>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Szwecja (Allsvenskan | Superettan) - 2017

Status
Zamknięty.
meenzer1980 705

meenzer1980

Użytkownik
Już w najbliższą sobotę startują rozgrywki w Szwecji. Jako ze sledze te ligę od połowy poprzedniego roku (sezonu) tym razem poświeciłem trochę czas żeby przyjrzeć się jej trochę bliżej od samego początku. Liga trochę trudna do typowania gdyż brakuje informacji o niej nie w języku szwedzkim, poza absencjami trudno na co dzień cos więcej się dowiedzieć. Niemniej jednak robię drugie podejście do Allsvenskan. Moją analizę opieram głównie na danych za zeszły sezon, kursach buków (outrights) i giełdzie transfermarkt. Pierwsze 3 kolejki testowo będę grał na sucho, co dalej pokaże życie…

Na początek tabela za poprzedni sezon:



Mistrzem zostało Malmo
Z ligi spadli: Falkenbergs (na długo przed końcem sezonu), Gefle i Helsingborg (po barażach z Halmstad)
Do Allsvenskan awansowali: Sirius (mistrz Superettan), Eskilstuna (dawniej AFC Vasby) i Halmstad (baraże)

Aby zobrazować lepiej potencjał poszczególnych zespołów zsumowałem wyniki z poprzednich pięciu lat, przyznając mistrzowi 16 pkt, zespołowi który zajął drugie miejsce – 15 pkt, trzeciej ekipie – 14 pkt itd. aż ostatnie miejsce dostało tylko 1 pkt. Klasyfikacja za ostatnie 5 sezonów wygląda następująco:



A tak strzelali najlepsi w poprzednim sezonie:


Tu warto dodać że: król strzelców Owoeri uciekł już do Chin, Kjartansson uciekł do Izraela, Olunga także uciekł do Chin, Antonsson już w lipcu 2016 sprzedany do Leeds, Isaak poszedł w styczniu do Dortmundu a Israelsson uciekł do Holandii… sporo zatem zmian.
Jak już jesteśmy przy transferach to poniżej lista kluczowych ruchów kadrowych (stan na 30.03.2017):
Malmo – przybyli – doświadczony duński środkowy obrońca L. Nielsen z belgijskiego Gent oraz lewy obrońca Safari, gracz z doświadczeniem z gry w Basel i Anderlechcie. Odeszli: najlepszy strzelec Kjartansson i pomocnik Adu.
IFK Goteborg – przybyli – solidny młody lewy pomocnik Ohlsson z Orgryte, obronca Wiklander z Hammarby. Odeszli – prawy pomocnik Ankersen.
Norrkopping – odszedł pomocnik Tekie do Gent
Elfsborg – przybyli – solidny pomocnik Dyer z Ostersunds i młody utalentowany napastnik Karlsson z Falkenbergs. Odeszli: czolowy pomocnik Claesson do Krasnodaru i inny pomocnik Hauger
Kalmar – bez większych zmian
Djurgarden – przybyli – doświadczony i znany Kallstrom, po latach tułaczki na obczyźnie wraca do kraju, podobnie jak obrońca Ollson który ma za sobą kilka sezonów w podstawowym składzie W.B.A. Odeszli: najlepszy strzelec Olunga do Chin, ogolnie bardzo duże roszady w tym zespole.
Hacken – przybyli Maholli, krol strzelców Superettan z Atvidabergs, pomocnik Faltsetas z Djurgarden, finski doświadczony obronca Ojala. Odeszli – krol strzelców Owoeri, pomocnik Schuller do MLS. W Hacken, podobnie jak w Djurgarden spore zmiany.
AIK – przybyli – młody pomocnik Olsson, napastnik Krpic, czołowy strzelec z ligi Bośnii i Hercegowiny, napastnik Goitom, po 2 latach nieudanej próby w Getafe i MLS wraca na stare śmieci, ostatni sezon w AIK 29 spotkan / 18 goli, obronca Nyholm z Dalkurd. Odeszli: talent Isak do Borussii Dortmund i podstawowy pomocnik Ofori. Tu zatem również sporo zmian.
Hammarby – przybyli: pomocnik Paulsen z Esbjerga, pomocnik Koffie z MLS. Odeszli – najlepszy strzelec Israelsson do Zwolle, obronca Saetra do Chin i napastnik Alex.
Orebro – przybyli – pomocnik Rogic z Eskilstuny (Vasby) i pomocnik Martensson z Helsingborga. Odeszli – prawy obronca Bjornkvist do Eskilstuny (Vasby), obronca Moberg do Viborga, pomocnik Ahmann-Persson do Belenenses i Ajdarevic do AEK Ateny. Sporo zatem ubytków.
Ostersunds – przybyli - pomocnik Bertilsson z Gefle, pomocnik Fritzson z Degerfors. Odszedł – Dyer do Elfsborga.
GIF Sundsvall – przybyli – bramkostrzelny pomocnik Sigursdsson z Islandii, obronca Myrestam i młody finski obronca Pirttijoki. Odeszli – napastnik Silva do Palermo, obronca Sellin, napastnik Eklund
Jonkopings – przybyli – bramkarz Kobozev z Finlandii.
Sirius – przybyli – młody napastnik Vecchia z 3. ligi, młody pomocnik Montiel z Dalkurd, prawy obronca Jarl z Eskilstuny (Vasby), pomocnik Eiswohld z Angelholms, bramkarz Wicks z Eskilstuny (Vasby) i doświadczony pomocnik Haglund z Hammarby. Odszedł – obronca Hopkins.
Eskilstuna (d. Vasby) – przybyli – obronca Michel z Syrianskiej, pomocnik Frimpong, niegdyś talent Arsenalu, kariery jednak nie zrobił, obronca Piermayr czyli austriacki obieżyświat, obronca Bjornkvist z Orebro, pomocnik Jarl z Assyriskiej, pomocnik Raskaj z Norwegii. Spora rewolucja kadrowa, nawet jak na beniaminka.
Halmstad – przybyli – japoński napastnik Kinoshita z rezerw Freiburga, fiński napastnik Alho z HJK. Odeszli – podstawowy bramkarz od 4 sezonów Lukic i pomocnik Rojas.


Poniżej tabela na podstawie średniej wartości graczy poszczególnych ekip wg transfermarkt (stan na 30.03.2017):



A tak przedstawiają się kursy buków przed startem sezonu – kto zdobędzie mistrzostwo (stan na 30.03.2017):



Jak juz pisalem, pierwsze 3 kolejki testowo, przygladam się i potem jedziemy dalej. Powodzenia.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Dziś o 13:00 Allsvenskan zaczyna z wielkim przytupem meczem Goteborg - Malmo. Ja jednak celuję dziś w drugie spotkanie. O 16:00 powracający po rocznej absencji (po nieprawdopodobnym boju w barażach z Helsingborgiem) Halmstad zagra u siebie z zeszłorocznym beniaminkiem z Ostersund.
Jestem pozytywnie zaskoczony kursem na gospodarzy w tym meczu. Wiadomo jak to jest z beniaminkami. Na początku pełna mobilizacja by nałapać punktów i spróbować usadowić się na w miarę bezpiecznym miejscu. Dla Halmstad to okazja dziś idealna. Przyjeźdża Ostersund - czyli drugoroczniak. A jak nakazuje historia drugi sezon dla beniaminka jest zawsze trudniejszy od pierwszego. Ostersund prezentuje stricte brytyjski, siłowy futbol który zaszczepił im ich brytyjski trener Graham Potter. Nie ma tam krzty finezji. W pierwszym sezonie Ostersund dobrze prezentował się u siebie, ale na wyjazdach miał przeciętny bilans (3-5-8). Jeżeli dodamy do tego fakt, że dwa z tych trzech zwycięstw nadeszły pod sam koniec (3:0 z Malmo, które już miało pewne mistrzostwo i 5:1 w ostatniej kolejce z Orebro) to mamy obraz bardzo słabej wyjazdowej ekipy w meczach o jakąś stawkę. Pokonali poza własnym domem tylko ostatni Falkenberg 2:1 i to w bodajże drugiej serii spotkań.
STS proponuje nam fantastyczne kursy na wygraną gospodarzy 3,35 ✅ i z zabezpieczeniem zwrotu w przypadku remisu 2,55 ✅. Piękna sprawa. Co zagram tego jeszcze nie wiem, a wam pozostawiam tę kwestię również do wyboru. Powodzenia!
1:0 (1:0) Miodzio ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Dopiero dotarłem do domu i dlatego w ekspresowym tempie podaję na dziś. Dwa bety:
15:00 Hammarby - Kalmar 1 @ 2,15 ⛔ 1:1
Bardzo mnie intryguje skąd buki wytrzasnęly taki kurs na ten mecz. Generalnie wygląda to tak, że Hammarby nie jest jakimś potentatem. Ale to zespół który punktuje generalnie u siebie. Mają jednych z najlepszych (o ile nie najlepszych) kibiców w Szwecji. Na ich stadionie doping zawsze jest na najwyższym poziomie. Wiadomo, nie jest to ekipa pokroju Malmo czy AIK, ale dziś pierwszy mecz u siebie w sezonie. Motywacja będzie ogromna. Tym bardziej, że na inaugurację była minimalna porażka w Norrkoping. Rywal idealny - Kalmar. Zespół bardzo bezpłciowy. W pierwszej kolejce wyszedł na prowadzenie 1:0 z Elfsborgiem po czym się położył i przyjął pięć(!) bombek! Nikt mi nie powie, że morale nie poszło po tym w dół.
17:30 Jonkoping - Halmstad 2 DNB @ 2,80 ZWROT 2:2
Halmstad nie zawiódł mnie w pierwszej kolejce grając z drugoroczniakiem z Ostersund. Dlaczego ma zawieźć grając z kolejnym drugoroczniakiem Jonkoping? W zeszłym sezonie gra Jonkopingu była oparta na Pawle Cibickim, wypożyczonym z Malmo. Teraz Cibickiego już nie ma. W Orebro w pierwszej kolejce była zasłużona porażka. Spodziewałem się bardziej wyrównanych kursów. Halmstad powalczy.
Ponadto kusi mnie kurs na Goteborg. Ja wiem, że Sirius to beniaminek, pierwszy mecz w sezonie u siebie, ograli w pierwszej kolejce Djurgarden. No ale bez jaj. Goteborg po 2,35 można spróbować. Chciałem też grać Hacken, ale 1,90 to trochę mało.
Powodzenia!
No cóż, nie był to udany dzień. Jedynie Goteborg dał radę
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Szwecja, Suprettan
Godzina: 17:00
Spotkanie: Trelleborgs FF - Falkenbergs FF
Typ: 1
Kurs: 1,64
Bukmacher: Bet-at-home
Analiza:
Sezon w Szwecji dopiero rusza i jest to spotkanie 2 kolejki na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Falkenbergs to spadkowicz z tamtego sezonu z Allsvenskan, gdzie zajął ostatnie miejsce w tabeli zdobywając tylko 10 punktów no i z hukiem spadł. Trelleborgs z kolei w tamtym sezonie w Suprettan zajął 7 miejsce. W swoich pierwszym meczach nowego sezonu obi drużyny przegrały. Trelleborgs przegrał na wyjeździe z innym spadkowiczem z najwyższej klasy rozgrywkowej Helsingborgiem 0-1, natomiast Falkenbergs uległ u siebie Osters 0-2. W tym spotkaniu dla mnie faworytem są gospodarze, którzy zagrają dziś praktycznie najmocniejszym składem. U gości już na początku dużo problemów z absencjami i dzisiaj nie zagrają obrońcy Ozen (grał w 1 kolejce w podstawowym składzie) i Karlsson, pomocnicy Donkor (grał w 1 kolejce, wszedł z ławki), Carlsson (grał w 1 kolejce w podstawowym składzie, zawieszony za czerwoną kartkę), Daniel Johansson, Sylisufaj i Zetteberg i napastnik Krizanovic (podstawowy piłkarz tamtego sezonu, 19 meczy rozegranych w tamtym sezonie i 2 gole na koncie)
⛔ 2-2
 
baku193 5,7K

baku193

Użytkownik
Dyscyplina Piłka nożna Szwecja
Godz: 15:00
Spotkanie Halmstad-Malmo
Typ: Goście wygrają dokładnie 1 golem
Kurs 3.60
Buk Unibet
Analiza: 3 kolejka Szwedzkiej ekstraklasy piłkarskiej , Halmstad na własnym stadionie podejmował będzie drużynę Malmo. Gospodarze nie są faworytem do zdobycia kompletu punktów w tym spotkaniu do tego kurs na nich mocno poszedł w góre przed ostatnie kilka godzin. Na chwilę obecną po dwóch rozegranych kolejkach obie ekipy mają na swoim koncie po 4 zdobyte punkty. , Malmo jest wyżej w ligowej klasyfikacji tylko dlatego iż ma lepszy bilans bramkowy. Wiadomo iż ostatnimi czasy był martwy w okres gry w Szwecji,ale gospodarze spisywali się w nim niezwykle dobrze, rozegrali na swoim stadionie od stycznia 5 spotkań wygrali wszystkie , bilans bramkowy to 12:1 , jest to bardzo dobry wynik , goście spotkania wyjazdowe mieli trochę gorsze, punktowali,ale już nie tak czesto, poprzednie 5 spotkań wyjazdowych to 2 zwycięstwa przegrana oraz 2 podziały punktów, nie jest to jakiś rewelacyjny wynik jeżeli chce się grać w tym sezonie o tytuł mistrza kraju. Gospodarze nie wygrali z zespołem z Malmo nawet na swoim stadionie od roku 2002 , po prostu ekipa gości im nie leży ,ale myślę że nawet jak przyjezdni w tym meczu wygrają to będzie to wygrana maksymalnie jednym gole, stawiam na dokładny wynik 1:2 dla zespołu gości, którzy moim zdaniem w obecnej formie łatwej przeprawy mieć tutaj nie będą.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Powracamy z Allsvenskan!
Orebro SK - Ostersund SK
Na inaugurację trzeciej serii spotkań zapraszam do Orebro. Tam typowy średniak ligi zagra u siebie z będącym w euforii zespołem Ostersund.
O gościach pisałem przy okazji spotkania pierwszej kolejki z Halmstad kilka postów wyżej. Przypomnę tylko, że w rozgrywkach ligowych jest to zespół własnego podwórka. Grający niezwykle ostro i po brytyjsku zespół traci bardzo dużo ze swoich atutów w meczach wyjazdowych. W pierwszej kolejce przegrali w Halmstad, by w drugiej ograć 1:0 u siebie Norrkoping. Skąd więc ta euforia? Otóż w środku tygodnia odbył się mecz finałowy Pucharu Szwecji w którym to Ostersund rozgromił ten sam Norrkoping aż 4:1 zdobywając Puchar Szwecji. Pierwszy w historii! Ogromny sukces tego klubu na pewno był solidnie świętowany i w środę i pewnie jeszcze w czwartek. Za dużo czasu na przygotowanie się do meczu z Orebro nie było więc.
Gospodarze niczym szczególnym nie imponują od dawna. Ot, zwykły przeciętniak, któremu bliżej zazwyczaj do strefy spadkowej niż pucharów. Ligę zaczął jednak całkiem solidnie. Najpierw pokonał 2:1 Jonkoping, a potem nie dał się ograć (ratując remis w ostatniej akcji) beniaminkowi z Eskilstuny - remis 2:2. Owszem przeciwnicy niezbyt wymagający, ale cztery punkty są. Ostersund to też żaden tam potentat. Zwłaszcza w meczach wyjazdowych.
Teraz przechodzimy do clue. Po 2,00 - 2,20 Orebro bym nie zagrał. Ale po 2,95??? Muszę zagrać. Nie wiem czym się sugerowały buki wystawiając takie kursy. Może ostatnim wynikiem tych dwóch ekip. Pod koniec zeszłego sezonu Orebro przegrało u siebie 1:5. Ale to była bodajże ostatnia kolejka spotkań. Ostersund na wyjazdach, a Ostersund u siebie to naprawdę, podkreślam to kolejny raz, dwie różne ekipy. do tego dochodzi ten rozegrany w tygodniu finał Pucharu. Owszem, moralnego kopa na pewno dał gościom, ale prawdziwego kaca po świętowaniu - na pewno też.
Orebro SK - Ostersund SK 1 @ 2,95 ✅✅ 2:1 (1:0)
Z innych meczów polecam dziś także granie na GIF Sundsvall. 3,40 ⛔ 1:2 za wygraną u siebie z Hacken to także value. Hacken - dwa mecze po 0:0. GIF u siebie ograł 3:1 Eskilstunę i przegrał 0:2 w Malmo, grając naprawdę nieźle. Goście aż takim faworytem na pewno nie są.
 
Otrzymane punkty reputacji: +84
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Panowie Znawcy.... a mnie zastanawia skąd takie &quot;odwrócone kursy&quot; na mecz Djurgarden z Elfsborgiem... bo wydaje mi się, że Elfsborg jest drużyną lepszą.
Jeżeli to tylko ze względu na miejsce spotkania (gospodarzem jest drużyna Djurgarden) to przecież H2H też jest korzystne dla Elfsborga, niezależnie od tego na którym stadionie grają mecz (u siebie czy na wyjeździe), a widać po kursach na inne mecze w tej lidze, że buki nie boją sięfaworyzować kursami drużyny przyjezdne.
Mogę liczyć na jakiś komentarz? Może coś ze składami jest na rzeczy?
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Według mnie Djurgarden nie jest tak słabe jak to tabela pokazuje. Pamiętać trzeba, że to ekipa która dwa sezony temu prawie do samego końca walczyła o mistrza. Poprzedni sezon był totalną katastrofą, ale w tym powinno być już lepiej.
Elfsborg jest strasznie nierówny. Ja tam rzadko kiedy im ufam. Zagrali szaloną drugą połowę w Kalmarze, a potem AIK im wybił w drugiej połowie piłkę z głowy. Oglądałem właśnie tą drugą połowę meczu przeciwko AIK.
Może lekko za wysoki jest ten kurs na Elfsborg, ale ja bym tego nie tykał.
Odnośnie składów póki co brak info.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Dokończenie kolejki trzeciej jutro.
W trzech potyczkach zdecydowanymi faworytami, przynajmniej wg bukamacherów, są gospodarze. O ile AIK w derbach aglomeracji powinni ogarnąć mecz z Hammarby, a Goteborg spokojnie powinien odprawić z kwitkiem żółtodziobów z Eskilstuny to przestrzegam przed graniem na Norrkoping. IFK w tygodniu doznało batów sromotnych w finale Pucharu Szwecji, a Sirius to szalony beniminek który na inaugurację wygrał z Djurgarden na wyjeździe. Co prawda w ostatniej kolejce na ziemię sprowadził ich Goteborg, ale kto wie co tam się może wydarzyć. Granie Norrkoping win po 1,53 uważam za samobójstwo.
Ja natomiast długo się zastanawiałem czy polecić wam ostatni mecz kolejki. I jednak się zdecydowałem. Do dzieła:
Kalmar FF - Jonkoping Sodra
W tym spotkaniu idę w stronę gospodarzy. O Kalmarze pisałem niedawno. W cholerę bezpłciowy zespół. Dostał jakiś niesamowity z perspektywy czasu łomot od Elfsborga w pierwszej kolejce. Dla mnie nie wytłumaczalny. Do przerwy 0:0, potem wyjść na prowadzenie... i dostać pięć goli. Masakra jakaś. W drugiej kolejce było dużo lepiej. Remis 1:1 w Sztokholmie z Hammarby. Tracąc gola w samej końcówce. Żal. Pora na pierwszą wygraną.
Rywal idealny. Jonkoping. To taki casus Ostersundu. Drugoroczniak, punkty przede wszystkim zgarniamy u siebie. Tylko oni mają jeden poważniejszy problem. Cały zeszły sezon grę robił im Paweł Cibicki, który w tym roku już trzy razy trafił dla Malmo. Jego brakuje i robią się kłopoty. Efektem jeden punkt póki co. Porażka 2:1 w Orebro i kompromitacja u siebie z beniaminkiem z Halmstad 2:2. Sam wynik nic nie mówi, ale jeżeli dodamy, że w tym meczu Jonkoping prowadził 1:0, rywale dostali czerwo, Jonkoping później walnął na 2:0... i zremisował tylko - to już mamy pełen obraz. Jonkoping to jeden z głównych kandydatów do spadku wg mnie w tym roku.
Kursy póki co nie są jakieś mega imponujące. Można znaleźć circa 1,90 na home win, ale widać tendencję wzrastającą. Jeżeli pojawi się jutro over 2,00 - 2,05, to w to wchodzę. Kalmar przed własną publiką będzie się chciał zrehabilitować za to 1:5 z Elfsborgiem.
Kalmar FF - Jonkoping Sodra 1 @ 1,85 Ale czekamy na wyższy kurs... ⛔⛔ 1:3 (1:3)
 
fokkusu 67

fokkusu

Użytkownik
Värnamo - Brommapojkarna, godz 19:00, 18.04.17
Buk: Unibet
Polecam w tym spotkaniu pograć, że Par Cederqvist strzeli bramkę. Aż 4 bramki już wbił w dwóch spotkaniach, leciwy jest dość, ale myślę, że serię może przedłużyć ????
A kurs atrakcyjny, 3.00
 
meenzer1980 705

meenzer1980

Użytkownik
Elfsborg - Orebro czuje under, typ trochę na przekór i przełamania bo obydwie ekipy należą do trojki w całej lidze ktore dotychczasowe trzy spotkania zrobily over 2.5 a ze obydwie sa o podobnym potencjale mysle ze spotkanie będzie wyrownane i tym razem az tak wiele bramek nie padnie. Under 3 po 1,83 / under 3.5 po 1,52 do dubla. Kursy na over poszly mocno w dól stad value przeszlo na strone undera i ja moze z tego skorzystam. ZWROT / WIN
Underowo wyglada mi tez spotkanie Hacken - Norrkoping. Under 3 po 1,70 / under 3.5 po 1,45. Hacken dwa pierwsze spotkania 0-0 a w ostaniej kolejce pokonali na wyjezdzie slaby Sunsvall 2-1. Norrkoping zupełnie bez formy, bardzo slaby poczatek sezonu, na wyjezdzie jeszcze bez bramki, w ostatniej kolejce porazka u siebie 0-2 z Sirius. ZWROT / WIN
Esklistuna - Halmstad beniaminkowie dobrze rozpoczeli sezon i choc gospodarze sa na przedostatnim miejscu to trzeba przyznac ze mieli najtrudniejszy terminarz z tej trojki. Zauwazam rowniez odwrotna tendencje formy w tej parze: Eskilstuna zaczela gorzej i rozkreca się (porazka w Sundsvall a potem remis z mocnym Orebro i remis w Goteborgu podczas gdy Halmstad zwyciestwo z Ostersunds u siebie, potem remis z Jonkopings i w ostatniej kolejce 0-3 porazka u siebie z Malmo). Przypuszczam zatem ze lepsze nastroje panuja u gospodarzy i najwyzsza pora zdobyc pierwsze 3 punkty w Allsvenskan w historii klubu, jak nie teraz to kiedy ? W poprzednim sezonie w Superettan w obydwu spotkaniach górą była Eskilstuna.
Eskilstuna win po 2,05 lub DNB do dubla po około 1,55
Hit kolejki Malmo - Djurgarden odpuszczam na tym etapie sezonu, mysle jednak ze kursy na Malmo są zaniżone.
Gram ostatecznie:
underowy dubel Elfsborg i Hacken tu i tu under 3.5 razem po około 2,20 WIN
Eskilstuna -0,25 AH po około 1,83 pół ZWROT / pół WIN
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Bardzo ciekawy mecz dziś w Szwecji:
Jonkoping Sodra - AIK Solna
Nigdy bym nie przypuszczał, że zaufam Jonkopingowi w takim meczu. A jednak. Po trzech kolejkach mają na koncie 4 punkty i udanie zapełnili lukę po Pawle Cibickim. Mogę nawet stwierdzić, że grają lepiej niż w zeszłym sezonie. Wiadomo, że minęły póki co ledwo trzy kolejki, ale ich gra mnie przekonuje. Chociażby to co zrobili w Kalmar w zeszły weekend. Szybkie trzy gole i mogłem się pożegnać z pieniążkami... Jonkoping to generalnie zespół swojego boiska. Mały stadionik, wąskie boisko - nie gra się tam łatwo nikomu. A czym lepszy zespół, tym Jonkoping gra lepiej. Od momentu wejścia do ligi gospodarze u siebie mają bilans 4-9-3. Przegrali trzy mecze z rywalami ze średniej półki - Kalmar, Hammarby i Norrkoping. Pokonali chociażby 3:2 Malmo (aczkolwiek to był sam początek zeszłego sezonu). A tak z czołówką to remisy - AIK, Goteborg. Pokonali także Elfsborg czy Djurgarden.
AIK zawodzi mnie strasznie w tym sezonie. To miał być zespół na mistrza. Wrócił przecież do ekipy ich super snajper z przed dwóch sezonów - Henok Goitom. Póki co to wygląda jednak bardzo ubogo. A przegrane derby z Hammarby to nawet można nazwać kompromitacją. Bo z kim jak z kim, ale wtopić z biało-zielonymi u siebie to jest dla AIK potwarz. Generalnie zagrali póki co jedną dobrą połowę - drugą w Boras z Elfsborgiem, kiedy to przechylili szalę na swoją korzyść. I to by było na tyle.
Spodziewałem się na ten mecz bardziej wyrównanych kursów. Buki idą chyba po nazwach zespołów. Ja gram remis=zwrot w stronę gospodarzy.
Jonkoping Sodra - AIK Solna 1(dnb) @ 2,30 ✅✅ 2:1 (1:1)
Na bogato ????
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Dziś w Szwecji moje oko przykuł jeden mecz:
Ostersund SK - IFK Goteborg
Na temat Ostersundu pisałem już w tym wątku kilkukrotnie. Generalnie zespół własnego boiska, potrafiący na nim grać z najlepszymi. W tym sezonie - jeden mecz i jedno zwycięstwo - 1:0 z IFK Norrkoping, gdzie OSK był zespołem o klasę lepszym. Przypominam, że półtora tygodnia temu gospodarze zdobyli Puchar Szwecji. Na kacu zagrali w Orebro i przegrali 2:1. Teraz pora wrócić na swoje śmiecie i zmierzyć się z bardzo wymagającym rywalem...
... IFK Goteborg - każdy kto choć trochę interesuje się szwedzką piłką wie, że to jeden z najbardziej utytułowanych klubów Szwecji. Ostatnio troszkę w cieniu Malmo FF. Ale to jednak wciąż Goteborg. Generalnie nie do końca rozumiem dlaczego buki nie doceniają tej drużyny. W pierwszej kolejce w meczu na szczycie (o ile o takim można mówić w pierwszej kolejce) zremisowali z Malmo u siebie 1:1. Potem pojechali do beniaminka z Sirius i spokojnie wygrali 2:0. Ciała dali w ostatniej kolejce remisując u siebie 1:1 z innym z beniaminków - Eskilstuną. Już na ich wygraną w Sirius były kursy ponad 2,00. Teraz za wyjazdową wygraną w Ostersundzie mamy możliwość wygrania ponad trzykrotność stawki!
Ja wszystko rozumiem - Ostersund u siebie, Ostersund będzie prezentował swój Puchar. Będzie atmosfera, ale Goteborg tam na pewno się nie położy. Oni będą chcieli tam wygrać. Wierzę, że Goteborg tam nie przegra. I gram remis zwrot:
Ostersund SK - IFK Goteborg 2 (dnb) @ 2,45
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Dziś w Szwecji moje oko przykuł jeden mecz:
Ostersund SK - IFK Goteborg
Na temat Ostersundu pisałem już w tym wątku kilkukrotnie. Generalnie zespół własnego boiska, potrafiący na nim grać z najlepszymi. W tym sezonie - jeden mecz i jedno zwycięstwo - 1:0 z IFK Norrkoping, gdzie OSK był zespołem o klasę lepszym. Przypominam, że półtora tygodnia temu gospodarze zdobyli Puchar Szwecji. Na kacu zagrali w Orebro i przegrali 2:1. Teraz pora wrócić na swoje śmiecie i zmierzyć się z bardzo wymagającym rywalem...
... IFK Goteborg - każdy kto choć trochę interesuje się szwedzką piłką wie, że to jeden z najbardziej utytułowanych klubów Szwecji. Ostatnio troszkę w cieniu Malmo FF. Ale to jednak wciąż Goteborg. Generalnie nie do końca rozumiem dlaczego buki nie doceniają tej drużyny. W pierwszej kolejce w meczu na szczycie (o ile o takim można mówić w pierwszej kolejce) zremisowali z Malmo u siebie 1:1. Potem pojechali do beniaminka z Sirius i spokojnie wygrali 2:0. Ciała dali w ostatniej kolejce remisując u siebie 1:1 z innym z beniaminków - Eskilstuną. Już na ich wygraną w Sirius były kursy ponad 2,00. Teraz za wyjazdową wygraną w Ostersundzie mamy możliwość wygrania ponad trzykrotność stawki!
Ja wszystko rozumiem - Ostersund u siebie, Ostersund będzie prezentował swój Puchar. Będzie atmosfera, ale Goteborg tam na pewno się nie położy. Oni będą chcieli tam wygrać. Wierzę, że Goteborg tam nie przegra. I gram remis zwrot:
Ostersund SK - IFK Goteborg 2 (dnb) @ 2,45 ZWROT 1:1 (0:0)
Święto Ostersundu popsute w ostatniej minucie. Mega fart, ale zwrot.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Wczoraj szczęśliwy Zwrot, z kasą już zdążyłem się pożegnać, ale ona niespodziewanie wróciła. Pora ją zainwestować kolejnego dnia.
Sirius IK - Kalmar FF
Gospodarze to beniaminek, który na początku mocno zaskoczył. Przede wszystkim na wyjazdach, gdzie dzięki konsekwentnej grze zdołał dwukrotnie po 2:0 wygrać z Djurgarden i Norrkoping. A więc z ekipami które od lat grają w Allsvenskan. Terminarz ich nie oszczędzał gdyż pomiędzy tymi meczami musieli u siebie zagrać z Goteborgiem - tutaj się nie udało. 0:2. Generalnie jednak 3 mecze - 6 punktów - start jak na beniaminka ligi co najmniej udany. Jedyny ich problem to własny obiekt który z jakiegoś powodu (zamieszki?) został zamknięty na dzisiejszy mecz i dziś w roli gospodarza Sirius zagra w odległym o niespełna 200 kilometrów Gefle. Kadrowo wyglądają bardzo dobrze. Najsilniejszy skład wyjdzie dziś na to spotkanie. Brak atutu własnego stadionu i tak skłania mnie do zagrania w stronę ekipy z Uppsali gdyż...
...Kalmar FF strasznie zawodzi na początku sezonu. A do tego już teraz przyplątała im się plaga kontuzji. Ale po kolei. Liga to póki co jeden punkt wywalczony (a raczej dwa stracone w ostatniej akcji meczu) z Hammarby na wyjeździe (1:1). U siebie dramat. 1:5 z Elfsborgiem i 1:3 z Jonkopingiem. Oba mecze jakieś niewytłumaczalne. Elfsborg strzelił im 5 goli w drugiej połowie, Jonkoping trzy w dwadzieścia minut pierwszej. W Kalmar najbardziej znanym piłkarskim nazwiskiem jest Elm. Bracia David, Victor i Rasmus to urodzeni w mieście wychowankowie tego klubu. Od 2015 roku kiedy to wrócili z mniej lub bardziej udanych eskapad po Europie (CSKA Moskwa, Heerenveen, Alkmaar, Fulham) starają się być motorem napędowym przeciętnego Kalmar. I otóż w najbliższym dzisiejszym meczu nie zagra żaden z nich! Kontuzje ich z tego meczu wykluczają! A jeżeli dodamy do tego także kontuzjowanych: podstawowego stopera Marko Biskupovica oraz strzelca gola w Hammarby Papę Aliou Dioufa to mamy wyłaniający się z Kalmaru obraz nędzy i rozpaczy.
Po tych informacjach jestem skłonny zaufać ekipie Sirius. Kursy spadają więc wypada się spieszyć.
Sirius IK - Kalmar FF 1 @ 2,05 ✅✅ 3:0 (2:0)
Edit: Sorry, Panowie, ale oficjalna strona Kalmar podaje, że w kadrze na mecz znaleźli się David Elm, Victor Elm oraz Marko Biskupovic. Troszkę to zmienia postać rzeczy. Ja tam ten Sirius nadal sobie zagram, ale troszkę zredukować wypada stawkę.
Lekko łatwo i przyjemnie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Prezezo co sądzisz o dzisiejszy spotkaniu Malmo wszystko wskazuje na ich zwycięstwo dziwi wysoki kurs jak na takie spotkanie 1,60 - 1,65
Masz jakieś informację :?:
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Sorry. Dopiero teraz post ujrzalem tez sie nad nimi zastanawialem ale ostatecznie odpuscilem wlasnie przez te podejrzanie wysokie kursy. I chyba dobrze zrobilem. Oby ten Sirius za to spokojnie dowiozl. Pozdro!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom