• Witamy na bukmacherskie.com
  1. Betrally

  VIP The Masters 2019 (13-20.01.2019)

  Temat na forum 'Snooker' rozpoczęty przez psotnick, Styczeń 6, 2019.

  Więcej tematów od psotnick
  1. psotnick ModTeam Członek Załogi

   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   8121
   Polubienia:
   1115
   Reputacje:
   19678
   The Masters 2019
   13-20 stycznia 2019

   [​IMG]
   The Masters to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów, który razem z UK Championship i Mistrzostwami Świata tworzy tzw. Potrójną Koronę snookerowego sezonu. Nie jest turniejem rankingowym, ale swoją rangę i prestiż czerpie ze swojej bogatej historii datowanej nieprzerwanie od 1975 roku, wysokich nagród pieniężnych, ale przede wszystkim z faktu, że w tym turnieju z definicji grają tylko najlepsi gracze na świecie. Drabinkę tworzy bowiem 16 najlepszych graczy aktualnego rankingu, dlatego zwykle do ostatniego możliwego momentu trwa wyścig graczy o zapewnienie sobie miejsca w The Masters. Tytułu sprzed roku bronić będzie Mark Allen, który rok temu pokonał w finale Kyrena Wilsona.

   [​IMG]
   Turniej odbędzie się w londyńskim Alexandra Palace w dniach 13-20 stycznia 2019 roku. Pula nagród wynosi £600 000, z czego £200 000 przewidziano dla zwycięzcy, a £10 000 dla autora najwyższego brejka turnieju. Wszystkie mecze turnieju aż do półfinałów będą rozgrywane w formacie best-of-11 (do 6 wygranych frejmów), dopiero w finale dystans wydłuża się do 10 wygranych frejmów (best-of-19).

   Format turnieju
   Drabinka turnieju
   Livescore

   Promocja w Forbet
   Mistrzowski Start - Bonus 1200 zł

   [​IMG]

   Zapraszam do dyskusji
   i podawania swoich typów z analizami
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 6, 2019
  2. Grycu Dobrze znany użytkownik

   Grycu
   Dołączył:
   Lut 2012
   Posty:
   454
   Polubienia:
   3
   Reputacje:
   1721
   Mark Allen - Luca Brecel
   Mark Allen (-1,5) @ 1,48 :minus:


   No nie ma innej opcji. Masters jest chyba najtrudniejszym do typowania turniejem z tego względu, że grają tutaj najlepsi, a pary są bardzo wyrównane. Jeśli jednak miałbym wybrać spotkanie w którym faworyt spokojnie powinien sobie poradzić to będzie to ten mecz. Allena przedstawiać nie trzeba: broni tytułu, jest w życiowej formie, wygrana w Scottish Open, finał w UK przegrany z O'Sullivanem. Za to Brecel jest daleki od formy nawet średniej. Masa wtop z niżej notowanymi rywalami, w zasadzie to jest na wylocie z TOP 16 i powinien się cieszyć, że w ogóle tutaj zagra. Potencjał ten chłopak oczywiście ma, ale póki co niewiele z tego potencjału pokazuje i dzisiaj nie sądzę, by się to zmieniło.

   John Higgins - Ryan Day
   Ryan Day (+1,5) @ 1,82 :plus:

   Granie na Daya zawsze jest nieco ryzykowne, bo u Walijczyka można się spodziewać zarówno bardzo dobrego meczu jak i koszmaru. Jednak ja po prostu nie wierzę w Higginsa, który przebąkuje o zakończeniu kariery i generalnie to ma bardzo słaby sezon. Owszem, to wielki gracz i wciąż przy dobrym układzie potrafi wbić wysokiego brejka, ale to są już tylko przebłyski dobrej gry, a sporo jest w grze Szkota szarpaniny i męczarni. Higgins notował wtopy w tym sezonie ze znacznie słabszymi rywalami niż Day m.in. z Burdenem, McManusem czy McLeodem. Moim zdaniem jest tu value na Walijczyka i delikatnie można też próbować czystej dwójki.

   Unibet
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 14, 2019 o godzinie 16:03
   psotnick lubi to.
  3. vertigo Dobrze znany użytkownik

   vertigo
   Dołączył:
   Lip 2007
   Posty:
   332
   Polubienia:
   139
   Reputacje:
   1082
   Zgadzam się z przedmówcą.
   Od wczoraj na ruskim utrzymuje się 1.57 na under 4.5 frejma Brecela, bo to jedyna para już po losowaniu, w której 99% szans przypisywać można faworytowi. Belg jedzie na talencie, którego ma co nie miara, lecz w tym sezonie nie ma podejścia do tych najlepszych i pojedynczych meczy w snookerowej Lidze Mistrzów nie można w żaden sposób brać za miarę formy. Allen bierze to bez decidera.
   Drugi mecz zamierzam oglądać i szukać szans live, być może na setkę Day'a w zależności od tego jak przyjmować będą stoły ale też od faktycznej dyspozycji Johna, którego jak Grycu pisze, ciężko jednoznacznie ocenić. Być może odpali 3-0, a może też zejdzie na przerwę ledwo z frejmem. Widzi mi się over 9.5 przed meczem, ale tak jak mówię, poszukam gry live.
   Na setki w tym turnieju przyjdzie spokojnie czas.
   Powodzenia!
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 14, 2019 o godzinie 09:32
   psotnick lubi to.
  4. psotnick ModTeam Członek Załogi

   OP
   OP
   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   8121
   Polubienia:
   1115
   Reputacje:
   19678
   Z Mastersem jest tak że trudno coś przewidzieć w pierwszej rundzie. Turniej po długiej przerwie świątecznej, w której ci którym nie szło mogli przyłożyć się do treningów itd a tych brakuje niektórym zawodnikom w czasach gdy jeden turniej zaczyna się zaraz po wcześniejszym. Akurat Higginsowi to może pomóc, wiadomo że ma w sobie wszystkie uderzenia jakie są możliwe do wykonania, pozostaje tylko kwestia wykonania a ta przychodzi wraz z godzinami spędzonymi przy stole. Ostatnio ponoć to zaniedbał z różnych względów i to było widać w nieregularnej formie. Myślę, że Masters to na tyle prestiżowa okoliczność żeby Szkot przygotował swoją najlepszą na ten moment kariery formę, a to powinno wystarczyć na Daya, który jest tylko tym kim jest. Dlatego jednak mimo wszystko zaufam staremu mistrzowi.

   J.Higgins vs R.Day
   Match Winner: Higgins, John @ 1.666 :minus: 5-6 wymarzony początek Mastersa, wszystko na odwrót..

   Co do pierwszego meczu, wiadomo obrońca tytułu dużym faworytem i słusznie, bo forma przed przerwą świetna, zwłaszcza w grze punktowej, a od Brecela nawet kiedy był w najlepszej formie można było w ciemno liczyć na kilka łatwych szans na zaczęcie brejka. Tym bardziej teraz. Dystans meczu długi, co jak wiadomo sprzyja faworytom na ewentualne poprawianie wyniku. Nawet handicap mnie jakoś specjalnie nie odstrasza.

   M.Allen vs L.Brecel
   To Win With Handicap by Frames: Allen, Mark (-2.5) @ 1.80 :minus: 5-6 dał mu się rozegrać do przerwy i potem za to zapłacił. Ale sam mecz świetny, na bardzo wysokim poziomie.

   Kursy z Marathonu
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 13, 2019 o godzinie 23:59
  5. 5xharoldx5 Dobrze znany użytkownik

   5xharoldx5
   Dołączył:
   Lut 2012
   Posty:
   1847
   Polubienia:
   216
   Reputacje:
   2559
   Dawno nie oglądałem snookera. Dziś jakoś mnie naszło, żeby obejrzeć mecz Allena z Brecelem i nie żałuję. Bardzo wysoki poziom, generalnie to jeden błąd i partia przegrana. Ostatni frejm był piękny i ta odwaga Brecela przy czerwonej na początku partii i czerwonej z przedłużki, to było coś.
    
   psotnick lubi to.
  6. vertigo Dobrze znany użytkownik

   vertigo
   Dołączył:
   Lip 2007
   Posty:
   332
   Polubienia:
   139
   Reputacje:
   1082
   I rozpoczął się turniej od długich meczów z deciderami, pytanie czy w turnieju The Masters powinniśmy nazywać przegraną 'faworytów' jako niespodzianki, skoro grają tu sami najlepsi? Brecela wygranej chyba nikt tutaj nie przewidywał a zagrał fantastyczny mecz z Allenem, generalnie jak inne widowisko w sesji popołudniowej w porównaniu do tej wieczornej. Gdybym był na arenie oglądając Higginsa z Day'em mógłbym usypiać, a może i wyjść? Widzowie wiedzą jednak, że Jaśka czas w profesjonalnym snookerze dobiega końca i to mógł być jego ostatni turniej Masters, więc chcą być z nim na dobre i złe.

   Na dziś: wygrana Dinga @ 1.93 :plus: (1xbet) to bardzo dobry kurs, w porównaniu do kursów innych firm (ok. 1.70) coś zresztą rusek pomieszał bo na handi -1 daje niższy kurs niż na czyste zwycięstwo. To nie tak, że Ding jest w mega formie i Lisowskiego wciągnie nosem, bo Lisu ma jak na siebie bardzo udany rok, w którym co rusz melduje się w 1/8, w ćwierćfinale, ma nawet półfinał i finał w tym roku. Leży co prawda u niego gra rozważna, bo brawury mu nie brak, ale co często się mu zarzuca to brak pokory i Lisowski chce często wbijać wszystko co jest potencjalnie do wbicia. Ding dużo lepszy all-around game i choć kursy idą za formą (spadki na Lisowskiego) to ja zaufam Dingowi, zwłaszcza, jeśli kursy równe. Pewnie też posypią się setki w meczu, ale nie mogę się zdecydować na konkretny zakład, więc prawdopodobnie odpuszczę.

   Za to setka O'Sullivana @ 1.445 :plus: w obowiązku.
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 14, 2019 o godzinie 22:40
   Barlo123 i psotnick lubią to.
  7. Grycu Dobrze znany użytkownik

   Grycu
   Dołączył:
   Lut 2012
   Posty:
   454
   Polubienia:
   3
   Reputacje:
   1721
   Ding Junhui - Jack Lisowski
   Jack Lisowski @ 2,00 :minus:


   A ja zaryzykuję i zagram na zwycięstwo Lisowskiego. Anglik notuje swój życiowy sezon. Praktycznie w każdym turnieju zachodził daleko. Widać też, że wyjątkowo dojrzał i wziął się poważnie za treningi. Jedyne czego się trochę obawiam to psychiki u Jacusia i faktu, że może się spalić debiutem w Mastersie. Z drugiej strony - spalić to on się mógł z O'Sullivanem, ale wobec innych dobrych zawodników jak Trump czy Robertson w tym sezonie kompleksów raczej nie miał. Ding też daleki od swojej najlepszej formy, podejrzewam, że duży wpływ na to mają na to narodziny dziecka, które bardzo często przekładają się u zawodników na niższą formę. Postawię tutaj na zawodnika, który prezentował się w tym sezonie dużo lepiej.

   Unibet
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 15, 2019 o godzinie 15:52
   psotnick lubi to.
  8. psotnick ModTeam Członek Załogi

   OP
   OP
   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   8121
   Polubienia:
   1115
   Reputacje:
   19678
   B.Hawkins vs S.Murphy
   Highest Break: Murphy, Shaun @ 1.94 :minus: 124-74 Murphy dramatycznie dzisiaj słaby..
   Number of Century Breaks (Murphy, Shaun): Over 0.5 @ 1.77 :minus:
   Number of Century Breaks (Murphy, Shaun): Over 1.5 @ 2.70 :minus:
   Marathon

   Nie wiem w jakich okolicznościach można stawiać Hawkinsa wyżej od Murphyego jeśli chodzi o budowanie brejka i setki. A już na pewno nie wobec ostatniej formy Shauna jaką zademonstrował przed przerwą świąteczną. Początek sezonu rzeczywiście bardzo przeciętny w wykonaniu Magika, ale w grudniu jakby dał sygnał że wraca do dobrej formy. Najpierw doszedł do finału Scottish Open, wbijając po drodze 5 setek. Ale bank z setkami rozbił zaraz potem w kwalifikacjach do German Masters, gdzie w dwóch wygranych meczach, z 10 wygranych frejmów aż 7 było setkami! Więc przynajmniej jeśli chodzi o brejki to Murphy powinien być zdecydowanym faworytem a jest o dziwo minimalnych dogiem. Nie rozumiem takich kursów, ale postaram się z tego skorzystać.
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 16, 2019 o godzinie 00:16
  9. vertigo Dobrze znany użytkownik

   vertigo
   Dołączył:
   Lip 2007
   Posty:
   332
   Polubienia:
   139
   Reputacje:
   1082
   B.Hawkins vs S.Murphy
   Number of Century Breaks (Murphy, Shaun): Over 0.5 @ 1.80 (1xbet) Shaun, żyjesz?

   Wybieram tą drogę na wieczór. Szansa na rewanż za 2017 rok i mocne baty otrzymane w tej samej fazie turnieju w Mastersie, Murphy przegrał wtedy 1-6, choć ogólny bilans ma z nim pozytywny (9-2, z wyłączeniem turniejów shootout oraz Ligi Mistrzów), zamieniam jednak grę na jego zwycięstwo na jego setkę, biorąc pod uwagę jak Murphy wbijał to w ostatnich kwalach do German Masters. Psotnick już wyżej wszytko opisał. To powinien być długi mecz i też dużo szans na punktowanie dla Shauna, formą potwierdza, że szanse zamienia na wysokie podejścia. To już naprawdę kuszący kurs na jedną setkę w meczu przy takim długim formacie.
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 15, 2019 o godzinie 23:06
   psotnick lubi to.
  10. psotnick ModTeam Członek Załogi

   OP
   OP
   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   8121
   Polubienia:
   1115
   Reputacje:
   19678
   Ale Murphy słabo wygląda dzisiaj, z wbiciem 30+ w podejściu może być problem. Wszystko niedociągnięte albo przeciągnięte, nigdy w punkt i jak podchodzi do stołu to już w 3 uderzeniu musi się ratować i gasić pożar. W przerwie świątecznej musiał sporo świętować. Hawkins swoje, czyli do bolu poprawnie i bez błyskum ale to powinno wystarczyć na 6-0. Po prostu czeka aż się rywal wywali i wbija to co mu zostawił. Kontrast między tym jak grał przed świętami i jak dzisiaj to jak z podróż z nieba do piekła.
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 15, 2019 o godzinie 21:44
   diegoforlan1 lubi to.
  11. vertigo Dobrze znany użytkownik

   vertigo
   Dołączył:
   Lip 2007
   Posty:
   332
   Polubienia:
   139
   Reputacje:
   1082
   Judd Trump - Kyren Wilson
   Kyren Wilson to win @ 2.36 (1xbet)
   2-6, turniej szybkich meczy, zaczął tą zarazę Lisowski, kontynuował wczoraj Murphy, dziś przejął Wilson, cień cienia dziś Kyren..

   Jak dla mnie z tej dwójki tylko jeden z nich nadaje się do zwycięzcy jakiegokolwiek dużego turnieju rankingowego. Judd Trump ma talent, ma niezwykłą czasami determinację ale i jest zgubny w swojej grze. Ma w tym sezonie jeden wygrany turniej w Nothern Ireland Open, gdzie pokonał w finale O'Sullivana wracając od stanu 6-7 na 9-7, ale też ma masę turniejów, które opuszczał z niedosytem - 3-6 z Murphym w Scottish Open w półfinale, 3-5 z Higginsem w China Championship w ćwierćfinale, w tej samej fazie apogeum to było chyba 2-6 z Lisowskim w International Championship też w tej samej fazie. W każdym z tych meczów Trump był ustawiany jako faworyt przez bukmacherów przez talent, w każdym też był lekkim faworytem przez ekspertów. I tak jak Lisowski jest lata świetlne od wygrania profesjonalnego turnieju, tak Trump przez brak bardzo ważnej cechy zwycięzcy czyli żelaznej psychiki, nie zostanie w najbliższym czasie mistrzem świata. A Wilson? Wilson to gość, który ma wszystko by zostać wielkim. W tak specyficznym sporcie jak snooker, znacznie innym niż inny brytyjski sport - dart, gra się na zupełnej ciszy na arenie i często godziny spędzone przy stole treningowym robią z człowieka samotnika. Dlatego tak dużo dzieje się w głowie samego zawodnika i to tam głównie faworyt przegrywa sam ze sobą, bo pojawiają się głosy zwiątpienia, bycia zdominowanym. Taką sieczkę robi Wilson z głowy Trumpa, ogólny bilans meczów to 6-3 na korzyść Wilsona, dwa ostatnie pojedynki tych zawodników były właśnie w tym sezonie, też na dystansie do 6 wygranych:

   6-1 dla Wilsona w QF Champion of Champions,
   6-2 dla Wilsona w Last16 Shanghai Masters,

   A jeżeli spojrzymy bardziej na tu i teraz, to Wilson w tym sezonie po prostu ma wyższą formę. Był w trakcie wygranej za wygraną, najpierw wygrywając Paul Hunter Classic a turniej po turnieju, doszedł do finału Champion of Champions. 2.36? Biorę z pocałowaniem ręki.
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 16, 2019 o godzinie 17:02
   gumaz lubi to.
  12. diegoforlan1 Dobrze znany użytkownik

   diegoforlan1
   Dołączył:
   Lip 2010
   Posty:
   452
   Polubienia:
   177
   Reputacje:
   759
   Wilson straszna mizeria, Trump ładnie go rozjechał płynnością, ale ogólnie poziom turnieju nie rozpieszcza.
    
   st1ven lubi to.
  13. vertigo Dobrze znany użytkownik

   vertigo
   Dołączył:
   Lip 2007
   Posty:
   332
   Polubienia:
   139
   Reputacje:
   1082
   Turniej wczoraj wrócił na lepsze tory, a na wieczór Luca Brecel znów był współautorem najlepszego meczu w turnieju, ale to Ding 'wygrał' w przenośni i dosłownie, bo przy 4-4 przegrał frejma o właśnie tak:   Z błędu się wykaraskał i wygrał 6-5, choć bez pudła wieczoru w deciderze Brecela wygranej by nie było.
   Dziś dwa piękne ćwierćfinały, w tym Selby z Trumpem o 14.
    
  14. psotnick ModTeam Członek Załogi

   OP
   OP
   psotnick
   Dołączył:
   Lip 2009
   Posty:
   8121
   Polubienia:
   1115
   Reputacje:
   19678
   Mark Selby - Judd Trump
   Mark Selby Total Centuries: Over 0.5 @ 1.46 :plus: 2
   Mark Selby Total Centuries: Over 1.5 @ 2.42 :minus: 1
   Most Centuries: Mark Selby @ 2.88 :minus: 1-1
   1xbet

   Selby mógł wystraszyć resztę stawki swoim występem przeciwko Magsowi. Szkot nawet nie grał źle, ale na tle Selbyego wyglądał jak uczeń wobec nauczyciela. Trzykrotny mistrz świata wygrał 6-2, wbił 3 setki (115, 125, 133), a blisko było 5 setek bo następne w kolejności podejścia to 96 i 95. Taki pokaz siły trochę zaskoczył bo dość przeciętnym do tej porty sezonie i tym ciekawiej zapowiada się starcie z Trumpem, który prezentuje dobrą formę w ostatnim czasie. Tak czy siak, pewnie nie skończy się szybko i overowe typy wydają się racjonalne, ale ja wolę uderzyć w setki. Czasu dużo, 9-10 frejmów powinni pograć. Forma punktowa Selbyego jak widać bez zarzutu, zobaczymy czy dzisiaj coś z niej zostało.
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 19, 2019 o godzinie 09:50
  15. vertigo Dobrze znany użytkownik

   vertigo
   Dołączył:
   Lip 2007
   Posty:
   332
   Polubienia:
   139
   Reputacje:
   1082
   Im bliżej meczu tym decyduje się na:

   Mark Selby - Judd Trump
   Mark Selby to win @ 1.85 (1xbet) 2-6
   Mark Selby, highest break over 112.5 @ 1.86 (1xbet) 110


   Nadal uważam, że Trump nie wygra tego turnieju. Postawa Kyrena Wilsona wołała o pomstę do nieba, choć były fragmenty, że zaczynał już ją czuć ale przytrafiały mu się błędy, które nie były do wytłumaczenia. Mark Selby pokazał oprócz Ronniego najlepszą formę w pierwszej rundzie, bijąc ogromnie Maguire'a. Breaki 115, 123, 133 - każda setka była wyższa niż proponowany próg 112.5 przez 1xbeta, a do tego miał dwa podejścia pod setki (96/95). Jeżeli Kyren nie był przeszkodą, to Selby na pewno nią będzie - niech zagra nawet na 70% tego co w środę i znam zwycięzcę.
    
   Ostatnia edycja: Styczeń 18, 2019 o godzinie 18:02

  Poleć forum