>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy Dnia - 11.08.2016 (czwartek)

Status
Zamknięty.
T 17

toptyp7

Użytkownik
Dyscyplina: TENIS WTA IO
Godzina: 17:30
Spotkanie: Elina Svitolina - Petra Kvitova
Typ: 3 Sety
Kurs: 2.2
Bukmacher: betcilic.com
Proponuje tenis IO RIO, Svitolina chodź w rankingach gorzej od Kvitovej pokonała kogo jak koga ale nr 1 Serenę Williams i to 2:0 - dlatego też myśle ,żę mimo średniogo bilansu z Kvitovą może sprawić znowu niespodziankę. H2H jest 2:1 dla Kvitovej. Kvit:eek:va pokonała ostatnio Makarovą 2:1 doś wyrównane spotkanie :4:6 6:4 6:4 - spodziewałem się że odpadnie już z Makarovą ,ale Kvitova widać jest w dobrej dyspozycji. Oczekuję tu ,że będzie zacięte spotkanie oby Svitolina wytrzymałą fizycznie to będzie ok. Doby typ też myślę + 1.5 SEt Svitolina. Zachęcam do typowania.
Więcej niż jeden typ w tym samym dniu
⛔100
 
psotnick 859K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Siatkówka plażowa - Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 - mężczyźni
Godzina: 18:00 CET
Spotkanie: Nummerdor/Varenhorst (NED) - Semenov/Krasilnikov (RUS)
Typ: Semenov/Krasilnikov (RUS) wygra 2-0
Kurs: 4,50
Bukmacher: bwin
Analiza: Mecz o pierwsze miejsce w grupie i wydaje się, że przesadzone te kursy na Rosjan. Przede wszystkim w Rio wyglądają bardzo dobrze, najpierw zdemolowali Fijałków (do 14 i 13), potem Grimaltów (do 17 i 14). Oczywiście Holendrzy też 2 wygrane na koncie, ale już z Polakami pojawiły się małe problemy i musieli się ciąć w tiebreaku. Po drugie, overowy bilans bezpośredni: w ubiegłym sezonie 2 razy na pełnym dystansie w tym raz wygrali Rosjanie. W tym tygodniu Semenov i Krasilnikov grają wystarczająco dobrze, żeby znowu urwać Holendrom przynajmniej seta, a nie zdziwię się jeśli wygrają grupę z kompletem zwycięstw. A że kurs na dwusetówkę @4.5 to warto zaryzykować, że Rosjanie wygrają grupę bez straty seta.

ZAPRASZAM DO DZIAŁU IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
⛔ 100
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
typertv 144

typertv

Użytkownik
Dyscyplina:Siatkówka IO M
Godzina:14:30
Spotkanie:Iran-Kuba
Typ:Gospodarze wygrają pierwszego seta i mecz:NIE
Kurs:5.00
Bukmacher:Unibet
Analiza:
Iran murowany faworyt buków na ich zwycięstwo dostaniemy kurs 1,02.W unibecie znalazłem fajne zdarzenie że Iran nie wygra meczu lub 1 seta to wtedy typ wchodzi.Irańczycy ogólnie słabo wchodzą w mecz było to widać w meczu z Polakami.Co do Kubańczyków to przegrali na tym turnieju 3:0 z Egiptem ale potrafili ugrać seta z Rosjanami.Irańczycy od czasu LŚ jakoś nie błyszczą i stawiam tu na kolejną niespodziankę ze strony Kubańczyków.Myśle,że wygrają 1 set i moj typ bedzie na ✅.Polecam także zagrać Kuba +2,5 seta w meczu po kursie 2,50.Powodzenia!!!
⛔100
 
samuel24 6,7K

samuel24

Użytkownik
Dyscyplina- Piłka ręczna IO
Godzina- 16.30
Spotkanie- Polska-Egipt
Typ: Polska handi -3.5
Kurs: 2.70
Bukmacher: bet365
analiza:
Polska zagra dziś mecz o wszystko. Liczę, że w końcu biało-czerwoni odpalą i zagrają mecz do jakich nas przyzwyczaili. Nie raz pokazali, że potrafią wytrzymać presję rangi spotkania. Egipt nie jest żadną potęgą w świecie piłki ręcznej więc z kim jak nie z nimi wygrać pierwszy mecz na Olimpiadzie.
Dwie pierwsze porażki nie skreśliły naszej reprezentacji z możliwości awansu, ale do końca trzeba wygrać wszystko co się da. Musimy liczyć także na dobre układy w innych spotkaniach, ale najpierw musimy sami zwyciężać.
Wbrew opinii Egipt spisuje się nieźle. Wygrał spotkanie ze Szwedami, a wcześniej ulegli Słowenii i to tylko jednym golem.
Jestem pewny, że jeśli nasi szczypiorniści zagrają na swoim optymalnym poziomie, to zgniotą Egipcjan.
Polacy dotychczas grali dwa razy z Egiptem i dwa razy wygrali. Rok temu w meczu towarzyskim 27-20, a 3 lata temu także w sparingu 24-21.
Pozdrawiam
✅ 170
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
andawe 1,5K

andawe

Użytkownik
Dyscyplina : Piłka nożna / Szwajcaria Super League
Godzina : 19:45
Spotkanie : Thun : Grassshoppers
Typ : over 4.5 gola
Kurs : 4.90
Bukmacher : Unibet
Analiza :
Wczoraj się nie powiodło na over 4.5 zabrakło jednego gola , spróbuję jeszcze raz dziś w Szwajcarskiej Super League , Grasshoppers nie zbyt udanie wszedł w nowy sezon i po 3 kolejkach ma zaledwie 3 pkt ale myślę że to było związane z meczami w LE gdzie chłopaki przeszli do ostatniej rundy kwalifikacyjnej a za rywala mają Fenerbahce ale mecz dopiero 18 sierpnia tak więc można się skupić na lidze , dziś graja wyjazd z Thun który zajmuje ostatnią pozycję z 2 pkt i liczę na 3 pkt Grasshoppers ale w tym meczu liczę na sporo bramek , Thun ostatnie dwa mecze to wręcz hokejowe wyniki i tak z Lausanne wynik 4:4 a ostatni pojedynek to porażka Young Boys 4:1 , co do Grasshopers to ci też już w tym sezonie z wysokim overem porażka 4:3 z Luzern tak więc jest szansa i dziś na over 4.5 tym bardziej że wyniki pomiędzy nimi też pokazują iz takie mecze miały miejsce , w poprzednim sezonie pierwszy mecz pomiędzy nimi też tu w Thun i wynik 3:5 tak więc liczę że Grasshoppers powinien parę tych goli nastrzelać i wygrać to spotkanie no ale gospodarze także powinni coś ustrzelić , liczę na cos szalonego może dzis wejdzie !
⛔ 100
 
szymek1621 324

szymek1621

Użytkownik
Dyscyplina- Piłka ręczna IO
Spotkanie- Polska-Egipt
Typ- Jurecki ponad 4,5
Godzina- 16.30
Kurs- 2,1
Bukmacher- unibet
Analiza:
Polska musi wygrać ten mecz aby zawojować coś na tej olimpiadzie i wydaję się, że to dobry mecz aby się przełamać. W pierwszym meczu Brazylia nas rozniosła swoim polotem i szybkością na co nasza obrona nie mogła znaleźć sposobu, drugi mecz z Niemcami mistrzami europy wg mnie już było znacznie lepiej i nie wiele brakowało żebyśśmy ten mecz zremisowali a obrona już dwała radę. Póki co naszym liderem jest Karol Bielecki który rzuca karne na natomiast Dzidziuś jest przeważnie kryty indywidualnie do tej pory. W tym meczu wydaję mi się, że Egipt nie zastosuje tego manewru i Michał Jurecki będzie miał więcej swobody i będzie wchodził w obronę przeciwnika i rzucał te bramki.
⛔ 100
 
andie 333

andie

Użytkownik
Dyscyplina: TENIS WTA IO
Godzina: 16:00
Spotkanie: Madison Keys - Darya Kasatkina
Typ: 2
Kurs: 3,25
Bukmacher: bet365
Kurs 3,25 na zwyciestwo Kasatkiny jest wrecz wysmienity. Mam wrazenie jednak, ze na LIVE bedzie mozna pobrac duzo wiekszy kurs, gdy Keys uda sie przelamac Darye.
Zawodniczki dzieli tylko 2 lata roznicy i to Keys poki co jest wyzej w rankingu. Potezny serwis i wykonczenie akcji to jej glowny atut. Bilans w tym roku rowniez swietny na hardzie 14 wygranych i tylko 4 porazki.
Kasatkina z kolei to mloda niesamowicie wschodzaca gwiazda. Wedlug mnie bedzie w krotkim czasie top 10 a nie zdziwie sie jak wejdzie do top 3. Mloda ma potencjal. Gra swietny i roznorodny tenis i ma zapal do tego sportu. Minus jest taki, ze nie ma tak ogromnego doswiadczenia ale wlasnie teraz go nabywa. Bilans w tym roku na hardzie tez bardzo dobry 16 wygranych do 7 przegranych.
Obie zawodniczki wygraly swoje 3 mecze na igrzyskach
Keys - wygrala 2-1 z Suarez Navarro i Mladenovic i 2-0 z Kovinic
Kasatkina wygrala 2-0 z Jaebur, Zheng i Errani.
Wedlug mnie mecz trudny do wytypowania i w zyciu nie postawilbym bo tak marnym kursie na Keys. Przewiduje ze Kasatkina moze przegrac 1 set, poniewaz ciezko bedzie jej dobrac sie do serwisu Keys ale w konsewkencji czasu ja rozpracuje z drugiej strony ona jest nieprzewidywalna wiec daje czyste zwyciestwo.
Powodzenia.
⛔ 100
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej – Towarzyski
Godzinna: 15:00
Spotkanie: Barys Astana – Valdivostok
Typ: over 5.5
Kurs: 2.10
Bukmacher: bet365
Analiza:
Powoli będziemy wkraczać w nowy sezon ligowy hokeja, dziś otwarcie w moim wykonaniu a zaczniemy od towarzyskich starć z udziałem jednej z moich ulubionych ekip od kilku sezonów jeśli chodzi o typy bramkowe a więc Barys Astana. Gospodarze poprzedni sezon bardzo słaby a nawet jeszcze gorzej bo bez play-offów, wielkiej rewolucji nie było. Mamy nowych bramkarzy na pewno lepszych niż w tamtym roku, defensywa też wzmocniona. Jednak to jest ekipa przystosowana do ataku i nawet te wzmocnienia patrząc na dotychczasowe gry towarzyskie nic nie zmieniły potrafią znowu mnóstwo strzelać i mnóstwo tracić. Na początek dwie wygrane z Davos 5:3, 3:4, porażka z Podolskiem 5:4, dwumecz z Red Star Kunlun porażka 1:3 i rewanż który trwał 3 minuty po których doszło do bijatyki jednego zawodnika Damir Ryspajew z Astany – chłop słynący z zamiłowania do bójek uderzył w twarz zaskoczonego gracza rywali Tomáša Marcinko który trafił do szpitali po czym chciał się bić z wszystkimi na tafli. Po tym incydencie rywale nie chcieli już grać. W ostatnim sprawdzianie ograli Novokuznetsk 5:2, myślę że ten incydent sprawił że mają coś kibicom do oddani którzy będą chcieli zobaczyć widowisko z bramkami. Vladivostok beż jakiej rewolucji kadrowej, w poprzednim roku był to ekipa w spotkaniach której bramek nie brakowało, ze wszystkich ekip było to czołówka jeśli chodzi o średnią bramek w lidze, oczywiście w tym aspekcie najlepsza była ekipa Astany. Za nimi cztery mecze towarzyskie i jeszcze bez overa z jednym zwycięstwem Red Star Kunlun 0:4. Ja to widzę tak każdy wie jaki hokej gra Astana i tego stylu nikt nie zmieni, dla gości będzie to dobra gra towarzyskie na poćwiczenie ofensywne i defensywny, wiele ekip przyjmuje warunki gry Kazachów dlatego mamy po prostu hokej z wieloma bramkami, tak też będzie dzisiaj. W rozgrywkach ligowych poprzedni rok wszystko bardzo overowe powinni to przenieś na dzisiejsze starcie.
✅ 110
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
marcins92 142

marcins92

Użytkownik
Dyscyplina- Żużel, Ekstraliga
Spotkanie- Unia Leszno - Zielona Góra
Typ- Piotr Pawlicki powyżej 9 punktów
Godzina- 19:30
Kurs- 2.00
Bukmacher- Bet365
Analiza:
Piotrek Pawlicki na swoim torze jest bardzo mocnym ogniwem, mecz nie będzie należał do łatwych bo w szeregach przeciwników bardzo dobrzy jeźdźcy. Mimo to Piotrek ma dobre pola i bez większych problemów powinien przywieźć te 10pkt. Średnia w domu to 2,08 lecz to wina słabego początku sezonu, teraz Piotr jeździ bardzo dobrze a w ostatnich meczach u siebie zrobił odpowiednio 10 i 12pkt. Uważam, że warto grać, sam na miejscu buka ustawiłbym linie o punkt wyżej.
⛔ 100
 
_beafraid 879

_beafraid

Użytkownik
Dyscyplina: Żużel - PGE Ekstraliga
Godzina: 19:30
Spotkanie: Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra
Typ: Piotr Protasiewicz powyżej 9
Kurs: 1.95
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Fogo Unia Leszno podejmuje na własnym torze Falubaz Zielona Góra. Dla tych, którzy nie za bardzo siedzą w żużlu napiszę, że Leszno jest napakowane gwiazdami, aczkolwiek coś tam kompletnie nie trybi, zamiast walki o play-offy, jak do tej pory są w dole tabeli. Falubaz natomiast ma już pewne miejsce w walce o medale, teraz jedynie muszą się martwić o to, z kim przyjdzie im rywalizować o ten medal i o to właśnie jadą ten mecz. Piotr Protasiewicz, kapitan Falubazu, na wyjazdach ma średnią 2.107, a więc na mecz wychodzi około 10 punktów. Dziś, to właśnie na barkach Protasiewicza, Dudka i Doyle&#39;a spoczywa ciężar zdobywania punktów. W przypadku straty 6-punktowej, bardzo prawdopodobne, że Protasiewicz pojawi się jako rezerwa taktyczna, a w tym przypadku miałbym już sporą pewność, że zakład będzie na plus, ale nawet i w przypadku 5 startów jestem pozytywnie nastawiony. Ważnym faktem jest też to, że Protasiewicz jest w parze z juniorem, który &quot;raczej&quot; punktów zabierać mu nie będzie (w przypadku Pieszczka 50/50), stąd te 1-2 &quot;oczka&quot; na bieg są według mnie pewnikiem. Podsumowując, jeżeli Falubaz chce w tym meczu powalczyć, to dwucyfrówka Protasiewicza jest tutaj obowiązkowa, kapitan Falubazu jest doświadczonym zawodnikiem, stąd uważam, że udźwignie ciężar i przywiezie co najmniej 10 punktów.
✅ 95
 
D 706

don1

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis challenger Fano
Godzina: 18:00
Spotkanie:pellegrino-Caruso
Typ: 2-0
Kurs: 4,00
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:
Włoski challenger wita Państwa bardzo serdecznie. Tutaj zdecydowałem się postawić dosyć ryzykownie na młodego Włocha. Który jest w bardzo dobrej dyspozycji. Fajny mecz z Hiszpanem w pierwszej rundzie. Gładko go ograł 2-0. Caruso to dla mnie zawodnik ITF. Brakuje mu regularności. NIe umie grać na wysokim poziomie przez cały mecz. Moim zdaniem Pellegrino to wygra. Tylko pytanie czy 2-0 czy 2-1. Z racji tego że to konkurs stawiam na 2-0 dla młodego Włocha.
⛔ 100
 
aaandrzej 210

aaandrzej

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis IO mikst
Godzina: 20:00
Spotkanie: Vinci/Fognini - Mladenovic/Herbert
Typ: 0-2
Kurs: 1.83
Bukmacher: bet365
Analiza:
No wyszło tak że taki mały kurs idzie w TYP DNIA ale to i tak sporo jak na takie spotkanie :)
Para francuska już pokazała się w tym roku z bardzo dobrej strony na French Open. Co prawda inna nawierzchnia i gra &quot;u siebie&quot; ale pokonanie w tym turnieju takiej pary jak Vandeweghe/Bryan czy porażka po zaciętym meczu z parą Mirza/Dodig na mnie przynajmniej robią wrażenie. Herbert w parze z Mahutem był tu dla mnie faworytem do zdobycia złota ale coś nie zadziałało i odpadli w pierwszej rundzie. Fogniniego czeka z kolei dzisiaj niełatwy mecz z Andy Murrayem i zapewne jego ostatni w rywalizacji singlowej. Zmęczenie mimo wszystko chyba jednak przewyższy ambicje walki w pojedynku deblowym. Mladenovic i Vinci też do wygrania została tylko rywalizacja w miksie. Tutaj moim skromnym zdaniem jest na plus dla Włoszki ale nie na tyle żeby mogła zdecydować o wyniku tego spotkania. Jej serwis i wysoka gra przez siatkę będzie karcona przez przeciwników. Ja osobiście nie widzę tutaj argumentów po stronie włoskiego teamu żeby mogli wygrać tutaj chociażby seta
⛔ 100
 
langus1986 4,3K

langus1986

Użytkownik
Dyscyplina: piłka ręczna
Spotkanie: Polska vsEgipt (IO)
Typ: Polska/ Polska (do przerwy/koniec meczu)
Kurs: 1,95
Bukmacher: bet365
godz. 16.30
ANALIZA.
Witam, na dzisiaj dużo typów na to spotkanie, każdy zakłada nasze zwycięstwo lub over bramkowy poszczególnych zawodników, ja popieram przedmówców i typuję, że będziemy prowadzić do przerwy i wygramy cały mecz. Egipt zaskoczył ze Szwecją, ale my też zaskoczyliśmy z Brazylią (tylko negatywnie). Mecz ten dla naszych to ostatnia szansa, mecz z gospodarzami totalnie Nam nie wyszedł, z mistrzami Europy było już lepiej, lecz również ulegliśmy. Dzisiaj nie ma już miejsca na pomyłkę i Nasi muszą zacząć ostro, by od samego początku narzucać tempo gry i pokazać Egipcjanom, że nic tutaj nie ugrają, być może nie ma życiowej formy, ale ta drużyna ma charakter i to trzeba będzie pokazać. Liczę na Bieleckiego, może Syprzak więcej minut i coś nawrzuca z koła, może Szyba. Liczę również na dobry występ Wyszomirskiego i Szmala. Mam nadzieję, że zwycięstwo będzie obiecujące i nastawi nas do walki o awans w następnych meczach. Powodzenia i pozdrawiam
✅ 95
 
gabka92 2,4K

gabka92

Użytkownik
Dyscyplina: piłka ręczna
Spotkanie: Polska vs Egipt (IO)
Typ: Polska -3.5
Kurs: 2.80
Bukmacher: Unibet
godz. 16.30
Analiza:
Krótko ale treściwie bo mecz praktycznie się już rozpoczyna. Polska była typowana przed turniejem do medalu. Po dwóch porażkach w grupie w pierwszych meczach stoi pod ogromną ścianą, bo niby zagrają z egzotyczną drużyna, ale ten egzotyczny Egipt, wygrał ze Szwecja i jedną bramką tylko przegrał ze Słowenią. Dla mnie jednak Polacy w końcu się obudzą i wygrają pewnie, tak jak na brązowych medalistów przystało. A dodam tylko, że ostatni mecz między tymi drużynami miał miejsce w maju ubiegłego roku i Polacy wygrali wysoko 27:20. Pozdrawiam!
Powtórzony typ ⛔ 100
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis K, IO Rio
Godz: 17,55
Spotkanie: Puig - Siegemund
Typ: Siegemund
Kurs: 2,67
Bukmacher: unibet
Analiza:Tak szybciutko bo za moment startują.Obie w tym roku sezon życia , w dodatku
są to dosyć podobne zawodniczki jesli chodzi o styl i warunki fizyczne .Puig sensacyjnie odprawiła Mugurudzę 6:1 6:1 i licze że dzisiaj zagra słabszy mecz.Oczywiście Puig jest faworytką ale chyba nie aż taką jak sugerują to kursy.Jak dla mnie ten mecz powinien być na styku i idę w stronę wyższego kursu bo szanse blisko 50/50.
⛔ 100
 
gokusiek 914

gokusiek

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Capital One Cup
Godzina: 20:45
Spotkanie: Bristol Rovers - Cardiff
Typ: over 2.5
Kurs: 2,02
Bukmacher: Unibet
Mecz pomiędzy beniaminkiem League One a drużyną z Championship. Bristol to dość overowa ekipa, w poprzednim sezonie w meczach na własnym stadionie przewaga overów nad underami w stosunku 2:1. Mają serie 19 meczy z przynajmniej jednym golem u siebie. Rozegrali 7 sparingów - 5 overów, 2 undery. Na start sezonu przegrali na wyjeździe 1:3. Cardiff na start sezonu zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z underowym Birmingham. Podobnie jak Bristol rozegrali 7 meczów towarzyskich przed sezonem, notując 5 overów i 2 undery. Nikt w tym meczu na pewno nie będzie się murował, na pewno rezerwowi zawodnicy otrzymają swoje szanse i będą chcieli się pokazać. W mojej ocenie kurs powinien być nieco niższy, dlatego też proponuję zakład powyżej 2,5 bramek w tym meczu.
⛔ 100
 
typer-marych 599

typer-marych

Użytkownik
Dyscyplina siatkowka IO
godzina 20
mecz Argentyna-Polska
typ Argentyna
kurs 2.25
buk bet365
analiza Polacy w siatkowke as mocni I to bardzo.Argentyna jednak hrs takze swietnie tym bardziej na tych IO.Obie druzyny maja po dwa zwyciestwa z rzedu jednak bukmacher faworyzuje nasza ekipe pewnie glownie dlatego ze Argentyne zesmy pokonywali przynajmniej z 14 meczow pod rzad! I stad moj typ przeciwko naszym bo w koncu musimy przegrac.Kolejnym argumentem jest to ze Argentyna pokonala np Iran 3:0 a my meczylismy sie niemilosiernie z Iranem I wygralismy dopiero w tiebreaku 18:16.Kursy na Polske troche zawyzone ale musi cos byc na rzeczy.Polacy lubia przegrac gdy sa faworytem sa moj typ na konkurs dzis na Argentyne.
⛔ 100
 
krzychugks 21

krzychugks

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Norwegia, Tippeligaen
Godzina: 19.00
Spotkanie: Viking FK - Rosenborg BK
Typ: Późny Gol po 76:59 -Tak
Kurs: 1.83
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Witam dzisiaj po paru dniach przerwy związanej z chybionymi typami,tak to jest jak coś sie robi na siłę, wracam z takim oto typem.Osobiście ma on dla mnie dużą szansę powodzenia,gram tego typu zdarzenia nie od dziś,sami wiecie ile bramek pada w końcówkach,oczywiście zakłady te stawiam na livie wtedy w razie niepowodzenia oddaje się mniejsze pieniążki,tu z racji braku możliwości wystawiam zakład przed meczem.W takich ligach jak norweska zdarza się dużo meczy over&#39;owych,statystyki mówią same za siebie zresztą,na ostatnie pięć meczy Rosenborg(gdyż to na nich bardziej liczę) tylko w jednym meczu przeciwko Bodo/Glimt drużyna nic nie wpakowała do siatki przeciwników,w pozostałych jak Sarpsborg 08 2!! gole w doliczonym czasie,z Aalesund to znowu gospodarze wyrównali w 90 min.,z Haugesund gole 76 i z Lillestrom także gospodarze także w 89 min.,także jak sami widzicie nic tylko stawiać oczywiście za drobne .
Nic tak nie sprzyja mądrej i rzeczowej dyskusji, jak atmosfera pieniądza.Mario Puzo
✅ 83
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom