>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Sport w moich oczach

ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
12# 20:45 Polska - Urugwaj
over 2.5 gola @ 2.29
buk: Bah


Jedyny typ jaki narzuca mi się na to spotkanie jest to over w postaci goli. Powołania obu zespołów są już nam znane, a odkąd przeczytałem, że trenera Nawałka chce wyjść ustawieniem 1-3-5-2 to ten over jeszcze bardziej mnie przekonuje. Dla reprezentacji Polski jest to pierwszy z poważnych sprawdzianów, bowiem dawno już nie graliśmy z zespołem z Ameryki Płd., który prezentuje całkowicie inny styl. Nawałka w tym spotkaniu zapewne będzie próbował kilku wariantów, bo od tego są takie spotkania, a tym bardziej przed tak wielką imprezą. Nie spodziewam się natomiast sensacji w wyjściowej jedenastce i ta będzie zbliżona albo taka sama co w ostatnim spotkaniu eliminacji. Jeśli chodzi o ustawienie 1-3-5-2 to nie chce mi się jakoś w to wierzyć, że wyjdziemy aż tak mocno ofensywnie. Wydaje mi się, że do takiego ustawienie dojdzie w trakcie spotkania, a do pozycji defensywnego pomocnika będzie przesuwany Pazdan, który już kiedyś grał na tej pozycji. Chciałbym zobaczyć jak sobie znowu radzimy na dwóch napastników. Cieszy fakt, że swoją dobrą dyspozycję potwierdzili Lewandowski, Grosicki czy też Glik. Zespół Urugwaju przyjeżdża lekko osłabiony, bowiem na boisku nie zobaczymy Suareza. Jednak mając w składzie Cavaniego czy też Gomeza z Celty Vigo, nasza obrona ma się czego obawiać. Tabarez powołał także dwa wielkie talenty: Rodrigo Bentancura i Federico Valverde, którzy bardzo dobrze poczynają sobie w swoich klubach. Nie zapominajmy też o Diego Godinie czy Gimenezie. Kurs jest naprawdę wyśmienity na over. Oba zespoły mają w swoich składach armaty, które na pewno wystrzelą. Obie drużyny będą szukały nowych wariantów czy ustawień, które z pewnością powinny przynieść gole. Nie obawiam się tego, że to spotkanie będzie należało do nudnych, tu będzie się działo!​
 
dietmar 248

dietmar

Użytkownik
Dzisiaj puscilem taki kupon troche grubo jak na mnie - pierwszy raz za taka wygrana gralem 3311577135827700 - 4305 bukmacher fortuna, staram sie zagladac na bloga , dzieki ze go prowadzisz
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
dietmar Skorzystałeś i niestety nie weszło. Jednak niema co się załamywać. Gramy Dalej!

13# 20:45 Dania - Irlandia
Dania @ 1.63
buk: Bah


Na temat tego spotkania zostało już napisane bardzo dużo i ja dodam coś od siebie. Gospodarze dzisiejszego spotkania nie mieli udanego początku w tych eliminacjach, lecz później z każdym spotkaniem rozkręcali się na dobre, dzięki czemu udało im się zająć drugie miejsce w grupie. Dania jest zdecydowanym faworytem pierwszego meczu. Duńczycy doskonale radzą sobie przed własną publicznością o czym przekonali się m.in. Polacy przegrywając 4:0. Ich lidera nie trzeba nikomu przedstawiać, bo dobrze jest o znany z gry w Tottenhamie. Zapewne goście zrobią wszystko aby zatrzymać Eriksena. Nie zapominajmy, że Dania to nie tylko Christian, są jeszcze Sisto, Poulsen czy też Kvist. O zwycięstwo nie będzie łatwo, bowiem Irlandczycy w eliminacjach więcej punktów zdobyli grając na wyjazdach przez co nie byli niepokonani na boiskach rywala. Jestem jednak zdania, że gospodarze będą chcieli już w pierwszym spotkaniu wyjaśnić sprawę awansu. Dania jest tu faworytem i mam nadzieje, że potwierdzi to dziś na boisku.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
14# Wisła - Pogoń
over 2.5 gola @ 1.83
buk: Bah


Spotkanie gdzie spodziewam się goli. Trudno powiedzieć jak będzie wyglądała gra Pogoni pod wodza nowego trenera, który też stanowi sporą niewiadomą. Pogoń jednak dobrze wypadła w spotkaniu z Legią, gdzie pomimo porażki 1:3, walczyła, było widać zaangażowanie i co najważniejsze stwarzała sobie sytuacje do zdobycia bramek. Portowcy mogą mówić o dużym pechu, bowiem nie wyglądali w tamtym spotkaniu na zespół dużo słabszy. Teraz mieli dwa tygodnie na totalny reset, a przerwa reprezentacyjna wpłynie na nich pozytywnie. Wisła to zespół, z którym z pewnością można powalczyć. Gospodarze na pewno nie wyobrażają sobie straty punktów z najsłabszym zespołem w lidze, dlatego na to spotkanie powinni wyjść ofensywnie nastawieni. W ostatniej kolejce Wisła Kraków bez problemu pokonała Sandecję 3:0 i zapewne dziś nie będzie chciała powtórzyć ten wynik, wiedząc, że rywal jest totalnie rozbity. Nie zapominajmy jednak, że mieliśmy dwa tygodnie przerwy, a po takiej przerwie lubią padać niespodzianki. Dlatego nie nastawiam się na wygraną z którejś z drużyn, tylko na bramki. Obie drużyny mają potencjał w ataku i problemy w obronie, a to powinno nam zwiastować w gole.
20:45 Girona - Real Sociedad
15# over 9.5 rzutów rożnych @ 1.60
16# over 10.5 rzutów rożnych @ 2.00
Buk: Unibet


Może dla niektórych wyda się to monotonne, ale w spotkania Girony tym bardziej tych domowych widzę sporo rzutów rożnych. Kto śledzi temat i La Liga, to wie, że wielokrotnie pisałem o gospodarzach, którzy w tym sezonie nie boją się nikogo i nabijają całą masę rzutów rożnych. Na dodatek gospodarze wydają się być na fali wznoszącej gdyż ostatnio pokonali Real Madryt oraz Levante. Podobnie jest z drużyną gości, która zanotowała ostatnio dwa pewne zwycięstwa. Real Sociedad podobnie jak ich rywala potrafią sobie stwarzać masę sytuacji podbramkowych, a gdy nie potrafią ich zamienić na gole, to wywalczają przynajmniej rzut rożny. W ostatnich pięciu spotkaniach wyjazdowych nabili ich kolejno: 7,8,9,7,6. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik. Jeśli do tego dołożyny rzuty rożne Girony to overy powinny pokryć się bardzo szybko. Mam nadzieje, że obie drużyny nas nie zawiodą i nastawią się dość ofensywnie do tego spotkania. Jak będzie naprawdę?, przekonamy się o 20:45.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Po świetnym początku przyszedł czas na kryzys. Zobaczymy co przyniesie dzień dzisiejszy...

17# 15:30 Piast Gliwice - Cracovia
BTS @ 1.67
Buk: Bah


W ostatnich tygodnia daje się daje się zauważyć lepsza grę Gliwiczan jak i zespołu z Krakowa. Obie drużyny obecnie znajdują się w dole tabeli co tym bardziej powinno sprawić, że dziś jednym jak i drugim będzie zależało tylko i wyłącznie na zwycięstwie. W ekipie gospodarzy na pewno mają powody do zadowolenia, gdyż gra uległa zdecydowanej poprawie, a do zdrowia powracają Sasa Zivec, Konstantin Vassiljev oraz kapitan Gerard Badia. Natomiast Jakub Szmatuła wraca po karencji za czerwona kartkę. Także dzisiaj Piast na pewno wyjdzie dużo silniejszy niż w poprzednich spotkaniach. O coraz to lepszej grze można też pisać w zespole Pasów. Goście są na fali wznoszącej gdyż nie przegrali od pięciu spotkań i zanotowali w tym trzy remis i dwie wygrane. Ostatnia wygrana powinna napawać optymizmem gdyż pokonali na wyjeździe groźne w tym sezonie Zagłębie. Myślę, że sobota będzie dużo lepsza od dnia wczorajszego, a potencjał w ataku jakim dysponują oba kluby sprawi, że zobaczymy przynajmniej po jednej bramce.

18# 20:30 Lechia - Wisła Płock
Lechia @ 1.78
buk: Bah


Dzisiaj poszukam zwycięstwa gospodarzy. Obie drużyny w tym sezonie mają dużą karuzelę jeśli chodzi o formę. Płocczanie plasują się na wyższym miejscu w tabeli, mając nad Lechią trzy oczka przewagi. To w dużej mierze efekt dobrej postawy z końcówki sierpnia i września gdzie Wisła zanotowała wyskok formy. Niestety nie potrwało to długo, bowiem od kilku tygodniu goście nie potrafią wygrać. W dobrych nastrojach do tego spotkania podejdą gospodarze, którzy przed reprezentacyjną przerwą wygrali niezwykle dla siebie ważne derby Trójmiasta. Taka wygrana z pewnością wpłynie na zawodników jeszcze bardziej motywująco i dziś po raz kolejny zobaczymy zespół walczący z pełnym zaangażowaniem. Martwić może fakt, że Lechia to obecnie zaraz obok Pogoni najsłabsza drużyna w spotkaniach domowych. Dziś jednak jest to dobra okazja aby te statystyki poprawić. Goście nie są zbyt wymagającym rywalem, a tym bardziej teraz gdy ich forma znowu zaczyna spadać w dół. Biało-zieloni jeszcze bez Stevena Vitorii i Lukasa Haraslina. Być może w osiemnastce znajdzie się Sławomir Peszko. W każdym razie wrócić powinien Jakub Wawrzyniak. W dalszym ciągu po stronie płocczan nieobecni pozostają Paul Parvulescu i Maksymilian Rogalski

20:45 Atletico - Real Madryt
19# powyżej 6.5 żółtej kartki @ 1.85
20# Czerwona kartka - TAK @ 2.90
buk: Unibet

Bardzo ważne spotkanie dla obu ekip, a dlaczego?. Bowiem powoli zbliżamy się do półmetku sezonu, a obie drużyny obecnie tracą osiem punktów do lidera Barcelony, porażka w tak ważnym spotkaniu może naprawdę zaprzepaścić szanse na zdobycie mistrzostwa, dlatego dzisiaj spodziewam się dużo walki w środku pola jak i emocji związanych z nieczystą grą stąd typ na kartki. Ktoś może napisze, że to dopiero 11. kolejka, a ja pisze o przegranym mistrzostwie. Jedenaście punktów straty to dużo przy dzisiejszym futbolu. Obie drużyny są daleka od swojej idealnej formy i tak naprawdę nie wiemy co przyniosły te dwa tygodnie przerwy. Możemy być jednak pewni, że jedni jak i drudzy wyjdą na to spotkanie mocno zdeterminowani aby odnieść zwycięstwo za wszelką cenę. W bezpośrednich pojedynkach kartek nie padało zbyt wiele, a tym bardziej nie było w nich widać czerwonej kartki. Dziś może być inaczej, sędzią tego spotkania będzie Pan David Fernandez Borbalan. Doświadczony arbiter, który naprawdę lubi rzucać kartkami. Jego średnia w obecnym sezonie to 4.8 kartki na mecz. W poprzednim sezonie nawet sędziował derby Madrytu, gdzie pokazał sześć żółtych kartoników. Obie drużyny mają w swoich szeregach graczy, którzy mają ostry temperament i z pewnością go dziś nie raz wykorzystają .Pikanterii temu meczu dodał by strzelony gol przez jedną z drużyn.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
21# 12:00 Malaga - Deportivo
Malaga @ 2.34
buk: BaH


Malaga to obecnie najsłabsza drużyna LaLiga. Gospodarze obecnie zdobyli tylko cztery punkty, co jest naprawdę tragicznym wynikiem. Myślałem, że ta drużyna powalczy o coś więcej, a jak na razie muszą szukać punktów by odbić się od dna tabeli. Myślę, że dziś jest ku temu dobra okazja. Piłkarze mieli dwa tygodnie przerwy, które zapewne solidnie przepracowali. Taka przerwa powinna wpłynąć na nich pozytywnie, gdyż taki reset od ligi często wpływa korzystnie na drużyny, które szukają formy. W dodatku rywal jest wymarzony. Goście podobnie jak ich rywal nie zachwycają w tym sezonie, notując ostatnio wpadkę za wpadką. Będzie to mecz drużyn, które prezentują podobny poziom, lecz Malaga, które gra u siebie powinno w końcu odnieść długo oczekiwane zwycięstwo.
22# 15:30 Śląsk - Arka
Śląsk @ 2.22
buk: Bah


W tym meczu bardzo trudno wyłonić faworyta, dlatego też we Wrocławiu należy spodziewać się wyrównanego widowiska. Myślę, że na tą przerwę reprezentacyjną czekali piłkarze Śląska, którzy w ostatnich tygodniach znowu obniżyli formę. Do tego dochodzą kontuzje w obronie, bowiem na prawej obronie gdzie nie mogą grać kontuzjowani Dankowski i Jovic, a ostatnio z konieczności na tej pozycji gra Robert Pich. Nie zapominajmy jednak, że Śląsk w spotkaniach domowych spisuje się bardzo dobrze. Wrocławianie wygrali jak dotąd pięciokrotnie, raz remisowali i doznali jednej porażki. Dziś na wysokości zadania musza stanąć napastnicy i cała ofensywa gospodarzy, gdyż Arka na wyjazdach traci bardzo mało bramek. Goście oprócz tego, że mało tracą, to jeszcze mniej ich strzelają. Zaledwie trzy bramki w sześciu spotkaniach wyjazdowych jest mizernym wynikiem. Myślę, że na piłkarzy Śląska ta przerwa reprezentacyjna podziała bardzo motywująco i gospodarze wrócą do dobrego futbolu, który prezentowali przed kilkom tygodniami pokonując min. Lecha, Legię czy Cracovię. Wrocławianie jeszcze bez Sito Riery (ledwie wrócił do treningów po kontuzji). Nie ma co liczyć na Bobana Jovicia, Kamila Dankowskiego, Adama Kokoszkę czy Djordje Cotrę. Goście na pewno bez Michała Nalepy (pauza za żółte kartki). Zabraknie również Krzysztofa Sobieraja (uraz)
Espanyol - Valencia
23# Valencia @ 2.42
24# over 2.5 gola @ 1.80
buk: Bah

Espanyol powinien być dla Valencii trudnym rywalem, bo u siebie gra dobrze, ale w tak świetnej formie Nietoperze powinni sobie poradzić z Papużkami. Mało kto by się spodziewał, że Valencia od początku sezonu będzie kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. W dodatku ich gra jest przyjemna dla oczu, a trener Marcelino wykonuje świetną robotę. Przed meczem mówiło się, że nie wiadomo co z najlepszymi strzelcami gości Zazą i Rodrigo. Obaj jednak zostali powołani na to spotkanie i powinni zagrać od pierwszych minut. Martwić może to, jak przerwa reprezentacyjna wpłynęła na piłkarzy gości. Dobrze wiemy, że taka przerwa potrafi wybić z rytmu nie jedną ekipę. Na dodatek Valencia regularnie traci bramki w spotkaniach wyjazdowych i ta ekipa musi to znacząco poprawić. Nietoperze zapewne będą chcieli wykorzystać remis w Derbach Madrytu i żeby dotrzymać kroku Barcelonie dziś muszą odnieść kolejną wygraną. Na koniec chcę dodać, że Valencia za tydzień podejmować będzie właśnie Barcelonę.

25# 18:00 Legia - Górnik
Górnik @ 4.84
buk: Bah


Nikt nie przed sezonem nie pomyślał by, że to spotkanie po pierwszej rundzie zostanie okrzyknięte hitem sezonu. Starcie mistrza Polski z beniaminkiem dziś zapewne elektryzuję całą Polskę. Czy Legia jest w na tyle dobrej formie aby pokonać młodzież z Zabrza?. W ostatnim spotkaniu z Pogonią nie zaprezentowali się ze zbyt dobrej strony. Mogą też mówić o dużym szczęściu, gdyż Pogoń miała masę sytuacji które mogła zamienić na gola. Legia po słabym początku zanotowała ostatnio cztery wygrane. Kibice nieco narzekają na ich grę, tak podopiecznym Romeo Jozaka nie można odmówić skuteczności. Nie zapominajmy, że Legia również popełnia błędy po których traci bramki, a dziś zagrają bez Miroslava Radovicia (rehabilitacja) i Artura Jędrzejczyka (kontuzja). Nie wiadomo czy brany pod uwagę będzie Michał Pazdan a także Dominik Nagy. Myślę, że Górnik jest w stanie po raz kolejny to wykorzystać. Goście w tym sezonie prezentują równą i stabilną formę, i tak samo prezentują się dobrze w spotkaniach domowych jak i w tych na wyjeździe. Legia na pewno musi się obawiać stałych fragmentów gry i kontr, które Górnik ma wyćwiczone do perfekcji. Trener Brosz ma do dyspozycji wszystkich swoich graczy z pierwszego składu i to jest kolejny atut, który przemawia za Górnikiem. Czego można się obawiać?. Aa no tego, że tych młodych chłopaków może zjeść trema. Pełne trybuny, mecz z Legią tu nie jednemu się pewnie zatrzęsie noga. Wierzę jednak, że trener Brosz dobrze przygotował zespół psychicznie i mentalnie bowiem zaangażowania piłkarzom Górnika nie można zarzucić. Górnik stoi przed wielką szansą odniesie w końcu zwycięstwa w Warszawie i mam nadzieję, że to wykorzysta.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
26# Zagłębie - Korona
over 2.5 gola @ 1.75
buk: Bah


Obie ekipy poniekąd zaskakują w aktualnych rozgrywkach, dlatego dziś spodziewam się goli w Lubinie. Zagłębie nie potrafi wygrać od trzech spotkań, lecz w ofensywie nie wygląda wcale źle. W każdym spotkaniu strzelają minimum jedną bramkę, a to za sprawą dobrej gry Świerczoka czy Pawłowskiego. Do tej dwójki można dopisać jeszcze Tuszyńskiego oraz Woźniaka. Cała czwórka wygląda solidnie przez co Zagłębie jest tak wysoko w tabeli. Trener Stokowiec ciągle jednak szuka optymalnego ustawienia. Od 5-3-2, 4-3-3 do 3-4-3 . W każdym z tych ustawień Zagłębie traci przynajmniej bramkę. Dziś słabszą dyspozycję w obronie będzie chciała wykorzystać Korona. Podopieczni Gino Lettieriego nie doznali porażki od połowy września i nic nie wskazuje jakoby mieli przerwać tę serię. Korona ma na swoim koncie już 25 punktów oraz plasuje się tuż za podium. Do trzeciego miejsca traci zaledwie dwa punkty, a do lidera sześć. Lettieri stworzył naprawdę świetną drużynę, która potrafi stosować pressing czy zagrać na jednej kontakt. W bardzo dobrej dyspozycji są Goran Cvijanovic czy też Nika Kaczarawa. Obaj panowie błyszczą na boiskach ekstraklasy i nie zamierzają na tym poprzestać. Do tej dwójki muszę dopisać Bartka Rymaniaka, który w obronie prezentuje się wybornie. Dziś motywacji z pewnością nie zabraknie u nikogo, a to dzięki powołaniom Adama Nawałki, który udowodnia, że kadra jest dostępna dla każdego. Spodziewam się emocjonującego spotkania w którym padnie trochę goli.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
27# 20:45 Monaco - RB Lipsk
Monaco @ 2.30
buk: Bah


Piłkarze jak i kibice gospodarzy nie tak wyobrażali sobie tą edycję Ligi Mistrzów. Dziś jest to dla nich spotkanie o być albo nie być w europejskich pucharach w trwającym sezonie. Monaco dzisiejszego wieczora potrzebuje tylko i wyłącznie zwycięstwa aby przeskoczyć trzeci w tabeli Lipsk i być może powalczyć o drugie miejsce w grupie w ostatniej kolejce. Jestem zdania, że Monaco jest na tyle doświadczoną drużyną, która powinna poradzić sobie w tym spotkaniu. Nie oczekujmy od nich pogromu, ale zwycięstwa 1:0 czy 2:0 jest w ich zasięgu ręki. Na dodatek gospodarze przystąpią w miarę optymalnym składzie, zabraknie Lemara czy też Sidibe. Reszta graczy jest do dyspozycji trenera Na dodatek goście przyjeżdżają w nie najlepszej dla siebie ostatnio dobrej dyspozycji. Niemiecka ekipa nie wygrała na wyjeździe od trzech spotkań notując dwie porażki i remis. Mam nadzieję, że Monaco udowodni dziś swoją wyższość nad rywalem i nie będą myślami przy niedzielnym meczu przeciwko PSG. Dla Monaco jest to naprawdę ważny tydzień, który może zweryfikować tegoroczne rozgrywki.
Monaco skład:
GOALKEEPERS
Subasic - Benaglio
DEFENDERS
Glik - Jemerson - Jorge - Kongolo - N&#39;Doram - Nguinda - Raggi - Toure
MIDFIELDERS
Fabinho - Ghezzal - Moutinho - Rony Lopes - Tielemans
FORWARDS
Balde - Carrillo - Diakhaby - Falcao

20:45 Sevilla - Liverpool
28# over 2.5 gola @ 1.60
29# over 9.5 rzutów rożnych @ 1.60
30# powyżej 10.5 rzutów rożnych @ 2.00
buk: Bah


Mecz o zajęcie pierwszego miejsc w grupie. Sevilla znajdzie się w najlepszej szesnastce jeśli wygra spotkanie z Liverpoolem, do którego w tej chwili traci tylko punkt. Wtedy w ostatniej kolejce będzie tylko zależna od siebie czy zajmie pierwsze miejsce w grupie czy drugie. W weekend przed własną publicznością po dość niezłym spotkaniu pokonali Celtę 2:1. Sevilla miewa czasami duże problemy w obronie, ale nadrabia to wszystko strzelonym golom. Mają w swoim składzie doświadczonego Nolito, który bardzo dobrze zna Anglików. Obok Hiszpana jest N&#39;Zonzi, Muriel czy też Ben Yedder. Liverpool jest obecnie w świetnej dyspozycji w ofensywie. W sześciu ostatnich spotkaniach zaaplikowali łącznie rywalom 24 gole, tracąc przy tym zaledwie pięć bramek z czego cztery w spotkaniu z Tottenhamem. Na gwiazdę The Reds wyrasta nam sprowadzony latem Salah. Oprócz tego pana można dodać Mane, Firmino, Hendersona czy Coutinho. Oba kluby lubią atakować dlatego też i dziś spodziewam się paru bramek. To spotkanie tak naprawdę potwierdzi czy Liverpool poprawił swoją grę w obronie, czy dalej trzeba nad czymś popracować. Kolejnymi typami na to spotkanie są rzuty rożne. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem obie ekipy nabijają ich całkiem sporo. Sevilla w ostatnich pięciu spotkaniach domowych nabiła ich kolejno: 1,8,5,4,14. Liverpool nie jest w cale gorszy, gdyż nabija ich podobnie co Sevilla: 3,5,9,5,5. Tak jak wspomniałem wyżej obie ekipy lubią ofensywny futbol, dlatego oprócz zdobytych bramek spodziewam się dużej ilości rzutów rożnych.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
31# 20:45 Atletico - AS Roma
AS Roma z remisem @ 1.85
buk: Bah


Nikt nie ma wątpliwości, że Atletico jest bardzo daleko od swojej idealnej formy, dlatego już dziś trzeba pożegnać się z tą edycją LM. Dla Romy nie będzie to łatwe spotkanie, bowiem Atletico jest zespołem z charakterem, które zapewne będzie walczyć do samego końca aby przedłużyć swoje szanse na awans. Pomimo tego, to Roma na dzień dzisiejszy jest w gazie i lepszej formie. Romie do awansu właściwie wystarczy remis i trudno przypuszczać by Rzymianie frontalnie zaatakowali gospodarzy, bo to mogłoby się dla nich zakończyć źle. Tu szalone tempo musi pokazać Atletico, które tak naprawdę musi wygrać dzisiejsze spotkanie. Jednak czy w obecnej dyspozycji gospodarzy stać na takie ataki?. Goście będą chcieli to wykorzystać i zapewne spróbują swoich szans na strzelenie bramki z kontr. Obie drużyny przystąpią do tego spotkania w optymalnych składach i bez większych zmian. Rome dzisiaj stać na wywiezienie choćby jednego punktu i mam nadzieje, że po raz kolejny pokaże swoją siłę.

Przypuszczalny skład Atletico
Oblak
Juanfran Godin Hernandez F.Luis
Saul Gabi Partey Carrasco
Correa Griezmann


Kontuzjowani: -
Zawieszeni:
Savic
Zagrożeni zawieszeniem: -
Przypuszczalny skład Romy:
Alisson
B.Peres Manolas J.Jesus Kolarov
Pellegrini Gonalons Nainggolan
Gerson Dzeko Perotti

Kontuzjowani: Karsdorp, Schick, Florenzi
Zawieszeni: -
Zagrożeni zawieszeniem: -
32# 20:45 Juventus - Barcelona
over 2.5 gola @ 1.90
buk: Bah


Obie drużyny znają się bardzo dobrze z poprzednich edycji LM, gdzie praktycznie za każdym razem stawały na przeciwko siebie. Szanse Juventusu na pierwsze miejsce w tej grupie są już czysto matematyczne, ale na pewno nie przejdzie obok takiego spotkania jak to dzisiejsze. Juventus będzie chciał zamazać plamę po ostatniej porażce w lidze, ale czy mu się to uda w tak ciężkim spotkaniu?. Barcelona notuje jak na razie najlepszy start w sezonie od kilkudziesięciu lat. W świetnej formie są nie tylko Messi czy Busquets, ale to zasługa gry w obronie, która prezentuje bardzo wysoki poziom. Alba, Umtiti i Ter Stegen odpalili z mega formą. Do tego Semedo, który ciągle się poprawia i Pique ze swoim doświadczeniem sprawiają, że Barcelona traci bardzo mało bramek. Świetnym ruchem transferowym okazało się sprowadzenie Paulinho, który nawet wchodząc z ławki bardzo dobrze sobie radzi. Kontuzje z którymi zmagają się goście nie popsuły planu Valverde, który mało rotuje składem i jak na razie przynosi to efekt. Dziś Juventus musi znaleźć receptę na pokonanie Barcelony, która ewidentnie chce poprawić swój rekord spotkań bez porażki. Zdecydowałem się tu na gole, gdyż obie ekipy mają w swoim składzie armaty, które powinny wystrzelić. Dybala odpoczywał w weekend, a więc dziś powinien być do dyspozycji na 200%. Suarez w końcu się przełamał i zaliczył dublet. Ci dwaj panowie mogą być dzisiaj kluczowi dla swoich zespołów i mam nadzieje, że nas nie zawiodą.
Przewidywane składy:
Barcelona
Ter Stegen, Alba, Piqué, Umtiti, Semedo, Iniesta, Busquets i Rakitić, Deulofeu, Messi i Suárez
Juventus
Buffon, Alex Sandro, Chiellini, Barzagli, De Sciglio, Khedira, Pjanić, Dybala, Mandžukić, Higuaín i Cuadrado.

 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
33# 20:30 Górnik Zabrze - Jagiellonia
Górnik @ 2.45
buk: Bah


W poprzednim tygodniu Górnicy grali bardzo ciężki i trudne mecz z Legią, który zasłużenie przegrali. Zawodnikiem tamtego spotkania został Loska bramkarz Górnik, który wielokrotnie ratował swój zespół. Górnicy zagrali bardzo słabe spotkanie, bowiem nie mogli wykonać nawet dwóch prostych podań, a piłki wybijali na oślep. Nie wiem czy było to spowodowane przerwą reprezentacyjną, ale niektórzy gracze wyglądają już słabo kondycyjnie. Brak rotacji w składzie może dopiero przynieść fatalne skutki. Jagiellonia również nie zagrała rewelacyjnego spotkania z Niecieczą, remisując bezbramkowo. Goście pomimo, że są najlepsza ekipą w spotkaniach wyjazdowych, to w Zabrzu będą mieli spore problemy. Górnik już w tym sezonie miewał słabe spotkania po których bardzo szybko się podnosił i notował od razu wygraną. Myślę, że tym razem będzie podobnie, bowiem remis nie zadowoli nikogo w Zabrzu. Brosz zapewne ustawi zespół trochę ofensywnie i poszuka trzech punktów.
34# 21:00 Celta - Leganes
Celta @ 1.90
buk: Bah


Celta po raz kolejny w tym sezonie nie potrafiła dowieść wygranej do samego końca. Szkoda, bo ten zespół zasługuje na coś więcej niż tylko bicie się o środek tabeli, lecz jak nie będą wygrywać z takimi zespołami jak Seviila, Villarreal czy też Athletic, to tak to się skończy. Teraz przyjeżdża do nich kolejny ligowy średniak, który nie potrafi wygrać od trzech spotkań. Leganes zanotowało porażki z dużo lepiej notowanymi zespołami, a więc nie ma tu żadnego zaskoczenia. Jutro poszukają na pewno niespodzianki, bowiem Celta nie potrafi utrzymać stabilnej formy. Gospodarze mają spory potencjał, lecz ciągle czegoś brakuje. Unzue dopiero nabiera doświadczenia jako pierwszy trener i może to jest ten problem. Celta nie zagrała złego spotkania z Sevillą, bo miała okazje aby wyrównać czy nawet wygrać. Swoją formę potwierdzili min. Gomez czy Sisto, którzy rozumieją się bardzo dobrze. Aspas dalej jest cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu. Mam nadzieje, że porażka z Sevilla wpłynie na nich motywująco i odniosą zwycięstwo, które da im nadzieje aby powalczyć o coś więcej w tym sezonie.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
16:15 Real Madryt - Malaga
35# Real Madryt (Handicap 0:2) @ 1.65
36# Real Madryt powyżej 7.5 rzutów rożnych @ 2.18
buk: BaH / Unibet


Wysokie zwycięstwo w Lidze Mistrzów może uskrzydlić piłkarzy Realu, których rywalem będzie zespół znajdujący się w dużym dołku. Malaga co prawda wygrała ostatnie spotkanie i również powinno to wpłynąć na poprawę nastrojów jak i samej gry, lecz źle trafili z terminarzem bo teraz dla nich przydał by się zespół, który prezentuje podobny poziom. Nie mówię, że wyjdą i oddadzą mecz za darmo, bo na pewno będą próbować swoich sił do wywiezienie korzystnego dla siebie wyniku. Tak jak wspomniałem, Real pewnie wygrał w środku tygodnia i myślę, że takiej goleady potrzebował. Dziś ich stać na powtórzenie tego wyniku gdyż zagrają przeciwko najsłabszej obronie w lidze. Malaga traci średnio trzy bramki na mecz i ten wynik jest kosmiczny. Ronaldo i spółka od pierwszych minut narzucą swoje tempo i mam nadzieje, że udowodnią, że przychodzą dla nich lepsze tygodnie. Przewidywany skład:
Keylor; Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić; Isco, Cristiano i Benzema.
Pozostali powołani: Casilla, Moha, Theo, Llorente, Kovačić, Ceballos, Lucas i Mayoral.
37# 18:00 Arka - Sandecja
Arka @ 1.90
buk: BaH


Dla piłkarzy jak i kibiców Arki ostatnie tygodnie są naprawdę niezłe. Pomimo porażki z Legią, gdzie nie wyglądali najgorzej i przegrana niefortunna w derbach Trójmiasta, Arkowcy miło nas zaskakują. W ostatniej kolejce wygrali na dość trudnym terenie we Wrocławiu 1:2. Myślałem, że Ojrzyński zbyt wiele nie wskóra, a jak na razie mamy miłe zaskoczenie w Gdyni. Sandecja to mniej wymagający rywal niż Lechia czy Śląsk. Beniaminek nie odniósł zwycięstwa od połowy września i pomimo, że stara się walczyć to jedynie stać go na remisy. Dziś w Gdyni poszukają punktów, ale nie będzie to takie proste. Arka u siebie spisuje się dobrze i nie wyobrażam sobie by mogli tutaj stracić punkty. Jeśli chodzi o absencje, to wykluczony jest występ Yannicka Sambei Kakoko (kontuzja), Beniaminek bez Filipa Piszczka (pauza za żółte kartki) i Macieja Korzyma (kontuzja).
20:30 Korona - Legia
38# over 2.5 gola @ 1.85
39# Korona DNB @ 2.15
Buk: Bah


Wieczór zapowiada się nam naprawdę świetnie. Na przeciwko siebie stają drużyny, których forma ostatnio poszła w górę. Legia Romeo Jozaka ostatnio spełnia oczekiwania kibiców i wygrywam mecz za meczem. Seria pięciu wygranych z rzędu jest tego dowodem, że Legia w końcu zaczęła grać. Legia w końcu ma napastnika, bowiem Niezgoda prezentuje taki sam poziom jaki prezentował w Ruchu. Do tego dobra dyspozycji Mączyńskiego, Kucharczyka i Hamalainena z Guihlerme poprawiła jakość w ofensywie. Do składu powinien wrócić Pazdan. Złego zdania nie można powiedzieć o Koronie. Zespół ten jest niepokonany od dziewięciu spotkań i dziś mimo, że nie jest faworytem wśród bukmacherów to nie odda tego spotkania. Gino Lettieri stworzył naprawdę świetną drużynę, która jest w stanie w tym sezonie sporo namieszać. Do zespołu świetnie wkomponowali się Kacharawa oraz Cvijanovic. W środku dobrze wygląda duet Żubrowski i Możdzeń. Kiełb również miewa swoje przebłyski. Myślę, że Koronę stać nawet na zwycięstwo, bowiem od kilku tygodni prezentują równy poziom. Oprócz wygranej gospodarzy liczę na gole i, że ten hit dzisiejszego dnia nas nie zawiedzie. Na koniec gdy spojrzymy na absencje tog gospodarze bez Nabila Aankoura, Michaela Gardawskiego, Ivana Jukicia i Krystiana Misia. Jeżeli chodzi o mistrza Polski to poza kadrą znajdą się Artur Jędrzejczyk z Miroslavem Radoviciem​
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Lech - Wisła Płock
40# Lech @ 1.55
41# powyżej 2.5 gola @ 1.90
buk: BaH


Takie spotkania piłkarze Kolejorza, myśląc o mistrzostwie Polski, powinni po prostu wygrywać. Wisła, który jakiś czas temu zaczęła wygrywać znowu popadła w małym dołek z którego nie potrafi się wydostać. Goście przegrali aż cztery z pięciu spotkań wygrywając tylko u siebie ze Śląskiem Wrocław. Brzęczek ma znowu kłopoty, bowiem po raz kolejny piłkarze nie potrafią ustabilizować swojej formy. Na dodatek forma bramkarza Wisły Seweryna Kiełpina pozostawia wiele do życzenia. Na ratunek ma przyjść niemiecki golkiper Thomas Dahne, który w środku tygodnia podpisał kontrakt z Nafciarzami. Gospodarze również nie zachwycają w ostatnim czasie, bowiem nie wygrali od sześciu ligowych spotkań. Lech stwarza sobie masę sytuacji,lecz skuteczność w każdym spotkaniu zawodzi. Dobrze spisują się Gajos, Makuszewski czy też Jevtić. Lecz Kolejorz ma problem z napastnikiem, bowiem brakuje tutaj kogoś pokroju Robaka. Wierzę, że dziś jest to dobra okazja na przebudzenie i odniesienie zwycięstwa. Lech stać na dobry futbol, bo kilkakrotnie w tym sezonie udowodniał to na ligowych boiskach. Na dodatek w składzie niema większych osłabień, nie ujrzymy tylko Lasse Nielsena (pauza za żółte kartki) i Nikoli Vujadinovicia. Istnieje spora szansa na powrót Mario Situma. Lech dziś to bierze, i wierzę, że będzie to wysokie zwycięstwo.
42# 20:45 Valencia - Barcelona
Valencia @ 4.60
buk: Bah


1.65 na wygraną Barcelony?, jak dla mnie jest to nie do ruszenia. Valencia jest w tym sezonie jedną z największych rewelacji jeśli chodzi o LaLiga. Zespół ten praktycznie skupiony jest tylko na lidze, gdyż nie gra w europejskich pucharach. Dużą zasługą tak dobrych wyników jest zmiana trenera przed nowym sezonem, trenera, który zna bardzo dobrze LaLiga. Dziś jednak Marcelino zabraknie na ławce za ostatnią dyskusję z sędzią. Jest to jedyne osłabienie Valencii przed dzisiejszym spotkaniem. Nietoperze są w stanie dziś sięgnąć po trzy punkty i sprawić małą niespodziankę. W świetnej formie jest trójka napastników Zaza, Rodrigo i Mina. Ten pierwszy zdobył w tym sezonie już dziewięć bramek, drugi siedem, a trzeci zaliczył pięć trafień. Bardzo dobrze w zespół wkomponował się Kondogbia, który jest ważnym ogniwem w zespole. Obok tego pana w dobrej formie są jeszcze Parejo i Guedes. Myślałem, że po odejściu Diego Alvesa, Valencia będzie bez bramkarza. Jednak Neto daje rade i nie wygląda najgorzej. Na Mestalla przyjeżdża odmieniona Barcelona Valverde. Pisze odmieniona, bowiem nie widać już tak dużo tiki-taki do której byliśmy przyzwyczajeni. Barcelona przypomina teraz trochę Atletico, i zwycięstwo 1:0 czy 2:0 im wystarcza. Nie liczy się styl, a końcowy wynik - to jest chyba założenie Valverde. Barcelona na pewno poprawiła grę w obronie, stąd tylko cztery stracone bramki. Alba-Umtiti-Pique-Semedo oraz Ter Stegen sporo poprawili w swojej grze stąd taki efekt. Dziś niestety zabraknie Pique, który będzie pauzował za żółte kartki. W jego miejsce wskoczy zapewne wielka niewiadoma Vermaelen. Pisze nie wiadoma, gdyż tak naprawdę nikt z nas nie wie co zaprezentuje Belg. Valverde z Barcy B powołał innego obrońcę Davida Costasa, który w razie &#39;&#39;W&#39;&#39; miałby wskoczyć za Belga. Nie będę też zdziwiony jak Vermalen wyjdzie i dozna kontuzji, a więc jeśli ktoś znajdzie na to Typ to niech wrzuca. Barcelona po stracie Neymara straciła trochę w ataku, na dodatek Suarez nie strzela już tyle bramek co za kadencji Brazylijczyka. Dużo spoczywa na barkach Messiego, a sprowadzenie Deulofeu nie daje niestety tyle jakości w ataku. Można się cieszyć, że zakup Paulinho na razie się sprawdza. Brazylijczyk jest naprawdę ważnym ogniwem, który daje z siebie 100%, lecz dziś zapewne rozpocznie mecz na ławce. Spotkanie bardzo trudne do typowania, ale jestem zdania, że Valencia jest w stanie to wygrać. Mecz u siebie, świetna forma, brak Pique, gospodarze będą chcieli to wykorzystać.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
43# 18:00 Termalica - Wisła
under 2.5 gola @ 1.95
buk: BaH


Na zakończenie 17. kolejki zawitamy do Niecieczy, gdzie tamtejsza Termalica podejmować będzie Wisłę. W tym spotkaniu zdecydowałem się na under 2.5 gola. Drużyna z Niecieczy pod wodzą Macieja Bartoszka gra solidnie w defensywie i nie powinno to nikogo dziwić bowiem takiego efektu trza było się spodziewać. W derbach regionu &quot;Słoniki&quot; nie mogą liczyć na Bartosza Szeligę, Przemysława Szarka, Bartłomieja Smuczyńskiego oraz Vladislavsa Gutkovskisa (urazy). Tyle samo osłabień mamy po stronie Wisły. Dziś u gości nie zobaczymy min. Zdenka Ondraska, Ivana Gonzaleza, Pola Lloncha, Marko Kolara i Denysa Bałaniuka (urazy). Pod znakiem zapytania stoi gra Pawła Brożka. Osłabienia po obu stronach są duże i to jest jeden z argumentów zagrania under. Jeśli Termalice uda się zatrzymać Carlitosa, który jest odpowiedzialny za połowę bramek strzelonych dla Wisły to o brak goli również powinniśmy być spokojni. Po stronie Wisły powinniśmy również zobaczyć nowy duet środkowych obrońców Głowacki-Wasilewski. Zobaczymy czy ta dwójka będzie nie do przejścia i jak będzie się spisywać w najbliższych spotkaniach. Nie spodziewam się dziś szalonego i zabójczego tempa.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
44# Dubel
20:45 Leicester - Tottenham BTS @ 1.70
20:45 Watford - Manchester United @ 1.65
AKO: 2.81


Leicester regularnie zdobywa bramki w spotkaniach domowych. Od początku sezonu trafiali przynajmniej raz do siatki rywala. Nie udało im się to tylko w ostatnim spotkaniu z Manchesterem City. Leicester to dalej solidna ekipa, która jest w stanie ugrać coś z Tottenhamem, który ostatnio trochę spuściło z tonu, a defensywa drużyny Pochettino bez Alderweirelda nie jest tak solidna jak wcześniej. Spurs w weekend znów zawiedli bowiem tylko zremisowali z West Bromwich Albion 1:1. Koguty stworzyły sobie masę sytuacji, których nie potrafili zamienić na gola i myślę, że dziś będzie podobnie. O bramkę gości powinniśmy być spokojni.
Drugim typem jest zwycięstwo United. W weekend Manchester wymęczył zwycięstwo z Brighton. I o wygraną dziś wieczorem nie będzie tak łatwo. Warford w ostatnich dwóch kolejkach pewnie pokonał Newcastle i West Ham. Zespół ten jest na fali wznoszącej, a więc poszukają niespodzianki. United takich spotkanie jak to nie może zremisować czy też przegrać. Tu muszą kroczyć od wygranej do wygranej jeśli chcą dotrzymać kroku City. Dobrze, że do składu powraca Ibra, bo rywalizacja z Lukaku o miejsce w składzie znowu nabierze zdrowej rywalizacji. United po ciężki
Przewidywane składy:
Watford: Gomes – Proedl, Kabasele, Mariappa – Zeegelaar, Pereyra, Doucoure, Hughes, Femenia – Richarlison – Gray
Manchester United: De Gea – Blind, Rojo, Smalling, Lindeof, Darmian – Herrera, Matić, Pogba – Rashford, Lukaku

45# 19:30 Malaga - Numancia
Malaga @ 1.64
buk: BaH


Malaga dość niefortunnie przegrała pierwsze spotkanie tracą gole dopiero w 93 i 95 minucie spotkania. Pamiętam jeszcze, że wtedy grałem na zwycięstwo Numancii i zaliczyłem duży fart. Dziś gospodarze są innej sytuacji niż parę tygodni temu. Przed tygodniem odnieśli drugie ligowe zwycięstwo, które poprawiło nastroje i nadzieje w szatni. W weekend postawili się na SB Realowi Madryt przegrywając skromnie 3:2. Dziś są w stanie strzelić minimum jedną bramkę, która da awans. Wiele do życzenia zostawia obrona gospodarzy, która nie jest w najlepszej dyspozycji. Masa straconych goli nie napawa optymizmem, lecz Malaga to dalej solidna drużyna. Dzisiejsza wygrana i awans do kolejnej rundy jeszcze bardziej poprawi nastroje w szatni. Czekam na powołania na to spotkanie, gdyż jeszcze ich nie widać.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
46# 21:00 Stoke - Liverpool
over 2.5 gola @ 1.53
buk: BaH


Dla drużyny z Liverpoolu nie będzie to łatwy mecz. Stoke choć w ostatnim czasie nie zachwyca swoją grą, ale to dalej jest to solidna drużyna, która potrafi urwać punkty dużo lepszym zespołom. Mark Hughes robi tu niezłą robotę, ale to wiadomo nie od dziś. Zdecydowałem się na over bramkowy ponieważ obie drużyny w ostatnim czasie strzelają bardzo dużo goli. Stoke pomimo słabszej dyspozycji w ostatnich siedmiu spotkaniach strzelał minimum jedną bramkę swoim rywalom, a nawet były spotkania gdzie trafiał dwukrotnie. Gospodarze jednak mają spore problemy w obronie bo regularnie tracą gole. Liverpool w ostatnich tygodniach w sporym gazie. Klopp zapowiedział na konferencji powrót do składu Firmino i Mane. Nic w tym dziwnego bowiem sezon jest bardzo długi i trzeba rotować składem. W świetnej formie jest Salah, który w ostatnim spotkaniu z Chelsea pokazał swój potencjał, a obrona The Blues miała z nim sporo kłopotów. Myślę, że o gole The Reds nie powinniśmy się martwić. Przy tak dobrej dyspozycji całego zespołu goście powinni strzelić minimum dwie/trzy bramki. Piłkarze Stoke również powinni się pokusić o gola, tym bardziej, że obrona gości nie jest w najwyższej formie, a tym bardziej w spotkaniach wyjazdowych.
Statystytki ostatnich spotkań
08.04.17 PL Stoke Liverpool 1 : 2
27.12.16 PL Liverpool Stoke 4 : 1
10.04.16 PL Liverpool Stoke 4 : 1
26.01.16 CC Liverpool Stoke 1 : 1 (0 : 1)
05.01.16 CC Stoke Liverpool 0 : 1
09.08.15 PL Stoke Liverpool 0 : 1
24.05.15 PL Stoke Liverpool 6 : 1
29.11.14 PL Liverpool Stoke 1 : 0
12.01.14 PL Stoke Liverpool 3 : 5

47# 19:30 Barcelona - Murcia
over 3.5 gola @ 1.59
buk: Bah


To spotkanie dla piłkarzy Barcelony powinno być tylko formalnością. Pewna wygrana w pierwszym spotkaniu 0:3 daje komfort przed dzisiejszym meczem. Idę w stronę goli, ponieważ Valverde ma zamiar wystawić ciekawy skład. Na to spotkanie zostali powołani min. Deulofeu, Pique, Paco, Paulinho, Lucas Digne oraz Thomas Vermaelen. Obaj panowie powinni zagrać od pierwszych minut. W bramce na pewno zobaczymy Jaspera Cillessena. Madryckie dzienniki widzą w środku pola trio Denis Suárez - Oriol Busquets - Carles Aleña. Linia ataku będzie składać się z José Arnaiza, Gerarda Deulofeu i Paco Alcácera. Myślę, że wygląda to przyzwoicie i cała jedenastka będzie chciała się pokazać z jak najlepszej strony. Niektórzy gracze mają coś do udowodnienia i 90 minut na pewno powinno dobrze na nich wpłynąć. Murcia na pewno nie przyjedzie się bronić, gdyż często jest tak, że słabsze zespoły w Pucharze Króla lubią się pokusić o gola czy nawet dwa, dlatego również liczę na ich trafienie. Kurs nie zachwyca, ale myślę, że warto pograć.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
LIPIEC 2017 Skuteczność kuponów: 52,5% ✅ Zysk/Strata: 225,56 ⛔Yield: 59,35 % ⛔
SIERPIEŃ 2017 Skuteczność kuponów 54% ✅ Zysk/Strata: 10,4 ✅ Yield: 2,81 ✅
WRZESIEŃ 2017 Skuteczność kuponów 43% ⛔ Zysk/Strata 60,9 ⛔ Yield: 8,4 ⛔

PAŹDZIERNIK 2017 Skuteczność kuponów: 47% ⛔ Zysk/Strata 43,4 ⛔ Yield: 7,89 ⛔

Podsumowanie Listopad 2017
Podane Typy: 47
Wygrane: 28
Przegrane: 19
Zwrot: brak
Skuteczność: 59% ✅

Jednostki postawione: 470
Jednostki zwrócone: 524,02
Zysk/Strata: 54,02 ✅
Yield: 11,49 ✅

Nareszcie przyzwoity miesiąc. Pomimo tego niema co skakać pod sufit, tylko ten wynik trzeba powtórzyć i nawet polepszyć. Startujemy już jutro, do usłyszenia!




 
Otrzymane punkty reputacji: +6
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
1# 20:30 Lechia - Śląsk
1# Lechia @ 2.12
2# over 2.5 gola @ 1.82
buk: BaH


Lechia w dzisiejszym spotkaniu będzie zdecydowanym faworytem, ale mimo tego idę tu w stronę goli. Lechia w ostatnim spotkaniu uległ w Krakowie Cracovii 2:1, ale wcale nie była zespołem gorszym. Gospodarze u siebie spisują przeciętnie i w spotkaniach domowych są jedną z najsłabszych drużyn. Jednak pomimo tej przeciętności gospodarze potrafią się wspiąć na wyżyny i wygrać dwoma/trzema bramkami. Odpowiedzialny za zdobywanie bramek oczywiście jest Paixao, lecz pomagać mu w tym mają Wolski (dzisiaj nie zagra) oraz min. Peszko, Krasic czy brat Paixao. Śląsk podobnie jak jego dzisiejszy rywal nie potrafi ustabilizować swojej formy przez co grają w kratkę. Goście jednak mają na tyle spory potencjał w ofensywie, że stać ich dziś na gola. Swój kunszt strzelecki mogą dziś pokazać Piech, Robak, Chrapek czy Kosecki. Gości stać na zdobywanie goli bowiem pokazywali to nie raz w tym sezonie, że potrafią kopać w piłkę. Martwią jednak osłabienia w obronie. Do kadry wracają pauzujący za kartki, lecz dalej pomóc nie mogą Djordje Cotra, Adam Kokoszka, Kamil Dankowski czy Boban Jović. Jest to czterech nominalnych obrońców i dziś zapewne znowu zobaczymy Picha na prawej obronie. Przy takich osłabieniach w obronie gości, Lechia musi to wykorzystać i mam nadzieje, że zrobi to z nawiązką.

3# 21:00 Malaga - Levante
BTS @ 1.90
buk: BaH


Malaga w środku tygodniu nie podołała w Pucharze Króla i odpadła. Teraz spokojnie mogą skupić się na spotkaniach ligowych, a szczególnie na odbiciu się od dna tabeli. Parę dni temu pisałem, że Malaga ma obecnie jedną z najsłabszych obron w lidze przez co regularnie traci bramki. Levante z pewnością jest w stanie to wykorzystać. Na wyjazdach radzą sobie dość nieźle i regularnie strzelają gole. W dobrej dyspozycji są ofensywni gracze tacy jak Morales czy Bardhi, na których obrońcy Malagi będą musieli uważać. Jest to spotkanie drużyn z dołu tabeli i tak naprawdę remis w tym spotkaniu nie zadowoli nikogo. Drużyna Michela ostatnio prezentuje się coraz lepiej, a w spotkaniu przed własną publicznością liczyć się będzie dla nich tylko zwycięstwo. Spodziewam się dość wyrównanego spotkania w którym padnie minimum po jednej bramce dla każdej z ekip. Gospodarze dziś bez Baysse, Kuzmanovica, Miguel Torresa. Myślę, że nawet przy takich osłabieniach, Malaga stać na gola i BTS pokryje się w pierwszej połowie.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
4# Dubel
16:15 Atletico - Real Sociedad
Atletico @ 1.44
18:30 Sevilla - Deportivo
over 2.5 gola @ 1.51
AKO: 2.17


Tutaj raczej nie powinno nic zawieść. Atletico jak i Sevilla w spotkaniach domowych zawsze były mocne, pomimo tego, że w tygodniu czekają ich trudne spotkania w LM to pogram ten dubel. Atletico na pewno nie jest w tak świetnej formie jak w poprzednim sezonie. Wymęczone zwycięstwa i brak jakiejkolwiek świeżości niestety nie przynosi zachwytu nad tą drużyną. Goście są cieniem zespołu z poprzedniego sezonu. A odpadnięcie w tygodniu z Pucharu Króla jest tylko tego dowodem. Real Sociedad dzisiaj bez ważnego ogniwa jakim jest środkowy obrońca Diego Llorente, a problemy zdrowotne ma Adan Januzaj. Atletico natomiast bez Juanfran, który nie otrzymał powołania. Šime Vrsaljko, który prawdopodobnie w styczniu pożegna się z klubem. Poza kadrą meczową znalazł się również będący w słabej dyspozycji Nicolás Gaitán. Jestem zdania, że Atletico to zwycięstwo wymęczy i wygra ponownie skromnie 1:0, 2:0. W drugim spotkaniu idę w stronę goli. Sevilla może nie strzela ich tak dużo, ale ich rywale grają ostatnio ofensywnie co może zadecydować o tym, że spotkanie to będzie ciekawe i padnie w nim kilka bramek. Na dodatek gdy spojrzymy na H2H to w spotkaniach pomiędzy oba klubami lubią padać gole.
5# 16:00 Leicester - Burnley
Leicester @ 1.87
buk: Bah


Drużyna Claude&#39;a Puela rozegrała bardzo dobre 45 minut przeciwko Tottenhamowi. Te 45 minut wystarczyło żeby sprawić małą niespodziankę i wygrać 2:1. Lisy teraz muszą potwierdzić swoją dobrą dyspozycję, lecz nie będzie to takie łatwe gdyż przyjeżdża do nich Burnley. Goście w ostatnich tygodniach spisuje się naprawdę nieźle. Cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu spotkaniach i porażka z Arsenalem robi wrażenie. Zespół ten na dodatek ma dobry bilans w spotkaniach wyjazdowych gdzie spisuje się lepiej niż przed własną publicznością. Pomimo tego idę w stronę Lisów. Do formy strzeleckiej wrócili trzej panowie Vardy-Mahrez-Okazaki. Z tą siłą ofensywną Leicester jest w stanie dziś zgarnąć trzy punkty, tym bardziej, że w składzie zabraknie tylko Maathew Jamesa i Roberta Huth. Na koniec chcę dodać, że od czasu zatrudnienia Puela Leicester u siebie straciło punkty tylko z Manchesterem City.
20:30 Sandecja - Legia
6# Legia do przerwy/na koniec @ 2.24
7# Legia @ 1.70
buk: Bah


Jestem zdania, że taki kurs na Legię to jest promocja. Sandecja zagrała katastrofalnie w Gdyni gdzie już po pierwszej połowie przegrywała 0:4. Nie chcę pisać, że była to wina pogody czy murawy, ale Sandecji tamto spotkanie nie wyszło. Arka bardzo szybko objęła prowadzenie po czym od razu chciała dobić rywala i im się to udało. Sandecja w tamtym spotkaniu była bezradna i myślę, że dziś będzie podobnie. Gospodarze nie potrafią odnieść zwycięstwa od dziesięciu spotkań i ta seria może się tylko przedłużać gdyż czekają ich mecze z Legią, Jagiellonia, Wisłą Płock oraz Lechią. Legia rozegrała świetne zawody w Kielcach, a mimo tego wróciła bez punktów. W świetnej formie są Niezgoda, Kucharczyk, Hamalainen czy Guilherme. Legia w końcu zaczęła grać to do czego nas przyzwyczaiła w poprzednim sezonie. Składne akcje, kontry, to wszystko przynosi w końcu efekt. Trener Jozak potrzebował paru tygodniu aby to wszystko poukładać i wprowadzić w zawodników nowego ducha. Legia walczy, Legia chce zwyciężać i dziś będzie podobnie. Mistrzowie Polski jadą dziś do Niecieczy bez Miroslava Radovića, Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka oraz Tomasza Jodłowca. Przy braku Pazdana, duet Dąbrowski-Astiż również nieźle sobie radzą. Legia dziś to bierze, i mam nadzieje, że swój festiwal zaczną w pierwszej połowie.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
8# 12:00 Leganes - Villarreal
Villarreal DNB @ 1.77
buk: BaH


Drużyna Leganés po czterech porażkach z rzędu w końcu się przełamała i wygrała skromnie 1:0 z Valladolid w Pucharze Króla. Taka wygrana z pewnością wpłynie na zespół gospodarzy motywująco, lecz trudno będzie im zatopić Żółtą Łódź Podwodną. Villarreal utrzymuje stabilną formę od początku sezonu. W ostatniej kolejce prowadzili z Sevillą 2:0 i wydawało by się, że to oni dopiszą do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Tak się niestety nie stało, a Sevilla pokazała po raz kolejny swoją moc odwracając losy meczu i ładując rywalowi trzy bramki. Mecz z Leganes będzie dobrą okazją do przełamania za tamtą porażkę, bo rywale ostatnio grali słabo i zanotowali serię porażek z mocniejszymi rywalami, do których należy też Villarreal. Goście dziś bez Ruiza, który musi pauzować za kartki, nie zagrają też Sansone, Semedo, Cheryshev oraz Castillejo. U gospodarzy również braki w składzie (Dos Santos, Amrabat,Siovas).
9# 16:15 Getafe - Valencia
Valnecia DNB @ 1.65
buk: BaH


Valencia po wczorajszych wpadka Realu i Barcelony będzie chciała zgarnąć trzy punkty. Jednak nic w tym dziwnego bowiem nawet gdyby Barca i Real wygrały swoje mecze, to Valencia jest na tyle w gazie, że powinna sięgnąć dziś po kolejne trzy punkty. Niewiem na kim Nietoperze się zatrzymają, ale nie będzie to dziś Getafe, które ostatnio miało dobre tygodnie, ale w ostatnich dwóch spotkaniach zanotowali porażki z zespołami swojego pokroju. Valencia dziś to bierze, dlatego ja idę w ich kierunku. Na koniec chcę dodać, że goście dziś mają problemy z kontuzjami defensorów (Murillo, Garay), na dodatek nie zagra Guedes. Brak tego trzeciego może być dziś najbardziej widoczny. Nie zapominajmy, że goście mają w ataku zawodników, którzy są w świetnej formie Zaza, Rodrigo, a za środek pola odpowiedzialny jest Kondogbia.
10# 15:30 Piast Gliwice - Lech Poznań
over 2.5 gola @ 2.02
buk: Bah


Spotkanie gdzie idę w stronę goli. Obie drużyny na dzień dzisiejszy mają różne cele. Piast chce się oddalić od strefy spadkowej, a Lech musi dotrzymać kroku Górnikowi, Wiśle i Legii jeśli chce się dalej liczyć w walce o mistrzostwo. Piast pod wodza Waldemara Fornalika gra coraz lepiej i powinien sprawić duże problemy Lechowi. Fornalik powinien mieć powodowy do zadowolenia bowiem do składu powracają gracze, którzy byli kontuzjowani. Po stronie gospodarzy nie ujrzymy Aleksandra Sedlara (pauza za żółte kartki), być może też Gerardia Badii. Lech dzisiaj bez Mihaia Raduta (pauza za żółte kartki), Radosława Majewskiego i Nickiego Bille Nielsena. Nie wiadomo czy zdąży się wyleczyć Christian Gytkjaer (uraz w ostatnim spotkaniu). Kolejorz ma jednak w składzie Gajosa, Makuszewskiego czy Jevtića, którzy również są w stanie trafić do bramki rywala. Mecz zapowiada się fajnie i mam nadzieje, że piłkarze nie popsuja tego widowiska.

11# 18:00 Wisła Kraków - Górnik Zabrze
over 2.5 gola @ 1.76
buk: BaH


Obie drużyny przed przerwą zimową chcą nazbierać jak najwięcej punktów, które przybliżą ich do upragnionego celu - Mistrzostwo. To, że w spotkaniach Górnika pada najwięcej bramek piszemy praktycznie co tydzień. I dziś może być podobnie, gdyż przed nimi staje drużyny, która również dużo strzela ale i dużo traci bramek. Po wczorajszej niespodziance w postaci remisu Legii, dziś apetyt na zwycięstwu w obu drużynach będzie jeszcze większy. Górnik po pewnej wygranej nad Chojniczanką Chojnice i awansie do półfinału Pucharu Polski wyjdzie jeszcze bardziej nakręcony na boisko. W zespole zabrzan dalej funkcjonują stałe fragmenty gry oraz kontrataki z których goście zdobywają dużo bramek. Ciekawie zapowiada się pojedynek Carlitos-Angulo. Obaj Panowie są dalej w gazie i powinni trafić przynajmniej po jednym golu. Ciekaw jestem czy Kiko Ramirez postawi na duet obrońców Głowacki-Wasyl. W ostatnim spotkaniu Wasilewski dostał zaledwie kilka minut gry. Po stronie &quot;Białej Gwiazdy&quot; zabraknie Pola Lloncha, Marko Kolara, Ivana Gonzaleza czy Zdenka Ondraska (kontuzje), mimo tych braków Wisła nie odpuści w tym spotkaniu i ruszy na rywala. Górnik mam nadzieje, że odpowie tym samym i zobaczymy mecz pokroju ostatniego najlepszego widowiska Korona-Legia.​
 
Do góry Bottom