>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

szybki Kredyt/przelew/szybka gotówka na chwile

izajasza53 2,7K

izajasza53

Użytkownik
Przykładowo jakbym potrzebował z 10 do 30 tysięcy zł na okres miesiąca i oddaje bankowi czy jakiejś innej instytucji/osobie. Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie takiej gotówki na chwilę i to jak najmniejszym kosztem dla mnie? Czy jak znajomy przeleje mi takie pieniądze na konto bankowe ze swojego konta bankowego to jest to legalne? A ja mu oddam później. Nic się nie stanie? Czy to bank nie zgłosi / Urząd Skarbowy się dowie itp. Powiem tak że nic się nie orientuje w takich kwestiach, więc proszę o pomoc.
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
to zależy od kwoty, bo z tego co mi wiadomo, jednorazowe przelewy rzędu 15tys € są zgłaszane do GIIF. poza tym jeśli nawet kwota niższa, założmy 10 tys zł jest często powtarzalna, no to wydaje się to być nieco podejrzane i zapewne komórki ds. bezpieczeństwa transakcji się tym zainteresują i przekażą sprawę do GIIF, później mogą wezwać obie zainteresowane strony.
nie wiem dokładnie, jak to się ma w kwestii darowizny, od której trzeba zapłacić podatek. (2%, chyba, że się coś zmieniło).
Wyczytałem gdzieś, że wystawiając weksel na taką kwotę , to płaci się tylko 0,1% podatku, także to jest dobra opcja, ale ja się w prawie wekslowym nie orientuje za bardzo.
poza tym bank sam sobie do US nie ma obowiązku zgłaszać takich przelewów. tylko US może sprawdzić Cię, jeśli w Twoim rocznym sprawozdaniu finansowym pojawią się jakieś nieścisłości, to wówczas może poprosić bank o wyciąg Twoich transakcji. Bo tak naprawdę, to będziesz musiał to w zeznaniu ująć, przyszło, poszło, ale było jakby nie patrzeć, no i podatek zapłacić trzeba.
kliknij w google, tam jest dużo takich wątpliwości rozwiązanych na forach prawnych i bankowych, pewnie znajdziesz odpowiednią do Twojej sytuację.
 
Do góry Bottom