>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Typy Dnia - 30 września 2010r. (czwartek)

Status
Zamknięty.
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Tutaj podajemy typy na czwartek - 30 września !!!



Typy podajemy według wzoru:

Spotkanie:
Typ:
Kurs:
Bukmacher:
Analiza:
Jeśli ktoś nie będzie podawał typów jak w przykładzie, to jego post z typem będzie usuwany z konkursu !!!

Jeśli nie przeczytałeś jeszcze regulaminu, zrób to jak najszybciej :!:

Pamiętaj, że:
- powtórzony typ to ⛔100 pkt :!:
- nieregulaminowy bukmacher to ⛔100 pkt :!:

W przypadku przeniesienia Twojej analizy do działu &quot;kiepskie analizy&quot; nie możesz już podać nowego typu
:!:

Prosimy wklejać swoje analizy również w działach tematycznych.
Proszę również pamiętać, aby dopisywać czas rozpoczęcia spotkań MLB.

Jeżeli podczas podawania typu popełniłeś błąd i chcesz go poprawić zgłoś to w ODPOWIEDNIM do tego temacie -&gt;&gt;&gt; LINK.
NIE PISZ o tym w dziale z typami.
Nie stosowanie się do tego polecenie będzie karane żółtymi kartkami
:!: :zoltakartka:
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Spotkanie: Lech - Salzburg (HC 0 -1)
Typ : 1
Kurs: 3,60
Buk : Bet-at-home
Analiza:

Po bardzo dobrym wyniku w Turynie Lech zrobi wszystko, żeby zdobyć kolejne punkty i pieniądze. Pomogą mu w tym kibice, którzy zapełnią 41 tysięcy miejsc. Będzie to 1wszy mecz z udziałem takiej publiczności w Poznaniu na nowo wybudowanym stadionie. Lech co prawda w lidze gra słabo i poniżej oczekiwań przegrywając m.in. z 10 zawodnikami słabej do tej pory Legii. Ale Lech zawsze miał inną formę w lidze, a inaczej grał w pucharach. Dwie inne drużyny. Myślę, że i tym razem tak będzie. Jeśli wygrają ten mecz będą mieli naprawdę duże szanse o powalczenie o awans, a to na pewno dodatkowo mobilizuje. Poza tym lechici mają coś do udowodnienia swoim kibicom i nie tylko swoim po ostatnim słabiutkim meczu z Legią. No i co najważniejsze Salzburg mocnym teamem nigdy nie był i nie jest. Ma swoje przebłyski, ale na chwile obecną prezentuje bardzo słabą formę. Na ostatnich 6 meczów tylko 1 zdołali wygrać, a w tym 3 przegrywając. Podsumuwując przed Lechem jutro wielka szansa na wielki mecz przy udziale 41 tysięcy kibiców, którym są winni zwycięstwa za ostatnie wpadki. Jest szansa, że Lech wygra większą różnicą bramek niż 1.

✅ 260
 
pingwin 117

pingwin

Użytkownik
Spotkanie: Lech Poznań - Salzburg
Typ: Lech Poznan to win and over 2.5 combined goals scored in the game
Kurs: 3,80
Buk: Gamebookers
analiza:

jutro o 21:00 w Poznaniu, Lech podejmie austriacki Red Bull Salzburg. Faworytem są gospodarze. Kolejorz w swoim poprzednim meczu w fazie grupowej, zremisował na wyjeździe z Juventusem, co jest nie lada wyczynem. Lechowi przydarzyła się jednak także wpadka w naszej lidze, gdzie prowadząc z Legią, oddał zwycięstwo w drugiej połowie. Wydaje mi się jednak, że Lechiści szybko zapomnieli o tej porażce i do meczu z austriakami podejdą w pełni skoncentrowani. Jutro na stadionie będzie komplet widzów, czyli około 41 tysięcy. Gra przed taką publicznościa to na pewno spore przeżycie i myślę, że piłkarze pokażą ładny dla oka futbol i ograją teoretycznie najsłabszego przeciwnika w swojej grupie.

⛔ 100
 
baaasti42 70

baaasti42

Użytkownik
Manchester City - Juventus Turyn
typ: 1
kurs : 1.7
buk: bet365

W tym meczu zdecydowanym faworytem są gospodarze. Przed swoją publicznością powinni pewnie poradzić sobie z Juventusem. Turyńczycy udowodnili w ostatnich meczach że są po prostu słabą drużyną. Pomimo niewątpliwej mobilizacji w szeregach gości, moim zdaniem będzie im brakowało sportowych atutów aby obronic się przed olbrzymim bogactwem w składzie Manchesteru City

⛔ 100
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Spotkanie: Polska - Brazylia
Typ: 1
Kurs: 3.55
Bukmacher: Bwin
Analiza: Już jutro siatkarskie święto dla kibiców w naszym kraju. Mecz rozpoczyna się o godzinie 21:00 (niestety o tej samej porze gra Lech Poznań). Tak wysoki kurs na Polaków mnie mocno zaskoczył, dla porównania Expekt nie daje nawet 3zł na zwycięstwo Polaków. W takim meczu scenariusz jest nie do przewidzenia, stają naprzeciw siebie 2 znakomite drużyny, które powinny spotkać się dopiero w meczach półfinałowych. Polacy po raz kolejny w grupie śmierci, mecze będą stały na wysokim poziomie siatkarskim i każda drużyna zaczyna już walkę na całego.
Jeśli chodzi o wyniki w grupie mam pewne przeczucie iż każdy z zespołów wygra po 1 meczu, co da równą liczbę punktów i będą decydowały czynniki drugorzędne.
Niech wygra lepszy, oczywiście mam na myśli Polskę!! ????

⛔ 100
 
kuku 147

kuku

Użytkownik
Spotkanie: Manchester City vs. Juventus Turyn
Typ: 2
Kurs : 5.00
Bukmacher: Bet365
Analiza: Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek o godzinie 21:05 na stadionie City of Manchester Stadium (Manchester). Typuję tutaj zwycięstwo drużyny z Turynu. W lidze grają w kratkę, ostatnie 3 mecze to ich 2 pewne zwycięstwa i jedna porażka z Palermo. Gracze z Juventus mogą być w dzisiejszym spotkaniu bardziej zmobilizowani od graczy z Manchesteru City, bo przecież tylko zremisowali u siebie z Lechem i zdobyli przez to 1 punkt, za to City po zwycięstwie ze Salzburgiem ma już 3 punkty. Manchester u siebie nie jest znowu jakiś cudowny, w Premiership przegrywali w tym roku z takimi zespołami jak Tottenham i Everton, jeszcze wcześniej z Fulhamem, czyli według mnie z zespołami o zbliżonym poziomie do Juventusu jak nie gorszymi. Kurs na Juventus jest tak duży pewnie dlatego, że zespół gra już w niedzielę mecz na wyjeździe z Interem w Serie A, więc mogą się oszczędzać. Ale ja i tak uważam ze będą chcieli się pokazać w pucharach z dobrej strony szczególnie po ostatnim remisie z Lechem i to spotkanie jak najbardziej mają szanse wygrać. Dlatego według mnie lepiej jest zagrać na Juve po kursie 5.00 niż na Manchester po kursie 1.70, bo szanse oceniam 50/50.

⛔ 100
 
szczepcio 0

szczepcio

Użytkownik
Spotkanie : Niemcy - Portoryko
Typ:1
Kurs:1,43
Bukmacher: Betfair
Analiza: Witam dziś dojdzie do spotkania pomiędzy drużyną Niemiec a Portoryko. Przyznam się że kursy sporo spadł bo jeszcze na Niemców było wczoraj 1,53 na Betfair. Ekipa Niemiec , moim zdaniem możę zostać czarnym koniem, w pierwszym meczu się nie popisała ale już z Polską było bardzo dobrze, przegrała po wyrównanym meczu 2:3. Niemcy w trzecim meczu by awansować musieli wygrać z Kanadą, plan zrealizowali w pełni wygrywając gładko w trzech setach. Nie ma co tu ukrywać ten mecz będzie o wyjście z grupy, gdyż porażka z Portoryko jeśli by się zdarzyła to znacznie zmniejsza szanse na wyjście. Ekipa Portoryko to drużyna która składa się z takich graczy jak Rodriguez czy Soto którzy do młodzieniaszków oni nie należą. Mieli oni łatwą grupę wygrali z Australią oraz Kamerunem, a ulegli Rosji. Moim zdaniem Ekipa Portoryko nie ma czym zaskoczyć solidny zespół Niemiecki który nabiera pewności, i z każdym meczem będzie jeszcze grozniejszy dla każdego.


✅ 43
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Spotkanie: OB Odense - VFB Stuttgart
Typ: VFB Stuttgart (-1,5 AH)
Kurs: 5,25
Bukmacher: Gamebookers
Analiza: Dziś w rozgrywkach LE Odense podejmie Stuttgart. Dla mnie oczywistym faworytem jest zespół VFB. Odense w tym sezonie w lidze duńskiej radzi sobie przeciętnie - 4 wygrane, 2 remisy, 4 porażki. W tak słabej lidze wynik na pewno nie napawa optymizmem przed dzisiejszym meczem. Stuttgart fatalnie zaczął sezon w Bundeslidze, ale to przecież, w przeciwieństwie do duńskiej, znakomita liga, w której każdy zespół stać na niespodzianki. Wydawało się, że po wygranych 3-0 z Young Boys oraz 7-0 z Moenchengladbach kryzys minął. Następne dwa mecze to jednak porażki - 1-2 w Norymberdze oraz 1-4 z Leverkusen. Ten mecz jednak źle się ułożył, bowiem szybko czerwoną kartkę dostał Mauro Camoranesi. Stuttgart ma świetny skład. W ataku Cacau, Pogrebnyak czy Marica, w pomocy Gentner czy Trasch, w obronie Serdar Tasci i Delpierre. Odense o takich graczach może tylko pomarzyć, w lidze wygrywa tyle samo, co przegrywa, uważam więc że ze Stuttgartem może być tylko gorzej.

⛔ 100
 
mgti 35

mgti

Użytkownik
Spotkanie: FC Utrecht v Liverpool
Typ: 2
Kurs: 2,10
Buk:bet365
Analiza: Dziś sporo ciekawych meczy. Jednym z nich jest wybrany przeze mnie. Obstawiam na wygraną gości. Dlaczego? Ponieważ w lidze nie idzie im najlepiej jeśli chodzi o wyniki. W grze natomiast wygląda to bardzo dobrze. Bardzo dobry mecz z Manch utd. przegrany jednak 3:2. Ale to dzięki Berbatovowi - miał genialny dzień. Remis u siebie z Sunderlandem 2:2. Dziś potrzeba zwycięstwa. Obstawiam że wygrają i będą powoli nabierać spokoju o swój awans z grupy. Utrecht drużyna holenderska, która w lidze jak i w LE do tej pory spisuje sie przeciętnie. Jedyne co ich może uratować to remis. Grają w końcu na swoim stadionie. Aby tylko nie zamurowali bramki to Liverpool na pewno wsadzi coś. Do Holandii blisko i na pewno sporo kibiców pojedzie na wyjazd z Liverpoolu i będą dopingować swoich. Zapowiada się interesujący mecz.

⛔ 100
 
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
Spotkanie: Borussia Dortmund - Sevilla
Typ:1
Kurs:2,00
Bukmacher:Tobet
Analiza:

Kolejna runda grupowej fazy Ligi Europejskiej. Jeden z najlepszych dziś meczów czyli Borussia - Sevilla. Moim zdaniem bardzo dobry kurs na gospodarzy. Po kolei: Borussia świetnie rozpoczęła sezon. na 6 rozegranych meczów - 5 zwycięstw i jedna porażka. Gra Borussi jest składna i skuteczna. Z zawodników, którzy występowali już w tym sezonie w Borussi zabraknie Kehla i być może Owomoyeli. Sevilla sezon rozpoczęła słabo, czego efektem jest zwolnienie trenera Antonio Alvareza. Jego następcą jest Gregorio Manzano. Ważnym faktem jest powrót do składu kilku zawodników, którzy ostatnio nie grali lub grali mało: Navas i Kanoute (mogą nie wyjść od początku), jest Fabiano i Capel. Skład na papierze wygląda bardzo dobrze, tylko coś to nie gra w tym sezonie. Ostatnio w lidze porażka z Herculesem. Pewnie trzeba na nią spojrzeć przez pryzmat tego spotkania, ale wyjazd do Dortmundu będzie dla Sevilli niesamowicie ciężki i moim zdaniem przegrany.

⛔ 100
 
T 0

typer_gruby

Użytkownik
Spotkanie: utrecht - liverpool
Typ:2
Kurs:2,00
Bukmacher : Bwin
Analiza: Dzisiaj drużyna Utrechtu będzie podejmować na własnym stadionie Liverpool. Drużyna Roya Hodgsona nie jest w tym sezonie w najlepszej formie, dodatkowym osłabieniem drużyny było odejście Javiera Mascherano do Barcelony. Myślę jednak, że the reds w końcu przełamią złą passę i zdołają pokonać w meczu Ligi Europejskiej Utrecht.

⛔ 100

Redwitz // Powtórzony Typ.
 
P 0

ptr

Użytkownik
Spotkanie: Young Boys - Getafe
Typ: 2/2 (połowa/koniec)
Kurs: 4.60
Buk: Tobet

Getafe od początku sezonu w Primera Division spisuje się nieźle, aktualnie zajmuje 10. pozycję w tabeli. W Lidze Europejskiej na inaugurację pokonało Odense 2:1. Piłkarze Young Boys przegrali 0:3 z VFB Stuttgart, co pokazuje, że jednak odstają od klubów z mocniejszych lig. W lidze też nie zachwycają, po 10. kolejce mają na swoim koncie tylko 13 punktów. Co ciekawe, zawodzą też na własnym stadionie, wygrali tam zaledwie 2 z 7 poprzednich meczów. W kadrze nie ma wielu obcokrajowców, w ogóle brakuje w zespole gwiazd i wydaje mi się, że w starciu z solidnym hiszpańskim klubem gospodarze będą bez szans. Przy odrobinie szczęścia Getafe już przed przerwą obejmie prowadzenie i utrzyma korzystny rezultat do końca.

⛔ 100
 
noobcior 77

noobcior

Użytkownik
Lech Poznań - Red Bull Salzburg | HT / FT
Typ: Remis / Lech Poznań
Kurs: 5.25 (5.00)
Buk: bwin
Analiza:

Dzisiejszego dnia o godzinie 21:05 odbędzie się druga kolejka fazy grupowej Ligi Europejskiej w grupach A-F. W grupie A naprzeciwko siebie staną drużyny Lecha Poznań i austriackiego Red Bull&#39;a. Faworytem według bukmacherów jest zespół gospodarzy. Też skłaniam się ku temu typowi, lecz upatruję w nim korzystniejszego kursu. Obie drużyny potrafią popełniać poważne błędy w obronie, które kończą się utratą bramek. W taki sposób poznaniacy dali sobie wbić dwie bramki z Juventusem. Gdybym miał typować wynik do przerwy, to wyglądałby nie inaczej jak 1:1. Po przerwie zdeterminowani Lechici dopną swego i dodadzą jeszcze 2 bramki, co zaowocuje wielkim świętem w Poznaniu na otwarcie w pełni wyremontowanego stadionu w Poznaniu.

✅ 400
 
B 0

burmistrz

Użytkownik
Spotkanie: Borussia Dortmund - Sevilla
Typ:1
Kurs: 2,00
Bukmacher: Betgun
Analiza:​

Kolejna runda Ligi Europejskiej. Borussia - Sevilla. Borussia świetnie rozpoczęła sezon. na 6 rozegranych meczów - 5 zwycięstw i jedna porażka. Gra Borussi jest składna i skuteczna.. Sevilla sezon rozpoczęła słabo, czego efektem jest zwolnienie trenera Antonio Alvareza. Jego następcą jest Gregorio Manzano. Ważnym faktem jest powrót do składu kilku zawodników, którzy ostatnio nie grali lub grali mało: Navas, jest Fabiano i Capel. Skład na papierze wygląda bardzo dobrze, tylko coś to nie gra w tym sezonie. Ostatnio w lidze porażka z Herculesem.

Borussia Dortmund Sevilla FC
2 : 1
49 % 24 %

MOC U SIEBIE 0.96 MOC NA WYJEZDZIE 0.15
FORMA 0.2 FORMA -0.87​

⛔ 100

Redwitz // Powtórzony Typ.
 
sergio1990 43

sergio1990

Użytkownik
spotkanie: Atl.Madryt-Leverkusen
typ: 1
kurs: 1.95
buk: STS
analiza:

moim zdaniem bedzie to wygryna gospodarzy. leverkusen ostatnio w lidze mial mecz z Stuttgartem i wygral wysoko i stracil wiele sil a gospodarze sa w dobrej formie i u siebie powinni byc lepsi od gosci. atl. ma lepsza ekipe niz leverkusen i bez problemu powinni sobie poradzic.

⛔ 100

Redwitz // Nieregulaminowy Bukmacher
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dla mnie w tym meczu faworyt jest tylko jeden. Już nie wspominam nawet do tych kalkulacji Serbów bo to żałosna sprawa. Czytając różne portale gdzie robiono przegląd prasy serbskiej miejscowi dziennikarze chwalą swoich siatkarzy za to, że przegrywając okazali się jakby zwycięzcami! Nie będe tego nawet komentował...Dzisiaj czeka ich mecz z Kubą. Nie widze dla nich szans z takim podejściem. Pewnie znowu sobie założą, że Kube mogą odpuścic bo przecież wygrają z Meksykiem ...Ale nawet patrząc przez czysto sportowe argumenty to Kubańczycy mają cztery działa, które jeżeli odpalą to serbska drużyna będzie bezsilna. Leon, Leal, Hernandez i Simon takiej siły rażenia w tym turnieju nie ma nikt! A Serbowie mogą postraszyc tylko Milijkovicem, bo reszta zawodników Janic, Kovacevic to takiego potencjału w ataku nie mają. Jedyny atut jaki widze po stronie Serbów to gra w obronie, ale czy po atakach Leona, Leala czy Hernandeza będzie co zbierac? Jeżeli o mnie idzie to ja tutaj widze wygraną Kuby poprostu.

⛔ 100
 
wes_man 165

wes_man

Użytkownik
Spotkanie: Atletico Madryt - Bayer Leverkusen (0:1)
Typ: 1 handi
Kurs: 3.30
Bukmacher: Bwin
Analiza:

Witam. W drugiej kolejce Ligi Europejskiej spotkają się m.in. Atletico oraz Bayer. Atletico w tym sezonie jest drużyną o wiele lepiej prezentującą się niż jeszcze sezon temu, a pamiętamy jak udany był zeszły rok jeśli chodzi o rozgrywki europejskie. Wg mnie Atletico będzie walczyc o najwyższe laury w La Liga jak i w Lidze Europejskiej. W świetnej dyspozycji są Forlan, Kun Aguero, Simao wymieniac można dalej :). Co do pierwszego meczu w LE myślę, że ich przegrana to wypadek przy pracy. Pamiętajmy, że mieli oni przed sobą mecz z Barcą i to na nim byli bardziej skupieni. Aptekarze na Vincente Calderon nie będą miec dziś żadnych argumentów przeciwko drużynie z Madrytu. Wg mnie Atletico wygra i to wygra zdecydowanie.

⛔ 100
 
A 21

adrianziomek18

Użytkownik
Spotkanie: Atletico Madryt - Bayer Leverkusen
Typ: Drużyny zdobędą gola - Atletico Madryt tylko
Kurs: 3.40
Bukmacher: Bet365
Analiza:


Dziś o godz 21:05 w Madrycie dojdzie do Pojedynku pomiędzy zespołem gospodarzy a więc Atletico Madryt a ich Niemieckimi rywalami ekipą Bayeru Leverkusen. Niewątpliwymi faworytami tej potyczki jest ekipa gospodarzy. W obecnym sezonie Atletico Madryt sprawuje się naprawdę dobrze , chociaż porażka w 1 meczu fazy grupowej ligi europejskiej nieco skomplikowała sytuację gospodarzy którzy przed 2 tygodniami ulegli w Salonikach tamtejszemu Arisowi 1:0 co było niewątpliwie wielką niespodzianką. Atletico w swojej lidze zajmuje 5 miejsce , ale traci zaledwie 3 pkt do lidera. Gospodarze ulegli tylko Barcelonie 1:2 , zremisowali ze świetnie spisującą się Valencją a także pokalani Real Saragosse. Bayern Leverkusen przed 2 tygodniami Ograł Norweski Rosenborg aż 4:0 nie dając najmniejszych szans rywalowi. W lidze Niemieckiej zajmują 5 pozycję a w sobotę pokonali na wyjeździe VFB Studgard aż 1:4. Skąd wiec taki typ że Bayer nie strzeli? Otóż dziś będą dość osłabieni prawdopodobny skład Bayeru na ten mecz to:

Adler - Schwaab, M. Friedrich, Hyypiä, Kadlec - Reinartz - Renato Augusto, Balitsch, Vidal, Barnetta - Helmes

Typ bardzo ryzykowny aczkolwiek ma jakieś 70% szans ????

⛔ 100
 
mastershot 5

mastershot

Użytkownik
Spotkanie: Rosenborg - Aris Saloniki
Typ: 1
Kurs: 1.90
Bukmacher: bwin

Analiza: Sezon w Grecji dopiero się zaczął, Aris po 4 kolejkach zajmuje 4 miejsce z 6 punktami. Rosenborg natomiast zmierza po kolejne mistrzostwo w Norwegii. Po 25 kolejkach piłkarze z Trondheim mają 57 punktów i spokojnie pewnie dograją ten sezon na pierwszym miejscu. Rosenborg to drużyna swojego boiska. Zawsze ciężko było pokonać gospodarzy. Aris natomiast to drużyna która gra w kratkę. Dobre mecze przeplata z średnimi itd. W drużynie Arisu nie zagra bardzo ważny zawodnik - Sifakis (bramkarz). Jest to kluczowa postać w klubie, wszyscy go tu cenią i jest to spore osłabienie Arisu. Mało tego, w weekend Aris gra bardzo ważny mecz z PAOK. Dla Arisu jest to zawsze najważniejszy mecz sezonu. Wielkie derby 3 dni po meczu z Rosenborgiem, także nie wydaje mi się, żeby Aris walczył tutaj na maxa mając świadomość, że za chwilę czeka ich MEGA ważny mecz.

✅ 90
 
lighter 165

lighter

Użytkownik
Spotkanie: Metalist Charków - PSV Eindhoven (-1 hc)
Typ: 2
Kurs: 5,75 (5.00)
Bukmacher: Bwin
Analiza: Ostatni dzień konkursu, duża strata do liderów, więc jedynym sposobem jest zagranie bardzo wysokiego kursu. Taki właśnie upatruję w co najmniej dwubramkowym zwycięstwie PSV Eindhoven na boisku w Charkowie z tamtejszym Metalistem. Nie rozumiem proporcji kursów wystawionych na spotkanie między tymi drużynami, ponieważ oba zespoły różnica jakichś 2-3 klas umiejętności. PSV posiada w swoim składzie zawodników takich jak: Toivonen, Affelay, Bakkal, Lens, Dzsudzsak, o których w ukraińskim klubie można by tylko było pomarzyć. Wyniki poprzedniej kolejki Ligi Europejskiej nie przemawiają do mnie, Matalist pokonał słabiutki Debreczyn aż 5-0, natomiast PSV zremisowało z silną Sampdorią 1-1. Te wyniki nie są miarodajne. Ostatnie dwa spotkania (1 w lidze i 1 w pucharze) Metalist przegrał z Szachtarem i Aresnalem Kijów. Warto zaznaczyć, że oba spotkania odbyły się na jego stadionie. Jeżeli chodzi o PSV to też może ostatnio nie zachwycało, ale nie przegrało meczu już od 6 spotkań, po drodze notując efektowne zwycięstwa nad Spartą i Nijmegen. Myślę, że PSV sięgnie po pierwszy komplet punktów w tej edycji Ligi Europejskiej, a zwycięstwo co najmniej 2 bramkami jest wysoce prawdopodobne. Po takim kursie tylko grać.

✅ 400
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom