoją dobrą formę i ten mecz wygrają. Na koniec chcę dodać, że Zagłębie jeszcze nigdy nie przegrało w oficjalnych spotkaniach z Sandecja i oby dziś podtrzymali tą passę.

54# 18:30 Eibar - Celta Vigo 0:4
over 2.5 gola @ 1.97
buk: bah
✅ 9.7j


Przed nami kolejne świetnie zapowiadające się spotkanie w La Liga. Goście w tym sezonie jak na razie zawodzą i tak naprawdę nie wiadomo kiedy odpalą z swoją formą. W ostatnim spotkaniu drużyna z Galicji prowadziła przez większą część meczu z Getafe, lecz po raz kolejny po 70/80 minucie meczu coś w tej drużynie pękło i na własne życzenie stracili punkty. Eibar to zespół, który zaraz obok Athletic, Valencii, Sociedad czy też Celty będzie się bił o wysokie miejsca. Jednak ich początek sezonu jest tak samo słaby jak ich dzisiejszego rywala. Obaj trenerzy mają dużo do poprawy w swoich drużynach bowiem u jednych jak i drugich największym kłopotem jest gra w obronie, dlatego dziś spodziewam się kilku bramek. Oba zespoły mają coś do udowodnienia, a żeby czołówka nie odskoczyła zbyt szybko to dziś spodziewam się szybkiego tempa, które nie raz mogliśmy oglądać w spotkaniach Eibaru czy też Celty. Unzue na pewno powinien być zadowolony z Maximiliano Gomez, który w pięciu spotkaniach strzelił już cztery gole. Najlepszy w poprzednich sezonach strzelec Celty Iago Aspas pozostaje dalej bez gola, a kibice zadają sobie pytanie kiedy odpali z formą?. W ekipie gospodarzy nie ma samotnego lidera drużyny, a więc tym bardziej jest to większy kłopot dla defensywy gości, którzy muszą uważać na wszystkich graczy. To spotkanie powinno być takim podwieczorkiem, bo jeszcze ciekawsze granie czeka nas wieczorem.
20:45 Real Sociedad - Valencia 2:3
55# over 2.5 gola @ 1.62
56# over 3.5 gola @ 2.48
buk: bah
+ 21j


Drużyna Marcelino pewnie pokonała u siebie Malagę aż 5:0 strzelając cztery bramki w drugiej połowie spotkania. Zaledwie osiem minut w drugiej połowie potrzebował Simone Zaza by skompletować klasycznego hattricka, a mecz z Malagą był najlepszy w jego wykonaniu w tym sezonie. Nietoperze bardzo dobrze weszli w ten sezon, lecz teraz przed nimi kolejny ciężki sprawdzian. Gospodarzy wpadli w mały dołek i żeby nie było za późno szybko muszą się z niego wydostać. W dwóch spotkaniach stracili aż sześć goli, a niespodzianką była ostatnie porażka z Levante 3:0. Mecz z rozkręcająca się drużyną Nietoperzy będzie dla nich sporym wyzwaniem, bowiem goście chcą odnieść kolejne zwycięstwo. Valencia ma fatalny bilans na Estadio Anoeta, ale drużyna jest obecnie w bardzo dobrej formie i z pewnością będzie chciała poprawić statystyki. Tak do wyniki nie są przypadkiem, a praca Marcelino przynosi oczekiwane efekty. Real pomimo, że przegrał ostatnie dwa pojedynki to zaprezentował się w nich dobrze. Obie drużyny mają spory potencjał w ataku, dlatego to spotkanie powinno być wyrównane oraz pełne goli.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
57# 18:00 Cracovia - Wisła 1:3 dno!
Cracovia @ 2.22
buk: bah
-10j


Po przyjściu Probierza do Cracovii zespół ten miał się bić o czołówce miejsca w ligowej tabeli. Na razie bije się, ale o wydostanie ze strefy spadkowej. W Cracovii prezes klubu jeszcze nie bije na alarm, ale kolejek ubywa, a Cracovia nic szczególnego w tym sezonie nie pokazała. W sumie to sam się zastanawiam dlaczego gram dziś na nich. Może właśnie dlatego, że Wisła Płock podobnie jak Cracovia jest w w słabej formie, a jak już wygra mecz to nie potrafi utrzymać dobrej dyspozycji i doznaje kolejno dwóch porażek z rzędu. W ostatniej kolejce pewnie pokonali Pogoń 3:1, lecz na wyjazdach ta ekipa kompletnie sobie nie radzi o czym świadczą ich statystyki. Brzęczkowi udało się zachować posadę, ale jest kolejny trener, który stąpa po cienkim lodzie. Pasom brakuje nie tylko punktów, ale również jakości w grze, co dobitnie pokazało czwartkowe spotkanie w ramach Pucharu Polski, tak słabej Cracovii już dawno nie oglądałem jak w czwartkowym spotkaniu. Czy dziś będzie lepiej?. Mam nadzieję, że tak, chociaż trudno o jakieś dobre argumenty. Liczę jednak, że gospodarze w końcu się przełamią i pomimo osłabień w kadrze zapewnią sobie dziś trzy punkty. Na koniec chcę dodać, że Cracovia nie wygrała żadnego z ostatnich czterech spotkań na własnym stadionie, dwa z nich przegrała, a w dwóch zdobyła punkt po remisie. Wisła wygrała tylko jeden z sześciu ostatnich spotkań na wyjeździe.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
58# Dubel
20:45 Spartak - Liverpool 2 @ 1.56
20:45 Monaco - Porto 1 @ 2.07
AKO: 3.29
buk: bah
-10j

&#39;&#39;dubel zabójca&#39;&#39;

Liverpool na papierze jest tu bez względnym faworytem tego spotkania. Obie ekipy w pierwszej kolejce zdobyły po jednym punkcie lecz ich mecze kończyły się innymi wynikami. Aktualni mistrzowie Rosji kiepsko rozpoczęli obecny sezon. W lidze w jedenastu spotkaniach zgromadzili zaledwie czternaście punktów, wygrywając tylko trzy razy, mając ujemny bilans bramkowy. Spartak na dodatek zmaga się z wieloma kontuzjami, które mogą spędzać sen z powiek Massimo Carrerze. W ostatnim meczu ligowym z powodu urazu boisko już w pierwszej połowie musiał opuścić Dżano Ananidze. Niepewny jest występ gwiazdy tej drużyny Quincy&#39;ego Promesa, który w przeszłości był łączony z transferem do Liverpoolu. Kontuzje leczą między innymi Zobnin, Zé Luis, Głuszakow i Tigijew. Dziś idę w stronę Liverpoolu, który po powrocie Coutinho do pierwszego składu znowu zaczyna wyglądać przyzwoicie w ataku. Brazylijczyk zanotował świetny występ w sobotę i wszystko jest na dobrej drodze aby powrócił do swojej świetnej formy. Być może szansę od pierwszej minuty otrzyma Daniel Sturridge, który popisał się asystą po wejściu z ławki w ostatnim meczu. Na pewno zobaczymy Mane, który w Premier League musi przymusowo odpoczywać. Jurgen Klopp na konferencji prasowej zapowiadała, że między słupkami od pierwszy minut stanie Loris Karius. Mimo zmiany bramkarza to Liverpool powinien sięgnąć tu po trzy punkty.
Porto w pierwszej kolejce zaliczyło mały falstart przegrywając przed własną publicznością 1:3 z niżej notowanym od siebie Besiktasem. Goście w lidze dążą od wygranej do wygranej, lecz nic w tym dziwnego, bowiem Porto jest tam jednym z faworytów do wygrania ligi. Dziś jednak czeka ich mega trudne zadanie. Mimo braku kilku podstawowych zawodników, którzy odeszli latem Monaco prezentuje się całkiem nieźle, nadal strzela wiele bramek. W świetnej formie jest Falcao, który w lidze zanotował już jedenaście bramek, a sprowadzony latem z Anderlechtu Tielemans zaczyna powoli błyszczeć. Na koniec jeśli spojrzymy kilkanaście lat wstecz to Monaco może dziś szukać zemsty za finał Ligi Mistrzów w 2004 roku, gdzie Portugalczycy wygrali wtedy 0:3. Jednak jest to daleka historia i gospodarze zapewne dziś poszukają kolejnego zwycięstwa, które przybliży ich do awansu z grupy.
59# Dubel
20:45 Manchester City - Szachtar over 3.5 gola @ 1.69
20:45 Borussia - Real Madryt over 3.5 gola @ 1.88
AKO: 3.18
buk: bah
-10j

&#39;&#39;Grad goli&#39;&#39;

Manchester City w imponującym stylu rozpoczął rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzów w tym sezonie rozbijając w Rotterdamie mistrza Holandii Feyenoord aż 4:0. Czy dziś będzie podobnie?. Jestem zdania, że tak. Gospodarze od paru tygodni są w mega formie strzeleckiej. Spójrzcie sami: wygrana 5:0 z Liverpoolem, 0:4 z Feyenoordem, 0:6 z Watford, 1:2 z West Brom i w ostatni weekend wygrana 5:0 z Crystal Palace. Plan Guardioli na tą drużynę w końcu zaczął działać, a efektem tego są tak dobre wyniki. Jestem również zdania, że gości stać na trafienie chociaż jednej bramki. Szachtar to nie są ogórki, a zespół, który regularnie co roku możemy oglądać w LM. Dziś jednak będą musieli się sporo natrudzić aby zatrzymać rozpędzoną lokomotywę Guardioli. Na koniec chcę dopisać, że gospodarze dziś prawdopodobnie bez Benjamina Mendy, nie zagrają również Ilkay Gündogan i Vincent Kompany.
Drugie spotkanie to pierwszy z hitów drugiej kolejki LM. Borussia nie ma się czego obawiać przed tym spotkaniem, bowiem Real od kilku sezonów nie wygrał na boisku w Dortmundzie. Wszyscy w zespole gospodarzy gotowi są na wojnę, a trener Bosz zapowiada, że w tym roku są w stanie zakończyć dominację hiszpańskich zespołów. Z tymi słowami się trochę pospieszył bowiem Borussia przegrała pierwszy mecz z Tottenhamem i dziś stoi pod ścianą. Jest to kolejne spotkanie gdzie spodziewam się gradu goli. Real w lidze może nie zachwyca, ale jak ktoś wspomniał na forum w lidze mistrzów jest to całkiem inna drużyna. Dziś myślę, że będzie podobnie. Brak Benzemy z pewnością nie jest tu żadnym osłabieniem gdyż francuz czasami przechodzi samego siebie. Do gry ma być zdolny Kross, który normalnie trenował z drużyną. Gospodarze po porażce z Tottenhamem złapali wiatru w żagle rozbiając Koln 5:0, Hamburger SV 0:3 oraz 6:1 Monchengladbach. Świetną dyspozycję potwierdza Aubameyang, lecz to nas nie powinno dziwić. Spodziewam się kolejne świetnego i szybkiego widowiska. Gdy obejrzymy skróty poprzednich starć obu drużyn to zobaczymy, że tempo w tamtych spotkaniach było zabójcze. Dziś liczę, że będzie podobnie, że my kibice się nie rozczarujemy, a to spotkanie po raz kolejny przejdzie do historii futbolu.


Liverpool
Kadra:
Karius, Mignolet, Ward
Lovren, Klavan, Moreno, Robertson, Matip, Flanagan, Alexander-Arnold
Wijnaldum, Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Can, Coutinho
Firmino, Salah, Sturridge, Mané, Solanke
Spartak

Monaco
GOALKEEPERS
Benaglio, Sy
DEFENDERS
Glik, Jemerson, Jorge, Raggi, Sidibé, Touré
MIDFIELDERS
Fabinho, Lemar, Moutinho, Rony Lopes, Tielemans
FORWARDS
Baldé, Carrillo, Diakhaby, Falcao, Ghezzal, Jovetic
Porto
The following players travelled to France: Casillas, José Sá (goalkeepers); Ricardo, Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Reyes, Alex Telles, Layún, Danilo, Óliver, Herrera, Sérgio Oliveira, Otávio, Brahimi, Corona, Hernâni, Marega, Aboubakar and Soares.

Borussia Dortmund:

Bürki – Piszczek, Sokratis, Bartra, Zagadou – Sahin – Castro, Götze – Yarmolenko, Aubameyang, Philipp
Ławka rezerwowych: Weidenfeller, Toljan, Toprak, Weigl, Kagawa, Dahoud, Pulisic
Zagrożeni absencją: Brak
Nie zagrają: Schmelzer, Reus, Guerreiro, Schürrle, Rode, Durm
Trener: Peter Bosz
Real Madryt:
Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Nacho – Casemiro – Modric, Ceballos – Isco – Bale, Cristiano Ronaldo
Ławka rezerwowych: Casilla, Achraf, Tejero, Asensio, Llorente, Lucas, Mayoral
Zagrożeni absencją: Kroos
Nie zagrają: Benzema, Kovacić, Hernández, Marcelo, Vallejo
Trener: Zinédine Zidane
Arbiter: Björn Kuipers (Holandia)
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
60# 20:45 CSKA - Manchester 1:4
Manchester @ 1.67
buk: bah

+6.7j
Takie wyjazdy nie należą do łatwych, lecz drużyna Mourinho jak dotąd gra w tym sezonie solidnie i powinna na wyjeździe pokonać CSKA, które nawet w lidze nie dominuje na własnym terenie. Zapewne Jose wystawi na dzisiejsze spotkanie swoje najlepsze działa jakie posiada. Goście muszą się również borykać z kontuzjami, a nie zdolni do gry są min. Paul Pogba, a po ostatnim starciu z Southampton (1:0) urazów nabawili się Maourane Fellaini i Michael Carrick, od dłuższego czasu nie oglądamy na boisku Marcosa Rojo oraz Zlatana Ibrahimovicia, a odpoczynek od trenera otrzymał Phil Jones. Można powiedzieć, że środek pola jest lekko rozbity, ale w składzie są Matić i Herrera, po bokach Lingard wraz z Martialem. Także Mourinho ma w kim wybierać, a kadra jest dość mocna i szeroka. Myślę, że każdy inny wynik niż wygrana gości będzie tu sporą sensacją.
Trochę statystyk:
– Manchester United rozegrał z CSKA Moskwa cztery spotkania. Dwa razy wygrał i dwa razy zremisował.
– Manchester United nigdy nie przegrał w Rosji. Co więcej, Czerwone Diabły w 2008 roku sięgnęły na Łużnikach po Puchar Europy po pamiętnym meczu z Chelsea.
– CSKA Moskwa ostatnie cztery sezony w Lidze Mistrzów kończyło na ostatnim miejscu w swojej grupie.
– Manchester United wygrał zaledwie 1 z 10 ostatnich wyjazdowych spotkań w Lidze Mistrzów. Miało to miejsce z Bayerem Leverkusen w listopadzie 2013 roku.
– Jose Mourinho mierzył się z CSKA Moskwa sześciokrotnie w Lidze Mistrzów. Pięć meczów zakończyło się wygranymi drużyn prowadzonych przez Portugalczyka, a raz padł remis.

20:45 Ateltico - Chelsea
61# Chelsea @ 3.56
62# Chelsea DNB @ 2.46
63# Chelsea z remiem @ 1.64

64# powyżej 4.5 żóltej kartki @ 2.08
buk: bah
+36,6


Obok takiego kursu na Chelsea nie można przejść obojętnie. To spotkanie jest jednym z hitów dzisiejszego wieczoru. Atletico w poprzednim sezonie wygrało wszystkie spotkania u siebie w fazie grupowej pokonujac w tym czasie nawet Bayern Monachium 1:0. Jednak przejdźmy do tego co jest teraz. Gospodarze w tym sezonie po raz kolejny wygrywają ale są to zwycięstwa minimalistyczne i czasami na granicy błędu. Atletico to dalej solidna drużyna, która jest świetna w grze obronnej, lecz pomimo braku transferów w tym zespole czegoś brakuje. Dziś nie spisuje ich na straty bowiem prezentują podobną formę co Chelsea, lecz gra na granicy błędu kiedyś ich może zgubić. Gospodarze nie maja większych zmartwień kadrowych, a jedynym nieobecnym jest Augusto Fernandez. Tak naprawdę jest to pierwszy poważny sprawdzian drużyny Conte w europejskich pucharach. The Blues w pierwszym spotkaniu zaprezentowali się znakomicie w ofensywie, do przerwy prowadzili już z Qarabagiem 2:0, a w drugiej połowie strzelili jeszcze cztery bramki i pokonali rywala 6:0. W lidze również postraszyli wygrywając pewnie ze Stoke 4:0. Świetnie do zespołu wprowadził się Morata, który godnie zastępuje Diego Coste. Dziś zapewne od pierwszych minut wybiegnie Hazard, który ma postraszyć obrońców Atletico. Jak dla mnie ten kurs jest zbyt wygórowany na gości i ja to biorę. Jeśli chodzi o Chelsea, poza kadrą znajduje się Danny Drinkwater. Goście liczą, że mimo problemów zdrowotnych w meczu tym wystąpi David Luiz.
Kolejnym typem są kartki. Jest to pierwszy mecz o zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Dobrze wiemy, że obie drużyny mają świetnych trenerów, którzy żyją przy linii bocznej boiska. Sędzią tego widowiska będzie Pan Cüneyt Çakır, który nie jest zbyt overom sędzią, ale kartki lubi dawać. Dziś zapewne fauli oraz złośliwości nie będzie brakowało, a linia powyżej 4.5 kartki jest jak najbardziej do gry.

20:45 PSG - Bayern
65# Neymar kartka TAK @ 3.50
66# rzut karny w meczu TAK @ 2.70

67# powyżej 4.5 kartek @ 1.75
buk: unibet

-12.5j

Dlaczego Neymar?. Brazylijczyk słynie ze swojego &#39;&#39;nurkowania&#39;&#39; co pokazywał nam wielokrotnie w barwach Barcelony. Do tego gdy decyzje sędziego nie idą po jego myśli daje o sobie znać - frustracja. Rzut karny w tym spotkaniu?. Pewnie!. Sędzią tego pojedynku będzie jeden z najbardziej kontrowersyjnych i mylących się sędziów Hiszpan Antonio Mateu Lahoz. Ten pan bardzo często lubi się mylić, a jego decyzje potrafią zepsuć bardzo dobre widowisko piłkarskie. Dziś myślę, że będzie podobnie, że Pan Lahoz zostanie postacią pierwszoplanową tego spotkania, a sytuacji do podyktowania rzutu karnego zapewne będzie miał sporo. Podobnie jak wyżej jest to spotkanie o zajęcie pierwszego miejsca w grupie, które później może mieć duże znaczenie. Dziś emocji jak i fauli nie zabraknie, a Lahoz jest sędzią, który wyjmuje kartki i to całkiem sporo.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
68#
19:00
19:00 Athletic Bilbao - Zoria Ługańsk 1 @ 1.26
19:00 SS Lazio Rzym - SV Zulte Waregem 1 @ 1.28
21:05 AC Milan - HNK Rijeka 1 @ 1.28
21:05 FC Lokomotiw Moskwa - FC Fastav Zlin 1 @ 1.33
AKO: 2.70
buk: bah
-10j
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
69# 18:00 Sandecja - Śląsk
Śląsk @ 2.41
buk: bah
-10j


W ostatnim spotkaniu drużyna Sandecji została zdeklasowana przez Zagłębie Lubin i tak naprawdę porażka 1:0 była najmniejszym wymiarem kary. Po raz kolejny najlepszym graczem zespołu był bramkarz Michał Gliwa, który bronił w kilku bardzo trudnych sytuacjach. Teraz przyjdzie im podejmować ekipę z dolnego śląska, ekipę która z meczu na mecz coraz to bardziej się rozkręca. Sandecja miała w obecnej rundzie swoje pięć minut i na razie to by było na tyle. Gospodarze na pewno zaczną jeszcze zdobywać punkty, ale nie przeciwko Śląskowi, który wygląda bardzo dobrze. Potencjał ataku trenera Urbana robi tutaj największe wrażenie. Robak-Piech za nimi Riera, Chrapek, Kosecki i Pich, to sześć podstawowych nazwisk w ekipie gości. Drużyna z Wrocławia w końcu zaczęła być skuteczna, a w ostatnim spotkaniu przeciwko Lechowi nie pozwoliła na zbyt wiele. Dziś o zwycięstwo również będzie trzeba zawalczyć i być skutecznym. Wierzę jednak, że do Wrocławia przyszły w końcu lepsze tygodnie i po raz kolejny Śląsk udowodni swoją dobrą dyspozycję tym razem w spotkaniu wyjazdowym.

70# 21:00 Celta - Girona
Celta @ 1.72
buk: bah
-10j


Beniaminek, który na początku sezonu sprawił sporą niespodziankę remisując 2:2 z Atletico i wygrywając 1:0 z Malagą, od kilku spotkań nie potrafi wyjść z małego dołka. Od czterech spotkań nie potrafią odnieść zwycięstwa, lecz nie zapominajmy, że mierzyli się z takimi rywalami jak Athletic, Sevilla czy Barcelona. W każdym z tych trzech spotkań nie dostali lania, lecz dzielnie się bronili. Jutro przed nimi kolejny ważny sprawdzian w którym mam nadzieję, że poniosą niestety klęskę. Celta po nie udanym początku sezonu w końcu efektownie wygrała na wyjeździe z Eibar 4:0. To może być początek formy, która będzie się pięła w górę. Jednak żeby tak było dziś muszą pójść za ciosem i wygrać z Gironą. Unzue ciągle trzyma się jednego ustawienia i tego samego składu od kilku meczy. To wszystko ma zacząć ze sobą współgrać, a efekty na pewno przyjdą i to bardzo szybko. Spotkanie z Gironą może nie być dla gospodarzy łatwe lecz powinni oni zgarnąć trzy punkty.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
71#
16:15 Sevilla - Malaga 1 @ 1.39
20:45 Leganes - Atletico 2 @ 1.68
AKO: 2.34
buk: bah

72#
15:30 Lechia - Zagłębie over 2.5 gola @ 1.90
18:00 Pogoń - Korona over 2.5 gola @ 1.84
20:30 Wisła - Jagiellonia over 2.5 gola @ 1.90
AKO: 6.64
buk: Bah
-10j

Jutro do południa podsumowanie miesiąca !!!
do usłyszenia.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
LIPIEC 2017 Skuteczność kuponów: 52,5% ✅ Zysk/Strata: 225,56 ⛔Yield: 59,35 % ⛔

Sierpień 2017 Skuteczność kuponów 54% ✅ Zysk/Strata: 10,4 ✅ Yield: 2,81 ✅
Podsumowanie Wrzesień 2017
Podane Typy: 72
Wygrane: 31
Przegrane: 41
Zwrot: brak
Skuteczność: 43% ⛔
Jednostki postawione: 720
Jednostki zwrócone: 659,1
Zysk/Strata: 60,9 ⛔
Yield: 8,4 ⛔
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0
1# Górnik @ 1.69
2# powyżej 2.5 gola @ 1.77
buk: bah

&#39;&#39; Derby Górnego Śląska&#39;&#39;

Nie tak sobie wyobrażał debiut w roli szkoleniowca trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik. Tydzień temu skromnie przegrał z Arką 0:1, a w tygodniu uległ 2:1 w Pucharze Polski z Chrobrym Głogów. Jestem zdania, że forma Piasta dopiero nadejdzie, a nowi trenerzy mieli za mało czasu aby cokolwiek zdziałać. Ten pożar może zostać zagaszony jeśli wygrają dziś z Górnikiem, lecz goście nie będą mieli dziś dużo do powiedzenia. Bez formy jest Vassiljev, za kartki musi pauzować Zivec, który ciągnął grę Piasta. Kontuzje dalej leczą Badia i Bukata, którzy by się przydali Fornalikowi. Wracając jeszcze na chwilę do meczu Pucharowego Piasta, to mogliśmy tam zobaczyć kilku graczy, którzy jutro zagrają od pierwszych minut. To może mieć również małe znaczenie w końcówce tego spotkania. Zabrzanie nadal prezentują się bardzo dobrze, a w spotkaniach przed własną publicznością nie mają sobie równych. Ich dobra forma została doceniona również przez selekcjonerów: Adam Nawałka powołał do kadry Damiana Kądziora, natomiast Czesław Michniewicz zaprosił na zgrupowanie czterech innych zawodników Górnika. Gospodarze dalej słyną z bardzo dobrej gry z kontry oraz ze stałych fragmentów gry. Dzięki tym dwóm atutom Górnik strzelił najwięcej bramek. Piast ma się czego obawiać bowiem gospodarze dalej są głodni gry jak i zwycięstw. Górnika można opisywać w samych superlatywach, ale nie zapominajmy, że zdarzają im się również głupie błędy. Mowa tu oczywiście o zachowaniu w swoim polu karnym gdzie obrońcy Górnika popełniają karygodne błędy przez, które dyktowane są rzuty karne. W ostatniej kolejce na wysokości zadania stanął Loska i to dzięki temu Panu Górnik ugrał trzy punkty w Szczecinie. Kolejną rzeczą jaka może martwić to gra Górnika po 70 minucie spotkania. W drużynie widać wtedy mały chaos i nerwowość. Cała drużyna oprócz Angulo zaczyna bronić dla siebie korzystnego wyniku, a po zawodnikach widać małą euforię, która może ich zgubić w kolejnych spotkaniach. Brosz jutro nie będzie mógł skorzystać z Wolsztyńskiego oraz prawego obrońcy Ambrosiewicza. Wolsztyńskiego zapewne zastąpi jego brat Łukasz tak jak w poprzednich spotkaniach, natomiast za Ambrosiewicza wskoczy Wolniewicz, który nie miał zbyt dobrego początku w tym sezonie. Pomimo tego Górnik występuje tu w roli faworyta i nie widzę innego wyjścia niż wygrana gospodarzy. To Górnik jest w gazie, a z rytmu może ich wybić nadchodząca przerwa reprezentacyjna. Kurs spadł i to mocno, bo na początku tygodnia szło pobrać wygraną Zabrzan przy kursie 2.00, ja mimo tak dużego spadku pobieram dalej ich wygraną. Gospodarze jeśli dziś odniosą zwycięstwo to odskoczą całej reszcie na minimum trzy punkty. Kolejnym typem na to spotkanie są gole. Ta kolejka nie zachwyca, ale Górnik w tym sezonie jest ekipą overową, a w ich spotkaniach pada naprawdę dużo goli. Tak naprawdę liczę na minimum dwie/trzy bramki Zabrzan i jedno trafienie Piasta. Gdy spojrzymy jeszcze na statystyki to zobaczymy w nich, że w spotkaniach Górnika z Piastem lubią padać bramki.
Na koniec chcę dopisać trzy rzeczy.
Na trybunach zapowiada się wyśmienita atmosfera. Bilety wyprzedano już jakiś czas temu, więc w niedzielę można spodziewać się stuprocentowej frekwencji.
Sędzią tego spotkania będzie Pan Piotr Lasyk z Bytomia, który mam nadzieje nie zepsuje tego widowiska.
Kolejną sprawą jest fakt, że piłkarze Piasta do tego spotkania podejdą pod małą presją. Jest to spowodowane ostatnią rozmowa kibiców z piłkarzami, którzy ostrzegają piłkarzy, że w przypadku porażki będzie łomot.
Podsumowując, mam nadzieję, że niedziela zwieńczy nam tą słabą kolejkę, a Derby Górnego Śląska będą tylko deserem tego co czeka nas o 18:00 w Poznaniu



3# 20:45 Real Madryt - Espanyol 13
powyżej 10.5 rzutów rożnych @ 1.81
buk: bah
&#39;&#39;Wygrać u siebie&#39;&#39;

Prawda jest taka, że Królewscy nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów w spotkaniu domowym. Z tego co pamiętam to Real w poprzednim sezonie był maszynką do nabijania rzutów rożnych i dziś jestem zdania, że będzie podobnie. Real od samego początku rzuci się na swoją ofiarę aby jak najszybciej strzelić gola, który wprowadzi w drużynie spokój. Real w tym sezonie stwarza sobie całą masę sytuacji podbramkowych i większość z nich zamieniana jest na gole bądź na rzuty rożne. Real w tym sezonie nabija ich całkiem sporo, spójrzcie sami:
Z Borussią Dortmund 6
Z Alaves 12 (dom)
Z Betis 12 (dom)
Z Real Sociedad 6
Z APOEL 9 (dom)
Z Levante 13 (dom)
Z Valencia 13 (dom)
Jak widzimy w spotkaniach domowych jest to maszyna w rzutach rożnych. Jeśli do tego dołożymy rzuty rożne gości to over powinien się pokryć i to dość szybko. Na koniec chcę dodać, że Real dziś przystąpi trochę osłabiony bowiem nie zagrają min. Benzema, Carvajal, Bale, Kovacic czy też Marcelo. Espanyol będzie szukał swoich szans, a gdy to goście strzelą bramkę jako pierwsi to Królewscy będą musieli jeszcze to bardziej naciskać na rywala.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:45 Czarnogóra - Dania
4# powyżej 4.5 kartki @ 1.75
5# gospodarze powyżej 2.5 liczby kartek @ 1.91

buk: unibet

Na dzisiejszy wieczór wybieram tylko jedno zdarzenie i jest to typ na kartki. Dziś jedną z tych dwóch ekip być może pożegnamy w walce o awans do MŚ, ale wszystko jest w nogach naszych piłkarzy jak i rywali, którzy staną na przeciw siebie. Dobrze wiemy, że Czarnogóra to bardzo gorący teren o czym sami się przekonaliśmy. Jestem zdania, że żadną z ekip nie zadowoli tutaj remis i obie będą zmuszone po meczu Polski zagrać o pełną pulę. Dlatego spodziewam się dość ostrego spotkania z dużo ilością fauli, które przełożą się na żółte kartki. Gospodarze temperamentny kraj i to po nich spodziewam się bardziej ostrej gry niż po zespole gości. Sędzią tego pojedynku będzie dobrze znany w Europie Holender Bjorn Kuipers. W obecnych eliminacjach ten Pan na trzy po sędziowane spotkania pokazał tylko 9 żółtych kartek co daję średnią trzy kartki na mecz. Dziś jednak niema mowy o odpuszczaniu bowiem walka o awans wkroczyła w decydującą fazę. Sędzia będzie miał ręce pełne roboty, a gol strzelony przez jedną z ekip zapewne jeszcze bardziej ożywi oba zespoły.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:45 Turcja - Islandia
6# powyżej 4.5 liczby kartek @ 1.61
buk: unibet

Kolejne spotkanie w którym wybieram over na kartki. Turcja przypomina mi ekipę Czarnogóry, gdzie jest to bardzo gorący teren oraz jest to temperamentny kraj jak i zawodnicy. Turcja być może gra dzisiaj o być albo nie być na przyszłorocznych mistrzostwach. Gospodarze nie mogą sobie pozwolić na porażkę bo to przekreśli ich szanse na jakikolwiek awans. Sędzią dzisiejszego meczu będzie dobrze znany Szymon Marciniak. Polski sędzia, który czasami lubi dawać kartki. Dziś jest to mecz, gdzie po raz kolejny sędzia może mieć sporo pracy. Turcja zrobi wszystko aby po dzisiejszym meczu wskoczyć na drugą pozycję w grupie i później być zależnym tylko od siebie. Mówiąc &#39;&#39;zrobi wszystko&#39;&#39; mam tu na myśli, że nie będzie oszczędzał rywala, a gdy wynik nie będzie szedł po ich myśli to co poniektórym piłkarzom zaczną puszczać nerwy. Linia niska i jak najbardziej do gry.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Dania - Rumunia
7# Dania do przerwy/na koniec meczu @ 1.65
8# Dania Handicap (0:1) @ 1.95

buk: BAH
&#39;&#39;Licząc na cud&#39;&#39;

Dania tak naprawdę liczy na cud jeśli chodzi o zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Gospodarze w przypadku zwycięstwa z Rumunią będą patrzeć na to co się dzieje w Polsce, a tam Polacy musieliby przegrać z Czarnogórą. Dania z meczu na mecz w tych eliminacjach wygląda coraz lepiej, dlatego jestem zdania, że dziś od samego początku rzucą się na swojego rywala aby narzucić im swoje warunki i styl gry. Nikogo nie powinno dziwić to, że liderem zespołu jest tutaj Eriksen, który jest w świetnej dyspozycji. Do tego pana możemy dopisać jeszcze Poulsena i Sisto, którzy robią dobrą robotę. Rumunia niema żadnych argumentów żeby wywieźć korzystny dla siebie wynik w ostatnim spotkaniu tych eliminacji. Dania to spotkanie powinna wygrać przynajmniej dwoma bramkami, a już w pierwszej połowie powinni zacząć swój koncert.
9#
18:00 Polska - Czarnogóra 1 @ 1,31
18:00 Dania - Rumunia 1 @ 1.34
18:00 Litwa - Anglia 2 @ 1.31

AKO: 2.30
buk: BAH
&#39;&#39;Papierowi faworyci&#39;&#39;

Granie na faworytów nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Jestem zdania, że dzisiaj będzie inaczej. Polska jak i Dania walczą jeszcze o awans z pierwszego miejsca. W lepszej sytuacji są Polacy, którzy potrzebują tylko remisu, lecz nie wydaje mi się żeby Polska zagrała na granicy remisu, bowiem jest to igranie z ogniem. O Danii pisałem powyżej. Najpierw muszą wygrać swoje spotkanie jeśli chcą zająć pierwsze miejsce w grupie, a potem dopiero będą patrzeć na to co dzieje się w Polsce. Anglia natomiast zapewniła sobie awans w poprzedniej kolejce. Mecz z Litwą powinien być dla nich formalnością i oby też tak było.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
&#39;&#39;Piątek trzynastego&#39;&#39;
12# 18:00 Korona - Wisła Płock 2:0
Korona @ 2.03
buk: bah


Goście tego spotkania po słabym początku zaczęli przed przerwą reprezentacyjną łapać wiatr w żagle co przyniosło ciekawy efekt w postaci zdobytych punktów jak i bramek. Brzęczek był już praktycznie na wylocie, ale jego zespół zareagował na czas i zaczął w końcu punktować. Ich gra jednak dalej mnie nie przekonuje dlatego gram przeciwko nim. W ostatnim spotkaniu oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Termalicy, który okazał się golem na wagę trzech punktów. Tak wiem nie liczy się styl, tylko zdobyte punkty, lecz w takim stylu Wisła nie ugra niczego w Kielcach. Goście w tym sezonie będą się bić o środek tabeli bo wątpię w to żeby ten zespół było stać na coś więcej. Po stronie przyjezdnych nie ujrzymy raz jeszcze Paula Parvulescu (dopiero co wznowił zajęcia) i Maksymiliana Rogalskiego. Korona jest bardzo silna w spotkaniach domowych i udowodniła to już kilka razy w tym sezonie pokonując min. Wisłę Kraków czy też Cracovię. Chłopaki Gino Lettierego grają fajny i przyjemny futbol, który da się oglądać. Gospodarze stosują pressing, który momentami wygląda dobrze oraz potrafią szybko wykonać kilka podań aby przenieść się pod bramkę przeciwnika. Zespół z Kielc spisywałem na straty na początku sezonu, a teraz ta drużyna wygląda solidnie. Spore chęci do gry mają Kiełb, Możdżeń czy też Cebula. A dzięki pierwszym dwóm panom Korona w tym sezonie może jeszcze utrzeć nosa nie jednej ekipie. Na pewno sporym osłabieniem gospodarzy jest brak Nabila Aankoura (leczy uraz) oraz Bartosza Rymaniaka. Bez tych dwóch zawodników Korona radzi sobie od kilku spotkań i na razie wygląda to całkiem nieźle. Podsumowując spodziewam się jutro dość wyrównanego spotkania i dużo walki w środku pola. Przerwa reprezentacyjna powinna wybić z rytmu dobrze dysponowaną ostatnio Wisłę, a Korona grając u siebie powinna to wykorzystać i wygrać.

13# 21:00 Espanyol - Levante 0:0
BTS @ 2.00
buk: Bah


Jest to pierwsze ze spotkań w tej kolejce gdzie idę w stronę bramek. Dlaczego BTS?. Otóż obie ekipy nie mogą się pochwalić w tym sezonie szczelną i dobrą obroną. Espanyol jak i Levante tylko raz od początku sezonu zachowały czyste konto, a tak to traciły przynajmniej po jednej bramce. Obie drużyny mają natomiast spory potencjał w ataku. Goście potrafi zremisować z Real Madryt 1:1, czy też wysoko wygrać z Realem Sociedad 3:0. Papużki natomiast pomimo wysokiej porażki z Barceloną 5:0, wygrali min z Celtą czy też z Deportivo. Obie drużyny są na podobnym poziomie i obie będą się biły w tym sezonie o środek tabeli. Jutro spodziewam się dobrego spotkania, które przyniesie nam minimum po jednej bramce dla obu ekip. Na koniec chcę żebyście spojrzeli na statystyki ostatnich spotkań:
15.04.16 LL Levante Espanyol 2 : 1
15.12.15 CDR Espanyol Levante 2 : 1
07.12.15 LL Espanyol Levante 1 : 1
03.12.15 CDR Levante Espanyol 1 : 1
17.04.15 LL Levante Espanyol 2 : 2
29.11.14 LL Espanyol Levante 2 : 1
Jak widzimy bramki tutaj lubią padać, a że obie drużyny są w podobnej dyspozycji to liczę, że jutro będzie podobnie.​
 
Do góry Bottom