>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szwecja (Allsvenskan | Superettan) - 2017

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Przyznam szczerze że gdy było 1:2 myślałem na 1 wejśc grubo, teraz żałuję bo Malmo pokazało że kolejny sezon będzie raczej należał do nich. Kogo Prezezo typujesz jeszcze do walki o top 3 :?:.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
meenzer1980 705

meenzer1980

Użytkownik
kurs Malmo poszedl w góre bo ktos tam wylecial ze skladu no i Djurgarden na pewno bedzie lepsze niz w poprzednim sezonie (ktory byl mega negatywnym zaskoczeniem, chyba tylko Helsingborg ktory ostatecznie zleciał nizej mialo gorszy sezon niz oni).
 
meenzer1980 705

meenzer1980

Użytkownik
Eskilstuna w ostatniej kolejce troche mnie rozczarowała (0-0 u siebie z innym beniaminkiem, z Halmstad) natomiast Ostersund o mały włos nie wygrał u siebie z IFK (IFK wyrownało po karnym w 93 min). Nie mniej jednak kursy na gospodarzy poszly ostro w góre, prawie pod poziom 5,00 co powoduje ze warto pobrac jakis handicap na nich do jakies dubla, do rozwazenia Eskilstuna +1,5AH po około 1,40
Goscie nie strzelaja zbyt duzo a gospodarze duzo nie traca wiec jakies duzej roznicy bramkowej tutaj nie widze a kurs na gosci w okolicach 1,70 dla mnie ma mala wartosc w tym przypadku.

Sundsvall - Elfsborg, goscie bardzo dobrze zaprezentowali sie w ostatniej kolejce w meczu u siebie z Orebro, obok Malmo strzelili najwiecej bramek w lidze dotychczas, gospodarze natomiast w trzech ostatnich spotkania tylko 1 punkt i 1 bramka. Kurs warty ryzyka, ewentualnie DNB pasuje do dubla.
Elfsborg win po 1,95 / Elfsborg DNB po 1,45

AIK - Sirius, ciekawy pojedynek, poki co najwieksze zaskoczenie in minus kontra najwieksza niespodzianka startu sezonu, dlatego tez kursy zdecydowanie poszly w gore na AIK a spadly na Sirius. To bedzie taki maly test dla obydwu, czy AIK sie przełamie czy Sirius bedzie kontynuował dobra passe, gosci remis tez zadowoli, fanów gospodarzy na pewno nie. Szkoda ze spoznilem sie z tym spotkaniem bo np. kurs na Sirius +1AH spadl z 2,10 na 1,75 juz, bardzo zaluje bo byl to dobry kandydat na solo. Zostaje nam teraz Sirius +1,5 AH po 1,45 do dubla.
Kalmar - Malmo, gospodarze tragiczny poczatek sezonu, goscie nie imponuja ale swoje punkty zdobywaja, mimo ze kurs zlecial juz do okolic 1,65 to mimo wszystko warte grania, nie tyle ze Malmo wymiata ale bardziej ze Kalmar przegrywa gładko z wszystkimi jak leci i watpie zeby przelamali sie akurat w meczu z mistrzem kraju. Malmo win po około 1,65

dubel na środę: Eskilstuna +1,5AH * Elfsborg DNB po 2,00 ⛔
ryzykowny dubel na czwartek za drobne: Sirius +1AH * Malmo win po około 2,80 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Ledwo się jedna kolejka skończyła to następna się zaczyna. To lubimy. Jutro cztery spotkania. Dwa przykuwają moją uwagę.
Eskilstuna - Ostersund
Coś nieprawdopodobnego te kursy. Dla mnie kosmos. Szczerze jeżeli miałbym wystawiać je na ten mecz sam to 2,60 - 3,10 - 2,50 może bym dał. 4,22 na to że Eskilstuna pokona u siebie Ostersund? Przecież te dwie ekipy NIC nie różni póki co. Popatrzmy.
Eskilstuna to beniaminek. Bez wygranej, ale z tylko jedną porażką. Charyzmatyczny właściciel który co rusz coś zmienia. Najpierw zmiana barw i nazwy z Vasby na AFC United. Teraz przed sezonem przenosiny do Eskilstuny. Może to trochę sztuczny twór, ale gość na pewno nie po to wprowadził drużynę do Allsvenskan by z niej sprysnąć po roku. A żeby nie sprysnąć to pora zacząć wygrywać. Dlaczego nie z bardzo przeciętnym na wyjazdach Ostersundem? Eskilstuna u siebie póki co dwa remisy. Pechowe 2:2 z Orebro po sporej przewadze i golu straconym w ostatniej akcji, oraz 0:0 po słabym meczu z Halmstad. Ja dużej różnicy pomiędzy tymi zespołami a Ostersundem nie widze.
Po raz enty piszę o różnicy w grze OSK u siebie a na wyjazdach. Tak się składa, ze Ostersund grał poza domem z tymi samymi rywalami co Eskilstuna u siebie. Efekt. Bęcki 0:1 w Halmstad i 1:2 z Orebro. Kadrowo nie mam informacji o jakichś wielkich ubytkach u jednych i drugich.
Naprawdę grzech nie spróbować zagrać na Eskilstunę. Ponieważ jednak chciwy traci dwa razy to ja zagram sobie z remisem zwrot po zacnym kursie 3,00. Nie wierzę w to, że Ostersund jest tam w stanie wygrać.
Eskilstuna - Ostersund 1 (dnb) @ 3,00 ⛔⛔ 1:3 (0:3)
Ponadto:
Orebro - Hacken
Tutaj również kursy na gospodarzy wydają mi się przesadzone. Owszem Hacken teoretycznie jest lepszym zespołem, ale póki co tego nie widać. Gospodarze u siebie ograli po 2:1 Ostersund i Jonkoping. Bez szału, ale 6 punktów jest.
Hacken wygrał póki co tylko w Sundsvall, ale tam w tym sezonie będą zespoły wygrywać, bo GIF zawsze był na Allsvenskan po prostu słaby, a w tym sezonie może się w końcu doczekać degradacji. Gdy do Hacken w ostatniej kolejce przyjechał Norrkoping, a więc zespół tylko ciut teoretycznie lepszy od Orebro, to zdołał tam wygrać 2:1.
Goście bez Sudica i Faltsetasa, a więc ludzi z którymi zaczynali ten sezon w pierwszym składzie. Orebro bez znaczących ubytków. Są w stanie jutro gospodarze ten mecz wygrać.
Orebro SK - BK Hacken 1 @ 2,92 ⛔⛔ 0:0
Osobiście przestrzegam przed graniem jutro na Elfsborg. To dla mnie najbardziej nieprzewidywalna ekipa w lidze. Co widać po wynikach. Powinni ten Sundsvall teoretycznie ogarnąć. Ale po 1,85 bym tego w życiu nie brał.
No i na koniec odnośnie prognoz na cały sezon:
Malmo zdecydowany faworyt i to już widać. Ja liczyłem, że drugą siłą może być AIK, ale póki co grają dramatycznie. Goteborg też póki co bardziej zawodzi, ale tam od kilku lat coś nie do końca styka. Poza tym jest grupa ekip solidnych które mogą walczyć o podium bo tak naprawdę to wygląda na to, że drugiej siły w lidze nie ma. Elfborg, Hacken, Djurgarden, Norrkoping, Orebro bym do nich zaliczył. Sirius zaskakuje bardzo pozytywnie ale wiadomo, że to beniaminek i kiedyś spuchnie. Nie sądzę by Ostersund czy Jonkoping były w stanie walczyć o coś więcej niż środek tabeli. Eskilstuna też według mnie to zespół na środek tabeli. Słabeusze: Kalmar, Sundsvall, Halmstad z beniaminków też wygląda chyba najsłabiej. Zostaje Hammarby które sam nie wiem gdzie umiejscowić.
Edit: Dziś wtopa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
AIK przez ostatnie dwa sezony, tracił kilka punktów do lidera,
zaczynając pogoń za czołówkę czy walkę o tytuł w drugiej połowie sezonu.
Dwa lata temu wygrał 9 spotkań z rzędu, seria zaczęła się i skończyła meczami wyjazdowymi,
które przegrali z Helsingborgiem i Hammarby. Rok temu było niemal podobnie, między przegranymi wyjazdowymi z Malmo i Goteborgiem mieli fajną serię 7 wygranych i 2 remisy,
zlali 6-0 u siebie broniące tytułu Norrkoping.
Słaby początek ma Kalmar, Hacken ma problemy ze strzelaniem bramek,
rok temu mieli króla strzelców, we wcześniejszych sezonach El Kabir czy Ranegie strzelali sporo bramek dla nich.
Polecam śledzić te rozgrywki, bo jest sporo ciekawych spotkań, dużo dzieje się na trybunach
i zmagania w Allsvenskan mają swój klimat.
 
S 22

sieko

Użytkownik
Jako, że nie jestem za bardzo obeznany w Allsvenskan co do składów, roszad itp. to mam pytanie do was. Czy Goteborg jest dzisiaj warty gry przy takim kursie, czy jednak niekoniecznie? H2H niby zachęca, ale wiadomo każdy mecz inny, a w ostatnich spotkaniach Goteborg nie zachwyca ze względu na sporą ilość remisów ????
 
benny17 11

benny17

Użytkownik
Witam, średnio siedze w ligach skandynawskich stąd moje pytanie: W meczu Kalmar-Malmo bardziej opłacalna do grania czysta dwójka po kursie 1.65 czy BTTS po kursie 1.87. Niby gra pierwsza drużyna z ostatnią. Kalmar w kiepskiej formie, ale zawsze tę bramkę u siebie wbiło. H2H wskazuje na to, że od 2008 w meczach między tymi drużynami w Kalmar padał zawsze BTTS. Moim zdaniem większe value na BTTS. Ktoś się do tego odniesie, doradzi? ????
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Sugerujac sie postami wyzej, ze Malmo gra pewnie i skutecznie, a Kalmar nie ma dobrego startu zaryzykowac mozna handi na gosci po ladnym kursie @2.75 w sts.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
http://www.oddsportal.com/soccer/sweden/allsvenskan/elfsborg-malmo-ff-lfUfXe23/
jakiś głupek myśli chyba, że Malmo gra u siebie.
Dziś goście zremisowali 0-0 z Kalmar, które gra do tej pory najgorzej w całej lidze, Elsfborg wygrał tam 5-1 :grin:
Kurs rok temu wyglądały tak
http://www.oddsportal.com/soccer/sweden/allsvenskan-2016/elfsborg-malmo-ff-MsyNygfi/
dla mnie na gości prawidłowy kurs to minimum 2,4.
Nie ma opcji 1x w tym spotkaniu dlatego zagrałbym 4/10 na 1 oraz 5/10 na remis.
Dla mnie można będzie zrobić sobie surebeta, jak ktoś chce.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Mecz o 17:30, czasu na pisanie gruntownej analizy nie mam zbytnio, ale polecam na dziś:
Sirius - Jonkoping 1 @ 1,95 ⛔⛔ 1:1 (0:0)
O sytuacji w obu klubach pisałem już nieraz w tym wątku. Dziś w dalszym ciągu jestem zdania, że Sirius jedzie na na fali beniaminka i spokojnie jest w stanie zapewnić sobie kolejne trzy punkty. Jonkoping będzie pikował ku dołowi i dziś na pewno nie jest faworytem starcia z Sirius. Ja w to wchodzę.
Edit: Niestety, Sirius był lepszy ale zawiodła skuteczność:/
 
maer 215,2K

maer

Typer A-League
Dyscyplina: Piłka nożna - Szwecja - Superettan
Godz: 19:00
Spotkanie: IFK Värnamo - Trelleborgs FF
Typ: IFK Värnamo
Kurs: 2.15
Bukmacher: Unibet
Zapraszam na 5 kolejkę ligową szwedzkiej Superettan.
W ciekawym spotkaniu na Finnvedsvallen zmierzą się ze sobą miejscowe Idrottsföreningen Kamraterna Värnamo a w gości przyjedzie zespół Trelleborgs Fotbollförening.
IFK Värnamo w tym sezonie ligowym 4 mecze i zdobyte 9 punktów co daje obecnie 4 miejsce w tabeli ligowej zaś Trelleborgs FF plasuje się na pozycji 9 ze zdobytymi 5 oczkami w swoich 4 rozegranych spotkaniach.
Gospodarze w tym sezonie ligowym u siebie 1 wygrana i 1 porażka i bilans bramkowy 4-1 natomiast goście na wyjazdach 1 remis oraz i przegrana z bilansem bramek 1-2.
Moim typem na to spotkanie jest zwycięstwo gospodarzy którzy bardzo dobrze zaczęli sezon ligowy przegrywając tylko z obecnym liderem i to minimalnie bo 0:1 a goście na początku sezonu średnio i o ile przegrana ze spadkowiczem Helsingborgiem była wliczona to o tyle remis na wyjeździe ze słabym Norrby to spora niespodzianka jak dla mnie i moim zdaniem nieźle dysponowany gospodarz wykorzysta potencjał swojego stadionu i zdobędzie u siebie komplet 3 ligowych oczek.
⛔ 0:4
 
meenzer1980 705

meenzer1980

Użytkownik
IFK - Kalmar
Gospodarze poki co grubo ponizej oczekiwań, w ostatniej kolejce sromotna porazka 4-0 w derbowym spotkaniu z Hacken, statystyki z tego spotkania wygladaja na wyrownane ale przegrywac po 30 min 3-0 i grac cała druga polowe z przewaga zawodnika i nie strzelic nawet bramki ?
Kalmar sie odradza powolutku, z pewnoscia maja potencjał na minimum srodek tabeli, po remisie 0-0 u siebie z Malmo w koncu wygrali 2-0 w ostatniej kolejce z Halmstad, licze ze w Geteborgu moga postarac sie o dobry wynik, szkoda ze kursy juz poleciały...
Kalmar +1 AH ~ 1,90 ⛔

Jonkopings win ~ 1,65 ✅ ... goscie poki co totalna porazka, dodatkowo w tym meczu pauzuje 2 podstawowych graczy za czerwone kartki (min. najlepszy strzelec), gospodarze u siebie jeszcze nie pokonani. Kurs spadł z poziomu 1,80 ... takze teraz polecam do dubla lub podbic -1AH ~ 2,10
Tu mam troche dylemat czy pograc Jonkopings -1 AH czy dubla Kalmar +2AH *Jonkopings win, tu i tu kurs około 2,10

Info o pazujacych graczach:
http://svenskfotboll.se/allsvenskan/avstangdafair-play/
 
mezamorto_ 36,4K

mezamorto_

SantoSubito
Dyscyplina: Piłka nożna-Szwecja 1 Liga
Spotkanie:Hacken-Sirius
Godzina:19:00
Typ:BTS
Bukmacher:Fortuna
Kurs:1.61
Analiza:

Kursik mizerny bo druzyna Hacken gra u siebie zawsze bardzo ofensywnie a Sirius bardzo dobrze w kontratakach.Gospodarze po ostatnich niezbyt imponujacych wynikach rozgromili przeciez bardzo dobra defensywnie ekipe IFK,a to mowi samo za siebie.Ofensywnie najbardziej rozpoznawalny jest motor napedowy ekipy Paulinho,za to najbradziej skuteczny zawodnik to Kamara ktory praktycznie co mecz to bramka.Graja u siebie bardzo ofensywnie nie zawsze skutecznie i to doprowadza ich do strat bramkowych.
Sirius mimo ze beniaminek gra swietnie,dojrzale,tworzy fajna zgrana ekipe.Ogladalem kilka ich meczow kiedy grali na zapleczu ligi,i nie dziwie sie ze awansowali.Graja naprawde ciekawy futbol ofensywny,kreatywny,bardzo dokladny,zgrany.Dla mnie najlepszym ich zawodnikiem jest
Kingsley Sarfo i dziwi mnie to ze jeszce nie wyjechal do zdecydowanie lepszych lig.Uwazam ze lepiej graja na wyjazdach bo lubia szybka pilke,do przodu.W ataku sa Bjorkebaum,Gustafsson,i ofensywni nastawieni pomocnicy Ogbu i Safro,doliczyc do tego Kapcevicia i ta paczka spokojnie moze zapewnic w meczu gole.Zawodnicy graja ze soba czesto juz w tej ekipie kilka lat wiec kazdy wie co ma grac na boisku.Mecz mam nadzieje bedzie widowiskowy,stawiam na wynik 1-1 lub 2-1.Powodzenia.✅
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Panowie....a czy kursy na dzisiejszy mecz Hacken - Sirius nie są przypadkiem źle wyważone?
Ja rozumiem, że Hacken dopiero co rozgromiło &quot;markową drużynę&quot; z Goteborga, ale... ale tenże Goeteborg ma po 6 meczach tylko jedną wygraną...(fakt, że właśnie z dzisiejszymi goścmi jest minusem dla typu, który chodzi mi po głowie), 4 remisy i właśnie tę porażkę z poprzedniej kolejki w Hacken.
Rozumiem, że Sirius to beniaminek i nawet po dobrym starcie powinien &quot;spuchnąć&quot; i to na dłużej.
Widzę jednak, że poza meczem obu dzisisiejszych drużyn z Goeteborgiem, w którym to pojedynku korespondencyjnym znacznie lepiej wypadło Hacken, to w pozostałych meczach jednak Sirius miał trudniejszych przeciwników (w mojej subiektywnej ocenie) niż Hacken.
H2H strasznie antySiriusowe, ale to kryterium dziś raczej pomijalne ze względu na archiwalne daty spotkań bezpośrednich.
Flashscore podaje też osłabienia - ilościowo znacznie większe osłabienia gospodarzy - jakościowo niestety nie potrafię ocenić.
Skłaniałbym się ku opcji w kierunku gości [np x2 z kursem 2.20 ; lub 2(+1.0) z kursem 1,57-1,60], ale już nieraz poległem na Allsvenskan z moim spojrzeniem. Być może zbyt dużym handikapem są w tej lidze własne stadiony, a to Hacken gra u siebie....
Mecz już za niecałe pół godziny, ale może jednak ktoś zdąży skomentować mój wpis.

Edit:
Długo pisalem i nie zauważyłem wpisu poprzedzającego mój...może właśnie BTS okazałby się pelszy, a kurs podany przez przedmówcę jest dla mnie w porządku, nie za mały ????
 
mezamorto_ 36,4K

mezamorto_

SantoSubito
Kursik juz wpadł.Mecz bardzo wyrownany toczony w dosc ospałym tempie,ale wtedy własnie zazwyczaj jest o dziwo najwiecej goli.
Co do samej ligi Allsvenskan tez nie raz poległem,bardzo wyrównana ale jednoczesnie słaba liga,jakosciowo cos jak nasza.
Co do jutrzejszego meczu Halmstad-AIK Solna mysle rowniez o under 2,5.AIK niestety dosc slabiutko w ataku brak typowej 9.Ktos jakies przemyslenia?
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Jonkoping powinien to ogarnac. Eskilstuna poki co strasznie cienka jest. Ale kurs jest wg mnie nie warty ryzyka. Podobne odczucia mam do meczu Ostersundu z Hammarby.
 
mezamorto_ 36,4K

mezamorto_

SantoSubito
Dla mnie najlepszym wyjsciem jest Over 2,5 lub BTS kursy bardzo porownywalne.Jonkoping ma bardzo dobrych graczy ofensywnych,a Eskilstuna dopiero oswaja sie z wyzsza liga jednak mysle ze z mecz bedzie wyrownany,jedni i drudzy musza zbierac punkty
 
mezamorto_ 36,4K

mezamorto_

SantoSubito
Jonkoping zagrał bardzo nieskutecznie majac chyba z 5-100% szans na zdobycie gola o zmarnowanym rzucie karnym nawet nie wspominajac.

Dyscyplina: Piłka nożna-Szwecja 1 Liga
Spotkanie:Norrkoping-Sundsvall
Godzina:19:00
Typ:X2
Bukmacher:Fortuna
Kurs:3.10
Analiza:


Bardzo ciekawy mecz-kurs wart spróbowania.Nie uważam sie za experta tej ligi ale faworyzowanie az tak zespołu Norrkoping to duuza przesada.Owszem jest to bardzo porządna ekipa jak na Szwedzkie klimaty ale uważam ją słabsza niz rok temu.Pozbyli sie całkiem dobrych zawodnikow jak Nyman czy Kujovic,owszem maja zastępców ale to juz nie ta marka.Forma bardzo dobra,pakują co najmniej 2 bramki na mecz,grali jak do tej pory z ofensywnymi zespołami jak Djurgarden,Jonkoping czy Hacken i tu właśnie upatruje swojej szansy na powodzenie mojego zakładu.
Sundsvall jest ekipa ktora pewnie i w tym roku będzie bronic sie przed spadkiem.Ostatnie wyniki sa bardzo obiecujące jeśli chodzi o defensywę,remisy z takimi ekipami jak AIK,Hammarby,Elfsborg pozwalają mi pozytywnie myslec o dzisiejszym meczu.
Kurs na Norrkoping jest na pewno spowodowany iloscia bramek strzelonych ostatnio lecz Sundsvall przecież tez jest w formie,potrafi sie bronic,maja wyrównany skład bez gwiazd ale stanowiący kolektyw.Kursy nie graja a obecna forma obu ekip.Umiejętności rozkładam pól na pól i taki kurs mnie mocno dziwi.Stawiam na wyrównany pojedynek licząc na niespodziankę ze strony Sundsvall.Powodzenia.✅
Ciekawy bedzie rowniez mecz w Superettan byłych spadkowiczów z 1 ligi Gefle z Falkenberg tutaj stawiam czysta 1 po kursie 2.00@fortuna⛔ lub BTS ale po gorszym kursie 1.62@fortuna✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Akurat co do meczu Norrkoping - GIF mam zupełnie odmienne zdanie. Sundsvall to ogórki według mnie i póki co ewidentnie grają ponad stan. Te wyjazdowe remisy 0:0 z AIK i wcześniej z Hammarby to polegały na parkowaniu autobusu, zmówieniu zdrowaśki i wybijaniu piłek z pola karnego. Ten fart się w końcu skończy. Norrkoping wydaje się wracać na należne im miejsce wśród czołowych ekip Allsvenskan. Sam najprawdopodobniej spróbuję dziś handicapu w ich stronę.
Co do Superettan to i Gefle i Falkenberg póki co grają jedno wielkie *****. Gefle jest zasadniczo lepszą ekipą ale nie ufałbym im. Bardziej mnie interesuje trzeci ze spadkowiczów. Helsingborg widać, że najlepiej póki co odnalazł się w nowej rzeczywistości. Ich rywal Atvidaberg ograł póki co najsłabsze w stawce, i według mnie zupełnie nie pasujące do towarzystwa, Norrby oraz zremisował u siebie z Falkenbergiem. Na ich stadionie oklep im spuścić potrafił nawet przeciętny Frej.
IFK Norrkoping - GIF Sundsvall (0-1,5) 1 @ 2,02 ⛔⛔ 0:0
Atvidaberg FF - Helsingborg IF 2 @ 2,10 ✅✅ 1:2 (0:1)
To moje propozycje na dziś.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom