>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szwecja - SHL | Finlandia - SM-Liiga | Norwegia - GET-Ligaen |Dania Metal Ligaen 2018/2019

Status
Zamknięty.
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Nie znam się na fińskim hokeju, ale znalazłem ciekawy mecz dziś. Otóż Sport vs Pelcians. Na Pelicans kurs 2,30. Drużyna gości ostatnie 5 spotkań to 5 zwycięstw, dla porównania goście zdobyli w tym okresie tylko 3 punkty. Wypowie się ktoś mający pojęcie o lidze fińskiej?
:hokej:
Tak dwa słowa komentarza. To wszystko co napisałeś jest prawdą, aczkolwiek każda passa kiedyś się kończy. Poza tym gościom z Lahti zawsze trudno grało się z &quot;ptaszkami&quot; z Vaasa. Z drugiej strony value gości jest niezaprzeczalna.
Pelikany zadomowiły się na stosunkowo bezpiecznej i dla nich bardzo dobrej czwartej pozycji w tabeli. Z kolei była ekipa Tomka Valtonena na pewno potrzebuje punktów. Nie twierdzę, że Pelikany nie wygrają tego spotkania, ale wynik może pójść w każdą stronę. Na pewno nie opierałbym tego typu na samych statystykach. Hokej Fiński jest specyficzny i bardzo trudny do typowania.
Osobiście bardziej skłaniałbym się ku remisowi, bądź czemuś w kierunku jedynki, albo poszukałbym strzelców ( Sikonen, Sivela, Kiviranta, Talaja ) lub overu 4,5.
Your choice ????
 
P 0

pokwa

Użytkownik
Siadło dość gładko. Szkoda, że każda analiza tak nie wchodzi. Suomi Twój typ na over i gole dwóch z tych czterech też weszły ????
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Jyp-Ilves (3-1)
Gospodarze ostatnio imponują forma w pokonany polu dobre ekipy, ale też jak sie spojrzy na skład to wg mnie na cos wiecej niz tylko 11 miejsce, Rysie to waleczny zespol jednak na bedeacy na fali JYP dzis moze być za mało.
Jyp. 60 kurs 1.75✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Wybaczcie bo ograniczenia czasowe nie pozwalaja rozwinac sie we wszystkich zakładkach ale tutaj tez pstaram sie cos wrzucic do gry:
Tappara-Ilves (1-4)
Derby Tampere. Reklamowane w miescie od kilku dni. Prasa radio i tv zaangazowane. Gospodarze meczu wreszcia graja od jakiegos czasu to do czego przyzwyczaili swoich fanów. Skuteczny atak i solidna obrona, mysle ze dzis najwazniejsza rzecza bedzie zabezpieczenie tyłów. Ano dlatego, że Rysie sa nieobliczalne w ataku a dodatkowo ostatnia porazka ich pewnie zmotywuje. Dla mnie zdecydowanie wiecej atutów po stronie Toporów i ide w ich kierunku
Tappara ml kurs 1,52⛔⛔⛔
Tappara RT i over 4,5 kurs 2,56⛔⛔⛔
Eh te derby :bomb:
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
mark1973 wziął na tapetę mecz o którym miałem napisać kilka zdań ???? Propozycja miałaby ten sam kierunek, więc tylko napiszę, że popieram i uważam, że warto jest iść w kierunku Toporów.
Do dubla z Liigi proponuję jeszcze mecz Jukurit i JYP. Kierunek goście. Gospodarz nie dobije do pierwszej 10, natomiast jak o gości chodzi, to wręcz ich obowiązek. Potencjał zespołu jest znacznie większy, niż miejsce w tabeli. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest to zespół na pierwszą 3, czy 4, ale na 7 już na pewno tak. Jutro mecz domowy, ale przeciwnik innego kalibru niż dziś, więc tu komplet punktów mocno pożądany. Spotkania między tymi drużynami są często na pniu. Trudno powiedzieć, czy reguła zostanie zachowana, czy dziś będzie inaczej. W każdym bądź razie więcej plusów po stronie drużyny JYP.
JYP - 1,85 RT
JYP - 1,5 OT
JYP RT under 6,5 - 2.37
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Pelikans-Tappara (7-1)
Dam jeszcze szanse Toporom, derby ewidentnie nie wyszly. Ale to caly czas mocny zespol. Pelikany duzo strzelają i tracą. Dzis licze ze wielokrotni mistrzowie Finlandii zrehabilituja sie bo napewno stać ich na to i juz takie rzeczy sie działy.
Tappara RT kurs 2,46⛔⛔⛔
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Moze dzis sie uda cos wygrac w Liiga
Jyp-Pelikans (6-2) Diabli mi nadali te Pelikany
Dlaczego taki kurs na Pelikany? nie wiem do konca, domyslam sie ze moze dlatego ze Bjorninen i Kaski sa z reprezentacja i choc to młodzi zdolni gracze to pelikans to w tym sezonie nie tylko oni, sklad bardzo dobry i forma tez, napewno miejsca w szóstce nie chca wypuscic. Jyp walczy by pograc w PO ale dzis rywal trudny i niewygodny. Ja dzis zagram w kierunku gosci z Lahti
Pelikans plus 1,5 kurs 1,46 do ako⛔⛔⛔
Solo Pelikans RT kurs 3,2⛔⛔⛔
Ilves-Sports (4-2)
Ilves kilka dni temu został upokorzony w Vassa Sports (6-1), dzis nastawienie na rewanz bierze góre, Rysie groźne w tym sezonie i mysle ze dzis powalcza a jest tez o co, mimo ze czasem forma w kratke do dzis spodziewam sie gryzienia lodu bo jakosc póki co po ich stronie
Ilves z x kurs 1,36 do ako✅✅✅
Ilves minus 1,5 kurs 2,49✅✅✅
ako 1,99 fortuna⛔⛔⛔
 
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
Na dziś taka myśl na podstawie statystyk i tabeli, nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o potencjały co do składów ekip szwedzkiej SHL, jednak kurs wydaje mi się całkiem niezły więc próbuję dziś w kierunku Malmo. Ekipa, która ciągle na granicy PO, obecnie w grę 11 ekip, jedna drużyna zostanie poza PO, a ścisk w tabeli bardzo duży. Malmo może nawet skończyć na 4 miejscu, a może wylądować na 11 i pojechać na wakacje, dlatego każdy punkt będzie się liczył, jeszcze parę kolejek fazy zasadniczej, na pewno celem będzie walka przynajmniej o 6, żeby mieć od razu ćwierćfinał. Do tego Malmo to ekipa, która bardzo dobrze radzi sobie na swoim lodzie, trzecie miejsce jeśli chodzi o spotkania u siebie. Po drugiej stronie Timra, ekipa już pogodzona z ostatnim miejscem w tabeli zostanie im gra w barażu, podobnie to najsłabsza ekipa jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe. Więc wydaje się, że nie ma dziś innego wyjścia jak zwycięstwo gospodarzy, więc gram ten kierunek.
Malmo RT @1,63✅ (w dublu z Rygą RT @1,54✅) Ako @2.51✅
Malmo -1,5 @2,04✅
Malmo -2,5 @3,2✅
Malmo/+4,5 @2,28✅
Malmo/+5,5 @3.1✅
wszystkie kursy z .fortuny
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Ja już dziś kilka zdań co do jutrzejszej kolejki Liiga. Wybrałem trzy spotkania, które warto rozważyć. Jesteśmy w najtrudniejszym do typowania momencie sezonu. Do tego mecze które wybrałem są ciężkiego kalibru, ale trzeba próbować.

Sport - HIFK: 2 RT 2.1 lub 2 ML 1.66 ( kursy rosną ) - Sport ciągle walczący o wyższą pozycję, ale ich obecna forma nie jest dobra. Z kolei IFK ostatnio cenny skalp taki jak Hameenlinna, a wcześniej właśnie Sport - z tą różnicą że u siebie. Jutrzejszego gospodarza w ostatnich meczach wszyscy punktują jak chcą. Z kolei wygrana IFK może im dać nawet 5 pozycję, a więc motywacji na pewno nie zabraknie. Jakość też po stronie gości. Ostatnio, jak nie Thorell, to Rask, jak nie Rask, to młodziutki Engberg. Moją uwagę zwraca również Kangasmieni nie tylko w kontekście drużyny ze stolicy, ale przede wszystkim jak o kadrę Suomi chodzi. Zmiana barw wyszła mu na dobre i nie chodzi tu tylko o zdobycz bramkową, ale przede wszystkim o ciągły progres u tego zawodnika. IFK to w ogóle zespól z dużymi ambicjami, ale bez wzmocnienia bloku defensywy chyba nie odegrają znaczącej roli w dalszej części sezonu, dlatego tak ważne jest rozstawienie przed PO.
Kalpa - Tappara - 2 RT 2.3 lub 2 ML 1.78 - obie drużyny bez formy.....może inaczej - ta mizeria jaką gra gospodarz jest dla mnie czymś spodziewanym. Z drugiej strony drużyna która mierzy w zupełnie inny punkt. Brak formy u Toporów oznacza, że przygotowania do dalszej części sezonu już są wdrażane.Rautakorpi dał swoim graczom wycisk na siłowni i ten dołek był czymś naturalnym. No właśnie był, czy nadal jest ? wydaje mi się, że Topory pomału łapią już tą świeżość. Ostatni mecz, którego obszerny skrót udało mi się gdzieś znaleźć nie wyglądał źle i tak naprawdę niewiele brakło, a skończyłoby się dogrywką. Brakło precyzji w końcówce trzeciej tercji, ale tam nogi już nie niosły. Ten sam problem był w poprzednim meczu - brak sił na trzecią odsłonę. Jutro przeciwnik potrafiący ugryźć, ale znacznie mniej wymagający.
PS - tak poza tematem ostatnio czytałem ciekawy artykuł z którego wynika, że w Tampere do dziś niektórym bardzo brakuje Hrachowiny. Ano, mieli swój skarb.
Oulu - TPS - 2 ML 2.63 lub 2 x 1.96. Obie ekipy zagrają o prestiż. Mistrz i mocny pretendent. Kursy na gości wg. mnie troszeczkę zawyżone, ale to dobrze, bo jest szansa z tego skorzystać. Siła rażenia obu ekip ogromna. Jakość i klasa również porównywalna. Forma bajeczna. Chciałoby się powiedzieć wręcz mistrzowska. Aż się zastanawiam, czy nie za wcześnie. Być może Turku z mozołem wraca na szczyt. Drużyna bardzo fajnie zbilansowana. Ostatnio w wybornej formie 18 letni Kakko, 34 letni Heikkinen. Być może jutro coś ukłuje doświadczony Flippula. Podczas pisania przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Kakko - strzelec bramki. Jest spora szansa, bo ostatnio młody Fin regularnie otwiera spotkania. Jego centrem jest Palve i ta współpraca wygląda naprawdę fajnie. Jutro prawdopodobnie znów zagrają w tym zestawieniu. Mam nadzieje, że daleka podróż nie odbije się na formie. Gracze Karpat obciążenia mają już chyba za sobą, bo też latają nad lodem. Ostatnio w kadrze pograł sobie - Leskinen, czy Vehvilainen. Chociaż do goalie można mieć zastrzeżenia. Mecz może być na styku, ale myślę, że goście nie przegrają w RT.
 
G 1,7K

gostek1989

Użytkownik
Dzisiaj gram dubelka:
Kookoo - Ilves - RT 2 ⛔
kurs 1,75
STS
Ilves w formie (4 na 5 ostatnich spotkań wygranych), KooKoo na przeciwnym biegunie (5 porażek z rzędu), do tego pojawiła się dla Ilves szansa na P6 (HPK ostatnio bardzo słabe wyniki) więc motywacji nie powinno zabraknąć. Martwi jedynie H2H, ale w tym przypadku liczę na dobrą formę Ilves
Kalpa - Tappara - ML 2 ✅
kurs 1,75
STS
Tak jak napisał Suomi - obie ekipy bez formy, ale ja tu liczę na przełamanie Toporków, motywację do bronienia P3 i powolne łapanie świeżości po ciężkich treningach
ako 3,06
edit:
niestety Ilves dało ciała w RT
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
G 1,7K

gostek1989

Użytkownik
Dzisiaj idę znów w Toporki - ostatni mecz pokazał, że zaczynają łapać odpowiedni rytm, poza tym ważna tu będzie chęć rewanżu za ostatnie derby u siebie (1:4). Ilves w ostatnim meczu wygrana po dogrywce ze słabym KooKoo.
Ilves - Tappara 2 RT - kurs 2,00 - STS
 
K 329

krzysztoflosin

Użytkownik
Ja w tym meczu ide ze obie strzela 2 bramki i więcej ;) ale wiadomo koniec sezonu zasadniczego ze mogą mieć to głęboko w poważaniu i zagrają na mniej bramek
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj idę znów w Toporki - ostatni mecz pokazał, że zaczynają łapać odpowiedni rytm, poza tym ważna tu będzie chęć rewanżu za ostatnie derby u siebie (1:4). Ilves w ostatnim meczu wygrana po dogrywce ze słabym KooKoo.
Ilves - Tappara 2 RT - kurs 2,00 - STS
To wszystko prawda, ale po pierwsze - to derby, a więc rządzą się swoimi prawami, a po drugie Ilves walczy o lokatę, a Tappara prawdopodobnie zostanie w tym miejscu w którym jest. Mecz może pójść w obie strony. Nie spodziewam się dominacji którejkolwiek z drużyn. Raczej twardej, męskiej i chyba dość ostrożnej gry.
Ilves ML -2.16
Remis - 4.2
Fortuna
Typy dość ryzykowne dlatego nie wkładałbym ręki zbyt głęboko do kieszeni ????
 
G 1,7K

gostek1989

Użytkownik
To wszystko prawda, ale po pierwsze - to derby, a więc rządzą się swoimi prawami, a po drugie Ilves walczy o lokatę, a Tappara prawdopodobnie zostanie w tym miejscu w którym jest. Mecz może pójść w obie strony. Nie spodziewam się dominacji którejkolwiek z drużyn. Raczej twardej, męskiej i chyba dość ostrożnej gry.
Ilves ML -2.16
Remis - 4.2
Fortuna
Typy dość ryzykowne dlatego nie wkładałbym ręki zbyt głęboko do kieszeni ????
Jasne - derby to derby &amp; wiadomo o co walczy Ilves.
Ale ambicja moim zdaniem weźmie tu górę i Toporki to wezmą ????
Stawka oczywiście z umiarem ????
Zobaczymy ????
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ciasno w tej tabeli finskej ligi . wiele druzyn walczy o lepsze miejsce. Ja dziś bez specjalnych analiz gram na faworytów bo i forma i jakosc po ich stronie i tak
Tappara RT✅✅✅
Turku RT✅✅✅
Helsinki RT✅✅✅
Ako całości 4.02 fortuna✅✅✅
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis ponownie obieram kierunke na ekipy które sa aktualnie w lepszej formie bo i TPS na ten moment wyglada lepiej od zawsze groźnych Pelikanów , dodatkowo im za bardzo nie idzie na wyjazdach.
Podobnie Tappara w lepszej formie od Vaasa. Składy obu faworytów tez lepsze jakosciowo wiec próbije tak
Tappara RT 2-4⛔⛔⛔
Turku RT 3-6⛔⛔⛔
ako:2,74 fortuna⛔⛔⛔
A tu o co kaman. Jaja jak berety:facepalm:
 
T 8,9K

trema11

Użytkownik
Witam,dzisiaj atakuje ligę finską,którą nie bardzo lubię typować i rzadko ją gram,ale znalazłem 2 typy które według mnie mają jakies szanse powodzenia.
Kärpät
Hämeenlinna
Typ-1.5br.-2
Kurs-1.75 +++
Karpat lider z dużą przewagą,mogą spokojnie trenować przed play off,goście natomiast walczą o pierwszą 8,więc motywacji im nie braknie.Jako ciekawostke powiem że Karpat na 8 ostatnich spotkan u siebie tylko raz przegrał....z Hameenlinną 1-3.
KalPa
KooKoo
Typ-1.5br.-2
Kurs-1.7 +++
Mecz o pietruszkę,gospodarze z formą coś ostatnio słabo,goście na wyjazdach jeszcze gorzej,ale ostatni mecz u siebie pykneli lidera,więc może coś się tam ruszy i nie dadzą się tak łatwo pokonać.1 bramką mogą przegrać i też będzie ok.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam,dzisiaj atakuje ligę finską,którą nie bardzo lubię typować i rzadko ją gram,ale znalazłem 2 typy które według mnie mają jakies szanse powodzenia.
Kärpät
Hämeenlinna
Typ-1.5br.-2
Kurs-1.75
Karpat lider z dużą przewagą,mogą spokojnie trenować przed play off,goście natomiast walczą o pierwszą 8,więc motywacji im nie braknie.Jako ciekawostke powiem że Karpat na 8 ostatnich spotkan u siebie tylko raz przegrał....z Hameenlinną 1-3.
KalPa
KooKoo
Typ-1.5br.-2
Kurs-1.7
Mecz o pietruszkę,gospodarze z formą coś ostatnio słabo,goście na wyjazdach jeszcze gorzej,ale ostatni mecz u siebie pykneli lidera,więc może coś się tam ruszy i nie dadzą się tak łatwo pokonać.1 bramką mogą przegrać i też będzie ok.
Patrze na te Twoje typy i nie rozumiem ich , bo np w pierwszym meczu masz -1,5 bramki na 2 , czyli co? że druga druzyna strzeli under 1,5 czy ze wygra dwoma bramkami? bo tak mozna to zrozumieć a z opisu niewiele wynika ,
drugi typ masz podobny a z opisu wynika że moga przegrac jedna bramką . Czyli musiała by chyba być 2 plus 1,5 lub jedynka minus 1,5. W kazdym razie typy sa niezrozumiałe:
 
T 8,9K

trema11

Użytkownik
Patrze na te Twoje typy i nie rozumiem ich , bo np w pierwszym meczu masz -1,5 bramki na 2 , czyli co? że druga druzyna strzeli under 1,5 czy ze wygra dwoma bramkami? bo tak mozna to zrozumieć a z opisu niewiele wynika ,
drugi typ masz podobny a z opisu wynika że moga przegrac jedna bramką . Czyli musiała by chyba być 2 plus 1,5 lub jedynka minus 1,5. W kazdym razie typy sa niezrozumiałe:
Dzięki za zwrócenie uwagi.
Chodziło mi o to że goście mają 1.5 bramki zapasu tzw handicap,czyli mogą wygrać ,zremisować lub przegrać nie więcej jak 1 bramką,oczywiście chodzi o RT.
 
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
Patrze na te Twoje typy i nie rozumiem ich , bo np w pierwszym meczu masz -1,5 bramki na 2 , czyli co? że druga druzyna strzeli under 1,5 czy ze wygra dwoma bramkami? bo tak mozna to zrozumieć a z opisu niewiele wynika ,
drugi typ masz podobny a z opisu wynika że moga przegrac jedna bramką . Czyli musiała by chyba być 2 plus 1,5 lub jedynka minus 1,5. W kazdym razie typy sa niezrozumiałe:
Faktycznie zgadza się, że typy są opisane niezrozumiale, po kursach wnioskuje, że prawdopodobnie chodzi w obu przypadkach o handi +1,5 na gości.
Co do samych typów ja osobiście zagrałem dziś w kierunku Kalpy w RT @1,63⛔ oraz w handi -1,5 @2.05⛔, bo jeszcze nie jest to dla nich mecz o pietruszkę. w lidze system 3 punktowy, więc jeszcze mają o co walczyć. Sytuacja rzeczywiście dla nich ciężka i musieliby zaliczyć serię zwycięstw, ale na pewno nie można powiedzieć, że grają o pietruszkę, jeszcze przed nimi 7 spotkań - 21 pkt do zdobycia. Rywale przed nimi z jednym spotkaniem więcej więc po dzisiejszym spotkaniu może być 8 pkt różnicy do JYP, a do zdobycia będzie 18 więc jest o co grać.
Edit. Niestety Kalpa zamiast pociągnąć przy prowadzeniu trzy razy szybko je traciła i PO odjeżdża
Co do meczu liderów z pomarańczowymi to teoretycznie goście mają o co walczyć bo grają o 6, ale z drugiej strony liderzy nie mają zwyczaju przegrywać dwoch spotkań z rzędu, a jak wygrywają to potrafią mocno przycisnąć każdego więc handi ryzykowne, szczególnie że można się liczyć z tym, że przy różnicy jednej bramki goście będą chcieli przycisnąć, żeby ten punkt wyłapać, a wtedy bramka do pustej w zasięgu Karpat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom