>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2018/2019 (28.12.2018 - 06.01.2019)

otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Panowie jak by ktoś chciał pograć to Stoch wisi po 2.19 na Unibecie w parze z Eisenbichlerem. Niemiec już poza swoimi skocznami już nie jest tak wybitny. Dochodzi do tego presja, której spodziewam się,że nie wytrzyma. Dziwi mnie fakt,że nadal jest tak wysoko ale to już chyba ostatnie zawody utrzyma się na podium. Value jest na pewno duże, po za tym Fortuna wystawi coś około 1.7 na Kamila 1.9 na Eisenbichlera co daję nam surebeta więc warto.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Zografski - Wolny 1. seria (KO) 1,55 fortuna ✅ 25-34



To w miarę młode towarzystwo zmierzy się w pierwszej serii konkursu w Insbrucku. Bułgar ten sezon zaczął pozytywnie, regularnie zdobywając punkty Pucharu Świata. W T4S do tej pory skakał we wszystkich seriach konkursowych ogrywając w parach pierwszej serii Niemców - Hamanna i Freitaga. Dzisiejsze treningi i kwalifikacje mocno na stronę Zografskiego. Za każdym razem lądował on około 5 metrów dalej od swojego rywala z pary. Kuba trafił na dobre warunki w pierwszej serii konkursu noworocznego w GA-PA dzięki czemu powalczył ostatecznie o dobrą pozycję. Widać jednak, że skoki zaczynają na nim wywierać coraz większe zmęczenie i już nie są tak dobre jak parę tygodni temu. Z pewnością stać go na solidność i co ważne powtarzalność ale Bułgar na tą chwilę jest lepiej przygotowany do sezonu potrafiąc wykorzystywać warunki w jakich skacze.



Forfang - Koudelka 2,20 fortuna ✅ 21-9

Naprawdę krótko. Romek ostatnie dni w ostrym gazie. Zaczyna ocierać się o podium. Skacze bardzo dobrze, na wysokiej trajektorii, a więc nogi mocno pracują na progu. Dziś także bardzo dobre skoki w obu seriach treningowych i drugie miejsce w kwalifikacjach. Przed rozpoczęciem turnieju myślałem, że Forfang będzie jednym z faworytów, a on słabiutko skacze. Treningi na swoim poziomie więc pozycje &gt;20. W kwalifikacjach mu powiało i zakończył jako trzeci ale żeby takie pary skręcać? Grać trzeba na Romana i nie żałować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
R 624,2K

rjastrzab

Użytkownik
Innsbruck - zwycięzca pierwszej serii wygra konkurs Tak Kurs 1,85
Choć byłem sceptyczny co do utrzymania formy i wytrzymania presji przez Kobayashiego to turniej pokazuje, że Japończyk trzyma się mocno. Potwierdzają to jego kolejne wygrane. I daje radę utrzymywać liderowanie po pierwszej serii do końca zawodów. Tak tez przewiduję na trzeci konkurs w Insbrucku. Pierwsze miejsce po pierwszej serii to zawsze trochę zapasu punktowego przed decydującą rozgrywką i możliwość obserwowania przeciwników i aktualnej sytuacji w tabeli. Przy dobrym układzie drugi skok może być tylko formalnością i postawieniem przysłowiowej kropki nad i. Liczę, że lider po pierwszej serii wygra całe zawody i będzie to Japończyk.
 
ferguson2 652,6K

ferguson2

Typer
edit: mój blad, zgadza sie
Kobayshi wygra@ 1.65 fortuna
Japończyk udowodnia, ze jest w genialnej formie i wszystko wskazuje na to że po raz kolejny znajdzie się podium. W kwalifikacjach był poza zasięgiem pozostałych skoczków. Na treningach również prezentował się świetnie. Kobayashi wygrywa ostatnio wiele turniejów, w moim przekonaniu jeżeli zawodnik skacze tak regularnie dobrze to i przy korzystnych warunkach potwierdzi jutro dlaczego jest liderem Pucharu Świata. Ciężko napisać coś negatywnego na temat Japończyka. Siegel raczej nie zdoła pokonać tak dobrego Kobayashiego w 1 serii. Należy podkreślić, że Kobayashi jest w bardzo zrównoważonej formie, nie widać u niego regresu, a wręcz przeciwnie jet faworytem numer. Ten pierwszy skok jest ważny i myślę, że Kobayashi przeskoczy resztę czołówki w pierwszej serii.
 
dx2 222,3K

dx2

Użytkownik
Roman Koudelka TOP 3 (klasyfikacja koncowa) @3.85

Moim zdaniem Czech zaczal naprawde dobrze skakac i w mojej opinii moze on byc kandydatem do staniecia na pudle na koniec TCS. Dzis kwalifkacje i treningi czolowka, wydaje mi sie, ze dobrze to wyglada. Dwa konkursy do konca, teoretycznei 4 skoki i z tak dobra forma wroze mu miejsce w czolowej trojce po konkursie z Bischofshofen.
 
B 45,5K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
R. Koudelka - D.Kubacki. 1 @1,75 fortuna
Stawiam w tej parze na Czecha, ktory w klasyfikacji turnieju 4 skoczni jest na 5 miejscu . Caly czas z szansami na podium , jego forma mnie zadziwia. Gosc nie psuje skokow. Na Austriackiej skoczni w pierwszym treningu 5 miejsce 126,5m . W drugim treningu 12 miejsce 119m. W kwalifikacjach 2 miejsce 124,5m przegral tylko z rewelacyjnym Japonczykiem.
Dawid prezentuje sie najlepiej z Polakow na tym turnieju. Jest 3 na ta chwile w klasyfikacji turnieju. Podium napewno byloby jego ogromnym sukcesem. Obiektywnie patrzac nie sadze aby sie utrzymal na tym miejscu tym bardziej ze gonia go bardzo dobrzy zawodnicy z mała strata. Miedzy innymi Nasz mistrz Kamil Stoch. Pierwszy trening 10 miejsce 117m. W drugim treningu 16 miejsce 119m. W kwalifikacjach 7 miejsce 121m.
W kazdym skoku na bergisel Czech byl lepszy od Polaka , mysle ze w konkursie bedzie podobnie , wiadomo w konkursie bedzie wazna psychika z tym u Dawida nie jest najlepiej . Mysle ze Koudelka jutro powalczy o top5 .
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Kubacki - Johansson typ Kubacki kurs 1.70 Fortuna
Typ na konkurs który odbędzie się 04.01.2019r.
Kubacki to jak na razie jedyny Polski skoczek, który liczy się do walki o czołowe miejsca w Turnieju Czterech Skoczni. Kubacki po dzisiejszych kwalifikacjach zanotował bardzo dobry wynik zajmując siódmą pozycję w dzisiejszej tabeli. Jego rywal zajął dopiero dwudzieste pierwsze miejsce. Kubacki jest w bardzo dobrej formie. Jutro będzie zapewne lekka presja ponieważ pozostały dwie skocznie gdzie Kubacki musi dać z siebie maksimum. Pokazał dzisiaj w kwalifikacjach Eisenbichler, że z presja chodz były to tylko kwalifikacje to ciężko mu sobie z tym poradzić. Kubacki zarówno w kwalifikacjach jak i w konkursie radził sobie jak dotąd naprawdę przyzwoicie. Jak wiemy Kubacki stoi przed wielką szansa osiągnięcia dużego kroku w swojej karierze. Na pewno nie chce zmarnować tej szansy, ale taki skoczek, który na pewno wie, że może pokazywać dalekie skoki, ale czuje że po dwóch skoczniach nie zdawał sobie sprawy, że będzie zajmował tak wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Powiem tak Kubacki może odnieść sukces, ale że tak powiem nie ciąży na nim taka presja jak na skoczkach którzy już takie trofea zrobywali. Kubacki może uczynić swój ogromny krok tak jak mówiłem w swojej karierze ale mimo wszystko ten skoczek i tak zrobił już bardzo wiele. Na jutro typuje że pokona Norwega i zajmie miejsce pozwalające mu nadal walczyć o najwyższe cele. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
D. Huber - A. Wellinger 1.30 (1 seria KO) Fortuna
Idealny kurs do jakiegoś dubla lub tripla i wystawiony tak &quot;duży&quot; chyba tylko za nazwisko Niemca bo w TCS skacze tragicznie, poza 10 miejscem w kwalifikacjach do pierwszego konkursu. W obu konkursach nie wszedł do drugiej serii zajmując miejsca 39 i 32. Dzisiaj wszedł do konkursu z 47 miejsca i brakowało ledwie 1.5 metra i by się nie zakwalifikował. Huber znajduje się na drugim biegunie i zajmuje 10 miejsce w TCS i dzisiejsze 4 miejsce w kwalifikacjach tylko to potwierdza, w każdym z 5 &quot;ważnych&quot; skoków (kwale i konkurs) był dużo lepszy od Wellingera i jutro będzie podobnie.
A. Aalto - S. Hula 1.27 (1 seria KO) Fortuna
Kolejny bardzo dobry kurs do dubla lub tripla w połączeniu z Huberem. Stefan bardzo słaby w tym sezonie I ledwie 3 razy załapał się do drugiej serii jednak nigdy nie będąc na wyższym miejscu niż 20. W turnieju 4 skoczni zajmuje zaszczytne 3 miejsce od końca wśród zawodników, którzy oddali 2 skoki, dwukrotnie zajmując 43 miejsce. Fin w tym sezonie skacze bardzo równo w okolicach 10-20 miejsca, poza trzema wyjątkami jednak dwa z nich to loteryjne konkursy w Kuusamo. W każdym z liczących się skoków w TCS był znacznie lepszy od Stefana i nie widzę wielkich szans w tej parze dla naszego rodaka.
 
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
D. Huber - A. Wellinger 1.30 (1 seria KO) Fortuna
Idealny kurs do jakiegoś dubla lub tripla i wystawiony tak &quot;duży&quot; chyba tylko za nazwisko Niemca bo w TCS skacze tragicznie, poza 10 miejscem w kwalifikacjach do pierwszego konkursu. W obu konkursach nie wszedł do drugiej serii zajmując miejsca 39 i 32. Dzisiaj wszedł do konkursu z 47 miejsca i brakowało ledwie 1.5 metra i by się nie zakwalifikował. Huber znajduje się na drugim biegunie i zajmuje 10 miejsce w TCS i dzisiejsze 4 miejsce w kwalifikacjach tylko to potwierdza, w każdym z 5 &quot;ważnych&quot; skoków (kwale i konkurs) był dużo lepszy od Wellingera i jutro będzie podobnie.
A. Aalto - S. Hula 1.27 (1 seria KO) Fortuna
Kolejny bardzo dobry kurs do dubla lub tripla w połączeniu z Huberem. Stefan bardzo słaby w tym sezonie I ledwie 3 razy załapał się do drugiej serii jednak nigdy nie będąc na wyższym miejscu niż 20. W turnieju 4 skoczni zajmuje zaszczytne 3 miejsce od końca wśród zawodników, którzy oddali 2 skoki, dwukrotnie zajmując 43 miejsce. Fin w tym sezonie skacze bardzo równo w okolicach 10-20 miejsca, poza trzema wyjątkami jednak dwa z nich to loteryjne konkursy w Kuusamo. W każdym z liczących się skoków w TCS był znacznie lepszy od Stefana i nie widzę wielkich szans w tej parze dla naszego rodaka.
W Totomixie 1.40 na A. Aalto,
Po 24 bez podatku gramy, tym bardziej sie oplaca.
Pozdro
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Sato - Klimov 1 ko @ 1,41 fortuna
Dobra opcja na pierwsza serię. Wydaje się para wyrównana. Pojedynek dwóch młodych skoczków. Zawodnicy w w dwóch poprzednich konkursach TCS notowali podobne wyniki. W pierwszym konkursie Yukiya Sato zajął 15.miejsce z kolei Evgeniy Klimov był 20. Różnica była wyraźna aż 14,4 punktów. W noworocznym konkursie lepsze miejsce zajął Rosjanin. 16-17. W konkursie w Gapa różnica była mniejsza zaledwie 0,4 punkt. Wydaje się, że Japończyk prezentuje równiejszą dyspozycję. Jak to wyglądało na trzeciej skoczni. Yukiya Sato w pierwszym treningu uplasował się na 17. miejscu razem z Danielem Andre Tande. Evgeniy Klimov był na odległym miejscu 41. miejscu. W drugim treningu Rosjanin oddał nieco lepszy skok. 33. miejsce 114.0 m. Japończyk nie brał udziału w drugim treningu. W kwalifikacjach Japończyk ponownie zajął solidne miejsce w drugiej dziesiątce (15.) Rosjanin oddał podobny skok jak w seriach próbnych i nie był to kolejny raz dobry skok. Jest spora szansa na powodzenie typu. Na niepowodzenie typu mogą wpłynąć warunki w jutrzejszym konkursie. Wspomniane warunki miały dzisiaj bardzo duży wpływ na wyniki dzisiejsze kwalifikacje. Warunki atmosferyczne mają być jutro podczas konkursu podobne jak dzisiaj. Jeżeli warunki nie będą decydowały o wynikach w dużym stopniu to sportowo Japończyk spokojnie pokona Rosjanina, który na początku sezonu prezentował bardzo dobrą dyspozycję, która znacznie pogorszyła się. Dobra dyspozycja z początku sezonu Klimova pozwala mu plasować się na wysokiej pozycji w kwalifikacji generalnej. Kurs fajny, ale mały.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
K. Geiger - P. Żyła 1,57 forBet ✅ 24 - 42
Pojedynek czwartego z drugim zawodnikiem klasyfikacji generalnej. Jednak w Turnieju Czterech Skoczni tych dwóch panów nie ma w ścisłej czołówce. Niemiec jest 12 a Piotrek 8. Czemu więc stawiam w tej parze na Geigera? Wydaje mi się, że większy spadek formy widać u Żyły. Przed TCS 5/7 konkursów na podium ale w samym Turnieju już tak dobrze nie jest. 6 na inaugurację i 11 w Ga-Pa,, gdzie pierwszy raz znalazł się poza pierwszą 10. Te wyniki pokazują delikatny spadek formy Polaka. Jeszcze słabiej prezentował się na dzisiejszych treningach i kwalifikacjach, gdzie zajmował miejsca w 3 i 4 dziesiątce.
Karl również nie skacze tak jak przed TCS. Po konkursach w Engelbergu miał wszystkie zawody ukończone w czołowej 10. A na Turnieju miejsca 12 i 19. Jednak dzisiejsze skoki wyglądały u Niemca znacznie lepiej niż w przypadku Żyły. W treningach 11 i 18, a w kwalifikacjach wysokie 6 miejsce. Wciąż twierdzę, że Karl skacze równo i jest powtarzalny. Geiger będzie w 1 serii konkursowej skakał z Polaskiem, więc udział w serii finałowej ma niemal pewny. Znacznie cięższa przeprawa czeka Piotra, na którego będzie czekał Timi Zajc. Słoweniec jest pozycję wyżej od Żyły w klasyfikacji TCS, dzisiaj we wszystkich skokach był lepszy i to on jest faworytem w tej parze. Nie twierdzę, że Polaka nie zobaczymy w drugiej serii, ale będzie musiał dać z siebie wszystko podczas pierwszego konkursowego skoku.
Moim zdaniem w końcowym rozrachunku pojedynek Geiger-Żyła wygra Niemiec i to on będzie wyżej w klasyfikacji jutrzejszego konkursu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
maer 215,2K

maer

Typer A-League
Forfang J.A. - Kraft S. /konkurs/ typ 2, kurs 1.93 Fortuna
Wybrałem sobie do opisania chociaż w małym stopniu według mnie bardzo ciekawy typ gdzie bukmacher faworyzuje norwega Forfanga i trochę go rozumiem gdyż Kraft uplasował się trochę niżej w kwalifikacjach do konkursu głównego odpowiednio Forfang miejsce 3 natomiast Kraft skończył na pozycji 9.
Kraft po tragicznym w jego wykonaniu konkursie w Ga-Pa na pewni będzie chciał się pokazać w Austrii do tego na skoczni którą bardzo lubi i na pewno zajmie w tym konkursie wysoką pozycję raczej nie wygra chociaż wszystko jest możliwe ale i tak będzie wyżej moim zdaniem niż norweg Forfang gdyż on już może takiego drugiego skokach jak w kwalach nie oddać.
 
chamberlain 446,2K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Fannemel A. - Tande D. A. 1 seria KO @ 2.47 Fortuna ✅
Myślałem, że Tande lepiej przygotuje się do turnieju, ale niestety, widać, że forma dalej nie dopisuje i ciężko mu o cokolwiek walczyć w TCS, w dwóch dotychczasowych konkursach nawet nie punktował odpowiednio miejsca 44 i 34. W Innsbrucku wystąpi w parze KO ze swoim rodakiem Fannemelem i tu jestem zdziwiony tak wysokimi kursami na Andersa. W dwóch dotychczasowych konkursach radził sobie o wiele lepiej, w Oberstdorfie 33 miejsce, choć odległościowo spokojnie znalazłby się w pierwszej 30, w Ga-Pa to już miejsce 14, po dwóch równych i dalekich skokach. W kwalifikacjach lepszy okazał się Tande, ale powiało mu dosyć mocno pod narty. W tej chwili w lepszej dyspozycji jest Fannemel i przy równych warunkach powinien być wyżej od Tande.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Fannemel A. - Tande D. A. 1 seria KO @ 2.47 Fortuna
Myślałem, że Tande lepiej przygotuje się do turnieju, ale niestety, widać, że forma dalej nie dopisuje i ciężko mu o cokolwiek walczyć w TCS, w dwóch dotychczasowych konkursach nawet nie punktował odpowiednio miejsca 44 i 34. W Innsbrucku wystąpi w parze KO ze swoim rodakiem Fannemelem i tu jestem zdziwiony tak wysokimi kursami na Andersa. W dwóch dotychczasowych konkursach radził sobie o wiele lepiej, w Oberstdorfie 33 miejsce, choć odległościowo spokojnie znalazłby się w pierwszej 30, w Ga-Pa to już miejsce 14, po dwóch równych i dalekich skokach. W kwalifikacjach lepszy okazał się Tande, ale powiało mu dosyć mocno pod narty. W tej chwili w lepszej dyspozycji jest Fannemel i przy równych warunkach powinien być wyżej od Tande.
Ja bym uważał. Ta skocznia Fannemelowi chyba nie leży. W obydwu treningach przegrał i to znacząco z Tande a to już nie może być przypadek. Tak jak w niemieckiej części radził sobie na treningach i w kwalach dobrze, można było oczekiwać jego dobrego skoku w zawodach, teraz skacze bardzo słabo no ale kurs jest duży masz rację. To raczej chodzi tutaj o to czy Tande z nim przegra niż to, że Fannemel wygra :p

A od siebie dodam chyba pomyłkę od Unibetu
Timi Zajc 1-6 w dzisieszych zawodach kurs 9!
Fortuna wyceniła te zdarzenie na 2.75. Ja uważam , że kurs 4 to tutaj maksimum a nie 9 jaki daję nam Unibet. Tak naprawdę to widzę 1 pewniaka który tam będzie i jest to Ryoyu.
Reszta skaczę tak nierówno,że Timi Zajc i Roman Koudelka to są zawodnicy skaczący najrówniej. Na treningach był 7 i 8. W kwalach skakał przy najgorszych warunkach i dostał prawie 10 pkt a i tak skoczył sensownie.
 
chamberlain 446,2K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Ja bym uważał. Ta skocznia Fannemelowi chyba nie leży. W obydwu treningach przegrał i to znacząco z Tande a to już nie może być przypadek. Tak jak w niemieckiej części radził sobie na treningach i w kwalach dobrze, można było oczekiwać jego dobrego skoku w zawodach, teraz skacze bardzo słabo no ale kurs jest duży masz rację. To raczej chodzi tutaj o to czy Tande z nim przegra niż to, że Fannemel wygra :p
Pierwszego treningu nie brałbym zbytnio pod uwagę, 8 a 3 belka to jednak spora różnica, w drugim owszem Tande był lepszy ale tylko o 5.9 pkt, a czy to już aż tak zdecydowanie, biorąc pod uwagę, że za wiatr pod narty Danielowi odebrano -7.1 pkt w porównaniu do Fannemela -1.3 pkt. Oczywiście nie będę się spierać, że to 100% wejdzie, ale według kurs trochę przesadzony i warto spróbować.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Fannemel A. - Tande D. A. 1 seria KO @ 2.47 fortuna
Myślałem, że Tande lepiej przygotuje się do turnieju, ale niestety, widać, że forma dalej nie dopisuje i ciężko mu o cokolwiek walczyć w TCS, w dwóch dotychczasowych konkursach nawet nie punktował odpowiednio miejsca 44 i 34. W
Zgadzam się z typem i polecam grać. Tande jest cieniem samego siebie z poprzednich lat. Wczoraj miał prawie &quot;huragan&quot; pod nartami i potrafił to wykorzystać dziś jednak raczej nie powtórzy wyczynu z kwalifikacji.
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Peier K. - Freitag R. 1,62
Żyła P.
- Klimov E. 1,5
Stjernen A.
- Johansson R. 1,57
Koudelka R.
- Leyhe S. 1,52
AKO: 5,80
STS

Dziś próbuję coś takiego. Szwajcar wczoraj skakał wyśmienicie i widać że skocznia mu pasuje. Rysiek natomiast wyraźnie pod formą. Wprawdzie oddaje pojedyncze dobre skoki, ale nie wierzę w jego równe i dalekie skakanie. W GaPa Peier był również przed Freitagiem, a tam skakał znacznie słabiej.
Piotrek mimo wyraźnej zniżki formy i tak skacze zdecydowanie lepiej od Żeni. Dla mnie typ oczywisty.
W parze norweskiej już poprzednio grałem na Andreasa i się nie pomyliłem. Jest w lepszej dyspozycji od Roberta i przede wszystkim ma nadal realne szanse na podium w generalce.
Co wyprawia Koudi wszyscy widzimy. Złapał niesamowity gaz w przeciwieństwie do Niemca, który skacze trochę słabiej niż kilka tygodni temu.
 
modul 118

modul

Użytkownik
1) Granerud H.E. - Hayboeck M. 1.65
Dobrze spisujący się w turnieju Norweg pokazywał się od świetnej strony na treningach, gdzie w porównywalnych warunkach wiatrowych wygrywał rywalizację z Hayboeckiem. Kwalifikacje zostały storpedowane przez podmuchy wiatru, dlatego też mieliśmy kilka niespodzianek, miedzy innymi gorszą postawę Graneruda, który o 0.4pkt przegrał pierwszy raz z kolegą, mimo że skoczył 5m dalej. W konkursie liczę na mniejsze różnice wiatrowe co będzie dawało bardziej klarowne wyniki.
2) Sato Y. - Klimov E. 1.41 (seria K.O.)
Nie przestaję zachwycać się Japończykiem, który od początku turnieju stabilnie pokazuje się w konkursach i kwalifikacjach. W Innsbrucku w każdym skoku bił Rosjanina na głowę, jedyne wahania jakie miałem przy tym typie wiązały się ze wspomnieniami z ubiegłego roku gdzie rzeczywiście Klimov skakał bardzo dobrze na tej skoczni mimo ciężkich warunków atmosferycznych. Liczę że tutaj w odstępie 30s nie będzie zbyt dużej różnicy w wietrze na korzyść Rosjanina.
3) Freitag R. - Tande D.A. 1.40
Pojedynek dwóch patyczaków porównywalny do moich poprzednich typów Hula vs Zniszczoł. Obaj Panowie są wyraźnie bez formy w tym sezonie, i pokazują to w większości skoków. Faworytem jednoznacznym jest dla mnie Niemiec, który nie dość że skakał w Q i T1+T2 lepiej to jeszcze w konkursie przyjdą mu lepsze noty za styl, a do tego jest sobie w stanie poradzić przy wietrze w plecy, czego nie można mówić o Tande.
4) Forfang J.A. - Kraft S. 1.78
TCS rządzi się swoimi prawami, Forfang miał walczyć o podium, na razie walczy o odzyskanie twarzy, ale wszystko to i tak pikuś z blamażem jaki miał Kraft poprzez swoje skoki w GaPa. Obaj Panowie chcą coś pokazać, będą walczyć, liczą na loterię, chcą zamieszać i mają do tego predyspozycje, zobaczymy jaki los wylosują na loterii. Ja oscyluję za Norwegiem, który w Q był lepszy od Krafta. Typ jednak zważywszy na warunki wietrzne bardzo ryzykowny.

5) Kubacki D. - Leyhe S. 1.65
Dawid ściąga z siebie presje jak może, pracuje z psychologiem już od dłuższego czasu, do tego świetnie bawi się skokami. Mimo że jest na wirtualnym podium, to nie zaprząta sobie tym głowy i daje z siebie wszystko. W końcu te skoki nie były uzależnione od wiatru pod narty co na prawdę mnie zaskakiwało. Przeszliśmy na austriacką część skoczni a tutaj to Kubacki ma większe doświadczenie, w dodatku ten najazd jest tak długi i niewygodny że potrzeba nadludzkiej cierpliwości żeby dojechać do końca. Leyhe lekko zagubiony, miał być petardą na pierwsze dwa konkursy, trochę nie wypaliło. Zamiast achtunga była piratka.
6) Koudelka R. - Johansson R. 1.65
Czech kapitalna postawa w ostatnich dniach. Stylowo mimo języka na wierzchu i lekkiego machania dłonią bije na głowe norwega notami, np w ostatnim konkursie złapał 3x 19.0. Dodatkowo bez względu na warunki jest w stanie tutaj daleko poszybować bo najprościej w świecie złapał rytm i formę. Johansson jest dobrym skoczkiem ale na razie bez formy, a na loterii jak wylosuje w plecy, to może zapomnieć o dobrej pozycji.
 
sks1926 88

sks1926

Użytkownik
Innsbruck 2018/19 - 3 lub więcej zawodników z Polski zajmie miejsca w TOP10 klasyfikacji końcowej.
Typ NIE kurs 1.4
Bukmacher: Fortuna
Analiza: W dzisiejszym konkursie startuje pięciu reprezentantów Polski: Stoch, Kubacki,Żyła, Hula oraz Wolny. W pierwszej serii według mnie odpadnie Stefan Hula, który skacze w parze z Aalto (bez szans na wejście z grona szczęśliwych przegranych), w mojej opinii także Żyła przegra z Zajcem (tutaj większe szanse na LL), Wolny z Zografskim nawet jeżeli przejdzie pierwszą serię to nie widzę go w gronie TOP10 całych zawodów. W tej trójce nie upatruję żadnego skoczka, który mógłby zagościć w TOP10.
Patrząc optymistycznym okiem to Kubacki i Stoch powinni znaleźć się w TOP10, ale to jednak o jeden skoczek za mało aby typ miał szansę powodzenia.
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Kobayashi wygra 1.60 Fortuna
Mały kurs jak na wygraną ale nie widzę dla niego przeciwnika. Czy ma złe warunki czy dobre i tak deklasuję przeciwników. Najważniejszy fakt to to,że jest mega regularny. Wygrywa treningi kwalifikację po prostu jest w formie i takich zawodników trzeba grać póki im idzie.
 
Do góry Bottom