>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szama, jedzenie, smakołyki

matex 0

matex

Użytkownik
Ja przedstawię jedną z moich ulubionych kanapek. Przepis nie jest nowy i nie jest mój, aczkolwiek trochę go zmieniłem i tak mi najbardziej smakuje ale wiadomo, że każdy może dodać to co sam lubi. Składniki:

  • bagietka (polecam dołożyć 1 czy 1,5 zł i wziąć jakąś lepszej jakości)
  • boczek wędzony
  • sałata (najlepiej jakaś chrupiąca tzn. lodowa czy rzymska. aczkolwiek zwykła masłowa też będzie dobra)
  • serek do kanapek (ja preferuję czosnkowy ale może być też np. zwykły śmietankowy)
  • pomidor
  • przyprawy (mi wystarcza sól, pieprz i bazylia)


Boczek kroimy w plasterki i podsmażamy na patelni aż będzie chrupiący. Bagietkę nacinamy wzdłuż i smarujemy serkiem (znam też przepis gdzie zamiast serka bagietkę się smaruje czosnkiem i podpieka do chrupkości), na to kładziemy listki sałaty, podsmażony boczek oraz pokrojonego w kostkę i obsypanego ziołami pomidora. Następnie bagietkę składamy na pół, kroimy wg uznania na mniejsze części i zjadamy ze smakiem.
 
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Ja polecę bardzo tani przepyszny deser.
Krem sułtański
Składniki:
śmietana 30%
cukier puder
gorzkie kakao
bezy
gorzka czekolada w kostkach
rodzynki
rum

Wykonanie:
Rodzynki zalewam odrobiną rumu.
Dobrze schłodzoną śmietanę ubijam na sztywno z odrobiną cukru pudru.
Połowe śmietany mieszam z kakao, a drugą połowę z rodzynkami.
Na dnie pucharka rozkładam pokruszoną bezę, a na to bitą śmietanę z dodatkami.
Całość posypuję bezą i gorzką czekoladą.
Jest to tanie i przepyszne.
 
femefatale 85

femefatale

Użytkownik
Litr mleka , litr wody , lyzka stolowa oleju , lyzka stolowa cukru oraz soli kostka drozdzy oraz 3 kilo maki .
Wlewamy mleko wode dodajemy olej sol i make . W osobnej szklance dajemy cukier pokruszone drozdze i wode do 3/4 szklanki wszystko ladnie mieszamy az sie rozpusci . Wlewamy do miski i zagniatamy ciasto .
Macie przepis na ciasto z pizzerii . Trochę go wyjdzie bo jest z tego 18 kulek na 30 cm pizze , ale zawsze można zamrozić ;)
 
bidzior57 4

bidzior57

Użytkownik
kozackie kebsy macie w Kuźnicy Białostockiej na granicy z Białorusią (20m od granicy) . polecam! za jedyną dyszke ;)
 
Do góry Bottom