>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2017/2018 (28.12.2017 - 06.01.2018)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

To już 66. Turniej Czterech Skoczni. Rok temu przeżyliśmy wiele przyjemnych chwil gdy ten prestiżowy i bardzo medialny turniej wygrał Kamil Stoch, a tuż za nim znalazł się Piotrek Żyła. Na najniższym stopniu podium stanął przed rokiem Daniel Andre Tande. Polacy dzięki dobrym rezultatom na zapleczu PŚ będą mogli wystartować w 7-osobowej grupie. W Pucharze Świata rządzą teraz Niemcy i Norwedzy. Czy w TCS także wśród nich znajdziemy zwycięzcę? Jak zaprezentują się Polacy? Jakie są wasze typy przed rozpoczęciem turnieju?
Zachęcam do wypowiadania się, komentowania, analizowania konkursów jak i propozycji długoterminowych.
PROGRAM ZAWODÓW:
OBERSTDORF
Czwartek, 28.12.2017

17:30 - Odprawa techniczna (również dla Ga-Pa)
Piątek, 29.12.2017
14:30 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje
Sobota, 30.12.2017
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)
GARMISCH-PARTENKIRCHEN
Niedziela, 31.12.2017

11:45 - Oficjalny trening
14:00 - Kwalifikacje
Poniedziałek, 01.01.2018
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)
INNSBRUCK
Wtorek, 02.01.2018

18:00 - Odprawa techniczna
Środa, 03.01.2018
11:45 - Oficjalny trening
14:00 - Kwalifikacje
Czwartek, 04.01.2018
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)
BISCHOFSHOFEN
Piątek, 05.01.2018

13:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
17:00 - Kwalifikacje
Sobota, 06.01.2018
15:30 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)​
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Zainteresował mnie jeden rynek na polską parę w klasyfikacji generalnej TCS,mianowicie :Kubacki vs.Żyła.Bukmacherzy (np.iforbet) faworyzują Kubackiego.Moim zdaniem niesłusznie.Pomijam juz zeszłoroczny sukces Żyły,to ten facet.od kiedy wziął go w obroty Horni,został obok Stocha najbardziej stabilnym polskim skoczkiem.Kubacki jest chimeryczny,nierówny,nie jest typem turniejowca,wątpię,żeby oddał osiem solidnych,równych i długich skoków.Żyła może to zrobić,a poza tym lepiej jest oceniany za styl.Kurs 2.15 wart rozważenia.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Stefan Kraft wygra co najmniej jeden z konkursów TCS 2,00 Unibet, 1,83 forbet
Kraft od początku sezonu kręci się wokół czołówki. Już trzy razy stawał na podium w tym sezonie, ostatnio w Engelbergu. Co prawda jeszcze bez wygranej ale sądzę, że to kwestia czasu. W każdy weekend jest jednym z wymienianych do wygranej. Jest świetnym zawodnikiem i nic dziwnego, że jest w gronie faworytów do wygrania zbliżającego się TCS.
Już rok temu był naprawdę blisko zwycięstwa, po części niemieckiej plasował się 0,8pkt za Stochem. Wydawało się, że w swojej ojczyźnie przypieczętuje zwycięstwo w turnieju. Zaraz po nowym roku Hayboeck miał problemy żołądkowe i nie wystąpił przez to w Innsbrucku. Kadra Austrii nie zachowała wtedy odpowiedniej ostrożności i Kraft mieszkający w jednym pokoju z Michaelem zaraził się. Sam nie chciał rezygnować z szansy wywalczenia dobrego miejsca, jednak pozycje 18. w Innsbrucku i 25. w Bischofshofen pogrzebały nadzieję na dobre miejsce w turnieju.
Kadra Austrii zawsze przykładała wielką wagę do tego turnieju. W poprzednim roku żaden z tej reprezentacji nie stanął na podium, a wcześniej taka sytuacja zdarzyła się w roku 2006 kiedy to mieliśmy dwóch triumfatorów (Ahonen i Janda).
Kraft już rok temu był bardzo blisko triumfu w całym turnieju. Wtedy wygrał pierwsze zawody w Oberstdorfie (już nie pierwszy raz w swej karierze). Do tego skocznię w Bischofshofen można nazwać jego domową. Stefan urodził się i swój klub ma około 15 km od tej miejscowości.
 
pinio1111 81,5K

pinio1111

Użytkownik
Kubacki-Kot
Kto lepszy: 1-1,4
Kraft-Tande
Kto lepszy: 1-1,4
Freitag
Miejsca: 1-3 -1,4
Trzy fajne kursy na końcową klasyfikację. Dla mnie to dość pewne typy, jednak wiadomo że to skoki i wszystko zdążyć się może, co dobitnie pokazał turniej z poprzedniego roku.
Kubacki na tą chwilę w dużo lepszej dyspozycji od Maćka. Mam nadzieję, że Dawid zacznie w końcu skakać w konkursach, tak jak robi to w treningach i kwalifikacjach. Potencjał ma ogromny, ale zawsze czegoś tam zabraknie żeby stanąć na podium. Na obecną chwilę bije Maćka na głowę regularnością i jestem wręcz pewien, że w końcowej klasyfikacji będzie ich dzieliło sporo miejsc na korzyść Dawida.
Druga para to dwaj wielcy zeszłoroczni przegrani tego turnieju. Jednak Kraft jak dla mnie ma więcej do udowodnienia od Tande. Stefan w obecnym sezonie ma trochę pecha do warunków i dziwi mnie że jeszcze nie wygrał żadnego konkursu. Widać że forma jest wysoka i stabilna, więc chimerycznego Norwega powinien pokonać dość łatwo.
Trzeci typ to dla mnie oczywista oczywistość. Rysiek jest w życiowej formie, widać że wszystko zaskoczyło i nie wyobrażam sobie, że mógłby nie stanąć na podium w TCS. Bardziej stabilnego zawodnika w tej chwili nie ma w stawce. Potrafi sobie radzić nawet w trudnych warunkach i jest on dla mnie głównym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju.
Wszystkie kursy z Fortuny.
 
dobrarada 87

dobrarada

Użytkownik
J. Kobayashi - D. Kubacki 1 1,55
R. Freitag - A. Wellinger 1 1,50
=2,05 iforbet
Taki dubel na końcowy wynik w TCS.
Japończyk wszedł przebojem do czołówki. Oddaje bardzo dobre i równe skoki. Kubacki potrafi w kwalach czy treningach skakać super jednak w konkursie coś się blokuje i już tak dobrze to nie wygląda. Zapomnieć można aby oddał dwa równe dalekie skoki w konkursie. Tym bardziej tutaj chodzi o oddanie 8 bardzo dobrych skoków. Japończyk to powtarzalność a Kubacki ma pojedyncze dobre skoki taka różnica między nimi.
Freitag jeśli utrzyma formę z ostatnich tygodni to będzie walczył o wygraną. Wellinger ma niezłą formę jednak brakuje jeszcze tego czegoś aby mógł się włączyć do walki o podium takie odnosze wrażenie. Jeden i drugi doświadczony więc tutaj o jakimś spaleniu się nie ma mowy. Zadecyduje forma czysto sportowa a ta aktualnie jest po stronie Ryszarda.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Simon Ammann - Jernej Damjan 1,75 Unibet
Szwajcar ten sezon zaczął wiele lepiej niż poprzedni. Punktuje w PŚ, a w kwalifikacjach można go spotkać w samej czołówce. Nie ma się co dziwić, bo Ammann w sezonach olimpijskich wyczuwa zapach medali i stara się przygotować jak najlepiej do konkursów olimpijskich. Przed świętami pokazał się na własnej ziemi z dobrej strony (miejsca 14. i 11.). Z tygodnia na tydzień przesuwa się w klasyfikacji odnotowując coraz lepsze rezultaty.
Damjan w tym sezonie wygrał konkurs w Kuusamo, który od razu okrzyknięto sensacją tym bardziej, że w Wiśle go nie widzieliśmy. Wydawało się, że doświadczony Słoweniec złapał naprawdę dobrą formę i będzie jedynym blaskiem w słabo skaczącej reprezentacji swojego kraju. Kolejne weekendy jednak weryfikowały dyspozycję Jerneja. W Rosji miejsca w drugiej dziesiątce, a ostatni weekend w Engelbergu to już duży spadek z formą. 37. miejsce w sobotę i 22. w niedzielę nie napawają optymizmem przed samym rozpoczęciem turnieju. Tuż przed samymi świętami nie wystąpił w mistrzostwach swego kraju, gdzie rządzili młodzieżowcy.
Szwajcar skacze bardzo równo, a to podczas TCS jest podstawową zasadą uzyskania dobrego rezultatu w klasyfikacji generalnej turnieju. Podsumowując ostatnie wyniki Damjana można donieść coraz większe wrażenie, że jego wygrana to dobra dyspozycja danego dnia, a nie forma o której wielu mówiło. Sądzę, że tuż przed TCS jego dyspozycja zniżyła się do poziomu swoich kolegów z reprezentacji, którzy nie błyszczą na skoczniach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Simon Ammann - Jernej Damjan 1,75 Unibet
Szwajcar ten sezon zaczął wiele lepiej niż poprzedni. Punktuje w PŚ, a w kwalifikacjach można go spotkać w samej czołówce. Nie ma się co dziwić, bo Ammann w sezonach olimpijskich wyczuwa zapach medali i stara się przygotować jak najlepiej do konkursów olimpijskich. Przed świętami pokazał się na własnej ziemi z dobrej strony (miejsca 14. i 11.). Z tygodnia na tydzień przesuwa się w klasyfikacji odnotowując coraz lepsze rezultaty.
Damjan w tym sezonie wygrał konkurs w Kuusamo, który od razu okrzyknięto sensacją tym bardziej, że w Wiśle go nie widzieliśmy. Wydawało się, że doświadczony Słoweniec złapał naprawdę dobrą formę i będzie jedynym blaskiem w słabo skaczącej reprezentacji swojego kraju. Kolejne weekendy jednak weryfikowały dyspozycję Jerneja. W Rosji miejsca w drugiej dziesiątce, a ostatni weekend w Engelbergu to już duży spadek z formą. 37. miejsce w sobotę i 22. w niedzielę nie napawają optymizmem przed samym rozpoczęciem turnieju. Tuż przed samymi świętami nie wystąpił w mistrzostwach swego kraju, gdzie rządzili młodzieżowcy.
Szwajcar skacze bardzo równo, a to podczas TCS jest podstawową zasadą uzyskania dobrego rezultatu w klasyfikacji generalnej turnieju. Podsumowując ostatnie wyniki Damjana można donieść coraz większe wrażenie, że jego wygrana to dobra dyspozycja danego dnia, a nie forma o której wielu mówiło. Sądzę, że tuż przed TCS jego dyspozycja zniżyła się do poziomu swoich kolegów z reprezentacji, którzy nie błyszczą na skoczniach.
Zgadzam się w 100%! Dobry typ!
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Sezon powoli nam się rozkręca, a już za 2 dni rozpoczynamy 66 turniej 4 skoczni????
Sprawdzałem warunki pogodowe odnośnie wiatru bo to najważniejszy czynnik, a więc:
Obersdorf do 3m/s
Garmisch-Partenkirchen do 1m/s
Innsbruck do 1,5m/s
Bischofshofen - tu prognozy mogą jeszcze się zmienić, więc wole się wstrzymać z podaniem dokładnego pomiaru.
Ja pograłem takiego dubla w unibecie:
Simon Amman - Jernej Damjan 1,75
Richard Fraitag - Kamil Stoch 1,72
ako: 3,01
Pełna zgodność z sumadą co do pierwszej pary. Ammanowi brakuje tylko tego trofeum i na pewno pod konkurs 4 skoczni szykuje formę co było widać w Engelbergu i wiadomo, że o podium będzie barrdzo ciężko, ale kto wie o pierwszą dziesiątkę napewno jest w stanie realnie powalczyć. Na temat Słoweńca wystarczająco wypowiedział się poprzednik i też mam odczucie, że Jernej uplasuje się na początku drugiej dziesiątki. ..
Druga para hmm nie lubię grać przeciwko naszym, ale po takim kursie bo w ziemniakach mamy kurs rzędu 1,55 to chyba najwyższy tu mamy aż 1,72 do tego dochodzi dyspozycja Niemca i jestem przekonany, że forma będzie stabilna jak dotychczas a może i jeszcze coś z rezerw zostawił na turniej? Pod względem mentalnym i psychicznym widać, że Niemiec jest mocny i już dojrzałym i doświadczonym skoczkiem, wiec jak nie teraz to kiedy można by powiedzieć, na ten moment dla Freitaga priorytet to wygranie turnieju 4 skoczni i to nie podlega dyskusji...
Co do naszego reprezentanta wydaje mi się, że do formy olimpijskiej brakuje niewiele bo jest ten błysk w momencie wyjścia z progu, ale brakuje no właśnie małego detalu, który nie pozwala oddać dwóch dobrych równych skoków, jeżeli Horngacher wyeliminuje ten mały błąd to wtedy bójcie się wszystkie narody świata ???? ten drugi skok w mistrzostwach Polski potwierdził, że Kamil jeszcze nie jest w 100% dyspozycji.
Podsumowując jeżeli Fraitag utrzyma dyspozycję z początku sezonu to będzie walczył o miejsca 1-2, a przy obecnej dyspozycji Kamila miejsca 3-6 są bardzo realne.
Pozdrawiam ;)
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Freitag klasyfikacja końcowa: 1-3 @1,4 fortuna
Kraft klasyfikacja końcowa: 1-3 @1,6 fortuna
Wydaje mi się, że dwa bardzo ciekawe typy, osobiście uważam, że pomiędzy tymi właśnie zawodnikami rozegra się walka o ostateczny triumf w tej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy to jak wiadomo lider Pucharu Świata, jest w super formie i przynajmniej w konkursach rozgrywanych w swojej ojczyznie, niesiony dopingiem swoich fanów ma duże szanse na wygranie, a na pewno na podium. Obecnie prezentuje najrówniejszą formę ze wszystkich zawodników występujących w Pucharze Świata. Drugi typ również godny uwagi, Kraft ciągle jest w czołówce, jeszcze w tym sezonie nie wygrał żadnych zawodów, jednak wydaje mi się, że na tym turnieju zaskoczy i będzie walczył o końcowy triumf, tym bardziej, że turniej kończy się na &quot;Jego&quot; skoczni i to też powinno mieć wpływ, jeśli będzie w czołówce po niemieckich konkursach to u siebie powinien spokojnie sobie poradzić, żeby co najmniej zameldować się na podium.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Obersdorf do 3m/s
Garmisch-Partenkirchen do 1m/s
Innsbruck do 1,5m/s
Bischofshofen - tu prognozy mogą jeszcze się zmienić, więc wole się wstrzymać z podaniem dokładnego pomiaru.
To co podałeś można uznać za pogodę długoterminową dla miast w których znajdują się skocznie. Te natomiast są często oddalone od nich o parę kilometrów. Do tego pamiętajmy, że to tereny górzyste i góry mogą zasłaniać obiekt. Tak samo jest z lasami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Znalazłem ciekawy zakład na to kto będzie najlepszy w reprezentacji Słowenii i po takim kursie, aż grzech nie spróbować.
Timi Zajc - Najlepszy Słoweniec kurs 8 fortuna. Po odjęciu podatku 7,04

Takie kursy mamy w fortunie i totomix, w innych bukach kursy na Timiego oscylują w okolicach 6 i 5,5
Czyżby powtórka z rozrywki z ubiegłego TCS? Gdzie to Domen naciskał na swojego brata i w końcowym rozrachunku był lepszy.
Do czego zmierzam? Parę dni temu odbyły się mistrzostwa Słowenii w których bezapelacyjnie wygrał kto? 17 latek-Zajc! !! (Prevc dopiero na miejscu 4), mało tego w konkursie drużynowym też okazał się najlepszy! ! Widać że Peter chce skakać jak dwa lata temu i jest głodny zwycięstw i staniu na pudle, ale znowu wyskakuje nam młody wilczek, a Prevc na ten moment psychicznie nie jest w najwyższej dyspozycji i to go może trochę zdołować,a na pewno myśli, że to on jest ten najlepszy i to on powinien zdobyć mistrzostwo kraju i udowodnić, że jest na dobrej drodze w odzyskiwaniu formy z przed 2 lat a tu nagle z dużą łatwością mistrzostwo kraju zdobywa junior rocznik 2000. To może różnie podziałać na Petera.
W reprezentacji, oczywiście mamy Jerneja Damjana, który jest najwyżej sklasyfikowany z reprezentacji i który w ostatnich dniach miał indywidualne treningi i nie wystąpił w mistrzostwach kraju. Szczerze mówiąc ostatnie skoki nie zachwycały i myślę, że Jernej na koniec turnieju będzie plasował się w 3 dziesiątce.
Anze Semenič - myślę, że zakończy konkurs również w 3 dziesiątce stać go na dobre skoki, ale i te dobre przeplata słabszymi, choć jest w niezłej dyspozycji i w którymś z konkursów powalczy o pierwszą 15.
Tilen Bartol - mało obserwowałem tego zawodnika, ale w turnieju zawiesze na niego oko bo wydaje się być w niezłej dyspozycji choć czołowej pozycji w drużynie Słowenii raczej nie będzie odgrywał.
Domen Prevc - powołany został na jeden konkurs w Ga-Pa, więc automatycznie nie biorę tego zawodnika pod uwagę do zwycięstwa w drużynie
Jurij Tepes - wystąpi tylko w Obersdorfie, więc podobna sytuacja jak z Domenem
Na koniec co do młodego Timiego Zajca, jeżeli nie będzie odczuwał żadnej presji a nie powinien bo to on teraz może atakować pozycję liderów w kadrze czyli Damjana i Petera Prevca, może osiągnąć sukces w postaci dobrej lokaty na koniec TCS i powtórzyć wyczyn z poprzedniego roku kolegi Domena ????
Po takim kursie moim skromnym zdaniem warto zainwestować parę złociszy.
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Popieram typ poprzednika.. W tym roku nikt ze słoweńców nie skacze rowno..Damjan jeden dobry konkurs i to tyle..Peter zmienny..potrafi skoczyc bardzo dobrze a potrafi spartaczyć skok.. czuje, że może nawet zostać odeslany na prywatne treningi bo okolice pierwszej 10tki to nie jest jego szczyt możliwości...
Drugi typ to najlepszy Norweg a nim będzie Johan Andre Forfang..a czemu? Od poczaku sezonu praktycznie równo skacze i bardzo dobrze..niby głównym rywalem dla niego ma być tande ale on ma moim zdaniem słabą psychikę..wiatr w plecy i nagle nie ma zawodnika...kurs na to wynosi 2.35
rok temu pamiętam jak postawiłem na eischenbilechera ze najlepszy z niemców i pyk..3.5kurs jakos było i wygrał z..Leyhe..Freitag niby faworytem i sam ostatnio na niego stawiam ale czy on potrafi utrzymać taką formę? wątpie...dlatego Niemiec nie wytypuje..
Polska? jakbym musiał postawiłbym na Żyłę...stoch miesza skokami...Hula moze tez zaskoczyć...Kubacki oby odpalil tak jak w treningach...
Na ten moment to tyle..jak błędy porobiłem to przrepraszam ale ręką złamana i ciezko sie pisze... ???? coś na dniach dam jeszcze
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
I znalazłem jeszcze jedną perełkę jak dla mnie w STS: Najlepszy w grupie &quot;młokosów&quot;
Timi Zajc kurs 2,25 a kogo ma za przeciwników?
-T.Bartol (slo)
-J Learoyd (fra)
-V Polasek (cze)
-A Insam (ita)
-Z Jelar (slo)
No proszę, z tego co widzę to zagrozić mu może kolega z reprezentacji Tilen Bartol i nikt więcej, ale na aktualnego mistrza Słowenii bym wystawił kurs 1,5-1,6 góra. Te 2,25 po podatku 1,98 na takich przeciwnikow to jest opłacalny kurs a sam musiałem grać na raty bo blokowali zakład i myślę, że kurs niedługo spadnie.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
No i zablokowali zakład na Timi Zajca, ale został nam jeszcze jeden Sloweniec z młokosów ???? usunęli Timi Zajca, ale kurs na Tilena Bartola pozostał ten sam heh trochę brak logiki więc pobieram aktualnie kurs 3,5 na Słoweńca w Sts.
Pozdrawiam
Ps. Sts przywrócił możliwość zawierania zakładów na Timi Zajca ????
 
K 181

karolw555

Użytkownik
Gram kilka długoterminówek za niewielkie stawki, ze względu na to, że to są aż 4 konkursy. Wystarczy, że tylko jeden trafi się loteryjny i możemy mieć różne niespodzianki w końcowej klasyfikacji.
Forfang stanie minimum raz na podium 1.75 STS

Na 7 konkursów indywidualnych w tym sezonie Norweg 2 razy stał na podium, a raz był 4 . Uważam go za wielki talent i w ciągu 4 konkursów powinien chociaż raz stanąć na podium. Jest trochę niestabilny, zdarzają mu się bardzo dobre skoki, ale potrafi też zepsuć skok. W Engelbergu w jednym konkursie 4 miejsce, a w drugim zabrakło go w drugiej serii... Myślę, że w TCS ma szanse na miejsce w pierwszej piątce jeżeli jego skoki będą równe. Liczę na to, że chociaż jeden konkurs zakończy na pudle.
Eisenbichler- Johansson 1 1.45 STS (klasyfikacja generalna)

Ten zakład wydaje mi się w miarę pewny. Co prawda obaj bywają nierówni, ale zauważyłem, że Eisenbichler skacząc u siebie z reguły zalicza dobre wyniki. Tutaj mamy 2 konkursy w Niemczech i liczę na to, że Marcus dobrze się w nich zaprezentuje i już po nich będzie miał sporą przewagę nad Norwegiem. W klasyfikacji generalnej PŚ Niemiec też delikatnie wyżej.
Kolejny typ jest taki troszkę życzeniowy...
Kamil Stoch wygra TCS 5.00 STS

Za niewielką stawkę spróbuje pograć na naszego rodaka. Co prawda na Mistrzostwach Polski troszkę rozczarował, ale nie przywiązuje do tego wagi. Widać u Polaka wzrost formy. Ostatnie 3 konkursy to 2,3 i 6 miejsce. Myślę, że w Niemczech Kamil zakręci się w okolicach podium, natomiast Austriacka część turnieju to już będzie dominacja Kamila. Jeśli chodzi o konkurencję to z pewnością ciężko będzie z niesamowitym w tym sezonie Freitagiem. Myślę jednak, że Niemiec może nie utrzymać swojej wysokiej formy przez cały turniej. Poważnym zagrożeniem może być też Kraft. Wiadomo jak ważny dla Austriaków jest ten turniej. Widać u niego wzrost formy, ale czasem bywa nierówny, a w tym turnieju trzeba oddać 8 równych skoków. To są najpoważniejsi rywale Kamila. Wydaje mi się też, że wysoko w tym turnieju mogą być Wellinger i Forfang, ale raczej nie będą lepsi od Stocha.
Zgadzam się również co do typu podanego na wygraną minimum jednego konkursu przez Krafta, oraz z graniem na Ammana w parze z Damjanem. Ostrożny byłbym z graniem na to, że Zajc będzie najlepszym ze Słoweńców. Ostatnio w Engelbergu nie załapał się do konkursu. Jeżeli na TCS zdarzy mu się to samo, to już raczej nie będzie w klasyfikacji generalnej lepszy od Prevca.
 
kokosek1960 1K

kokosek1960

Typer
Freitag R. (GER) poz 1-3 kl generalna
kurs 1,40
STS
Niemiec prezentuje bardzo dobrą formę .Deklasuje rywali i jeszcze przez kilka turniejow
ma szanse na zdobycie kilku ``pudeł``Jest głównym faworytem do wygrania TCS ,ale
może coś zaszwankować i podium może być ciut niższe,Wiec top 3 jest realne w jego
przypadku.
==========================================================================
Najlepszy z Polakow Stoch
kurs; 1,35
STS
Kamil może nie pokazał się z dobrej strony na Mistrzostwach kraju dopiero trzeci.
Jednak na TCS powinien powalczyć nawet o pudło , bo wyniki z konkursów o ``kryształową
kule`` dają nadzieje na dobre skoki Kamila.Widzę go jako najlepszego z naszych skoczków
 
michalosa 14

michalosa

Użytkownik
Richard Fraitag 1.65
Kurs. 1,65
Bukmacher - millenium
Zawody skoki narciarskie
Czy zawodnik wygra 1 zawody...TAK

Sądzę że faworyt całego turnieju wygra jeden turniej. Myślę że o zwycięstwo w turniejach rozstrzygnie się pomiędzy tymi zawodnikami tylko nie wiem jaka będzie kolejność Fraitag, Kraft, Wellington, Stoch. Ryśka stać na wygranie 1 z turniejów. Zobaczymy czy ogarnie temat cała nadzieja w nim
Zapraszam do dyskusji na temat tego turniej 4 skoczni.
Richard Fraitag 1.65
Kurs. 1,65
Bukmacher - millenium
Zawody skoki narciarskie
Czy zawodnik wygra 1 zawody...TAK

Sądzę że faworyt całego turnieju wygra jeden turniej. Myślę że o zwycięstwo w turniejach rozstrzygnie się pomiędzy tymi zawodnikami tylko nie wiem jaka będzie kolejność Fraitag, Kraft, Wellinger, Stoch. Ryśka stać na wygranie 1 z turniejów. Zobaczymy czy ogarnie temat cała nadzieja w nim
Zapraszam do dyskusji na temat tego turniej 4 skoczni.
 
K 181

karolw555

Użytkownik
Dodatkowo gram jeden typ na kwale do konkursu.
Amman-Geiger 1 1.70 fortuna
Szwajcar ostatnio w bardzo dobrej formie. U siebie w Engelbergu miejsca tuż poza pierwszą 10-tką. Geiger zakręcił się w podobnych okolicach w konkursie, ale już patrząc na kwalifikacje widzę sporą przewagę Szwajcara. Na 5 ostatnich kwalifikacji do konkursów sytuacja przedstawiała się tak: Amman (10,14,10,3,25), natomiast Geiger (19,17,23,20,11). Widać że Simon 4 razy był lepszy od Niemca w kwalifikacjach. Szwajcar jest takim zawodnikiem, który jeszcze bardziej nakręca się na turnieje czy MŚ. W czołówce raczej nie namiesza, ale liczę na to, że będzie w tym turnieju skakał dobrze. W kwalifikacjach spokojnie powinien poradzić sobie z Niemcem.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Treningami i kwalifikacjami w Oberstdorfie rozpoczynamy dziś 66 Turniej Czterech Skoczni. Zapowiada się on niezwykle ciekawie, gdyż kandydatów do zwycięstwa jest bardzo wielu, a wśród nich co nas najbardziej cieszy są reprezentanci Polski. Z kwalifikacji do pierwszych zawodów wybrałem trzy pary:
R. Freitag - K. Stoch 1 @ 1,50 Fortuna - We wszystkich parach stawiam na reprezentantów gospodarzy, którzy znajdują się od początku sezony w wysokiej formie. Do tego publiczność, która z pewnością już dziś licznie zgromadzi się, by dopingować swoich zawodników, powinna ich zmobilizować do dalekich skoków. Richard Freitag jest w najlepszej formie od początku kariery i wydaje się głównym faworytem do triumfu. Kamila dyspozycja idzie w górę, ale to na Niemca może jeszcze nie wystarczyć.
K. Geiger - M. Kot 1 @ 1,57 Fortuna - Tutaj typ przeciwko Maćkowi, którego forma jest daleka od optymalnej. Był to widać chociażby podczas MP, gdzie skakał zupełnie bez poweru. Geiger to średni zawodnik, ale potrafi oddać daleki skok, z pewnością przed własnymi kibicami będzie się chciał pokazać.
M. Eisenbichler - J. Kobayashi 1 @ 1,65 Fortuna - Najtrudniejsza para moim zdaniem, ale zaufam Markusowi, który potrafi skakać świetnie, tylko gorzej z powtarzalnością. Japończyk to z kolei jedna z rewelacji sezonu i może sporo namieszać. Sądzę jednak, że Niemiec przygotowywał szczyt formy między innymi na TCS i będzie chciał wypaść jak najlepiej. A najlepiej zacząć realizować ten plan już od kwalifikacji.
 
pinio1111 81,5K

pinio1111

Użytkownik
Najlepszy w grupie &quot;dziadków&quot;
Simon Amman - 3,5 STS
Jak dla mnie kurs rewelacja. Popatrzmy na rywali w tej grupie: Hula, Damjan, Fettner, Kasai, Kornilov. Dla mnie ten typ to prezent od buka. Cóż Stefanek, któremu bardzo kibicuję, został mistrzem Polski i dzięki temu kursy na niego poszybowały znacznie w dół. Tylko czy należy przywiązywać do tego wielką wagę? Moim zdaniem nie! Hula skakał rewelacyjnie w Wiśle i wielkie gratulacje dla niego za pokonanie Kamila, jednak to zupełnie co innego niż oddanie 8 równych skoków na przestrzeni tygodnia. Skocznia w Wiśle pasuje Stefanowi, czego dowodem jest 7 miejsce w inauguracji tegorocznego pucharu świata. Później już tak rewelacyjnie nie było i myślę że teraz będzie podobnie. Co do Damjana to koledzy wyżej już wszystko napisali. Fettner jest w tym sezonie zdecydowanie pod formą i nie widać jakichkolwiek przesłanek, żeby w najbliższym czasie miało to się zmienić. Kasai i Kornilov również niczym jeszcze nie zabłysnęli i na TCS raczej będą w trzeciej dziesiątce. Natomiast co do Simona, to widać stopniowy progres w jego skokach. Oczywiście nie będzie zaliczany do faworytów turnieju, ale na pierwszą 15 stać go jak najbardziej. Dla mnie to bardzo dobry typ, z bardzo wysokim kursem w stosunku do ryzyka. Owszem to są skoki i jedną nieudana serią można pogrzebać cały wysiłek, ale biorąc pod uwagę doświadczenie Szwajcara jestem w stanie zainwestować trochę grosza w to zdarzenie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom