>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Turniej Czterech Skoczni 2016/2017 (29.12.2016 - 06.01.2017)

robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Turniej Czterech Skoczni - typy długoterminowe
A (422) Koudelka najlepszy z Czechów @ 4,00
B (409) Freund najlepszy z Niemców @ 2,50
C (322) Peter Prevc najlepszy ze Słoweńców @ 4,50
SYSTEM 2 z 3 Milenium



Typy ryzykowne, ale nie pozbawione wcale sensu jak się przyjrzy temu dłużej człowiek.
Koudelka nie skakał rewelacyjnie, miał słabszy okres. Wobec tego błysnął Stursa, zajął kilka świetnych pozycji. Ale jednak Koudelka to Koudelka, mam nadzieje, że potrenował spokojnie i na dystansie ośmiu skoków okaże się lepszy od młodego Stursy. Doświadczenie tutaj będzie bardzo ważne. Kurs jest taki, że nie wypada spróbować. Wg mnie szanse są 60/40 na korzyść Stursy w tym momencie. Inni z Czechów nie powinni się liczyć w tej rywalizacji. Matura, Hlava czy Janda to melodia przeszłości już...

Freund wg mnie z tej trójki typów wygląda najsolidniej. Wiadomo niemiecki zespół jest wyrównany i niby patrząc przez pryzmat zawodników nie jest to taki oczywisty typ. Ale Freund początek sezonu super, potem lekki dołek, ale już w Engelbergu wrócił do top10 i wg mnie w TCS znowu będzie mocny. Freitag, Eisenbichler czy Wellinger to skoczkowie niezwykle chimeryczni. Może i Eisenbichler potrafi póki co notować znakomite rezultaty, ale z akcentem na &quot;póki co&quot;. Freitag zawsze przegra ze swoją głową i wychodzi wg mnie Freund.

Domen czy Peter? Bo to, ze Prevc to raczje oczywiste. Peter jednak nie skakał w Planicy na mistrzostwach Słowenii. Mam nadzieję, że się ogarnął. Domen odpala petardy to fakt, ale jakoś coś mi tutaj mówi, że skończy się albo wielką klapą albo spektakularnym tryumfem. TCS specyficzne zawody. Peter coś już o tym wie, rok temu wygrał cały TCS. Teraz forma nie stawia go w roli faworyta, ale nadal jest czołowym skoczniem, po takim kursie do rozpiski mi pasuje idealnie więc zagrałem.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Witam wszystkich, pare słów ode mnie do dyskusji ;)
Co do faworytów - wiadomo trzeba się zgodzić z bukmacherami, a mianowicie D. Prevc, Tande, Stoch, Kraft, ale pokolei.
D. Prevc - duży faworyt, ale bez przesady, po takich kursach nie warto nawet jego dotykać. Nie zdziwi mnie kompletna deklasacja, bo jak odpala swoją petardę to obecnie jest niedoścignięcia. Nie zdziwi mnie również zepsucie jednego, dwóch skoków, co może go wykluczyć z walki o zwycięstwo. Przy jego bardzo ryzykownym stylu skakania ciężko cokolwiek przewidywać, stąd też nie gram jego w żadnej konfiguracji, aczkolwiek sam kurs na jego zwycięstwo jest nieopłacalny w stosunku do ryzyka.
D. A. Tande - skacze w tym sezonie niezwykle równo i dobrze. Osobiście to w nim upatrywałbym głównego faworyta, ale jedna rzecz mi nie pozwala na zagranie jego zwycięstwa. Spójrzmy na poprzedni sezon, który był bardzo udany dla młodego Norwega. Nie był świetny, bowiem totalnie zawalił TCS. Może to jest przesłanka do stwierdzenia tego, że ten turniej mu nie leży. Może to zwykła obniżka formy na przełomie roku. Dla mnie jednak wystarczy, aby ominąć tego zawodnika i nie inwestować narazie pieniędzy w jego zwycięstwo.
K. Stoch - Kamil osiąga dobre wyniki, aczkolwiek jego skoki szczerze mówiąc nie do końca mnie przekonują. Dużo już zostało napisane w tym temacie o Kamilu i z większościa należy się zgodzić. To nie są ulubione konkursy Kamila, aczkolwiek jeśli część niemiecka pójdzie całkiem całkiem - mam tu na myśli miejsca w pierwszej 8, to można w połowie turnieju spróbować lekko win Stocha, w zależności od tego czy nikt nie zdobędzie przytłaczającej przewagi oczywiście. Narazie wstrzymałbym się przed hura optymizmem i graniem w stronę Stocha.
S. Kraft - no i ten typ wydaje mi się najsolidniejszy w porównaniu do kursów. U niego wszystko się zgadza. Obecna forma - bardzo dobra. Dotychczasowe występy w TCS - świetne. Znajomość skoczni - świetna. Powtarzalność skoków - bardzo dobra, aczkolwiek trzeba przyznać, że zdarza się mu od czasu do czasu zepsuć, zwłaszcza jak wiatr źle powieje.
S. Kraft win @7.00 ónibet
Do tego pograłem również zwycięstwo drugiego z Austriaków, o którym już w tym sezonie wystarczająco napisałem, więc się nie będę rozpisywać. Reasumując forma Hayboecka z tendencją wzrostową, turniej bardzo mu leży, skocznie wszystkie odpowiadają - szczerze mówiąc spodziewam się równej walki z Kraftem, dlatego kurs (uwaga, bo nigdzie takiego nie znajdziecie!) @14.50 w betsyfach pobieram bez wahania.
Hayboeck win @14.50 betsyfy
To tyle odnośnie faworytów turnieju. Bukmacherzy powystawiali głównie pary będące wymieszaniem głównych faworytów, dlatego ja je szeroko omijałem, a pograłem kilka innych zestawień.
Leyhe - Stursa 1 @1.65 ónibet
24 letni Niemiec, kontra 21 Czech. Obaj młodzi, jednak doświadczenie zdecydowanie po stronie Leyhe. On ma już na swoim koncie dwa TCS i należy podkreślić, że obydwa te turnieje były dobre w wykonaniu Niemca. Regularnie meldował się w drugiej dziesiątce, bądź na początku trzeciej we wszystkich turniejach (poza jednym konkursem w Bischofschofen, gdzie zajął 45 miejsce). Taka powtarzalność może okazać się kluczowa w rywalizacji tej pary. Stursa faktycznie osiągał ostatnio niezłe rezultaty, ale Panowie nie oszukujmy się, on nie jest powtarzalny, regularny, pewny. Może wskoczyć do TOP15 w jednym, nawet w dwóch konkursach, ale następne dwa może zakończyć poza 30, a nawet poza 50. Przecież to młody chłopak, dla którego jest to pierwszy sezon w PŚ. Dlatego też odnośnie Waszych typów na najlepszego Czecha - Stursa, absolutnie się z nimi nie zgadzam. Ja gram tę parę mocno.
Kasai - Hilde 1 @1.65 ónibet
Nie wiem czy to sentyment do weterana skoków, czy może życzeniowe myślenie, ale mam nadzieję, że Japończyk odpali w tym turnieju. Przemawiają za tym jego występy w TCS na przestrzeni ostatnich lat. Zdaję sobie sprawę z tego, że forma jest słaba, ostatnio Kasai miał problemy z awansem do 30... Mimo wszystko wierzę, że Japończyk przypomni sobie swoje najlepsze skakanie. Jeśli nie, to jednego możemy być pewni, Japończyk poniżej pewnego poziomu jeszcze nie zejdzie, jego skoki będą równe, oby dobre ;) W parze z Hilde, o którym ciężko w tej chwili mi coś konkretnego napisać, bowiem w tym sezonie go nie obserwuje, dlatego też typ ten gram dużo lżej, niż poprzedni.
Kofler - Wellinger 2 @2.20 - całoroczny
Może moje typy wynikają z niechęci do Austriaka, może z braku zaufania do jego skoków, ale kolejny typ przeciwko Koflerowi. Cały czas mnie nie przekonuje, potrafi odpalić w jednym skoku, żeby zepsuć drugi. W takim turnieju jak TCS takie skakanie nie gwarantuje dobrych miejsc, a grozi nawet brakiem awansu do TOP30. Forma nieporównywalnie lepsza, niż w poprzednich sezonach, dlatego nie ma sensu branie pod uwagę ostatnich TCS, ale dla własnego spokoju jedynie podkreślę, że część austriacka turnieju wybitnie mu nie wychodziła ostatnimi czasy. Jego rywal - Wellinger w moim odczuciu daje gwarancję dobrego skakania. Może skakania bez błysku, może bez fenomenalnych wyników, ale zawsze powtarzalnego. Poniżej pewnego poziomu nie schodzi, a ten turniej najwyraźniej mu leży. Rok temu miejsca 15,14,6,15, dwa lata temu nie startował, 3 lata temu 29, 5,18,9. Wyniki bardzo dobre jak na Wellingera. Liczę na powtórkę z rozrywki, a po takim kursie moim zdaniem warto spróbować.
 
_black_horse_ 6,7K

_black_horse_

Użytkownik
Peter Prevc.Ukończy w pierwszej trójce przynajmniej jeden z 4 konkursów @2.75 lUnibet
Po takim kursie wchodzę w to grubo, skoro Peter trenował indywidualnie może to przynieść efekty,warunki atmosferyczne też mogą odegrać ważną rolę, wierzę w jego umiejętności ????
 
merckx1989 595

merckx1989

Użytkownik
Witam.
Obserwuję skoki od dawna, podzielę się moimi przemyśleniami na temat dzisiejszych kwali.
W oko wpadły mi 3 typy, wszystkie z fortuny, wiadomo ze nie ma jeszcze co szaleć ze stawkami.
1. S.Kraft-M. Kot 1 @1,4 ✅podobnie jak już tu było wspomniane ja osobiście w Krafcie widzę faworyta do zwycięstwa w tym TCS, prezentuje równą wysoką formę natomiast Kot wraz z upływem sezonu idzie w dół. Myślę ze w tych kwalach zakręci się koło 15/20 miejsca a Kraft będzie w Top5
2. T.Hilde - C. Prevc 1 @1,5 ⛔tutaj typ bardziej przeciw młodemu Prevcovi który na mistrzostwach Słowenii wyglądał źle, w pucharze Świata zakręcił się 2 razy koło 30 miejsca w Engelbergu natomiast Hilde tak jak Cene zaczął PŚ w Engelbergu i zajmował miejsca wyższe, w 2 konkursie nawet był 20 co pokazuje, że być może się odbudowuje doświadczony już Norweg, myślę że tym doświadczeniem i obecną formą pobije Cene. Spodziewam się że Hilde będzie około 20/25 miejsca dziś a Cene 35/40.
3. J. Ziobro - K. Murańka 1 @1,5. ⛔Temu typowi zagrozić może tylko to że Janek w swoim debiucie w tym sezonie się spali, bo cała reszta przemawia za nim. Murańka najgorszy z Polaków w tym momencie, w bezpośredniej konfrontacji na MP było widać że tą 2-ke w równych warunkach dzieli z 5-10 metrów długości skoku, to samo słychać w relacjach z treningów. Nie zdziwię się jeśli Murańka woogóle nie zakwalifikuje się do konkursu natomiast Janek myślę że zakręci się koło 30/40 miejsca.
Zsumowane ako daje 3,15.
Edit: no i się przejechałem. Murańka i młody Prevc zaskoczyli..
 
C 58

cesarz

Użytkownik
30 grudnia, w piątek w niemieckim Oberstdorfie odbędzie się inauguracyjny konkurs 65 Turnieju 4 Skoczni.
Jednak już dziś na Schattenbergschanze będziemy mieli przedsmak jutrzejszego święta.
Za nami sesja treningowa poprzedzająca kwalifikacje do pierwszego konkursu.
Jej wyniki potwierdzają moje pierwotne przypuszczenia dlatego też decyduję się na poniższe warianty:

1. Michael Hayböck - Severin Freund
Hayböck@1,50✅

Austriak w rosnącej formie. Ostatnie zawody na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu to dobitnie potwierdziły. Freund w tym sezonie dosyć mizernie, jak na swoje możliwości. Poza pierwszym konkursem na Rukatunturi w Kuusamo bez błysku.
Sesja treningowa:
Michael - 5 miejsce (128.5 m, 88.6 pkt, wiatr -0.45, belka 5, komp. 5,9)
Severin -18 miejsce (122.0 m, 77.1 pkt, wiatr -0.47, belka 5, komp. 6.1)

2. Maciej Kot - Peter Prevc
Prevc@1,80⛔

Kot, zauważalna tendencja zniżkowa formy. Prevc po spokojnym treningu na pewno wróci silniejszy i zdeterminowany do pokazania swojej klasy.
Sesja treningowa:
Maciej - 19 miejsce (121.5 m, 76.6 pkt, wiatr -0.50, belka 5, komp. 6.5)
Peter - 9 miejsce (126.5 m, 83.8 pkt, wiatr -0.36, belka 5, komp. 4.7)

3. Piotr Żyła - Stephan Leyhe
Leyhe@2,02✅

Leyhe dobrze się czuje na Schattenbergschanze i osiąga u siebie dobre wyniki, publiczność go poniesie.
Sesja treningowa:
Piotr - 16 miejsce (126.0 m, 78.2 pkt, wiatr -0.28, belka 6, komp. 3.7)
Stephan-8 miejsce (133.0 m, 85.2 pkt, wiatr -0.14, belka 7, komp. 1.8)


AKO: @5,45⛔Nie doceniłem Maćka
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Oberstdorf HS137 dzień 1:

Daniel-Andre Tande miejsce 1-3 @1,65 Unibet ⛔ Przegrał o 0,5 metra :/
Szczerze powiedziawszy to spodziewałem się kursu w okolicach 1,5, a tutaj miłe zaskoczenie. Norweg w naprawdę wyśmienitej formie co pokazuje od początku sezonu. W dzisiejszych kwalifikacjach oddał najdłuższy - 139m skacząc z 6 belki(2-gi Kamil Stoch uzyskał odległość 137,5m skacząc z belki 7). Tande powalczy o zwycięstwo w jutrzejszym konkursie, a z pewnością brak tego zawodnika na podium będzie dla mnie olbrzymim zaskoczeniem.
 
N 147

neymar-jr

Użytkownik
Patrząc ofertę na jutrzejsze pary KO rzuciły mi się dwa dogi, które wg mnie są nieco zawyżone. Pierwsza z par to weterani Descombes Sevoie vs Jernej Damjan. Żabojad początek sezonu naprawdę wyśmienity miejsca 5 czy 8 napewno były dla niego sukcesem. Jednak już w Lillehammer zaczął się trochę słabszy okres i myślę że świeżo upieczony mistrz Słowenii ma szanse to ogarnąć (kurs w STS - 3.60).
Druga para to chyba trochę trudniejsza Andreas Wellinger vs Vojtech Stursa. Kurs na Czecha 5.20 chyba trochę zawyżony. Vojtech już w tym sezonie dwa razy w &quot;10&quot;(były też konkursy gdzie nie kwalifikował się do drugiej serii) natomiast Niemiec punktuje regulrnie ale bez szału. Myśle że można spróbować pograć.
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
Typ: Kamil Stoch w TOP3 Turnieju Czterech Skoczni
Kurs: 1.80
Po tym co dzis zobaczyłem - nie mam wątpliwości ???? Tylko pech może odebrać Stochowi miejsce na podium. Jest w super formie. Swobodnie powalczy o wygraną w tym turnieju. Tande jest również mocny, Domen Prevc oczywiście jeśli będzie skakał na swoim poziomie również jest w gronie faworytów. Ale właśnie - w gronie faworytów - w walce o końcowy triumf będzie się liczyło realnie 3-5 zawodników. Prevc, Tande, Stoch, Kraft (choc On realnie ma najmniejsze szanse wygrac, wedlug mnie) - Ci zawodnicy przychodzą do głowy gdy rozważamy faworytów do końcowego triumfu w TCS. Jednakże Stoch wydaje się być najpewniejszym typem do podium. Doświadczenie jest zdecydowanie po Jego stronie - rozważając wymienione grono. Forma - jak najbardziej, widać, że Stoch jest naprawdę mocny (widać to było w Engelbergu, jak i dziś w kwalifikacjach). Zauważyłem rodzaj dominacji nad resztą czołówki (zgoda, taką dominację prezentuje obecnie 3 skoczków). Liczę więc na doświadczenie i spokój Stocha, to może dać Mu przewagę nad resztą stawki. Moim zdaniem o ile nie przydarzy się nic pechowego, to Stoch skończy ten turniej na podium, a szansa na końcową wygraną jest naprawdę realna ????
Można próbować oczywiście grać wygraną Stocha w TCS, to realny typ jak najbardziej - jednakże typ, który podałem i zagrałem jest po prostu bezpieczniejszy, co jasne ???? A szanse powodzenia ma naprawdę spore, tak uważam. Nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki za Stocha - stać Go na dobry wynik w tegorocznym TCS ???? Powodzenia i pozdro! ;)
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
H2H Oberstdorf

Maciek Kot - Markus Eisenbichler
Typ: Eisenbichler
Kurs: 1.55 buk:Forbet
✅

Po tym co dziś widziałem w wykonaniu Niemca jestem niemal pewny że jutro lepszy będzie Eisenbichler i powalczy nawet o podium. W treningach Niemiec 1 i 2 to pokazuje jego siłę, w kwalifikacjach 6 tylko dlatego że mocno zachwiał się przy lądowaniu przez co stracił z 4 pkt na pewno. Maciek strasznie nierówna forma czego potwierdzeniem np. świąteczne Mistrzostwa Polski, gdzie pierwszy skok kompletnie zepsuty drugi zaś kapitalny. W treningach Kot 19 i 21, w kwalifikacjach 5 miejsce ale nie ma szans aby powtórzył ten wynik. Miejsce w pierwszej 8 będzie sukcesem Polaka.
Podsumowując uważam że faworytem i to zdecydowanym tego pojedynku jest Niemiec i jutro to potwierdzi.

Dawid Kubacki - Vincent Descombes Sevoie
Typ: Kubacki
Kurs: 1.75 buk: Bwin
✅

Ciekawy pojedynek Bwin na pierwszy rzut oka para wyrównana co sugerują także kursy, jednak jak się dokładnie przyjrzy obu zawodnikom to można zauważyć że to Polak jest faworytem. Descombes świetnie zaczął tegoroczne PŚ jednak po kolejnych kilku skokach widać że trochę opada z sił. Dawid pod wodzą Horngachera widać że skacze coraz lepiej, do poprawy pozostaje równy wyskok, u Dawida widać że mocniej wyskakuje z prawej nogi. Jednak myślę że niedługo poprawią to z trenerem i Kubacki zawita do ścisłej czołówki. Treningi lepiej Polak 11 i 3, w kwalifikacjach 28 trochę zepsuł skok stąd ta pozycja. Descombes dwa razy 14 miejsca na treningach w kwalifikacjach 18. Uważam że pozycja w okolicach 15 miejsca to jutro max dla Francuza, Polak zaś powinnien powalczyć o 10.

Stephan Leyhe - Piotr Żyła
Typ: Leyhe
Kurs: 1.60 buk: Expekt
⛔

Niemiec na swojej ziemi w gazie. Fajeczka po triumfie w MP na pewno podbudowany ale pewnego pułapu nie przeskoczy. Niemiec w 3 skokach oddanych dziś w Oberstdorfie lepszy od Żyły. Jutro powinno być podobnie. Leyhe powalczy nawet o 10, natomiast Piotrek zakręci się w okolicach 20 miejsca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
TCS - Oberstdorf - piątek 16:45
Hayboeck - Freitag 1 @ 1,35✅✅3-14
Fettner - Kofler 1 @ 1,35✅5-11
1 seria KO Freund - Geiger 1 @ 1,20✅ 0,4 pkt ????
AKO @ 2,19 milenium


Hayboeck to jeden z głównych kandydatów do wygrania inauguracji TCS. Skakał w czwartek znakomicie. Zresztą od Engelbergu ma dobrą formę. Skocznia mu leży. Przed rokiem zajął tutaj drugie miejsce.
Ryśkowi zawsze czegoś brakuje, poza tym nie jest stabilny i nie widzę go wśród kandydatów do podium. W parze KO ma Noriakiego Kasai, oczywiśice to nie ten Kasai, ale może jakiś dobry skok mu wyjdzie i Rysiek odpadnie już w 1 serii? Kto wie.

Fettner ma łatwą parę w KO, z Tollingerem. Fettner ogólnie dziś świetnie skakał. Fettner dziś 4, 11 i 4 w kwalifikacjach po super skoku i świetnych notach, dla porównania Kofler 15, 20 i 11 w kwalifikacjach kolejno. Kofler ma w parze Boyd -Clowesa. Wiadomo, że Kofler ten sezon ma nad wyraz dobry w porównaniu z poprzednim, ale w dwóćh skokach myśle, ze to jednak gorą Fettner będzie, który widać w gazie na TCS.

Freund w parze z Geigerem w serii KO. Freund może i dziś nie skakał jakoś wybornie, ale w nim drzemie nadal potencjał spory. Geiger już szczyt z początku sezonu ma za sobą wyraźnie. Dziś męczył się na skoczni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
P 190

przemek62200

Użytkownik
Ja jutro spróbuję ogolić trochę ónibet ;) Kursy na ogół są wystawione poprawnie, stąd też zebrałem jeden akumulator i jest to jedyny kupon pre jaki gram jutro, bo coś mi oferta nie pasuje zbytnio.
Stjernen - Hula 1 @1.40
Kubacki - Klimov 1 @1.30
Freitag - Żyla 1 @1.55
ako @2.82

Dwa pierwsze typy to pary KO, możliwe, że rozstrzygnięcie zapadnie już po I serii.

1) Szczerze mówiąc, nie jestem przekonany do końca co do Norwega, najbardziej obawiam się tego typu z tego tripla, ale pasuje mi do kuponu i założeń, więc próbuję. Lepszy w każdym skoku od Stefana, choć w kwalifikacjach jedynie minimalna przewaga. Jednak mimo wszystko wcześniejsze konkursy pokazały, że jest w lepszej formie od Polaka, tutaj też mu się dobrze skacze, na dodatek bardzo powtarzalnie (125, 126,5, 126,5), co w perspektywie tego typu bardzo mnie cieszy, bowiem Stjernen potrafi psuć swoje skoki, a narazie tutaj mu się to nie zdarza. Stefanowi życzę jak najlepiej, czyli awansu wśród pięciu LL. ;)
2) Jak to mawiają na forum - lokata ???? (oczywiście żarty, żeby nikomu nie przyszło do głowy traktować skoki jako sport do lokat). Nie wiem co musiałoby się stać, żeby Dawid przegrał z Rosjaninem. Po prostu niech skacze swoje, a świetnie tutaj skakał w treningach, a nie będzie się czego obawiać w takim zestawieniu. Rosjanin tutaj powtarzalnie, całkiem nieźle jak na niego, ale to nadal o klasę gorzej od Polaka, dlatego gram na zawodnika pewniejszego, równiejszego, lepszego, pomimo takiego niskiego kursu.
3) Tutaj teoretycznie para bardziej wyrównana, ale jak się bliżej przyjrzeć, to można być spokojnym o rozstrzygnięcie. Pomimo, iż zdaję sobie sprawę z tego, że Richard ma psychikę niemowlęcia i nie jest stworzony do regularnych zwycięstw, tutaj wygląda naprawdę dobrze. Wszystkie skoki powyżej 130 m. Takie odległości powinny jutro starczyć na pokonanie Piotrka, który skacze tutaj przyzwoicie, ale bez błysku. Wprawdzie stać go na przebłysk geniuszu w jednym skoku, ale jeśli jego stać, to Niemca tym bardziej. Należy tylko dodać, że będą skakać obok siebie (przynajmniej w I serii), więc żadne nagłe zmiany warunków nie grożą rozstrzygnięciu w tej parze.
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
Koudelka : Wank 2✅ 1.57 bet 365

Roman słabo w treningach odstawał około 10 pozycji od konkurenta, raz stracił metrowo, raz wyższym rozbiegiem. Wanka narazie w tym sezonie praktycznie nie ma, skoczek już znany wcześniej z dobrego skakania, walczy tymi konkursami o powrót do szerokiej czołówki. Kwalifikacje dosyć blisko, &quot;loteryjnie&quot; lepiej wypadł Czech, gdzie miał jedną z niższych rekompensat za wiatr, przy tych samych warunkach kilka metrów dla gospodarza.

Granerud : Kornilov ⛔2 bet365 1.44

Największa przepaść w kwalifikacjach, może Rosjanin zaprezentował się tutaj nico ponad stan, jednak nawet w słabych treningach był lepszy.

Szczerze mówiąc skoki gram od święta, częściej oglądam &quot;na sucho ???? &quot; tutaj chciałbym to zagrać w dublu, więc licze na pomocną opinię znawców, z góry dzięki ????
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Koudelka : Wank 2 1.57 bet 365

Roman słabo w treningach odstawał około 10 pozycji od konkurenta, raz stracił metrowo, raz wyższym rozbiegiem. Wanka narazie w tym sezonie praktycznie nie ma, skoczek już znany wcześniej z dobrego skakania, walczy tymi konkursami o powrót do szerokiej czołówki. Kwalifikacje dosyć blisko, &quot;loteryjnie&quot; lepiej wypadł Czech, gdzie miał jedną z niższych rekompensat za wiatr, przy tych samych warunkach kilka metrów dla gospodarza.

Granerud : Kornilov 2 bet365 1.44

Największa przepaść w kwalifikacjach, może Rosjanin zaprezentował się tutaj nico ponad stan, jednak nawet w słabych treningach był lepszy.

Szczerze mówiąc skoki gram od święta, częściej oglądam &quot;na sucho ???? &quot; tutaj chciałbym to zagrać w dublu, więc licze na pomocną opinię znawców, z góry dzięki ????
Znawca nie jestem, ale na skokach znam się na tyle, aby stwierdzić, ze podane przez Ciebie pary po takich kursach są nieopłacalne do grania. Ani Kornilov nie jest pewny, ani tymbardziej Wank, który w tym roku dotychczas nie pokazywał się z dobrej strony. Żebyś źle mnie nie zrozumiał, osobiście jakbym musiał typować zwyciezce w tych parach wskazaldbym tak samo jak Ty, ale granie po takich kursach, tak niepewnych zawodników w mojej jest nieopłacalne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Zaczynamy zabawę z moim ulubionym, zimowym cyklem. Quali jak i treningi pokazały, że Polacy będą liczyć się w czołówce, przez co dla nas jeszcze chętniej będzie siadało się przed TV. Przeczesując ofertę Forbet, ja stawiam na:

Denis Kornilov - Halvor Egner Granerud 1 @1.35 Forbet
Rosjanin załapał zwyżkę formy, bardzo dobrze pokazywał się w PK w Engelbergu. Podczas wczorajszych kwalifikacji zaliczył bardzo dobry, 132 metrowy skok, plasując się na 16. miejscu. Granerud to outsider, w dwóch treningach zajął miejsca 41 i 44 miejsce, w kwalifikacjach jedyne 125 metrów. Stawiam na Rosjanina.

Jurij Tepes - Simon Ammann 1 @1.37 Forbet
Szwajcar na pewno straci bardzo dużo do Tepesa notami. Słoweniec ma bardzo ładny styl skakania, jego noty oscylują przy średniej 18.5. Odległościami w treningach i kwalifikacjach również górował Jurij. Fajny kurs, łapie.

Kamil Stoch - Michael Hayboeck 1 @1.50 Forbet
Kamil jest bez wątpienia głównym faworytem do wygrania dzisiejszego konkursu, niebywała forma naszego zawodnika. Nie mam takich cochones by stawiać na niego wygraną, jednak na pewno zajmie miejsce 1-3. Czy wyżej od niego będzie Austriak? Nie sądze. Fakt, Micahel skakał tu bardzo dobrze, jednak w każdej serii treningowej oraz quali wyżej był dwukrotny mistrz Olimpijski.


Teraz typy które gram na innym, ryzykownym kuponie

Vincent Descombes Sevoie - Jernej Damjan 2 @3.23 Forbet
Francuz skacze kapitalnie w tym sezonie, początek sezonu miał niczym z bajki. Ale ostatnio nie widać już takiego polotu i sympatycznego skoczka, nie jest to znaczna obniżka formy, jednak skoki są o kilka metrów krótsze. Jernej to zagadka. Wrócił po kontuzji, nie wiemy w jakiej do końca jest dyspozycji. Kilka dni temu wygrał mistrzostwa Słowenii, co napawa optymizmem. Ja wyczuwam tutaj niespodziankę, że Słoweniec będzie wyżej od Francuza.

Stoch wygra konkurs @4.00 Forbet

Jak pisałem wyżej, nie mam takich jaj by zagrać to w kuponie za wyższą stawkę, ale ten i powyższy typ zagram za dyszkę.

To są moje propozycję, liczę na równe i sprawiedliwe warunki w konkursie. Nie podobają się moje typy bądź macie zastrzeżenia? Zapraszam do dyskusji ????

Pozdrawiam,
M.
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Eisenbichler M. TOP 6: TAK @1.60
bukmacher: sts
Markus złapał dobrą formę, w Szwajcarii pierwsze podium Pucharu Świata,a tutaj skacze u siebie i wszystkie skoki dobrze oddane, wygrany trening, drugie miejsce w treningu i 6 miejsce w kwalifikacjach. Dla odważniejszych polecałbym granie TOP3 po kursie 3.50 . Myśle,że to może byc czarny kon Tego turnieju i troche namiesza w stawce.
Kamil Stoch wygra @3.75
bukmacher: sts
Co tu dużo mówic Kamil złapał mega formę i przydałoby sie to wykorzystac w takim turnieju. Wiem,że stac go na lepsze skoki niz wczorajsze treningowe,a juz wczoraj było bardzo dobrze. Najgroźniejszym rywalem w walce o zwyciestwo będzie Norweg Tande. Stochowi nie leży za bardzo skocznia w Oberstdorfie,ale mam nadzieje,że przełamie się w dzisiejszym konkursie,bo za czasów nowego trenera Polacy trochę tych przełamań już mieli.
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Oberstdorf - piątek
Tande - Prevc D. @ 1.50✅ 4-26
Eisenbichler M.-Kot M. @ 1.37✅ 6-12
Stoch K. miejsca 1-6 @ 1.11✅ 2 miejsce
Prevc P.-Freund S. @ 1.40✅ 10-20
AKO: 2.80✅✅✅ milenium

Ja gram dzisiaj takie ako. Po tym co pokazali wczoraj, ten kupon powinien wejść bez problemu. Ktoś pisał na forum, że chodzą głosy, że Domen powoli gaśnie i można powiedzieć, że było to wczoraj powoli widoczne. Słoweniec wczoraj oddał tylko jeden dobry skok (w kwalifikacjach), a Tande we wszystkich 3 seriach dobre wyniki(siódmy, czwarty i pierwszy). Różnica wydaje się wyraźna. Norwega można dziś spokojnie zaliczyć do grona największych faworytów.

Druga para. Kapitalne skoki Niemca wczoraj - wygrał pierwszy trening, potem był drugi, a w kwalifikacjach szósty z kapitalnym skokiem.U Polaka duża rozbieżność, co nie wróży dobrze przed dzisiejszym konkursem. Marcus będzie się dziś liczył.

Jeśli chodzi o Kamila, to formalność. Kapitalne skoki wczoraj, w top 3 w każdej serii w tym wygrany trening. Nic dodawać nie trzeba. Kurs na podbicie ako, ale można też grać top 3 Kamila. Ja wybieram bezpieczniejszą opcję.

Ostatnia para. Peter nie skakał w Planicy i skupił się na spokojnym treningu, co być może poskutkowało. Solidne wyniki wczoraj, niezłe skoki. Nie można powiedzieć tego o Niemcu, Freund ani razu nie przekroczył 130 metrów. Widać, że brakuje mu sporo do swojej formy i dzisiaj nie spodziewam się jakiejś wielkiej zmiany. Jak Peter nie zawali skoku, to innej opcji nie ma.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
No to zaczynamy prawdziwe święto ze skokami. Ja dzisiaj sklepałem mały kuponik na iForBet na serię KO.
Freitag - Kasai @ 1 @ 1,12 ✅
Ito - Vassiliev @ 1 @ 1,14 ✅
Schiffner - Altenburger @ 1 @ 1,28 ✅
Kubacki - Klimov @ 1 @ 1,40 ⛔
AKO: 2,28

Kursy małe, ale i dysproporcja umiejętności/obecnej formy dość spora. Niestety ale blask kapitalnego Kasaiego w tym sezonie zgasł doszczętnie. Miejsca pod koniec 30, brak awansów do II serii to tylko kilka z wielu problemów Noriakiego. Freitag skacze przed własną publicznością, w treningach zdecydowanie lepszy i tutaj będzie duża różnica.
Podobna sprawa ma się z drugą parą. Daiki jest najrówniej skaczącym z Japończyków, i to nawet na dobrym poziomie. Wczoraj dobre próby i te ponad 125 metrów jest jak najbardziej do osiągnięcia. Inna sprawa z Dimem, który strasznie przeplata skoki no i ma fatalny styl (lądowanie) przez co dostaje notorycznie po 1pkt mniej od każdego z sędziów.
W parze &quot;austriackiej&quot; zdecydowanie faworyzuję Schiffnera i tutaj też liczę na sporą różnicę. Wczoraj blisko siebie, ale myślę, że gdy przyjdzie presja zawodów to te skoki powinny powinny się znacznie od siebie różnić na korzyść Markusa.
Jeżeli Dawid skoczy to co skakał w treningach to wygra ten ciekawy pojedynek. Rosjanin obrał punkt 125 metra i właśnie w jego obrębie lądował we wczorajszych treningach/kwalach. Dawida stać spokojnie na ponad 130, nawet przy mocnym tylnim wietrze jaki miał chociażby w 1 serii treningowej.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Zakład #38 stawka 200 zł kurs ogólny 4,25⛔
Turniej czterech skoczni Obersdorf

Freitag - Żyła 1 kurs 1,45⛔
Freitag uplasuje się w pierwszej 10-tce jest w coraz lepszej formie i chce u siebie to potwierdzić a co do Żyłki to pewnie powalczy ale będzie pod koniec drugiej dziesiątki jeden skok na pewno będzie gorszy
PS. Ach ta Żyłka ☺

Freund - Kot 2 kurs 1,65 ✅
Stawiam mimo wszystko na naszego orła Freund wciąż nie zachwyca a Kotecek widzę ze ustabilizowal formę i stać go na pierwszą szóstkę ☺

Hayboeck - Wellinger 1 kurs 1,3✅
Austriak jak dla mnie to jeden z faworytów do wygrania TCS i jest progres i forma idzie do góry i nie zdziwię się jak dziś stanie na pudle a niemiec mimo niezłej formy może pokusić się o pierwszą 10

Stoch - P.Prevc 1 kurs 1,15✅
w tym momencie to dla mnie formalność Stoch ma prawie olimpijską formę a prevc jej dopiero szuka

Fettner - Kofler 1 kurs 1,35✅
Fettner w świetnej formie i o te dwa metry w każdym skoku powinien lądować dalej

Niby wszystko powinno wejść ale to są tylko skoki.
Warunki do skakania idealne!!!
 
Do góry Bottom