>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy Dnia - 30.07.2017 (niedziela)

Status
Zamknięty.
psotnick 839,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tutaj p odajem y typy
na niedzielę - 30. Lipca


Typy podajemy według wzoru:
Dyscyplina: Piłka Nożna - Australia, A-League
Godzina:
22:00
Spotkanie:
Adelaide - Sydney
Typ:
over 2.5
Kurs:
1.80
Bukmacher:
Nazwa bukmachera
Analiza:
Prosimy kopiować powyższy schemat podawania typów i bezwzględnie się do niego stosować.

Po pierwsze, ułatwi to sprawę zarówno uczestnikom konkursu (w podawaniu typów), jak i prowadzącym (w ich rozliczaniu), a po drugie, dzięki temu konkurs będzie bardziej przejrzysty. Każdy typ nie podany według tego wzoru nie będzie sprawdzany i rozliczany, a user otrzymuje automatycznie
100

Jeżeli nie widzisz nazw bukmacherów, to pamiętaj o wyłączeniu blokowania forum.bukmacherskie.com w Adblocku lub innym tego typu programie.


Prosimy o pisanie normalnych analiz (brak pogrubienia, kursyw, podkreśleń, kolorów, dziwnych czcionek oraz rozciągania). Takie posty będą karane żółtymi kartkami. Oczywiście możecie zaznaczyć tymi sposobami najważniejsze informacje, ale nie całą analizę.

Mile widziany będzie bezpośredni link do wyniku danego meczu (zwłaszcza w przypadku mniej popularnych dyscyplin) np. z oddsportal.com albo flashscore.pl. Przyśpieszy to rozliczenie typu.

Jeśli nie przeczytałeś jeszcze regulaminu, zrób to jak najszybciej Fortuna
- forBet
- Totolotek
- Lvbet

W tym temacie obowiązuje całkowity zakaz komentowania! Niezastosowanie się do tego punktu regulaminu, będzie skutkowało blokadą konta użytkownika.

Przed zatwierdzeniem posta z analizą, zawsze sprawdź przez Podgląd posta czy wszystko w porządku, żeby uniknąć pomyłek.

W przypadku przeniesienia Twojej analizy do działu &quot;kiepskie analizy&quot; nie możesz już podać nowego typu.


Jeżeli podczas podawania typu popełniłeś błąd i chcesz go poprawić zgłoś to w ODPOWIEDNIM TEMACIE -&gt;&gt;&gt; KLIK podając LINK do swojego posta. Możesz to uczynić do chwili zamknięcia tematu.

Zachęcamy także do pisania analiz w działach tematycznych


W przypadku plagiatu zostajesz wykluczony z konkursu, ukarany czerwoną kartką oraz okresowym banem. Bawimy się Fair Play!

Podany typ musi być określony precyzyjnie i jednoznacznie, w sposób nie pozostawiający żadnego pola do domysłów czy interpretacji. (W polu &quot;Typ:&quot; zaleca się podawanie nazw zespołów, zawodników itp zamiast &quot;1&quot; czy &quot;2&quot;. W ten sposób dużo trudniej o pomyłkę, a przy okazji wszystko wygląda dużo przejrzyściej).
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - J-league Japonia
Spotkanie: Sendai - Kashiwa
Typ: 2
Kurs: 2.03
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Więc tak Vegalta Sendai który jest obecnie na 13 pozycji podejmować będzie u siebie zespół Kashiwy z miejsca 6. Kashiwa świetnie spisuje się na wyjazdach 6-1-2 w ostatnich 2 meczach niestety ponieśli porażki lecz nie z byle tylko z liderem grupy C-Osaką i z zespołem z 2 miejsca tabeli Kashimą, w tym meczu na pewno będą chcieli zgarnąć 3pkt i wspiąć się w tabeli gdyż gospodarze są po prostu średni u siebie grają słabo 3-0-6 ostatnie 3 mecze przegrali są bez formy. Dla mnie to jest czyste value wchodzę w to grubo stawiam na 0:2 lub 0:3. Powodzenia ????
⛔100
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka Nożna - International Champions Cup
Godzina: 01:30
Spotkanie: Barcelona - Real Madryt
Typ: Obie drużyny strzelą w obu połowach
Kurs: 5,60
Bukmacher: eFortuna
Analiza:
Witam, miesiąc się kończy a więc spróbujemy coś &quot;szalonego&quot; po wysokim kursie ale czy nie ma prawa wejścia? Moim zdaniem jest i to spore.
Jak wiadomo mecze towarzyskie w USA czy Chinach to przede wszystkim kasa, kasa i kasa... Więc dlaczego by nie zrobić takiego spektaklu z festiwalem strzeleckim? W dodatku, że to są jak by nie było Gran Derby.
Real póki co nie zalicza dobrego początku sezonu, 1:1 z Manchesterem United i 1:4 z Manchesterem City.
Barcelona wręcz odwrotnie rozpoczęli sezon, 2:1 z Juventusem i 1:0 z Manchesterem United.
Wiemy doskonale, że w meczu między obiema drużynami pada sporo bramek na ostatnich 21 pojedynków w aż 19 meczach było minimum 3 bramki.
Kursy lecą na Barcelonę i to Oni są faworytem ale czy aż tak wyraźnym? nie sądzę, wszystko zależy jakimi składami wyjdą obie ekipy, za pewne w 1 połowie wyjdą najmocniejsze 11-stki.
Ja liczę dziś w nocy na piękny mecz z minimum 4 bramkami ???? ...
Powodzenia.
⛔100
 
madridista09 1,3K

madridista09

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - International Champions Cup
Godzina: 02:05
Spotkanie: Barcelona - Real Madryt
Typ: Real Madryt
Kurs: 3,25
Bukmacher: Fortuna
Witam, witam! Wczorajszy typ wszedł gładziutko.. Angulo po raz kolejny pokazał, że jest świetnym napastnikiem i zdobył hattricka. Mam nadzieję, że pomogłem Wam coś zarobić, a dzisiaj postanowiłem zagrać na mój ukochany klub, który zmierzy się ze swoim największym rywalem FC Barceloną w meczu towarzyskim. Towarzyskich meczów niby się nie stawia, ale Real po łomocie 4-1 z City będzie chciał pokazać klasę. Ponad to ten mecz to &quot;EL CLASICO&quot; więc tym bardziej motywacja jest jeszcze większa. Barca może być troszeczke podłamana sytuacją związaną z Neymarem, na którego oczy wszystkich będą dzisiaj skupione(prawdopodobnie rozegra ostatni mecz w jej barwach). Mam nadzieję, że Królewscy nawet w sparingu udowodnią kto rządzi!
HALA MADRID i powodzenia!
Jeśli pomogłem, albo spodobał Ci się mój typ to kilknij proszę &quot;dzięki&quot;.
⛔100
 
manipulation 11K

manipulation

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Ręczna-Świat
Godzina: 11:30
Spotkanie: Rosja-Tunezja
Typ: Wygrana Tunezji ( Włacznie z ewentualna dogrywką )
Kurs: 3.00
Bukmacher: Unibet
Analiza:
Dzisiaj Tunezja nie zawiodła-po prostu delikatnie była słabsza od Węgrów-ale zagrali po swojemu,odważnie-niestety Węgry skutecznie wybijali ich z rytmu zwalniając tempo gry. Dzisiaj idę odważnie w stronę Tunezji-nie wierzę w Rosję,którą widzę na tym turnieju-po prostu nie wierzę-chaos,brak zaangażowania-Rosja jakiej nie widziałem na żadnym innym turnieju. Przypomne tylko,że kiedy w tym turnieju sytuacja była otwarta i Rosja WALACZYŁA o cele to Tunezja ich zatrzymała- w dodatku na warunkach Rosjan-przy wolnym tempie gry. Dzis juz o nic nie walczą-a więc tempo gry wzrośnie,a przy szybkim tempie nie widzę szans Rosjan-Tunezja powinna ograć ich dość wyraźnie.
Tunezyjczykom chcę się grać-widać to w każdym spotkaniu-Rosjanom nie bardzo. Oczywiście jutro powalczą,ale na ile im tej walki starczy-nie wiem-jeśli na początku nie odskoczą na 4-5 punktów to uważam,że ofensywa Tunezyjczyków+sędziowie nie dadzą szans Rosjanom.
Moja stawka: 6/10.
Pomogłem? Wciśnij proszę ,,dzięki&#39;&#39;.
Typującym i Grającym Zyczę Powodzenia !
✅200
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
filipek1996 1,3K

filipek1996

Użytkownik
Dyscyplina: WTA, Tenis Bastad (Szwajcaria)
Godzina: 14:00
Spotkanie: Caroline Wozniacki - Kateřina Siniaková
Typ: Siniaková wygra przynajmniej I set
Kurs: @1.89
Bukmacher: Fortuna
Analiza;
Siema. Wczoraj zagrałem wbrew swoim regułom i dziś zrobię to samo. WTA, nie interesuje się tym zbytnio, ale pobierając typy od Chomika oglądałem młodą, z lekką nadwagą Kateřine i mogę napisać jedno - jest świetna. Mocny serwis jak na standardy WTA, świetny return, a i sam twierdzę, że na ugranie seta z &quot;Karolajn&quot; starczy trafianie w kort z większą siłą. Jak pisałem wyżej nie interesuje się WTA, odpaliłem, więc gugl i bum &quot;czeska tenisistka, mistrzyni juniorskich French Open, Wimbledonu i US Open w grze podwójnej oraz finalistka Australian Open w grze pojedynczej z 2013 roku, medalistka olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy.&quot;. Sam fakt faworyzowania &quot;Karolajn&quot; jest dla mnie oczywisty (gra u siebie + doświadczenie), wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć ją w pełnej formie w spotkaniu z 21 letnią Elise Mertens, to moim zdaniem był jej max, wygrała doświadczeniem, jednak moim zdaniem taki poziom nie starczy na młodą (w moim wieku) czeszkę. Poziom umiejętności &quot;Karolajn&quot; zapewne niewiele różni się od poziomu Garcii czy Sevastowej, dwie mocne zawodniczki, które poleciały z hukiem. Wcześniejsze mecze &quot;Karolajn&quot; to wyczekiwanie na błędy rywalek, które po prostu ryzykowały, były klasę niżej, a mimo to dwie amatorki ugrały po secie. Czeka nas świetne widowisko, kibice będą dopingować obie zawodniczki, a sama czeszka ma coś do udowodnienia, bo h2h ze starych lat na korzyść dunki.
Tak od siebie dodam, że gram to w dublu z Hanfmann +1.5 seta AKO @3.44 (Fogg zapewne odda I set, jak robił to dotychczas i weźmie mecz, jednak to lekceważenie rywali kiedyś pokara Włocha, może dziś? ;) )
Powodzenia! ;)
✅89
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
crabro 411

crabro

Użytkownik
Dyscyplina : pilka nozna -1 liga austriacka
Godzina : 16:00
Spotkanie : Austria Wien vs Sturm Graz
Typ: obie druzyny strzela bramke
Kurs : 1,75
Bukmacher : totolotek
Analiza :
druga kolejka ligowa.Gospodarz Austria Wien przegrala na wyjezdzie swoje inauguracyjne spotkanie 0:3 z SC Rheindorf Altach.Teraz graja na wlasnym boisku. Z druzyna gosci spotykali sie 19 razy 6 razy byli wygranymi 8 razy padl remis a 5 razy zostali pokonani.Ostatnie spotkanie skonczylo sie remisem 0:0.
Goscie Sturm Graz swoje 1 ligowe spotkanie wygral 3:2 grajac u siebie z zespolem Sankt Polten.Wedlug mnie oba zespoly posiadaja podobny potencjal w ataku jak i obronie i wlasnie taki jest moj typ na dzis ze zdobeda bramki.Na jakasz szersza analize na razie po 1 kolejce trudno cos powiedziec bardziej konkretnego wiec ta analiza wlasnie tak wypada w moim dzisiejszym wykonaniu.
pozd.i powodzenia
✅75
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna – Niemcy, 2.Bundesliga
Godzinna: 15:30
Spotkanie: Dresden – Duisburg
Typ: over 3.5
Kurs: 3.60
Bukmacher: unibet
Analiza:
Kilka zdań na temat ekipy z Drezna to ekipa mające ambitne plany. Poprzedni sezon jako beniaminek bardzo dobry wysokie piąte miejsce z bardzo atrakcyjną ofensywną grą. Dużo jakości i polotu w ofensywie tylko Stuttgart czyli taka marka strzeliła więcej, po stronie strata też bardzo dużo nawet dwójka ze spadkowiczów straciła mniej. Taką samą grę prezentowali również w sezonie w który wywalczyli awans do 2. Bundesligi deklasując rywali w ataku. Widziałem trochę tych spotkań w poprzednim sezonie i to jest dla mnie odnośnik do tego typu bo widziałem że te statystyki mają swoje odzwierciedlenie w grze. Raczej nic w tym się nie zmieni a na pewno w pierwszym meczu sezonu u siebie pójdą od pierwszej do ostatniej minuty o pełną pulę. Sparingi utwierdziły mnie tylko w przekonaniu że są ofensywnie przygotowani do tego sezonu na początek gromili jakiś amatorów z Niemiec 3:12, 1:9, 5:1. Z czasem przychodziły poważniejsze mecze ale jakość w ataku nie cierpiała, gorzej już było w defensywie ostatnie dwa testy to zwycięstwo z Unterchating 3:2 oraz minimalna porażka z Wolfsburgiem 3:4. Goście to beniaminek, który ma jednak bogate doświadczenie w grze na najwyższym poziomie i to taki beniaminek tylko z nazwy. Zresztą dwa sezony temu polecieli z zaplecza ale tylko na rok jak widzimy. Rewolucji nie było to może być ich mocny punkt, ofensywę wzmocnili i jako beniaminek nie wydaje mi się by grali bardzo zamkniętą piłkę nie kojarzę tej ekipy z takiej gry też lubi grać do przodu a dziś w kontrach będę mieli ogromne pole do popisu. Dużo sparingów przygotowujących do sezony z bardzo ciekawym rywali a ostatnim była Malaga którą ograli 1:0, byli też dwaj przedstawicieli angielskiej piłki oba mecze wysoko przegrane ale kolejni rywale to już rywale z Niemiec i tutaj prezentowali bardzo dobrą grę w ofensywie.
⛔100
 
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - dania-superliga
Godzina: 14:00
Spotkanie: Midtjylland-Randers
Typ: Midtjylland
Kurs: 1.78
Bukmacher: unibet
Analiza:
obstawiam dzisiaj lige dunska bo zaciekawila mnie historia miedzy tymi zespolami.dla midtjyllandu to chyba wymarzony rywal zeby podniesc morale po porazce z arka gdynia,biorac wszystkie spotkania w ciagu dwoch lat,a bylo ich 10 tylko raz randersi nie przegrali.jesli chodzi o wszystkie spotkania na boisku gospodarzy to tez jest ciekawie na 24 spotkania 18 wygranych midtjylland,5 remisow i tylko jedna porazka!zycze milej niedzieli i duzych wygranych pozdrawiam
✅78
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
chomik1 543

chomik1

Użytkownik
Tenis WTA Bastad
godz. 14:00
Caroline Woźniacki - Katerina Siniakova
Typ: Under 22.00 / Poniżej 22.00 (suma gemow w meczu)
Kurs : 1.77
1xbet
Analiza:
Zapraszam do mojego tematu z typami https://forum.bukmacherskie.com/f43/...ml#post6474218
Pierwsza myśl to łatwe zwycięstwo Woźniacki 2-0 w setach @ 2.06. Jednak doceniam życiową formę na tym turnieju Kateriny Siniakovej. Jej jeżeli nawet nie wyjdzie dzisiejszy finał to będzie wielką zwyciężczynią, a nie będzie można postrzegać tego wyniku (dotarcie do finału), jako mały sukces w karierze. Ona w końcu dojrzała tenisowo i potrafi dominować nie w jedym spotkaniu, a całym turnieju (miała bodajże już w tamtym roku taki turniej na hardzie). Jednak w ocenie dzisiejszego finału trzeba mieć podejście bardzo sceptyczne, anie huraoptymistyczne. Dziś ma co oczywiste najtrudniejszą rywalkę, a duze załamanie formy może się pojawić w najgorszym momencie, a więc w grze finałowej. Duże spadki na zwycięstwo Siniakovej oznaczają jedno, to że fani tenisa dają jej szansę na zwycięstwo. Ja także uważam że ma szansę i duży potencjał jakim dysponuje może dziś wręcz eksplodować. Najlepszym rozwiązaniem w tym starciu jest Under 22, a pojedynek powinien być bardzo jednostronną grą.
✅77
 
kuczko1997 314

kuczko1997

Użytkownik
Tenis atp kwalifikacje Kitzbuhel
godz. 13;30
Linzer-Marter
Typ: Linzer
Kurs : 3.35
totolotek
Analiza:
Warto zaryzykowac w strone gospodarza bo kurs bardzo przyjemny.W kwalifikacjach Austriak ograł 2;0 naszego Jurka.Ostatnimi czasy nie notuje moze dobrych wyników ale gdy przychodzą swoje turnieju tacy zawodnicy potrafią ograć zdecydowanie faworyzowanych rywali.Marter ostatnio dobre wyniki ograł tu już Rodionova takze gospodarza.Linzer grał bardzo dobrze z Jurkiem i jezeli zagra tak jak wczoraj to mysle ze ogra faworyzowanego rywala.Gra u siebie a jak wiadomo publika bedzie po jego stronie.Dobry mecz z Jurkiem to takze dobry prognostyk,ze uda mu się zakwalifikować do głownej drabinki.Lizner to zdecydowanie typ zawodnika grającego dobrze w challengerkach ale dzis dostaje olbrzymią szansę aby zaprezentować sie szerszej publice i podreperować swój budżet i ranking.Kurs pobieram z pocałowaniem ręki.Powodzenia
⛔100
 
witek_1 587

witek_1

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna – Ukraina – Persha liga
Godzina: 16:00
Spotkanie: Kramatorsk-Volyn Lutsk
Typ: 1
Kurs: 1,85
Bukmacher: forBet
Analiza:

Na zapleczu ligi ukrainskiej spotykaja się Kramatorsk i spadkowicz Lutsk.
Kramatorsk zajął w zeszłym sezonie 7 miejsce.
Volyn zajal ostatnie miejsce w najwyzszej klasie rozgrywkowej z fatalnym bilansem tylko 3 wygranych w 31 meczach, 4 remisach i aż 24 porażek. Co ważne dla tego typu, kompletnie nie radzili sobie na wyjazdach, wyjazdy to 1 remis i 15 porażek… Tylko 4 strzelone bramki i aż 34 stracone. W tym upatruje dzisiejszej wygranej gospodarzy.
W pierwszych 2 kolejkach zadnej z druzyn nie udalo się jeszcze wygrac, Volyn zdobyl punkt u siebie z Balkany, ale nie udalo mu się jeszcze w tym sezonie zdobyc bramki, ostatnio przegrali na wyjezdzie z Lviv az 0-3. Kramatorsk przegral obydwa mecze, licze,ze się dzisiaj przelamie, tym bardziej,ze zagra z ekipa,która nie potrafi grac na wyjazdach.

✅85
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 18:00
Spotkanie: Lech Poznań - Piast Gliwice
Typ: 2
Kurs: 5,30
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Próbuję w tym spotkaniu odważnie pograć w stronę Piasta. Lech jest po meczu wyjazdowym w kwalifikacjach Ligi Europy z Utrechtem, teraz mecz ligowy i znowu pucharowy z ?Utrechtem na własnym stadionie. Piłkarze Lecha mają teraz napięty harmonogram i z pewnością więcej czasu na przygotowywania do tego spotkania miał Piast a także powinien być lepiej zregenerowany. Mecz w Holandi był dość twardy i niektórzy piłkarze mogą być nieco poobijani. Wprawdzie jakiegoś wielkiego wpływu na formę to mieć nie będzie ale mimo wszystko w lepszej dyspozycji powinien być zespół z Gliwic, który tak samo jak Lech po dwóch kolejkach ma 1 punkt. Zespoły, które występują w europejskich pucharach od wcześniejszych faz przeważnie na starcie rozgrywek mają pewne problemy w swych ligach co jest spowodowane tym, że skupiają się głównie na europejskich występach, bo w lidze można jeszcze podgonić a jak się zawali spotkanie w pucharach to już trudno potem w rewanżu odrabiać straty. Lech w Utrechcie wywalczył bezbramkowy remis więc ma dużą szansę na awans dalej pod warunkiem, że u siebie wygra to rewanżowe spotkanie. W lidze Poznaniacy też muszą zacząć punktować aby nie mieć zbyt dużej straty ale jednak mimo wszystko myślę, że teraz priorytetem jest dla nich ten rewanż z holenderskim zespołem. Piast też słabo wystartował ale kadrowo to bardzo ciekawy zespół, być może ich słaby start jest spowodowany tym, że kilku graczy musiało się ze sobą jeszcze zgrać w meczach o punkty. Myślę, że z każdym meczem będzie ten zespół grał lepiej i tutaj widzę sporą szansę na niespodziankę i wygraną gości. Jak wspomniałem mieli oni więcej czasu na przygotowanie się do tego meczu i dzisiaj zagrają prawie w najmocniejszym składzie. Jedynym nieobecnym na to spotkanie w składzie Piasta jest pomocnik Badia. W Lechu z kolei napewno dziś nie zagrają obrońca de Marco i pomocnicy Tetteh i Jevtic a pod znakiem zapytania stoi występ pomocnika Bakrotha. Piast stać na sprawienie tutaj niespodzianki i ja próbuję pograć w stronę ich wygranej. Zobaczymy.
⛔100
 
kamasutra10 562,1K

kamasutra10

Typer
Dyscyplina: Pilka Nozna, Bulgaria-Parva Liga
Godzina: 17:45
Spotkanie: Botev Plovdiv - CSKA Sofia
Typ: BTTS/CSKA Sofia
Kurs: 3.50
Bukmacher: : Fortuna
Analiza :

W 3 kolejce bulgarskiej ligi Botev podejmuje w domu majace wysokie aspiracje CSKA i akurat w tym pojedynku nie jest dla mnie faworytem.Powodow kilka. Gospodarze rozpoczeli bardzo dobrze sezon awansujac do 3 rundy LE I po bezbramkowym domowym remisie z Maritimo w czwartek pojada z nadziejami na dobry wynik I swans do fazy grupowej LE. W lidze po porazce na inaugurację przyszło wyjazdowe zwycięstwo 3:2 w Slavii. W najbliższych dniach jednak priorytetem jest rewanżowy mecz w Maritimo i w związku z tym trener da dzisiaj odpocząć swojej największej gwieździe . Todor Nedelev narzeka na lekki uraz i trener nie chce ryzykować , a inny czołowy zawodnik Omar Kossoko w ciągu najbliższych kilku dni ma byc sprzedany do ZEA i jego występ w wyjściowym składzie tez nie jest pewny.
Goście zaczęli sezon słabo ale pechowo. Najpierw w derbach Sofii jedynie zremisowali ze Slavia będąc duzo lepsza drużyna i marnujac duzo okazji na zwycięstwo , a potem przegrali z Ludogorcem 0:1 w domu. Mające mistrzowskie aspiracje CSKA powinno dzisiaj wykorzystać specyficzna sytuacje rywala i wywieźć z Plovdiv 3 pkt.
Mysle ze gospodarze bedą w stanie zdobyć gola ale i tak zejdą z murawy pokonani.
✅250
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom