>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Trading - Blog - Handluj aktywnie, zyskownie z głową.

odzien 153

odzien

Użytkownik
Level UP jak mawia nasz kolega Hagis :)
Obecnie skończyłem 3 poziom wchodze na 4 próg.
Wczorajszy dzień był bardzo dziwny - gdyby nie straty na tennisie (głupi błąd na dogu) i gol w ostatnich minutach dla Interu zyskałbym około 200$.
Ale cieszy mnie nawet to, że kolejny próg udało się zrealizować i 29,16$ jest w portfelu.
Muszę unikać błędów underowych których kiedyś tak dużo nie popełniałem - przez to jestem bardziej agresywny na późniejszych rynkach co może się źle skończyć.

Druga sprawa to rozpocząłem również levelowanie z niskimi kursami za skromne trzy dyszki.
Poniżej tabela, w której nie tak jak wyżej będę mimo większego zysku realizował stopniowo levele tylko wskakiwał względem kapitału na wyższy:
Wczoraj zakładałem, że kapitał osiągnie 36 - osiągnął po nad 43 co widać w tabeli więc na żółto oznaczyłem level który przeskakuje. Wylądowałem na 3 poziomie i staram się go zrealizować :)
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Levele toczą się swoim życiem, raz szybciej raz wolniej. Robię kolejny test, który przedyskutowalem z osobami siedzącymi w tradingu nie od dziś. Jest szansa na powodzenie natomiast wymaga to udoskonalania i podejmowania odpowiednich decyzji w odpowiednim czasie.
System nazywam &quot;One Tick Show &quot; i będzie on polegał właśnie na urwaniu ticka z danego rynku w którym się znajdziemy.
Budżet który przeznaczam na test to 15$
Budżet staram się dzielić na +/- w miarę równe części.
wyniki będę podsyłał w wolnej chwili - mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Rynki głównie:
Under/Over
Match Odds
Teraz tak, jeżeli mamy u/o to staram się grać z zabezpieczeniem minimum 2 goli najlepiej 3. W razie draki wychodzimy po bramce ze stratą. Match odds gram przy przewadze 2 goli.
Oczywiście główna zasada tego systemu - rynek musi być idealnie płynny bez skoków.
Bank dzielony na 3 części pozwala na redukowanie strat w przypadku gola.
Zastanawiam się jeszcze nad opcją zabezpieczenia w przypadku zawirowań rynku natomiast jeszcze nie mam pomysłu, może ktoś na forum go podsunie :)
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Obecnie pracuje nad cięciem strat. Zastanawiam się jakie decyzje podejmować w przypadku w ktorym źle wchodzę w rynek tzn. Stawiam under 2,5 i po chwili pada gol. Kurs skacze sporo w zwyż i czekanie na spadek jest bardzo ryzykowne.
Zastanawia mnie granie w tym samym czasie correct score, kwestia dobrego przeliczenia i sprawdzenia. Jeżeli ktoś bawił się w podobny trading wzywany jest do tablicy :)
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Witam ponownie :)
Obecnie mam więcej czasu na zainteresowania a najlepsze hobby to takie w które nie trzeba pompować pieniędzy a jeszcze na nim zarobić. Cóż po kilku miesiącach wracam do tradingu, nie zmieniając gwałtownie swoich założeń które są zawarte na pierwszych stronach tego bloga.
Na start przeznaczam 30$
Procent który chce realizować będzie na poziomie min. 2% z reguły natomiast jest to około 5% jak widać w poprzednich postach.
Jedna sprawa którą od razu zaznaczam, nie mam innego banku, operuję jedynie tym skromnym budżetem a start był w dniu wczorajszym.

Dzień 1 i 2
Dzień pierwszy oraz drugi opierał się na rynkach over/under w zależności od etapu spotkania.
W pierwszym dniu 2,14$ ✅ co daje zysk na poziomie 7,13%
W drugim dniu 4,07$ ✅ co daje zysk na poziomie 12,66 %
W dniu dzisiejszym (dzień 2) zagrałem więcej spotkań ze względu na cały dzień wolny, nie było za dużo roboty więc można było posiedzieć przy tradingu, zwłaszcza, że pogoda była w kratkę :)
Na dwa dni miałem 4 wpadki minusowe, nie duże które udało się szybko odrobić redy średnio oscylowały w granicach 0,4~0,9$
Jedno spotkanie mam w trakcie green na nim jest w okolicach 0,3$ - podsumujemy jutro.
Zysk skumulowany: 6,21
Stan konta: 36,21
Procent skumulowany: 20,70%

EDIT:
Ważna zmiana, o której zapomniałem :) w pierwszym poście pisałem &quot;Maksymalny wkład na jedno zdarzenie to 50% banku&quot;. Po zapoznaniu się z ciekawymi książkami na temat inwestycji giełdowych dowiedziałem się, że maksymalny wkład który powinienem włożyć w jedną &quot;akcję&quot; to 30% banku natomiast strata, która jest akceptowalna to 6% banku. Postaram się to zmienić w swojej grze - prawdopodobnie pozwoli to na większe bezpieczeństwo.
 
M 6

makubczak

Użytkownik
Jak wspaniale, że wróciłeś! ????
Mam nadzieję, że dorzucić jeszcze parę ciekawych porad, które będzie można wykorzystać.
I od razu się ciebie zapytam: czy mecze do gry under/over wybierasz zdecydowanie wcześniej przez analizę, czy grasz to co jest i uznajesz za dobry rynek? Bo moją metodą wcześniej była gra, że jak padł gol to szybko wbijałem i brałem wysoki kurs a potem go sprzedawałem.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 3

Hej :) dzisiejszy dzień ze względu na małą liczbę spotkań został zmieniony z intensywnej pracy na zwykłe zrobienie dziennego targetu i nic po za tym. Trochę jak na etacie u pracodawcy mimo, że dawno z etatu zrezygnowałem :). Etat jest czymś co daje nam gwarancję stałego zarobku, bezpieczeństwa a czasami nawet dodatkowej kasy w ramach &quot;premii uznaniowej&quot;. Etat jest jednak szkodnikiem jeżeli chodzi o kreatywne myślenie, wychodzenie po za ramy tego co faktycznie robimy. Krótko mówiąc dzisiejszy dzień był typowo etatowy. Zrobić 5% i wyjść z pracy.

Dzisiaj podobnie jak poprzednie dni rynki under/over w zależności od przebiegu spotkania.

Soccer Showing 1 - 6 of 6 markets
Market Start time Settled date Profit/loss ($)
Soccer / KR Reykjavik v Keflavik : Over/Under 3.5 Goals 0.32✅
Soccer / Pogon Szczecin v Piast Gliwice : Over/Under 4.5 Goals 0.38 ✅
Soccer / Concordia Chiajna v Uni Cluj : Over/Under 2.5 Goals 0.32 ✅
Soccer / Sioni Bolnisi v Chikhura Sachkhere : Over/Under 3.5 Goals 0.33 ✅
Soccer / FC Zbrojovka Brno U21 v FK Fotbal Trinec U21 : Over/Under 5.5 0.20 ✅
Soccer / Atletico PR v Botafogo RJ : Over/Under 3.5 Goals 10-Aug-14 0.32 ✅

Zysk skumulowany: 8,08
Stan konta: 38,08
Procent skumulowany: 26,93 %
Procent z dnia 5,16%


Odpowiadając jeszcze na pytanie: Makubczak - na wstępie dzięki za entuzjazm dot. mojego powrotu na forum :)
Rynki over/under zazwyczaj analizuję natomiast jeżeli trafia się coś fajnego to staram się jednak brać pod uwagę podstawową analizę otoczenia danego rynku. Dobrym wskaźnikiem jest np. rynek &quot;next goal&quot; jeżeli rynek ustabilizuje się a kurs na lay &quot;No goal&quot; będzie najmniejszy z pozostałych dostępnych opcji można wywnioskować, że mecz jest dość zacięty a traderzy nie przewidują tutaj gradu bramek. Oczywiście spostrzeżenie jest oparte na konkretnej wiedzy zdobytej na podstawie spotkań, które śledziłem na żywo.

Dużo greenów!

Pozdro
 
S 440

straszaksam

Użytkownik
mam pytanko - rozumiem, że dalej rynki over/under grasz na takiej samej zasadzie jak opisywałeś w poście #64 i rozumiem, że najpierw stawiasz na under, a to czy grasz LAY czy BACK to zależy od przebiegu sytuacji na boisku? Jeśli coś przekombinowałem, albo źle myślę, to popraw mnie ;)
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 4

Hej, dzisiaj wyłącznie krótki raport z dnia i odpowiedź na pytanie ponieważ jest dość późno a jutro muszę wyjechać w daleką trasę:

Dzisiaj tylko rynki under/over. Zagrałem około 15 spotkań ze względu na bogatą ofertę pucharową. Popełniłem dwa błędy o ile można to nazwać błędami - po prostu padł gol w nieodpowiedniej chwili :)
Udało się zniwelować stratę. Jeden minus zaliczyłem na meczu Torpedo - Amkar gdzie udało się skontrować i wyjśc z minusem -0,54 ⛔ drugi natomiast Tours vs Dijon -0,69⛔ 2 szybkie gole trochę namieszały.

Pozostałe spotkania na plus.✅

@StraszakSam Odpowiadając na Twoje zapytanie - gram naprzemiennie w zależności od sytuacji na boisku. Czasami jak bramka &quot;wisi w powietrzu&quot; albo widać znaczną przewagę jednej z drużyn gram, że padnie brama, natomiast jak mecz jest z tych ciekawych jak flaki z olejem gram undery.

Jeżeli chodzi o założenia to sugeruję żebyś zajrzał na początek &quot;bloga&quot; tam więcej opisuję na temat samej strategii. Post #64 raczej odnosił się do krótkiego testu, który nie był profitowy - wróciłem do swojej strategii w której czuje się najlepiej ale nie gwarantuję, że również tak będzie w Twoim przypadku :). Również polecam opis planu SMART który tutaj zamieściłem. Ponieważ każda strategia musi mieć określony cel - dla mnie jest to profitowy trading, całościowo logiczny. Dla innych może być to po prostu &quot;gra dla gry, sztuka dla sztuki&quot; :)

Zysk skumulowany: 12,28
Stan konta: 42,28
Procent skumulowany: 40,93
Procent z dnia 11,03 :cool:✅


Po tygodniu będę podawał więcej statystyk. Tak żeby odzwierciedlić jak wygląda to na większej skali.
Wolna myśl - wykorzystanie diagramów pareto - lorenza ? Hmm muszę się nad tym zastanowić.
W wolnej chwili możecie się zapoznać z metodą pareto 20-80, dużo do poczytania w necie.

Greenów!
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 5 i 6
Hej, wczoraj było za późno żebym pisał post na temat osiągnięć z 2 ostatnich dni więc postanowiłem zrobić to rano.
Nadal rynki over/under, natomiast w dniu 5 przebiegało to dość płynnie i udało się wyrobić 8,4%.
Co więcej w tym dniu nie zaliczyłem żadnego reda, dlatego target został wyrobiony badzo szybko, mimo braku czasu.
Dzień 6....
Dzień 6 tłukłem od rana, gdy zbliżałem się do celu nagle wpadały 2-3 redy pod rząd i znów stałem na początku. Podchodziłem do kolejnych spotkań i znów to samo. Pod koniec dnia, który był dla mnie bardzo ciężki (3 godziny snu) stwierdziłem, że zagram agresywniej 2-3 spotkania i jak siądzie to wyrobie target, jeżeli nie to będę na minusie kilka procent w tym dniu.
Udało się po przebojach - 9,93% ✅

Wniosek ? Zmęczenie strasznie utrudnia logiczne myślenie, unikajmy tego :)

Po 7 dniach dodam dokładniejsze statystyki.

Zysk skumulowany: 20,38
Stan konta: 50,38$
Procent skumulowany: 67,93 %
Procent z dnia 5: 8,4%
Procent z dnia 6: 9,93%
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 7 + statystyki z tygodnia

Dzień siódmy przebiegł pomyślnie, bez większych problemów udało się osiągnąć założony cel. Podobnie jak poprzednie dni, rynki over/under na troszkę wyższych kursach niż ostatnio, z podobnym momentem wyjścia (3-5 ticków na spotkanie).

Soccer: USD3.97 Total P&amp;L: USD3.97 ✅ bez żadnych wpadek. Liczba spotkań 6.


Statystyki:

Zysk skumulowany: 24,35$
Stan konta: 54,35$
Procent skumulowany: 81,17 %
Procent z dnia 7: 7,88%

Zakładany target to ~5% dziennie
Średni przyrost: 8,88% - bardzo dobre osiągnięcie ✅
Przewidywany stan konta 42$
Obecny: 54,35$ ✅✅
Wejść na rynek : 100
Greenów: 89%
Redów: 11%



Cel na kolejne dni: spróbuję utrzymać dzienny target na poziomie ~5% jeżeli poziom będzie jak w obecnym tygodniu oscylował w granicach 8-9% zwiększę go ponieważ będzie to dla mnie rodzaj potwierdzenia, że można wyciągać bez większych problemów więcej. Zobaczymy gdzie jest granica rozsądku :)

Drugi cel - Redy postaram się zmniejszyć do 10% chociaż nie jest to zawsze zależne ode mnie, spróbuję wziąć pod uwagę inne czynniki. Czas pokaże :)

Oraz info z ostatniej chwili dla osób, które grają większym kapitałem.
+10% do wygranych na giełdzie przez dwa dni przy wejściach za 50$. Sprawdźcie swoje konta.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 8

Duża liczba spotkań do wyboru, łatwy dzień w wyrobieniu targetu i czegoś więcej. Standardowo rynki over/under bez żadnej wpadki - takie dni każdy z nas lubi najbardziej :)



W dniu 8 przekroczyłem 100% zysku bardzo dobry wynik ✅

Zysk skumulowany: 30,31$
Stan konta: 60,31$
Procent skumulowany: 101,03%
Procent z dnia 8: 10,97%
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
Możesz tak w skrócie opisać przebieg gry u/o na przykładzie meczu np.: ManUtd - Swansea ?
Jaki typ stawiasz?
Kiedy wchodzisz?
Co w przypadku bramki w 1 poł
Co w przypadku bramki dwóch bramek koło siebie ?
Kiedy wychodzisz?
Z góry dziękuję , życzę samych wygranych.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Jaki typ stawiasz?
Tutaj wybrałem opcję under/over 2.5 zagrałem Back Under przed meczem
zachowując opcję &quot;keep in play&quot; przy Lay w tym samym momencie po ustalonym niższym kursie. Po kilkudziesięciu sekundach meczu kurs spadł do oczekiwanego poziomu i wyszedłem z greenem.

Kiedy wchodzisz?
Ten mecz jest złym przykładem do opisywania tych sytuacji bo był to pre-play.
Natomiast z reguły wychodze po ugraniu kilku ticków które uważam za odpowiednie (od 3 wzwyż)

Co w przypadku bramki w 1 poł
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale, jak wcześniej pisałem zazwyczaj gram wchodzę na rynek w okolicach 60 minuty więc pierwsza połowa mnie nie dotyczy. Jeżeli w pierwszej połowie padł 1 gol - wchodzę w rynek 3,5 jeżeli 2 - 4,5 itp. w granicach rozsądku. Jeżeli pada dużo goli raczej nie wchodzę w ogóle.

Co w przypadku bramki dwóch bramek koło siebie ?
To jest najtrudniejsze, niestety na to nie mamy wpływu - zawsze staram się wchodzić w rynek z zapleczem 3 goli - sytuacja w której zakładmy że padną 3 szybkie bramki nie zdarza się zbyt często więc zdążymy wyjść z rynku ze stratą ale zachowamy jeszcze trochę wkładu - tak jak wcześniej wspominałem max wejscie w rynek to 30% zazwyczaj jest to mniej - a w takiej sytuacji stracimy ok. 80% wkładu.

Kiedy wychodzisz?
Jeżeli sytuacja pozwala i pada niechciany gol - od razu po ustabilizowaniu się rynku wychodzę ze stratą - często kontruje o jeden rynek &quot;wyżej&quot;. (wychodzę z 2,5 wchodzę w 3,5)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
Dzięki bardzo.
To jeszcze tylko sprecyzowanie.
Mówisz, że grasz od 60 min, ale statystycznie właśnie w 2 połowie pada najwiecej goli, a kurs na under 3.5 przy wyniku 1:0 w tej minucie chyba nie porywa?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
odzien 153

odzien

Użytkownik
Zależy od meczu waha się w granicach 1.12 czasami nawet do 1.04
wybieram te w granicach 1.10~1.12 i urywam parę tików. W tradingu kursy nie muszą być duże żeby zarabiać, trzeba wykorzystywać szanse, można wejśc w momencie gdy kurs jest 2.0 i czekac aż spadnie o 30 ticków ale szansa, że powiedzie się takie zagranie jest bardzo ryzykowna.
 
S 440

straszaksam

Użytkownik
Czyli mówiąc prosto, jeśli chodzi o rynki over/under, wchodzisz pre-play i in-play urywasz parę ticków, wychodząc z greenem LUB wchodzisz ~60minuty na zasadach opisanych wyżej, czyli +3 gole więcej, niż jest obecnie i jak w poprzednim - urywasz parę ticków i green, tak?
To teraz ja zadam jeszcze raz pytanie - ile ticków mniej więcej urywasz? Albo inaczej, jaki procent zysku w stosunku do wkładu Cię satysfakcjonuje?
Powiedzmy, że przeznaczasz na rynek over/under 2,5 łącznie 100€. Satysfakcjonuje Cię green na poziomie 2-3%, czyli 2-3€ w tym przypadku, czy czekasz dłużej/greenujesz szybciej?
Tak w ogóle, 30% banku to wydaje się bardzo dużo na jeden rynek, choć pewnie wiesz co robisz, bo masz już większe doświadczenie.
A i mam nadzieję, że passa z początku temat będzie Ci towarzyszyła jak najdłużej i temat nie umrze, bo na forum mało ciekawych tematów/blogów nt. tradingu, a jak już są, to jest straszny chaos. U Ciebie jest ład i wszystko fajnie opisane, a i te opowieści z początku tematu były bardzo fajne i lekko się je czytało.
Jedyne co, to mogłoby być trochę więcej opisów itd. bo ostatnio to były albo suche statystyki zysku z dnia, albo profit/strata z danego rynku, a to potencjalnemu czytającemu niewiele daje.
Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
odzien 153

odzien

Użytkownik
@StraszakSam

Wszystko zależy od danego meczu, czasami jeżeli wchodzę w konkretny mecz oczekuje od niego 4-5 ticków zwrotu, czasami 8 a czasami 2-3. Wszystko zależne jest od spotkania, statystyk, możliwości streamu, płynności rynku, szybkości trendu itp.
Rzadko gram pre-play chyba, że widzę możliwość zarobku na takim spotkaniu np. przed ogłoszeniem składów, załóżmy: mecz Manchester - Swansea
przed meczem sporo spekulacji na temat kontuzji, braków kadrowych - nie będzie grał januzaj, rooney, a i bramkarz będzie rezerwowy (dla przykładu) - wiemy, że 3/4 z tych spekulacji to ściema więc mozemy kupic kurs na Manu ponieważ po ogłoszeniu składu w którym będzie grać 90% podstawowego składu kurs odrobinę powinien spaść. Tak samo z golami Under/Over - czasami są one zawyżone, można obserwować kursy u innych bukmacherów i na tej podstawie ocenić jak traderzy zachowają się na rynku.
Satysfakcjonujący dla mnie jest zawsze wynik końcowy - odbiegam od robienia targetu na danym spotkaniu ponieważ kilkakrotnie mnie to zawiodło na początku mojej przygody z tradingiem.
Zakładałem np. 8% zysku w stosunku do wkładu na danym spotkaniu a okazywało się, że 4% to jest maks a potem rynek zaczyna się psuć.
Lepiej mieć cel długoterminowy i realizować go poprzez małe kroki. Najtrudniej jest przyjąć reda, który jest nieunikniony.
30% tak jak wspominałem, jest to wskazówka od poważnych graczy giełdowych głównie rodem z Wall Street - oni raczej się nie mylą w tej kwestii. Dodatkowo przez 30% wkładu przyjmujemy 6% jako maksymalną możliwą stratę.
Np:
Bank 300$
Wkład w rynek: 100$
Strata: 18$
Jest to realne w graniu Under/Over ponieważ po ewentualnym golu, kursy podskoczą natomiast zejście do 6% straty nie jest trudne. Zawsze można podkręcić emocje, uśrednić kurs, lub tak jak wcześniej pisałem wejść w rynek wyżej.
Jedyne co, to mogłoby być trochę więcej opisów itd. bo ostatnio to były albo suche statystyki zysku z dnia, albo profit/strata z danego rynku, a to potencjalnemu czytającemu niewiele daje.
Od przyszłego tygodnia postaram się wrzucać trochę więcej od siebie, ostatnie dni mam trochę zagonione i mało mam czasu na dodatkowe analizy ;)
Statystyki z dzisiejszego i jutrzejszego dnia podam prawdopodobnie jutro wieczorem. Po dzisiejszym dniu wiem, że będzie grubo więc zapraszam do czytania :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Do góry Bottom