>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 295: Prochazka vs. Pereira

psotnick 859K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC 295: Prochazka vs. Pereira

F9YYBjFW4AARiYr.jpg

Data: 11 listopada 2023 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: Madison Square Garden - Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl (karta główna); eFortuna.pl / UFC FightPass (karta wstępna)


Walka wieczoru
205 lb: Jiri Prochazka (29-3-1) vs. Alex Pereira (8-2)

o pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
265 lb: Sergey Pavlovich (18-1) vs. Tom Aspinall (13-3)

o pas mistrzowski | 5 rund

Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)
115 lb: Jessica Andrade (24-12) vs. Mackenzie Dern (13-3)
155 lb: Matt Frevola (11-3-1) vs. Benoit Saint-Denis (12-1)
145 lb: Diego Lopes (22-6) vs. Pat Sabatini (18-4)

Karta wstępna (od 02:00 polskiego czasu)
125 lb: Steve Erceg (10-1) vs. Alessandro Costa (13-3)
115 lb: Tabatha Ricci (9-1) vs. Lupita Godinez (11-3)
155 lb: 🇵🇱 Mateusz Rębecki (18-1) vs. Roosevelt Roberts (12-3)
155 lb: Nazim Sadykhov (9-1) vs. Viacheslav Borshchev (7-3)

Karta przedwstępna (od 00:00 polskiego czasu)
155 lb: Jared Gordon (19-6) vs. Mark Madsen (12-1)
135 lb: John Castaneda (20-6) vs. Kyung Ho Kang (19-9)
125 lb: Joshua Van (8-1) vs. Kevin Borjas (9-1)
145 lb: Dennis Buzukja (11-3) vs. Jamall Emmers (19-7)

źródło: ufc.com, lowking.pl

Nie masz konta w Betfan, nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
1000x200.png
 
Semtex 249,8K

Semtex

Użytkownik
Alex Pereira @2.00
Stawiam na Alexa w walce wieczoru, może gdyby nie półtora roku przerwy Prochazki po ciężkiej kontuzji, to jeszcze bym się zastanowił, ale w obecnych okolicznościach, przy tych kursach, uważam, że warto iść w stronę Brazylijczyka. Obaj zawodnicy są bardzo niebezpieczni w stójce i tutaj jeden drugiemu może zgasić światło, jednak uważam, że Prochazka ma jednej więcej luk, idzie do przodu z często opuszczonymi rękami, jasne jest w tym szybki i nieprzewidywalny, ma szeroki wachlarz umiejętności, jednak często dużo za dużo zbiera na łeb. Podczas walk z Volkanem czy Reyesem był mocno obijany, a później jeszcze przyszła wojna z Gloverem i ta długa przerwa od startów, ogólnie Prochazka ma fajny styl do oglądania, ale na kartach raczej nie wygrywał tych ostatnich walk, a nie wiem czy uda mu się skończyć Poatan'a przed czasem, uważam, że nie, prędzej w drugą stronę. Alex to stójkowy weteren, lata doświadczenie w kickboxingu, ciężkie lowkiki mogą ostudzić harce Czeskiego Samuraja i uważam, że lepiej ułożony technicznie Brazylijczyk powinien sobie tutaj poradzić i skończyć Czecha przed czasem.

Benoit Saint-Denis x Mackenzie Dern @2.20b
Mackenzie Dern sub @2.35

Kolejny raz zagram w stronę Saint-Denis'a, bardzo dobry zawodnik, wszechstronny, zawsze dobrze przygotowany pod rywala, jak trzeba było zniszczyć ludzi zapasami to ich niszczył, jak dostał Moisesa, który przez niezłe BJJ mógł mu sprawić problemu, to narzucił presję, zamknął na siatce i zakończył sprawę. Jutro myślę, że może być podobnie i to raczej Francuz od początku ruszy na rywala kontrolując walkę, zwycięstwa nad Bonfimem i Moisesem były zdecydowane, szybko narzucił presję i kąsał raz za razem, a ma ciężkie pięści, tutaj trzeba będzie oczywiście uważać, żeby nie nadziać się na kontrę Frevoli, ale mimo wszystko Matt to średniak, który nie powinien sprawić większych problemów.

Andrade w tym roku ciśnie ile może, to będzie już jej 5 walka, a poza wymęczoną decyzją z Murphy, to seria trzech porażek z rzędu, dwie z nich z bardzo dobrymi zapaśniczkami, Blanchfied i Suarez, a teraz kolejne zawodniczka, która ma bardzo dobry grappling i zapasy, kto wie czy w walce na chwyty nawet nie najlepsza w całej dywizji. Głównym problemem Dern była zawsze drewniana stójka, przez co przegrywała walki, natomiast patrząc na to jak łatwo Tatiana i Erin skończyły Andrade w parterze, to nie mogę postawić w tej walce inaczej niż na Dern. Owszem Mackenzie ma słabą skuteczność jeśli chodzi o próby obaleń, jednak Blanchfield też pod tym względem nie błyszczała, a bardzo łatwo obaliła Andrade, natomiast później w walce z Santos widać było, że Blanchfield wcale tego elementu nie poprawiła, ponieważ nie potrafiła znaleźć sposobu na obalenie Brazylijki. Uważam więc, że Dern załatwi sprawę swoimi zapasami, będzie w stanie przenieść walkę do parteru, a tam podda Brazylijkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +673
Semtex 249,8K

Semtex

Użytkownik
Tabatha Ricci @2.45b
Wezmę jako underdoga, moim zdaniem kursy tutaj powinny być zdecydowanie bardziej wyrównane, nie sądzę żeby Godinez w stójce miała przewagę, one obie są malutkie i mają praktycznie identyczne warunki fizyczne, bardziej zapaśniczki, a jak dla mnie Brazylijka w parterze jest jednak trochę lepsza od Meksykanki. Godinez ostatnio fajny występ z Reed, wtedy sam polecałem grać i spodziewałem się sporej przewagi zapaśniczek, co się stało i Godinez zniszczyła rywalkę w parterze, natomiast w walce z Ricci sądzę, żeby poszło tak łatwo, jak wskazują kursy, Godinez czasami ma naprawdę słabe walki, przegrywała z Penne czy Caroliną, które są bardzo przeciętne. Ricci rozjechała Penne i poddała bez większych problemów, ostatnio też dobre zwycięstwo nad Robertson, która ma świetny parter z grapplingiem, jedyna przegrana Ricci to walka z Fiorot, która jak wiemy jest obecnie mistrzynią, było to jeszcze wzięte w zastępstwo, do tego kategorię wagową wyżej, gdzie Fiorot zdecydowanie przeważała swoimi gabarytami. Imho to może być bardzo bliska walka, zobaczymy jak Ricci to rozegra.

Sergey Pavlovich @1.95b
Tutaj najdłużej się zastanawiałem czy to stawiać, Aspinall będzie pewnie znacznie szybszy na nogach i przy wyprowadzaniu ciosów, do tego raczej lepszy grappling, natomiast przewaga zasięgu jest ogromna na korzyść ruska. Pavlovich ma długie i ciężkie łapy, a Aspinall jakiś mega dobry w stójkowej defensywie nie jest, w dodatku przez to jak Tomek się rusza, jego styl walki szybko zabija cardio, będzie tracił paliwo na pewno znacznie szybciej, nie jest też sprawdzony na dłuższym dystansie więc myślę, że w tej walce to Sergey będzie zyskiwał z rundy na rundę, zaczynając raczej spokojnie i starając się wyboksować Aspinalla. Rusek był tutaj jako rezerwowy do walki o pas HW więc jest przygotowany, natomiast Aspinall wskoczył do walki o tego Interima i nie ma za sobą pełnego obozu przygotowawczego, a to kolejny plus dla kacapa. Trochę się boję, że Aspinall może go trafić w pierwszej rundzie i spróbować dobijać lub poskręcać w parterze, ale bliżej mi mimo wszystko do tego, że rusek swoim stylem zajedzie Aspinalla i w pewnym momencie wygra to przed czasem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom