>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Trading - Blog - Handluj aktywnie, zyskownie z głową.

panika 63

panika

Użytkownik
Może wspólnymi siłami za pomocą forum które ma bardzo duży zasięg, jesteśmy w stanie działać na jednym froncie razem z BF?

Zastanówmy się w jaki sposób zwrócić uwagę betfaira na problem występujący w PL. Rozmawiałem jeszcze z chatem na temat licencji. Na ten moment nie ma żadnych działań żeby betfair działał legalnie w Polsce, może jesteśmy w stanie to zmienić ? Może warto pisać oficjalne pismo adresowane do BF z prośbą o porozumienie ze stroną Polską ?

Sam już nie wiem - głośno myślę ;)

Tak jak Cock mówi, podzielam Panowie wasze zdanie.
Zimna głowa, bez napalania się, bez paplania jęzorem i nie wiem co jeszcze.

Ja póki co jak to córka cocka powiedziała &quot;patrzę w tabelki&quot; - ot tak dla sucho, dla przyjemności, dla rutyny.

Robię przerwę, czekam aż całe największe tsunami minie.



Co do ostatnich zdań odzien, co możemy zrobić i czy jakieś pismo pomoże.

Mianowicie nic nie możemy zrobić i żadne pismo nie pomoże.
Skąd takie wnioski?
Generalnie jak każdy widzi PL to kraj biedny (taka prawda).
Nasza złotówka względem funta, ojro czy dolara jest niczym.
Nasze zarobki względem kolegów z Angli, Niemiec, Belgii i nie wiem kogo jeszcze również są niczym.

Do czego pije z tymi marnymi porównaniami?
A no do tego, że tu albo gdzieś na forum ktoś wrzucił 2 screnny (betfair chyba i jakieś zagranicznego buka) odnośnie stawek ,za które grają gracze (średnia).


Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wyszło u nas na zakład/kupon/zdarzenie średnia stawka 2 euro.

Z tego co pamiętam jest to stawka daleko, daleko za przedostatnim miejscem (tam było 10 czy 13 euro), a lider to była średnia stawka 40-50 euro.


Ile osób wypowiadających się tutaj na forum rzuca stawki/traduje za 50 euro = 200 zł powiedzmy.

No mało, a śmiem twierdzić że na różnych bukach, to polacy potrafią sklepać taśmę z ako 1500 za 1 PLN.


Więc na logikę o co oni mają walczyć? A raczej o kogo?
Z koniem nie warto się kopać, bo Jarek z ekipą skutecznie robi czystki i rozpowszechnia model Państwa policyjnego (nie boję się tego głośno powiedzieć), tak niestety jest, a będzie pewnie jeszcze gorzej.


To jest dla nich żaden biznes, bo nawet jeżeli polacy na Bet365 czy Betfair tworzą całkiem sporą drużynę spod naszej flagi, to stawki są śmieszne.

Co innego, jakby statystyczny polak kręcił kupon/zdarzenie za 20-50 euro (średnia), no to wtedy może by powalczyli, a tak?


STSami, Totamixami, Fortunami się brzydzę, za sam podatek, który jest kolosalny. Mój trading ostatnio bardziej podchodzi pod Gambling, ale Betfair cenię sobie za kursy, ofertę, co nie znaczy że nic nie tradowałem po klasyku.



Reasumując.

Firmy nie wrócą, ja mam takie przeczucie.
Ludzie będą kombinować, ale prawdziwych kombinatorów, którym naprawdę zależy będzie 5-10%.
Reszta grających za 5-20 PLN przerzuci się na ziemniaki stacjonarne, albo onlinowe stsy i inne.


Czarny scenariusz napisałem, nie chciałbym aby tak było, ale to najbardziej prawdopodobne moim zdaniem. Ustawa przeszła, a jak widać po rządzie Jarosława, on i jego ekipa nie da żadnemu polakowi uchować choćby złotówki za ich plecami (on wam da, ale najpierw zabierz to z waszej kiermany).



Także ja czekam, obserwuje i dalej czekam.


PS: Post nie ma na celu propagowanie żadnej partii politycznej w tym kraju - PISowa ekipa wpadła w posta, bez większej przyczyny, dla mnie wszyscy są siebie warci.
 
M 65,5K

marok

Użytkownik
Większość krajów w Europie wprowadziła ograniczenia w hazardzie, po co? dlaczego? dlaczego nie mogę wydać swoich pieniędzy które już są przecież wcześniej opodatkowane na zabawę w typowanie wyniku meczu? Mogę zrozumieć że nasze osły z Wiejskiej tak robią bo są niekompetentni, ale czym kierowały się kraje które cywilizacyjnie są przed nami o dwa pokolenia? Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi (te większe tylko wymieniłem) wszyscy mają jakieś ograniczenia w hazardzie i wprowadziły je wcześniej. To co napisali nasi &quot;politycy&quot; jako uzasadnienie w ustawie to przecież tylko uśmiech politowania może wywołać ????
U Angoli można grać więc mamy dwie Europy ????
 
B 0

bukk

Użytkownik
Większość krajów w Europie wprowadziła ograniczenia w hazardzie, po co? dlaczego? dlaczego nie mogę wydać swoich pieniędzy które już są przecież wcześniej opodatkowane na zabawę w typowanie wyniku meczu? Mogę zrozumieć że nasze osły z Wiejskiej tak robią bo są niekompetentni, ale czym kierowały się kraje które cywilizacyjnie są przed nami o dwa pokolenia? Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi (te większe tylko wymieniłem) wszyscy mają jakieś ograniczenia w hazardzie i wprowadziły je wcześniej. To co napisali nasi &quot;politycy&quot; jako uzasadnienie w ustawie to przecież tylko uśmiech politowania może wywołać ????
U Angoli można grać więc mamy dwie Europy ????

Bo chcą pokazać że to oni rządzą,
jakby zarabiali 2000 netto jak większość Polaków, to by nigdy taka ustawa nie weszła. Ja gdybym zarabiał 20k/msc to też bym nie pomyślał o graniu, albo chociaż tyle co u naszych zachodnich sąsiadów.

Czy na easysportbet jest więcej wydarzeń niż wystawione w Betfair?
Czy grał ktoś na Affiliates ?
 
P 0

przemm

Użytkownik
może ja czegoś nie ogarniam więc wrzuciłem screeny dla cs realu dziś. Moim sposobem gry jednak nie idzie pograć przez esb.
Ale na jednym screenie pokazujesz Correct Score, a na drugim Anytime Correct Score. Wiadomo, że na tym drugim nie ma liquidity...
 
L 123

lukaszbonq

Użytkownik
ogólnie jeśli ktoś uprawia scalping szybki to musi nabrać wprawy i szybko przeliczać. Jeśli ktoś gra pre to już nie ma różnicy oprócz dodatkowej prowizji oczywiście. Przez Cymatica dużo wygodniej było - może to kwestia przyzwyczajenia.
 
P 0

przemm

Użytkownik
1) Jak to jest z tą prowizją? Liczy się to co zabiera BF i dodatkowo jeszcze ESB?
2) Przez VPN się logujesz na swoje polskie konto w BF?
 
L 123

lukaszbonq

Użytkownik
tak, 2,5% prowizji i nie mniej niż 0,15 E o ile dobrze pamiętam - w każdym razie jak ktoś chciałby bawić się za kilka euro w scalping to ta mała kwota psuje robotę
 
P 0

przemm

Użytkownik
tak, 2,5% prowizji i nie mniej niż 0,15 E o ile dobrze pamiętam - w każdym razie jak ktoś chciałby bawić się za kilka euro w scalping to ta mała kwota psuje robotę
Ale 2,5% to jest wszystko? Bo BF ma oczywiście jeszcze swoją prowizję, która jest większa.
 
P 0

paralelizm

Użytkownik
tu nie chodzi o widoczność opłaty lecz fakt jej występowania i wysokość. A czy jest taka możliwość to nie wiem szczerze mówiąc
kiedy w takim razie ta opłata BF jest naliczana i jaka ew. jest jej wysokości? bo saldo na koncie gracza pokazuje tylko prowizję ESB, no i czy ktoś próbował wyliczyć całkowity koszt grania u brokera? czyli wszystkie opłaty/prowizje plus strata na różnicy kursów związana z przewalutowaniem na Skrill - z góry wielkie dzięki za odp., pozdrawiam wszystkich
 
J 18

_jarl_

Użytkownik
Koszt przewalutowania zależy od metody płatności i rodzaju (wpłata czy wypłata) więc może być różny ale trzeba liczyć w granicach 2 do 3%.
W regulaminie brokera jest jeszcze dodatkowa opłata administracyjna - 2.5 euro tygodniowo - czyli wychodzi ponad 40 zł miesięcznie, ale można jej uniknąć jeśli płaci się odpowiednio dużo w prowizjach. Niemniej trzeba mieć to na uwadze, jeśli się nie ma sporego regularnego obrotu.
 
P 0

przemm

Użytkownik
odzien, masz już może jakieś info od swojego prawnika w sprawie brokerów?
Moi poprosili o dodatkowy dzień na przygotowanie opinii, bo jeszcze coś chcą posprawdzać. Sprawa nie jest jednoznaczna, z tego co widzę...
 
P 0

przemm

Użytkownik
A jednak!
Chciałbym wszystkich ostrzec, ponieważ właśnie dostałem opinię prawną, z której wynika bez żadnej wątpliwości, że uczestnictwo w zakładzie za pośrednictwem brokerów jest niezgodne z ustawą!
 
Do góry Bottom