>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szwecja (Allsvenskan | Superettan) - 2014/2015

Status
Zamknięty.
yurand 230

yurand

Użytkownik
Już w najbliższy weekend rusza szwedzka Allsvenskan. Najciekawszym spotkaniem chyba bez wątpienia będzie pojedynek Helsingborga z Djurgården oraz mecz AIK z IFK.
Czekałem na start obu tych lig, choc Superettan rusza tydzień później. Na pewno będziecie mogli przeczytac dużo ode mnie w tym temacie... ;)



Terminarz Allsvenskan:
http://www.livesports.pl/pilka-nozna/szwecja/allsvenskan/


Terminarz Superettan:
http://www.livesports.pl/pilka-nozna/szwecja/superettan/


Zapraszam wszystkich do typowania! ????
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Helsingborg - Djurgarden
over 2 @ 1,50 - ComeOn zwrot
over 2,5 @ 2,10 - Unibet zwrot
Na start rozgrywek w Szwecji zapowiada nam się ciekawy pojedynek pomiędzy 5. drużyna poprzedniego sezonu i siódmą. Ciężko wskazać w tym meczu faworyta, ale myślę, że gospodarze, którzy są wielkimi przegranymi ostatniego sezonu będę chcieli pokazac się od początku, ze są mocni i na własnym boisku zainkasować 3 punkty. Zadania nie będa mieli prostego, gdyż ekipa Djurgarden nie jest słabą drużyną. Helsingborg to najlepsza ofensywa w lidze w poprzednim sezonie, przy tym też sporo tracą, więc over myślę, że wskazany, Djurgarden natomiast słabo do przodu i porównywanie do gospodarzy w obronie...Mimo to zapowiada się ciekawy mecz, Helsingborg w Svenska Cup pokazywał, że ofensywa dalej będzie groźna, w świetnej formie wydają się być Santos i Accam, więc oni powinni coś strzelić. Szykuje nam się bardzo ciekawy, gdyż goście przed sezonem tez nie najgorzej się spisywali i będe groźni zapewne z kontry.
e: Przy wyniku 1-1 kibice wtargnęli na boisko i mecz przerwany :/
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
niels 44

niels

Użytkownik
Jak widać nie tylko gorąca słowiańska krew daje się znać na stadionach piłkarskich w Polsce i krajach podobnych. Dzisiejsze wydarzenia w Szwecji zdają się być jeszcze większego kalibru. W wyniku zamieszek jedna osoba zginęła, co (to naturalne) jeszcze bardziej podgrzało atmosferę wokół obiektu, na którym całe zajścia dzisiaj miały miejsce. Dało się słyszeć wyzwiska nawet od morderców i z tego co daje się wyczytać w szwedzkich mediach, całe środowisko poruszone jest tymi zajściami.
Co do nowej daty to póki co nie ma żadnych informacji na ten temat.
Jeśli już o Allsvenskan mowa to bardzo ciekawie zapowiada się jutrzejsze starcie AIK Sztokholm z IFK Goeteborg. Kurs 2.05 na gospodarzy zachęca. Przedsezonowe przygotowania mogą nieco wprowadzać w błąd. Stołeczni piłkarze kompletnie odpuścili sobie Copa del Sol i to chyba rzuca cień na ich przedsezonową formę. Późniejsze mecze kontrole grali już jednak dobrze i patrząc na słabą w ostatnich miesiącach grę IFK w delegacjach jestem skłonny zagrać na AIK. Co sądzicie o tym meczu?
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Super mecz już na począek sezonu. Dla mnie -0,25 na AIK wygląda dobrze.
AIK w tym roku obok Malmo wg mnie jest głównym kandydatem do mistrzostwa.
SKład jest mocny, goście stracili najlepszego strzelca a wyjazdy to nie jest ich mocna strona od wielu lat,
w tamtym roku było jednak lepiej, w statystyki nie zaglądam, bo może i lepiej w któymś roku punktowali.
Dziwią mnie wysokie kursy na zakłady BTS w tym meczu, ale bardziej w Hacken.
Dziś obejrzałem kilka spotkań i może na 2 kolejkę coś więcej można będzie napisać.
 
yurand 230

yurand

Użytkownik
???? AIK Stockholm - IFK Göteborg
TYP: BTS - KURS: 1,72 ⛔
BUK: MILENIUM

Bardzo dobry kurs wystawiony przez Milenium. Już na początku dwie czołowe drużyny spotykają się między sobą. Drużyna gospodarzy na pewno żądna zwycięstwa w lidze. W tamtym sezonie odpowiednio 2 miejsce AIK i 3 miejsce IFK. Ofensywne drużyny, które wiedzą o co walczą. Ciężko cokolwiek powiedzieć o formie obu ekip, bo to przecież pierwsza kolejka. Ciężko też wskazać zwycięzcę tego pojedynku, choć AIK wygląda na drużynę lepszą. W poprzednim sezonie ekipy grały ze sobą dwukrotnie i każda z nich wygrała na własnym boisku 3-1. Drużyny dość overowe, więc polecam również o2,5@1,90 w tym samym buku. AIK w poprzednim sezonie u siebie odniosło bilans 9-5-1 (26:11), zaś IFK 5-3-7 (18:20). Fakt, że AIK traciło u siebie mało bramek ale drużyna z Göteborga to naprawdę solidny team i myślę, że bramkę strzelą. Tym bardziej, że są to pierwsze mecze i każdy będzie chciał zacząć mocno sezon. Ja pobieram BTS i to też polecam Wam. Powodzenia!
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
AIK - IFK x2 @ 1,83✅
Bet365

Ja typuję nieco inaczej niż większość, ale moim zdaniem IFK w tym meczu nie jest na straconej pozycji. Oczywiście odszedł z klubu najlepszy strzelec oraz kapitan Hysen, ale został ciągle Soder i ściągnięto Malicka Mane, Kameruńczyka z ekipy Songdal, który w ubiegłym sezonie na 32 mecze zdobył 14 bramek. Może się to opłacić, a drugim czynnikiem, którym mnie nakłonił jest nie najlepsza postawa ekipy AIK-u w meczach sparingowych, nie mówię, że IFK błyszczało, ale sceptycznie podchodzę do faworyzowania gospodarzy. Moim zdaniem pierwszy mecz, więc trochę szachów może być, zwłaszcza, że to mocne drużyny. Ja stawiam na gości lub remis po b. dobrym kursie.
 
niels 44

niels

Użytkownik
Elfsborg - Hacken✅✅
Typ: 1
Kurs: 2.00

Uważam, że warto dzisiaj pograć na Elsfborg. To czołowa drużyna kraju, która co prawda słabo rozpoczęła sezon, jednak takie mecze u siebie powinna wygrywać. Kurs dodatkowo zachęca, najpewniej zawyżony przez tę właśnie inauguracyjną porażkę w delegacji z Atvidabergs 1:2. Ponadto Hacken ligę zaczęło od mocnego uderzenia 2:0 z Norrkoping.

22 lutego mecz towarzyski pomiędzy zainteresowanymi zakończył się wynikiem 1:1, natomiast 23 marca w Svenska Cup wygrali piłkarze Elfsborg 1:0. Wciąż jednak nie mam informacji co do dzisiejszych absencji. Ktoś coś wie na temat składów?
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Sundsvall - Jonkopings over 2,5 1,9 ibc

Rok temu była wielka niespodzianka, goście wygrali w tym samym okresie 0-3.
Dziś gram over, bo jedni i drudzy mają kim straszyć w ataku, a okazji zasze stwarzają bardzo dużo.

poza tym BTS w meczu Degerfors.
 
niels 44

niels

Użytkownik
IFK Goeteborg - Malmoe FF
Typ: 2 DNB ✅✅✅
Kurs: 2.05

Szlagierowe spotkanie w II kolejce szwedzkiej Allsvenskan. IFK Goeteborg podejmie w poniedziałek o godzinie 19.05 ekipę z Malmoe. Trudno wskazać faworyta spotkania, jednak kursy na poziomie 3.10 na mistrzowską ekipę z 280-tysięcznego miasta są jak dla mnie naprawdę wysokie. Mecz na pewno dla podopiecznych norweskiego szkoleniowca łatwy nie będzie. Na inaugurację bowiem drużyna IFK poradziła sobie w Sztokholmie z tamtejszym AIK i już na początku pokazała, że mierzy w tym roku wysoko. Rzecz jednak w tym, że Malmoe uzbierało bardzo fajną ekipę i po raz kolejny w historii aspirują do dominacji ligi i wybicia się ze szwedzkiego podwórka do europejskich pucharów. Mocny atak w osobach Erikssona i Rosenberga, ponadto skuteczni Thern, Kroos, czy bramkostrzelny etatowy zmiennik Molins. W marcu biało-niebiescy rozegrali pięć spotkań, w których łącznie trafiali do bramki rywala osiemnaście razy(!), tracąc przy tym tylko trzy gole (w dwóch spotkaniach). Co prawda rywale nie byli aż tak wymagający jak zapewne będzie IFK, lecz dlaczego akurat w Goeteborgu Malmoe miałoby przegrać?

Co można napisać o IFK? Ekipa na pewno mocna, jedna z czołowych w Allsvenskan. Wygrali 2:0 w Sztokholmie pomimo że to AIK dwukrotnie więcej razy strzelał na bramkę rywala (liczba strzałów na bramkę 16:8). Goeteborg oddał trzy celne strzały, z czego dwa zamienili na bramki Vibe i Mane. Przed tym spotkaniem na IFK można było zagrać nawet po kursie 4.00. Zagrali dobry mecz i nagle upatruje się w nich faworytów w starciu z MFF. Jak dla mnie mecz może zakończyć się co najwyżej remisem, jednak asekuracyjne zagrałbym DNB.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Co można napisać o IFK? Ekipa na pewno mocna, jedna z czołowych w Allsvenskan. Wygrali 2:0 w Sztokholmie pomimo że to AIK dwukrotnie więcej razy strzelał na bramkę rywala (liczba strzałów na bramkę 16:8). Goeteborg oddał trzy celne strzały, z czego dwa zamienili na bramki Vibe i Mane.
Tyle, że właśnie IFK miało więcej tzw. &quot;setek&quot; i to oni byli bliżej podwyższenia wyniku niż AIK odrabiania strat. Oczywiście grali z przewagą jednego zawodnika, gdyż Karlsson dostał czerwoną kartkę, ale mimo wszystko organizacja była i gdy wynik był bezbramkowy potrafili utrzymać się przy piłce i fajnie ją poklepywali. Później, prowadząc już, cofnęli się i bronili, dlatego też takie statystyki, ale żadnej sytuacji sam na sam nie było czy takiej typowej setki, wszystkie te strzały to raczej próby zza pola karnego, czy też z rzutów wolnych. IFK szybko wyprowadzało kontry i kilka szans mieli, dodatkowo chyba dwie &quot;sam na sam&quot;. Typu nie neguję, ale tak dla przejrzystości napisałem ????
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Norrkoping - Helsingborg over 2,5 @ 2,05
Bet365
wynik: 2:0 ⛔

Zaczynamy niedzielną serię spotkań z Allsvenskan, mecz zaplanowany na godzinę 15:00 pomiędzy Norrkoping, a Helsinborgiem zapowiada się ciekawie, gdyż drużyna gości to najbardziej overowa drużyna ligi w poprzednim sezonie i ich ostatni mecz z Djurgarden pewnie też by się tak skończył, gdyby nie zamieszki wywołane przez kibiców. Tam dość nieszczęśliwe stracili bramkę, po lekkiej nie uwadze, ale odrobili szybko i to oni przejęli inicjatywę. W bardzo dobrej formie strzeleckiej są Accam i Santos i to oni będą główną bronią gości. Norrkoping natomiast po przegranym meczu 0:2 z Hacken będzie chciał otworzyć swoje konto bramowe w tym sezonie, zadanie nie będzie takie trudne, bo goście też lubią tracić i nieco komplikować sobie życie, ale czy stać ich na zwycięstwo..? Chyba nie, gospodarze mają ciekawą statystykę z ubiegłego sezonu, gdzie u siebie mają bilans 7-1-7, więc jest to drużyna bezkompromisowa, więc dziś można na bramki liczyć. Moim zdaniem po takim kursie warto.
Gefle - AIK
AIK czyste konto? Nie @ 1,53 - Bet365
wynik: 1:2 ✅

Zakład, że Gefle strzeli bramkę w bet365 przedstawia się tak jak wyżej. Gram taki zakład, dlatego, że defensywa AIK-u w ostatnim spotkaniu nie wyglądała najlepiej i popełniała wiele błędów, na dodatek dziś nie zagra środkowy obrońca, który w pierwszym meczu dostał czerwoną kartkę. Gefle natomiat w pierwszej kolejce, na wyjeździe zremisowali z Mjallby 2-2, więc ofensywa nie śpi, także w czterech poprzednich meczach w Svenska Cup bramki strzelali, więc nie jest tak źle. Otwarcie sezonu na własnym boisku wiąże się zawsze z pełnymi trybunami i niesieni dopingiem myślę, że strzelą bramkę. Dobrą opcją mógłby być też BTS, bo AIK też coś powinien ustrzelić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lukkaz 577

lukkaz

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna – Superettan 2014
Spotkanie: Syrianska FC – IK Sirius
Typ: 2
Kurs: 1,85 ✅ ✅ ✅ 1-5!
Bukmacher: myBet
Data i godzina: 06.04.14 17:00
Stawka: 3/10


Dziś o godz. 17:00 zostanie rozegrany mecz pierwszej kolejki szwedzkiej Superettan pomiędzy Syrianską a Siriusem. Gospodarze to spadkowicz z Allsvenskan, goście to beniaminek.

Gospodarze w minionym sezonie z hukiem spadli z ekstraklasy zdobywając ledwie 14 punktów w 30. spotkaniach. Biorąc pod uwagę fakt, iż utrzymanie dawały 32 punkty należy stwierdzić iż relegowanie tej ekipy do niżej ligi jest całkowicie zrozumiałe. W 2014 roku Syrianska rozegrała trzy mecze w ramach fazy grupowej Pucharu Szwecji – przegrała z trzecioligowym Torslandem 0:1, zremisowała z drugoligowym Ljungskile 1:1 oraz dostała łomot od Helsingborgu 1:5.

Goście pewnie awansowali do I ligi wygrywając 21 z 26 spotkań oraz co równie ważne nie przegrywając ani jednego spotkania. W 2014 roku Sirius brał udział w fazie grupowej Pucharu Szwecji, gdzie odniósł komplet zwycięstw – beniaminek I ligi ograł ekstraklasowe Djurgarden 2:1, ekstraklasowy Halmstad 2:1 oraz pierwszoligową Assyriskę 2:0. To dało Syriusowi awans do ćwierćfinału krajowego pucharu, gdzie czekał na nich IFK Goeteborg. Brązowy medalista Mistrzostw Szwecji sensacyjnie uległ grającemu dobre spotkanie Sirusowi. Beniaminek I ligi strzelił bramkę w 29. minucie i pewnie utrzymywał prowadzenie, mimo iż mecz kończył w dziesiątkę.

Bardzo ważną informacją jest fakt, iż gospodarze przezywają kłopoty finansowe. Kryzys w budżecie klubu przekłada się bezpośrednio na kondycję klubu oraz jego wyniki. Wielce prawdopodobne jest, iż na boisku zobaczymy młodych zawodników i wychowanków klubu, którzy nie są ograni w ligowych starciach.

Beniaminek idący jak burza, który ogrywa ekstraklasowców i awansuje do Półfinału Pucharu Szwecji kontra przeżywający kłopoty finansowe i grający młodzieżą spadkowicz kompletnie pozbawiony formy. Warto się skusić postawienie na gości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
niels 44

niels

Użytkownik
Grałem ten mecz z podpórką, dość asekuracyjnie, ale niepotrzebnie - jak widać. Goście rozkręcali się z minuty na minutę i rozbili Syrianske. Pytanie tylko, czy to Sirius będzie w tym roku taki mocny, czy Syrianksa rzeczywiście aż tak bardzo odczuwa problemy i będzie autsajderem ligi?
 
yurand 230

yurand

Użytkownik
IFK Göteborg - Malmö
TYP: BTS ⛔ Malmö w strasznym sztosie...
KURS: 1,85
Stawka: 6/10
BUK: MILENIUM

Kolejny świetnie zapowiadający się mecz w Allsvenskan. Spotkanie niezwykle ofensywnych drużyn. Obie drużyny w pierwszej kolejce wygrały swoje mecze (IFK na wyjeździe z AIK 2-0, a Malmö u siebie z Falkenbergs 3-0). W tamtym sezonie ekipa Malmö zdobyła mistrzostwo, IFK na trzecim miejscu zakończyło zmagania ligowe. IFK w poprzednim sezonie była najlepszą drużyną własnego terenu - bilans 11-3-1 (31:11), natomiast Malmö było najlepszym wyjazdowiczem - bilans 9-3-3 (30:17). Zapowiada się więc świetne spotkanie. Dla mnie najpewniejszym jest tutaj BTS, ponieważ to spotkanie nie skończy się 0-0. Trudno wytypowac zwycięzcę tego pojedynku. Myślę, że będzie remis 1-1 bądź 2-2. Polecam gorąco!
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Orebro +0,75 - Malmo 1,88 ibc ⛔ połowa przegrana
Dla mnie ten spread to pomyłka.
Orebro powróciło do Allsvenskan i w tym roku namiesza, dlatego, że na dobrą drużynę.
Do tej pory wygrąło dwa mecze, u siebie zdominowało Mjallby, urwało punkty AIK.
Goście mają trzy wgrane, na wyjeździe ograli IFK, trochę zbyt wysoko, dobrze ich skontrowali.
To trudny teren i moim zdaniem dziś goście stracą pierwsze punkty w lidze.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Elfsborg - Helsingborg 1,95 ibc ✅
Falkenbergs - Kalmar DNB 1,8 ibc ✅
Landskrona - Syrianska 1,8 ibc ⛔
Elfsborg dobrze zagrał w meczu z Hacken u siebie, ciosy zadawał pod koniec meczu.
Helsingborg pokonał u siebie 4-2 z Hacken grające przez ponad połowę meczu w dziesięciu.
Kalmar zagrało na zero z tyłu z Elfsborgiem, w pierwszym meczu wyjazdowym pokazali,
że potrafią dobrze grać z kontry. Dla mnie nie przegrają dziś z beniaminkiem.
Landskrona punkty przeważnie u siebie zdobywała i dziś musi szukać swojej szansy na 3 punkty
z rywalem będącym w głębokim kryzysie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
superfrank 2K

superfrank

Użytkownik
Mecz: Falkenbergs - Kalmar
Typ: Kalmar DNB
Kurs: 1,73
Bukmacher: bet365
Wynik: 1-3 ✅

Przespałem ten typ, bo kilka dni temu kursy były wyższe, a akurat na ten mecz zwracałem swoją uwagę. Z typem uprzedził mnie Szef Elity. Bukmacherzy wydają się oceniać szanse tych zespołów 50 na 50, a ja myślę, że lepszą ekipą jest Kalmar. Zwłaszcza, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. W zeszłym sezonie byli lepsi na wyjazdach (27 pkt), niż u siebie (25 pkt) i początek tego sezonu wydaje się potwierdzać tezę, że Kalmar lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie wygrał 1/1 mecz, a u siebie tylko 2 remisy. Falkenberg niby ma imponujący bilans u siebie, bo w ostatnim czasie same wygrane, ale to była tylko Superettan, teraz czas na nieco poważniejszych przeciwników. W pierwszym meczu u siebie pokonali Brommapojkarnę, ale to też świeżak w Allsvenskan, bo awansowali sezon wcześniej. Dzisiaj grają z dobrze zadomowioną ekipą w najwyższej klasie rozgrywkowej, z drużyną, która woli wyjazdy od domowych meczów. Ciężko jakoś mocno prorokować na początku sezonu, ale wydaje mi się, że DNB na Kalmar to bardzo dobre rozwiązanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom