>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2018/2019 (28.12.2018 - 06.01.2019)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Pozostało około półtora tygodnia do rozpoczęcia jednego z najważniejszych turniejów tego sezonu. Przez lata Turniej Czterech Skoczni nabierał renomy i dla wielu zawodników przełom roku jest jednym z najważniejszych momentów w całym sezonie.
Ostatnie lata to miłe chwilę dla polskich kibiców ponieważ przez ostatnie dwa lata triumfował Kamil Stoch. W ostatnim sezonie zrobił to w pięknym stylu wygrywając we wszystkich konkursach powtarzając wyczyn Svena Hannawalda. Nie można zapomnieć też o podium Piotrka Żyły sprzed dwóch lat.
W tym roku wśród faworytów znów wymieniani są Polacy - Stoch i Żyła. Nie można zapomnieć o Japończyku Ryoyu Kobayashim, który zaczął fenomenalnie sezon, Niemcach - Karlu Geigerze czy Stephanie Leyhe. Na pewno wśród faworytów będą zawodnicy z Norwegii i Austrii, którzy zawsze wielką wagę przywiązywali do turnieju. Nie lekceważyłbym też doświadczonych zawodników, którzy najlepiej wiedzą jak dysponować siłami w tak ciężkim turnieju.
OBERSTDORF
Piątek, 28.12.2018
17:30 Odprawa techniczna (Oberstdorf + Ga-Pa)
Sobota, 29.12.2018
14:30 Oficjalny trening
16:30 Kwalifikacje
Niedziela, 30.12.2018
15:00 Seria próbna
16:30 Konkurs
GA-PA
Poniedziałek, 31.12.2018
11:45 Oficjalny trening
14:00 Kwalifikacje
Wtorek, 01.01.2019
12:30 Seria próbna
14:00 Konkurs
INNSBRUCK
Środa, 02.01.2019
18:00 Odprawa techniczna
Czwartek, 03.01.2019
11:45 Oficjalny trening
14:00 Kwalifikacje
Piątek, 04.01.2019
12:30 Seria próbna
14:00 Konkurs
BISCHOFSHOFEN
Sobota, 05.01.2019
13:00 Odprawa techniczna
15:00 Oficjalny trening
17:00 Kwalifikacje
Niedziela, 06.01.2019
15:30 Seria próbna
17:00 Konkurs
Macie już swoich faworytów którzy najlepiej przetrwają ten maraton? Kto Waszym zdaniem będzie walczył o zwycięstwo, a kto polegnie? Czy zawodnicy z naszej kadry znów przejmą ten konkurs? Zapraszam do przedstawiania swoich opinii, przemyśleń, długoterminowych typów, a gdy zacznie się konkurs analiz na poszczególnych skoczniach.
Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie poświęconym Turniejowi Czterech Skoczni organizowanym wspólnie z Fortuna. Pula nagród wynosi 1200PLN! Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://forum.bukmacherskie.com/forums/turniej-czterech-skoczni-2018-2019.627/
 
typ_byl_dobry 8,2K

typ_byl_dobry

Użytkownik
Żyła top 3 całego turnieju 2.15 STS
Jeszcze miesiąc temu parsknął bym śmiechem, gdyby ktoś wskazywał na Żyłę jako jednego z głównych faworytów do wygrania turnieju czterech skoczni. Metamorfoza Piotrka służy mu zdecydowanie. Piotrek w tym sezonie skacze równo i daleko, od początku sezonu same miejsca w top 6, a przecież żeby osiągnąć dobry wynik w TCS trzeba oddać 8 dobrych równych skoków. Nawet jest tendencja zwyżkowa bo w Engelbergu były 2 drugie miejsca. Z taką formą i takim skupieniem na swojej pracy, zwycięstwa w poszczególnych konkursach muszą w końcu przyjść. Żyła 2 lata temu już stał na podium TCS, więc te skocznie lubi i jak najbardziej mu odpowiadają.
Zawody w Titisee-Neustadt nie odbyły się więc skoczkowie mieli więcej czasu na przygotowania, jak widać w Engelbergu za wiele się nie zmieniło, więc nie spodziewam się znaczących zmian w TCS.
Najgroźniejsi rywale:
- Ryoyu Kobayashi - Mega forma i na tą chwilę jest w stanie w pojedynczym skoku zyskać kilkanaście punktów nad resztą, jednak 1.75 na jego wygraną w całym turnieju na pewno nie do gry. To młody skoczek bez większego doświadczenia. Nie wiadomo jak długo utrzyma swoją formę i czy poradzi sobie mentalnie w tak prestiżowym turnieju. Japończyk wygrał 4 konkursy w tym sezonie, co ciekawe 3 z nich dość zdecydowanie w drugi dzień zawodów. W pierwszych konkursach wygrywał tylko raz w wietrznym jednoseryjnym konkursie w Kuusamo. Czyżby Japończyk potrzebował większej liczby skoków a żeby przyzwyczaić się do skoczni i oddawać na niej optymalne skoki?
- Kamil Stoch - Jak na razie trochę poniżej oczekiwań. Sam w wywiadach podkreślał że Piotrek jest na razie dużo lepszy. W Engelbergu spodziewaliśmy się wystrzału jego formy, jednak nie zachwycił. Zwycięzcy poprzednich dwóch edycji i wielkiego mistrza na pewno nie można skreślać.
- Karl Geiger - Niespodziewany lider reprezentacji Niemiec. Pierwsza w karierze wygrana w Engelbergu, nie umniejszając tego sukcesu trzeba przyznać że miał świetne warunki w drugiej serii. Solidny zawodnik ale bez błysku.
- Forfang, Klimov - skoczkowie którzy na pojedynczych skoczniach oddają świetne skoki (Forfang w Rosji, Klimov w Wiśle) a na innych mają trudności. W mojej opinii nie odegrają znaczącej roli w turnieju.
- Stefan Kraft - We wszystkich rozegranych zawodach zdecydowanie przegrywał z Piotrkiem. On jednak myślę że na TCS może się dobrze przygotować, tylko czy na tyle żeby z miejsc 8-10 wskoczyć na podium?
- Johansson, Wellinger, Freitag - Nie powinni zagrozić.
Z poza faworytów jedyni w mojej opinii którzy mogą zaskoczyć to bracia Prevc czy Michael Hayboeck. Na tą chwilę Ci zawodnicy są parę ładnych metrów za Piotrkiem, trudno przypuszczać żeby skakali równo i daleko.
Dlatego wchodzę grubo na podium dla Żyły. Realne szanse są też na wygraną Piotrka w całym turnieju 7 fortuna, tu już stawka mniejsza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ciekawe spostrzeżenia kolegi. W większości zgadzam się, osobiście jednak chcę przyjrzeć się młodszemu z braci Kobayashi. Kurs na jego zwycięstwo w TCS poniżej 2,00.:wait: Granie czegoś takiego to popełnienie seppuku.
Najpierw przyjrzyjmy się jakie doświadczenie ma ten zawodnik w Pucharze Świata. W kadrze Japonii zaczął pojawiać się w 2016 roku ale są to tylko epizody na skoczni w Zakopanem czy Sapporo. Dopiero w sezonie 2016/17 już widywany na skoczniach był cały czas. Należy jednak oddać, że w tym sezonie nie zdobył ani jednego punktu choć przez cały sezon był w kadrze Japonii. Poprzedni sezon dobrze rozpoczął jego brat, a Ryoyu dopiero w drugiej części sezonu zaczął go zastępować i mieścił się w TOP15. Lato na niezłym poziomie, gdzie wygrał dwa konkursy na pięć startów. W tym sezonie w siedmiu konkursach, sześć razy na podium w tym cztery wygrane.
Czy kogoś on nie przypomina? Mi na myśl przychodzi od razu Domen Prevc z sezonu 2016/2017. Początek sezonu miał wyśmienity, na siedem konkursów przed TCS na podium pięć razy w tym cztery wygrane. Wtedy tak samo wielki faworyt TCS jak dziś Kobayashi. Skończyło się na tym, że w Oberstdorfie stracił szansę na walkę w turnieju i się posypało. Ten turniej to nie zwykły weekend skoków. Jest dwa tygodnie wolnego, zaczyna się myślenie i presja, bo to pierwszy raz w tym sezonie gdy ranga zawodów się podnosi. Do tego personalia są mocno rozpoznawalne, gazety piszą o faworycie. Japończyk podobno radzi sobie z tym ale ja nie wierzę, że można się odcinać od tego lub wszystko przyjmować z uśmiechem.
Moim zdaniem Ryoyu nie wytrzyma presji ani obciążania jakie trzeba przejść przez cały turniej. Bardzo rzadko było aby taki turniej wygrywał mało znany skoczek, który rozpoczynał skakanie na najwyższym poziomie. Ostatnim takim był Diethart który pojawił się tylko na ten turniej i ani przed ani po nie był w stanie powtórzyć takich skoków. Innego takiego w tym stuleciu nie znajdziemy.
Także podsumowując, ja nie widzę Japończyka jako zwycięzcy. Więcej, ja go nie widzę na podium turnieju za co płacą śmieszne pieniądze. Prócz Polaków nie ma już wielkich faworytów, a więc można spróbować zagrać na jakiegoś innego zawodnika, który może prezentować dobry poziom i wskoczy na podium turnieju. Kursy są zachęcające.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Pomiędzy engelbergiem a t4S przeważnie z tymi co młucą do świąt coś dzieje się złego. Jak ktoś jest uznaną firma to potrafi utrzymywać wielka formę ale przeważnie ona spada i przecież pamiętamy co stało się z Małyszem w 2001r czy właśnie wspomniany Domen. Kursy na Stocha to chyba promocja. On jest w turnieju niczym Real w LM. Może ma trochę niższa formę w obecnym momencie niż w poprzednich dwóch latach ale to dalej jest czub i idealna pozycja wyjściowa. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jessli Japoniec zacznie skakać trochę słabiej to nie widać specjalnie rywali. Utytułowani skoczkowie typu Kraft, Wellinger itd są z formą w lesie, skoczkowie typu Geiger,Forfang to nie ta półka i skoczkowie niezdolni do trzymania wielkiej formy dłużej. To co zostaje jeszcze Piotrek?Zasadniczo jeśli Kobayashi opadnie z sił to Stochowi wystarczy praktycznie obecna forma z lepsza stabilnością do wygrania turnieju swoim doświadczeniem i nie będzie musiał być na takim poziomie jak ostatnie dwa razy bo poziom ogólnie wydaje się być niski w tym sezonie. Oczywiscie jeśli ktoś tam nie wyskoczy co jest zawsze możliwe.
Stoch V@5,5 fortuna
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
W pełni zgadzam się z typem na Kamila. Jeżeli ktoś mówi że Kamil ma mniejsze szanse niż Kobayashi lub tym bardziej żyła jest po prostu zwykłym sezonowcem ????
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Stoch win @ 6.50 totolotek
Zgadzam się z przedmówcami , Kamil z konkursu na konkurs coraz mocniejszy , w tamtym roku gdy rozpoczynał sezon nie był w takiej formie jak teraz , a wygrał tcs bez mydła. Jedyny główny faworyt to Ryouyu , lecz myślę że w końcu w którymś skoku nie odpali . Drugą sprawą jest słaby styl lądowania Kobayashiego , co przy dalekim locie może spowodować upadek , a co za tym idzie kontuzja jak Freitag , gdzie wykluczy go z dalszej rywalizacji . Po trzecie to doświadczenie i chłodna głowa Kamila która w takich turniejach odgrywa kluczową rolę. Powoli do formy dochodzi Kraft i moim zdaniem to on będzie też groźnym rywalem do końcowego triumfu . Wczoraj zagrane bez podatku w totolotku , polecam.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Z pewnością Kamil jest jednym z głównych faworytów podczas zbliżającego się turnieju. Ma wszystko, doświadczenie, umiejętności, potrafi wznieść się na swoje wyżyny osiągając bardzo dobre odległości. Do tego przez ostatnie dwa lata on rządził w TCS.
Ja sądzę, że mocnym rywalem Kamila będzie Piotrek Żyła. Okres przygotowawczy do sezonu go zmienił i początek sezonu miał lepszy od Stocha. Piotrkowi nie trafiały się gorsze skoki i cały czas pokazywał się z dobrej strony. Jest zawodnikiem doświadczonym i gotowym na kolejny sukces. Bardzo możliwe, że to Polacy między sobą rozegrają ostateczny triumf w turnieju. Na temat Japończyka już pisałem wcześniej, więc nie będę się powtarzał. Ja go nie widzę w czołówce i sądzę, że po Nowym Roku forma zacznie z niego schodzić. Znak zapytania przy nazwisku Forfanga, Freitaga i Krafta. Pierwszy potrzebuje stabilizacji dobrych skoków co w TCS jest nieuniknione. Fraitag w konkursach na tą chwilę jeszcze nie najlepiej ale treningi i kwalifikacje już w czołówce jest. Podobnie jest z Kraftem. Zapowiada się bardzo ciekawy turniej gdzie niezwykle ciężko będzie określić podium.
 
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Zgadzam się z przedmówcami, że nie warto grać Kobayashiego po kursie w tej chwili 1.82 w Fortunie, ale szczerze mówiąc przed konkursem w Oberstdorfie bałbym się grać na zwycięstwo któregoś z zawodników. Stoch w wysokiej formie, ale coś nie pozwala mu daleko odlecieć, trochę nie ma takiego błysku jak chociażby w poprzednim sezonie, chociaż oczywiście jeśli będzie skakał równo w każdym konkursie to szanse będą duże, Żyła świetna forma, w końcu już raz stał na podium TCS, tylko czy utrzyma ją przez cały turniej, bo przecież to nie jest zwykły weekend ze skokami, kiedy skacze się 3 dni i tydzień przerwy, tylko skakanie co dzień, no tylko jeden dzień odpoczynku, kiedy zawodnicy przenoszą się z Niemiec do Austrii. No i jest Kobayashi, który od początku sezonu skacze równo i jest bardzo groźny, nawet jak przytrafi mu się gorszy konkurs (gorszy w jego wykonaniu mam na myśli miejsce poza podium, ale w pierwszej 10), to jest w stanie spokojnie w innym odrobić wszystko bijąc konkurencję na głowę. Innych zawodników jeśli chodzi o zwycięstwo nie brałbym pod uwagę, bo skaczą naprawdę różnie, nawet patrząc na klasyfikację generalnej PŚ w tym momencie, to poza czołową trójką kolejne miejsca zajmują 4. Geiger, 5. Forfang, 6. Leyhe, 7. Klimov, 8. Johansson, 9. Wellinger, 10. Zajc, a z nich wszystkich tylko Geiger z Forfangiem utrzymywali dobrą i równą formę, chociaż i Forfangami przytrafiają się gorsze skoki, a dla Geigera będzie to najlepszy sezon w karierze, bo już w tym momencie ma 327 pkt na koncie, a jego najlepszy wynik z poprzedniego roku to 427 pkt, więc też nie wiadomo jak wytrzyma ten wysiłek. Jeśli tu ktoś nie zaskoczy formą, to rywalizacja rozstrzygnie się między Kobayashim, Stochem i Żyłą, dwóch Polaków gram na podium, ale też za drobne spróbuję zwycięstwa każdego z nich (nawet tej nocy śniło mi się, że Żyła wygra TCS, stąd między innymi chęć napisania tego postu), bo kursy są bardzo atrakcyjne.
Stoch miejsca 1-3 @ 1.90
Żyła miejsca 1-3 @ 2.05
Stoch wygra TCS @ 5.50
Żyła wygra TCS @ 7.00 - Wszystkie kursy brane z Fortuny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Według mnie to będzie wyglądać tak.
Faworytów do końcowego triumfu jest trzech. Jeżeli Kobayashi utrzyma formę, nie widzę innej możliwości aniżeli właśnie Japończyk i dwóch Polaków stojących na podium. W mojej opinii największym faworytem jest Żyła. Od początku sezonu skacze bardzo równo, nie ma słabszych startów. Brakowało mu jeszcze odrobiny szczęścia żeby wygrać pojedynczy konkurs, ale prędzej czy później musi to nastąpić.
Tak jak wyżej pisaliście, Kobayashi to trochę niewiadoma. Zapewne nie spuści z tonu tak bardzo, żeby nie kręcić się w okolicach podium. O ile w ogóle jego forma pójdzie w dół.
Stoch - pewniak do podium. Doświadczenie, umiejętności, a do tego słabość największych rywali.
Nie rozpatrywałbym tutaj Freitaga, jak widziałem wyżej. Myślę, że jeśli ktoś z Niemców to może to być Geiger, ale nie wiadomo czy on wytrzyma presję, zwłaszcza, że 2 pierwsze konkursy u siebie.
Kraft się poprawił, ale raczej nie zagrozi Polakom. Może być w pierwszej 6, ale nic więcej.
Zostaje jeszcze Forfang. Skacze bardzo dobrze, ale ma pojedyncze wpadki, a jak wiadomo na TCS nie można sobie pozwolić na zawalenie chociażby jakiegoś skoku, bo później można tego nie odrobić. Jak dla mnie miejsce 4 jest dla niego. Robert J, do mnie nie przemawia w tym sezonie. Jego skreślam.

Podsumowując.
Żyła, Stoch i Kobayashi na podium. Przy założeniu, że Japończyk obniży loty, Polacy rozstrzygną wygraną między sobą, a tutaj stawiam na Żyłę.
Forfang czwarty, Geiger piąty, Kraft szósty.
Tak to widzę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
kary12 2,7K

kary12

Użytkownik
W tym sezonie turniej czterech skoczni zapowiada się naprawdę emocjonująco. Faworytem oczywiście Ryoyu i tutaj nikt chyba nie ma, co do tego wątpliwości, typ ma sezon życia i jak na razie większość konkursów może zaliczyć do bardzo udanych. Czasami bywa, że ktoś kompletnie niespodziewanie wygrywa taki konkurs (Diethart Hi!), moim zdaniem w tym roku taką niespodzianką może być Karl Geiger, nie mówię od razu, że Niemiec wygra ten turniej, ale szanse na podium ma dość spore. Nasza kadra też w tym sezonie naprawdę nieźle, Piotrek Żyła chyba zdziwił każdego takim startem sezonu, Kamil jak zwykle zaczyna całkiem nieźle. Moim zdaniem to będzie bardzo zacięta walka w tym sezonie o zwycięstwo turnieju między czterema może pięcioma skoczkami.
Trzeba także zaznaczyć, że mieliśmy krótką przerwę między konkursami, na wielu skoczków może to wpłynąć pozytywnie. Odpoczną potrenują na własnych skoczniach i wrócą w bardzo dobrej formie. Innych natomiast może wybić to z rytmu, np. Ryoyu, chociaż mi się wydaję, że on tak wysoką formę utrzyma jeszcze przez kilka konkursów. Jeśli chodzi o mnie stawiałbym na top3 Piotrka Żyły, kurs jest naprawdę bardzo dobry, a dla mnie to kandydat numer dwa zaraz po młodym japończyku do zwycięstwa TCS. To pierwszy tak dobry sezon młodego japończyka, więc nie wiadomo jak to z nim będzie. Może wygrać cztery konkursy bez szans zbliżenia się do niego, a moze kompletnie spaść z formy i skończyć w jakimś top20. Myślę, że to będzie jeden z lepszych turniejów od lat.
Jeśli chodzi o faworytów. Ryoyu, Piotrek, Kamil, Forfang, Kraft, Geiger. Bukmacherzy oceniają to całkiem podobnie. Myślę, że pierwszy konkurs powinien nam bardzo dużo powiedzieć, trzeba też zobaczyć treningi, kwalifikacje. Całkiem też niezły kurs jest na Timi Zajca w H2H z Anti Aalto. Aalto co prawda skacze całkiem nieźle, na pewno Finowie mogą być dumni, że wreszcie ktoś chociaż dostaje się do top30 konkursów, ale dla mnie jeszcze nie jest na tyle dobry, aby rywalizować z tymi najlepszymi. Kraft niby cały czas znajduje się w konkursach jak jeden z faworytów, ale nigdy nie kończy tych konkursów jakoś świetnie. Dałem go do grona faworytów, bo to przecież Kraft, ale nie wydaję mi się, aby wygrał. Forfang skacze też naprawdę dobrze i nie zdziwiłbym się, gdyby skończył w top3 albo może nawet wygrał. Na razie są to takie przypuszczenie względem tego, co wydarzyło się w tym sezonie, poczekajmy do pierwszych treningów i zobaczymy kto zachował formę, a kto wskoczył na wyższy poziom. Pamiętajmy też o Kamilu, który zawsze na najważniejsze imprezy jest najlepiej przygotowany. Moje top 10. Żyła, Kobayashi R., Geiger, Forfgang, Stoch, Kraft, Wellinger, Zajc, Johansson, Lindvik. Więcej przemyśleń po pierwszych skokach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Głównym faworytem do wygranej w tegorocznej TCS jest Kamil Stoch ponieważ jako jedyny z poważnych kandydatów jest blisko mistrzowskiej formy. Jeżeli miałbym obstawiać kto może mu zagrozić wskazalbym tutaj na forfanga i wellingera. Dopiero w dalszej kolejności wskazalbym kobayashiego czy żyle. Polecam grać wszystko przeciwko kobayashiemu bo kursy na niego to zart. Oczywiście nie w parach z jakimiś geigerami czy klimovami ale to oczywiste
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Piotr Żyła TOP3 TCS 2,85 forbet
W drugi dzień świąt odbyły się Mistrzostwa Polski gdzie Piotrek się nie popisał. Słaby skok treningowy obarczony obniżoną belką i słabe skoki w konkursie przez co dopiero 6. miejsce. W drugim skoku zawodów widać było już większą chęć do skakania, jego odległość trzecia w tej serii. Mam przeczucia, że Piotrek luźno podszedł do tego konkursu. Nie przejmował się skokami czego nie można powiedzieć o Kamilu, który po słabym lądowaniu w I serii miał krzywą minę. Żyła w tym sezonie jest bardzo równy. Najgorsza pozycja to 6. na inaugurację w Wiśle. Najczęściej z naszych stawał na podium. Do tego jest doświadczony i dojrzały aby wygrywać co pokazały poprzednie sezony - medal MŚ czy drugie miejsce w TCS sprzed dwóch lat. Piotrek ma swoje minuty, odmienił się mentalnie. Za tym poszły automatyzmy, które widać było na dotychczasowych skoczniach.
Moim zdaniem jego największym rywalem w turnieju będzie Stoch. Kamil jak szwajcarski zegarek wyciąga najlepszą formę pięć minut przed rozpoczęciem TCS. Po MP kurs na Piotrka wzrósł co pobieram bo ten wynik to tylko brak zaangażowania na 100% w ten konkursie który odbywa się w święta i może trochę zasłona dymna przed ważniejszymi startami. Nawet buki zagraniczne nie oferują tak ładnego kursu na tą chwilę, a pamiętajmy, że to typ na podium Polaka w całym turnieju.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Piotr Żyła TOP3 TCS 2,75 Fortuna
W drugi dzień świąt odbyły się Mistrzostwa Polski gdzie Piotrek się nie popisał. Słaby skok treningowy obarczony obniżoną belką i słabe skoki w konkursie przez co dopiero 6. miejsce. W drugim skoku zawodów widać było już większą chęć do skakania, jego odległość trzecia w tej serii. Mam przeczucia, że Piotrek luźno podszedł do tego konkursu. Nie przejmował się skokami czego nie można powiedzieć o Kamilu, który po słabym lądowaniu w I serii miał krzywą minę. Żyła w tym sezonie jest bardzo równy. Najgorsza pozycja to 6. na inaugurację w Wiśle. Najczęściej z naszych stawał na podium. Do tego jest doświadczony i dojrzały aby wygrywać co pokazały poprzednie sezony - medal MŚ czy drugie miejsce w TCS sprzed dwóch lat. Piotrek ma swoje minuty, odmienił się mentalnie. Za tym poszły automatyzmy, które widać było na dotychczasowych skoczniach.
Moim zdaniem jego największym rywalem w turnieju będzie Stoch. Kamil jak szwajcarski zegarek wyciąga najlepszą formę pięć minut przed rozpoczęciem TCS. Po MP kurs na Piotrka wzrósł co pobieram bo ten wynik to tylko brak zaangażowania na 100% w ten konkursie który odbywa się w święta i może trochę zasłona dymna przed ważniejszymi startami. Nawet buki zagraniczne nie oferują tak ładnego kursu na tą chwilę, a pamiętajmy, że to typ na podium Polaka w całym turnieju.
Rzeczywiście to byłby dobry kurs, ale pragnę zauważyć, że kurs na pudło Żyły na cały konkurs TCS jest 2,15 po odjęciu tylko 1,9, natomiast 2,75 jest na konkurs w Oberstdorfie. Zamieszczam aktualne kursy z fortuny.
Oooo wydaje mi się, że forbet daje niezły kurs na Żyłkę TOP3 po odjeciu podatku 2,5 wychodzi. Dla tych co chcą pograć to będzie dobra opcja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Karl Geiger TOP6 TCS kurs 2,25 unibet
Później dopiszę krótką analizę, ale wydaje mi się ten kurs trochę przeszacowany, gdzie w fortunie, totomix czy milenium kurs na Karla w TOP 6 to jedyne 1,45 co daje nam zaledwie po odjeciu podatku 1,27!!!:drunk: Jeżeli ktoś uważa, że Forfang też zajmie czołowe miejsca w całym turnieju to też jest sympatyczny kurs 2,15 unibet w ziemniakach zaledwie 1,57
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
W forbecie to sobie można nawet kontrować Żyłę po 11 na wygraną całego turnieju. Mam 6.50 bez podatku w totolotku na Kamila, co było abstrakcją, żeby w taki sposób to wystawić (Stocha z Żyłą równo po 6,50) MP w Zakopanym obnażyły nasze polskie &quot;firmy&quot;. W zasadzie od początku mnie dziwiło, czemu tak mocno wszyscy w Polsce faworyzują japończyka. Dopiero teraz te kursy jakoś wyglądają, gdzie odpycha już z kolei granie na Kamila, a tak przez dobry tydzień zrobili wszystko by każdy rozumny człowiek wjechał w naszego mistrza, który tą dwójkę bije na głowę jeśli chodzi o poziom doświadczenia i osiągnięć. Ochy i achy na pewno wskazane dla japońca, ale 4 konkursów to on moim zdaniem nie wytrzyma, gdzieś z tych 8 skoków powinien nie unieść. Z resztą nie ma co gdybać, tylko brać valju i czekać. Nikt nie będzie przecież płakał po przestrzeleniu takich betów jak Stoch @6,50 i Żyła @9,68. Miałem nawet pomysł brać w dubla podium Stocha i Żyły @4,00 ale ja Żyle nigdy na tyle nie zaufam żeby jakoś mocno na niego liczyć, nawet teraz gdy &quot;odmienił&quot; swoje życie i zdecydowanie poprawił jakość swoich skoków względem tych kiczowatych pomysłów za Kruczka. To nie będzie nigdy ta sama liga co Stoch. Wyobraźmy sobie sytuację, że ostatni konkurs albo lepiej, ostatnia seria skoków decyduje o zwycięstwie i będą skakać jeden po drugim, głowa najmocniejsza wiadomo u kogo. Jutro piątek, można jeszcze poszukać czegoś w totolotku.
Ciekawą sprawą wydaję się wytypowania najlepszego skoczka ze Słowenii. Co firma to inaczej traktują faworyta. A fakty są na tą chwilę takie, że Zajc wygrał Mistrzostwa Słowenii, Domen średnio, a Peter w ogóle nie startował z powodu choroby.
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Obersdorf (konkurs główny)
Andreas Wellinger zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce @ 1,85 Fortuna

Początek sezonu w wykonaniu Andreasa Wellingera nie najlepszy, ale Turniej Czterech Skoczni z pewnością jest dla niego jedną z imprez docelowych w tym sezonie. Bez wątpienia jest to skoczek, który potrafi dobrze wypaść na ważnych zawodach. Sądzę, że jego forma będzie iść w górę i zacznie na stałe gościć w pierwszej dziesiątce, szóstce a może nawet i na podiach. Z zapowiedzi wynika, że podczas konkursu głównego wiatr może trochę kręcić i nie sądzę aby na własnej skoczni Niemiec został puszczony w niekorzystnych warunkach, co jeszcze bardziej skłania mnie do obecności Wellingera w pierwszej dziesiątce.
⛔ Przegrany
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Stoch - Geiger typ 1 kurs 1.45 Fortuna
Engelbergu Kamil Stoch zajął trzecie miejsce, gdzie wyprzedził swojego przeciwnika, którego podałem w typie o jedną pozycję. Po pierwszej serii różnica była dość spora, ale Geiger poprawił swój pierwszy skok i nie wiele brakowało a zajął by miejsce na podium. Dzień wcześniej także w Engelbergu Geiger po pierwszej serii zajmował dopiero piątą pozycję a cały konkurs wygrał. To na pewno spora niespodzianka a nasz Kamil był dopiero na pozycji dziewiątej. Niżny Tagił Kamil dwukrotnie wyprzedził swojego rywala w dwudniowym konkursie. Do tego dochodzi również konkurs, który odbył się w Zakopanym i Kamil popisał dwoma bardzo równymi skokami co dało mu pierwsze miejsce w Polskim konkursie. Turniej Czterech Skoczni rządzi się swoimi prawami wśród skoczków to bardzo ważny turniej gdzie na pewno nikt nie odpuści. Mimo to Kamil ma większe doświadczenie. Wygrywał już wiele razy ważne konkursy i według mnie Turniej Czterech Skoczni mimo ostatniej słabszej minimalnie formy to będzie zaliczał jako występ na plus. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Obersdorf (konkurs główny)
Maciej Kot vs Jakub Wolny 1 1,85 Efortuna

Maciej Kot w tym sezonie bardzo slabo (49 miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu świata) , Kuba Wolny jak do tej pory najlepszy sezon w karierze... Pomimo to uwazam ze w tej parze faworytem jest Maciej. Jest to zawodnik z duzo wiekszymi osiagnieciami, ktory ma juz na swoim koncie miejsca na podium oraz na nawet zwyciestwo w zawodach rangi Pucharu Świata. W Engelbergu bylo widac juz nieco zwyzke formy Macieja Kota, ktory byl lepszy w kwalifikacjach do obu konkursow oraz w pierwszym konkursie. W drugim konkursie ewidentnie skok mu nie wyszedł. W drugi dzień świąt zostały rozegrane mistrzostwa Polski w których w obu seriach minimalnie lepszy był Kot. Oprócz tego Kot skocznie w Obersdorfie całkiem lubi. Pomimo niezbyt dobrej formy w poprzednim sezonie Maciej zajął 15 miejsce, dwa lata temu był 12. Myślę , że Kot jest faworytem w tym starciu.
 
Do góry Bottom